Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet Historinë e një Futbollisti me pseudonimin "Habib". Shtë një përmbledhje e plotë e Tregimit të Fëmijërisë Habib Diallo, Biografisë së tij, Prindërve, Fakteve të Familjes, përvojës së hershme të jetës dhe ngjarjeve të tjera të dukshme menjëherë nga momenti kur ai ishte Zero deri kur ai u bë një Hero.

Jeta e hershme dhe ngritja e Habib Diallo. Kredite: HITC, FootSenegal dhe Picuki
Jeta e hershme dhe ngritja e Habib Diallo. Kredite: HITC, FootSenegal dhe Picuki

Po, futbollisti nga Origjina e familjes senegaleze dihet që është jashtëzakonisht i talentuar me një sy të shkëlqyeshëm për të shënuar gola. Sidoqoftë, vetëm disa prej tyre e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Habib Diallos, i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e hershme dhe Historia familjare

Duke u nisur, prindërit e Habib Diallos i dhanë emrat- Habibou Mouhamadou Diallo pas lindjes së tij. emri "Habib"Që të gjithë ne e dimë është vetëm një pseudonim. Habib Diallo lindi në ditën e 18 qershor 1995 në qytetin Thies, Senegal. Bazuar në fotot që kemi nga motrat e tij, duket se futbollisti ka lindur si fëmijë dhe bir i dytë për prindërit e tij. Më poshtë është një foto e prindërve të Habib Diallo që kanë rrënjët e tyre familjare Thiès, Senegal.

Prindërit e Habib Diallo. Kredia: Thies 24
Prindërit e Habib Diallo. Kredia: Thies 24

Rreth rrënjëve të familjes Habib Diallo: Qyteti [Thies] prej nga erdhi familja e Habibou Mouhamadou Diallo vlerësohet si qyteti i tretë më i madh në Senegal me një popullsi të vlerësuar zyrtarisht në 320,000 në 2005. Qyteti është 67.3 km larg nga Dakar, kryeqyteti i vendit. Tani, çfarë është kaq e veçantë për qytetin e Thies?… Ajo njihet për të Sixhade- Një formë e artit të tekstilit, të endur tradicionalisht me dorë në një çakmak.

Habib Diallo e ka origjinën e tij familjare nga Senegali me rrënjë të gjurmuara në Thies, Senegal. Kredia: SkyScraperCity
Habib Diallo e ka origjinën e tij familjare nga Senegali me rrënjë të gjurmuara në Thies, Senegal. Kredia: SkyScraperCity
Ashtu si shumica e futbollistëve që vinin nga Senegali, prindërit e Habib Diallo kishin një shtëpi familjare të klasës së mesme. Ky implikim që futbollisti përshëndet nga një prejardhje mesatare familjare. Habib Diallo u rrit së bashku me vëllezërit e motrat e tij, një vëlla i moshuar dhe disa të rinj si mashkull ashtu edhe femër të cilët ne kemi paraqitur në këtë artikull.

Habib Diallo vitet e hershme: Duke u rritur në Thies, prindërit e Habib Diallo ishin tipi që nuk mund ta përballonte atë, koleksionet më të reja të lodrave. Ai mori vetëm një top futbolli që luante më së shumti gjatë gjithë ditës.

Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Që nga koha e fëmijërisë së Habib Diallos, nuk kishte asnjëherë interes për edukim pasi djali i ri preferonte të luante futboll sesa gjithçka tjetër. ai e dinte që ai kishte talent dhe mund të bënte diçka jashtë futbollit.

Lënia e familjes së tij: Përveç punëve të sixhadeve, duke pasur një politeknik dhe Universitet, qyteti i Thies nuk i ofroi kurrë Habibit atë që dëshironte. Duke dëgjuar histori suksesi futbolli nga kryeqyteti Senegal (Dakar), i riu mori vendimin e tij për të lënë familjen e tij prapa për të ndjekur ëndrrat e tij. I riu pas një aplikimi të suksesshëm ishte ftuar për gjykime nga Generation Foot, një klub Dakar (kryeqyteti i Senegalit) i themeluar nga Mady Touré në 2000.

Dialloja jonë shumë ishte e edukuar nga futbolli në Generation Foot. Kredia: CNN dhe SoccerUncle
Dialloja jonë shumë ishte e edukuar nga futbolli në Generation Foot. Kredia: CNN dhe SoccerUncle

Ashtu si shumë njerëz që kishin provuar dhe gjetën sukses para tij përkatësisht; Sadio Mane dhe Papiss Cissé, etj., Habib Diallo pati gjithashtu një gjyq të suksesshëm me Generation Foot. Atëherë dhe tani, çdo lojtar në Generation Foot kishte një gjë të përbashkët - "Dreamndrra Evropiane ”. Për Habibin, vendosmëria e tij për të luajtur në një klub evropian nuk u pa kurrë si një fantazi kaluese.

A e dini? ... Që nga viti 2003, Generation Foot kishte fituar një reputacion për sinergjinë e saj me Klubin Francez FC Metz. Për shumë njerëz, Gjenerata Këmbë vlerësohet si Pishina afrikane e FC Metz. Skautët e klubit nga Metz shpesh vijnë për të zgjedhur lojtarë të Generation Foot për të luajtur për ta në Evropë.

Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e hershme e karrierës

Kur e bëri Familjen e tij Krenare: Ndërsa ishte në Generation Foot, Habib Diallo vazhdoi të luante futboll me besim, duke formuar zakonin e tejkalimit të shenjës së tij dhe të bënte gjëra nga blu me topin e futbollit. Së shpejti, ai u bë posedimi më i çmuar i akademisë. Djali vendas nga Thies pa që fati i tij u riformulua ndërsa u mirëprit Lajme te mira.

A e dini? ... Krenaria e prindërve dhe familjarëve të Habib Diallos nuk dinin kufij në kohën kur ai u zgjodh si nga skautët e FC Metz për të shkuar në lojë në akademinë e tyre në Evropë. Në figurën më poshtë, duket se djaloshi vendas mund të jetë i pari në tërësi prejardhja familjare të tokës në Evropë.

Duket se djaloshi vendas është i pari në familjen e tij që zbarkoi veten në Evropë. Kredia: Imago
Duket se djaloshi vendas është i pari në familjen e tij që zbarkoi veten në Evropë. Kredia: Imago

Habib Diallo pasoi Këngë Rigobert, Kalidou Koulibaly, Papiss Cissé dhe Sadio Mané për të cilët thuhet se janë frytet e mëparshme të marrëveshjes midis FC Metz dhe klubeve afrikane. A e dini? ... Suksesi i tij në Generation Foot hapi rrugën për të pëlqyerat Islmaila Sarr ta ndjek.

Në fillim, nuk ishte e lehtë, por Habib Diallo duhej të adaptohej me forcë për të jetuar vetëm në Francë, pavarësisht se nuk kishte ndonjë anëtar të familjes përreth tij. Nuk u desh shumë që i riu të bënte një përshtypje me klubin, një feat që i renditi radhët shumë shpejt.

Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Rruga për famë

Kur Going Got Tough: Pasi bëri përshtypje trajnerët e tij të rinisë, Habib Diallo siguroi diplomimin e akademisë në vitin 2014. Pas diplomimit të tij, i riu u vendos për të luajtur me Metz II (FC Metz Nën-23 ​​vjeç). Hyrja në ekipin e vjetër të klubit ishte më e ashpër nga sa e priste. Një Habib i irrituar vërejti se ai nuk mund të garonte dhe të mbështeste rivalët e tij në skuadrën e lartë të FC Metz. Ai humbi në garën e ekipit të parë Metz.

Kur Vazhdimi u ashpërsua. Kredia: SoccerManager
Kur Vazhdimi u ashpërsua. Kredia: SoccerManager

Ai filloi të paguante detyrimet e tij: Në të tjera për të fituar më shumë përvojë, Habib Diallo vendosi të shkojë të ndërtohet vetë ndërsa ndërmori një hua. Ai u dërgua në Stade Brest, një klub francez futbolli me bazë që dihet se është ngritur Franck Ribéry. Në Brest, Diallo bëri përpjekje të pamëshirshme në ndërtimin e përvojës së tij me shpresën se mundi konkursin e parë të skuadrës së FC Metz. Ndërsa përpiqej të kishte sukses, ai dikur tha me fjalët e tij;

"Si shumë lojtarë, jo gjithmonë ndërtohesh brenda natës. Ju nuk merrni në krye menjëherë. Ndonjëherë ju duhet të ndërtoni veten më ngadalë. "

Arsyetim për Kujtimin e tij: Për sezonin 2017–18 Ligue 1, FC Metz duroi një fushatë të tmerrshme, duke humbur njëmbëdhjetë nga dymbëdhjetë ndeshjet e tyre të para. Menaxheri i klubit Frédéric Hantz ishte në një kërkim të dëshpëruar për një lojtar i cili do të sillte një dritë shprese për tifozët. Kjo pa që Habibi po kthehej përsëri në hua për të marrë mundësinë e tij të fundit.
Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Ngritja në Fame Story

Në vend që të shkatërrohej, futbollisti Senegalez shkoi nga forca në forcë pasi ndihmoi klubin e tij rikuperohen nga telashet e tyre. Habib Diallo u bë një bishë pas kthimit të tij - një gjuetar në kuti dhe një simbol i brezit të ri të FC Metz. Ai ishte duke u shënuar për të tij stili i lojës forca fizike, shpejtësia, aftësia në ajër (si C Ronaldo), + goditje të fuqishme dhe të sakta si Didier Drogba.

Ngritja Ultimate e Yllit Senegalez nga qyteti i Thies. Ai u bë Hero i FC Metz. Kredia: imago
Ngritja e fundit e Yllit Senegal nga qyteti i Thies. Ai u bë Hero i FC Metz. Kredia: imago

A e dini? ... Ylli i largimit dhe makina e golave ​​shënoi një gol të mrekullueshëm 26 ligë falë hiKombinimi i mrekullueshëm i kulturuar i saktësisë dhe fuqisë. Në tai dita e 26 e Prillit 2019, Habib Diallo e ka ndihmuar klubin e tij të fitojë promovimin në Ligue 1. Ana e tij e FC Metz përfundoi e para në tabelën Ligue 2.

Ylli Senegalez arriti një ngritje meteorike me FC Metz, duke e udhëhequr ekipin e tij për të arritur nderime të mëdha. Kredia: Picuki
Ylli Senegalez arriti një ngritje meteorike me FC Metz, duke e udhëhequr ekipin e tij për të arritur nderime të mëdha. Kredia: Picuki
Liga Franceze është me të vërtetë një nga ligat më të mira të Evropës për të ushqyer talentin siç shihet në pëlqimet e saj Mbappe, Rrezik, Benzema, Nicolas Pepe, Moussa Dembele dhe më së fundmi Victor Osimhen. Lista vazhdon. ne kemi besim se Habib Diallo do të shtohet atje bashkë me ta. E verteta eshte, ai ka potencialin për të qenë e ardhmja e futbollit afrikan. Diallo mund të jetë tjetër Drogba… Thjesht duke thënë Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.
Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e marrëdhënieve

Ngjitja në krye të çështjeve të futbollit Senegal, me siguri e bën Habibin një njeri të suksesshëm. Prandaj është e sigurt që shumica e tifozëve (sidomos tifozët femra nga Senegali) duhet të kenë filluar të mendojnë në mendjet e tyre në pyetjet e mëposhtme; Kush është e dashura e Habib Diallos?.... Kush është gruaja e Habib Diallos?… A është e martuar Habib Diallo ?.

Tifozët e futbollit (sidomos femrat) kanë menduar për jetën e dashurisë së super yllit senegalez. Kredia: Picuki
Tifozët e futbollit (sidomos femrat) kanë menduar për jetën e dashurisë së super yllit senegalez. Kredia: Picuki

Po!! Nuk ka mohuar faktin që pamja e lezetshme e Diallos e shoqëruar me suksesin e tij profesional nuk do ta vendoste atë në krye të çdo liste të dëshirave të dashurave apo gruas së mundshme.

E vërteta është, pas futbollistit të suksesshëm, me siguri ekziston një grua që ndodh të jetë ose grua ose mamë bebe. Ajo është nëna e fëmijëve të tij (foto më poshtë). Marrëdhëniet e Habib Diallos me gruan e tij ose nënën me siguri i shpëton ekzaminimit të syrit të publikut thjesht sepse është privat dhe ndoshta pa dramë. Hulumtimi ynë ka zbuluar se ai është prind i dy fëmijëve të bukur (nje djale dhe nje vajze) nga gruaja e tij e supozuar ose mamaja e foshnjës.

Në foto është Habibi në një humor festiv me vajzën dhe djalin e tij. Kredia: Picuki
Në foto është Habibi në një humor festiv me vajzën dhe djalin e tij. Kredia: Picuki

Ai është një Prind i Mirë: Familydo familje e lumtur ka nevojë për një baba të dashur dhe Habib Diallo i përshtatet një. Babi krenar dikur ndau një foto marramendëse në faqen e tij në Instagram ku ai duket se është plotësisht i qetë duke shijuar një pushim me diell me vajzën e tij të bukur.

Atij vërtet i është treguar botës se është një prind i mrekullueshëm për fëmijët e tij. Kredia: Picuki
Atij vërtet i është treguar botës se është një prind i mrekullueshëm për fëmijët e tij. Kredia: Picuki
Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Lifestyle

Pyete këdo që gjendet në rrugën e Senegalit nëse ia vlen të jesh një futbollist i uritur dhe ka të ngjarë të thonë ata NO. Habib Diallo është një shembull i përsosur i dikujt që nuk erdhi nga asgjë për tu bërë një futbollist milionerësh. Në kohën e shkrimit, ai jeton një mënyrë jetese luksoze, e cila vërehet lehtësisht nga makina e tij ekzotike midis gjërave të tjera të bukura që disponon.

Ai jeton një Fakt luksoz i jetesës lehtësisht i dukshëm nga makina e tij ekzotike që ai flaunts rreth qytetit. Kredia: Picuki
Ai jeton një Fakt luksoz i jetesës lehtësisht i dukshëm nga makina e tij ekzotike që ai flaunts rreth qytetit. Kredia: Picuki

Pas vëzhgimeve në lidhje me stilin e jetës së tij ekzotike, shumë tifozë sidomos ata që e kanë parë makinën e tij duhet ta kenë pyetur… Cilat janë rrogat dhe paga vjetore e Habib Diallo ?.

Futbollisti në kohën e shkrimit fiton një pagë javore prej 18,500K € dhe pagë vjetore prej.962,000K, Uau!… një tregues të tij duke jetuar një mënyrë jetese ekzotike. A e dini? ... Njeriu mesatar në Senegal duhet të punojë të paktën 9 vjet për të fituar të njëjtën gjë siç fiton Habib në një muaj.

Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta familjare

Si ndjehet të kesh një futbollist të suksesshëm si punëdhënës të familjes?… Kjo pjesë shpjegon të gjitha. Këtu, ne ju ofrojmë më shumë fakte në lidhje me anëtarët e familjes së Habib Diallos që fillojnë me prindërit e tij.

Më shumë rreth Atit të Habib Diallos: Ousseynou Diallo dihet se është babai krenar i Habibit. Njeriu i përulur dhe poshtë dheut, siç vërehet më poshtë, nuk ka pranuar të ndryshojë stilin e jetës së tij, pavarësisht se ka një djalë milioner për një futbollist.

Babai i Habib Diallo po intervistohet. Kredia: Thies Info
Babai i Habib Diallo po intervistohet. Kredia: Thies Info

Ousseynou Diallo pranon gazetarët në shtëpinë e tij të modës së vjetër, ku ai diskuton suksesin e djalit të tij dhe futbollin. Epo, është vetëm çështje kohe përpara se Habibi e detyron babanë e tij të zhvendoste familjen e tij në një rezidencë.

Më shumë për nënën e Habib Diallos: Nënat e mëdha afrikane kanë prodhuar djem të mëdhenj dhe nëna me fat e Habib Diallo nuk është një përjashtim. Duke folur me gazetaren e Thies, supermumja derdhi zemrat e saj për sa krenare është të jesh nëna e Habib Diallo.

Nëna e Habib Diallo flet me Gazetarin për suksesin e djalit të saj Credit: Thies Info
Nëna e Habib Diallo flet me Gazetarin për suksesin e djalit të saj Credit: Thies Info
Habib Diallo i krediton një pjesë të madhe të suksesit të tij në edukimin që nëna e tij i dha. Nëna e devotshme gjithmonë kishte dëshiruar ta shihte djalin e saj të rritej dhe të ishte e lumtur me atë që është bërë.
Vëllezërit dhe Motra e Habib Diallos: Në sajë të Informacioni i tyre media, vëllezërit e motrat, Habib Diallo, Yoan Dieng Habib dhe Tahiti Habib janë super krenarë për arritjet e vëllait të tyre të madh. Ka shumë të ngjarë që një ose të dy vëllezërit do të përpiqeshin të ndiqnin hapat e Habibit.
Njihuni me Vëllezërit dhe Motrën e Habib Diallo. Kredia: Thies Info
Njihuni me Vëllezërit dhe Motrën e Habib Diallo. Kredia: Thies Info
Vëllai i Madh i Habib Diallos: Habib Diallo's big vëlla është një nga mbështetësit kryesorë të tij në vendlindje. Vëllai super i madh dihet se ka momentin e tij më të mirë kur shihet në ngjyrat kombëtare të vendit të tij. Të kesh një anëtar të familjes në ekipin kombëtar të Senegalit sjell një ndjenjë krenarie të madhe për të.
Njihuni me njeriun që ka të ngjarë të jetë vëllai apo xhaxhai i madh i Habib Diallo. Kredia: Thies Info
Njihuni me njeriun që ka të ngjarë të jetë vëllai apo xhaxhai i madh i Habib Diallo. Kredia: Thies Info
Nëna e supozuar e Habib Diallos: Të qenit shpesh i gjendur përkrah babit të Habib Diallos, mamaja dhe në shtëpinë e familjes lë pak dyshime se ajo mund të ishte njerka e futbollistit. Ajo gjithashtu mund të jetë nëna e një prej fëmijëve të vegjël të paraqitur më sipër.
Njihuni me gruan që ka të ngjarë të jetë Nëna e Hapit të Habib Diallo. Kredia: Thies Info
Njihuni me gruan që ka të ngjarë të jetë Nëna e Hapit të Habib Diallo. Kredia: Thies Info
Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta personale

Njohja me jetën personale të Habib Diallo do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij në fushë. Alarg nga futbolli, Habibi është dikush që pëlqen të jetë në shoqërinë e njerëzve, veçanërisht ata me origjinë të ngjashme familjare me të. Ai i pëlqen të shfaqë përulësinë mes famës tipike të futbollistit modern.

Njohja me Personalitetin e Habib Diallo të fushës së lojës. Kredia: Thies 24
Njohja me Personalitetin e Habib Diallo të fushës së lojës. Kredia: Thies 24
Së dyti, në jetën e tij personale, Habib e kërkon Didier Drogba, idhulli i tij dhe kujdestari i karrierës. Admirimi i tij për Drogba rrjedh nga Senegali- duke filluar nga ato kohë ai jetonte me prindërit e tij dhe do të shkonte duke parë Premier League përmes qendrave të shikimit.
Së fundmi në jetën personale të Habib Diallos është ngjashmëria e tij për Qentë. Fgjegjësisht ootballers; Messi, Daley Blind, Marcelo, Aaron Ramsey dhe James Rodriguez etj., të gjithë i duan kafshët e tyre shtëpiake (qen). Habib Diallo i cili është fotografuar më poshtë me të nuk është një përjashtim. Në foton më poshtë është babagjyshi senegal i babagjyshit të këlyshit të tij të bukur.
Shumë futbollistë e duan qenin e tyre dhe vetë Diallo nuk është një përjashtim. Kredia: Thies 24
Shumë futbollistë e duan qenin e tyre dhe vetë Diallo nuk është një përjashtim. Kredia: Thies 24
Edhe ti ke një thënie se nuk ka asnjë besnikëri në lojën moderne, me siguri nuk merr parasysh marrëdhëniet e ndara midis Habib dhe qenit të tij të bukur.

Feja e Habib Diallos: Si shumica e futbollistëve Senegal, ka shumë të ngjarë që prindërit e Habib Diallo e rritën atë për të adoptuar Doktrina fetare islame. Ne do t'ju azhurnojmë sa më shpejt që të ketë prova fotografike të Habibit që praktikon fenë e tij.

Habib Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të patreguara

Futbollistët e dukshëm të FC Metz para tij: Para Habib Diallo, kishte FC të tjerë FC Metz, Legends të cilët gjithashtu shkatërruan terrenin me shfaqje mbresëlënëse dhe QËLLIMET. Nga majtas në të djathtë poshtë, ne kemi Kalidou Koulibaly, Emmanual Adebayor, Sadio Mane, Frank Ribery dhe Louis Saha.

Futbollistë të shquar që kanë kullotur FC Metz. Kredite: FC Metz, Ebay, Twitter, FootMercato, HighburyInn, FB & Irish Sun
Futbollistë të shquar që kanë kullotur FC Metz. Kredite: FC Metz, Ebay, Twitter, FootMercato, HighburyInn, FB & Irish Sun

Nga fundi në të majtë në të djathtë kemi Këngë Rigobert, Sylvain Wiltord, Robert Pires, Miralem Pjaniq dhe Papiss Cissé.

Tattoo: Kultura e tatuazheve është shumë e popullarizuar në botën e sotme të futbollit pasi shpesh përdoret për të portretizuar fenë e dikujt ose njerëzit që i duan. Habib Diallo nuk është pa tatuazhe. Tatuazhi i tij ”INAYA- XIIIXIMMXVI”I pikasur krahu i tij i majtë është një vizatim që përfaqëson diçka ose dikë që ai e mban guxon në zemrën e tij.

Dihet pak për kuptimin e tatuazhit të tij. Por ne e dimë se ai e mban atë shumë afër zemrës së tij. Kredia: Lavoixdunord
Dihet pak për kuptimin e tatuazhit të tij. Por ne e dimë se ai e mban atë shumë afër zemrës së tij. Kredia: Lavoixdunord

Vlerësime të Pavarura FIFA: Vlerësimet e azhurnuara të lojtarëve janë gjithmonë një temë e diskutimit popullor sa herë që nxirret një FIFA e re, dhe FIFA 20 nuk është ndryshe për Habib Diallo. Futbollisti Senegal ka pasur fatkeqësinë të zbulojë se është i nënvlerësuar pavarësisht se shënoi 26 gola të ligës në një sezon.

Habib Diallo FIFA Ratings tregon se ai është shumë i nënvlerësuar. Kredia: SoFIFA
Habib Diallo FIFA Ratings tregon se ai është shumë i nënvlerësuar. Kredia: SoFIFA

Shumica e lojtarëve të FIFA 20 nuk do të kënaqeshin me vlerësimet e Habib Diallo. Kishte një ndjenjë që ai nuk e merrte njohjen që meritonte.

Ai është Fytyra e një korporate Marketingu me shumë nivele: Habib nuk fiton para vetëm për të goditur topin në fushë. Paratë nga sponsorizimi luan një pjesë të madhe në burimet e tij të të ardhurave. Habib në kohën e shkrimit mbylli kohët e fundit një partneritet sponsorizimi me të Herbalife International of America, Inc.

Habib Diallo nuk do të kishte mendje të bënte disa reklama në mënyrë që të fuste para në Xhepin e tij. Kredia: Picuki
Habib Diallo nuk do të kishte mendje të bënte disa reklama në mënyrë që të fuste para në Xhepin e tij. Kredia: Picuki

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Fabrikat tona të Fëmijërisë Habib Diallo Plus Untold Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet