Federico Bernardeschi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Federico Bernardeschi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredi për fotografitë më të mira në Twitter dhe Twitter
Federico Bernardeschi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredi për fotografitë më të mira në Twitter dhe Twitter

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Tregimin e plotë të një Ylli të Futbollit me pseudonimin "Brunelleschi". Faktet e Bibliotekës së Fëmijëve Federico Bernardeschi Plus Fakte të Biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Federico Bernardeschi
Jeta dhe Ngritja e Federico Bernardeschi. Kredia e figurës: ThePlayersTribune, Wallpapercave dhe Gianlucadimarzio

Analiza e plotë përfshin jetën e tij të hershme, familjen, edukimin / ndërtimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën drejt famës, ngritjen në histori të famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë ai është një nga perspektivat më interesante dhe më të talentuara të Italisë, i njohur për sensin e tij të pozicionit gati-perfekt dhe syri për gol. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Federico Bernardeschi e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Federico Bernardeschi lindi në ditën e 16 të shkurtit 1994 për nënën e tij e cila është një infermiere dhe babai, Alberto Bernardeschi (një punëtor i fabrikës së mermerit) në Carrara, rajoni i Toscana, Itali. Më poshtë është një foto e bukur bregdetare e vogëlushit Federico Bernardeschi si fëmijë.

Një foto e rrallë e Federico Bernardeschi si fëmijë
Një foto e rrallë e Federico Bernardeschi si fëmijë. Kredia e figurës: ThePlayersTribune

Federico Bernardeschi e ka origjinën e tij familjare nga Carrara, një qytet në Italinë qendrore i cili njihet me pseudonimin e tij popullor të quajtur; 'Qyteti i mermerit'. Tani pyetja:… Pse Qyteti i Mermerit? ... Kjo është për shkak se Carrara është e famshme për guroret e saj të mermerit të bukur të bardhë Carrara. A e dini? ... Qyteti i Mermerit siç vërehet më poshtë është edhe vendlindja dhe shtëpia e portierit Legjendar Italian Gianluigi Buffon.

Federico Bernardeschi ka Origjinën e tij Familjare nga Carrara- Qyteti i Mermerit
Një foto e bukur e Carrara (Qyteti i Mermerit) ku Federico Bernardeschi ka Origjinën e tij Familjare. Qyteti i Mermerit. Kredia e imazhit: carraramarbletour dhe Pinterest dhe TuscanyPrivateTour.

Një nga prindërit e Federico Bernardeschi- babai i tij ka punuar për një firmë mermeri në qytet gjatë ditëve të fëmijërisë. Ashtu si shumë fëmijë me prind (a) të zënë, Federico mund të shihte vetëm babanë e tij çdo mbrëmje si Alberto do të punonte me orë të gjata, duke u ngritur nga shtrati nga 5 jam, duke u larguar nga shtëpia para 6 jam dhe të kthehesha në shtëpi në 6 pasdite Prandaj, Federico kaloi shumë nga jeta e tij e hershme e fëmijërisë me nënën dhe motrën e tij të vogël, Gaia.

Takimi i Fatit me Topin e Futbollit: Kur Federico Bernardeschi ishte tre vjeç, babai i tij e çoi në këtë dyqan masiv lodrash në qendrën e qytetit Carrara. Ndërsa Federico i ri hodhi dy hapa brenda dyqanit, gjëja e parë që ai vuri re ishte një futboll. Menjëherë, ai vrapoi drejt e në të, e kapi dhe i tha babait të tij se ishte koha që ata të largoheshin. Alberto donte që Federico të shikonte lodrat e tjera, por ai nuk pranoi të këmbëngulte se ai dëshironte vetëm topin e futbollit.

"Për shkak se pashë atë që doja" një futboll ", nuk leja asgjë të merrte rrugën time. Ky është karakteri im Ose duhet të them, ky është karakteri i njerëzve nga rrënja e familjes time. Njerëzit nga Carrara janë aq të vështirë sa mermeri - Për të marrë më shumë informacion, pyetni Gigi Buffon".

Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Në fillim të jetës së tij, Federico bëri zgjedhjen përfundimtare të dëshironte të ishte një futbollist profesionist. Fillimisht, pati sfida në përpjekjen e tij për të marrë edukimin më të mirë në futboll. Në zonën ku jetonte Federico, në Qytetin e Mermerit, nuk kishte ekipe të mira rinore përreth. Në atë kohë, skuadra më e mirë në lagjen e tij, ASD Sporting Atletico Carrara nuk ofroi atë që dëshiruan prindërit e tij pasi kaluan një kohë të shkurtër me ta.

Për të marrë më të mirën për djalin e tyre, prindërit e Federico Bernardeschi duhej të bënin një zgjedhje. Të dy mamaja dhe babai ranë dakord që djali i tyre të linte shkollën herët 3: 15 pm (45 minuta para se klasa e shkollës të mbaronte normalisht) në mënyrë që të shkojmë të luajmë futboll me një akademi të re.

Federico Bernardeschi Jeta e hershme e Karrierës
Federico Bernardeschi Jeta e hershme e Karrierës me Atletico Carrara. Kredia: IG

Në moshën 8 vjeç, Federico Bernardeschi filloi të marrë edukimin e tij të futbollit me Polisportiva Ponzano, një qendër stërvitore futbolli e lidhur me Empoli, rreth 70 milje larg shtëpisë së familjes së tij. Atëherë, nëna e tij do ta merrte atë nga shkolla çdo ditë para mbylljes së kohës, ta bënte të hante drekë (zakonisht makaronat) dhe më pas drejtojeni drejt Empoli me gri të familjes Opel Vectra. Duke folur për përvojën e përditshme si ThePlayersTribune e vë në dukje, Federico Bernardeschi tha dikur;

"Sepse e di që zakonisht do të vonoja pak. Do të më duhet të lidh çizmet e mia në makinë. Nëna ime mezi do të ndalet. Me të arritur, unë do të dal në fushë në mënyrë që të shkoj në seancën time stërvitore. Dy orë më vonë, stërvitja për futbollin do të mbaronte dhe ne do të kthehemi në të njëjtën mënyrë si erdhën. "

Edhe ndërsa u kthye në shtëpi nga një ditë shkollimi e sportive e ngjeshur, prindërit e Federico Bernardeschi dhe anëtarët e tjerë të familjes e dinin që ai ishte i destinuar për gjëra të mëdha pasi ata ende do ta shikonin atë të rishikonte aftësitë që ai mësoi.

A e dini? ... Federico nuk do të ishte në shtrat deri në 10: 30 pasdite ose 11 pasdite çdo mbrëmje, pastaj duke u ngritur shumë herët në mëngjes për të bërë përsëri të gjitha. Një vendosmëri dhe punë e vështirë më vonë paguan dividentët e saj. Kur Federico Bernardeschi u thirr për të marrë pjesë në gjyqe me Florentina, krenarinë e të gjithë anëtarëve të familjes (i cili qëndroi me të në çdo hap të udhëtimit tim) nuk kishte kufij.

Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës

Një gjyq i suksesshëm pa Federico Bernerdeschi në vitin 2003 (në moshën 9) bashkimi me krahun e akademisë së Fiorentinës. Firence, qyteti në të cilin ndodhet klubi ishte vetëm pak më larg në lindje të Empoli, në të njëjtën autostradë Federico dhe nëna e tij e përdorur për të përzënë.

Në fillim të karrierës së tij, babai i Federico Bernerdeschi do të më shtynte gjithmonë të bëja më mirë, duke u ndier i zemëruar ndaj tij për çdo mundësi të humbur. Në një përpjekje për të menaxhuar presionin e krijuar nga babai i tij, Federico dikur tha;

"Kur je fëmijë, ndonjëherë ndjehesh shumë shumë sidomos kur vjen nga një baba i cili zemërohet për ty për çdo moment që nuk e vë në më të mirën tënde.

Por ndërsa u bëra pak më e vjetër, fillova të kuptoj që babai im dëshironte më shumë nga unë sepse ai besohet tek une"

Presioni i bërë nga babai i tij e shtyu Federikun e vogël për të bërë një përshtypje të madhe me klubin kur ai u ngjit në radhët e të rinjve, duke lulëzuar mbi kundërshtarët që vijnë në rrugën e tij.
Federico Bernardeschi Vitet e hershme me ACF Fiorentina
Federico Bernardeschi vitet e hershme me Fiorentina. Kredia e figurës: IG
Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për Fame Story

Në moshën 16, Federico Bernardeschi i cili po luante futbollin më të mirë të jetës së tij ishte shumë i afërt në bërjen e paraqitjes së ekipit të moshuar me Fiorentina. Ashtu siç ai mendonte se gjithçka në jetën e tij po shkonte pa probleme, ndodhi fatkeqësia.

Lajmet e trishtueshme: E gjitha filloi ditën kur Federico i varfër shkoi për një kontroll rutinor fizik. Ekipi mjekësor Florentina gjeti diçka, për të cilën ata thanë se po shkonte keq në trupin e tij duke i bërë ata të bëjnë testime të mëtejshme dhe Xrays. Disa ditë më vonë, mjeku informoi prindërit e Federico Bernardeschi ato që ata kanë vëzhguar në trupin e djalit të tyre.

“Djali juaj ka një zemër të zgjeruar. Ne nuk jemi të sigurt se sa e keqe është ti. Sidoqoftë, është e mundur që ai nuk do të jetë në gjendje të vazhdojë karrierën e tij futbollistike. "

Doktori u tha prindërve të tij. Siç pritej, Federico nuk mund ta besonte, në fakt, ai nuk pranoi ta dëgjojë atë, duke bërtitur .. "Jo… kjo është e pamundur ”. U deshën kaq shumë përpjekje për nënën e Federicos që e mbajti të qetë futbollistin e trazuar.

Federico Bernardeschi u diagnostikua me Kardiomegali që do të thotë një zemër e zgjeruar
Federico Bernardeschi u diagnostikua me Kardiomegali që do të thotë një zemër e zgjeruar. Kredia e figurës: WebMD

Pas monitorimit të situatës nga afër, mjekët më në fund vendosën që Federico nuk do të jetë në gjendje të luajë futboll vetëm për gjashtë muaj, një lajm që bëri që familja Bernardeschi të ndjehej shumë e lehtësuar. Gjatë kohës së pritjes, ai u përpoq ta mbante veten të zënë në atë që e cilësonte si gjashtë muajt më të vështirë të jetës së tij. Pas kontrolleve të panumërta, vizitave dhe takimeve të specializuara, Federico më në fund u pastrua për të rifilluar futbollin e tij.

Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngritja në Fame Story

Në 20 Qershor 2014, Federico hyri në ekipin e parë nën direktivat e Vincenzo Montella. Në më pak se tre vjet pas debutimit të tij profesional, (në moshën 22), Federico i ri iu dha kapitenit të kapitenit falë tij pjekuri, punë e palodhur, sens i mirë i pozicionit dhe sy për synim. Të qenit lider në moshën e tretë të 22 u konsiderua shumë e re në kontekstin e futbollit italian, ku përvoja trajtohet jashtëzakonisht.

Sezonin tjetër (2015 – 16), Bernardeschi ishte akordoi bluzën me numër 10 të veshur më parë nga të ngjashmet e Roberto Baggio. Në të njëjtën kohë, ai mori edhe pseudonimin e tij "Brunelleschi", pas arkitektit popullor. falë teknikës dhe elegancës së tij në fushë.

Bernardeschi mbajti 10 fanellat - Ajo numra emblematike e skuadrës së fituar më parë nga Roberto Baggio. Kredia e imazhit: blackwhitereadallover
Bernardeschi mbajti 10 fanellat - Ajo numra emblematike e skuadrës së fituar më parë nga Roberto Baggio. Kredia e imazhit: blackwhitereadallover

Si udhëheqës karizmatik në fushë, Federico Bernardeschi iu dha wardmimin Udhëheqësi i Futbollit AIAC nën-21. Suksesi nuk ndalet vetëm këtu, ai gjithashtu u bë i vetmi italian në formacionin për Ekipin e Kampionatit UEFA European Under-21 të arritjes së Turneut. Ky feat kapi sytë e disa prej klubeve më të mira të Evropës.

Bëhuni një nga pronat e reja të nxehta në futbollin italian, të tërhequr rivalët kryesorë të Fiorentinës, Juventus i cili e bëri atë lojtar me profil më të lartë që nga Baggio (në 1990) që e kishte lënë Firencen për t'u bashkuar me ta. Si në kohën e shkrimit, Federico Bernardeschi ka ndihmuar skuadrën e tij të fitojë pothuajse gjithçka në futbollin e ligës italiane; Serie A, Coppa Italia dhe Supercoppa Italiana prestigjioze.

Ngritja dhe Ngritja e Federico Bernardeschi. Kredia e imazhit: Pinterest, FootyAnalyst,

Një herë e një kohë, fëmija që nuk pranoi të zgjedh lodra të tjera loje përveç një futbolli tani duroi një ngritje meteorike në shquar para syve tanë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo burri të suksesshëm, ka një grua të befasuar që rrokulliset sytë. Në këtë rast të Azzurri ndërkombëtar, ishte me të vërtetë një WAG magjepsëse që më vonë u bë e dashura. Ajo nuk është tjetër veç personit të bukur të Veronica Ciardi.

Takoni Federico Bernardeschi Vajza- Veronica Ciardi
Takoni Federico Bernardeschi Vajza- Veronica Ciardi. Kredia e imazhit: DropNews

Njohja me Veronica Ciardi: Lindur nga prindërit italianë, Veronica u bë një nga garuesit më të preferuar në versionin 2009 Italian të Big Brother. Gjatë kohës që ajo ishte në shfaqjen realiste, ajo zhvilloi një lidhje me një konkurrente tjetër të quajtur Sarah Nile. Marrëdhënia ishte ajo që shkaktoi një skandal në televizionin italian sepse ishte e para e dashura tek e dashura histori dashurie për tu transmetuar në një shfaqje realiste italiane.

E dashura e Federico Bernardeshes- Veronica Ciardi dhe e dashura e saj Sarah Nile
E dashura e Federico Bernardeshes- Veronica Ciardi dhe e dashura e saj Sarah Nile. Kredia e imazhit: pinkmonster

Marrëdhënia e Veronica dhe Sarës përfundoi në shtator 2010 pas shumë presioneve nga shtypi italian. Federico Bernardeschi i cili është nëntë vjet më i ri se Veronica filloi lidhjen e saj disa vjet më vonë pasi ata patën një dashuri në takimin e parë në Formentera.

Pas dy viteve të mrekullueshme të takimit, Bernardeschi i cili nuk i shikoi të metat e saj në Big Brother vendosi t'i propozojë të dashurës së tij atë që tha shtypi italian, ndodhi në një destinacion romantik.

Federico Bernardeschi i propozoi të dashurës së tij pas dy vjet takim
Bernardeschi i propozoi të dashurës së tij pas dy vitesh takim. Kredia e figurës: forzaitalianfootball

Fatkeqësisht, gjërat nuk shkuan shumë mirë për çiftin siç njoftuan një ndarje miqësore në fillim të 2017. Duke folur për përvojën e tij të marrëdhënies me të dashurën, Bernardeschi tha se kjo e bëri atë të rritet si një person. Pas pesë muajsh të ndarjes së tyre të pafat, ish-e dashura e Federico zyrtarisht zbuloi ndarjen e saj me të përmes Instagramit.

Disa vjet pas ndarjes së tyre, të dy ish-të dashuruarit krizë u morën fund, pasi u kthyen për t'u takuar me njëri-tjetrin, duke e mbajtur marrëdhënien e tyre të fshehtë me muaj. Në 28th të Gushtit 2019, Veronica dhe Federico u bënë prindër.

Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta personale

Njohja me vullnetin e jetës personale të Federico Bernardeschi t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë se si ai e jeton jetën e tij në fushë.

Për shkak se kishte shumë mermer me ngjyrë të bardhë rreth tij ndërsa rritesh, Federico tha që këto mermere ndonjëherë do të rridhnin në ëndrrat e tij duke formuar një imazh në kokën e tij ndërsa ngrihet nga shtrati. Kjo ngjarje misterioze filloi kur ai ishte gjashtë vjeç.

Njohja me Federico Bernardeschi Jeta Personal jashtë fushës
Njohja me Federico Bernardeschi Jeta personale jashtë fushës. Kredia e imazhit: Instagram

Ngjashmëria për Qen e tij: Lojtarët e njohur të futbollit, përkatësisht C Ronaldo, Neymar, Sanchez etj janë dashnorë të vërtetë të qenve. Edhe ti ke një thënie se nuk ka mbetur besnikëri në lojën moderne, me siguri nuk merr parasysh marrëdhëniet e ndara midis Federico dhe qenit të tij të madh.

Federico Bernardeschi është një Lover Dog
Federico Bernardeschi është një nga adhuruesit më të mëdhenj të qenve të futbollit. Kredi në Instagram
Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta familjare

Historia e familjes Bernardeshi e shpjeguar më herët, mëson tifozët e futbollit që luftojnë, por që aspirojnë të arrijnë madhështinë për të besuar se 'mënyra më e mirë për të mos u ndjerë i pashpresë është të ngrihemi nga zona e tyre e rehatisë dhe të bëjmë diçka ndryshe'. Në vend që ta ndjekin babanë e tij në Operacionet e guroreve të mermerit, Federico sot e ka bërë krenar tërë familjen e tij duke falsifikuar të kaluarën e familjes së tij drejt pavarësisë financiare, falë futbollit. Tani, le t'ju japim më shumë njohuri për anëtarët e familjes së tij.

Rreth Atit të Federico Bernardeschi: Ashtu si shumica e prindërve në 'Carrara'qyteti i Mermerit, babai i Federico Alberto punoi në një firmë gurore mermeri Carrara për vite me rradhë. Ai ishte lloji i babit që punoi për orë të tëra, duke u ngritur në 5 am, duke lënë punën nga 6 am dhe duke u kthyer në shtëpi nga 6 pasdite Ai do të merrte mjete të tjera të transportit ndërsa linte pas vetes gri Opel Vectra mbrapa për gruan dhe djalin e tij ( Federico) për të përdorur në transferimin ndërmjet shtëpisë, spitalit, shkollës dhe qendrës së trajnimit të futbollit.

Alberto vlerësohet se e bëri djalin e tij të ketë datën e tij të parë me fatin, i cili filloi që nga momenti kur e çoi në dyqanin e lodrave, ku ai zgjodhi topin e tij të parë të futbollit. Po ashtu, duke e shtyrë atë të bëjë më mirë në momentet e para të karrierës që ka paguar.

Rreth Nënës së Federico Bernardeschi: Ai emrin e tij është i panjohur si në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, mediat italiane kanë të ditur se nëna e Federico ka punuar si infermiere në një spital jo larg shtëpisë së familjes së tyre. Ajo ishte e ashpër për aq shumë të dashur, por nganjëherë rrokullisje ndërprerësin në mënyrë që të merrte në tokë djalin e saj. Për Federico, mes saj dhe babait të tij, kishte një ekuilibër të mirë (Lojtarët Tribunë raporti).

Në lidhje me motrat e Federico Bernardeschi: Duket se ai nuk ka një vëlla, por Federico ka një motër, emri i së cilës është Gaia Bernardeschi. Gaia njihet për sigurimi i mbështetjes emocionale për vëllain e saj edhe ti kjo do të thotë ta vendosësh personalitetin e saj në shqyrtim.

Takoni Motrën e Federico Bernardeschi- Gaia Berna
Takoni Motrën e Federico Bernardeschi- Gaia Berna. Kredia e imazhit: Facebook

Ajo tërhoqi vëmendjen e fansave kur ajo bëri një postim polemik për vëllain e saj pasi ai shënoi kundër klubit të tij të vjetër Fiorentina. Motra e Federico Bernardeschi dikur tha;

“I dashur vëlla, ti ishin në gjendje të kthenin në muzikë Boos of Fiorentina në muzikë. Ju kërceu me top në këmbët tuaja dhe më pas heshti stadiumin lart,… Ju jeni një vëlla i madh !!!. Të nderuar tifozë të Fiorentina, më vjen keq për ju, por si gjithmonë, vëllai im ka treguar llojin e burrit dhe lojtarit që është. Tani të gjithë janë të qetë dhe ne po shijojmë shumë ”.

Këto fjalë të motrës së Federico Bernardeshes Giana ishin në 9 Shkurt 2018, pasi vëllai i saj mori ofendime vulgare nga tifozët në shtëpi gjatë gjithë ndeshjes, për të cilën ai shënoi një goditje të lirë në pjesën e dytë për të heshtur turmën.
Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Lifestyle

Mënyra e jetesës së superyllave më të mirë të futbollit vihet re lehtësisht nga avionët e tyre privatë, pallatet e mëdha dhe kënaqësitë e thjeshta. Federico, ju jeni një antidot për të jetuar shumë e madhe preferon të drejtoni makina të thjeshta, një feat që përshkruan të jetuarit jetese mesatare.

Federico Bernardeschi është një antidot për të shfaqur një mënyrë jetese ekzotike
Bernardeschi është një antidot për të treguar një mënyrë jetese ekzotike. Kredia e Imazhit: arkitekturë luksoze, autobitel dhe Fiorentina IT

Edhe në jetën e tij mesatare, apartamenti modernist i Federicos është zbukuruar me skulptura të tre majmunëve, një shandan majmunësh dhe një lojë shahu mermeri, një dhuratë nga babai i tij i cili erdhi nga qyteti i tij i lindjes Carrara.

Për Federico, nuk bëhet fjalë për lehtësinë e qëndrimit në shtëpi, por për të kaluar pushimet në destinacione të bukura bregdetare.

Federico Bernardeschi harxhon disa nga paratë e tij për të pasur pushime në bregdet
Federico Bernardeschi harxhon disa nga paratë e tij për të pasur pushime në bregdet. Kredia e imazhit: Instagram
Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

Pasi dyshohet se ka adoptuar një Fëmijë të Zezë: Federico Bernardeschi beson se Futbolli është i rëndësishëm, por për të, gjëja më e rëndësishme në botë është 'lëmoshë'. Për shkak të kësaj Federico së bashku me të dashurën e tij- Veronica Ciardi janë ambasadorë të shkëlqyeshëm të Save the Children organizatë joqeveritare. Kjo ka parë përmirësime në jetën e vajzës së bukur, e cila duket se është nën kujdesin e tyre.

Federico Bernardeschi dhe E dashura janë shembuj të pastër të të famshëmve të bardhë me dashuri për fëmijët e zi
Federico Bernardeschi dhe E dashura janë shembuj të pastër të të famshëmve të bardhë me dashuri për fëmijët e zi. Credit: Instagram

Tattoo i Federico Bernardeschi sjell kujtime për një mik të vdekur: Përveç tatuazhit të tij në lutje Ave Maria, Federico ka edhe vizatimin e tatuazhit të një numri të këmishës së një miku të vjetër të vdekur. Disa javë pasi kaloi Davide Astori, ai mori numrin e tij të bërë tatuazhe përkrah lutjes tradicionale katolike.

Federico Bernardeschi nderon Davide Astori me një Tattoo të numrit të tij
Federico Bernardeschi nderon Davide Astori me një Tattoo të numrit të tij. Kredia e figurës: Avision dhe ThePlayersTribune

Feja e Federico Bernardeschi: Prindërit e tij e rritën atë një katolik dhe ai është shumë i përkushtuar në praktikën e fesë së krishterë. Dëshmi për ndjenjën e tij të fortë të përkatësisë ndaj katolicizmit gjendet në bojën e tatuazheve Ave Maria në duart e tij dhe foton e tij me Papën më poshtë.

Shpjegohet feja e Federico Bernardeschi
Shpjegohet feja e Federico Bernardeschi. Kredia e figurës: Instagram

Një herë një synim për United: Federico, ndërsa ai ishte akoma adoleshent ishte një nga ata, talenti i të cilit i bëri përshtypje Sir Alex Ferguson. Ish-shefi i Manchester United dikur mbeti aq i impresionuar sa që dëshiroi ta nënshkruajë përsëri në 2011. A e dini? ... masa nuk mund të përfundonte sepse babai i Federicos e bindi atë të qëndronte pranë atdheut të tij.

Historia e Fëmijërisë së Federico Bernardeschi Plus Faktet e Biografisë së Untold - Përmbledhje video

Gjeni më poshtë Përmbledhja e videos sonë në YouTube për këtë profil. me mirësi Vizitoni dhe pajtohuni të tanë Youtube Channel. Gjithashtu, klikoni në Abonimin Bell Icon për Njoftime.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Tregimin tonë për Fëmijërinë e Federico Bernardeschi plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu