Luis Muriel Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Luis Muriel Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Biografia jonë e Luis Muriel ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Makinat, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit profesionist kolumbian, nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Luis Muriel.

Jeta dhe ngritja e Luis Muriel. Kredi për imazhin: Instagram dhe FootballRated.
Jeta dhe ngritja e Luis Muriel. 

Po, të gjithë e dinë aftësinë e tij për të shënuar gola magjikë dhe për të krijuar mundësi shënimi për shokët e tij të skuadrës. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Luis Muriel, i cili është mjaft interesant. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Luis Muriel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Sfondi familjar dhe jeta e hershme
Duke filluar, ai mban pseudonimin "Ronaldo kolumbian"Luis Fernando Muriel Fruto lindi në ditën e 16-të Prill 1991 në komunën e Santo Tomás në Kolumbi. Ai lindi nga nëna e tij, Elizabeth Fruto dhe nga babai i tij, Luis Muriel sr. Më poshtë është një foto e prindërve të Luis Muriel të cilët duket se janë në fund të të 40-ave.
Prindërit Luis Muriel Luis Sr dhe Elizabeth. Kredite e imazhit: Instagram.
Prindërit Luis Muriel, Luis Sr dhe Elizabeth. 
Kombëtari kolumbian i përkatësisë etnike Latino me origjinë familjare të Amerikës së Jugut u rrit në vendlindjen e tij në Santo Tomás, ku u rrit së bashku me vëllezërit e tij, Luis Alberto dhe Jezusin.
Luis Muriel u rrit në vendlindjen e tij në Santo Tomás. Kredia e imazhit: Instagram.
Luis Muriel u rrit në vendlindjen e tij në Santo Tomás. 
Duke u rritur në një mjedis të familjes së klasës së ulët në Santo Tomás, Luis i ri ishte vetëm 5 vjeç kur ai filloi të luante futboll në një vend lokal jo larg shtëpisë së familjes së tij.
"Ai ishte produktivisht i shqetësuar në lidhje me futbollin, i cili u bë mëngjesi, dreka dhe darka e tij. Më intrigues ishte fakti se ai gjithashtu kishte urinë të bëhej jo vetëm profesionist por edhe një profesionist i shkëlqyeshëm. ” 
Kujtoi një mik të ngushtë të familjes - Humberto Barrera.
Luis Muriel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës
Nuk kaloi shumë dhe Muriel filloi stërvitjen me ekipin shkollor të Santo Tomás (Saint Thomas) ku ai studioi dhe mësoi bazat e futbollit konkurrues. Pas kësaj, një 10-vjeçar Muriel u bashkua me sistemet e të rinjve të Athletico Junior që ishte ekipi më i madh në qytet dhe u bë vigjilent për mundësitë e arritjes së ëndrrave të tij të fëmijërisë.
Luis Muriel filloi krijimin e karrierës së tij në shkollën Santo Tomás. Kredia e imazhit: Instagram.
Luis Muriel filloi ndërtimin e karrierës së tij në shkollën Santo Tomás. 
Sidoqoftë, Muriel kishte sfida me stërvitjen në Athletico Junior për shkak të financave të dobëta të familjes së tij. Si rezultat, ai u bashkua me vëllezërit dhe kushërinjtë e tij në shitjen e simiteve të manovrave të bëra nga gjyshja e tyre dhe përdori një pjesë të fitimeve të grumbulluara nga shitjet për të mbuluar koston e trajnimit në Athletico Junior.
Luis Muriel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e hershme e karrierës
A e dini se ngritja e Muriel nëpër radhët e Athletico Junior ishte pothuajse e shkatërruar nga një dëmtim i rëndë që e bëri atë të hiqte dorë nga futbolli kur ishte 13 vjeç? Pas rikuperimit, Muriel u bind nga ish-trajneri i tij për t'u rikthyer në sport dhe ai vazhdoi të bëhet golashënuesi më i mirë i Athletico Junior në një turne kombëtar.
Në kohën kur Muriel ishte 17 vjeç, ai u bashkua me Deportivo Cali ku filloi karrierën e tij profesionale. Ishte në klub që mahnitësi i futbollit nxori gola mbresëlënës dhe paraqitje yjore që i dhanë atij pseudonimin "Ronaldo kolumbian". Nofka ishte në krahasim me ish sulmuesin brazilian Ronaldo De Lima me të cilin ai në mënyrë të paligjshme ndan një ngjashmëri fizike me të.
Në Deportivo Cali, i riu Muriel u mbiquajt "Ronaldo kolumbian" pas Ronaldo De Lima për shkak të ngjashmërisë së tyre të jashtëzakonshme. Kreditë e imazhit: Instagram dhe Marca.
Në Deportivo Cali, i riu Muriel u mbiquajt "Ronaldo kolumbian" pas Ronaldo De Lima për shkak të ngjashmërisë së tyre të jashtëzakonshme. 
Luis Muriel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Rruga për famë histori
Në mes të sezonit të tij debutues me Deportivo Cali, Muriel tërhoqi vëmendjen e Side Udineses italiane e cila siguroi shërbimet e tij në 2010 dhe e huazoi atë për dy sezone, së pari në Granada dhe më pas Leçe. Periudha ishte shumë e ndërlikuar për Muriel i cili e kishte shumë të vështirë të mësohej me një kulturë të re, ushqim, njerëz dhe më e rëndësishmja në futbollin evropian.
Kur sulmuesi i ri përfundimisht përfundoi mandatin e tij të huazimeve dhe u kthye në Udinez, ai ishte bërë mbipeshë dhe ishte ngarkuar me përvojën e frikshme të derdhjes së yndyrnave para fillimit të sezonit 2012/2013. Muriel vazhdoi të shënojë një rënie të mprehtë në formë gjatë sezonit vijues, pasi ai përsëri, luftoi me çështje të peshës dhe për të kapur të gjitha, zgjodhi një dëmtim.
Një Muriel mbipeshë duke u përpjekur shumë për të shijuar futbollin në mes të krizës të prirur ndaj dëmtimit që e shtrëngon atë. Kredia e figurës: ESPN.
Një Muriel mbipeshë duke u përpjekur shumë për të shijuar futbollin mes krizës së dëmtuar nga kriza që e dëmton atë. 
Luis Muriel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Ngritja e famës
Vetëm në fillim të sezonit 2015 pasuritë e Muriel filluan të ndryshojnë përherë kur ai u bashkua me Sampdoria si huazim dhe vazhdoi të siguronte një kontratë të përhershme me klubin duke u vendosur si një golashënues i qëndrueshëm.
Shpejt përpara për kohën e shkrimit, Muriel është një sulmues kyç për Side Atlanta Italiane (në rrugën Sevilla dhe Fiorentina) ku ai ka statistika duke folur mirë për të me një rekord mbresëlënës prej 10 golash në 15 paraqitje! Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.
Luis Muriel e ka fituar vendin e tij në Atlanta me statistika mbresëlënëse që duket se bëhen vetëm më të mira. Kredia e imazhit: Instagram. Luis Muriel Fëmijëria St
Luis Muriel e ka fituar vendin e tij në Atlanta me statistika mbresëlënëse që duket se bëhen vetëm më të mira.
Luis Muriel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet e lidhjes së jetës
Larg nga ngritjet dhe ngritjet e karrierës së Muriel, jeta e tij e dashurisë ka qenë në të gjitha kohërat që kur ai u martua me të dashurën e tij të bukur të bërë grua, Paula Renteria. Nuk dihet shumë se kur çiftet filluan lidhjen dhe u martuan dhe as nuk dihet nëse Muriel kishte të dashura të mëparshme para martesës së tij me Paula Renteria.
Paula nuk është thjesht një grua e bukur por tifozja numër një e Muriel. Muriel e do Paula pa masë dhe ndonjëherë ia dedikon qëllimet e saj. Martesa e tyre është e bekuar me tre vajza të lezetshme në kohën e shkrimit që përfshijnë Maria Camila, Maria Paula dhe Maria Celeste.
Luis Muriel me gruan e tij Paula Renteria dhe tre vajza. Kredia e imazhit: Instagram.
Luis Muriel me gruan e tij Paula Renteria dhe tre vajzat. 
Luis Muriel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet e Jetës Familjare

Duke vazhduar jetën e familjes Luis Muriel, gjeniu i futbollit është i madh për familjen dhe kurrë nuk pushon së pranuari se ishte i bekuar të kishte një familje të dashur dhe mbështetëse. Në këtë pjesë, ne ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes Luis Muriel që fillojnë me prindërit e tij.

Rreth babait të Luis Muriel: Luis Muriel Sr është babai i gjeniut të futbollit. Ai punoi si shofer taksie gjatë jetës së hershme të sulmuesit dhe ishte shumë mbështetës për jetën dhe ngritjen e gjeniut të futbollit. Nuk është çudi që Luis premtoi t'i blinte babait të tij një taksi kur ishte fëmijë. Ai e përmbushi premtimin vite më vonë kur pagoi pagën e tij të parë në Deportivo Cali. Falë përparimit të Muriel, babai i tij nuk ka pse të punojë më por të jetojë për të shijuar sakrificën që bëri për të siguruar suksesin e djalit të tij më të madh.
Rreth nënës Luis Muriel: Elizabeth Fruto është nëna e Luis Muriel. Ajo është me origjinë familjare latine si burri i saj dhe ndihmoi në rritjen e Muriel dhe vëllezërve dhe motrave të tij. Gjeniu i futbollit e meriton atë që i bërtiti atij - si një trajner i dytë - që të jetë në krye të lojës së tij dhe të sjellë trofe në shtëpi. Elizabeth përpiqet me të pamundurën për të mos humbur lojërat e Muriel. Cfare tjeter? Dashuria e saj e pakushtëzuar gjithmonë i kujton gjeniut të futbollit se dashuria amtare është e përjetshme !.
Luis Muriel me prindërit e tij mbështetës. Kredite e imazhit: Instagram.
Luis Muriel me prindërit e tij mbështetës. 
Rreth vëllezërve dhe motrave Luis Muriel: Luis Muriel është djali më i vjetër i lindur nga prindërit e tij. Ai ka dy motra dhe motra të identifikuar si Luis Alberto dhe Jezus. E para po ndërtonte një karrierë në futboll në Deportivo Cali si në vitin 2015 ndërsa kjo e fundit po studionte mjekësi veterinare gjatë së njëjtës periudhë. Nuk ka të dhëna për vajzat e lindura nga Muriel prindërit e tij pasi shanset janë shumë në favor të sulmuesit që nuk ka motra.
Prindërit Luis Muriel me vëllezërit e tij Jezusin (majtas) dhe Luis Alberto (djathtas). Kredite e imazhit: Instagram.
Prindërit Luis Muriel me vëllezërit e tij Jezusin (ekstremi majtas) dhe Luis Alberto (djathtas).
Për të afërmit e Luis Muriel: Duke kaluar te familja e gjatë Luis Muriel, nuk ka të dhëna për prejardhjen e grevistit, veçanërisht ato të gjyshërve të tij atërore, si dhe gjyshit dhe gjyshes nga nëna. Në mënyrë të ngjashme, nuk dihet shumë për xhaxhain, hallat dhe kushërinjtë e Muriel ndërsa nipi dhe mbesat e tij ende nuk janë identifikuar në kohën e shkrimit të kësaj bio.
Luis Muriel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet personale të jetës
A keni menduar ndonjëherë se çfarë e bën Luis Muriel të shënojë? A jeni përpjekur shumë të kuptoni thelbin e personalitetit të tij jashtë fushe? Pastaj vazhdoni të lexoni ndërsa zbulojmë fakte në lidhje me personin e krijuesit në mënyrë që t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Si fillim, personazhi i Muriel pasqyron tipare të ekspozuara nga individë të udhëhequr nga shenja e Zodiakut Aries.
Ai është i lehtë, energjik, ambicioz emocionalisht inteligjent dhe nuk ka asnjë problem me zbulimin e fakteve në lidhje me jetën e tij private dhe personale. Interesat dhe hobi të sulmuesit përfshijnë daljen në shëtitje të kohës së lirë, luajtjen e fizarmonikës, kalërimin, zhytjen në ujë, eksplorimin nën ujë si dhe kalimin e një kohe të mirë me familjen dhe miqtë e tij.
Luis Muriel e do zhytjen në skuba dhe eksplorimet nënujore. Kredia e imazhit: Instagram.
Luis Muriel pëlqen zhytjen në ujë dhe eksplorimin nën ujë. 
Luis Muriel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të jetesës
A e dini se Luis Muriel ka një vlerë neto prej mbi 8 milion dollarësh në kohën e shkrimit të kësaj biografie. Përbërësit e pasurisë neto të Muriel marrin formën e pagës dhe mëditjeve që ai merr për të luajtur futboll ndërsa analiza e zakoneve të tij të shpenzimeve zbulon se ai jeton një mënyrë jetese luksoze.

Treguesit e stilit të jetës luksoze të sulmuesit përfshijnë shtëpinë e tij pak të njohur në Philly si dhe apartamentet e shtrenjta në të cilat jeton kur luan tregtinë e tij të futbollit në klube të ndryshme. Përveç kësaj, Muriel posedon një numër makinash ekzotike të cilat ai rrallë i vë në dukje.

LEXO  Davinson Sanchez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Një foto e rrallë e Luis Murielit duke ndezur makinat e tij. Kredia e imazhit: Instagram.
Një foto e rrallë e Luis Muriel që shkëlqen makinat e tij.
Luis Muriel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të patreguara
Për të përmbledhur historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Luis Muriel, ne paraqesim fakte më pak të njohura ose të palejuara për sulmuesin.
Tattoos: Luis Muriel - me një lartësi prej 5 metra 10 inç - ka tatuazhe në pjesën e sipërme të trupit të tij. Sulmuesi ende nuk ka zbuluar kuptimet prapa bojërave të trupit, megjithatë, disa duket se vetëshpjegohen sidomos kryqi në shpinë.
Pasqyrë e tatuazheve Luis Muriel. Kredite e imazhit: Instagram.
Përmbledhje e tatuazheve Luis Muriel. 
Pirja e duhanit dhe pirja: Ndërkombëtari kolumbian nuk i jepet të pijë pije të forta, dhe as ai nuk është ndotur duke pirë duhan në kohën e shkrimit. Me një zakon të tillë të shëndetshëm, sulmuesi bashkohet në ligën e futbollistëve që e marrin seriozisht shëndetin e tyre dhe nuk do të bënin asgjë për ta kompromentuar atë.
Pets: Sulmuesi i pëlqen kafshët shtëpiake, veçanërisht qentë. Ai shpesh është parë duke i marrë për një shëtitje ose duke hipur me ta në makinat e tij. Pëlqejen e Muriel për Qentë e ndajnë edhe gruaja dhe fëmijët e tij.
Luis Muriel dhe familja e tij i duan qentë. Kredite e imazhit: Instagram.
Luis Muriel dhe familja e tij i duan qentë. 
Feja: Muriel është i madh për fenë dhe shpesh e beson besimin e tij i cili ushqehet nga katolikizmi. Sulmuesi zbuloi në një intervistë se beson në Zot, duke shtuar se e gjithë shtëpia e tij është shumë e përkushtuar ndaj Virgjëreshës Mari dhe ndjek mësimet e Kishës.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të Fëmijërisë Luis Muriel Plus, Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet