Historia e Fëmijërisë Josip Ilicic Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Fëmijërisë Josip Ilicic Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredite: Calciomercato dhe Alchetron
Historia e Fëmijërisë Josip Ilicic Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredite: Calciomercato dhe Alchetron

Azhurnimi i fundit në

Duke u nisur, ai është mbiemri "Iliciclone". Artikulli ynë ju jep pamje të plotë të Historisë së Fëmijërisë së Josip Ilicic, Biografisë, Fakteve Familjare, Prindërve, Jetës së Parë, Jetesës, Jetës personale dhe ngjarjeve të tjera të dukshme që nga koha kur ai ishte një fëmijë deri kur u bë i njohur.

Jeta dhe ngritja e Josip Iliqiq
Jeta dhe ngritja e Josip Iliqiq. Kredite e imazhit: Qëllimi dhe Marca.

Po, të gjithë e dinë për aftësinë e tij për të krijuar, ndihmuar dhe shënuar gola siç shihet në sezonin e tij super 2019/2020 për Atalanta para Krishtit Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Josip Ilicic i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Josip Iliqiq Historia e fëmijërisë

Josip Iličić lindi në 29 Janar 1988 në qytetin e Prijedor në Bosnjë dhe Hercegovinë. Ai i lindi nënës së tij, Ana dhe babait të tij të vogël të njohur që është vonë në kohën e shkrimit. A e dini se Josip është një komb i Sllovenisë me përkatësi etnike me origjinë familjare Kroate?

Nuk dihet shumë për prindërit e Josip Iliçiq
Interneti di pak për prindërit e Josip Ilicic. Kredia për imazhin: Studio Cliparts.

Ai ishte vetëm një vjeç kur babai i tij vdiq dhe familja e Josip Ilicic jetoi nëpër dhimbje dhe vazhdoi më tej. Pas kësaj, nëna Josip iku me mbetjet e familjes së vogël nga qyteti boshnjak i Prijedor i shkatërruar nga lufta në vatër sportive të Kranj në Slloveni.

Ishte në qytetin e Kranj që Josipi u rrit duke luajtur futboll, së bashku me vëllain e tij të madh -Igor brenda shtëpisë së tyre. Sporti ishte një arratisje për vëllezërit veçanërisht Josip që kishin mendime të këqija për luftën në Bosnje që e bëri familjen e tij të bëhej refugjat në Slloveni.

Josip Iliqiq Vitet e para me futbollin

Në kohën kur Josip ishte 6-7 vjeç, ai e vuri mendjen të ndiqte gjurmët e vëllait të tij të madh duke u bashkuar me klubin lokal Triglav Kranj. Trajnimi në klub ishte një botë krejt e re dhe përvojë për të riun i cili më parë po luante në ambiente të mbyllura.

Që nga momenti kur Josip filloi stërvitjen në klubin e tij të djalërisë - Triglav Kranj, ai ishte i sigurt se futbolli ishte sporti i duhur për të. Kështu, ai i dha sportit gjithçka për më shumë se një dekadë (1995-2006) përpara se të bashkohej me Bristof për një vit.

Triglav Kranj ishte aty ku ai kishte pjesën më të madhe të karrierës së tij rinore.
Triglav Kranj ishte aty ku ai kishte pjesën më të madhe të karrierës së tij rinore. Kredite e imazhit: Marca dhe Pinterest.

Jeta e hershme e karrierës

Angazhimi pasues i futbollit pa që Josip filloi të luante për Bonifika Koper ku bëri debutimin e skuadrës së tij të parë. Ndërsa luajti futboll të Sllovenisë në Kategorinë e Dytë për Bonifika, Josip nuk ndihej i turpshëm të shfaqë talentin e tij natyror, i cili tërhoqi vëmendjen e Interblock.

Kur Josip përfundimisht erdhi në Interblock në 2008, ai shpejt u përpoq të vendoset në klub duke punuar rrugën e tij për t'u bërë një nga lojtarët e tij më të mirë dhe perspektivat kryesore të futbollit slloven.

Një foto e rrallë e mesfushorit në Interblock
Një foto e rrallë e mesfushorit në Interblock. Kredia e imazhit: Calcioengland.

Rruga për Fame Story

Sidoqoftë, gjërat filluan të shkonin drejt jugut për Josipin kur Interblock pësoi heqje gjatë sezonit 2009-10. Pas kësaj, Interblock bëri një sërë ndryshimesh që panë demonimin e mesfushorit ndaj skuadrës rezervë të klubit, pavarësisht nga fakti se ai ishte një nga lojtarët më të mirë.

Në moshën 21-vjeçare, Josip mendoi se ai kishte marrë mjaft frustrime të jetës dhe mendoi t'i jepte fund karrierës së tij të lojës. Vetëm disa javë më vonë, ai mori një telefonatë në ndryshim të jetës nga Maribor e cila propozoi nënshkrimin e tij në klub.

Ai pafuqishëm e pa që Interblock u rrëshqit në lëshime ndërsa humbi vendin e tij në ekipin e parë.
Ai pafuqishëm e pa që Interblock u rrëshqit në lëshime ndërsa humbi vendin e tij në ekipin e parë. Kredia e figurës: ESPN.

Ngritja në Fame Story

Me fat për Josip, ai e mori ofertën dhe vazhdoi të bëjë një ndikim të madh në klubin ku shënoi gola kryesore në ndeshjet e UEFA Europa League gjatë sezonit të tij të vetëm me këtë klub. Edhe kur Josip filloi të luante në Itali, ai e ruajti statusin e tij si një mesfushor i besueshëm sulmues duke filluar nga Palermo në Fiorentina.

Shpejt përpara për kohën e shkrimit Josip po jep shërbime të vlerësueshme në Atlanta, një klub të cilit iu bashkua në 2017 nga Fiorentina. Përgatitja me lojtarët kryesorë të klubit si Papu Gomez dhe Duvan Zapata, Josip ndihmoi që klubi të përfundojë në vendin e 3-të historik në Serie A, duke fituar klubin një pikë në fazën e grupeve 2019–20 UEFA Champions League për herë të parë.

Ai ka punuar me Papu Gomez, Duvan Zapata dhe të tjerët për të ndihmuar Atlanta të regjistrojë arritjet historike gjatë sezonit 2018–19
Ai ka punuar me Papu Gomez, Duvan Zapata dhe të tjerët për të ndihmuar Atlanta të regjistrojë arritjet historike gjatë sezonit 2018–19. Kredia e imazhit: e pavarur.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Josip Iliqiq E dashura, Gruaja dhe Fëmijët

Duke kaluar në jetën e dashurisë Josip Ilicic, ai ka një marrëdhënie martesore jo turbullore që po shkon për të në atë departament, falë të dashurës së tij të kthyer gruan - Tina Polovina. Josip e takoi Tina që në vitin 2009 kur ishte një atlet në stërvitje në 400 - 800 metra gara në objektin ku trajnoi Josip.

Josip Ilicic me gruan e tij Tina Polovina
Josip Ilicic me gruan e tij Tina Polovina. Kredia e imazhit: Instagram.

Ata filluan të takohen më pas dhe u martuan. Nuk është çudi që nuk ka të dhëna se Josip ka pasur të dashura të tjera gjatë kësaj periudhe sepse Tina ishte thjesht perfekte për të. A e dini se festimi i qëllimeve të vogla të zemrës së Josipit është për Tina që ka lindur dy vajza për të? Josip Iliccic dhe Tina janë prindër të Sofjes dhe Victoria, që paraqiten më poshtë.

Takoni Josip Ilicic daugthers Sohia dhe Victoria
Njihuni me dajët e Josip Ilicic Sofia dhe Victoria. Kredia e imazhit: Instagram.

Josip Iliqiq Fakte familjare

Sa herë që Josip Ilicic llogarit bekimin e tij, ai numëron dy herë familjen dhe nuk mund të imagjinojë se çfarë do të bëhej prej tij pa nënën dhe vëllain e tij. Në këtë pjesë, ne ju ofrojmë më shumë informacione rreth prindërve dhe familjarëve të Josip Ilicic.

Për Josip Ilicic babanë dhe nënën:

Të dy prindërit e Josip Ilicic - babai dhe mamaja e tij e ndjerë janë me rrënjë familjare kroate. Thuhet se babi Josip vdiq në Bosnjën e shkatërruar nga lufta kur ishte në moshën një vjeç. Sidoqoftë, nuk dihet nëse vdekja e tij ishte për shkak të luftës apo shkaqeve natyrore. Ishte nëna e Josipit që e rriti atë në një mjedis të familjes së klasës së mesme në qytetin e Kranj në Slloveni. Mesfushori gjithashtu i krediton asaj që luajti një rol jetësor për të parë regjistrimin e tij në Triglav Kranj.

Nuk dihet shumë për prindërit e Josip Iliçiq
Interneti di pak për prindërit e Josip Ilicic. Kredia për imazhin: Studio Cliparts.

Për motrat dhe të afërmit Josip Ilicic:

Josip nuk ka motra por një vëlla pak më të njohur të identifikuar si Igor. Ata u rritën duke luajtur futboll, së bashku me Josipin duke imituar gjurmën e tij. Faktet në lidhje me prejardhjen e Mesfielderit janë të panjohura veçanërisht ato të gjyshërve të tij të nënës dhe babait ndërsa hallat, nipërit dhe mbesat e tij nuk dihen ende në kohën e shkrimit.

Josip Iliqiq Jeta personale

Cilat janë veprimet e personalitetit të Josipit dhe si e shohin njerëzit jashtë botës së futbollit? këtu është vetëm vendi i duhur për të qenë ndërsa përshkruajmë tipare të personalitetit të mesfushorit i cili përcakton edhe personalitetin e individëve, shenja zodiake e të cilëve është Ujori.

Ai është analitik, unik, i gatshëm për veprim, i respektueshëm dhe rrallë zbulon fakte për jetën e tij private dhe personale. Futbolli jashtë Josip ka interes të luajë basketboll, golf, not, peshkim dhe të kalojë kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Peshkimi është ajo që ai bën për kohën e lirë.
Peshkimi është ajo që ai bën për kohën e lirë. Kredia e imazhit: Instagram.

Josip Iliqiq Lifestyle

A e dini se Josip Ilicic ka një vlerë neto të vlerësuar mbi 10 milion dollarë në kohën e shkrimit të kësaj biografie? Burimi i tij kryesor i të ardhurave përbën pagat dhe mëditjet që ai merr për të luajtur futboll në top-fluturim ndërsa fitimet nga miratimi rritin pasurinë e tij në rritje.

Si i tillë, mesfushori mund të lejojë të udhëtojë në makina ekzotike dhe të jetojë në një shtëpi apo apartament të mirë. Ai gjithashtu pëlqen të ketë një kohë të mirë në vendpushimet me vlera më të larta ku ai shijon pushimet e tij.

Ai vlen mbi 10 dollarë dhe nuk ka turp të shijojë kënaqësitë e jetës
Ai vlen mbi 10 dollarë dhe nuk ka turp të shijojë kënaqësitë e jetës. Kredia e imazhit: Instagram.

Josip Iliqiq fakte

Para se ta quajmë si një përmbledhje mbi historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Josip Ilicic, këtu janë fakte më pak të njohura ose të palejuara për të.

Ndarja e pagave:

Si në kohën e shkrimit, me kontratën e futbollistit profesionist slloven Atalanta para Krishtit e bën atë të fitojë një pagë dajak prej 2,778,000 € në vit. Duke shtypur numrin e pagës së Josip Ilicic, ne kemi këtë ndarje.

TENURA E PAGESShuma e fituar në euro (€)
Në vit€ 2,778,000
Per Muajit€ 231,500
Në javë€ 57,875
Në ditë€ 8,268
Në orë€ 344.5
Për minutë€ 5.74
Për sekonda€ 0.10

Këtu, kemi rritur rrogën e Josip Ilicic çdo sekondë, duke e zvogëluar atë në fitime për sekondë.

Kjo është ajo që fitoi Josip Ilicic që kur filluat të shikoni këtë faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart ende lexon (0), atëherë do të thotë që po shihni një faqe AMP. tani Kliko KETU për të parë rritjen e pagës së tij në sekonda. A e dini? ... Do të duhet të paktën një punëtor mesatar që jeton në Evropë 10 vjet për të fituar të njëjtën si Josip fiton në 1 muaj.

Feja:

Dihet pak për fenë e Josipit në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, shanset janë në favor të tij që të jetë besimtar pavarësisht nga fakti se ai kurrë nuk ka shkuar fetar gjatë intervistave dhe konferencave për shtyp.

Vlerësimet e FIFA:

Josip ka një vlerësim të përgjithshëm FIFA prej 84 në kohën e shkrimit. Po, vlerësimet kanë perspektivë të rritjes me vite dhe do të ishte kënaqësi e madhe për tifozët që duan ta përdorin atë për lojëra në karrierë FIFA.

Vlerësimet e tij janë të drejta dhe kanë perspektivë të rritjes.
Vlerësimet e tij janë të drejta dhe kanë perspektivë të rritjes. Kredia e imazhit: SoFIFA.

Pirja e duhanit dhe pirja:

Mesfushori nuk pi duhan, dhe as nuk i jepet të pijë në kohën e shkrimit. Ai përkundrazi përqendrohet në mbajtjen e një stili jetese të shëndetshëm, i cili mund të qëndrojë i ngurtë i futbollit me fluturim të lartë.

Tattoos:

si N'Golo Kanté, David Luiz dhe Muhamedi salah, Artet e trupit janë ndoshta axhenda e fundit në listën e interesave të Josipit pasi lartësia e tij e drejtë prej 1.9 m e shoqëruar me pamjen e tij të pjekur e bën atë një mesfushor të frikshëm sulmues për mbrojtësit.

Baza e njohurive e Wiki

Në këtë pjesë të fundit të Faktet e Biografisë së Josip Ilicic, do të shihni për bazën e tij të njohurive në Wiki. Kjo ju ndihmon të gjeni informacione rreth tij në një mënyrë të përmbledhur dhe të thjeshtë.

HULUMTIMI WIKIPËRGJIGJE
Data dhe Vendi i lindjes:29 Janar 1988 (Prijedor, SFR Jugosllavi)
Mosha:32 vjet (në kohën e shkrimit)
lartësi 1.9 m ose 1.90 m (6 ft 3 in)
Gjuha amtare:Ann
BabaIliçiqi i Vonë
gruaja:Tina Polovina
Fëmijët:Sofje dhe Victoria
Nderimet e Klubit:(i) Kupa Sllovene: 2008–09
(ii) Kontrolluesi i Superkupës Sllovene: 2009
(iii) Konfirmuesi i Superkupës Sllovene: 2010
(iv) Fitues i Coppa Italia: 2010–11
(vi) Fitues i Coppa Italia: 2013–14
(vii) Garantuesi i Coppa Italia: 2018–1
Pozicioni i luajtur:Sulmues i mesfushorit
Nderime individuale:erie Një Ekip i Vitit: 2018–19
(ii) Futbollisti Slloven i Vitit: 2019

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Josip Ilicic Plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu