Kasper Schmeichel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Kasper Schmeichel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Biografia jonë e Kasper Schmeichel ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Stine Gyldenbrand), Fëmija, Stili i Jetës, Jeta e Vlerë dhe Jeta personale.

Me pak fjalë, ne ju japim historinë e një Legjende të frymëzuar nga Leicester, të njohur me nofkën "Dane e Madhe“ Historia jonë fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Bio të Kasper Schmeichel, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij.

Jeta dhe ngritja e Kasper Schmeichel. Kredia e imazhit: FootballsTopTen, DailyMail, Twitter dhe Pinterest
Jeta dhe ngritja e Kasper Schmeichel.

Po, të gjithë e dinë që ai është djali i ish-legjendës së Manchester United dhe danezit Legjenda Peter Schmeichel. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Kasper Schmeichel e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Kasper Schmeichel Historia e Fëmijërisë - Historiku familjar dhe jeta e hershme:

Kasper Peter Schmeichel lindi në ditën e 5-të të 5 Nëntorit 1986 nga nëna e tij Bente Schmeichel (një shtëpiake) dhe babai Peter Peter Schmeichel (Portieri Legjendar) në qytetin e Kopenhagës, Danimarkë. Njihuni me prindërit e Kasper Schmeichel më poshtë.

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njihuni me Prindërit e Kasper Schmeichel - Peter dhe Bente. Kredia e imazhit: BillingBladet
Njihuni me Prindërit e Kasper Schmeichel - Peter dhe Bente.

Origjina Familjare: Kasper përmes gjyshit të tij (një muzikant danez) i ka rrënjët e tij familjare Poloni dhe jo Danimarkë të cilat janë mësuar shumë tifozë futbolli. A e dini? Gjyshi i tij i cili mban emrin Tolek Schmeichel emigroi në Danimarkë rreth vitit 1960. Gjyshi i Kasperit (Tolekishte një fëmijë i luftës që kishte babanë e tij (Stërgjyshi i Kasperit) i vrarë si Ushtar Polak gjatë Luftës së Dytë Botërore. Stërnipi i tij duke qenë një Ushtar do të thotë që Familja e Kasper Schmeichel ka Rrënjë Ushtarake.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Tolek (Gjyshi i Kasperit) u largua nga Polonia në Danimarkë ku lindi gruaja e tij dhe rriti djalin e tij legjendar Peter Schmeichel. Kjo forcë e papërpunuar mendore e rrënjëve të familjes ushtarake, aleate me një fizik të fortë u transferua në Peter Schmeichel i cili e përdori atë për të bërë një emër në futboll dhe pastaj transferoi Gjenet te djali i tij i dashur Kasper.

Peter Schmeichel legjendar ishte 22 kur gruaja e tij Bente lindi Kasper, duke e bërë atë të bëhej baba për herë të parë. Kasperi i vogël siç u vërejt më poshtë jetoi një jetë të pasur sepse babai i tij ishte i famshëm. Ai ishte lloji i fëmijës, prindërit e të cilit mundën të përballojë koleksionet më të reja të lodrave për të. Kasper nuk u rrit vetëm, por përkrah motrës së tij që quhet me emrin Cecilie Schmeichel. Më poshtë është një foto e familjes bukuroshe gjatë fillimit të viteve 1990.

LEXO
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Foto e Familjes Kasper Schmeichel gjatë fillimit të viteve 1990. Kredia e imazhit-DrDk
Foto e Familjes Kasper Schmeichel gjatë fillimit të viteve 1990.

Kasper Schmeichel Historia e Fëmijërisë - Ndërtimi dhe Edukimi i Karrierës:

Fati i Paracaktuar: Në një mbrëmje të bukur vere në vitin 1991 para se të bashkohej me United, babai i Kasper, Peter Schmeichel ishte në klubin e klubit të tij (Brøndby IF) duke festuar titullin e tij të pestë në kampionatin danez. Ai vendosi të bënte një aheng të vogël, duke ftuar mysafirin e tij, shumica e të cilave ishin tifozë të klubit.

LEXO
John Stones Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Ndërsa tifozët e ftuar dhe po dilnin për në festë, një 4-vjeçar Kasper Schmeichel u ndal para hyrjes së derës me një fytyrë të vendosur duke u thënë vizitorëve, "Të gjithë nuk mund të hyni këtu!""Po, na lejohen, ne ishim të ftuar nga babi juaj"Njëri prej tyre u përgjigj kur ai me butësi e nxori Kasperin nëna e tij, duke i lejuar bashkëjetuesit e tij të hynin. Festa vazhdoi dhe disa javë më vonë, Peter Schmeichel vazhdoi karrierën e tij të suksesshme në Manchester United.

Shpejt përpara për rreth 25 vjet më vonë, Kasper nuk u pa të qëndronte në rrugën e vizitorëve - POR këtë herë, në rrugën e të gjitha llojeve të kundërshtarëve të futbollit që synojnë të vendosin topin pas tij. Tani le t'ju japim një histori të shkurtër se si nisi udhëtimi.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Benjamin Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë

Çfarë e motivoi atë të ndiqte hapat e babait të tij: Në moshën 7 dhe 8, në vitin 1992 dhe 1993, babai i Kasper Peter u votua Portieri më i mirë i IFFHS në botë. Të kesh një baba që ishte Nuk vetëm portieri më i mirë në botë, por ai që kryesoi një seri titujsh me Manchester United, ishte e lehtë për Kasperin e ri të ndiqte hapat e babait të tij.

Suksesi i hershëm i Peter në karrierë e motivoi Kasper të ndiqte hapat e tij. Kredia e Imazhit - SkandinavianTraveler, dhe The42
Suksesi i hershëm i Peter në karrierë e motivoi Kasper të ndiqte hapat e tij.

Kasper kaloi pjesën më të madhe të kohës së fëmijërisë duke shijuar suksesin e babait të tij në karrierë. Ai filloi shkollimin në Angli për shkak të karrierës së babait të tij në lojë. Kasper kishte arsimin e tij fillor në Shkolla Grammer Hulme Hall ndodhet në Mançester të Madh. Ai iu përkushtua sportit edhe kur lexonte librat e tij. Në atë periudhë jashtë shkollës, Kaper luajti futboll portierësh me miqtë e tij, mes të cilëve ishte Alex Bruce- djali i ish shokut të skuadrës së babait të Kasperit, Manchester United Steve Bruce.

Kasper Schmeichel Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Ndërsa futbollistë të tjerë fëmijë fillojnë karrierën e tyre duke u bashkuar me një akademi futbolli, Kasper e filloi nën tutelën e babait të tij. Drejtuesit e Manchester United e lejuan atë të ndiqte babanë e tij legjendar në stërvitje. Në fillim, ai ishte me qejf të qëndronte pas shtyllës së portës ndërsa legjendat e bashkuara të Mançesterit stërviten. Kasper vraponte të merrte goditje të paqarta që kishin humbur golin dhe më pas vazhdonte për të marrë pjesë në çdo ndeshje të vetme në Old Trafford të famshëm.

LEXO
Jonny Evans Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Babai i Kasper Schmeichel i dha fund karrierës së tij në Manchester United me notën më të lartë pasi ai e udhëzoi Unitedin të fitonte Trefishin e vitit 1999. Në moshën 36 vjeç, Peter kërkoi një ritëm më të ngadaltë të futbollit në Portugali (Sporting CP), një zhvillim që pa të gjithë familjen Schmeichel përfshirë Kasperin e vogël duke lënë Anglinë për në Portugali.

LEXO
Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në vitin 2000, ndërsa Kasper jetonte me prindërit e tij në Portugali, ai u regjistrua në akademinë e futbollit Estoril të njohur zakonisht si Grupo Desportivo Estoril. Ndërsa ishte në akademi, Kasper vazhdoi të ndiqte hapat e babait të tij. Shumë herë pas seancave stërvitore, ai vazhdonte të merrte mësime shtesë nga babai i tij në Sporting CP. Kjo ka ndodhur gjatë gjithë vitit 1999 deri në 2001.

LEXO
Jamie Vardy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kasper Schmeichel mësoi shumë nga babai i tij gjatë ditëve të tij të hershme të karrierës. Kredia e imazhit- m80
Kasper Schmeichel mësoi shumë nga babai i tij gjatë ditëve të tij të hershme të karrierës.

Fakte të Biografisë së Kasper Schmeichel - Rruga drejt famës:

Pas dy vjetësh në Portugali, familja Schmeichel ndjeu se ishte koha për të qëndruar në vend. Përsëri, Kasper vendosi të largohej nga klubi kësaj radhe, pasi babai i tij kthehej përsëri në Angli, ku filloi të luante për Aston Villa. Kasper nënshkroi me qytetin Man dhe pas disa muajsh, ai u ribashkua me babanë e tij, këtë herë në të njëjtin klub. A e dini? Të dy baba dhe djali bënë histori duke u bërë portierët e parë që luanin për akademinë Man City dhe anën e moshuar në vitin 2002.

Një foto e rrallë e Kasper Schmeichel me babanë e tij Peter kur të dy luajtën për Manchester City në vitin 2002. Image Credit: TheGuardian
Një foto e rrallë e Kasper Schmeichel me babanë e tij Peter kur të dy luanin për Manchester City në vitin 2002.

Kur Going u Tough për Kasper: Për shkak se ai nuk ishte i pjekur për diplomim në akademi, Kasper nuk mund të mbushte lehtë këpucët e babait të tij menjëherë pasi doli në pension me City dhe nga futbolli në vitin 2003. Duke mos qenë në gjendje të priste, City vazhdoi të blinte David James i cili u mbush Vendi i Peter Schmeichel.

LEXO
Eric Garcia Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pas diplomimit të futbollit për të rinjtë, Kasper i cili supozoi se do të kishte një lundrim të qetë në futbollin e të moshuarve nuk i pa gjërat duke shkuar për të siç ishin planifikuar. Në atë kohë, vendi i një portieri të moshuar ishte duke zënë vend Joe Hart i cili ishte në një ngritje të qëndrueshme dhe që konsiderohej i pazëvendësueshëm. Ky zhvillim e la Kasperin e varfër në zhgënjim.

LEXO
David Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 
Rivaliteti i Kasper Schmeichel- Joe Hart. Kredia e imazhit: PlanetFootball. Kredia: PlanetFootball
Rivaliteti Kasper Schmeichel- Joe Hart.

Duke pasur kaq shumë sukses me kalimin e viteve, ishte e vështirë për familjen Schmeichel të merrej me të parë vetë se ata po binin urdhrin e peckingut në Eastlands. Duke parë opsionet, Kasper Schmeichel filloi të udhëtonte nëpër gjarpërinj dhe shkalle të ndryshme në mënyrë që të njihej si një portier i skuadrës së parë. Ai pagoi taksat e tij duke huazuar nga 2006 në 2009 dhe duke filluar shpejt karrierën e tij të vjetër Bury, Falkirk dhe Notts County dhe Leeds.

Një shpëtimtar më në fund erdhi për të shpëtuar Kasperin. Këtë herë, nuk ishte super babai i tij, por menaxheri i Notts County, Sven-Göran Eriksson që e ndihmoi atë të siguronte një rol portier të ekipit të parë me Leicester. Ai konfirmoi Kasper, lojalistin e tij të portierit më 27 qershor 2011.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Benjamin Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë
Sven Goran Eriksson ndihmoi Kasper Schmeichel të siguronte vendin e tij në Leicester pasi çifti punoi së bashku në Notts County. Kredia e imazhit- DailyMail
Sven Goran Eriksson ndihmoi Kasper Schmeichel të siguronte vendin e tij në Leicester pasi çifti punoi së bashku në Notts County.

A e dini? Ishte Sven-Göran Eriksson ai që menaxhoi Bregun e Fildishtë në Kupën e Botës 2010 FIFA.

Kasper Schmeichel Bio - Ngritja në famë histori:

Kasper Schmeichel ia ktheu favorin shefit të tij duke i dhënë 17 hapësira të pastra dhe duke kursyer katër penallti në një total prej 52 ndeshjesh. Shfaqjet e tij në sezonin 2011–12 i dhanë atij çmimin Lojtari i Vitit i Klubit dhe Lojtari i Vitit i Lojtarëve.

LEXO
John Stones Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Në vend që të ndërmarrë një veprim të parave të mëdha, Kasper vendosi të ndihmojë Leicester të fitojë popullaritet në futbollin anglez. Në sezonin 2013-14, nëntë fletët e tij të pastra dhe lojëra 19 të pamposhtura që zhvillohen nga dhjetori deri në prill ndihmuan për të garantuar Leicester një promovim të ligës Premier, me gjashtë ndeshje.

Dita më e madhe për Dane erdhi në 2nd të majit 2016, kur ai ndihmoi ekipin e tij për të fituar titullin e Premier League në moshat 29. A e dini? Ishte e njëjta moshë dhe e njëjta ditë kalendarike babai i Kasper fitoi titullin e parë të Premier League në Manchester United në 1993.

LEXO
Jamie Vardy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kasper fitoi titullin Premier League në 29 vjeç, të njëjtën moshë dhe të njëjtën ditë kalendarike kur babai i tij fitoi titull të ngjashëm në 1993. Image Credit: Instagram dhe Twitter.
Kasper fitoi titullin Premier League në 29 vjeç, të njëjtën moshë dhe të njëjtën ditë kalendarike kur babai i tij fitoi titull të ngjashëm në 1993.

Duke krijuar një rekord botëror, Schmeichels u bënë babai dhe djali i vetëm biologjik që fituan Premier League, si dhe ishin në të njëjtin pozicion për ta bërë këtë. Në kohën e shkrimit, Kasper sapo e kishte bërë babanë e tij edhe më të kthjelltë pasi nuk pranoi asnjë gol në anën e tij humbjen 0-9 ndaj Southampton në ditën 25th të Tetorit 2019.

Kasper Schmeichel pësoi 0 gola në prishjen 0-9 të Southampton. Kredia e Imazhit - Pavarur dhe SkySports
Kasper Schmeichel pësoi 0 gola në prishjen 0-9 të Southampton

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Rreth Gruas së Kasper Schmeichel, Stine Gyldenbrand:

Pas portierit të suksesshëm në Pjetër, ishte një djalë në Kasper. Dhe në zemrën e Kasperit, erdhi DASHURIA formoni një vajzë magjepsëse që dikur rrokulliset sytë para se të bëhej e dashura në vitin 2004. Stine Gyldenbrand është një zonjë daneze, e lindur në Jan 1985, që do të thotë se ajo është gati 2 vjet më e vjetër se Kasper. Ajo u ngrit në stardom kur ajo filloi të takohej me Kasper gjatë vitit të fundit të karrierës së tij rinore në 2004, në atë kohë, Kasper ishte vetëm 17 vjeç.

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Kasper Schmeichel filloi të takohej me Stine Gyldenbrand në moshën 17. Kredia e imazhit - boha-byli
Kasper Schmeichel filloi të dilte me Stine Gyldenbrand në moshën 17 vjeç.

Në ditën e bukur që u takuan, Stine Gyldenbrand sapo ishte bërë një student i cili u regjistrua për të studiuar një diplomë në mamitë në Universitetin e Chester. Pas diplomimit në 2009, ajo filloi të punojë në një spital afër Birmingham dhe një vit më vonë (2010), të dy të dashuruarit mirëpritën fëmijën e tyre të parë, një djalë të cilin e quajtën Max Schmeichel. Dy vjet më vonë (2012), ata kishin Isabella Schmeichel.

LEXO
Eric Garcia Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Njihuni me Gruan e Kasper Schmeichel, Stine Gyldenbrand djalin e tij, Max Schmeichel dhe vajzën, Isabella Schmeichel. Kredia e imazhit- Pinterest
Njihuni me Gruan e Kasper Schmeichel, Stine Gyldenbrand djalin e tij, Max Schmeichel dhe vajzën, Isabella Schmeichel.

Kasper datoi të dashurën dhe nënën e fëmijëve të tij për 11 vjet para se të vendosi të propozojë dhe lidhë nyjën me të. Të dy të dashuruarit u martuan në 2015 tek të njohurit Kisha Egebæksvang Kirke të vendosura në vendlindjen e tyre në Danimarkë. Në ceremoni morën pjesë të gjithë anëtarët e familjes.

Kasper Schmeichel foto së bashku me gruan e tij në ditën e martesës së tyre. Kredia e imazhit- Baomoi
Kasper Schmeichel foto së bashku me gruan e tij në ditën e martesës së tyre.

Që nga martesa e tyre, Stine kishte shkuar më tej në edukimin e saj. Kohët e fundit ajo përfundoi arsimimin e saj si trainer personal për të zhvilluar njohuritë për të ndihmuar gratë në shtatzëni dhe pas lindjes të arrijnë një mënyrë jetese më të shëndetshme. Si në kohën e shkrimit, Stine aktualisht drejton dy themele të emëruara; Fondacioni Gyldenbrand Schmeichel fodboldfonden me burrin dhe shoqen e saj, Christine Kvist.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kasper Schmeichel Jeta Personale:

Njohja me faktet e Kasper Schmeichel Personal Life jashtë fushës do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij.

Njohja e Kasper Schmeichel Jeta Personale jashtë fushe. Kredia e imazhit- Twitter
Njohja e Kasper Schmeichel Jeta Personale jashtë fushe. Kredia e imazhit- Twitter

Duke u nisur, Kasper është dikush që është i shkathët, i guximshëm dhe pasionant. Ai është një drejtues i vërtetë që është shumë i përkushtuar për atë që bën edhe brenda dhe jashtë fushës. Kasper është në gjendje të përshtatet më lehtë në sjelljet e ndryshme njerëzore, veçanërisht shqyrtimin publik në lidhje me krahasimin e tij me babanë e tij. Sipas Kujdestar

“Të kërkosh një jetë si portier nuk ka qenë misioni më i lehtë. Edhe tani, të huajt kanë ardhur me një rrugë të urtë se si unë kurrë nuk do të jem aq i mirë sa origjinali që është babai im. Të gjykohesh kështu është diçka me të cilën jam përpjekur të jetoj sa më privatisht. ”

Të jesh njeriu i tij, të kesh cilësitë e veta, drejtimin e tij, stilin e tij, ambiciet e veta është ajo që donte Kasper.

LEXO
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht se ishin 32 vjeç (në kohën e shkrimit) dhe kishin dy fëmijë, njerëzit ende e shohin Kasperin si djalin e dikujt. Sidoqoftë, ai ende beson se ka shumë tifozë që admirojnë arritjet e tij spektakolare pa bërë vërejtje apo shaka të mprehta.

Jeta Familjare Kasper Schmeichel:

Familja Schmeichel është një nga njësitë më të suksesshme të familjes daneze që jeton në Mbretërinë e Bashkuar. It'sshtë një familje e vogël që ka anën bërthamore në qendër të famës së futbollit. Çdo anëtar i familjes Schmeichel është folës vendas i të dy gjuhëve daneze dhe angleze (theksi Veri-Anglisht).

LEXO
Jonny Evans Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia
Kasper Schmeichel Anëtarët e Familjes që festojnë fitimin e titullit të tij në Premier League. Kredia e imazhit- Pasqyrë
Kasper Schmeichel Anëtarët e Familjes që festojnë fitimin e titullit të tij në Premier League.

Rreth babait të Kasper Schmeichel: Siç u përmend më herët, Peter Schmeichel ishte portieri më i mirë në botë dhe në historinë Premier League, siç u vëzhgua gjatë kohës së tij në Manchester United. Pjetri jetoi përmes Sir Alex Ferguson epoka e artë në Manchester United. Me nofkë 'Dane e madhe', ai ishte i famshëm për flokët e tij bionde, kornizën e madhe dhe stilin e paimitueshëm të portierit.

LEXO
David Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Në mënyrë të pabesueshme, djali i Schmeichel Kasper e pa veten të trashëgonte stilin e babait të tij dhe pak kornizën e tij të madhe siç vërehet më poshtë. Të dy baba dhe djali e respektojnë njëri-tjetrin dhe nuk kanë pranuar të bëjnë krahasime publike të vetvetes.

Në Lojën e Atit Pjetrit dhe të Birit të Kasperit - Të dy vërtet janë Legjenda. Image Credit- skandinaviantraveler
Në Lojën e Atit Pjetrit dhe të Birit të Kasperit - Të dy vërtet janë Legjenda.

Peter Schmeichel në kohën e shkrimit është ndarë nga ish-gruaja e tij Bente (mamaja e Kasperit) në atë që është referuar si një vendim i vështirë për çiftin. Rreth qershorit 2019, Peter Schmeichel u martua me një ish-modele Pl * yboy- Laura von Lindholm pas një lidhje të shkurtër në Espergærde, Danimarkë. Nëna e njerkës së Kasper Schmeichel, e cila mban emrin Von Lindholm është një nutricioniste dhe aktor i specializuar. Dihet pak për arsyen pse Peter Schmeichel u divorcua nga gruaja e tij.

LEXO
Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Dasma e babait të Kasper Schmeichel. Kredia e imazhit- TheSun dhe DailyMail
Dasma e babait të Kasper Schmeichel.

Rreth Nënës së Kasper Schmeichel: Bente Schmeichel i jepet një kredi e madhe në mënyrën se si ajo menaxhoi burrin dhe shtëpinë e saj, veçanërisht kur ai ishte në kulmin e fuqive të tij portierike. Për dallim nga burri dhe djali i saj, ajo ka bërë një zgjedhje të vetëdijshme për të mos kërkuar njohje nga publiku. Megjithatë, duke gjykuar nga fotoja më poshtë (kur Kasper fitoi çmimin 2016 Lojtari Mashkull danez i Vitit), super nëna dikur kulloste rastin, duke treguar se sa krenare është për arritjen e djalit të saj.

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Mamaja e Kasper Schmeichel ka qenë shumë krenare për arritjet e djalit të saj. Kredia e imazhit: BT dhe BillingBladet
Mamaja e Kasper Schmeichel ka qenë shumë krenare për arritjet e djalit të saj.

Rreth Motrës së Kasper Schmeichel: Cecilie Schmeichel e cila është e rritur është e vetmja motër e Kasper, pa asnjë vëlla dhe motër (a). Falë babit të saj legjendar dhe vëllait të madh (foto me të më poshtë), Cecilie është super krenare që mban mbiemrin Schmeichel.

Njihuni me Motrën e Kasper Schmeichel- Cecilie Pilkær Schmeichel. Kredia e imazhit: Instagram
Njihuni me Motrën e Kasper Schmeichel- Cecilie Pilkær Schmeichel.

Duke folur për mbiemrin e saj të famshëm dhe jetën martesore, ajo dikur tha;

“Me një mbiemër të njohur pas vetes, unë gjithmonë kam luksin të jetoj jetën e një të famshëm. Tani që jam martuar dhe tani qëndroj në këmbë, unë bëj një jetë shumë të zakonshme në anën tjetër të jetës. ”

Cecilie tani është e martuar me dy fëmijë (Noe dhe Sofie) dhe tani mban emrin Cecilie Pilkær Schmeichel. Duke gjykuar nga postimi nga trajneri i saj në Media Sociale, duket se ajo është një nutriciste, blogere dhe trajnere e fitnesit.

Kasper Schmeichel Stili i jetës:

Marrja e një rroga vjetore prej Vitit 7,800,000 € (Raporti WTFoot), është e drejtë të thuhet se Kasper bën shumë para, një gjë që është e mjaftueshme për ta bërë atë të jetojë një jetë magjepsëse. Jeta e tij ekzotike e cila lidhet drejtpërdrejt me performancën e tij si futbollist është lehtësisht e dukshme nga makina e tij e ndezur Mercedes. 

Makina e Kasper Schmeichel- Ai po ngiste një Mercedes në vitin 2017. Image Credit- DailyMail
Makina e Kasper Schmeichel- Ai po ngiste një Mercedes si në vitin 2017.

Në foton sipër që zbulon të tijin vetura ekzotike, portieri danez sapo ka marrë babanë e tij Peter për drekë në restorantin italian San Carlo për të festuar fitoren e ekipit të tij në Ligën e Kampionëve kundër Sevilla.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kasper Schmeichel Fakte të pathëna:

Doreza e tij e portierit: Precision është furnizuesi Nr.1 ​​i Mbretërisë së Bashkuar i pajisjeve të trajnimit sportiv. Kompania ka punuar ngushtë me Kasper për të prodhuar gamën e tij të dorezave të cilat ai i cilëson si 'Doreza Schmeichology' Këto diapazione dhe doreza klasike janë përdorur tashmë nga disa portierë në Ligën e Futbollit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Benjamin Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë
Doreza Schmeichology Precision u emërua pas familjes Schmeichel. Kredia e figurës: PrecisionTraining
Doreza Schmeichology Precision u emërua pas familjes Schmeichel. Kredia e figurës: PrecisionTraining

Nderimet e Birit dhe të Atit: Kasper i cili është 32 në kohën e shkrimit ka një sasi të pasur informacioni në CV-në e tij sipas faqes së tij në Wikipedia. Duke parë këto nderime individuale dhe të klubit, nuk ekziston asnjë ndeshje sa i përket krahasimit të arritjeve të tij me atë të babait të tij legjendar, skenari i nderit i të cilit tregohet edhe më poshtë.

LEXO
Jamie Vardy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Nderimet e Kasper Schmeichel. Kredia e imazhit: Pavarur
Nderimet e Kasper Schmeichel.

Peter Schmeichel i cili ishte 32 vjeç (njëjtë si djali i tij) në sezonin 1994 / 1995 tashmë kishte arritur shumë më tepër në karrierën e tij. Nderimet e tij në Wikipedia arsyetojnë pse vlerësohet gjerësisht nga ekspertët e futbollit, si dhe kolegët e portierëve të mëparshëm dhe të sotëm, si një nga portierët më të mëdhenj në historinë e futbollit botëror.

Nderimet individuale dhe të klubit të Peter Schmeichel. Kredia e imazhit- SportsJoe
Nderimet individuale dhe të klubit të Peter Schmeichel.

Tattoo e Kasper Schmeichel: Si person sportiv, kur bëhet fjalë për marrjen e tatuazhit tuaj të parë, ka kuptim që dikush mund të dëshirojë diçka shumë të vogël, një tatuazh që mund të fshihet lehtësisht nga të afërm të familjes, të cilët do të dëshironin të ju ligjërojnë me orë të tëra në lidhje me efektet e pretenduara anësore. Ky mund të jetë rasti i Kasper. Siç vërehet më poshtë, ai ka një tatuazh të fshehur të vendosur në njërën anë të krahut të tij të sipërm i cili është i vështirë për tu parë.

LEXO
Jonny Evans Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia
Tatuazh Kasper Schmeichel. Kredia e imazhit: WTFoot
Tatuazh Kasper Schmeichel.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Kasper Schmeichel plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet