Eric Garcia Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Eric Garcia Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Eric Garcia ju shërben informacione mbi historinë e tij të fëmijërisë, jetën e hershme, prindërit, anëtarët e familjes, faktet e të dashurës, vlerën neto dhe mënyrën e jetesës.

Për të përmbushur pritjen tuaj, ekipi ynë ka marrë kohë për të shpjeguar ngjarje të rëndësishme në jetën e Eric Garcia duke filluar nga vitet e tij formuese deri kur ai u bë shumë i popullarizuar.

Historia e Jetës së Eric Garcia.
Biografia e Eric Garcia - Vini re jetën e tij të hershme dhe ngritjen e madhe.

Po, ju dhe unë e di se e kemi parë atë në TV dhe kemi njohuri për pasimet e tij të sakta dhe aftësitë mbrojtëse, Sidoqoftë, ju ndoshta nuk jeni zhytur në leximin e biografisë së Eric Garcia, e cila është mjaft e rëndësishme. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë me vitet e tij të hershme dhe familjen.

LEXO
Ansu Fati Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Fëmijërisë së Eric Garcia:

Për fillestarët në leximin e biografisë, futbollisti është mbiquajtur "Erico". Eric García Martret lindi më 9 janar 2001 nga prindërit e tij Z. dhe Znj. Garcia në rajonin e Katalonjës të Barcelonës, Spanjë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Eric Garcia Origjina familjare:

Frist dhe më kryesorja, qendërmbrojtësi është një qytetar bonafid i Spanjës. Për më tepër, rezultatet e hulumtimeve të kryera për të përcaktuar origjinën e familjes së Garcia zbulojnë se ai është me përkatësi etnike Katalanase. Grupi etnik mbizotëron në Spanjën Lindore dhe harta më poshtë tregon se nga kanë ardhur babai i Eric Garcia dhe ndoshta nëna e tij.

LEXO
Thierry Henry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Eric Garcia përshëndet nga krahina katalonase e Spanjës.
Familja e Eric Garcia vjen nga provinca katalanase e Spanjës - Pinimg.

Vitet në rritje të Eric Garcia:

A e dini se qendra e rritur u rrit në Katalonja së bashku me një motër më të vogël Alicia? Duke u rritur në rajon, Garcia i ri ishte i apasionuar pas futbollit që në një moshë shumë të re falë babait dhe nënës së tij.

Historiku i familjes së Eric Garcia:

I Riu fitoi pasionin e tij të fortë për futbollin nga prindërit e tij për të bërë. Prindërit e Eric Garcia ishin lloji i pasur që investuan në këtë sport, ndërsa ai ishte fëmijë. Në fakt, tërësia e familjes së Garcia ishin tifozë të Barcelonës si shumica e familjeve katalanase.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Si filloi Futbolli i Karrierës Për Eric Garcia:

Ndryshe nga shumica e fëmijëve të moshës së tij, i riu "Erico" siç quhet nofka e mori pasionin e tij për futbollin përtej shikimit të ndeshjeve në TV ose në fushat e futbollit. Atij iu dha një praktikë e vazhdueshme e tillë që Barcelona ishte e lumtur ta pranonte atë në Akademinë e tyre kur ai ishte vetëm 7 vjeç.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Fernandinho Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vitet e hershme të Eric Garcia në futbollin e karrierës: 

Ndërsa ishte në akademinë e Barcës, i riu ishte një fëmijë i mrekullueshëm që luante në grupmoshat më të vjetra. Për më tepër, Garcia ishte kapiten i çdo ekipi të të rinjve ku ai luajti. Ai gjithashtu shfaqi pjekuri taktike që nuk i dha faktin se ai ishte shumë më i ri.

LEXO
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ditët e të riut në Akademinë e Barcelona.
Ditët e të riut në Akademinë e Barcelona.

Biografia e Eric Garcia - Rruga drejt famës: 

Kur mahnitësi i futbollit u largua nga akademia e Barcelonës për t'u bashkuar me Manchester City në 2017, pati trazira nga tifozët dhe mundi gazetarët për largimin e tij. Në fakt, shumë e konsideruan lëvizjen si provë të keqmenaxhimit që ka pushtuar klubin e famshëm në vitet e fundit.

LEXO
Pedri Gonzalez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Zyrtarët dhe mbështetësit e Barçës ishin më të pakënaqur që lëvizja u lehtësua nga mentori i Garcia Carles Puyol i cili dyfishon agjentin e tij. Puyol i konsideroi veprimet e tij si një tradhti ndaj klubit që e sheh atë si një legjendë. Si rezultat, ai hoqi dorë nga biznesi i agjensisë dhe mori një rol më pak përçarës si La Liga dhe ambasador i UEFA-s.

LEXO
Ronald Araujo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Eric Garcia's Rise To Fame Story: 

Me të mbërritur në Man City, qendra mbrapa filloi të bënte paraqitjen e skuadrës së parë për klubin gjatë sezonit para-sezonit të tyre të vitit 2018. Ai vazhdoi të bëjë paraqitjen e tij të parë në Premier League muaj më vonë në Shtator 2019 gjatë një fitore 8–0 ndaj Watford.

LEXO
Kasper Schmeichel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Shpejt përpara kohës së shkrimit të këtij Bio, Garcia ka bërë përshtypje me sukses në të gjithë kamerat e tij në fushatën e kampionatit Premier. Në fakt, ai e ka vendosur veten në mënyrë mbresëlënëse si mbrojtësin e parë të Man City përkrah Aymeric Laporte.

Shtë interesante se Barcelona po kërkon dëshpërimisht sesi ta rikthejë në Spanjë. Sido që të jetë, drejtimi i futbollit të skuadrës së parë për të në të ardhmen, pjesa tjetër, siç thonë ata, do të jetë histori.

LEXO
Sergio Aguero Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë

Kush është e dashura e Eric Garcia? 

Që kur Lionel Messi bëri përparimin e tij në futbollin e ekipit të parë në një moshë shumë të re, mendja ka qenë e kushtëzuar të besoj se pas çdo fëmije të mrekullueshëm qëndron një e dashur mbështetëse për një kohë të gjatë. Rasti mund të mos jetë ndryshe për Garcia i cili kohët e fundit gjeti këmbët në futbollin e ekipit të parë.

LEXO
Pedri Gonzalez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, ai ende nuk do të zbulojë të dashurën me të cilën shkon në shtëpi pas çdo loje. Kjo i lë shumë të dyshojnë nëse ai ka një të dashur ose jo duke pasur parasysh që dorezat e tij në mediat sociale nuk kanë asnjë moment intim. Sidoqoftë, ne e dimë që qendra nuk është e martuar, as ai nuk ka djem ose vajza jashtë martese.

LEXO
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jeta familjare Eric Garcia:

Familja është vendi ku filloi jeta për "Erico" si dhe aty ku dashuria nuk mbaron kurrë për të. Ne ju sjellim fakte rreth babait dhe nënës së Eric Garcia. Gjithashtu, faktet në lidhje me anëtarët e familjes së tij - vëllezërit e motrat dhe të afërmit do të bëhen të disponueshme në këtë pjesë.

Rreth Prindërve të Eric Garcia:

Ka pak ose aspak informacion në lidhje me prindërit e qendrës. Kjo për faktin se nuk ka shumë kohë që ai bëri një përparim me Manchester City. Sidoqoftë, kemi një pamje të rrallë të nënës së tij me të në akademinë e Barcelonës në 2013.
Një foto e rrallë e Garcia e re me nënën dhe motrën e tij.
Një foto e rrallë e Garcia e re me nënën dhe motrën e tij.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Eric Garcia:

Siç e përmendëm më parë, qendërmbrojtësi ka një motër më të vogël. Emri i saj është Alicia. Nuk dihen shumë për të, përveç faktit që ajo po mbin në një grua shumë të bukur. Një studim i afërt i fotografisë më poshtë do t'ju bindë që prindërit e Eric Garcia kanë një vajzë të bukur dhe një djalë të bukur si fëmijë.
Takoni motrën e Eric Garcia, Alicia.
Njihuni me motrën e Eric Garcia, Alicia.

Rreth të afërmve të Eric Garcia:

Larg prindërve të mbrojtësit të djathtë, nuk dihet shumë për rrënjët e tij familjare, veçanërisht pasi ato lidhen me gjyshërit e tij nga nëna dhe babai. Në mënyrë të ngjashme, ato nuk janë të dhëna për xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e Garcia, ndërsa nipi dhe mbesat e tij janë ende të panjohura.

Jeta personale e Eric Garcia:

A e dini se ai ka lindur nën Shenjën e Zodiacit të Bricjapit dhe ka një numër tiparesh personale të pëlqyeshme? Shumë prej tyre kanë bashkëvepruar me shënimin e tij se ai është jashtëzakonisht i sjellshëm, megjithëse nuk është i trembur, dhe has shumë më të vjetër se sa është në të vërtetë.

Kush është Eric Garcia jashte futbollit?

Le të zhvendosemi në qendër përsëri në jetën e jashtme të futbollit. Eric Garcia është i sigurt, analitik, praktik dhe i hapur për zbulimin e fakteve në lidhje me jetën e tij personale dhe private. Kurdoherë që Garcia nuk është duke stërvitur, ai mund të gjendet duke shikuar filma, duke udhëtuar, duke luajtur lojëra video dhe duke kaluar kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Eric Garcia Lifestyle - Hetim për vlerën e tij neto:

Lidhur me mënyrën sesi qendra e kthimit bën dhe harxhon paratë e tij, ai ka një vlerë neto të vlerësuar prej $ 0.5 milion në kohën e shkrimit të kësaj biografie. Rrjedhat e pasurisë së Garcia burojnë nga pagat dhe mëditjet që ai merr nga luajtja e futbollit më të mirë.
Qendra mbrapa gjithashtu mbledh të ardhura të konsiderueshme nga miratimet. Si i tillë nuk ka asnjë pyetje në lidhje me atë se si ai mund të përballojë të sigurojë asete luksoze si makina ekzotike dhe shtëpi të shtrenjta në të ardhmen pasi ai tashmë është pozicionuar për shfrytëzime të mëdha financiare në Premier League

Faktet Eric Garcia:

Për të përdorur bio-në e qendrës sonë, këtu janë pak fakte të njohura ose të palejuara për të.

Fakti # 1 - Dashuria për kafshët shtëpiake:

Eric Garcia është i madh për kafshët shtëpiake, veçanërisht me qen. Ai i do dhe i respekton ata sikur të ishin shokët e tij të skuadrës dhe ai kurrë nuk do të hezitonte të ndante fotografi të vetes me ta në Instagram.
Shihni llojin e racës së kafshëve shtëpiake që ai i do.
Shihni llojin e racës së kafshëve shtëpiake që ai i do.

Fakti # 2 - Feja:

Garcia ende nuk do t'i tregojë fenë e tij. Pavarësisht nga mosmarrëveshjet janë në favor të tij që është një i krishterë falë emrit të tij të parë Eric. Motra e tij mban emrin Alicia i cili ka rrënjë të krishtera gjithashtu.

Fakti # 3 - Ndarja e pagës së Eric Garcia:

BANESORE / FITIMIFitimi në Paund (£)Fitimi në Euro (€)Fitim në Dollarë ($)
Në vit£ 624,000€ 693,015$ 820,850
Per Muajit£ 52,000€ 57,751$ 68,404
Në javë£ 12,000€ 13,327$ 15,785
Në ditë£ 1,709€ 1,898$ 2,248
Në orë£ 71€ 79$ 94
Për minutë£ 1.12€ 1.32$ 1.56
Për sekond£ 0.01€ 0.02$ 0.03
LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kjo është ajo Eric Garcia

ka fituar që kur fillove të shikosh këtë faqe.

£ 0

Fakti # 4 - Vlerësimi i dobët i Fifa:

Garcia ka gati dy vjet përvojë duke luajtur futboll në top-fluturim, një zhvillim i cili shpjegon pse i pëlqen ai dhe të tjerët Ansu Fati ka një vlerësim të ulët të FIFA-s prej 69.
Shtë një fakt i njohur që koha shëron dhe përmirësohet. Rasti nuk do të ishte më ndryshe për qendrën pasi ai ka potencialin të tejkalojë 85 dhe madje të bëhet futbollisti më i mirë i FIFA-s.
Potenciali për të qenë një nga më të mirët është aty.
Potenciali për të qenë një nga më të mirët është aty.

Fakti # 5 - Trivia:

A e dini se viti i lindjes Garcia 2001 është i rëndësishëm për një numër ngjarjesh teknologjike dhe argëtuese? Ishte viti kur Wikipedia, një enciklopedi me përmbajtje të lirë Wiki hyri në internet ndërsa Apple Computer lëshoi ​​iPod. Në skenën e argëtimit, ishte në 2001 që filma si Shrek dhe planeti i kinemave apeshit.

Wiki:

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotëEric García Martret
NicknameErico
Data e lindjesDitën 9th të janarit 2001
Vendi i lindjesRajoni i Katalonjës i Barcelonës në Spanjë
Pozicioni i luajtjesMbrapa qendrës / mbrapa djathtas
PrindëritN / A
vëllezërit e motratAlicia (motra)
GirlfriendN / A
ZodiakBricjapi
HobbiesShikuar filma, udhëtime, duke luajtur lojëra video dhe duke kaluar kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij. 
Te ardhura neto$ 0.5 milion
lartësi1.82 m
LEXO
Thierry Henry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Në përmbledhje,

Faleminderit që morët kohë për të lexuar këtë artikull tërheqës në lidhje me udhëtimin e jetës së mbrojtësit. Historia e fëmijërisë Eric Garcia na ka bërë të besojmë se ai talent plus puna e madhe garanton sukses.

Në Lifebogger ne krenohemi me shpërndarjen e historive të jetës së futbollistëve si ajo e Spanjollit, gjë që ne e kemi bërë me drejtësi dhe saktësi. Sidoqoftë, nëse keni hasur ndonjë gjë në kujtimet e Eric Garcia, ju lutemi na kontaktoni ose lini një koment më poshtë.

LEXO
Ronald Araujo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet