Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur. Kredi për imazhin: Przegladsportowy dhe Futaa
Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur. Kredi për imazhin: Przegladsportowy dhe Futaa

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e një Genius Footy me nofkën "Gunslinger". Ashtë një përmbledhje e plotë e Tregimit të Fëmijërisë së Krzysztof Piatek, Biografisë, Fakteve Familjare, Prindërve, Jetës së Parë dhe ngjarjeve të tjera të rëndësishme që nga momenti kur ai ishte një fëmijë deri kur u bë i njohur.

Jeta dhe ngritja e Krzysztof Piatek
Jeta dhe ngritja e Krzysztof Piatek. Kredite e imazhit: Instagram.

Po, të gjithë e dinë për formën e tij të suksesshme të shënimit të golave ​​dhe festimet e armëve. Aq më tepër që ai është i shpërndarë nga krahasimet e fansave me një bashkatdhetar yll Robert Lewandowski. Sidoqoftë, vetëm disa konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Krzysztof Piatek i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashlyeshme - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Forcë goditëse Krzysztof Piątek lindi në 1 ditë korrik 1995 në qytetin e Dzierzoniow në Poloni. Ai lindi nga nëna dhe babai i tij i vogël i njohur, Władysław Piątek.

Takoni një nga prindërit e Krzysztof Piatek
Takoni një nga prindërit e Krzysztof Piatek. Kredia e figurës: Marca.

A e dini se kombëtarja polake është me përkatësi lechitike me origjinë familjare evropiane? Më interesant është fakti që ai është rritur në Nicemza, një fshat në Dzierzoniow ku ekzistojnë vetëm dy fusha futbolli sepse sportet më të praktikuara në lokal janë noti dhe bocce.

Pavarësisht, familja e Krzysztof Piatek kanë qenë dashnorë të futbollit. Young Piatek u rrit me futbollin e dashur, një sport që ai filloi të luante në moshën dy vjeç. Cfare tjeter? ai ishte një tifoz i djaloshit të Arsenal FC që e pëlqeu Arsene Wengerstili i lojës dhe legjendat e admiruara si Dennis Bergkamp dhe Thierry Henry.

Dennis Bergkamp dhe Thierry Henry ishin idhujt e fëmijërisë së Krzysztof Piatek
Dennis Bergkamp dhe Thierry Henry ishin idhujt e rinj të fëmijërisë Krzysztof Piatek. Kredia e figurës: TheSun.
Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashlyeshme - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Piatek filloi krijimin e karrierës së tij në Niemczanki Niemcza. Ishte me grupin e fëmijëve të klubit që 'Gunslinger' i ri u trainua për një periudhë të shkurtër para se të transferohej në klubin lokal - Dziewiątka Dzierżoniów në 2006.

Fotografi nga fëmijëria e plakut të ri të futbollit në klubin lokal Dziewiątka Dzierżoniów
Fotografi nga fëmijëria e plakut të ri të futbollit në klubin lokal Dziewiątka Dzierżoniów. Kredia e imazhit: Przegladsportowy.

Ndërsa ishte në Dziewiątka Dzierżoniów, Piatek ishte investuar shumë në trajnime të këndshme, aq sa ai kaloi vitet më të mëdha të karrierës së tij të rinisë (2006-2011) me klubin para se të hynte në klubin kryesor lokal Lechia Dzierżoniów.

Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashlyeshme - Jeta e hershme e karrierës

Edhe pse Piatek ishte vetëm 15 vjeç kur u bashkua me Lechia Dzierżoniów, ai ekspozoi një formë të mirë shënimi që i bëri menaxherët e tij të rinisë të mendonin ta shfaqnin atë me anën e lartë të klubit.

Ai ishte një sensacion adoleshent në Lechia Dzierżoniów
Ai ishte një sensacion adoleshent në Lechia Dzierżoniów. Kredia e imazhit: Przegladsportowy.

Sidoqoftë, nuk ishte deri kur plaku i futbollit ishte 17 vjeç, ai bëri debutimin e tij të lartë me klubin gjatë sezonit 2012–2013 dhe vazhdoi të bëhej një pasuri e vlefshme për klubet profesionale polake Zagłębie Lubin (të cilin ai ndihmoi për të fituar promovim) dhe Cracovia.

Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashlyeshme - Rruga për famë histori

2018 ishte viti që Piatek pati një pikë kthese në karrierën e tij pasi u nënshkrua nga pala italiane Genova nga Cracovia. Si një ujk i uritur i lire për të ndjekur, Piatek shpejt u përpoq për të pushtuar Italinë me gola pas golave ​​në kupën dhe ligën italiane.

Bashkimi me Xhenova ishte hera e parë që ai la ligat polake, si dhe agimin e një fillimi të ri për të.
Bashkimi me Xhenova ishte hera e parë që ai la ligat polake, si dhe agimin e një fillimi të ri për të. Kredia e figurës: Twitter.

Ai u bë një sensacion i shënuar në asnjë kohë dhe u dashur nga shumë italianë. Fëmijët nuk mbetën jashtë, pasi filluan të imitojnë gjestin e qëllimit të Piatek-ut ndërsa tregu i tij vlerësohej i ngjitur në përmasa astronomike.

Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashlyeshme - Ngritja e famës

Deri në fund të sezonit 2018/2019, Genoa - e cila nënshkroi Piatek për 4 milion € - pati arsye për të buzëqeshur në bankë ndërsa i shitën në Milani për një tarifë kryesisht fitimprurëse prej 35 milion €! Siç pritej, Piatek vazhdoi të japë Milani vlera për paratë e tyre dhe shërbeu si zëvendësim perfekt për Gonzalo Higuaín i cili u bashkua me Chelsea. Ai madje pati një ovacion në këmbë për të shënuar dy herë gjatë paraqitjes së tij të dytë për Milanin në fitoren 2-0 2019 Coppa Italia në çerekfinale kundër Napolit.

Golat e tij e dërguan Milanin në gjysmëfinale të garës 2019 Coppa Italia.
Golat e tij e dërguan Milanin në gjysmëfinale të garës 2019 Coppa Italia. Kredia e figurës: Qëllimi.

Shpejt përpara për kohën e shkrimit të kësaj bio, pala angleze Tottenham është duke përsosur planet për të nënshkruar përpara sensacional pasi forca e tyre goditëse është dobësuar nga një i dëmtuar Harry Kane. Transferimi pritet të shkojë pa goditje, duke marrë parasysh faktin se Piatek në kohët e fundit ishte reduktuar në një rikthim për Zlatan Ibrahimovic, një zhvillim që e mashtron atë të luajë kohë dhe i dobëson moralin e tij.

Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashlyeshme - Faktet e lidhjes së jetës

Larg nga jeta e mrekullueshme në karrierë e Krzysztof Piatek, ai ka një jetë të mrekullueshme dashurie, e cila është bërë e bukur nga e dashura e tij e kthyer nga gruaja Paulina Procyk. Paulina nuk është vetëm gruaja e Piatek, por një blogere, ndikuese e modës në Instagram si dhe një avokat.

Nuk dihet shumë për mënyrën sesi Piatek u takua me gruan e tij Paulina por ne me siguri e dinim kur u martuan.
Nuk dihet shumë për mënyrën sesi Piatek u takua me gruan e tij Paulina por ne me siguri e dinim kur u martuan. Kredia e imazhit: Instagram.

Me një profil kaq të mahnitshëm, nuk është për t'u habitur që Piatek e bëri Paulina të dashurën e tij për mbi 5 vjet para se të lidhte nyjën me të në 1 qershor 2019. Marrëdhënia e çifteve nuk ka dhënë lindjen e ndonjë fëmije - në koha e të shkruarit - asnjëri prej tyre nuk ka djalë (a) dhe as vajzë (a) jashtë martese.

Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashlyeshme - Faktet e Jetës Familjare

Talentet e futbollit nuk nxisin brenda natës. Ata janë si Piatek, të rritur nga një familje mbështetëse. Ne ju sjellim fakte për jetën familjare të Krzysztof Piatek duke filluar nga prindërit e tij.

Rreth babait dhe nënës së Krzysztof Piatek: Władysław Piątek është babi mbështetës i Piatek ndërsa nuk dihet shumë për nënën e futbollistit i cili raportohet se është vonë. Władysław është i njohur gjerësisht në futbollin italian dhe polak si jo vetëm një nga prindërit e Piatek por një promovues i vendosur i interesave të sulmuesit në futboll. Piatek i krediton prindërit e tij që vazhdimisht e këshillojnë atë që të punojë shumë, t'i bëjë ëndrrat e tij të vërteta dhe në të njëjtën kohë, t'i mbajë këmbët në tokë.

Një foto e rrallë e një prej prindërve të Krzysztof Piatek (babai i tij Władysław) duke imituar paraqitjen e celeberimit të qëllimit të tij të nënshkrimit.
Një foto e rrallë e një prej prindërve të Krzysztof Piatek (babai i tij Władysław) duke imituar paraqitjen e celeberimit të qëllimit të tij të nënshkrimit.

Për motrat dhe të afërmit e Krzysztof Piatek: Krzysztof Piatek mund të jetë fëmija i vetëm i lindur nga prindërit e tij pasi nuk ka të dhëna për motrat dhe motrat e tij, as nuk ka folur për një vëlla ose motër gjatë intervistave. Në mënyrë të ngjashme, nuk ka shumë për prejardhjen dhe rrënjët e familjes së përparme, veçanërisht identitetin e gjyshërve të tij të nënës dhe të babait, ndërsa hallat, xhaxhallarët, nipërit dhe mbesat e tij ende nuk janë identifikuar në kohën e shkrimit të kësaj bio.

Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashlyeshme - Faktet personale të jetës

Farë e bën Krzysztof Piatek tik dhe çfarë natyre është personaliteti i tij jashtë fushës? ky është një moment i volitshëm për ju që të festoni sytë nga tekstet që nuk zbulojnë vetëm fakte për personalitetin e sulmuesit, por ju ndihmojnë të merrni një pamje të plotë të tij. Për të filluar, personaliteti i Krzysztof Piatek pasqyron tipare të ekspozuara nga individë të udhëhequr nga shenja e Zodiakut të Kancerit.

Ai është ambicioz, emocionalisht inteligjent, elastik dhe në mënyrë të moderuar zbulon fakte për jetën e tij personale dhe private. Interesat dhe hobi të Forward përfshijnë dëgjimin e muzikës, duke luajtur lojëra video me gruan e tij Paulina Procyk, duke parë filma, duke udhëtuar dhe duke kaluar kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Qëllimet e çiftit: Piatek dhe gruaja e tij kanë një hobi të përbashkët për të luajtur lojëra video.
Qëllimet e çiftit: Piatek dhe gruaja e tij kanë një hobi të përbashkët për të luajtur lojëra video. Kredia e figurës: Twitter.
Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashlyeshme - Fakte të jetesës

Duke kaluar në zakonet e shpenzimeve të Krzysztof Piatek dhe përpjekjet e bërjes së parave, ai fiton në mënyrë të konsiderueshme në paga dhe mëditje për të luajtur futboll në top-fluturim ndërsa miratimet formojnë një rrjedhë shtesë në vlerën e tij neto që është në shqyrtim në kohën e shkrimit të kësaj bio.

Pavarësisht, Piatek jeton një mënyrë jetese luksoze në maksimum, siç duket në aftësinë e tij për të kaluar pushimet në vendpushime të shtrenjta. Megjithëse vlera e shtëpisë ose apartamentit që ai jeton në Itali është ende e panjohur, ai posedon makina lundrimi luksoze dhe nganjëherë drejtohet nga shoferët.

Ka vetëm disa yje të futbollistëve që marrin dyert e makinave të tyre të hapura për ta. Piatek e bën listën
Janë vetëm disa yje të futbollit që marrin dyert e makinave të tyre të hapura për ta. Piatek kontrollon listën. Kredia e figurës: TheSun.
Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashlyeshme - Fakte të patreguara

Për të përmbledhur historinë tonë të fëmijërisë Krzysztof Piatek plus biografinë, këtu janë fakte të panjohura ose më pak të njohura për Sulmuesin.

Rreth nofkës së Giovani: Janë vetëm disa lojtarë, pseudonimi i të cilëve është në sinkron me stilin e tyre të festimit dhe Piatek është njëri prej tyre. Përpara u mbiemri 'Gunslinger' sepse ai kryen një gjest të festimit të Wild West-it me armë zjarri sa herë që shënon.

Kur pseudonimi juaj i preferuar i futbollistit është i njëjti me stilin e tij të mbledhjes.
Kur pseudonimi i futbollistit tuaj të preferuar është i njëjtë me stilin e tij të festimit. Kredia e imazhit: Instagram.

Pirja e duhanit dhe pirja: Krzysztof Piatek nuk po i jep duhanpirjes në kohën e shkrimit të kësaj bio. Sidoqoftë, ai pi me përgjegjësi me shokët e ekipit, miqtë dhe familjen në raste të veçanta.

Tattoos: Si Giovani Lo Celso, edhe Krzysztof Piatek nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, nuk ka asnjë përjashtim të faktit që ai mund të fitojë arte të trupit kur popullariteti i tij rritet në lartësi të paimagjinueshme.

Krzysztof Piatek Tattoo Fact - Provë bindëse që ai nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit.
Krzysztof Piatek Tattoo Fact - Provë bindëse që ai nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit. Kredite e imazhit: Instagram.

Feja: Po, Krzysztof Piatek ka emra në dukje të ashpër, gjë që e bën më të vështirë ta kuptosh fenë e tij. Megjithëse gruaja e tij Paulina posedon një emër të krishterë, POR nuk është e sigurt nëse prindërit e Krzysztof Piatek e rritën atë në një besim fetar të krishterë.

Vlerësimet e FIFA-s: A e dini se Krzysztof Piatek ka një vlerësim të drejtë prej 82 në FIFA 2020? vlerësimet janë vendosur të rriten duke pasur parasysh që sulmuesi nuk është ai që duhet të humbasë formën posaçërisht pasi afrimi i tij i afërt në një nga ligat më konkurruese në botë afrohet.

Vlerësimet e tij janë në rritje dhe në rritje
Vlerësimet e tij janë në rritje dhe në rritje. Kredia për imazhin: Youtube.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë e Fëmijërisë Krzysztof Piatek Plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu