Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Giovani Lo Celso ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë, Makinat, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit profesionist Argjentinas. Ne fillojmë nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur ai u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bios së Giovani Lo Celso.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mauricio Pochettino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Jeta dhe ngritja e Giovani Lo Celso. Kredite e imazhit: Instagram.
Jeta dhe ngritja e Giovani Lo Celso.

Po, të gjithë e dinë se ai është jashtëzakonisht i talentuar mesfushori që është bërë një lojtar ndërrues për Spurs nën Jose Mourinho.

Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Giovani Lo Celso, i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë - Historiku i familjes dhe jeta e hershme:

Për fillestarët, Futboll Genius me nofkën "Monito". Giovani Lo Celso lindi në ditën e 9-të Prill 1996 në qytetin Rosario në Argjentinë.

Ai është i treti nga katër fëmijët e lindur nga nëna e tij, Sandra dhe nga babai i tij, Juan Lo Celso.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Mousa Dembele Plus Faktet e Biografisë së Untold
Giovani Lo Celso lindi nga prindër për të cilët dihet pak. Kredi për imazhin: Instagram dhe PxHere.
Giovani Lo Celso lindi nga prindër për të cilët dihet pak. Kredi për imazhin: Instagram dhe PxHere.

A e dini se Giovani është një shtetas argjentinas me etni të përzier me origjinë familjare italiane?

Ai u rrit në lagjen Sarmiento në Rosario ku ai kishte një fëmijëri të mbushur me argëtim duke u rritur së bashku me vëllain e tij më të vogël - Francesco dhe dy motrat më të mëdha Luciana & Agustina.

I ri Giovani kishte një fëmijëri të mbushur me qejf, duke u rritur së bashku me vëllain e tij të vogël Francesco dhe dy të tjerët. Kredia e imazhit: Instagram.
Giovani i ri kishte një fëmijëri të mbushur me argëtim duke u rritur së bashku me vëllain e tij të vogël Francesco dhe dy të tjerë.

Duke u rritur në një prejardhje familjare të klasës së mesme në lagjen Sarmiento, ishte pak e pamundur që Giovani të mos bëhej një entuziast i futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shtëpia në të cilën jetonte Giovani ishte vetëm 5 blloqe larg një fushe masive futbolli. Ai gjithashtu kishte një garazh mjaft të madh që Giovani të praktikonte futboll me vëllain e tij të vogël Francesco.

Giovani Lo Celso Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Ashtu si shumica e gjeneralëve të mesfushës, Giovani ndërmori hapat e tij të parë në futbollin konkurrues në klubet lokale të djalërisë, përpara se të flirtonte me vendimin se çfarë klubi dhe ligë për të filluar karrierën e tij të rinisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luka Modric Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Klubet e fëmijërisë përfshijnë San Jose, një klub lokal ku karriera e Giovani filloi seriozisht para se ai të bashkohej me akademinë e famshme të Argjentinës Atlética Jorge Griffa për një trajnim intensiv dy-vjeçar.

Ai luajti për klubet e djalërisë gjatë viteve të tij formuese. Kredia e imazhit: Instagram.
Ai luajti për klube të fëmijërisë gjatë viteve të tij formuese.

Biovografia e Giovani Lo Celso - Jeta e hershme në karrierë:

Në kohën kur Giovani ishte gati të fillonte karrierën e tij të të rinjve, ai kishte oferta nga ekipet kryesore duke përfshirë skuadrën angleze - Everton.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Roman Pavlyuchenko Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, 15-vjeçari i atëhershëm u angazhua në klubin lokal Rosario Central në përmbushjen e ëndrrës së tij të fëmijërisë.

Të luash për Rosario Central ishte një ëndërr që ai e mbajti me vite të tëra dhe mezi priste ta arrinte atë. Kredia e imazhit: Instagram.
Të luash për Rosario Central ishte një ëndërr që ai e mbajti për vite me radhë dhe mezi priste ta arrinte atë.

Ndërsa ishte në Rosario Central, Giovani lulëzoi në aftësi dhe pjekuri ndërsa u ngrit në radhët e klubit.

Në fakt, skuadra franceze PSG kishte sytë te Giovani për muaj dhe vazhdoi të nënshkruante perspektivën e futbollit pasi ai kishte përfunduar sezonin e tij të parë debutues (2015/2016) për Rosario Central.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kieran Trippier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biovografia e Giovani Lo Celso - Historia e rrugës drejt famës:

Giovani nuk filloi të luante për PSG menjëherë pasi ata e nënshkruan atë. Ai ishte mjaft i huazuar përsëri në Rosario Central për të marrë më shumë përvojë në ekipin e parë për sezonin 2016/2017.

Pas përfundimit të marrëveshjes së tij të huazimit, mesfushori vazhdoi te PSG dhe kishte përvojë të kufizuar duke luajtur së bashku me lojtarët e tjerë Dani Alves, Adrien Rabiot, Draxler Cavani gjatë sezonit 2018/2019.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Pas përfundimit të marrëveshjes së tij të huazimit, mesfushori u lamtumirës me Rosario Central dhe kaloi në lartësi më të mëdha. Kredite e imazhit: Instagram.
Pas përfundimit të marrëveshjes së tij të huazimit, mesfushori i dha lamtumirën Rosario Central dhe kaloi në lartësi më të mëdha.

Vlen të përmendet se PSG nuk kishte vend të përhershëm për Giovani. Si të tillë, ata nuk e kishin problem ta huazonin atë te skuadra spanjolle Real Betis me një mundësi për të blerë.

Ishte në Real Betis nën Quique Setien që Giovani gjeti formën dhe vendosi ta bëjë marrëveshjen e tij të përhershme me klubin për arsye të dukshme (më shumë kohë lojë).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nuno Espirito Santo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biov biografia e Giovani Lo Celso - Historia e Ngjitjes:

Në kulmin e karrierës së tij me Real Betis, Giovani fitoi reputacionin e një makine shënuese me goditje helmuese, një zhvillim që çoi skuadrën angleze Tottenham Hotspur ta nënshkruajë atë në një hua për një sezon.

Sidoqoftë, argjentinasi u përpoq në klub, jo falë një dëmtimi në kofshën që ai mori gjatë detyrës ndërkombëtare.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Një Giovani me shpresë ende po përpiqej të siguronte një vend në klub kur bashkatdhetari i tij Mauricio Pochettino u zëvendësua me Jose Mourinho.

I paepur, Giovani punoi për të gjetur favor në sytë e menaxherit të tij të ri duke hapur rezultatin gjatë fitores 4-0 të Tottenhamit kundër Yllit të Kuq të Beogradit në UEFA Champions League.

Nuk kaloi shumë dhe ai çimentoi statusin e tij si mesfushor i frikshëm i Spurs duke shënuar golin e parë në një fitore 2-1 kundër Middlesbrough në Kupën e FA.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Roman Pavlyuchenko Plus Fakte të patreguara të biografisë
Fama e përqafoi pasi ai kontribuoi në synimet kryesore që e çimentuan statusin e tij si një prej sulmuesve të shkëlqyeshëm të Spurs. Kredia e figurës: TheTelegraph.
Fama e përqafoi atë pasi ai kontribuoi në qëllimet kryesore që forcuan statusin e tij si një nga sulmuesit e frikshëm të Spurs.
Isshtë vetëm çështje kohe para se ta shohim atë dhe partnerët e tij në mesfushë, Harry Winks, Tanguy Ndombele, Dele Alli Gedson Fernandes zhvendosni Spurs në nivelin tjetër të shkëlqyeshëm. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Giovani Lo Celso Dashuria e Jetës:

Larg nga jeta joshëse e karrierës së Giovani Lo Celso, ai ka një jetë të mahnitshme dashurie që është bërë e bukur nga e dashura e tij Magui Alcacer.

Ajo nuk është vetëm e dashura e Giovani por një modele rroba banje, një fizioterapiste si dhe një kineziolog.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me një profil kaq të mahnitshëm, nuk është për t'u habitur që Giovani e do dhe e çmon të dashurën e tij të cilën ai u takua shumë vite më parë në Rosario.

Marrëdhënia e Giovani dhe Magui nuk ka sjellë lindjen e asnjë fëmije - në kohën e shkrimit - as zogjtë e dashurisë nuk kanë djalë ose vajza jashtë martese.

Takoni Giovani Lo Celso të dashurën Magui Alcacer. Kredia e imazhit: Instagram.
Njihuni me Giovani Lo Celso Miken Magui Alcacer.

Giovani Lo Celso Jeta Familjare:

Duke kaluar në jetën familjare Giovani Lo Celso, ai është i bekuar që ka prindër dhe vëllezër e motra mbështetës. Ne ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes së Giovani duke filluar me prindërit e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kieran Trippier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait dhe nënës së Giovani Lo Celso:

Juan Lo Celso dhe Sandra janë përkatësisht nëna dhe babai i mesfushorit. Kontributi i tyre i pamasë në zhvillimin dhe përparimin e përgjithshëm të Giovani mbetet gjithnjë i freskët në kujtesën e tij.

Si i tillë, gjenerali i mesfushës është gjithmonë i shpejtë për t’i dhënë meritë babait të tij që e mori atë të stërvitej. As ai nuk harron të vërejë se nëna e tij shpesh e këshillonte atë të ishte modeste dhe gjithmonë e përqendruar në top.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luka Modric Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Prindërit e Giovani ende kanë një lidhje të ngushtë me të - në kohën e shkrimit - dhe po përpiqen të sigurojnë që ai të marrë më të mirën nga jeta.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Giovani Lo Celso:

Siç kemi thënë më herët, Giovani Lo Celso është fëmija i tretë i lindur nga prindërit e tij. Ai ka dy motra më të mëdha pak të njohura të identifikuara si Luciana dhe Agustina, si dhe një vëlla më të vogël - Francesco i cili luan si mesfushor për Rosario Central në kohën e shkrimit.

Të 4 vëllezërit dhe motrat patën më të mirën për një jetë të hershme të mbushur me argëtim ndërsa rriteshin së bashku. Ata gjithashtu e duan dhe mbështesin njëri-tjetrin. Prindërit e Giovani Lo Celso lindën fëmijët e mëposhtëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Nga LR: përsëri Francesco, Giovani, Luciana, Agustina dhe Giovani. Kredite e imazhit: Instagram.
Nga LR: Francesco, Giovani, Luciana, Agustina dhe Giovani përsëri.

Rreth të afërmve të Giovani Lo Celso:

Duke kaluar në jetën e gjerë familjare të Giovani Lo Celso, nuk ka të dhëna për prejardhjen dhe rrënjët e familjes së tij, veçanërisht gjyshërit e tij atërore, si dhe gjyshin dhe gjyshen nga nëna.

Në mënyrë të ngjashme xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e Giovani janë kryesisht të panjohur, ndërsa nipat dhe mbesat e tij ende nuk janë identifikuar në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nuno Espirito Santo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Giovani Lo Celso Jeta Personale:

Kush është Giovani Lo Celso? A keni menduar ndonjëherë se çfarë e bën Giovani Lo Celso të shënojë? Sa e vështirë jeni përpjekur të kuptoni thelbin e personalitetit të tij jashtë fushe?

Këtu është vetëm vendi i duhur për të festuar sytë tuaj në tekste që zbulojnë fakte rreth personalitetit të krijuesit në mënyrë që t'ju ndihmojnë të merrni një pamje të plotë të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mauricio Pochettino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si fillim, personazhi i Giovani pasqyron tipare të ekspozuara nga individë të udhëhequr nga shenja e Zodiakut të Dashit.

Ai është ambicioz, i lehtë, inteligjent emocionalisht, energjik dhe nuk ka asnjë problem me zbulimin e fakteve në lidhje me jetën e tij personale dhe private.

Interesat dhe hobet e mesfushorit përfshijnë notin, udhëtimet dhe kalimin e një kohe të mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Një kohë e mirë me miqtë do të thotë shumë për mesfushorin. Kredia e imazhit: Instagram.
Një kohë e mirë me miqtë do të thotë shumë për mesfushorin.

Giovani Lo Celso Fakte të Jetës:

Lidhur me përpjekjet për bërjen e parave dhe zakonet e shpenzimeve të Giovani Lo Celso, ai fiton mjaft mirë në paga dhe mëditje për të luajtur futboll të nivelit të lartë ndërsa miratimet kontribuojnë në rritjen e vlerës së tij neto e cila është ende nën shqyrtim në kohën e shkrimit të kësaj bio.

Mesfushori nuk është vërejtur duke drejtuar makina që mund të konfirmojnë dyshimet në lidhje me stilin e tij të jetës luksoze, ndërsa vlera e shtëpisë ose banesës në të cilën ai jeton ende nuk dihet.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nuno Espirito Santo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sidoqoftë, ai ka një gjë për të kaluar pushimet në vendpushime të shtrenjta përfshirë Disneyland Park.

Giovani Lo Celso- Shihni se kush ishte ndotur duke kaluar një kohë të mirë në Disneyland Park. Kredia e imazhit: Instagram.
Giovani Lo Celso- Shihni se kush u pa se po kalonte një kohë të mirë në Disneyland Park.

Giovani Lo Celso Fakte të pathëna:

Duke përmbledhur historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Giovani Lo Celso, këtu janë pak të njohura ose të pathëna për të.

Rreth festimit të golit të Giovani: si deng & Gabriel Jezus, Giovani feston në mënyrë unike qëllimet e tij duke ngritur dorën e djathtë lart me 5 gishta të shtrirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndërsa mesfushori është në të, ai ngre dorën e majtë me një gisht të shtrirë që tregon dorën e tij të djathtë.

Sipas mesfushorit, të gjashtë gishtat e zgjatur i japin haraç çdo anëtari të familjes së tij të ngushtë duke përfshirë edhe veten e tij.

Jo çdo herë që shihni një festë unike të synimeve me një kuptim themelor. Kredia e imazhit: Instagram.
Jo çdo herë që shihni një festë unike të qëllimit me një kuptim themelor.

Rreth Shtetësisë Italiane të Giovani: Mesfushori ka një trashëgimi italiane të gjurmueshme.

Kështu, ai mori shtetësinë në vend dhe posedon një pasaportë italiane për këtë qëllim. Sidoqoftë, Giovani ashtu si Papu Gomez vendosën të përfaqësojnë Argjentinën.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vlerësimi i Fifa: A e dini se Giovani Lo Celso është FIFA 20 Vlerësimi i përgjithshëm prej 83 flet mirë për sasinë e punës që ai ka bërë në zhvillimin e aftësive të tij që kur filloi të luante futboll të lartë?

Interesante, ai gjithashtu ka një Vlerësim të Mundshëm deri në 89. Nuk mund të mohohet fakti që vlerësimet do të shkonin vetëm askund tjetër veçse lart!

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mauricio Pochettino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Shikoni renditjen mbresëlënëse dhe në rritje që flasin mirë për zhvillimin e Giovani Lo Celso në futbollin e nivelit të lartë. Kredia e imazhit: Youtube.
Shikoni renditjen mbresëlënëse dhe në rritje që flasin mirë për zhvillimin e Giovani Lo Celso në futbollin e nivelit të lartë.

Pirja e duhanit dhe pirja: Giovani Lo Celso nuk i jepet pirjes së duhanit në kohën e shkrimit të kësaj bio. Sidoqoftë, ai pi me përgjegjësi me shokët e ekipit, familjen dhe miqtë në raste të veçanta.

Tattoo: Mesfushori - me një lartësi prej 5 këmbësh, 10 inç - luan në ligën nënndërgjegjeshëm të futbollistëve të rinj që nuk kanë tatuazhe në kohën e shkrimit.

Pavarësisht, ai mund të ngatërrojë planet për të marrë artet e trupit në të ardhmen kur ai të vendoset si një nga më të mirët në botë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Roman Pavlyuchenko Plus Fakte të patreguara të biografisë
A keni dalluar ndonjë tatuazh të Giovani Lo Celso? ... Na tregoni në kutinë e komenteve. Kredia e imazhit: Instagram.
A keni dalluar ndonjë tatuazh të Giovani Lo Celso?… Na tregoni në kutinë e komenteve.

Feja: Prindërit e Giovani Lo Celso e rritën atë në respekt të fesë së krishterimit. Kjo është e dukshme në emrat që nëna e tij Sandra dhe vëllezërit e motrat - Augustina dhe Francesco - posedojnë.

Sidoqoftë, nuk dihet nëse Giovani praktikon krishterimin, sepse ai nuk është i fortë në fe në mediat sociale dhe gjatë intervistave.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të fëmijërisë Giovani Lo Celso Plus Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi.

Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet