Jonathan David Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Jonathan David Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Artikulli ynë ju paraqet mbulimin e plotë të historisë së fëmijërisë së Jonathan David, Fakte të Biografisë, Jeta e Hershme, Fakte të Shoqes, Jeta Personale, Stili i Jetës, Familja dhe ngjarje të tjera të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri kur u bë i njohur

Po, të gjithë e dinë që futbollisti konsiderohet si "Big Next-i i Evropës" për sa i përket futbollit (futbollit). Për më tepër, fakti që ai po tërheq drejt korsisë së hyrjes në listën e bërjes së Futbollistët më të mirë kanadezë të të gjitha kohërave.

Sidoqoftë, shumë pak tifozë të futbollit kanë menduar të lexojnë Bio të Jonathan David që ne kemi përgatitur, dhe është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Jonathan David

Para së gjithash, emrat e tij të plotë janë Jonathan Christian David, dhe ai është mbiemri "Perla Kanadeze. " Jonathan David lindi në muajin e parë të Mijëvjeçarit të ri, ditën e 14-të të Janarit 2000, në rrethin Brooklyn të New York City, Shtetet e Bashkuara. Paguesi i futbollit lindi si djali i parë nga dy fëmijë te prindërit e tij.

Sa i përket datës së lindjes së tij, Davidi i ri ishte një nga ata pak foshnje të lindur në një kohë të pasigurisë së konsiderueshme në planetin tokë. E vërteta është, futbollisti kanadez i futbollit ishte një fëmijë me fat. Fillimi i Mijëvjeçarit të ri kurrë nuk ishte dëshmuar për ndonjë ndërprerje teknologjike ose atë Y2K, (gabim famëkeq i mijëvjeçarit). Raketat nuk digjen asnjëherë aksidentalisht dhe aeroplanët siç parashikohej kurrë nuk binin nga qielli.

Gabimi i Mijëvjeçarit ishte një shaka pasi nuk arriti të kafshojë. - BBC
Gabimi i Mijëvjeçarit ishte një mashtrim pasi nuk arriti të kafshonte. - BBC

Sipas Sport-Revista Knack, Prindërit e Jonathan David po vizitonin familjen në New York pak para lindjes së tij. Nëna dhe babai i tij ranë dakord të kishin djalin e tyre në Shtetet e Bashkuara në mënyrë që familja të merrte nënshtetësi përmes tij.

Tre muaj pasi lindi Davidi, të dy prindërit e tij menduan se nuk do të kishin më nevojë për të qëndruar në Shtetet. Familja u nis për në Port-au-Prince, Haiti.

Historiku i familjes së Jonathan David

Të lindurit në New York dhe të luash për ekipin kombëtar Kanadez nuk do të thotë se ai ka një origjinë familjare të Amerikës së Veriut. Familja e Jonathan David i ka rrënjët nga Haiti, vendi i Karaibeve.

Nëse jeni i mprehtë në histori, me siguri do ta mbani mend vendin e Karaibeve për një arsye të trishtuar. Nuk është askush tjetër përveç tërmetit katastrofik të vendit të 12 janarit 2010 që mori jetën e rreth 316,000 personave.

Tërmeti i Haitit i Janarit 2010. Imazhi: Telegrafi
Tërmeti i Haitit i Janarit 2010. Imazhi: Telegrafi

Fatmirësisht, ndërsa David i vogël 6 vjeç (vetëm 3 vjet para tërmetit), prindërit e tij vendosën të emigronin në Kanada. Të kesh rrënjë familjare nga një vend i varfër, të lindësh djalin e tyre në New York, atëherë të dish se çfarë është më e mira për të në kohën e duhur do të thoshte dy gjëra.

Së pari, Jonathan David ka të ngjarë të ketë ardhur nga një prejardhje e pasur familjare. Së dyti, ata patën fatin që u larguan nga Haiti 3 vjet para tërmetit katastrofik 2010.

Edukimi dhe krijimi i karrierës

Familja e Jonathan David u vendos në Otava (kryeqyteti i Kanadasë) kur emigroi nga Haiti. Të rritesh në Silicon Valley North ishte pak e mërzitshme për fëmijën e ri. Momentet e gjalla erdhën vetëm kur ai ishte me familjen dhe / ose shkollën.

Për sa i përket arsimimit të tij, prindërit e Jonathan David e bënë atë të regjistrohej në një shkollë publike frankofone me emrin Louis Riel, ku ai zhvilloi dashurinë e tij për futbollin (futbollin).

Sipas ICI-Radio Canada, futbollisti përmendi këtë shkollë si arsyen e suksesit të tij të hershëm në futboll. Ai u bë i varur për të luajtur futboll në Louis Riel.

Jeta e hershme e karrierës

Jeta e hershme e fëmijërisë Jonathan David ishte shumë e përqendruar në futboll. Edhe në moshën e mesme, futbollisti kurrë nuk i pa ëndrrat e tij profesionale të futbollit si një fantazi kaluese. Në shkollë, studenti i zellshëm filloi një karrierë joformale me ekipin e saj të futbollit.

Në atë kohë, David kishte një vendosmëri të fortë për të luajtur profesionalisht në Evropë. Që nga fillimi, ai nuk kishte dëshirë të luante në Amerikën e Veriut dhe as nuk ishte i interesuar të shikonte futbollin kanadez ose futbollin e Ligës së Madhe të SHBA. Për një djalë të durueshëm, nuk kishte rëndësi se sa lokalisht ai filloi për sa kohë që ai kurrë nuk pushoi së ëndërruari. 

Kur koha ishte e duhur, futbollisti i ri filloi një karrierë të përulur në vend me Gloucester Dragons. Ai më pas vazhdoi në Otava Gloucester Hornets dhe më pas, Ottawa Internationals ndërmjet viteve 2011 deri në 2018.

Pas kaq shumë përpjekjesh të dështuara në provë, më në fund gëzimi erdhi për familjen e Davidit. Gëzimi i prindërve dhe familjarëve të tij nuk kishte kufij në një kohë që djali i tyre u ftua për prova nga një mori ekipesh të Evropës.

Biografia e Jonathan David- Rruga drejt Fame Story

Për çdo futbollist që aspiron, është jashtëzakonisht e vështirë të lini të dy prindërit dhe familjarët të ndjekin ëndrrën e futbollit në një kontinent tjetër.

A dinit? Futbollisti kanadez fillimisht shijoi zhgënjimin në Evropë. David dështoi gjyqet e tij të mëparshme si për Red Bull Salzburg ashtu edhe për Stuttgart përpara se ta kalonte atë për KAA Gent (një klub belg futbolli).

Fillimi i jetës me De Buffalo (pseudonimi i KAA Gent) nuk ishte i lehtë gjithashtu. Gjatë trajnimit të parë, Davidit (16 vjeç) iu tha që të stërvitej me U21 të Gentit. Duke folur për përvojën e vështirë, ai një herë tha:

“Ndjeva se kisha bërë aq keq sa që Gent nuk mund të ndihmonte por më liroi. Një pasdite, ishte një trajnim i dytë dhe për fat të mirë unë isha në gjendje të shërohesha.

Besimi im mori një ngritje kur trajneri erdhi të më thoshte se kisha diçka të veçantë. ”

Biografia e Jonathan David- Ngritja e Famës Story

Krahasimi i Gentit për të qenë në radhët e klubit më të madh në Evropë nuk ka kuptim. Në mënyrë që të vihej re, Davidi i ri (19 vjeç) vendosi një strategji për të shënuar shumë gola si për klubin ashtu edhe për skuadrën e tij kombëtare.

Zotat e futbollit bekuan yllin e futbollit kanadez me një stuhi debutimi (duke shënuar 5 në 5 ndeshjet e tij të para), një feat që e shtyu Gentin të zgjasë kontratën e tij deri në 2022.

Përveç shënimit të 30 golave ​​në Ligën Belgjike (brenda një periudhe të shkurtër), ylli në rritje i përmbushi ëndrrat e tij duke rënë golat ndërsa ishte në detyrë kombëtare.

A e dini?… David mori tre nderime individuale në vitin 2019 (në moshën 19 vjeç) të gjitha falë aftësive të tij për shënimin e golave ​​që nuk njihnin kufij. Këto vlerësime përfshijnë:

(i) awardmimi i Këpucës së Artë të Kupës së Artë 2019 CONCACAF
(ii) Kupa e Artë CONCACAF 2019 XI Best XI
(iii) Çmimi Lojtari i Vitit për Burra Kanadezë 2019

Spekulimi i transferimit që shënoi Ngritjen e tij

Kryetari i Gentit Ivan de Witte vendosi të zgjasë kontratën e tij përsëri (në 2023) sapo ata vunë re klube të mëdha që rrotulloheshin rreth tij si peshkaqenë.

Edhe pandemia COVID-19 nuk ishte e mjaftueshme për të ndaluar skautët që të ndiqnin firmën e tij. Derisa Coronavirus ndaloi ligën belge, një David i flaktë kishte grumbulluar 18 gola dhe 8 asistime për sezonin 2019/2020.

Në Belgjikë, aktualisht nuk ka një adoleshent që ka pasur një ndikim të tillë në ekipin e tij si Jonathan David. Që nga zbulimi i Alphonso Davies, futbollisti kanadez ka provuar të jetë premtimi tjetër i bukur i brezit të futbollit të vendit. Pjesa tjetër, siç themi, është histori.

Jeta e Marrëdhënies së Jonathan David- E dashura, beqare apo e martuar?

Kush është e dashura e Jonathan David? Burimi: SportsMag Knack
Kush është e dashura e Jonathan David? Burimi: SportsMag Knack

Mjerisht, sulmuesi kanadez i futbollit bën lajm vetëm për aftësitë e tij mbresëlënëse në shënimin e golave. Kohët e fundit, ka pasur një dëshirë të zjarrtë për të ditur nëse Jonathan David ka një të dashur apo të konstatojë nëse është i martuar - me një grua dhe fëmijë të fshehtë.

Pas shumë gërmimesh rreth uebit, kemi arritur në përfundimin se Jonathan David (në kohën e shkrimit) ka bërë një përpjekje të vetëdijshme për të mos zbuluar detaje të jetës së tij të marrëdhënies. Ndoshta prindërit dhe këshilltarët e tij mund ta gjykojnë atë si shumë të hershme për karrierën e tij.

Jonathan David Jeta personale

Njohja me jetën personale të Jonathan David. Atributi: Knack Sports Magazine
Njohja me jetën personale të Jonathan David. Atributi: Revista Sportive Knack

Kush është Jonathan David ?, Futbollisti Kanadez i Futbollit

Njohja me jetën personale të Jonathan David jashtë fushës do t'ju ndihmonte ta kuptonit më mirë. Së pari, futbollisti beson se nuk ka të bëjë vetëm me shënimin e golave, por me ndjenjat e buta për çështjet që prekin zemrën e tij.

E vërteta është, kanadezi është thellësisht i lidhur me traditat e familjes Haiti. Aq më tepër, Jonathan David është i aftë të kujtojë çdo ngjarje të veçantë (të mirë apo të keqe) që nga fëmijëria e tij.

Që nga rinia e tij, futbollisti kanadez e ka mbajtur Haitin në zemrën e tij që kur vendi pësoi tërmetin katastrofik të vitit 2010. David Jonathan është zotuar të përdorë paratë e tij të futbollit për të ndihmuar familjet në nevojë në Perlën e Antileve.

Më shumë mbi jetën e tij personale:

Futbollisti kanadez posedon një gjendje të brendshme pavarësie, e cila mundëson përparim të rëndësishëm në jetën e tij personale dhe në karrierë. I riu ka aftësinë të udhëheqë rrugën, duke bërë plane realiste për jetën e tij.

Më në fund, Davidi është dikush që nuk ndjen nevojën për të përfaqësuar babanë, nënën ose motrën e tij me artet e trupit (tatuazhe). Nga pikëpamja fetare, ai është një i krishterë i devotshëm që nuk heziton të lavdërojë Zotin kur shënon.

Njohja me Jetën Familjare Jonathan David

Për futbollistin e ri, familja e tij ka qenë mbështetja për të cilën nuk është dashur kurrë ta paguajë. Ejani shi ose shndrit, ata kanë qenë atje për ta mbështetur në çdo hap të rrugës së tij. 

Në këtë seksion, ne do t'ju sjellim më shumë fakte rreth prindërve dhe familjarëve të Jonathan David.

Rreth Nënës së Jonathan David

Mjerisht, nëna e shijes së futbollit ndërroi jetë në ditët e para të dhjetorit 2019. David udhëtoi në Kanada në kohën kur mori lajmin e trishtuar se shëndeti i nënës së tij po përkeqësohej me shpejtësi.

Sapo iu afrua një pushimi në një udhëtim (ndalesa në Londër), atij iu tha se mamaja e tij kishte vdekur tragjikisht. Varrimi i nënës së Jonathan David u bë në 14 Dhjetor 2019, me xhaxhallarët, tezet, motrën, babanë dhe të afërmit e tjerë të pranishëm.

Rreth babait të Jonathan Davidit

Babai i futbollistit aktualisht jeton një jetë të vetmuar pasi humbi gruan e tij të dashur rreth dhjetorit 2019. Rruga e Davidit për në yll nuk do të kishte qenë aq e shijshme sa është pa ndihmën e babait të cilin ai e sheh si pikën e tij të parë të kontaktit sa herë që gjërat shkojnë keq.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Jonathan David

Futbollisti kanadez ka një motër që ndodh të jetë vëllai i tij i vetëm dhe i vetëm. Duket se prindërit e Jonathan David duhet të kenë pasur motrën e tij në Haiti ose Kanada për shkak të faktit se ai kaloi shumicën e viteve të fëmijërisë në këto vende.

Fakte të Jetës së Jonathan David

Faktet e jetesës së Jonathan David. Futbollisti jeton një jetë të përulur në Belgjikë.
Fakte të Jetës së Jonathan David. Futbollisti bën një jetë të përulur në Belgjikë.

Perla Kanadeze jeton një jetë të organizuar në qytetin e Gentit, Flanders Lindore (Belgjikë). Jonathan David jeton një mënyrë jetese të përulur, e cila nuk ka shpenzime joracionale.

Ashtu si futbollistët e tjerë të rinj, domethënë; Ibrahima KonateEberechi Eze, etj, futbollisti mban nevoja praktike që nuk kushtojnë shumë.

Vlera dhe paga neto

Duke marrë parasysh se ai është një futbollist i ri me një pagë të mirë prej 13K € në javë, është e drejtë të thuhet se vlera neto e David Jonathan mund të jetë rreth 1 milion dollarë. Sipas statistikave të SoFIFA, futbollisti kanadez merr një pagë vjetore prej 676,000 €.

Jonathan David Untold Faktet

Në këtë seksion, ne do t'ju tregojmë disa gjëra që vëmë bast se nuk i dinit kurrë në lidhje me makinerinë kanadeze për shënimin e golave.

Fakti # 1: Saysfarë thotë SOFIFA për të

Jonathan David Statistikat e FIFA-s
Jonathan David Statistikat e FIFA-s.

Në moshën 20 vjeç, Jonathan David tashmë po flakëron FIFA-n. Me vlerësimin e tij të mundshëm, ekziston mundësia që ai të renditet në mesin e tij 10 sulmuesit më të mirë në botë.

Fakti # 2: Varësia në PlayStation pothuajse shkatërroi karrierën e tij

Gjatë viteve të fëmijërisë së adoleshencës, David ishte dëshmitar i një periudhe kur varësia në PlayStation gati e shkatërroi atë. Kjo erdhi në një kohë që ai duhej të përqëndrohej në përmbushjen e qëllimeve të tij - të luante futbollin evropian.

U deshën përpjekjet e një trajneri të perëndishëm për ta sjellë atë në rend. Falë vetëkontrollit që e injektoi, Davidi shmang zakonet e tij të varësisë.

Fakti # 3: Kë e adhuron si idhullin e tij të Futbollit

Në të gjithë botën, shumë futbollistë të rinj kërkojnë më së miri si idhujt e tyre - kjo përfshin pëlqimet e tyre Cristiano Ronaldo, Lionel Messi etj. Si një futbollist në rritje, nuk ishte e vështirë për Davidin të gjente një model apo idhull futbolli.

Për sa i përket idhullit të tij të futbollit, ju mund të mendoni për tiparet e super yjeve të përmendura më parë. Sidoqoftë, do t'ju befasojë që emri i vetëm që vjen si bashkim i Jonathan David është Dwayne De Rosario, Golashënuesi më i mirë i Kanadasë.

Vë bast se nuk do ta kishe menduar kurrë idhullin e tij. Imazhi: NBC, Express dhe miSoccer.
Vë bast se nuk do ta kishe menduar kurrë idhullin e tij. Imazhi: NBC, Express dhe miSoccer.

Fakti # 4: Fakte Speed

E dinit Kanadezi (në moshën e re 20 vjeç) ka një shpejtësi që arrin 33 kilometra në orë. Duke gjykuar, nga rruga, ai po merret me tregtinë e tij të shpejtësisë, ne jemi të sigurt që Jonathan David nuk do të renditej në asnjë kohë midis la 5 lojtarët më të shpejtë në botë.

Videoja më poshtë do t'ju tregojë arsyet pse shumë klube të larta evropiane kanë lypur nënshkrimin e tij.

përfundim

Faleminderit që lexuat këtë artikull në Jonathan David. LifeBogger përpiqet për saktësi dhe drejtësi në shkrimin tonë të përditshëm histori fëmijërie   fakte biografie. Shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni.

Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
James Narcisse
muaj 2 më parë

Ndjesia e Haitit