Jack Grealish Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili njihet më së miri si "Krik". Faktet e Biografisë sonë të Ujërave të Fëmijëve, Jack Grealish Childhood Plus, ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Historia e Fëmijërisë Jack Grealish- Analiza deri më sot. Kredi për IG, Twitter, Kohet dhe Ves.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, jetën e hershme në karrierë, rrugën e tij drejt historisë së famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet, jetën personale, jetën familjare, stilin e jetës etj.

Po, të gjithë e dinë për aftësinë e tij për të kandiduar dhe për të fantazuar mbrojtësit e së kaluarës. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Jack Grealish e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Jack Grealish Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke u nisur, Jack Peter Grealish lindi në ditën e 10 të shtatorit 1995 për nënën e tij Karen Grealish dhe babanë Kevin Grealish në qytetin e Birmingham, Mbretëria e Bashkuar. Më poshtë është një foto bukuroshe e prindërve të Jack Grealish, të cilët shikojnë në fund të tyre 40.

Prindërit Jack Grealish- Karen dhe Kevin Grealish

Futbollisti anglez me rrënjë familjare angleze dhe irlandeze lindi si fëmija i parë i tre fëmijëve të prindërve të tij Karen dhe Kevin që janë katolikë të devotshëm. Ai lindi një fëmijë të lumtur që gëzonte çdo avantazh të lindur të parë.

Edhe pse u lind në Birmingham në një familje të klasës së mesme, Xheku u rrit së bashku me vëllain e tij të vogël Kevan Grealish dhe motrat - Kiera dhe Holly. Ai u rrit në Solihull, një qytet i madh në Angli dhe shtëpi për fabrikën e prodhimit të makinës së famshme me katër rrota Land Rover.
Jack Grealish Vendi i lindjes. Kredi për WorldAtlas

Jeta e hershme e Jackit që u rrit në Anglinë Qendrore u shënua nga një tragjedi familjare. Grealish dëshmuan vdekjen e vëllait të tij të vogël, i cili shkon me emrin Keelan Daniel Grealish. Ai vdiq kur Xheku i vogël ishte vetëm katër vjeç. Keelan Daniel i vogël, i paraqitur më poshtë, vdiq një vdekje COT në moshën nëntë muaj në prill 2000.

Jack Grealish humbi vëllain e tij të vogël kur ishte katër vjeç. Kredi për IG

Siç e thotë Google, kjo lloj vdekje e njohur si duhet sindromi i papritur i vdekjes së foshnjave (SIDS) është termi që përdoret për të përshkruar vdekjen e papritur të një foshnje në gjumin e saj, kur nuk mund të gjendet asnjë shkak apo arsye.

Jack Grealish Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Duke jetuar në Solihull, pa familjen Jack Grealish, përveç fëmijëve nga familjet katolike që fëmijët e tyre ndjekin shkollën fillore Zonja e dhembshurisë Romake. Grealish gjeti sukses në sport ndërsa ishte në shkollë, një rezultat që nxiti vendimin e tij për të ndjekur futbollin. Duke folur për futbollin, çdo anëtar i familjes së Jack Grealish ishin tifozët e Aston Villa.

Jack pati lojtarin e tij të preferuar Aston Villa që të ishte Paul Charles Merson, një ish-futbollist që gjeti sukses si një mesfushor sulmues dhe krijues për Aston Villa. Paul më vonë u bë një prift televiziv anglez i futbollit me SkySports. Më poshtë është një foto e Xhekut në një bluzë Aston Villa me kushëririn e tij përkrah idhullit të tij të futbollit Paul.

Jack Grealish (majtas) si fëmijë, me kushëririn e tij Sean Mills dhe Paul Merson (në mes)

Në atë kohë, të dy djemtë krijuan zakon të prisnin jashtë terrenit të trajnimit të Villa për të bërë foto me Paul Merson, idhullin e tyre i cili bëri paraqitje të 101 Premier League për Villa nga 1998 në 2002.

Larg vizitës në stërvitjen e parkut në Villa, Jack i ri u fut në praktikë futbolli në përpjekje për të ndjekur hapat e Paul Merson. Duke luajtur futboll lokal me miqtë e panë atë jo vetëm që përshpejtonte aftësitë e tij, duke kapërcyer shenjën e tij por duke bërë gjëra jashtë blu me topat e tij të futbollit. Këto ishin llojet e gjërave të ngjashme me atë të një mesfushori sulmues.

Jack Grealish Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës

Gëzimi i përjetuar nga familja e Jack Grealish nuk kishte kufij kur ata panë provat e tyre të kalimit me ngjyra fluturuese dhe duke u regjistruar vetë në gjelin e akademisë Villa.

Jack Grealish- Jeta e hershme e Karrierës me Akademinë Vila. Kredi për IG.
Fillimi i futbollit një fillim i hershëm ishte ajo që prindërit e Jack Grealish donin për djalin e tyre. Ndërsa luajti për akademinë Aston Villa, Jack vazhdoi shkollimin ashtu siç këshillohet nga prindërit e tij që nuk donin që ai të rrinte vetëm me futboll. Kombinimi i shkollës me karrierën e futbollit pa Grealish duke bërë shumë sakrifica, duke mbetur kështu një lojtar mesatar i akademisë mes shokëve të tij të skuadrës.
Foto familjare e Jack Grealish

Jack fitoi trofeun e tij të parë në moshën 7. A e dini? ... Medalja e tij trofe u dhurua në shkollën e tij për nder të vëllait të tij të ndjerë Keelan. Dhurimi i trofeut bëri që shkolla të nderonte vëllain e tij të vogël pasi krijuan ”Kupa përkujtimore e Keelan Daniel Grealish”E cila tani përdoret për të etiketuar garat e shtëpive të tyre.

Jack Grealish Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për Fame Story

Pas mbarimit të shkollës fillore Zonja e dhembshurisë Romake Katolike në Solihull, Jack vazhdoi shkollimin e shkollës së mesme edhe si lojtar i akademisë me Shkollën e Mesme Katolike Romake të Shën Pjetrit. Ai u pajtua me prindërit e tij që arsimi i mesëm do të ishte përfundimi i tij, një vendim i cili besohet se do ta ndihmojë atë të përqëndrohet në karrierën e tij.

Sezoni 2012 – 2013 ishte një pikë kthese për karrierën e Jack Grealish pasi ai ndihmoi ekipin e tij për të fituar Serinë NextGen. Gjeni më poshtë në momentin kur ata festuan trofeun.

Jack Grealish- Duke ndihmuar ekipin e tij të fitojë seritë 2012 – 13 NextGen. Kredi për Birmingham Mail

Turneu u mbajt nga 24 vende të ndryshme në të gjithë Evropën nga 15th e Gusht 2012 deri në 1st të Prill 2013. Kjo fitore pa që talenti i lindur në Angli dhe Irlandë për të marrë një thirrje për karrierë të moshuar dhe një tjetër thirrje për të përfaqësuar ekipin e tij kombëtar të Irlandës.

Jack Grealish Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngritja në Fame Story

Ende në skenën kombëtare pasi bëri skuadrën e tij nga Irlanda në Angli skuadra U21, Jack në 2016 ndihmoi ekipin e tij për të fituar turneun prestigjioz Toulon.

Jack Grealish duke festuar turneun 2016 Toulon me shokun e tij

Grealist pas turneut vazhdoi të shkëlqejë si një krah për krah dhe sulmues mesfushor për Villa. Ai është vlerësuar për aftësinë e tij për të kandiduar dhe siç do ta quanin disa, fantazmë duke kaluar kundërshtarët e tij. Si pasojë e lëvizjes së tij të shkathët, ai u shpërblye kur u bë një lojtar i ekipit të parë dhe më vonë, kapiten. Si drejtues, Jack drejtoi ekipin e tij në mbledhjen e një klubi rekord 10 ligat fitore me radhë.

Jack Grealish Rise to Fame Story me Aston Villa

Përsëri, ai gjithashtu udhëzoi anën e tij në formë Villa në një vend në play-off, ku fitoret ndaj rivalëve fituan ata promovim në Premier League pas një mungese prej tre vjetësh. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Jack Grealish Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e marrëdhënieve

Pas Legjendës Aston Villa, ekziston një e dashur modele mahnitëse në personin e Sasha Attwood.

Jack Grealish dhe e dashura e tij- Sasha Attwood. Kredi për Ekspres.

Jack Grealish takoi të dashurën e tij ndërsa ishte në shkollë të mesme. Ata të dy ishin adoleshentë që shkolluan së bashku në Shkollën e Mesme Katolike Romake të Shën Pjetrit në Solihull. Ata kanë qenë bashkë qysh atëherë (si në kohën e shkrimit), një simbol i marrëdhënies së tyre pa dramë.

Sasha Attwood është një modele nga Birmingham. Ajo filloi profesionin e saj pasi u zbulua nga një agjent në moshën 13 ndërsa ajo ishte duke bërë pazar me nënën e saj në vendlindjen e tyre. Attwood aktualisht është nënshkruar në MOT Models, një nga agjencitë kryesore të modelit të modës në Londër dhe Evropë.

Jack Grealish Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta personale

Farë e bën Jack Grealish shënoni?. Uluni mbrapa dhe pushoni ndërsa ju ndihmojmë të merrni një pamje të plotë të personalitetit të tij në fushë.

Fillimi, kur bëhet fjalë për yjet e futbollit, tema "futbollistë të pashëm”Është shpesh në diskursin e preferuar të tifozëve. Shumë tifozë e shohin Jack Grealish si një Beckham wannabe falë shoqërimit të tij i cili është përmbledhur në foton më poshtë.

Jack Grealish Faktet e Jetës personale
Duke lënë mënjanë padurimin e tij, shumë nga fansat e tij kanë bërë pyetjen;… Pse Grealish i vesh pads shin me madhësi fëmijësh me çorapet e tij të futbollit të rrotulluara ndërsa luan?
Përgjigja është e thjeshtë !!. Pamja e legut Grealish është si rezultat i një besimi paragjykues i cili për të ka punuar. Kjo e ndihmon atë të ruajë aftësinë e tij për të kontrolluar topin në mënyrë efektive. Grealish gjithashtu pëlqen të pres nga skajet e këpucës së tij, të cilat shkojnë së bashku me çorapët e tij të shkurtra ose një të gjatë mbështjellë.
Shpjegohet Supersticioni Jack Grealish
Ky lloj besimi ka parë që gjyqtarët e paralajmërojnë atë të mos i heqë çorapët poshtë dhe aktin e të veshurit shinguards të fëmijëve.
Jack Grealish Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta familjare

Familja e Jack Grealish janë të gjithë fansa të përjetshëm të Aston Villa. Anëtarët e familjes së tij të ngushtë numërojnë në 6 dhe të gjithë janë anglisht të lindur me familjen dhe të afërmit e zgjatur irlandezë. Një nga vëllai i Jack, Kevan Grealish mungon në foton familjare më poshtë.

Foto familjare e Jack Grealish. Kredi për IG

Jack Grealish është ndër futbollistët kryesorë që kanë baballarët e tyre si agjentë. Kevin luan një rol të rëndësishëm në jetën e futbollit të djalit të tij. Nga negociimi i kushteve më të mira në kontratën e tij deri tek administrimi i jetës së tij jashtë fushe, ai i bën të gjitha. Mami e Jack Karen Grealish nuk është shumë e zëshme, ndryshe nga burri i saj. Ajo preferon të përqëndrohet në detyrat e saj më të ulëta amtare. Të dy prindërit e Jack Grealish aktualisht po korr përfitimet e nxitjes së një mentaliteti të ashpër te djali i tyre.

Vëllai i Jack Grealish: Takoni Kevan Grealish i cili njihet nga fansat se është vëllai më i ri dhe i vetëm i mbijetuar i Jack. Kevan ashtu si prindërit dhe motra e tij është gjithashtu një tifoz i ngordhur i Villa.

Takoni Vëlla Xheksin - Kevan Grealish. Kredi për BMail

Kevan ka bërë tituj në të kaluarën në rolin e tij në mbrojtjen e vëllait të tij të madh nga komentet negative të bëra nga media ndaj tij. Sipas 101GreatGoals, ai dikur u fut në media për të hedhur poshtë historinë e bërë nga gazetari James Nursey i Mirror Football i cili pretendoi se Grealish ishte "zemërthyer"Dhe"lë në baltë"Pas një veprimi të dështuar në Tottenham.

Jack Grealish Brother Kevan përhapet Mirror. Kredi për 101GreatGoals
Motrat e Xhek Grealish: Jack ka dy motra fëmijë të bukur që mbajnë emrat Holly dhe Kiera. Më e moshuara nga dy motrat, Kiera festoi ditëlindjen e saj 14th në ditën e 14th të Tetorit 2015. Kjo nënkuptohet se ajo do të kthehej në një të rritur deri në vitin 2019.
Jack Grealish dhe Motrat- Holly (majtas) dhe Kiera (djathtas). Kredi për IG

Rreth gjyshërve të Jack Grealish: Gjyshërit e Jack janë arsyet e trashëgimisë së tij irlandeze. e tij gjyshja atërore përshëndet nga Sneem, një fshat në Republikën e Irlandës. Jack Grealish gjithashtu ka rrënjë irlandeze përmes gjyshit të tij të nënës që përshëndet nga Dublini.

Gjyshërit e Jack Grealish. Kredi për Irlandën Herald. Kredi për IG
Gjaku irlandez gjithashtu rrjedh nga ana e babait të tij pasi gjyshi i tij atëror është gjithashtu nga Irlanda pikërisht Gort, një qytet në jug Qarku Galway në perëndim të Irlandës. Duke gjykuar nga kjo, ju lehtë mund të gjurmoni guximin e tij për t'u lidhur me trashëgiminë e tij irlandeze.
Jack Grealish Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - LifeStyle

Inshtë në natyrën e Jack për të kursyer para dhe gjithmonë të vendosni diçka në anën e saj. Ai e sheh blerjen e makinave ekzotike dhe pallateve si shpenzime joracionale dhe si një zakon të keq ose një çështje e prishjes. Si në kohën e shkrimit, Jack zgjedh të vazhdojë me zgjidhjet praktike që nuk kushtojnë shumë. Ky është një përkufizim i stilit të jetës së Jack Grealish.

Jack Faktet e jetesës Grealish. Kredi për IG
Jack Grealish Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

INHALIMI I OXIDIT TIT NETROUSIT: rreth Prill 2015, TheSun gjoja publikoi imazhe që tregojnë Jack Grealish të thithë atë që dihet se është oksidi i azotit, duke qeshur me gaz, ose 'hippy plas'për qëllime rekreative.

Jack Grealish në akt. Kredi për FoxesTalk

TheSun e bëri të qartë se incidenti ndodhi rreth 6 muaj më parë, dhe akti nuk ishte produkt i performancës së fundit të Jack për klubin e tij. Ky akt e pa atë duke u paralajmëruar nga Tim Sherwood, ish-menaxheri i tij.

ASSULTERI I TIJ DUHET TA DHNI: Në ditën e 10 të Marsit 2019, Grealish u sulmua nga një pushtues famëkeq i katran i cili pushtoi fushën për ta sulmuar atë gjatë ndeshjes së derbit të Villa larg në Birmingham City.

Momenti Jack Grealish u sulmua nga Fan. Kredi për EveningStandard

Më vonë në gjysmën e dytë, Grealish bëri një deklaratë duke shënuar për t'i dhënë Aston Villa një fitore 1-0. Sulmuesi-vjeçar 27 u arrestua dhe u akuzua në gjykatë, ku ai u pranua fajtor për veprat e shkeljes dhe sulmit të katranit. Ai u dënua me burg për javë të 14.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë për Fëmijërinë e Jack Grealish plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu