Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Kieran Tierney Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë nga LifeBogger
Kieran Tierney Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë nga LifeBogger

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me pseudonimin "Z. konsistent". Faktet e Biografisë së Untoldit të Fëmijës Kieran Tierney Plus, ju japin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë - Analiza
Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë - Analiza. Kredi për TeamTalk dhe CelticQuickNews

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, familjen, edukimin / formimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën për histori famë, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet, jetën personale dhe stilin e jetës etj.

Po, të gjithë e dinë se ai është një Mbrojtësi i majtë jashtëzakonisht i talentuar që i bëri Arsenalin dhe klubet e tjera të Premier League të Ligës lypin në gjunjë për nënshkrimin e tij. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Kieran Tierney e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Kieran Tierney lindi në ditën e 5 të Qershorit 1997 për nënën e tij, Gail Tierney dhe babanë, Michael Tierney, në Detin Irlandez, saktësisht Douglas, kryeqyteti i Isle of Man.

Kieran Tierney ka origjinën dhe rrënjët e tij familjare NUK nga Anglia, Irlanda ose Skocia kryesore, POR nga Ishulli i Manit, një ishull i mbuluar me një vijë bregdetare të thyer, kështjella mesjetare të paraqitura më poshtë.

Kieran Tierney- Jeta e hershme dhe prejardhja familjare. Kredi për Digimap
Kieran Tierney- Jeta e hershme dhe prejardhja familjare. Kredi për Digimap

Ende mbi origjinën dhe historinë e tij familjare, është e mundur që paraardhësit e Kieran Tierney ishin midis atyre që vuajtën në duart e sulmuesve Viking. Këta ishin Norsemen që nga fundi i 8th deri në fund të shekujve 11th sulmuan Britaninë. A e dini? ... Atdheu i Kieran Tierney i Douglas është regjistruar në histori si vendi i parë në Britaninë e Madhe që sulmohet nga Vikingët saktësisht rreth AD 793.

Futbollisti anglez me rrënjë familjare skoceze lindi si një në mesin e dy fëmijëve me mamanë e tij të bukur, Gail dhe babin Michael (që të dy figurat më poshtë) që ndodh të jenë në 50 të tyre si në kohën e shkrimit.

Prindërit Kieran Tierney
Prindërit Kieran Tierney

Kieran u rrit me motrën e tij të moshuar së bashku me prindërit e tij në Muirhouse, një pronë banimi banimi e vendosur në veri të Edinburgh, kryeqyteti i Skocisë. Përveçse jetoi një jetë normale si djalë, raportet tregojnë se si fëmija i fundit i lindur, Kieran së pari u mashtrua, por më vonë u bazua nga prindërit e tij.

Kieran Tierney u rrit si një tifoz i djalërisë Kelt. Kreu i familjes së tij (babai i tij), Michael siguroi që të gjithë anëtarët e familjes të ishin mbajtës të biletave të sezonit Celtic. Fjalë për fjalë, të gjitha familjet e tij ishin tifozë të Keltit të ngordhur me futbollin e klubit që vraponte nëpër venat e tyre.

Si djalë, Tierney shpesh do të kërkonte nënën e tij për një triko të Celtic çdo Krishtlindje. Një kohë e paharrueshme në vitet e tij të hershme ishte koha kur Celtic fitoi dyshen e Premier League Skoceze dhe kupën e ligës, një rast i cili bëri që vendimi i tij të bëhej një futbollist profesionist.

Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Prindërit e Kieran Tierney e kishin mësuar atë në një nga shkollat ​​më të mira të Motherwell pikërisht Shkup Fillestare RC të St Brendan. Më vonë, Tierney filloi të ndjekë shkollën e mesme Zonja jonë, e vendosur gjithashtu në Motherwell. A e dini? ... Ai i pëlqeu ditët e shkollimit të fëmijërisë sepse nëna e tij, Gail Tierney ishte një zonjë darke për shkollën e tij.

Kuizi Shkollor që çoi në përpjekjen e tij për t'u bërë profesionistë:

Duke dhënë një llogari të ditëve të tij të fëmijërisë në shkollë, Kieran dikur tha;

Kur isha në shkollë, na u tha që të zgjidhnim lëndët tona dhe të vendosnim atë që donim të bënim si punë kur të rriteshim. Kam zgjedhur gjithmonë futboll, por mësuesi im më ka thënë që nuk duhet ta bëj atë. Në vend të kësaj, unë duhet të shkruaj "Joiner" ose ndonjë gjë që lidhet".

Në rast se nuk e dini leximin, një "marangoz”Është një person, puna e të cilit është të ndërtojë komponentë prej druri të një ndërtese, siç janë shkallët, dyert dhe kornizat e dritareve. Tierney hodhi poshtë sugjerimin e mësuesit të tij për t'u bërë një Joiner. Që nga ajo ditë, ai u zotua të dëshmojë gabim mësuesin e tij duke marrë fillimisht një aderim të guximshëm në ëndrrën për t'u bërë një profesionist profesionist.

Interesimi i tij për të luajtur futbollin konkurrues të shkollës e pa atë të hynte në Shkollën e Mesme të Shën Ninianit. Kjo shkollë që ndodhet në Kirkintilloch kishte një partneritet të zhvillimit të futbollit rinor me klubin e futbollit Celtic. Pasioni i Kieran Tierney për futbollin, i ndjekur nga një punë e vështirë në fushë, jo vetëm që e bëri atë më të ashpër mendërisht, por e njohu atë nga akademia Celtic i cili e ftoi atë për gjyqe.

Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e hershme e karrierës

Pasioni i Kieran Tierney për lojën e pa atë duke kaluar prova me ngjyra fluturuese dhe duke iu bashkuar akademisë Celtic si një 7-vjeçar. Pas bashkimit, ishte kënaqësi, por Tierney duhej të bënte shumë sakrifica. Kishte raste që ai mungonte në festat e ditëlindjes ose gjëra që mezi prisnin në shtëpinë e familjes së tij. Por në anën e rrokullisjes, ai po luante futboll dhe bënte atë që kishte dashur gjithmonë.

Kieran Tierney Historia e hershme e jetës
Kieran Tierney e pa veten duke ndjekur ëndrrat e tij kur u bashkua me Celtic. Kredia IG

Duke dhënë llogari se si e mbështetën prindërit e tij në karrierën e tij të hershme, Kieran dikur tha për babanë e tij.

"Babai im hoqi dorë dhe sakrifikoi aq shumë për mua. Ai gjithmonë do të më shoqëronte në fushë edhe të Dielën. Babai im ishte më hiper se unë dhe isha aq mirënjohës për të. "

A e dini? ... Kieran Tierney filloi si një krah i majtë dhe NUK një mbrojtës i majtë. Në atë kohë, trajneri i tij i akademisë Celtic Martin Miller këmbënguli se ai do të mbetej gjithmonë një krah. Duke pasur atë mentalitet Celtic e panë atë duke zënë përparësi të shumta kur ishte në klub. Një nga të tilla përfshin të bëhesh djalë top.

A e dini? ... Kieran Tierney ishte një nga djemtë e topit në natën e paharrueshme të Celtic në Champions League, ku klubi tronditi botën duke mposhtur FC Barcelona 2-1 në nëntor 2012. Më poshtë është një foto ku ai duket shumë i lumtur në detyrat e djalit të tij me top.

Jeta e hershme e Karrierës Kieran Tierney
Kieran Tierney dukej shumë e emocionuar si një djalë i ri i topit dhe lojtar i akademisë. Kredi për IG
Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Rruga për Fame Story

Ndërsa Kieran vazhdoi të piqet, ai e pa veten duke u vendosur mirë në jetë me Akademinë. Ai luftoi për çdo copëz të suksesit edhe në aspektin e marrjes së një përfshirje të ekipit kombëtar. Sidoqoftë, në mesin e fazave të karrierës së tij, Kieran filloi të luftojë për lojëra. Sipas fjalëve të tij;

"Kishte një kohë kur unë nuk isha duke marrë një lojë. Në 14 ose 15, unë kurrë nuk u zgjodha për Skoci dhe kjo ishte një kohë kur unë nuk isha në skuadrën e Skocisë dhe as që luaja me futboll të klubit. "

Pa dyshim, kohët e tilla ishin shumë të vështira sidomos kur ai dëgjoi për shokët e tij të skuadrës që performonin më mirë dhe nënshkruanin kontrata të reja. Më e keqja ndodhi edhe në atë kohë. Ishte një kohë që Kieran Tierney theu këmbën kur ishte në prag (vetëm orët 24) për të bërë ekipin e parë Celtic. Sipas fjalëve të tij të trishtueshme;

"Unë shkova nga më i larti që kisha qenë në nivelin më të ulët të nesërmen, por kjo më bëri një lojtar dhe uri më të mirë, ..." tha Tierney.

Aksidenti i çuditshëm i cili e ktheu atë ndodhi rreth dhjetorit 2014. U bë një pengesë e madhe për tu kapërcyer për djaloshin e ri. A e dini? ... Ishte ai mentaliteti Celtic që e ndihmoi të merrej me atë që ai e cilësoi si koha më e keqe për një futbollist që dëshiron të thyejë këmbën. “Thyerja e këmbës sime ishte një kontroll realiteti për mua. Mund t’i ndodhë kujtdo në çdo kohë ” Tha Kieran.

Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Ngritja në Fame Story

Edhe ndërsa ishte i dëmtuar, besimi i Kieran ishte aq i lartë sa të kishte atë shijen e humbur të futbollit të skuadrës së parë. Pasi doli nga lëndimi, ai e filloi këtë zakon të mos merrte asgjë si të mirëqenë.

Megjithëse futbolli i të rinjve nuk ishte gjithçka lundrues i thjeshtë për të, POR futbolli i vjetër i cili filloi rreth Marsit 2016 u pagua. Hyrja në futboll të moshuar e bëri atë të punojë më shumë se kurrë duke fituar veten një kapiten asistent në këtë proces. A e dini? ... Për të kapur suksesin e tij me klubin e tij, Tierney vazhdoi të fitojë katër tituj skocezë të Kryeministrisë skoceze, duke përfshirë një ngërç si një 20-vjeçar.

Ditët e Lavdisë Keltan Tierney Kelt
Ditët e Lavdisë Keltan Tierney Kelt. Kredi për DailyMail dhe skocez

Gjithashtu në fazën evropiane, Tierney gjithashtu mori shumë kredi. Një nga të tilla ndodhi në një kohë që ai refuzoi të tërhiqet kundër burrit të PSG-së £ 160m Kylian Mbappe dhe Bayern Munich legjenda e vërtetë Arjen Robben dhe më e rëndësishmja, Raheem Sterling.

Kryerja shumë mirë plus shënimi i një goli të shkëlqyer të Champions League kundër Manchester City u përshkrua si konkursi më tërheqës i Celtic në sezonin 2018 / 2019. Kjo bëri që klubet kryesore të ligës përfshirë qytetin Man të lypnin në gjunjë për firmën e tij.

Kieran Tierney Ngrihet në Fame kundër Man City
Kieran Tierney Ngrihet në Fame kundër Man City. Kredi për GlasgowLive dhe DailyRecord

Ashtu siç dëshironin shumë tifozë të Ligës Premier, mbrojtësit e plotë vendosën të ndiqnin hapat e Virgil van Dijk dhe Victor Wanyama. Ai favorizoi një veprim të Premier League duke u bashkuar me Arsenalin në verën e dritares së afatit të transferimit veror 2019.

Ishte vendimi më i vështirë në jetën e tij për të lënë një klub që e donte aq shumë. Pa dyshim, Kieran Tierney do të ishte një sukses i madh në Premier League. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës dhe anëtarësimin në ligën Premier, shumë tifozë do të kishin bërë pyetjet e ndezura: "kush është e dashura e Kieran Tierney?"..."A është martuar Kieran Tierney? ”…” Nëse po, kush është gruaja e Kieran Tierney ”

Kush është e dashura e Kieran Tierneys
Kush është e dashura e Kieran Tierneys

Nuk ka mohuar faktin se pamja e tij e lezetshme, buzëqeshja e dashur, shoqëruar me faktin se ai është i pasur nuk do ta bënte atë të dashur për admiruesit e tij femra. Sidoqoftë, pas futbollistit të suksesshëm skocez, ekziston një e dashura magjepsëse që shkon me emrin Amy Hale. Amy Hale e paraqitur më poshtë është një balerin irlandez i cili përshëndet nga Kirkintilloch, një qytet i vogël në Skociland.

E dashura e Kieran Tierney- Amy Hale
E dashura e Kieran Tierney- Amy Hale. Kredi për EveningTimes

Fakti që Kieran Tierney është 22 vjeç si në kohën e shkrimit nënkupton që ai është tre vjet më i vjetër se e dashura e tij Amy Hale e cila është 19.

Përveçse është WAG, Amy raportohet të jetë ndër kërcimtarët më të mirë në Irlandë. Si në kohën e shkrimit, Dielli Skocez sapo kishte një raport për kualifikimin e saj në Kampionatin Botëror të Vallëzimit të Irlandës në Dublin.

E dashura e Kieren Tierneys Amy Hale në veshjen e saj të vallëzimit.
E dashura e Kieran Tierneys Amy Hale në veshjen e saj të vallëzimit. Kredi për EveningTimes

Përveç vallëzimit, ekzistojnë raporte që Amy Hale është gjithashtu një student në universitet. Ajo është gati të regjistrohet në Universitetin e Strathclyde për të studiuar "Mësimdhënia Fillore”Si në kohën e shkrimit.

Të dashurin dhe të dashurën duan të shijojnë veten në destinacione të panjohura të bukura. Duke gjykuar nga fotoja e dashur më poshtë, duket se askush nuk mund ta ndalojë që dyshja të bëhen një nga çiftet më të nxehta të futbollit skocez.

Kieran Tierney dhe Amy Hale
Kieran Tierney dhe Amy Hale. Kredi për Dielli Skocez
La fakti që të dy dashamirët kanë qenë që takohen për një kohë, nuk lë dyshim se një martesë ose martesë për të dy mund të jetë hapi tjetër zyrtar.
Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta personale

Njohja me personin e vërtetë pas emrit Kieran Tierney do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Fillimi, gjëja e parë që dikush do të vëzhgonte në lidhje me Kieran Tierney është natyra e tij mbresëlënëse poshtë dheut dhe mendërisht e ashpër. Ashtu si Ngolo Kante, ai është ndër futbollistët me një qëndrim shumë të mirë dhe ai që e di se si funksionon bota reale.

Kieran është dikush që beson se është në gjendje të merret me situata të ndryshme ku e gjen veten. Një gjë për të cilën është shumë e mirë është aftësia e tij për t'u lidhur me tifozët e të gjitha kategorive. Një shembull shihet më poshtë.

Kieran Tierney poshtë në natyrën e Tokës - Shpjegohet
Kieran Tierney poshtë në natyrën e Tokës - Shpjegohet. Kredi për BTSport
Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta familjare

Të gjithë anëtarët e familjes së Kieran Tierney aktualisht janë duke jetuar ëndrrat e tyre. Të dy, mamaja e tij, babai, vëllezërit, motrat dhe të afërmit e tërë aktualisht po korr përfitimet nga të pasurit e tyre duke e bërë atë në fazën më të madhe të futbollit britanik.

Vetë Kieren spërkat mirë familjen e tij, veçanërisht nëna dhe babai i tij. A e dini? ... Kur Tierney nënshkroi marrëveshjen e tij, ai bleu një shtëpi në Motherwell si për nënën dhe babanë e tij.

Kieran Tierney- Ndarja e Fitores me prindërit e tij
Kieran Tierney- Duke i bërë prindërit e tij të shijojnë frytet e punës së tyre.

Pak para transferimit të tij në Premier League, Kieran pavarësisht se paguhej shumë para ende gëzon përfitimet e të jetuarit me prindërit e tij në shtëpinë që bleu. Sipas fjalëve të tij;

«Të jetosh me prindërit e mi më mban të bazuar në disa mënyra. Nëna dhe babi im janë akoma përgjegjës. Nuk planifikoj të largohem dhe të qëndroj vetëm për disa vite të mira. "

Një nga përfitimet që Tierney gëzon në vendimin e tij për të jetuar me prindërit e tij është të shohë nënën dhe motrën e tij që të kujdeset për të lavanderi të pista dhe duke larë gropat e tij të cilën ai është i dhënë pas largimit në dhomën e vet. Përsëri me fjalët e tij…

"Prindërit e mi bëjnë gjithçka për mua dhe kurrë nuk më stresojnë. Ata bëjnë gjithçka munden për të më ndihmuar në fushë dhe e kanë bërë këtë që kur isha shtatë vjeç."

Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - LifeStyle

Kieran Tierney ka një vlerë neto të 12,50 Mill. € si në kohën e shkrimit. Kjo nënkuptohet se ai është një futbollist milioner.

A e dini? ... Duke e pasur vlerë këtë shumë në disa momente të përkthehet në një mënyrë jetese magjepsëse. Kieran Tierney ka një makinë marramendëse POR asnjë shenjë të doreve të zbukuruara të doreve, diamanteve dhe vathëve kurvar.

Kieran Tierney LifeStyle
Kieran Tierney LifeStyle. Kredi për TalkCeltic

Kieran Tierney harxhon paratë e tij për familjen dhe njerëzit e afërt të të cilëve ai i ndihmon për të mbajtur buxhetin e tyre familjar. Përkushtimi i tij për të siguruar që prindërit, të afërmit dhe miqtë e afërt të jenë në rregull financiarisht, është i ngjashëm me angazhimin e tij në fushë.

Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të patreguara

Thyerja e një Rekordi të Arsenalit përpara ndeshjes së tij të Parë:

A e dini? ... Kieran Tierney dikur goditi një lartësi të re te Arsenali pavarësisht se nuk bëri as debutimin e tij.

Kieran Tierney- Thyerja e një Rekordi të Arsenalit përpara ndeshjes së tij të parë me klubin
Kieran Tierney- Thyerja e një Rekordi të Arsenalit përpara ndeshjes së tij të parë me klubin. Kredi për ArsenalTV

Ai trullosi një nga stafi mjekësor i Arsenalit ndërsa shkatërroi rekordin e kërcimit në këmbë të Aubameyang, pavarësisht se kishte një lëndim. Tierney arriti gjysmë metri në përpjekjen e tij të parë për kërcim. Atëherë ai u tha nga stafi mjekësor i Arsenalit të provonte përsëri, një kohë në të cilën ai theu rekordin. A e dini? ... Tierney arriti jashtëzakonisht 55cm e cila e pa atë duke rrahur Aubamyang-së rekordi i mëparshëm nga 1cm.

Nderime të pashlyera: Para se të vinte në Premier League, Kieran Tierney kishte një numër të kombinuar të klubeve 8 dhe 16 nderime individuale. Gjeni më poshtë një provë nga Wiki.

Faktet Kieran Tierney- Nderimet e Tij të Pashitura
Kieran Tierney Faktet - Numri i tij i mrekullueshëm i nderimeve

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Kieran Tierney plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu