Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Giovani Lo Celso ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë, Makinat, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit profesionist Argjentinas. Ne fillojmë nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur ai u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje perfekte e Bios së Giovani Lo Celso.

Jeta dhe ngritja e Giovani Lo Celso. Kredite e imazhit: Instagram.
Jeta dhe ngritja e Giovani Lo Celso.

Po, të gjithë e dinë se ai është një supremely-talentuar mesfushori që është bërë një lojtar ndërrues për Spurs nën Jose Mourinho. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Giovani Lo Celso, i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Për fillestarët, Futboll Genius me nofkën "Monito". Giovani Lo Celso lindi në 9 Prill 1996 në qytetin Rosario në Argjentinë. Ai është i treti nga katër fëmijët e lindur nga nëna e tij, Sandra dhe babai i tij, Juan Lo Celso.

Giovani Lo Celso lindi nga prindër për të cilët dihet pak. Kredi për imazhin: Instagram dhe PxHere.
Giovani Lo Celso lindi nga prindër për të cilët dihet pak. Kredi për imazhin: Instagram dhe PxHere.

A e dini se Giovani është një shtetas argjentinas me etni të përzier me origjinë familjare italiane? Ai u rrit në lagjen Sarmiento në Rosario, ku ai kishte një fëmijëri të mbushur me argëtim duke u rritur së bashku me vëllain e tij të vogël - Francesco dhe dy motrat më të mëdha Luciana & Agustina.

I ri Giovani kishte një fëmijëri të mbushur me qejf, duke u rritur së bashku me vëllain e tij të vogël Francesco dhe dy të tjerët. Kredia e imazhit: Instagram.
Giovani i ri kishte një fëmijëri të mbushur me argëtim duke u rritur së bashku me vëllain e tij të vogël Francesco dhe dy të tjerë. 

Duke u rritur në një prejardhje familjare të klasës së mesme në lagjen Sarmiento, ishte pak e pamundur që Giovani të mos bëhej entuziast i futbollit. Shtëpia ku jetonte Giovani ishte vetëm 5 blloqe larg nga një katror masiv futbolli. Kishte gjithashtu një garazh mjaft të madh që Giovani të praktikonte futbollin me vëllain e tij të vogël Francesco.

Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Ashtu si shumica e gjeneralëve të mesfushës, Giovani ndërmori hapat e tij të parë në futbollin konkurrues në klubet lokale të djalërisë, përpara se të flirtonte me vendimin se çfarë klubi dhe ligë për të filluar karrierën e tij të rinisë.

Klubet e fëmijërisë përfshijnë San Jose, një klub lokal ku karriera e Giovani filloi seriozisht para se ai të bashkohej me akademinë e famshme të Argjentinës Atlética Jorge Griffa për një trajnim intensiv dy-vjeçar.

Ai luajti për klubet e djalërisë gjatë viteve të tij formuese. Kredia e imazhit: Instagram.
Ai luajti për klube të fëmijërisë gjatë viteve të tij formuese.
Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e hershme e karrierës

Në kohën kur Giovani ishte gati të fillonte karrierën e tij të të rinjve, ai kishte oferta nga ekipet kryesore duke përfshirë skuadrën angleze - Everton. Sidoqoftë, 15-vjeçari i atëhershëm u angazhua në klubin lokal Rosario Central në përmbushjen e ëndrrës së tij të fëmijërisë.

Të luash për Rosario Central ishte një ëndërr që ai e mbajti me vite të tëra dhe mezi priste ta arrinte atë. Kredia e imazhit: Instagram.
Të luash për Rosario Central ishte një ëndërr që ai e mbajti për vite me radhë dhe mezi priste ta arrinte atë.

Ndërsa ishte në Rosario Central, Giovani lulëzoi në aftësi dhe pjekuri ndërsa u ngrit në radhët e klubit. Në fakt, pala franceze PSG kishte sy për Giovani me muaj dhe vazhdoi të nënshkruajë perspektivën e futbollit pasi ai kishte përfunduar sezonin e tij të parë të debutimit (2015/2016) për Rosario Central.

Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Rruga për famë histori

Giovani nuk filloi të luante për PSG menjëherë pasi ata e nënshkruan atë. Ai ishte më tepër i huazuar përsëri në Rosario Central për të marrë më shumë përvojë në ekipin e parë për sezonin 2016/2017. Pas përfundimit të marrëveshjes së tij të huazimit, mesfushori vazhdoi te PSG dhe kishte përvojë të kufizuar duke luajtur së bashku me lojtarët e tjerë Dani Alves, Adrien Rabiot, Draxler Cavani gjatë sezonit 2018/2019.

Pas përfundimit të marrëveshjes së tij të huazimit, mesfushori u lamtumirës me Rosario Central dhe kaloi në lartësi më të mëdha. Kredite e imazhit: Instagram.
Pas përfundimit të marrëveshjes së tij të huazimit, mesfushori i dha lamtumirën Rosario Central dhe kaloi në lartësi më të mëdha.

Vlen të përmendet se PSG nuk kishte vend të përhershëm për Giovani. Si i tillë, ata nuk e kishin problem ta huanin atë tek pala spanjolle Real Betis me një mundësi për të blerë. Ishte te Real Betis nën Quique Setien që Giovani gjeti formën dhe vendosi ta bëjë marrëveshjen e tij të përhershme me klubin për arsye të dukshme (më shumë kohë lojë).

Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Ngritja e famës

Në kulmin e karrierës së tij me Real Betis, Giovani fitoi reputacionin e një makine për shënimin e golave ​​me sulme helmuese, zhvillim i cili e çon palën angleze Tottenham Hotspur për ta firmosur atë në një hua sezonale. Sidoqoftë, Argjentinasi luftoi në klub, jo falë një dëmtimi në hip që zgjodhi ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare. Një Giovani me shpresë ishte ende duke u përpjekur për të siguruar një vend në klub kur bashkatdhetari i tij Mauricio Pochettino u zëvendësua me Jose Mourinho.

I paepur, Giovani punoi për të gjetur favor në sytë e menaxherit të tij të ri duke hapur rezultatin gjatë fitores së Tottenham 4-0 ndaj Yllit të Kuq të Beogradit në UEFA Champions League. Nuk kaloi shumë dhe ai çimentoi statusin e tij si mesfushor i frikshëm i Spurs duke shënuar golin e parë në një fitore 2-1 kundër Middlesbrough në Kupën e FA.

Fama e përqafoi pasi ai kontribuoi në synimet kryesore që e çimentuan statusin e tij si një prej sulmuesve të shkëlqyeshëm të Spurs. Kredia e figurës: TheTelegraph.
Fama e përqafoi atë pasi ai kontribuoi në qëllimet kryesore që forcuan statusin e tij si një nga sulmuesit e frikshëm të Spurs.
Isshtë vetëm çështje kohe para se ta shohim atë dhe partnerët e tij në mesfushë, Harry Winks, Tanguy Ndombele, Dele Alli Gedson Fernandes zhvendosni Spurs në nivelin tjetër të shkëlqyeshëm. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.
Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet e lidhjes së jetës

Larg nga jeta joshëse e karrierës së Giovani Lo Celso, ai ka një jetë të mahnitshme dashurie që është bërë e bukur nga e dashura e tij Magui Alcacer. Ajo nuk është vetëm e dashura e Giovani por një modele rroba banje, një fizioterapist si dhe një kineziolog.

Me një profil kaq të mahnitshëm, nuk është për t'u habitur që Giovani e dashuron dhe e çmon të dashurën e tij që ai u takua shumë vite më parë në Rosario. Marrëdhënia e Giovani dhe Magui nuk ka sjellë lindjen e asnjë fëmije - në kohën e shkrimit - as zogjtë e dashurisë nuk kanë djalë ose vajza jashtë martese.

Takoni Giovani Lo Celso të dashurën Magui Alcacer. Kredia e imazhit: Instagram.
Njihuni me Giovani Lo Celso Miken Magui Alcacer.
Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet e Jetës Familjare

Duke kaluar në jetën familjare Giovani Lo Celso, ai është i bekuar që ka prindër dhe vëllezër e motra mbështetës. Ne ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes së Giovani duke filluar me prindërit e tij.

Rreth babait dhe nënës së Giovani Lo Celso: Juan Lo Celso dhe Sandra janë përkatësisht nëna dhe babai i mesfushorit. Kontributi i tyre i pamasë në zhvillimin dhe përparimin e përgjithshëm të Giovani mbetet gjithnjë i freskët në kujtesën e tij. Si i tillë, gjenerali i mesfushës është gjithmonë i shpejtë për të vlerësuar babanë e tij për ta marrë atë në stërvitje. As ai nuk harron të vërejë se nëna e tij shpesh e këshillonte atë të ishte modeste dhe gjithmonë e përqendruar në top. Prindërit e Giovani ende kanë një lidhje të ngushtë me të - në kohën e shkrimit - dhe po përpiqen të sigurojnë që ai të marrë më të mirën nga jeta.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Giovani Lo Celso: Siç kemi thënë më herët, Giovani Lo Celso është fëmija i tretë i lindur nga prindërit e tij. Ai ka dy motra të mëdha më pak të njohura të identifikuara si Luciana dhe Agustina, si dhe një vëlla më të vogël - Francesco i cili luan si mesfushor për Rosario Central në kohën e shkrimit. Të 4 vëllezërit dhe motrat patën më të mirën e një jete të hershme të mbushur me argëtim ndërsa rriteshin së bashku. Ata gjithashtu e duan dhe mbështesin njëri-tjetrin. Prindërit e Giovani Lo Celso lindën fëmijët e mëposhtëm.

Nga LR: përsëri Francesco, Giovani, Luciana, Agustina dhe Giovani. Kredite e imazhit: Instagram.
Nga LR: Francesco, Giovani, Luciana, Agustina dhe Giovani përsëri.

Rreth të afërmve të Giovani Lo Celso: Duke kaluar në jetën e gjerë familjare të Giovani Lo Celso, nuk ka të dhëna për prejardhjen dhe rrënjët e familjes së tij, veçanërisht gjyshërit e tij atërore, si dhe gjyshin dhe gjyshen nga nëna. Në mënyrë të ngjashme xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e Giovani janë kryesisht të panjohur, ndërsa nipat dhe mbesat e tij ende nuk janë identifikuar në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet personale të jetës

Kush është Giovani Lo Celso? A keni menduar ndonjëherë se çfarë e bën Giovani Lo Celso të shënojë? Sa e vështirë jeni përpjekur të kuptoni thelbin e personalitetit të tij jashtë fushe? këtu është vetëm vendi i duhur për të festuar sytë tuaj në tekste që zbulojnë fakte në lidhje me personin e krijuesit në mënyrë që t'ju ndihmojnë të merrni një pamje të plotë të tij.

Si fillim, personazhi i Giovani pasqyron tipare të ekspozuara nga individë të udhëhequr nga shenja e Zodiakut Aries. Ai është ambicioz, i lehtë, inteligjent emocionalisht, energjik dhe nuk ka asnjë problem me zbulimin e fakteve në lidhje me jetën e tij personale dhe private. Interesat dhe hobet e mesfushorit përfshijnë notin, udhëtimet dhe kalimin e kohës me familjen dhe miqtë e tij.

Një kohë e mirë me miqtë do të thotë shumë për mesfushorin. Kredia e imazhit: Instagram.
Një kohë e mirë me miqtë do të thotë shumë për mesfushorin. 
Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të jetesës

Lidhur me përpjekjet për bërjen e parave dhe zakonet e shpenzimeve të Giovani Lo Celso, ai fiton mjaft mirë në paga dhe mëditje për të luajtur futboll të nivelit të lartë ndërsa miratimet kontribuojnë në rritjen e vlerës së tij neto e cila është ende nën shqyrtim në kohën e shkrimit të kësaj bio.

Mesfushori nuk është vërejtur duke drejtuar makina që mund të konfirmojnë dyshimet në lidhje me stilin e tij të thurur luksoz, ndërsa vlera e shtëpisë apo apartamentit ku ai jeton nuk dihet ende. Sidoqoftë, ai ka një gjë për të kaluar pushimet në vendpushime të shtrenjta, përfshirë Disneyland Park.

Giovani Lo Celso- Shihni se kush ishte ndotur duke kaluar një kohë të mirë në Disneyland Park. Kredia e imazhit: Instagram.
Giovani Lo Celso- Shihni se kush u pa se po kalonte një kohë të mirë në Disneyland Park.
Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të patreguara

Duke përmbledhur historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Giovani Lo Celso, këtu janë pak të njohura ose të pathëna për të.

Rreth festimit të golit të Giovani: si deng & Gabriel Jezus, Giovani feston në mënyrë unike qëllimet e tij duke ngritur dorën e djathtë lart me 5 gishta të shtrirë. Ndërsa mesfushori është tek ai, ai ngre dorën e majtë me një gisht të shtrirë që tregon për dorën e djathtë. Sipas mesfushorit, të gjashtë gishtat e shtrirë paguajnë haraç për çdo anëtar të familjes së tij të ngushtë, përfshirë edhe veten.

Jo çdo herë që shihni një festë unike të synimeve me një kuptim themelor. Kredia e imazhit: Instagram.
Jo çdo herë që shihni një festë unike të qëllimit me një kuptim themelor. 

Rreth Shtetësisë Italiane të Giovani: Mesfushori ka një trashëgimi gjurmuese italiane. Kështu, ai fitoi nënshtetësi në vend dhe posedonte një pasaportë italiane për këtë qëllim. Sidoqoftë, Giovani ashtu si Papu Gomez vendosën të përfaqësojnë Argjentinën.

Vlerësimi i Fifa: A e dini se Giovani Lo Celso është FIFA 20 Vlerësimi i përgjithshëm prej 83 flet mirë për sasinë e punës që ai ka bërë në zhvillimin e aftësive të tij që kur filloi të luante futboll të lartë? Interesante, ai gjithashtu ka një Vlerësim të Mundshëm deri në 89. Nuk mund të mohohet fakti që vlerësimet do të shkonin vetëm askund tjetër veçse lart!

Shikoni renditjen mbresëlënëse dhe në rritje që flasin mirë për zhvillimin e Giovani Lo Celso në futbollin e nivelit të lartë. Kredia e imazhit: Youtube.
Shikoni renditjen mbresëlënëse dhe në rritje që flasin mirë për zhvillimin e Giovani Lo Celso në futbollin e nivelit të lartë. 

Pirja e duhanit dhe pirja: Giovani Lo Celso nuk i jepet pirjes së duhanit në kohën e shkrimit të kësaj bio. Sidoqoftë, ai pi me përgjegjësi me shokët e ekipit, familjen dhe miqtë në raste të veçanta.

Tattoo: Mesfushori - me një lartësi prej 5 këmbësh, 10 inç - luan në ligën nënndërgjegjeshëm të futbollistëve të rinj që nuk kanë tatuazhe në kohën e shkrimit. Pavarësisht, ai mund të ngatërrojë planet për të marrë artet e trupit në të ardhmen kur ai të vendoset si një nga më të mirët në botë.

A keni dalluar ndonjë tatuazh të Giovani Lo Celso? ... Na tregoni në kutinë e komenteve. Kredia e imazhit: Instagram.
A keni dalluar ndonjë tatuazh të Giovani Lo Celso?… Na tregoni në kutinë e komenteve. 

Feja: Prindërit e Giovani Lo Celso e rritën atë në respekt të fesë së krishterimit. Kjo është e dukshme në emrat që kanë nëna e tij Sandra dhe vëllezërit e motrat - Augustina dhe Francesco -. Sidoqoftë, nuk dihet nëse Giovani praktikon krishterimin, sepse ai nuk është i fortë në fe në mediat sociale dhe gjatë intervistave.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të fëmijërisë Giovani Lo Celso Plus Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet