Faiq Bolkiah Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Faiq Bolkiah Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Artikulli ynë ju paraqet mbulimin e plotë të Historisë së Fëmijërisë së Faiq Bolkiah, Biografia, Jeta e Hershme, Fakte të Shoqes, Jeta personale, Stili i jetës, Familja dhe ngjarje të tjera të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri kur u bë i njohur.

Një nga fotot më të hershme të fëmijërisë së njohur të Faiq Bolkiah. : Instagram.
Një nga fotot më të hershme të fëmijërisë së njohur të Faiq Bolkiah. 

Po, të gjithë e dinë që anësori është një nga Lojtarët më të pasur të futbollit në botë. Sidoqoftë, vetëm disa tifozë kanë lexuar biografinë e Faiq Bolkiah, e cila është mjaft e zgjuar. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë së Faiq Bolkiah:

Një nga fotot më të hershme të fëmijërisë së njohur të Faiq Bolkiah. : Instagram.
Një nga fotot më të hershme të fëmijërisë së njohur të Faiq Bolkiah. : Instagram.

Faiq Jefri Bolkiah lindi në ditën e 9 majit 1998 në Los Angeles në Kaliforni, Sh.B.A. Ai është një nga një grup binjakësh të lindur për nënën e tij të vogël të njohur dhe babanë e tij, Jefri Bolkiah (Princi i Brunei). 

Megjithëse Faiq ka lindur në Amerikë dhe posedon kombësi të dyfishtë (Amerikane dhe Bruneian), ai kryesisht u rrit në Mbretërinë e Bashkuar nën kujdesin e kujdestarit të tij -Dennis Wallace (ish profesionist i NBA). 

Vitet e rritjes:

Duke u rritur në Berkshire në Mbretërinë e Bashkuar së bashku me një kushëri - Ukasyah, i riu Faiq ishte një i dashur i futbollit i cili ishte gjithmonë i lumtur të dilte në fusha me një top në këmbët e tij. Në fakt, futbolli ishte një sport që mori një fazë qendrore në fëmijërinë e tij.

Faiq Bolkiah kryesisht u rrit në Berkshire në Mbretërinë e Bashkuar 📷: IG dhe MapIt.
Faiq Bolkiah kryesisht u rrit në Berkshire në Mbretërinë e Bashkuar 

Sfondi i Familjes Faiq Bolkiah:

Edhe para se të transferohej në MB nga vendi i tij i lindjes - Brunei (ku ai pjesërisht u rrit), Faiq ishte tashmë një entuziast i futbollit dhe prindërit e tij të pasur ishin mbështetës të pasionit të tij.

Si i tillë, ata e dërguan atë 11,000 kilometra nga Brunei për të studiuar dhe zhvilluar veten në futboll në Mbretërinë e Bashkuar, larg nga shpërqendrimet që vijnë me pasurinë e tij familjare.

I riu Faiq Bolkiah me një nga prindërit e tij. 📷: Pasqyrë.
I riu Faiq Bolkiah me një nga prindërit e tij.

Faiq Bolkiah Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Falë kujdesit dhe rreptësisë së kujdestarit të tij - Dennis Wallace, Faiq ishte në gjendje të ndërthurë me efikasitet akademikët në Woolton Hill Junior në Berkshire me lojërat e futbollit për krahun e fshatit - Woolton Hill Argyle.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Fakte të patreguara të biografisë
Pankarta e klubit ku ai bëri hapat e tij të parë në futbollin konkurrues. 📷: WooltonHill.
Pankarta e klubit ku ai bëri hapat e tij të parë në futbollin konkurrues.

Prodhimi i futbollit shkoi për të studiuar në Shkollën Prep Thorngrove në fshatin Highclere aty pranë, ndërsa kujdestari i tij filloi të bënte lëvizje që përfundimisht do të shihte 11-vjeçarin e atëhershëm të fillonte të luante për AFC Newbury's në 2009.

Faiq Bolkiah Bio - Jeta e hershme në karrierë:

A e dini se Faiq u dallua në sezonin e tij të parë në AFC Newbury për aftësitë e tij tërheqëse dhe inteligjencën me topin?

Mbi të gjitha, i riu ishte jashtëzakonisht me këmbë në tokë, i tillë që vetëm pak staf drejtues dinin aksidentalisht për prejardhjen e tij të pasur familjare. 

Dispozitat e tilla me çelës të ulët nuk ishin të ndryshëm kur Faiq filloi të luante për Southampton në sezonin e ardhshëm. I riu i përulur vazhdoi të zhvillojë një gjykim të shkurtër me Reading FC përpara se të bashkohej me Arsenal FC në vitin 2013.

Ai u bë një pjesë e sistemit të të rinjve të Arsenalit në 2013. 📷: Facebook.
Ai u bë një pjesë e sistemit të të rinjve të Arsenalit në 2013. 

Faiq Bolkiah Biografia - Rruga drejt famës:

Ishte me Arsenalin që një 15-vjeçar Faiq fitoi titullin e tij të parë domethënës pasi mori emrin e tij në listën e rezultateve për të ndihmuar anëtarin e Gunners U15 të fitojë turneun e Kupës së Qytetit Lion kundër një seleksionimi të të rinjve Singapor në Singapor. 

Kur Faiq i dha lamtumirën Arsenalit në 2014, ai ishte optimist për një të ardhme më të ndritur me Chelsea FC, të cilën ai ia dha firmën e tij po atë vit.

Sidoqoftë, gjërat shkuan në jug pasi atij nuk iu dha koha e mjaftueshme e lojës me sistemet e të rinjve të klubit.

Fortune nuk i buzëqeshi në Chelsea FC: FB.
Fortune nuk i buzëqeshi në Chelsea FC

Faiq Bolkiah Biografia - Ngritja e Famës Story:

Kështu, djali ambicioz u largua nga skuadra një vit më vonë në 2015 për të provuar me Stoke City para se të nënshkruante për Leicester City në 2016.

Pas nënshkrimit për Foxes, Faiq ishte një tipar i rregullt për ekipet e akademisë Foxes, përfshirë në Ligën e të Rinjve UEFA 2016/17. 

Shpejt përpara në Mars 2020, Faiq luan për ekipin rezervë të Leicester, dhe ai ende nuk ka debutuar në aksionin e ekipit të parë për Foxes pavarësisht se ishte kapiteni i famshëm në ekipin kombëtar të Bruneit.

Më shumë, pavarësisht se njihet gjerësisht si futbollisti më i pasur në botë. Cilindo drejtim të jetë karriera e tij, pjesa tjetër, siç thonë ata, do të ishte gjithnjë histori. 

Anësori është i njohur pavarësisht se nuk ka bërë një paraqitje në ekipin e parë për Leicester. 📷: Qëllimi.
Anësori është i njohur edhe pse nuk ka bërë një paraqitje në ekipin e parë për Leicester.

Kush është e dashura e Faiq Bolkiah?

Duke kaluar në jetën e dashurisë së Faiq Bolkiah, do të ishte krejt e paarsyeshme të theksohet se ai nuk ka një të dashur thjesht sepse përpjekjet e bëra për ta lidhur atë me një zonjë të vetme ishin abortive.

LEXO
Park Ji Sung Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Një studim i faqeve të tifozëve të krahut në Instagram do të zbulonte foto të shumta të tij me zonja të ndryshme.

Si i tillë, është e vështirë ta dallosh të dashurën e tij nga gratë e tjera. Gjithashtu nuk dihet nëse Faiq ka një djalë apo vajzë jashtë martese.

Me kë po del Faiq Bolkiah? 📷: LB & Instagram.
Me kë po takohet Faiq Bolkiah?

Jeta familjare Faiq Bolkiah:

Nearlyshtë gati e pamundur të flasësh për Faiq Bolkiah pa bërë referenca në familjen e tij fantastike. Ne ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes së Faiq Bolkiah duke filluar me prindërit e tij.

Rreth babait të Faiq Bolkiah:

Jefri Bolkiah është babai i anësorit. Ai lindi në ditën e 6-të nëntorit 1954 nga Omar Ali Saifuddien III, Sulltani i 28-të i Brunei.

Kështu, Jefri është një Princ dhe trashëgimtar i fronit, por ai nuk u bë Sulltan. Në vend të kësaj, vëllai i tij i madh Princi i Kurorës Hassanal Bolkiah mori fronin pasi Omar mori vendimin për të abdikuar.

Jefri dikur ishte ministër i Financave i Bruneit të pasur me naftë. Ai është jashtëzakonisht i pasur dhe jeton një mënyrë jetese ekstravagante. 

Babai i Faiq Bolkiah Jefri është jashtëzakonisht i pasur. 📷: BleacherReport.
Babai i Faiq Bolkiah Jefri është jashtëzakonisht i pasur.

Rreth Nënës së Faiq Bolkiah:

Në kohën e hartimit të biografisë së Faiq Bolkiah në Prill 2020, nuk dihej shumë për nënën e tij.

Sidoqoftë, anësori zbuloi një herë se nëna dhe babai i tij ishin mbështetës për ta ndihmuar atë të arrijë ëndrrat e tij për të qenë një futbollist.

Në fakt, ai i konsideron ata si modele për ta trajnuar atë si psikologjikisht dhe fizikisht. Me fjalë të tjera, do të ishte një dëm i madh të shkruash për historinë e fëmijërisë së Faiq Bolkiah pa pranuar rolet e prindërve të tij mbështetës. 

Rreth vëllezërve dhe motrave të Faiq Bolkiah:

Jo shumë njerëz e dinë që Faiq ka një motër binjake që quhet me emrin - Qiana Faiq Bolkiah. Qiana është versioni i bukur femëror i Faiq.

Ata e duan dhe e çmojnë njëri-tjetrin dhe kanë një foto të lezetshme që flet për kiminë mes tyre. Përveç Qiana, Faiq ka vëllezër e motra të tjerë të gjakut për të cilët nuk dihet shumë. 

Faiq Bolkiah me motrën e tij binjake Qiana Faiq Bolkiah. 📷: Gram.
Faiq Bolkiah me motrën e tij binjake Qiana Faiq Bolkiah.

Rreth të afërmve të Faiq Bolkiah:

Duke kaluar te prejardhja dhe rrënjët e familjes së Faiq Bolkiah, gjyshi i tij nga babai ishte Omar Ali Saifuddien III, ndërsa nuk ka të dhëna për gjyshërit e tij të tjerë.

Xhaxhai i Faiq është Princi i Kurorës Hassanal Bolkiah, Sulltani i Bruneit, ndërsa një nga kushërinjtë e tij mban emrin Ukasyah. Sidoqoftë, nuk dihet shumë për hallat, nipat dhe mbesat e Faiq. 

Faiq Bolkiah Jeta Personale:

Flisni për tiparet që përcaktojnë personalitetin e Faiq Bolkiah, a e dini se ai drejtohet nga pasioni, përulësia dhe përqendrimi?

LEXO
Henrikh Mkhitaryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Gjithashtu, anësori është punëtor dhe ambicioz si individët e lindur nën shenjën e zodiakut Demi.

Kur Faiq nuk po stërvitet ose po luan futboll, ai mund të gjendet interesantë dhe hobi që përfshijnë lojën e basketbollit, kalërimin e kuajve, udhëtimet, notin dhe një kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Basketbolli qëndron pranë dashurisë së tij për futbollin. 📷: Gram.
Basketbolli qëndron pranë dashurisë së tij për futbollin.

Faiq Bolkiah Stili i jetesës:

Lidhur me mënyrën se si Faiq Bolkiah bën dhe si i shpenzon paratë e tij, a e dini se vlera e tij neto në vitin 2020 qëndron në një shumë të vlerësuar prej mbi 20 miliardë dollarë?

Pjesa më e madhe e pasurisë së krahut ka origjinën nga trashëgimia e tij si anëtar i familjes Mbretërore të Bruneit. 

Gjithashtu, Faiq bën të ardhura të konsiderueshme nga miratimi i markave si Nike si dhe nga pagat dhe mëditjet që merr për të luajtur futboll.

Eshtë e panevojshme të thuhet, Faiq mund të jetojë në çdo shtëpi që dëshiron, pavarësisht nga kostot. Ai gjithashtu zotëron makina dhe udhëtime ekzotike në udhëtime super të shtrenjta që janë pjesë e autokolonave.

Ai ka një vlerë prej 20 miliardë dollarësh në kohën e shkrimit, ndërsa Messi dhe Ronaldo vlejnë respektivisht 400 dhe 460 dollarë. 📷: Pasqyrë dhe PhotoFunia.
Ai ka një vlerë prej 20 miliardë dollarësh në kohën e shkrimit, ndërsa Messi dhe Ronaldo vlejnë respektivisht 400 dhe 460 dollarë.

Faktet rreth Faiq Bolkiah:

Për të përmbledhur historinë dhe biografinë e fëmijërisë Faiq Bolkiah, këtu janë fakte më pak të njohura për anësorin. 

  • Fakti 1: Feja:

Faiq është një besimtar që praktikon Islamin Suni. Besimi është mbizotërues në Brunei (përbën rreth 67% të fesë së kombit). Isshtë gjithashtu fe e familjes Mbretërore të vendit. 

  • Fakti # 2: Pet:

Jo çdo herë që shihni lojtarët e futbollit që posedojnë mace të mëdha si kafshë shtëpiake, veçanërisht kur macja është një tigër. Kjo është ajo që zotëron saktësisht Faiq. Ai e ka pasur tigrin me vete që kur ishte një këlysh.

LEXO
Fyodor Smolov Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Ja anësori dhe kafsha e tij e madhe. 📷: Pasqyrë.
Ja anësori dhe kafsha e tij e madhe.
  • Fakti # 3: Tattoos:

Ndryshe nga gjeniu i ri i futbollit, Faiq nuk ka tatuazhe ose arte trupore që nga Prilli i vitit 2020. Ai është disi në rregull me kombinimin e tij të gjatësisë dhe peshës prej 5 këmbësh, 9 inç & 70 kg, respektivisht. 

  • Fakti # 3: Trivia:

Viti i lindjes së Faiq Bolkiah - 1998 ishte një vit i rëndësishëm i ngjarjeve teknologjike dhe argëtuese. Ishte viti në të cilin u themelua motori i kërkimit Google. Në vitin 1998 u shfaqën filmat e njohur si Titanic dhe Saving Private Ryan.

Disa nga lansimet dhe lëshimet që e bënë vitin 1998 një vit interesant. 📷: Google dhe IMDB.
Disa nga lansimet dhe lëshimet që e bënë vitin 1998 një vit interesant. 

Përmbledhje e Biografisë së Faiq Bolkiah:

Informacione WikiPërgjigjet e Wiki
Emri i plotëFaiq Jefri Bolkiah
NicknameN / A
Ditëlindje9th Maj 1998
PrindëritJefri Bolkiah (Babai)
ArsimShkolla e Lartë Woolton Hill Junior & Thorngrove
Pozicioni i luajtjesAnësori / mesfushori
GirlfriendN / A
dajëPrinci i kurorës Hassanal Bolkiah
kushëriUkasyah
gjyshOmar Ali Saifuddien III (gjyshi)
ZodiakDemi
Hobbiesduke luajtur basketboll, duke hipur kuaj, duke udhëtuar dhe not.
Te ardhura neto$ 20 miliardë
lartësi5 këmbë, 9 inç
peshë70kg.
LEXO
Historia e fëmijërisë Roman Pavlyuchenko Plus Fakte të patreguara të biografisë

përfundim

Faleminderit që lexuat këtë shkrim krijues për biografinë e Faiq Bolkiah. Në Lifebogger ne përpiqemi për drejtësi dhe saktësi në rutinën tonë të vazhdueshme të shpërndarjes fakte biografie histori fëmijërie.

Nëse hasni ndonjë gjë që duket e çuditshme në këtë artikull, ju lutemi na kontaktoni ose vendosni një koment në kutinë më poshtë.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet