Japhet Tanganga Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Japhet Tanganga Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Japhet Tanganga ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit Tanganga. Ne fillojmë nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur ai u bë i njohur. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje perfekte e Bio të Japhet Tanganga.

Jeta e hershme dhe ngritja e Japhet Tanganga. Kredite e imazhit: Picuki dhe FootballLondon
Jeta e hershme dhe ngritja e Japhet Tanganga.

Po!!, të gjithë e dinë se futbollisti me origjinë nga familja Kongole është rregulluar në jetën në nivelin më të lartë të futbollit anglez, falë të gjitha Njera veqanti. Sidoqoftë, vetëm një pjesë e konsideron versionin tonë të Biografisë së Japhet Tanganga, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Lucas Moura Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Japhet Tanganga Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Duke filluar, prindërit e Japhet Tanganga i dhanë atij emrin e plotë Japhet Manzambi Tanganga me lindjen e tij. Mbrojtësi anglo-kongolez lindi në ditën e 30-të marsit 1999 në rrethin e Londrës Lindore të Hackney, Mbretëria e Bashkuar. Tani gjeni më poshtë, një nga prindërit e Japhet Tanganga- pamja e tij si DAD i cili është ndoshta menaxheri i tij.

LEXO
Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Takoni një nga prindërit Japhet Tanganga- Babai i Tij i dukshëm që ka të ngjarë të jetë menaxheri i tij. Kredia e figurës: Picuki
Takoni një nga prindërit e Japhet Tanganga - babai i tij i bukur që ka të ngjarë të jetë menaxheri i tij.

Megjithëse e lindur në Londër, familja e Japhet Tanganga i ka rrënjët nga Afrika Qendrore, pikërisht DR Kongo. Peharbs, ka shumë të ngjarë që prindërit e tij kanë emigruar në Angli si rezultat i këtij Lufta e Parë e Kongos (1996-1997), një luftë e cila u mbiquajt "Lufta e Parë Botërore e Afrikës ”.

Historiku i familjes së Japhet Tanganga: Nga sa kemi mbledhur, Japhet Tanganga u rrit në një prejardhje familjare të klasës së mesme. Prindërit e tij ishin si shumica e qytetarëve të Londrës që bënin punë dhe kishin arsim të mirë financiar. Ata ishin rehat dhe kurrë nuk luftuan me paratë për të mbajtur familjen e tyre.

Japhet Jeta e hershme e Japhet Tanganga: I lindur në një familje të dashur për futbollin, Japh i vogël ishte i talentuar me aktin e goditjes së topit të futbollit sa më shpejt që të mund të ecte. Në fillim, ai dukej se ishte ai lloj fëmije që nuk do të interesohej të kishte koleksionet më të reja të lodrave, përveç një 'futboll' Gjithashtu, hduke kërkuar një futbollist të dashur DAD i cili ishte një tifoz i madh i Spurs, ishte e lehtë për Japh që të donte dhe të mbështeste gjithashtu Tottenham Hotspurs Si fëmijë.

Japhet Tanganga Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Pavarësisht dashurisë së tij për futbollin, prindërit e Japhet Tanganga ishin të pikëpamjes së hershme se djali i tyre nuk do të kompromentonte arsimimin e tij. Ata e regjistruan atë në Akademia e Qytetit Greig ndodhet në rrethin në Londër të Haringey. A e dini? Kjo shkollë e famshme në Londër e themeluar në 2002 është e njohur - për të Kampionati në robotikë në Mbretërinë e Bashkuar akordim i fituar në 2018.

LEXO
Ryan Mason Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht shkollimit me Akademia e Qytetit Greig, mbizotëroi kërkesa për të marrë arsim futbolli. A e dini? një faktor kryesor që luajti një rol në fatin e futbollit të Tanganga ishte afërsia midis shtëpisë së tij familjare dhe White Hart Lane (Ish-stadiumi i Tottenham Hotspurs) Siç vërehet më poshtë, anëtarëve të familjes së Japhet Tanganga do t'u duheshin vetëm 13 minuta për të udhëtuar në White Hart Lane nga Hackney në mënyrë që të shikonin ndeshjet e futbollit të Spur.

LEXO
Son Heung-min Fëmijëria Historia e Fëmijëve Plus Faktet e Biografisë së Untold
Japhet Tanganga Shtëpia e familjes në Hackney është 13 minuta larg nga White Hart Lane. Kredite: Google Images
Shtëpia familjare Japhet Tanganga në Hackney është 13 minuta larg White Hart Lane.
Duke iu afruar viteve të adoleshencës, Xhafeti filloi të ndjekë provat e akademisë së futbollit. Siç pritej, gjërat shkuan mirë dhe shumë shpejt u bë e qartë se fëmijë me fat kishte kaluar gjyqet e akademisë Tottenham- një moment gëzimi për familjen e tij.
Japhet Tanganga Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e hershme e karrierës

Fëmija me fat u regjistrua në gjellën e akademisë Spurs në moshën 10 vjeç pas një gjyqi të suksesshëm. Duke kuptuar dëshirën e djalit të tij për të luajtur futboll për të jetuar, prindërit e Japhet Tanganga, veçanërisht babai i tij bëri gjithçka që mundi për të mbështetur aspiratat e tij.

Japhet Tanganga punoi si mbrojtës premtues nëpër radhët e të rinjve Spurs. ai zhvilluar në një parakohshëm djalosh i cili menjëherë bëri përshtypje me akademinë. Japhet i vogël lulëzoi kundër ekipeve më të mëdha si në mbrojtje ashtu edhe në sulm. Më poshtë është një pjesë e provave video të aftësive të tij për të shtënat gjatë ditëve të akademisë.

Shpërblimi për një sukses të hershëm në karrierë erdhi pas 4 vjet qëndrimi në akademi. Këtë herë, gëzimi i familjarëve të Japhet Tanganga nuk njihte kufij në kohën e tyre (ndërsa ai ishte 14 vjeç) u thirr për të qenë pjesë e ekipit të Anglisë U16.
Japhet Tanganga Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Rruga për Fame Story

Në vitin 2015 në moshën 16 vjeç, tashmë kishte bisedime për kontrata profesionale dhe bursa. Japhet Tanganga në atë kohë e dinte që për të arritur sukses, ishte e nevojshme që ai të kishte cilësi teknike, pak fat dhe më e rëndësishmja, të mos lëndohej (të lëndohej).

LEXO
Luka Modric Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Nuk kaloi shumë kohë para se përpjekjet të fillonin të paguanin. Së pari, Japhet, fotografia më poshtë, ndihmoi anën e tij të Akademisë Spurs për të hequr një trofe rinie, një të cilën ai dhe shokët e tij të ekipit e festuan me stil në dhomën e dollapit.

Rruga Japhet Tanganga te Fama e Famshme. Kredia: Picuki
Japhet Tanganga Road to Fame Story.
A e dini? Jafeti u emërua gjithashtu Lojtari më i vlefshëm (MVP) gjatë Kupës së Koresë së Jugut në gusht 2014. Më poshtë është një pjesë e dëshmive video të festimit të vetëquajtur të tij dhe të shokëve të tij të skuadrës. Kjo ilustron lidhjen e thellë që ata kanë.

Fitorja BIG Angli: Përveç fitimit të një trofeu ndërsa ishte në rininë e Spurs, Japhet Tanganga luajti gjithashtu një rol integral në Turneun Toulon 2017. A e dini? Ai së bashku Harvey Barnes Reece James ndihmoi vendin e tij (Angli) për të fituar titullin e tyre të gjashtë Toulon, pasi mundi Bregun e Fildishtë në finale.

LEXO
Tanguy Ndombele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Japh së bashku me Reece James dhe Harvey Barnes ndihmuan Anglinë për të fituar turneun Toulon 2017. Kredia: ESPN
Japh së bashku me Reece James dhe Harvey Barnes ndihmuan Anglinë të fitonte Turneun Toulon 2017.
Japhet Tanganga Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Ngritja në Fame Story

Pika e kthesës në procesin e pjekjes së futbollit të Japhet Tanganga u bë e mundur deri vonë Ugo Ehiogu i cili ishte trajneri i ekipit të Tottenham Hotspur U23 para vdekjes së tij. Nigeriani i lindur Ugo vdiq në prill 2017 pas një sulmi kardiak në terrenin e stërvitjes Tottenham Hotspur.

LEXO
Joe Rodon Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
I ndjeri Ugo Ehiogu ishte i dobishëm për të ndihmuar Tangangën në një thirrje për të moshuarit e Spurs. Kredia: Express
I ndjeri Ugo Ehiogu ishte i dobishëm për të ndihmuar Tangangën në një thirrje për të moshuarit e Spurs.

Trajneri i ndjerë Spurs ishte i dobishëm për të ndihmuar Tanganga në udhëtimin e tij në një thirrje të lartë në karrierë. Në vitin 2018 pas vdekjes së Ugo, Tanganga tashmë ishte etiketuar si një mbrojtës i fuqishëm i njohur për markat e tij me kokë të fuqishme, ritmin dhe teknikën. Pas nënshkrimit të kontratës së tij të parë në qershor 2019, djali i ri bëri debutimin e tij për të moshuarit tre muaj më vonë (shtator 2019) në një ndeshje të Kupës EFL të menaxhuar by Mauricio Pochettino.

Bekimi i madh: Ardhja e Jose Mourinho Më 20 nëntor 2019 u bë një bekim i madh në maskim për anglo-kongolezët. Pak javë pas mbërritjes së tij në Spurs, the Një i veçantë filloi një kërkim të dëshpëruar të një lojtar të të rinjve, i cili do të paraqiste një shkëlqim shprese për sulmet e tij të plota si Danny Rose. Një Jete e zellshme u bë zgjedhja e tij e preferuar T ALL GJITHA FALEMINDERIT N TH KT KUALIT Mourinho vërejtur.

LEXO
Ryan Sessegnon Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Japhet Tanganga bëri më shumë se sa për të bërë përshtypje Jose Mourinho. Kredite: Picuki, GI, LasgidiReporters
Japhet Tanganga bëri më se të mjaftueshme për të bërë përshtypje Jose Mourinho.
Jose Mourinho i besoi Tanganga Në një mënyrë të ngjashme ai i besoi Scott McTominay kur ai ishte shefi i United. Bosi i Spurs i besoi atij me përvojë Jan Vertonghen, Ryan Sessegnon Ben Davies, duke i dhënë atij detyrën herkuliane për të luajtur ndeshjen e tij të parë në EPL kundër Liverpool në ditën e 11-të të janarit 2020.

Kur u pyet para ndeshjes së Liverpool pse Tanganga luhej mbi lojtarët me përvojë të Spurs, Mourinho tha thjesht: “Ai është më i shpejtë, ai është më i shpejtë" Pas ndeshjes së bukur që Tanganga luajti mirë, Mourinho tha vijimin e tij;

LEXO
Paul Gascoigne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

“Ai luajti mirë. Fëmija ka arsye të jetë shumë i kënaqur me nivelin e tij të ri, jo me rezultatin padyshim, por me ndeshjen e tij të parë në Premier League. Nuk mund të ishte më i madh dhe ai e bëri atë për mrekulli. ”

Duke vazhduar më tej, Tanganga me kënaqësi ka shfrytëzuar mundësinë që i është dhënë, i bën përshtypje të gjithëve. Tani ai po vlerësohet shumë mes tifozëve të Spurs. MOST E RNDSISHME, ai është Jose Mourinho djali kryesor !! (në kohën e shkrimit).

LEXO
Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Japhet është një prej aseteve mbrojtëse më të çmuara të Mourinhos në kohën e shkrimit. Kredite: FootballLondon dhe TheSportsRush
Japhet është një prej aseteve mbrojtëse më të çmuara të Mourinhos në kohën e shkrimit.

Ndeshja e parë e Tanganga në Premier League kundër Liverpool në 11 Janar 2020 është me të vërtetë një për të kujtuar, natyrisht, një rezultat që duhet harruar. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Japhet Tanganga Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës pasi u lëshua në sezonin 2019/2020, është e sigurt që disa tifozë të Spurs duhet të kenë filluar të mendojnë për disa pyetje. Për shembull, nëse futbollisti i lindur në Londër ka një të dashur ose nëse është i martuar, do të thotë se ka një grua. Nuk mund të mohohet fakti që pamja e freskët e Tanganga do ta bënte atë një të dashur për materiale të dashura dhe bashkëshorte të mundshme.

LEXO
Joe Rodon Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kush është e dashura e Japhet Tanganga? - Spurs Tifozët kanë filluar të pyesin. Kredia: Picuki
Kush është e dashura e Japhet Tanganga? - Spurs Tifozët kanë filluar të pyesin.

Pasi kaluam orë të tëra duke shfletuar në internet për të dhëna, kemi arritur në përfundimin se Japhet Tanganga në kohën e shkrimit duket se ka bërë një përpjekje të vetëdijshme për të mos zbuluar se kush mund të jetë e dashura ose gruaja e tij.

Nga ana tjetër, mund të jetë që Japh është beqar (në kohën e shkrimit), një deklaratë që nënkupton mos ekzistencën e një Shakaxhi. POR ju e dini se si futbolli nën Jose Mourinho mund të mos falet kur nuk trajtohet siç duhet me çështjet e marrëdhënieve. Kjo mund të jetë një arsye pse ai është Japh mund të mos ketë një të dashur ose grua në kohën e shkrimit.

Japhet Tanganga Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta personale

Njohja me jetën personale të Japhet Tanganga do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të personalitetit të tij jashtë fushës së lojës.

LEXO
Ryan Sessegnon Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke u nisur, mes futbollistëve, ka nga ata që duan të duken mirë në fushë dhe vetë Jafeti ynë është njëri prej tyre. Duke gjykuar nga fotoja e tij më poshtë, Tanganga është dikush që e bën botën të kuptojë se është e mundur që psikika e tij dhe karriera juaj të jenë kaq të nxehta.

LEXO
Luka Modric Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Japhet Tanganga Faktet e Jetës personale
Japhet Tanganga Faktet e Jetës personale
Pa dyshim, Japh jeton një jetë personale të lakmueshme, diçka që shumë futbollistë që dëshirojnë të dëshirojnë të kenë.
Japhet Tanganga Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të jetesës

Futbollisti i ri anglez jeton një jetë të organizuar në Lindjen e Londrës, një mënyrë jetese pa shpenzime joracionale POR plot aventura të SeaSide siç vërehet më poshtë. E dinit? !! Xhafeti shpesh shihet gjatë pushimeve duke pasur një mënyrë jetese e këndshme në destinacionet e bregdetit të njohura.

Japone Tanganga Faktet e jetesës
Japone Tanganga Faktet e jetesës
Në kohën e shkrimit, nuk ka diçka të tillë që flirtoni me makina ekzotike dhe shfaqni shtëpi të mëdha (pallate) të cilat janë shenja të një stili jetese të flaktë.
Japhet Tanganga Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta familjare

Duke filluar, emri i familjes së Jafetit "Tanganga" renditet Nr: 1,969,394th ndër mbiemrin më të mbajtur gjerësisht në të gjithë botën (raporti i të parëve) Në këtë seksion, ne do t'ju japim më shumë detaje rreth prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të Japhet Tanganga.

LEXO
Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait të Japhet Tanganga: Tanganga Snr përshëndet nga DR Kongo për shkak të lindjes. Në kohën e shkrimit, ai aktualisht shërben si menaxher i djalit të tij. Si përfaqësues i djalit të tij, Tanganga Snr pret që zyrtarët e DR Kongos të jenë (shpejt) duke rrethuar djalin e tij me qëllim bindjen e të riut për të luajtur për ta në vend të Anglisë.

LEXO
Son Heung-min Fëmijëria Historia e Fëmijëve Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth nënës së Japhet Tanganga: TMamaja e anganga është gjithashtu nga DR Kongo për shkak të lindjes së saj. Ky është i vetmi fakt që kemi mbi të. Nga ajo që kemi mbledhur, duket se mamaja e Japhet Tanganga ka bërë një përpjekje të ndërgjegjshme për të shmangur çdo vëmendje në jetën e saj private.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Japhet Tanganga: Duke gjykuar nga fakti që Japhet ka lindur në Londër, është e mundur që ai të ketë vëllezër e motra (vëllezër dhe motra) të cilët janë gjithashtu shtetas të Mbretërisë së Bashkuar. Në kohën e shkrimit, nuk ka asnjë dokumentacion në lidhje me vëllezërit e motrat e Tanganga.

Japhet Tanganga Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të patreguara

Idhulli i tij i Futbollit: A e dini?… Japhet Tanganga është një admirues i madh i futbollistit profesionist argjentinas Paulo Dybala. Megjithëse luante pozicione të ndryshme, futbollisti gjatë kohës së tij me akademinë Spurs dhe U23 bën Gladiator Goal Celebration, diçka që ai zgjodhi nga idhulli- Paulo Dybala

Japhet Tanganga ka Paulo Dybala si Idolin e tij të Futbollit. Kreditë e imazhit: Qëllimi dhe Picuki
Japhet Tanganga ka Paulo Dybala si Idolin e tij të Futbollit. Kreditë e imazhit: Qëllimi dhe Picuki

Vlerësimet FIFA të Japhet Tananga: Vlerësimi i lojtarëve të padenuar is gjithnjë një temë e diskutimit popullor sa herë që një futbollist shumë i ri fillon të shkëlqejë. Siç vërehet më poshtë, FIFA 20 nuk është ndryshe për Japhet Tanganga. Mjerisht, lojtarët me video të FIFA do ta kishin të vështirë të përdorin 66 vlerësimet e tij (shiko më poshtë) në ndeshjet live.

LEXO
Lucas Moura Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
FIFA 20 Ratings tregon se ai është një nga lojtarët më të nënvlerësuar i cili kohët e fundit u hodh në skenë. Kredia: SoFIFA
FIFA 20 Ratings tregon se ai është një nga lojtarët më të nënvlerësuar i cili kohët e fundit u hodh në skenë.

Sidoqoftë, në mënyrën e karrierës FIFA, Tanganga është e destinuar të ketë një të ardhme të mirë- një potencial prej 82. Duke marrë parasysh mënyrën se si ai u fut në skenën e futbollit anglez, është më e sigurt që ai do të rrisë më shumë FIFA-në e tij të tanishme. 82 vlerësimet- mund të jenë 90 ose më lart.

Feja: Prindërit e Japheth Tanganga e rritën atë në respekt të besimit fetar të krishterë. A e dini? "Jafeti”Është emri që i është dhënë njërit prej tre bijve të Noeut në Librin Biblik të Zanafillës. Ky fakt dëshmon se ai është i krishterë nga feja.

LEXO
Ryan Mason Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte Tattoo: Madje ti Kultura e tatuazheve është shumë e popullarizuar në botën e sotme sportive, Tanganga në kohën e shkrimit duket se është një antidot për ngjyrosjen. Kjo nënkupton se ai është pa tatuazhe.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin tonë Japhet Tanganga Faktet e Biografisë së Fëmijërisë Plus Untold Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Paul Gascoigne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet