Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me pseudonimin "Isma". Faktet e Biografisë sonë të Fëmijërisë, Ismaila Sarr Plus, Untold, sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta e hershme dhe ngritja e Ismaila Sarr. Kreditë e imazhit: MixedArticle, MrScout, TransferMarket dhe dakarbuzz
Jeta e hershme dhe ngritja e Ismaila Sarr. Kreditë e imazhit: MixedArticle, MrScout, TransferMarket dhe dakarbuzz

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë që ai mori shpejtësi, ndërlikim dhe mund të shënojë gola të shkëlqyera - një parakusht për një FIFA Forward perfekt. Sidoqoftë, vetëm një pjesë e vogël e fansave e konsiderojnë Biografinë e Ismaila Sarr e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Fakte Biografia e Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Ismaïla Sarr lindi në 25 Shkurt 1998 nëna e tij, Marieme Ba dhe babai, Abdoulaye Sarr Naar Gaad në qytetin bregdetar veriperëndimor të Saint Louis, Senegal.

Qyteti i lindjes i Ismaila Sarr, Saint Louis (themeluar 1659) vlerësohet si një nga qytetet më të vjetra koloniale në bregdetin afrikan perëndimor, i referuar ndonjëherë si selia franceze e Afrikës Perëndimore. Më poshtë është një pamje e qytetit bregdetar të Afrikës Perëndimore, ku Ismaila Sarr ka rrënjët e tij familjare.

Njohja me Rrënjët Familjare të Ismaila Sarr- Saint-Louis, Senegal. Kredia e imazhit: Wikipedia
Njohja me rrënjët e familjes së Ismaila Sarr- Saint-Louis, Senegal. Kredia e figurës: Wikipedia

Ismaila Sarr vitet e hershme: Futbollisti i shpejtë nga origjina familjare afrikane kaloi pjesën më të hershme të viteve të tij në Saint Louis. Ai u rrit së bashku me katër motrat e tij të lindur nga prindërit e tij përkatësisht; Papis, Kiné, Ndèye Ami dhe Badara.

Ismaila Sarr përshëndet nga një prejardhje familjare e klasës së mesme e operuar nga babai i tij i cili ishte një ish-futbollist. A e dini? ... Babai i Ismaila Sarr, Abdoulaye Sarr Naar Gaad ishte një ish-ndërkombëtar senegal i cili luajti për vendin e Afrikës Perëndimore gjatë fundit të viteve 80. Ky fakt nënkuptohet se futbolli shkon në familjen e tij falë babait të tij.

Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Fakte Biografia e Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Për më shumë se 20 vjet pas daljes në pension nga futbolli, ishte mjaft e lehtë për Abdoulaye Sarr Naar Gaad të transferohej në punë të tjera dhe të merrej me pensionin. Super babai përkundër kullotjes së fushave të futbollit për të parë këtë djemtë e tij nuk duhet të rrezikojnë arsimimin e tyre për futbollin. Në fillim, ai regjistroi fëmijët e tij duke përfshirë Ismaila Sarr në Shkolla Oumar Sir Diagne vendosur në Shën Louis, Senegal.

Urrejtja për shkollën: Ismaila Sarr e neveriti shkollën dhe nuk ishte i kënaqur me vendimin e prindit të tij për ta dërguar atë në shkollë. Në fakt, leximi i librave shkollorë nuk ishte kurrë gjë e tij dhe për shumë njerëz që e njihnin në lagjen e tij, të shkosh në shkollë dukej se ishte thjeshtësi. Në shumicën e rasteve, ai do të kalonte shkollën në mënyrë që të shkonte dhe të luante futboll me miqtë e tij.

Prindërit e Ismaila Sarr morën disa raporte të këqija nga mësuesit e shkollës së tij dhe pasi vëzhguan vetë këtë veprim, ata vendosën të ndërmarrin veprime ndaj djalit të tyre. Ata e bënë atë të ndalonte shkollimin dhe e çuan me forcë në një a rrobaqepës mjeshtër në lagjen e tij në mënyrë që ai të mësonte rrobaqepësinë (veprimtarinë ose tregtinë e një rrobaqepësie).

Si çdo nxënës i mirë, Ismaila Sarr ishte mjaft modest për të mësuar bazat e rrobaqepësisë, të cilën ai e bëri në një mënyrë të zellshme. Sidoqoftë, e tij ndërgjegjja e futbollit nuk mund ta lejonte atë të vazhdojë t'i shërbejë zotërisë së tij. Ta themi thjesht, zemra e tij donte futbollin. Në fund, djali trim ndoqi zemrën e tij ndërsa braktisi rrobaqepësinë dhe vazhdoi me forcë të jetojë pasionin e tij fillimisht, pa miratimin e prindit të tij.

Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e hershme e karrierës

Ismaila Sarr ishte dashur të ishte diplomuar në vitin e tij të pestë në shkollën Oumar Syr Diagne përpara se ai të braktiste çështjen dhe të regjistrohej në gjyqe me AS Génération Foot. Pas një gjyqi të suksesshëm, djaloshi i ri u regjistrua në klasa futbolli.

Karta e Identitetit Ismaila Sarr në AS Génération Foot. Kredite: Alchetron
Karta e Identitetit Ismaila Sarr në AS Génération Foot. Kredite: Alchetron

Ismaila Sarr filloi në të njëjtën Akademi si Sadio Mane. Ai mësoi bazat e profesionit në AS Génération Foot, pasi ai çdo ditë si një shans për të bërë sa më mirë nga profesioni im. Ai e ndihmoi klubin të përparonte nga niveli i dytë në fluturimin më të lartë të Ligës Senegaleze. Interesimi dhe entuziazmi i tij i madh drejt futbollit e pa që ëndërronte të arrinte në Evropë.

Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Fakte Biografia e Untold - Rruga për famë

Si shumica e futbollistëve që kanë fatin të dalin nga vendi për të luajtur në Evropë, destinacioni i shpeshtë është gjithmonë Koloni i tyre Francez - Francë. Viti 2016 pa që Ismaila po linte familjen e tij prapa dhe nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me FC Metz.

Unë duhej të adaptohesha në një mjedis të ri nuk ishte e lehtë për të riin Ismaila i cili kurrë nuk është larguar nga vendi i tij dhe ka luajtur në tokë të huaj. Për shkak të nevojës për të bërë përshtypje, Sarr vuajti nga lëndime të përsëritura, për shkak të tepërt të angazhimit në fushë që shpesh është shkaku i ngjyrimeve të tij fizike. Të lënduarit vazhdimisht e bënë familjen e tij të frikësohej për karrierën e tij. U bë serioze që babai i Sarr duhej të ndërhynte. Sipas futbollistit;

“Edhe babai im shpesh më thërriste, duke më bërtitur mua për të ndryshuar mënyrën se si luaj, për të mos dëmtuar shpesh. Por nuk mund ta ndihmoja. Vazhdova luftimin dhe angazhimin e kundërshtarëve të mi derisa u bëra më i fortë dhe më rezistent ndaj dëmtimeve "

Përparimi i Ismaila Sarr me FC Metz e pa atë duke u thirrur nga ekipi kombëtar i vendit të tij - një ëndërr u bë realitet për të. Marrja në telefon nga ekipi i tij kombëtar u pasua nga tronditja më e madhe e jetës së tij. A e dini? ... Ismaila Sarr mund të kishte shkuar në Spanjë dhe të bashkohej me Barcelonën e madhe. Futbollisti premtues e hodhi poshtë Barcelona duke pretenduar se ishte shumë herët për karrierën e tij. A ishte Sarr aq i mirë për t'u thirrur nga Giant Spanjoll?. Videoja më poshtë shpjegon pse ai e meritoi një telefonatë nga FC Barcelona. Shikoni disa nga pikat kryesore të qëllimit të tij.

Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Fakte Biografia e Untold - Ngrihu në famë

Ismaila Sarr injoroi Barcelonën e madhe për t'u bashkuar me Rennes, ku ai vazhdoi formën e tij të shkëlqyeshme të shënimit të golit (disa nga golat e tij) siç vërehet në videon më lart. Ky feat e pa atë duke u emëruar në skuadrën senegaleze të Kupës së Botës 2018 FIFA.

Ndërsa ishte në Rennes, Ismaila Sarr filloi të shikojë video të Sadio Mane - nxitimet e tij, driblimet dhe qëllimet e tij. Me 13 Dhjetor 2018, golat e Sarr ndihmuan Rennes të rrumbullakoset vendin e tyre në fazën nokaut të UEFA-s 2018–19. Duke u shpërblyer UEFA Europa League Synimi i sezonit (goli i parë i treguar në videon më lart) 2018–19 pa klube duke ndjekur firmën e tij.

Më 8 gusht 2019, Sarr u bashkua me klubin e Premier League, Watford, me një tarifë transferimi rekord. Që nga ardhja e tij në skenën e Premier League, ka ka qenë pak romantikë ekstra për të dy lojtarët e FIFA-s dhe tifozët e Watford, të cilët janë shumë të mahnitur me shpejtësinë dhe ndërlikimin e tij Ismaila Sarr. Në kohën e shkrimit, momenti i shquar i Sarr në një fanellë Watford ka qenë në ndeshjen kundër United ku shënoi një volejboll dhe shkaktoi një penallti që ndihmoi skuadrën e tij të mposhtte United 2-0.

Pa dyshim, Ismaila Sarr i ka dëshmuar botës se ai është premtimet e tjera të bukura të brezit të tij Senegal, pas Sadio Mane. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e marrëdhënieve

Me ngritjen e tij të famës dhe ngritjen në pritje të Premier League, është e sigurt që disa tifozë duhet të kenë filluar të mendojnë nëse Ismaila Sarr ka një të dashur, apo nëse ai është i martuar.

E vërteta është, nuk ka mohuar faktin se pamja e tij e bukur, e bukur, fytyra tërheqëse, buzëqeshja që shkrihet zemër e shoqëruar me suksesin e tij si futbollist nuk do ta vendoste atë në listën e dëshirave të materialeve të mundshme të të dashurës dhe gruas. Sidoqoftë, pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një e dashura magjepsëse që u bë gruaja me fat e Ismaila Sarr. Më poshtë është një foto e Ismaila Sarr dhe bashkëshortja e tij që sipas DakarBuzz shkon me emrin Fat Sy.

Njihuni me gruan e Ismaila Sarr. Kredite e imazhit: DakarBuzz
Njihuni me gruan e Ismaila Sarr. Kredite e imazhit: DakarBuzz

Ismaila Sarr mori vendimin për t'u martuar në një moshë shumë të re - para se ta bënte atë si profesioniste. Duke folur për mbështetjen që ai merr nga gruaja e tij, Ismaila dikur tha në një intervistë për DakarBuzz;

"Fat Sy më mbështeti shumë, shumë kohë para se ta bëra si lojtar profesionist. Ajo dha kontribute të konsiderueshme në planin tim të karrierës pasi ajo është ajo që administron dietën time, orët e mia të stërvitjes dhe pushimit gjithashtu. Kam dashur të martohem shumë herët, të kem stabilitet sepse tundimet janë të mëdha për një lojtar futbolli. "

Videoja më poshtë përmbledh dashurinë e thellë që Ismaila Sarr ka për gruan e tij Fat Sy. Shoqërimi është me të vërtetë një nga arsyet kryesore pse u martua në një moshë shumë të re.

Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta personale

Njohja me jetën personale të Ismaila Sarr larg futbollit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të personalitetit të tij.

Njohja me Ismaila Sarr Jeta personale
Njohja me Ismaila Sarr Jeta personale

Duke u nisur, ne fillojmë me vendimin e tij për t'u vendosur në kohë. Ismaila Sarr është dikush që beson se çdo i ri i ardhshëm që dëshiron të ketë një karrierë të qëndrueshme duhet të përpiqet të martohet herët. Kjo është e nevojshme për të shmangur tundimet e atyre që kanë pasur punët që do të shkatërrojnë karrierën e tyre.

Së dyti, ai është dikush që përdor një qasje metodologjike në jetë. Sarr nuk është mësuar të detyrojë gjërat, duke besuar se gjëja e duhur do të vijë në kohën e duhur. Atij gjithashtu i pëlqen t'i bëjë gjërat me ritmin e tij.

Së fundmi, në jetën e tij personale, Ismaila Sarr në kohën e shkrimit nuk beson në 'Kultura e tatuazheve'është shumë e njohur në botën e sotme të futbollit. Ai e portretizon fenë e tij në xhaminë e tij dhe e mban në zemër dashurinë e familjes së tij dhe jo mbi trupin e tij në tatuazhe.

Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta familjare

Megjithë përleshjen fillestare, prindërit e Ismaila Sarr ishin të lumtur që e lejuan djalin e tyre të ndiqte pasionin e tij, i cili me të vërtetë është shlyer. Praktikimi i profesionit të rrobaqepësisë ende e ndihmoi atë në karrierën e tij. Sipas Sarr;

"Megjithë largimin nga profesioni i rrobaqepësisë, unë vazhdova kontakte me rrobaqepësin e mjeshtrit tim dhe sot, ai është bërë familja ime një stilist i modës."

Para se të udhëtonte për në Francë, Ismaila u betua për t'i bërë ata prindërit e tij krenarë veçanërisht për sakrificat që ata bënë për të. Ishte e vështirë për babanë e tij, Abdoulaye Sarr Naar Gaad të merrej me pensionin nga futbolli. Sot, ai është i lumtur që po i jeton përsëri ëndrrat e tij.

Për motrat e Ismaila Sarr: Sipas Ismaila Sarr u rrit së bashku me katër motrat e motrat e tij. Ai ka një vëlla që shkon me emrin Papis Sarr i cili vepron si këshilltarin e tij në karrierë dhe gjithashtu një motër të quajtur Kiné, e cila është si një nënë e dytë për të. Një tjetër nga motrat dhe motrat e tij quhet Ndèye Ami dhe më i riu është Badara.

Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Fakte Biografia e Untold - Lifestyle

Pas disa hulumtimeve mbi stilin e jetës së Ismaila Sarr, ne e kuptojmë se ai është thjesht një djalë i thjeshtë që vazhdon nevoja praktike që nuk kushtojnë shumë. Më poshtë është futbollisti me bashkatdhetarin e tij Cheikhou Kouyaté dhe pak dihet për pronësinë e makinës që qëndron pas tyre.

Njohja me stilin e jetës së Ismaila Sarr. Kredia e imazhit: Instagram dhe DailyRecord
Njohja me stilin e jetës së Ismaila Sarr. Kredia e imazhit: Instagram dhe DailyRecord
Vendosja midis prakticitetit dhe kënaqësisë nuk është aktualisht një zgjedhje e vështirë për Ismaila Sarr. Në kohën e shkrimit, Sarr nuk është parë të flakërojë makina ekzotike, pallate të mëdha gjë që vërehet lehtësisht nga futbollistët që jetojnë stilin e flaktë të jetesës.
Historia e Fëmijërisë së Ismaila Sarr Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të patreguara

Dikur punoi përkrah Sadio Mane në Bamirësi: Ismaila Sarr është një futbolliste që jo vetëm shkëlqen në fushë, por disa edhe në shoqërinë senegaleze. Në foton më poshtë, ai është parë duke punuar përkrah Sadio Mane për shkaqe bamirësie, pasi ato ndihmojnë më të pafavorshmit.

Ismaila Sarr i paguan popullit të tij. Kredia e imazhit: Instagra,
Ismaila Sarr i paguan popullit të tij. Kredia e imazhit: Instagra,

Ritmi i tij dhe Dribble- Një Bekim për Lojtarët e FIFA-s: Në FIFA, askush nuk duket se favorizon lojtarët e ngadaltë. Përdorimi i një lojtari që ka Pace është një parakusht nëse jeni duke sulmuar apo duke ndjekur një sulmues. Sarr i cili është 21 vjeç në kohën e shkrimit është një bekim për lojtarët e FIFA kur bëhet fjalë për ritmin dhe aftësinë për të dribluar.

Për moshën e tij, Pace and Dribble i Ismaila Sarr është një bekim për FIFA Gamers. Kredia e imazhit: SoFIFA, FutHead dhe GoonerNews
Për moshën e tij, Pace dhe Dribble i Ismaila Sarr është një bekim për FIFA Gamers. Kredia e imazhit: SoFIFA, FutHead dhe GoonerNews

A e dini? ... Vetëm Sadio Mane bëri skifterë më të suksesshëm sesa 27-tët e Sarr në Kupën e Kombeve të Afrikës 2018.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Famshme të Fëmijës tonë për Fëmijërinë Ismaila Sarr Plus Untold Biography. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet