Manuel Akanji Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

Biografia jonë Manuel Akanji siguron një përmbledhje të plotë të Historisë së tij të Fëmijërisë, Jetës së Hershme, Prindërve, Fakteve Familjare, Gruas, Fëmijëve, Jeta personale dhe Faktet e Jetesës. Shtë një analizë e plotë e Historisë së tij të Jetës, që nga ditët e para të tij deri kur u bë i famshëm.

Biografia e Manuel Akanji. Ja, jeta e tij e hershme dhe ngritja. : ScoutNationHD dhe Instagram.

Po, ju dhe unë e dimë që Manuel Akanji është a Lojtar me origjinë nigeriane dhe një prototip i mbrojtësit qendror modern. Sidoqoftë, vetëm disa tifozë të futbollit e kanë konsideruar leximin e Biografisë së Manuel Akanji të cilën ne kemi përgatitur, dhe është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Manuel Akanji Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët, emrat e plotë të tij janë Manuel Obafemi Akanji. Futbollisti zviceran lindi në ditën e 19 korrikut 1995 nga nëna e tij, Isabel Akanji dhe babai, Abimbola Akanji në Neftenbach, një komunë në Zvicër. Fotografuar më poshtë, fëmija i bukur i racës së përzier doli në botë si fëmija i dytë dhe djali i parë i Familjes Akanji.

Fotografitë më të hershme të Fëmijave të Manuel Akanji. Obafemi i vogël lindi si djali i parë i familjes së tij. 📷: Instagram.

Manueli i vogël u rrit së bashku me dy motrat e tij që shkojnë me emrat e tyre; Michelle dhe Sara. Të gjithë vëllezërit dhe motrat kanë lindur në një shtëpi e cila ka sporte që rrjedhin nëpër të gjitha venat e tyre. Në fillim si fëmijë, Manuel, Sarah dhe Michelle filluan të ndjekin hapat e prindërve të tyre të çmendur sportivë, të cilët do t'i prezantojmë në nën-seksionin tjetër.

Manuel Akanji Origjina familjare:

Së pari dhe më e rëndësishmja, futbollisti zviceran lindi nga një nënë zvicerane dhe një baba nigerian. Nuk do të ishte e mundur që prindërit e Manuel Akanji të takoheshin nëse babai i tij nuk do të kishte lënë punën e tij të financave në Lagos, Nigeri për një zhvendosje në Zvicër.

Prindërit e Manuel Akanji- Babai, Abimbola Akanji dhe nëna, Isabel Akanji. : IG.

As BundesligaRaporti e vendos atë, Abimbola Akanji është një ekspert financiar nigerian, i cili dikur ka luajtur futboll amator në vitet e tij të reja. Nga ana tjetër, nëna e tij Isabel Akanji, është një ish-tenist. Pasi ta keni mësuar këtë, do të pajtoheni me mua që Manuel ka një rrënjë perfekte zvicerano-afrikane.

Manuel Akanji Sfondi Familjar:

Të kesh një baba që është ekspert i parave në një nga qendrat kryesore financiare të Evropës (Cyrih) me siguri tregon shumë për një prejardhje të pasur. Po për një nënë që shkëlqeu si tenist? Nga premisa e mësipërme, është e qartë se Manuel Akanji përshëndet nga një familje fisnike.

Duke gjykuar nga fotot e ditëve të para të tij, djali i ri u duk se ishte lloji i fëmijës, prindërit e të cilit mund t’i jepnin atij koleksionin e fundit të lodrave sportive. Si fëmijë, Manueli i vogël e donte shumë hipur në biçikletën e tij. Të mos harrojmë, ai është një tifoz i vetë-rrëfyer i Manchester United.

Shenjë e një fëmijërie të lumtur. Prindërit e Manuel Akanji janë lloji që mund t’i lejojë atij koleksionin e fundit të lodrave sportive. 📷: Picuki.

Manuel Akanji Historia e Fëmijërisë - Edukimi:

Si fëmija mesatar zviceran, ai filloi Kopshtin në moshën 4 vjeç dhe shkollën fillore në moshën 6 vjeç. Që nga fillimi, prindërit e Manuel Akanji e konsideruan arsimin si shumë të rëndësishëm. Ndërsa ishte në shkollë, i vogli fitoi një reputacion për të klasifikuar shokët e tij me numra dhe aritmetikë mendore. Duke folur për përvojën e tij në shkollë, Akanji tha dikur.

E shijova. Atëherë, nëse do të kishte një shenjë me pesë numra të ndryshëm, unë do të bëj të gjitha llojet e detyrave aritmetike nga ajo. Unë gjithashtu mund të mësoj përmendësh numra të gjatë.

Nga klasa e katërt deri në gjashtë, kam pasur edhe një mësuese që rregullisht organizonte turne në aritmetikë mendore. Kjo konkurs më motivoi pasi fitoja pothuajse çdo herë.

Manuel Akanji Biografia - Ndërtimi i Karrierës:

Si djalë i ri, Obafemi luajti shumë futboll gjatë pushimeve në klasë dhe me miqtë pasi shkolla mbaroi. Që nga fillimi, modelet e roleve të tij sportive kanë qenë gjithmonë babai i tij nigerian, Abimbola.

Në fillim, super babi i cili dikur kishte një karrierë të dështuar, ka dashur gjithmonë që djali i tij të korrigjojë gabimet e tij dhe të jetojë në ëndrrat e familjes Akanji. Duke folur për mënyrën sesi babai i tij ndikoi në lojë, Manuel dikur tha;

Unë e shikoja babanë tim duke luajtur futboll, derisa doja ta provoja vetë.

Kam bërë edhe tenis. Por kur stërvitja për futbollin u bë edhe më intensiv, unë hoqa dorë nga tenisi dhe shkolla.

Manuel Akanji Biografia- Jeta e hershme e Karrierës:

Në moshën 9 vjeç, i ri Manuel Akanji u regjistrua në FC Wiesendangen, një ekip sportiv Amator në lagjen e tij. Ndoshta nuk e keni ditur kurrë, i riu filloi rrugëtimin e tij në karrierë si një mesfushor qendror, edhe një krah. Në atë kohë, të gjithë e njihnin atë si një djalë të nivelit të lartë, ai që filloi të mbledhte nderime në një moshë shumë të re.

Kidfarë fëmijë i mprehtë në kërkim! I riu Manuel Akanji filloi të mbledhë medalje futbolli në një moshë shumë të re. : IG.

Bëni shumë përshtypje me akademinë e tij të parë tërhequr FC Winterthur, në moshën 11 vjeç. Kjo është një akademi më e madhe që luajti në nivelin e dytë të futbollit zviceran. Atje, Manuel Akanji vazhdoi të ngjitej nëpër radhët e të rinjve, një feat që çoi në një diplomim të suksesshëm të futbollit në akademi. Për të mos harruar, i riu u bë vetëm një mbrojtës qendror në moshën rreth 17 vjeç.

Manuel Akanji Biografia- Rruga drejt famës:

Pas diplomimit në akademi, futbollisti zviceran, falë punës së palodhur, menjëherë u bë pjesë e ekipit të parë të Winterthur. Mbi të gjitha, gëzimi i familjes së Manuel Akanji nuk dinte kufij në kohën kur mori një thirrje kombëtare për të qenë pjesë e ekipit të Zvicrës U-20. Që nga ai moment, ai e dinte që ai ishte i destinuar për super-stardom.

Pas një përparimi të mprehtë me ekipin kombëtar, FC Basel, klubi më i madh në Zvicër, vuri re dhe fitoi Akanji në vitin 2015. Ndërsa ishte në klub, Super Central Back i ndihmoi ata të fitonin Kupën e Zvicrës dhe një dyshe të Superligës. Arritja e këtij suksesi çoi në skautë nga Klubet e Mëdha Evropiane që bënin thirrje për shërbimet e tij.

Suksesi i Manuel Akanji FC Basel ishte me të vërtetë, pikë kthese e karrierës së tij. 📷: Pinterest.

Manuel Akanji Biografia- Rise to Fame Story:

Pas largimit të Sokratis Papastathopoulos te Arsenali, Borussia Dortmund filloi përpjekjen për të kërkuar dikë për të mbushur këpucët greke. Për fat të mirë, Manuel Akanji u bë zgjedhja e fundit e BVB. Një fillim i mirë në karrierë i Dortmundit çoi në një thirrje në Kupën e Botës për vitin 2018, ku ai së bashku Haris Seferović, Granit Xhakadhe Xherdan Shaqiri etj ndihmuan Zvicrën të arrinte në fazat e nokautit.

Në kohën e shkrimit të Biografisë së Manuel Akanji, Mbrojtësi Qendror aktualisht shihet si një veteran dhe një prej tyre Më e Shpejta e Bundesligës. Që nga hyrja në klubin gjerman, suksesi i tij është rritur me hapa të parë. Mezi një vit i anëtarësimit në BVB, Obafemi e ndihmoi skuadrën e tij të fitonte 2019 DFL-Supercup.

Tifozët e futbollit e dinë se NUK është e thjeshtë të vësh re mbrojtësit qendrorë super të shpejtë - duke folur për pëlqimet e Raphael Varane. Sidoqoftë, jemi të lumtur të shohim një yll të ri të shpejtësisë në CB në personin e Manuel Akanji. Onlyshtë vetëm çështje kohe para se futbollisti zviceran të çelë rrugën e tij për tu bërë një talent i klasit botëror. Pjesa tjetër, siç themi ne (duke përfshirë theksin e tij më poshtë), tani është histori.

Manuel Akanji Story Love:

Pasi udhëtoi aq shumë, sa të bëhej një futbollist profesionist, futbollisti zviceran në një moment e ndjeu nevojën për të patur dikë që do të bëhej gjysma e tij më e mirë. Ai kishte nevojë për një të dashur, e cila do të sigurojë stabilitetin e tij emocional, përparimin dhe zhvillimin afatgjatë si futbollist.

Manuali Akanji u fik në fillim, nga Melanie:

Takoni Melanie, ajo është ish e dashura e ëmbël dhe engjëllore dhe Tani Gruaja e Manuel Akanji. 📷: Facebook

Rreth pesë vjet më parë që kur është hedhur kjo Biografi e Manuel Akanji, futbollisti takoi një Pretty Damsel i cili shkon me emrin Melanie Windler. Takimi i tyre ndezi një miqësi dhe një Akanji ambicioz, u prit aq i etur për ta pyetur atë në një datë. Mjerisht, ai e përshkoi shumë gjënë dhe u tërhoq.

Si Akanji e fitoi zemrën Melanie:

Lyshtë interesante që Lover Boy nuk u dorëzua kurrë. Tre ditë pas takimit të tyre të parë, Melanie Windler udhëtoi në SH.B.A. për një semestër të shkëmbimit të studentëve, për katër muaj të gjatë. Manuel Akanji vazhdoi ndjekjen e tij nga distanca.

"E prita atë," shpjegoi futbollisti, duke qeshur. "Të bërit kaq durim më bëri të fitoj zemrën e saj."

Melanie Windler u bë e dashura e Manuel Akanji rreth Shtatorit 2015. Këtë herë i përgjigjet edhe tij kur u bashkua me FC Basel. Ishte një kohë që ai nuk e kishte fituar famën.

Manuel Akanji, si shumica e djemve, duhej të zbatonte durimin për të fituar zemrën e dikujt që e do. Ajo është Melanie, gruaja e tij e ardhshme. : IG

Propozimi:

Në tremujorin e fundit të 2018, pikërisht në 28 shtator, futbollisti zviceran u bë mjaft i guximshëm për të shtruar pyetjen përfundimtare. Obafemi i propozoi Melanie, të dashurën e tij. Ai e bëri atë publik përmes Instagram me titullin;

Ajo është e vetmja

Mariage:

Manuel Akanji dhe Melanie Windler festuan martesën e tyre në 23 qershor 2019 në Mallorca, ishulli më i madh në Spanjë. Ishte një ceremoni e cila ka shokë të skuadrës, miq të ngushtë dhe familjarë si mysafirë të ftuar.

Martesa e Manuel Akanji- Nigeriani Zviceran martoi të dashurën e tij të bukur, Melanie në qershor të vitit 2019. 📷: Instagram

Që nga bashkimi i duarve, si Manuel Akanji dhe gruaja e tij Melanie shihet rregullsia që shijon jetën në destinacionet e njohura bregdetare evropiane. Nga fotot më poshtë, do të kuptoni që të dy do të bëhen prindër.

Të dy dashnorët preferojnë të kalojnë kohë të qetë në destinacionet e njohura bregdetare. 📷: Picuki
Në këtë moment të vendosjes së këtij Bio, futbollisti zviceran dhe gruaja e tij janë të dy prindër të një djali foshnjë të cilin e kanë emëruar- Aayden Malik Adebayo Akanji. Emri i mesëm i fëmijës së tij shtron pyetjen nëse ai është musliman. Për të mos harruar, Aayden Akanji i vogël lindi gjatë Pandemisë së Conoravirus.

Faktet e jetesës:

Për futbollistin, paratë kanë një rëndësi të madhe dhe qëndrojnë për arsyen e vërtetë pse ai punon kaq shumë. Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë se si Manuel Akanji përdor pagat e tij javore 48,000 € dhe pagën e tij vjetore prej 2.5 milion €.

Makina Manuel Akanji:

Për ata që nuk e dinë, futbollisti pëlqen të veshë veshjet që përputhen, veçanërisht atë që i përshtatet ngjyrës së tij të Range Rover. Siç vërehet më poshtë, një nga ngjyrat e preferuara të Manuel është e bardha, dhe ai i pëlqen shumë të veshë një mëngë të bardhë, e cila përputhet me ngjyrën e tij të makinës.

Kontrolli i makinës së Manuel Akanji, Range Rover. Futbollisti e di se si të shpenzojë për veten e tij. 📷: Picuki.

Nëse futbollisti zviceran nuk vishet me një makinë të bardhë dhe veshje të pasaktë, me siguri do ta shihni në ngjyrën e tij të dytë të preferuar, që është 'E Zezë'. Tani një pyetje! - A duket Manuel Akanji më i freskët me veshjen e tij të zezë të rrobave sesa e bardha më sipër?

Manuel Akanji pëlqen të vishet në të gjithë të zezën për të përputhet me makinën e tij. Ashtu siç bën me veshjen e tij të bardhë të ngushtë dhe me makinë. : IG

Rrotat e energjisë:

Asgjë nuk i bën futbollistët të duken më ftohës sesa t'i shohin ata në një biçikletë me fuqi me katër rrota. Manuel Akanji ynë shumë i mirë është një tifoz i madh i tij. Duke parë të gjitha koleksionet e tij të automobilave, do të pajtoheni me ne se ai është një shok i shkëlqyeshëm, brenda dhe jashtë fushës.
Kontrolli i biçikletës me katër rrota të Manuel Akanji. Futbollisti pëlqen të tregojë pasurinë e tij. 📷: Insta

Manuel Akanji Jeta familjare:

Përqafimi i dashur i një familjeje Multiracial të lidhur ngushtë sjell gjithë ngrohtësinë, një që është një-e-lloji dhe nuk mund të zëvendësohet kurrë. Takoni familjen më të famshme zvicerane-nigeriane ndërsa ata bëjnë një foto në shtëpinë e tyre familjare të vendosur në Wiesendangen, Zvicër.

Takoni familjen e Manuel Akanji. Nga e majta në të djathtë kemi Sara (motra e moshuar), Manuel Obafemi, Abimbola (kreu i shtëpisë), Isabel (nëna e shtëpisë) dhe Michelle (fëmija i fundit i lindur). 📷: Pinterest

Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë më shumë fakte në lidhje me prindërit e Manuel Akanji duke filluar nga babai i tij nigerian.

Rreth Manualit të Atit të Akanji:

Së pari dhe më e rëndësishmja, babai super me emrin 'Abimbola' mban nofkën 'Abi'. Babai nigerian është një ekspert financiar që studion ekonominë dhe punon me ABB, një kompani zvicerane e teknologjisë së energjisë dhe automatizimit.

Nga viti 2007 deri në 2010, Abimbola Akanji pati mundësinë të punojë në vendin e tij (Nigeri). Gjatë asaj kohe, ai mori shtëpinë e tij në Nigeri dhe i bëri ata të njihen me anëtarët e familjes së zgjeruar.

Duke parë fëmijët e tij duke u bërë kaq të suksesshëm në sporte ka bërë që Abimbola të ketë keqardhje zero për t’i dhënë fund karrierës së tij të futbollit në një moshë të re. Po! babai i tre fëmijëve dikur luante futboll dhe më vonë, tenis, por më pas braktisi të gjitha sportet. Abimbola është lloji që e do të kalojë kohën e cilësisë me fëmijët e tij.
Manuali Akanji pëlqen të kalojë kohë cilësore me fëmijët e tij. 📷: Instagram

Rreth Manualit të Nënës Akanji:

Isabel Akanji është super nëna e familjes më të famshme Zvicerane-Nigeriane. Nëna e tre fëmijëve është vetë një sportiste- (ish-tenist) e cila më vonë u fut në volejboll. Ajo u njoh me burrin e saj Abimbola Akanji në Shtetet e Bashkuara ndërsa ishte në një gjuhë të huaj.

Rreth Manualit Motrat Akanji:

Futbollisti zviceran ka dy motra, Sarah dhe Michelle - të gjitha femra. Ai nuk ka vëlla. Motra e madhe e Manuelit - Sara lindi në vitin 1993, gjë që e bën atë dy vjet më të vjetër. Nga ana tjetër, Michelle është gjashtë vjet më e re se vëllai i saj. Më poshtë është një foto e bukur e motrave me pamje të Manuel Akanji.

Takoni Motrat e Manuel Akanji- Sara (majtas) dhe Michelle (djathtas). 📷: LandBote

Motrat Akanji janë të gjithë në sport. Më i riu, Michelle, është një atlet. E moshuara, Sarah Akanji (ashtu si vëllai i saj, Manuel) është një futbollist dhe gjithashtu një mbrojtës. Ajo dikur luajti për FC Winterthur dhe FC St. Gallen, në ligën më të lartë zvicerane të grave. Edhe Sara dhe Manuel duket se janë shumë afër, falë futbollit.

Sarah dhe Manuel përbëjnë Futbollistët Profesionistë të Akanji.📷: Blick

Familja e Manuel Akanji është e njohur edhe në Zvicrën Politika:

A e dini?… Sarah Akanji nuk është vetëm një futbollist, por edhe një politikane lokale zvicerane. Ajo dikur garonte në zgjedhjet e këshillit zviceran të kantonit. Ndërsa shtruam Biografinë e Manuel Akanji, motra e tij Sara sapo është emëruar si anëtare e Këshillit Kantonal të Cyrihut.

Pa dyshim, prindërit e Manuel Akanji nuk lindën vetëm dy futbollistë dhe një atlet, por edhe një politikan në personalitetin e Sarës.

Manuel Akanji Jeta personale:

Së pari dhe më e rëndësishmja, Futbollisti Zviceran është një aktivist për fëmijë dhe dikush që nuk e barazon vetëbesimin e tij me arrogancën. Disa tifozë do të thoshin se mënyra e tij është e mprehtë, por nuk ka absolutisht asgjë në lidhje me të që është e rreme, tepër konfidenciale dhe mburrëse.

Aq më tepër, Qendra Zvicerane-Zvicër zotëron aftësi të jashtëzakonshme të komunikimit. Manuel është i rrjedhshëm në anglisht, frëngjisht dhe gjermanisht, dhe vetëm spanjisht mungon. Më në fund, ai është një person bregdetar që i pëlqen të luajë letra, e do basketbollin dhe e mbështet fort Kombëtaren e Nigerisë.

Njohja me Manuel Akanji Jeta personale do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të vërtetë të personit të tij. 📷: Instagram.

Manuel Akanji Faktet e Untold:

Fakt #1- Ndarja e pagave BVB dhe krahasimi me mesataren gjermane:

Kjo tabelë jep një pasqyrë më të thellë të asaj që Manuel Akanji (në kohën e shkrimit) fiton për pasuri dhe monedha.

BANESORE / VALUTAFitimet në franga zvicerane (CHF)Fitimet në Euro (€)Fitimet në Paund (£)Fitimet në dollarë ($)
Në vitCHF 2,654,288.53€ 2,503,845£ 2,245,321$ 2,764,462
Per MuajitCHF 221,191€ 208,654£ 187,110$ 230,372
Në javëCHF 50,966€ 48,076.9£ 43,113$ 53,082
Në ditëCHF 7,281€ 6,869£ 6,159$ 7,583
Në orëCHF 303.4€ 286£ 256.7$ 316
Për minutëCHF 5€ 4.8£ 4.3$ 5.3
Për sekondaCHF 0.08€ 0.08£ 0.07$ 0.09
Kjo është ajo Manuel Akanji ka fituar që kur filluat të shikoni këtë faqe.
€ 0

Një qytetar mesatar gjerman që fiton 3,770 euro në muaj do të duhet të punojë të paktën gjashtë vjet dhe nëntë muaj për të fituar rrogën mujore të Akanji. Ndërsa, një qytetar mesatar zviceran do të duhet të punojë për tre vjet.

Fakt #2- Whatfarë lidhet emri i tij i mesëm 'Obefemi' me Prerjen e tij të Flokëve:

Kurora që ndjek hairstyle e tij ka të bëjë me trashëgiminë e tij nigeriane.

Duke marrë një vëmendje të thellë, ju do të vëzhgoni një kurorë të rruar si pjesë e stilit të tij të prerjeve të flokëve. Nuk nënkupton një trofe, por përkundrazi, manifestimin e emrit të tij të mesëm nigerian jroatisht 'Obafemi'.

Prindërit e Manuel Akanji e bënë atë të mbante emrin nigerian jorubian 'Obafemi' që do të thotë 'I dashur nga Mbreti'. Si përmbledhje, kurora e rruar nga marka e tij tregtare ka të bëjë me trashëgiminë e tij nigeriane.

Fakt #3- Kuptimi i tatuazheve të Manuel Akanji:

Më e dukshme e tatuazhit të tij është ajo që thotë; 'Provojini ata të gabuar'. Manuel Akanji e kishte këtë tatuazh në një kohë kur ai kaloi 11 muaj larg nga futbolli për shkak të një Ligamenti të Torn Kryqëzatës. Tatuazhi kishte për qëllim të heshtte kritikët e tij, veçanërisht ata që mendonin se karriera e tij kishte mbaruar dhe ata që mendojnë se ai nuk do ta bënte atë shumë pas lëndimit.

Kuptimi i Tattoos të Manuel Akanji

Tatuazhi i dytë më i dukshëm është ai në gjoksin e tij i cili u bë për familjen e tij. Lexohet 'Familja është aty ku fillon jeta dhe dashuria nuk mbaron kurrë. "

Fakt #4- Sayfarë thonë statistikat e tij të FIFA-s:

Duke gjykuar nga shifrat më poshtë, ju do të pajtoheni me mua se Akanji ka gjithçka që i nevojitet BB moderne. Statistikat zvicerane të FIFA-s duken shumë si ajo e Jose Gimenez.

Statistikat e FIFA-s të Obafemit tregojnë se ai nuk është akoma në kulmin e tij

Fakt #5- couldfarë mund të ketë ndodhur nëse Futbolli nuk ka punuar kurrë:

Ndërsa ishte në akademinë e tij të rinisë, mbrojtësi zviceran bëri studime me kohë të pjesshme. Pas mbarimit të shkollës në Zvicër (mosha 15), prindërit e Manuel Akanji këmbëngulën që ai të merrte pjesë në një skemë mësimi në mënyrë që të bëhej tregtar. Arsyeja ishte kështu që ai mund të kishte diçka në qoftë se futbolli nuk funksiononte. Manuel ishte futbolli me fat i punuar.

Wiki:

Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emri i plotë:Manuel Obafemi Akanji.
pseudonimi:Stabilisator
lindur:19 korrik 1995 në Neftenbach, Zvicër.
prindërit:Isabel Akanji (Nënë) dhe Abimbola Akanji (Babai)
Vëllezërit e motrat:Sarah Akanji (motra e moshuar) dhe Michelle Akanji (motra më e vogël)
gruaja:Melanie Akanji. Dikur një e dashura e njohur si Melanie Windler.
Rrënjët familjare:Anketat Zvicero-Nigeriane
Te ardhura neto:Afro 5 milion dollarë (shifrat e vitit 2020)
Gjatesia:1.86 metra OSE 6 Këmbë 1 inç.
Hobbies:Basketboll, Pingpong dhe shikimi i Shfaqjeve TV.
Zodiac:Cancer.
Feja:Krishterimi
Modeli i Rolit të Parë:Raul (Legjenda e Real Madrid).
Modeli aktual i roleve:Sergio Ramos
Ngjyra e preferuar:Black and White

Përfundim:

Pa dyshim, Manuel Akanji është një talent i madh dhe ka shenjat kryesore të një mbrojtësi të madh qendror. Ju lutemi na tregoni në pjesën e komenteve, çfarë mendoni për shkrimet tona dhe futbollistin. Faleminderit që lexuat Histori Jeta e mbrojtësit të shquar.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu