Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me pseudonimin "Nelli". Faktet e Biografisë sonë të Fëmijërisë Gabriel Martinelli Plus Untold ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Gabriel Martinelli. Kredi për arsenal, FootballLondon dhe Dielli

Analiza përfshin jetën e tij të hershme / sfondin e tij familjar, edukimin / krijimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën e famës, ngritjen e historisë së famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë që ai është një nga të rinjtë në rritje më të shpejtë që ka dalë nga Brazili në kohët e fundit. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Gabriel Martinelli e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke u nisur, emrat e plotë të tij janë Gabriel Teodoro Martinelli Silva. Gabriel Martinelli ashtu siç quhet shpesh lindi në ditën e 18 të qershorit 2001 për nënën e tij, (emri i familjes: Silva) dhe babai, Joao Martinelli në Guarulhos, São Paulo, Brazil. Gjeni më poshtë është një foto e prindërve të Gabriel Martinelli që ndoshta mund të jenë në mesin e 50 në kohën e shkrimit.

Takohen prindërit e Gabriel Martinelli.- Z. dhe Znj Joao Martinelli. Kredi për IG

Gabriel Martinelli e ka origjinën e tij familjare nga Guarulhos. Kjo është një bashki braziliane dhe qyteti i dytë më i populluar në shtetin brazilian të Sao Paulo. A e dini? ... Ai gjithashtu ka rrënjët e tij familjare nga Italia përmes babait të tij Joao Martinelli.

Shumë yje të futbollit në Brazil nuk jetuan kurrë jetë të pasurisë përpara se të arrinin në yll dhe Gabriel Martinelli nuk ishte ndryshe pasi vinte nga një sfond familjar i prishur ose i dobët. Ashtu si disa futbollistë (pëlqimet e Roberto Fermino dhe Gabriel Jezus), ai ishte futur në luftime në rrugë edhe para se të shqiptonte saktë emrin e tij. Familja e Gabriel Martinelli jetonte në të një nga zonat më të varfra të Guarulhos, një pjesë e qytetit që lavdërohet vetëm për prodhimin e fëmijëve me talent në futboll. Gabriel Martinelli hyri në futboll duke luajtur kur ishte vogëlush.

Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Si fëmijë, Gabriel Martinelli nuk kishte interes për studimet e tij dhe vetëm kënaqej të luante futboll. Duke pasur frikë se konkurenca për lojën e futbollit ishte e madhe me vetëm disa duke e arritur atë në krye, prindërit e Gabriel Martinelli duhej të kërkonin mundësinë e djalit të tyre të marrë një arsimim zyrtar përmes mësimit në shtëpi.

Edukimi i Gabriel Martinelli filloi me Futsal. Ashtu si Philippe Coutinho para tij, kontrolli i ngushtë dhe këmbët e shpejta të Martinellit lindi nga luajtja e futbollit. Atëherë, fushat lokale të Guarulhos shërbeu si tenxhere për shkrirjen e të rinjve që mblidhen çdo mbrëmje për të luajtur futboll.

Fushat lokale të Guarulhos- Ku filloi Futbolli për Gabriel Martinelli. Kredia e figurës: Dielli

Gabriel Martinelli herët kishte bekimet e prindërve të tij që me kalimin e kohës, pastruan dyshimet e tyre, e dinin që ai kishte talent dhe mund të bëjë diçka jashtë futbollit. Si nxitues për të mitur, Martinelli mësoi tregtinë e Futsal si një përpara të ashpër, të vogël.

Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës

Që në moshën nëntë vjeç, i egri i ri u thirr nga Skuadra e futbollit të Corinthians i cili e ftoi atë për gjyqe. Martinelli fitoi zemrën e trajnerit të tij gjatë një gjyqi, një feat i cili e pa atë të rekrutohet në ekip. Martinelli ishte i shpejtë për të bërë një përshtypje me ekipin e Corinthian's Futsal. A e dini? ... Ai shënoi gola 66 në Divizionin Special të Kampionatit Metropolitane dhe një tjetër gola 56 në Serinë e Arit Shtetëror - duke bërë qëllimet e tij në këtë kohë 122 në total.

Gabriel Martinelli Jeta e hershme me Futsal. Lënia e lojës me Qëllimet 142. Kredia: TowerHamlets

Nga 2012, luajtja e futbollit në fusha dhe jo Futsal u bë përparësia e tij. Para se të linte Futsalin për futboll në fusha, Martinelli shënoi edhe një herë 20 shtesë duke bërë golat e shënimeve - 142. Me futbollin në fushë, Martinelli shënoi gola 63. Në kohën e arritjes së qëllimeve 202 për Korintasve, ai u zbulua dhe u thirr në atë kohë Ekipi i katërt brazilian i divizionit Ituano FC në vitin 2015.

Ndërsa ishte në Ituaro FC, Gabriel Martinelli vazhdoi të bënte përshtypje trajnerin dhe tifozët e tij. A e dini? ... Për shkak se ai ishte aq i mirë, i egri i ri i fotografuar më poshtë, theu rekordin e të bërit lojtarin më të ri për të debutuar profesionalisht për Ituaron, një feat i cili i bëri fansat të dinin se ai ishte me të vërtetë një yll në marrje.

Jeta e hershme e karrierës së Gabriel Martinelli. Kredia për imazhin: FootballLondon
Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për Fame Story

Që nga debutimi, Martinelli vazhdoi tregoi shumë premtime në një moshë kaq të re, e cila tërhoqi gjigantët evropianë të lojës (Man Utd, Barcelona, ​​Real Madrid). A e dini se? Në mesin e të gjithë gjigandëve evropianë, ishte Manchester United ai që e zuri vendin e parë, duke e ftuar atë për gjyqe. Ndërsa ishte në gjyqe, Gabriel Martinelli luajti në të njëjtën anë rinore si Mason Greenwood. Fatkeqësisht, Manchester United e refuzoi atë pavarësisht se kishte katër gjyqe për t’i bërë përshtypje. Para se të largohej nga Manchesteri për të gjetur kullotë më të gjelbër gjetkë, Paul Pogba u takua me brazilianin e refuzuar. Sipas fjalëve të Martinelli;

"Për shkak të pamjes time të fytyrës, Pogba e dinte që isha brazilian. Ai pyeti nëse gjithçka ishte në rregull me mua dhe ku po luaja. I thashë gjithçka që ndodhi dhe më pas, ai më lejoi të bëja një foto me të. Ai gjithashtu kujdesej për mua në kohën time atje ”

Gabriel Martinelli u kujdes nga Paul Pogba gjatë ditëve të tij të gjyqit me United. Credit: Dielli

Pas një gjyqi të dështuar me Manchester United, Barcelona vetëm vendosi ta linte Gabriel Martinelli të stërvitej në akademinë e tyre të famshme La Masia në tjetrin për ta vëzhguar para se të merrte një vendim për ta nënshkruar.

"Trajnimi im me La Masia ishte një nga përvojat më të mira që kam pasur në futboll. Përveçse është një nga akademitë më të mëdha në botë, niveli i stërvitjes është shumë i lartë dhe kjo më bëri që të rritem shumë në futboll.”Tha Martinelli dikur.

Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngritja në Fame Story

Për të bërë një emër më të madh dhe më të respektuar për veten e tij, Gabriel Martinelli vendosi të kthehet në Brazil, duke vazhduar me klubin e tij Ituaron FC. Kjo mundësi e nevojshme për të krijuar një emër për veten e tij erdhi kur ai u zgjodh për të marrë pjesë në Kampionatin popullor shtetëror São Paulo.

A e dini? ... Gabriel Martinelli filloi të lulëzojë pasi pati performancën më mbresëlënëse në turne. Ai ndihmoi të drejtojë Ituaron FC në fitoren e fazave të grupeve dhe të arrijë në çerekfinale, falë golave ​​të tij të mahnitshme.

Gabriel Martinelli Rise to Fame- Këtu, ai feston një gol në turneun e Sao Paulo. Kredi për FootballLondon

Performanca e Gabriel Martinelli i dha atij një vend të lakmuar në kampin e stërvitjes para Kopës América të Kombëtares së Brazilit në maj 2019. Ç'do të thotë kjo?. Do të thotë që ai u zgjodh për t'u stërvitur përkrah të pëlqyerve Neymar, Coutinho dhe pjesa tjetër e lojtarëve të moshuar brazilianë.

Gjithashtu, duke marrë pjesë në Campeonato Paulista AKA Paulistão (Liga e futbollit profesionist me fluturim në shtetin brazilian të São Paulo) u bë një tjetër pikë kthese në karrierën e tij të re. A e dini? ... Pas kullotjes së konkursit, Gabriel Martinelli rrëmbeu 3 çmime të mrekullueshme prestigjioze të ligës Paulistão, përkatësisht: (Campeonato Paulista Newcomer Best New, Lojtari i vitit në fshat dhe Ekipi i Vitit ose 2019).

Gabriel Martinelli Road to Fame Story- Award Paulista 2019 Games. Kredi për Twitter

Pavarësisht se ishte kaq i ri, Martinelli bëri një emër për veten e tij në vendin e tij. Pas çmimeve, ai u bë subjekt i interesit nga jo më pak se klubet më të larta 25 në të gjithë botën, të cilët filluan të lypin për firmën e tij. Në mesin e të gjithë klubit, ishte Arsenali që u bë i pari për të përmbushur dëshirat e tij. Ndërsa shkuam te Arsenali, i mituri i ri mori mundësinë për të takuar disa nga heronjtë e tij.

"Më pranuan në mënyrën më të mirë të mundshme. Duke qenë shumë i ri, u ndjeva pak i trembur. Pashë lojtarë që unë isha vetëm me mundësi për të parë në televizion dhe PlayStation. Të gjithë më pritën shumë mirë dhe më bënë të ndjehesha në shtëpi”Shtoi ai pasi u bashkua me Arsenalin.

Gabriel Martinelli ndërmori hapat e tij të parë drejt përmbushjes së potencialit të tij duke shkaktuar një dyshe mahnitëse kundër Nottingham Forest. Pas heroizmit të tij në Carabao Cup, ai gjithashtu shënoi dy herë në një kurs 4-0 të Standard Liege në Europa League. Shihni më poshtë një pjesë të provave të videos (Kredia për zyrtarin AFCVN).

Në të vërtetë, ekziston një gol i mprehtë, pavarësisht viteve të tij të tenderit. Pa dyshim, tifozët e Arsenalit mund të jenë në prag të shikimit të një të riu që lulëzon në një talent të klasit botëror pikërisht para syve. Pjesa tjetër, do të thoshim, tani është histori.

Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e famës dhe ardhjen në Londër, është e sigurt që shumë tifozë të Arsenalit dhe Brazilianit duhet të kenë pyetur veten nëse Gabriel Martinelli ka një të dashur. E verteta eshte; ai është marrë tashmë. dhe pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një e dashur e bukur që kalon me emër Rachel Akemy.

Takoni të dashurën e Gabriel Martinelli- Rachel Akemy. Kredi për IG

Mezi një muaj pasi u bashkua me Arsenalin, Gabriel Martinelli ndërmori disa hapa të guximshëm ndërsa bëri angazhimin për t'u martuar (fejuar) të dashurën e tij. Kjo ishte një qasje e ngjashme e marrë nga idhulli i tij Philippe Coutinho i cili fejoi dhe martoi të dashurën e tij në një moshë shumë të re.

Të dy Rachel Akemy dhe Gabriel Martinelli nuk humbasin asnjëherë shansin të bëjnë foto, pasi vizitojnë destinacionet ekzotike. Ura e Kullës në Londër është one nga largimet e preferuara të çiftit gjatë kohës së lirë.

Gabriel Martinelli dhe e dashura në Bridge Bridge të Londrës. Kredi për IG
Duke gjykuar nga mënyra se si të dy po shkojnë me marrëdhëniet e tyre, duket se martesa mund të jetë e ardhmja për hapin e mëparshëm.
Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta personale

Njohja me Gabriel Martinelli Jeta personale do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personit të tij.

Gabriel Martinelli Faktet e Jetës personale. Kredi në Instagram
Duke u nisur, Gabriel Martinelli është një luftëtar. Ai është dikush që jeton një jetë të vendosur dhe vendimtare përkundër pamjes së tij të qetë dhe të ftohtë. Duke folur për pamjet, Martinelli në të vërtetë duket më i vjetër se ai është gjithçka falë guximit dhe aftësisë së tij për t'u përshtatur me atë që i sjell jeta.

Martinelli i cili është 18 në kohën e shkrimit është jashtëzakonisht i apasionuar pas jetës së tij të dashurisë. Ai kurrë nuk ka frikë të bëjë publike marrëdhëniet me të dashurën e tij, pasi futbollistët e tjerë të rinj të moshës së tij të re do të hiqnin dorë. Kjo është me të vërtetë një karakteristikë e vetëbesimit dhe guximit të tij.

Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta familjare

Martinelli i cili ndodh të jetë ushqimtari i familjes së tij përmes vendosmërisë së tij ka falsifikuar rrugën e vetë familjes së tij drejt pavarësisë financiare, falë futbollit. Pasja e një anëtari të suksesshëm të familjes që e ka bërë atë në futboll, i ka bërë të gjithë në familjen e tij më të afërt dhe t'i bashkëngjiten lojës së futbollit.

Në videon më poshtë, familja e Gabriel Martinellit përfshirë vëllain e tij (të afërmit), xhaxhain e motrën dhe hallën të gjithë festojnë brenda banesës së tyre të vogël pasi e shikuan si rezultat në paraqitjen e tij të parë të Arsenalit. Kredi për Dielli.

Për babanë e Gabriel Martinelli: Joao Martinelli është një brazilian me rrënjë italiane falë gjyshërve Martinelli. Kjo kualifikon djalin e tij Gabriel Martinelli në marrjen e një pasaporte italiane dhe gjithashtu sigurimin e vendit ku do të ketë një të ardhme me kombëtaren italiane. Siç vërehet më poshtë, ekziston një ngjashmëri e habitshme midis babait dhe birit.

Takoni babanë e Gabriel Martinelli. Kredi në Instagram

Për nënën e Gabriel Martinelli: Dihet pak për të. Sidoqoftë, dihet që ajo lindi mbiemrin va Silva ’përpara se të martohej me burrin e saj Joao. Duke gjykuar nga videoja e mësipërme, duket se mamaja e Gabriel Martinelli në kohën e shkrimit akoma banon në Brazil me pjesën tjetër të familjes Martinelli.

Takoni Nënën e Gabriel Martinelli. Kredi në Instagram
Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - LifeStyle

Përveçse të kuptoni jetën e tij personale, njohja e mënyrës së jetesës së Gabriel Martinelli në fushë do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të plotë të personalitetit të tij.

Falë edukimit të tij, Gabriel Martinelli ka një bazë të fortë për të mbajtur financat e tij në kontroll dhe të organizuar. Ashtu si në kohën e shkrimit, nuk ka asnjë shenjë që Martinelli jeton një mënyrë jetese magjepsëse lehtësisht e dukshme nga një grumbull i makinave dhe pallateve të shtrenjta.

Gabriel Martinelli Faktet e jetesës- Shpjegohet. Kredi për GlobeFreak dhe Instagram
Aftësia e Martinelli për të ofruar asistent financiar për familjarët e tij është e ngjashme me angazhimin që ai vendos në fushë.
Gabriel Martinelli Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

Feja: Gabriel Martinelli u rrit nga një shtëpi fetare e krishterë, duke marrë pjesë në Dioqezën Katolike Romake të Guarulhos gjatë fëmijërisë së tij. Ai nuk fshihet të falënderojë Zotin gjatë festimeve të synimeve të tij.

Sulmet 911 ndodhën vitin që lindi: A e dini? ... Vetëm 3% e përdoruesve të Internetit morën informacione në lidhje me sulmet 9 / 11 nga faqja e internetit. Pikërisht në Shtator 11 2001, dy avionë të rrëmbyer amerikanë lëruan në kullat binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë në New York, e cila u rrëzua me sukses.

Një Tërmet i fatkeqësive ndodhi vitin që lindi: Gjithashtu në rrugën e fatkeqësi, një tërmet i egër që mati 7.9 në shkallën më të pasur guxoi Gujarat e Indisë në janar 26, duke vrarë të paktën njerëz 20,000 dhe duke plagosur të tjerë 167,000.

Teknologjitë e rëndësishme u lanë të lira në vitin që lindi: Në janar 13, 2001, Wikipedia.org erdhën në internet. Në korrik 2001, Google lëshoi ​​"Kërkimin e Imazhit" popullor që u ofroi përdoruesve qasje mbi mbi 250 milion imazhe. Më në fund, në nëntor 15, Microsoft lëshoi ​​tastierën e lojërave video Xbox.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e historisë sonë të fëmijërisë Gabriel Martinelli plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu