Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredi për PremierLeague
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredi për PremierLeague

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Tregimin e plotë të një futbollisti profesionist francez me pseudonimin "LaZoumance". Historia jonë e fëmijërisë Kurt Zouma plus Faktet e Biografisë së Untold ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, familjen, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë për forcën e tij, aftësinë për të lexuar lojën dhe praninë ajrore. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Kurt Zouma e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, Kurt Gëzuar Zouma lindi në ditën 27th të Tetorit 1994 në Lyon në Francë. Ai ishte një nga fëmijët 6 i lindur nga një nënë pak e njohur dhe babai i tij, Guy Zouma.

Kurt Zouma baba
Babai i Kurt Zouma - Djalë. Kredia e figurës: 5foot5.

Shtetasja franceze e etnisë së Zezë me rrënjë afrikane u rrit në vendlindjen e tij në Lyon, Francë, ku u rrit së bashku me një vëlla më të madh të identifikuar si Lionel dhe 4 motrat e tjerë.

Kurt Zouma Jeta e hershme dhe prejardhja familjare
Kurt Zouma u rrit në Lyon në Francë. Kredite e figurave: FPCP dhe WorldAtlas.

Duke u rritur në Lyon, i ri Zouma nuk ishte fillimisht i interesuar të luante futboll. Në fakt, ai preferoi të luante basketboll. Në kohën kur Zouma ishte në moshë 9, ai u përpoq të luante futboll në lokale Vaulx-en-Velin dhe e kuptoi që ai ishte jashtëzakonisht i mirë në të.

Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Jo shumë kohë pasi Zouma filloi të luante për Vaulx-en-Velin, ai u bëri një premtim prindërve të tij se ai do ta bënte atë në lojë. Kështu, ai punoi shumë për të pasur fat në sport duke marrë parasysh qëllimin më të lartë për t'i bërë krenarë prindërit e tij.

Kurt Zouma Sfondi i Edukimit
Kurt Zouma - 3rd nga e majta në radhën 2nd - në klubin e djalërisë Vaulx-en-Velin. Kredia e figurës: FPCP.

Ndërsa ishte në Vaulx-en-Velin, Zouma pati një edukim gjithëpërfshirës dhe ngritje të karrierës në futboll, i cili e pa atë të provonte disa pozicione të ndryshme para se të zgjidhej si mbrojtës. Pas gjashtë sezoneve të trajnimit, Zouma iu bashkua Akademisë së Shën-ientienne si një 15-vjeçare në 2009.

Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës

Ishte në Vaulx-en-Velin që Zouma mprehte aftësitë e tij mbrojtëse dhe regjistroi ngritjen meteorike përmes sistemeve rinore. Stili i tij i dalluar i lojës së shpejti tërhoqi vëmendjen e zyrtarëve të klubit që kërkuan ta lartësojnë atë përpara sezonit 2011-12.

Kurt Zouma - 3rd nga e majta në pozitë në këmbë - në ngritje në Vaulx-en-Velin. Kredia e figurës: FPCP.

Kështu, Zouma nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me Saint-ientienne në 2nd të prillit 2011 dhe bëri debutimin e tij profesional për ekipin e parë gjatë një ndeshje Coupe de la Ligue kundër Bordeaux në 31st Gusht 2011. Ai vazhdoi të ndihmojë fitoren e Saint-ientienne për të fituar titullin Coupe de la Ligue në 2013 dhe mezi priste një karrierë premtuese në klubet me fluturim të lartë.

Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për famë histori

Zouma dëshiron të fluturojë më lart në fund u materializua në 2014 kur ai u nënshkrua në anën angleze Chelsea FC në një kontratë pesë-e-gjysmë-vjeçare që kap shumën 12 £ (€ 14.6 milion).

Sidoqoftë, lëvizja e lojtarit të ngazëllyer në klub dhe dëshira për të bërë debutimin e tij për blutë nuk ishte aq e shpejtë sa pritej për faktin se Chelsea e huazoi atë përsëri në Saint-Étienne për pjesën tjetër të sezonit.

Kurt Zouma - Rruga drejt famës
Chelsea huazoi Kurt Zouma në Saint-Étienne pasi e nënshkroi atë në 2014. Kredia e figurës: Sportsmole.
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngritja e famës

Qendërmbrojtësi përfundimisht u desh të bëjë debutimin e tij euforik për Chelsea në një miqësore para-sezonit kundër Wycombe Wanderers. I veshur me numrin Jersey 5, ai tërhoqi arritjet mbresëlënëse në fushatën e tij të parë të plotë duke ndihmuar Chelsea të fitojë kupën e Ligës dhe ligën Premier në 2015.

Kurt Zouma - Rise To Fame
Kurt Zouma fitoi titullin e Premier League me Chelsea në 2015. Kredia e imazhit: TransferMarket.

Me shpejtësi përpara, Kurt Zouma është një anëtar i dalluar i skuadrës së parë të Chelsea FC dhe është përshkruar si "mbrojtësi i fundit" për shpejtësinë, kërcimin, kalimin, qëllimin dhe aftësitë e tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Faktet e lidhjes së jetës

Kurt Zouma është martuar në kohën e shkrimit. Ne ju sjellim fakte në lidhje me historinë e tij të datimit dhe jetën martesore. Për të filluar, Zouma nuk dihet se ka pasur ndonjë të dashur para se të takonte gruan e tij Sandrën.

Gjysma më e mirë është një kombëtar francez dhe dy vjet më i vjetër se Zouma. Zouma ishte 19 vjeç kur u martua me të në 2012. Martesa e tyre po bëhet më e fortë dhe e bekuar me dy fëmijë - një djalë dhe një vajzë - në kohën e shkrimit.

Kurt Zouma me gruan dhe fëmijët. Kredia e imazhit: TheSportReview.
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Faktet e Jetës Familjare

Kurt Zouma vjen nga një sfond familjar i klasit të ulët. Ne ju sjellim fakte për jetën e tij familjare.

Për babanë e Kurt Zouma: Babai i Zouma identifikohet me emrin - Guy. Ai është një shtetas i Republikës së Afrikës Qendrore që migroi në Francë në kërkim të kullotave më të gjelbërta shumë vite para se të lindte Zouma. Ndërsa ishte në Francë, Guy punoi shumë për të siguruar familjen e tij dhe shpesh e çoi Zouma në stërvitje. Kurt ia krediton babait përkrahës që e di se kur do të jetë i rreptë dhe i butë me fëmijët e tij.

Kurt Zouma baba
Babai i Kurt Zouma, Guy. Kredia e figurës: 5foot5.

Për nënën e Kurt Zouma: Zouma ka një nënë pak të njohur që ka punuar si pastruese. Ajo ushtron interes të madh në lojërat e Zouma dhe ishte e pranishme kur qendërmbrojtësi nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me St. Etienne si një 16-vjeçare. Nuk është çudi që ajo nuk mund të heshte dot gëzimin kur u njoftua që Zouma kishte nënshkruar për Chelsea në 2014. Nëna mbështetëse gjithmonë këshillon Zouma të përqendrohet në lojërat e tij dhe mbetet tifozja e tij më e madhe.

Për motrën e Kurt Zouma: Kurt ka motrat 5 që përfshijnë një motër për të cilën dihet pak. Megjithëse Zouma ndan një lidhje të ngushtë me ta, ai është shumë më afër vëllait të tij të madh Lionel i cili e motivoi atë të luante futboll. Lionel luan për Bourg-en-Bresse niveli i tretë në kohën e shkrimit. Nga ana e tij, Zouma shërben si një ndikim motivues për vëllain e tij të ri Yoan i cili luan për Bolton Wanderers.

Kurt Zouma Jeta familjare
Kurt Zouma me vëllezër. Kredia e imazhit: Instagram.

Për të afërmit e Kurt Zouma: Larg familjes së ngushtë të Zouma-s, pak dihet për gjyshërit e babait të tij, si dhe gjyshin dhe gjyshen e nënës. Në mënyrë të ngjashme, nuk dihet shumë për xhaxhallarët, hallat, nipat dhe mbesat e Zouma ndërsa kushërirat e tij nuk janë identifikuar në ngjarje të dukshme të jetës së tij të hershme deri më sot.

Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Faktet personale të jetës

Farë e bën Kurt Zouma të shënojë? Uluni mbrapa ndërsa ne ju sjellim sjellje të personalitetit të tij në mënyrë që t'ju ndihmojnë të merrni një pamje të plotë të tij. Për të filluar, personaliteti i Zouma është një ndërthurje e tipareve të personalitetit të zodiakut Akrep.

Ai është pasionant, punëtor, intuitiv dhe zbulon në mënyrë të moderuar fakte në lidhje me jetën e tij personale dhe private. Ai ka disa interesa dhe hobi që përfshijnë të luani lojëra video, të shikoni anime, të vazhdoni me lojërat e basketbollit, të udhëtoni dhe të kaloni kohë të mirë me miqtë dhe familjen.

Kurt Zouma Interesat dhe Hobi.
Kurt Zouma shikon anime si një aktivitet kalim kohe. Kredia e imazhit: Instagram.
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të jetesës

Kurt Zouma ka një vlerë të vlerësuar neto mbi $ 5 milion në kohën e shkrimit. Origjina e pasurisë së tij buron nga paga që merr nga përpjekjet e tij në futboll, si dhe nga marrëveshjet e miratimeve të tij.

Si rezultat, qendra mbrapa i është dhënë shpenzimeve të mëdha dhe ka pasuri që flasin mirë për një mënyrë jetese të tillë si rezidencë e tij në Lyon në Francë, si dhe lundrime në makina ekzotike që përfshijnë një Porsche Panamera mes makinave të tjera.

Kurt Zouma fotografoi në një nga udhëtimet e tij ekzotike. Kredia e figurës: WTFoot.
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

Për të rrumbullakuar historinë dhe biografinë tonë të fëmijërisë Kurt Zouma, këtu janë fakte që vështirë se përfshihen në bio e tij.

A e dini?

  • Zouma iu dha emri i parë "Kurt" pas Kurt Sloane, një personazh i Jean-Claude Van Damme në filmin 1989 'Kickboxer', për faktin se prindërit e tij u mahnitën pasi shikuan performancën mahnitëse të personazhit në film. Emri i tij i mesëm 'i lumtur' është në përputhje me traditën afrikane të përdorimit të fjalëve pozitive për emrat e mesëm.
Kurt Zouma Faktet e Emrit
Kurt Zouma u emërua pas Kurt Sloane, një personazh i Jean-Claude Van Damme në 'Kickboxer' (1989) Image Credit: Mirror.
  • Ai nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit, as nuk është ndotur duke pirë apo pirë duhan.
Kurt Zouma - Faktet e Jetës së pashprehur
Kurt Zouma nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: Instagram.
  • Sa i përket fesë së tij, Zouma është një musliman dhe i përkushtuar në të. Aq më tepër, ai falet pesë herë në ditë dhe u vëzhgua duke marrë pjesë në pelegrinazh në gusht 2018.
Kurt Zouma Fe
Kurt Zouma në shtegtim me Paul Pogba dhe shokët. Kredia e figurës: Twitter.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë së Kurt Zouma plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu