Historia e Fëmijërisë Angel Correa Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Fëmijërisë Angel Correa Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke u nisur, ai është mbiemri "Engjëll i vogël". Artikulli ynë ju jep mbulim të plotë të Tregimit të Fëmijërisë, Angel Biografisë, Fakteve Familjare, Prindërve, Jetës së Parë dhe ngjarjeve të tjera të rëndësishme që nga koha kur ai ishte një fëmijë deri kur u bë i njohur.

Jeta dhe ngritja e Angel Correa. Kredite e imazhit: Pasionfutbol dhe Qëllimi.
Jeta dhe ngritja e Angel Correa. Kredite e imazhit: Pasionfutbol dhe Qëllimi.

Po, të gjithë e dinë për rolin e tij sulmues pozitiv - atë aftësi të mirë, ritmin dhe qendrën e ulët të gravitetit. Sidoqoftë, vetëm disa konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Angel Correa i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Angel Correa- Jeta e hershme dhe prejardhja e tij familjare

Duke filluar, Gelngel Martín Correa Martínez lindi në ditën e 9 të Mars 1995 në qytetin Rosario në Argjentinë ku pëlqejnë yjet Lionel Messi, Mauro Icardi dhe Angel Di Maria edhe breshër nga. Correa është një ndër shumë fëmijë të lindur nga nëna e tij e vogël e njohur dhe babai i tij për të cilin dihet pak. Më poshtë është një foto e rrallë e një prej prindërve të Angel Correa- mamaja e tij.

Njihuni me njërin nga prindërit e Angel Correa. Kredia e imazhit: Instagram.
Takoni një nga prindërit e Angel Correa. Kredia e imazhit: Instagram.

Pavarësisht, është e qartë se ai është një kombëtar argjentinas me përkatësi etnike me origjinë familjare pak të njohur. A e dini se Correa i ri u rrit në lagjen Las Flores të Rosario, ku u rrit së bashku me motrat dhe motrat, për të cilët nuk dihet shumë?

Ai u rrit në lagjen Las Flores të Rosario. Kredite e imazhit: WordAtlas dhe PassionFutbol.
Ai u rrit në lagjen Las Flores të Rosario. Kredite e imazhit: WordAtlas dhe PassionFutbol.

Duke u rritur në një prejardhje familjare të klasave të ulëta në lagjen Los Flores, Correa jetoi një jetë të hershme të varfërisë së përulur në lagje, ku ekzistonte një mundësi e lartë që ai mund të përfundonte ose si një i droguar ose i dënuar.

Historia e Fëmijërisë Angel Correa- Ndërtimi i tij i Edukimit dhe Karrierës

Sidoqoftë, Correa ishte në gjendje të gjente një arratisje nga realitetet e ashpra që e rrethonin duke u zhytur në futboll në rrugë dhe duke pasur angazhime për ndërtimin e karrierës me klubet e tij të atëhershëm të djalërisë - Alianza sport dhe Tiro.

Në kohën kur Correa ishte 12 vjeç, ai u godit nga një realitet edhe më i ashpër kur humbi babanë e tij mbështetës të ndjekur nga dy vëllezër. Megjithëse dhimbja ishte shumë për të duruar Correa, ai bëri atë që dinte të bënte më mirë; gjetja e ngushëllimit nga rruga e futbollit.

"Kurdoherë që futem në fushën e lojës, harroj të gjitha realitetet e trishtueshme që më kanë rënë në sy dhe thjesht kënaqem duke luajtur,"

Zbuloi Correa.

Historia e Fëmijërisë Angel Correa- Jeta e tij e hershme e karrierës

Për fat të mirë, Correa nuk ishte vetëm e mirë për të gjetur arratisjen me futbollin, por kishte aftësi të shkëlqyera në top, zhvillim i cili pa regjistrimin e tij në sistemet e të rinjve të San Lorenzo në 2007, pasi u zbulua nga një prej skautëve të klubit.

Ai u soll në San Lorenzo pasi një nga skautët e klubit e zbuloi atë. Kredia e imazhit: PassionFutbol.
Ai u soll në San Lorenzo pasi një prej zbuluesve të klubit e zbuloi atë. Kredia e figurës: PassionFutbol.

Ishte me anën argjentinase që Correa kaloi 4 vjet duke nderuar aftësitë e tij dhe stërvitjen për një karrierë që do ta merrte përtej kontinentit të Amerikës së Jugut. Rritja e tij nëpër rradhët e klubit ishte kulminante meteorike në 2013 kur ai bëri debutimin e tij profesional për klubin me nofkën Ciclón.

Biografia e Angel Correa- Rruga e tij drejt historisë së famës

Një vit më vonë, Correa ra dakord për një marrëveshje transferimi me mbajtësit e atëhershëm të La Liga Atlético Madrid. Mjerisht u zbulua se ai kishte një zemër në zemër ndërsa merrte mjekë për të përfunduar lëvizjen e tij në anën spanjolle.

Kirurgjia e tij e zemrës e mënjanoi atë nga ngjarjet në të cilat mezi priste të merrte pjesë. Image Kredite: Twitter dhe PassionFutbol.
Kirurgjia e tij e zemrës e mënjanoi atë nga ngjarjet në të cilat mezi priste të merrte pjesë. Image Kredite: Twitter dhe PassionFutbol.

Po, tumori u hoq me sukses përmes operacionit, ai erdhi me një kosto që e pa Correa të humbasë në gjysmëfinale dhe finale të Copa Libertadores me San Lorenzo. Këto ishin ndeshje për të cilat ai gjithmonë kishte shpresuar të luante sepse bëri shumë për të ndihmuar skuadrën e tij të arrinte në fazat përfundimtare.

Biografia e Angel Correa- Historia e Tij Ngritja në Fame

Kur Correa përfundimisht bëri rikuperim të plotë, ai zyrtarisht u bashkua me Atlético Madrid në 13 dhjetor 2014 dhe bëri përpjekjet e tij për t'u bërë një nga sulmet më të besueshme të klubit në vetëm disa vjet.

Shihni se kush ka punuar në rrugën e tij për t'u bërë një çelës përpara në Atlético Madrid. Kredia e figurës: Marca.
Shihni se kush ka punuar në rrugën e tij për t'u bërë një çelës përpara në Atlético Madrid. Kredia e figurës: Marca.

Ai gjithashtu nuk është gjetur i munguar në karrierën e tij ndërkombëtare me Kombëtaren e Argjentinës, ku shpesh është krahasuar me bashkatdhetarin e tij Sergio Agüero edhe kur stili i tij i të luajturit është më i ngjashëm me Carlos Tevez. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Biografia e Angel Correa- E dashura, Gruaja dhe Kidja

Duke ecur në jetën e dashurisë së Correa-s, nuk dihet shumë për historinë e takimit përpara sepse ai nuk ka zbuluar shumë rreth ngjarjeve në atë departament. Si e tillë, nuk mund të thuhet përfundimisht se nëse ai ka pasur të dashura në kohë të kaluar dhe as ka një grua në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, sipas WTFoot, ekziston një partner mister i quajtur Sabrina Di Marzo i cili thuhej se ishte e dashura e Angel Correa dhe nëna e vajzës së tij.

Siç u tha më herët, Engjëlli është prind i një vajze bukuroshe Lolita që i lindet nga e dashura ose e shoqja. Llogaria e tij në Instagram është studjuar nga fotot e Lolita e cila po rritet me të vërtetë e shpejtë dhe e lumtur. Cfare tjeter? vajza e bukur i pëlqen të kalojë kohë me babanë e saj i cili gjithashtu kënaqet në shoqërinë e saj.

Angel Correa e do vajzën e tij dhe shpesh kalon kohë cilësore me të. Kredite e imazhit: Instagram.
Angel Correa e do vajzën e tij dhe shpesh kalon kohë cilësore me të. Kredite e imazhit: Instagram.

Biografia e Angel Correa- Fakte familjare

Thoshte që gjenitë largohen nga shtëpia për të kërkuar pasuri dhe kthehen në shtëpi për ta ndarë familjen e tyre. E njëjta gjë mund të thuhet për Angel Correa i cili është krijuesi i familjes së tij. Ne ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes Correa që fillojnë me prindërit e tij.

Rreth babait të gelngel Correa: Correa humbi babanë e tij të vogël të njohur në duart e ftohta të vdekjes kur ishte vetëm 12 vjeç. Megjithëse sulmuesi nuk ka zbuluar se çfarë e shkaktoi vdekjen e babait të tij, ai ia krediton të ndjerit që i dha kujtesën e tij më të lumtur të fëmijërisë duke e shoqëruar atë në stërvitje.

Rreth nënës së gelngel Correa: A e dini se mamaja e vogël e njohur Correa është një nga nënat e shumta të kujdesshme që vërtetoi se prindërimi ka të bëjë me sakrificën? Ajo ndihmoi në rritjen e sulmuesit dhe vëllezërit e motrat e tij pasi vdiq burri i saj. Në fakt, nëna e Correa nuk ha derisa të sigurojë se fëmijët e saj ishin mbushur. Ajo është veçanërisht krenare për Correa i cili mori përgjegjësitë e një ushqimtari që nga mosha 12 vjeç duke i dhënë Per Diem tij për mirëmbajtjen e familjes.

Një foto e rrallë e Angel Correa me nënën e tij. Kredia e imazhit: Instagram.
Një foto e rrallë e Angel Correa me nënën e tij. Kredia e imazhit: Instagram.

Në lidhje me motrat e gelngel Correa: Përpara ka shumë motra dhe motra me numrin 10. Ai humbi dy së ​​bashku me babanë e tij shumë kohë më parë ndërsa nuk dihet shumë për pjesën tjetër që besohet të jenë djem. Kjo për faktin se Correa gjithmonë ka folur për sigurimin e nënës dhe vëllezërve të tij pa përmendur motrat gjatë intervistave. Më poshtë është njësia më e afërt e familjes së Angel Correa që kemi gjetur.

Angel Correa me nënën e tij dhe një nga vëllezërit e tij. Kredia e imazhit: Instagram.
Angel Correa me nënën e tij dhe një nga vëllezërit e tij. Kredia e imazhit: Instagram.

Rreth të afërmve të gelngel Correa: Larg jetës familjare të Angel Correa, nuk dihet shumë për prejardhjen dhe rrënjët e tij familjare, veçanërisht pasi ajo lidhet me gjyshërit e tij atëror dhe amë, ndërsa xhaxhallarët, hallat, kushërinjtë, mbesat dhe nipërit e tij akoma nuk janë identifikuar në kohën e shkrimit kjo bio.

Biografia e Angel Correa- Faktet e jetës personale larg futbollit

Si të gjithë njerëzit, Angel Correa ka tipare të personalitetit të cilat përcaktojnë se kush është me të vërtetë jashtë fushës së lojës. Tiparet të cilat ndahen nga individë të udhëhequr nga shenja Zodiac Pisces përfshijnë dispozitat e ndjeshme të avansit përpara, natyrën e nxitur emocionalisht dhe intuitën vendase.

Correa që vështirë se zbulon fakte në lidhje me faktet e tij private dhe personale, angazhon disa aktivitete që kalojnë për interesat dhe hobi të tij. Ato përfshijnë të luajnë lojëra video, të udhëtojnë dhe të kalojnë kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Të luash video lojëra është një nga hobet e sulmuesit. Vajza e tij gjithashtu ndan të njëjtin hobi. Kredia e imazhit: Instagram.
Të luani lojëra video është një nga hobi i sulmuesit. Vajza e tij gjithashtu ndan të njëjtin hobi. Kredia e imazhit: Instagram.

Biografia e Angel Correa- Faktet e jetesës së tij

Flisni për përpjekjet e bërjes së parave dhe zakonet e shpenzimit të Angel Correa, ai fiton shumë në paga, paga dhe shpërblime fituese për të luajtur futboll në fluturim të lartë, ndërsa miratimet luajnë një rol jetësor në rritjen e qëndrueshme të pasurisë së tij,

Kështu, përpara, i cili ka një vlerë neto të vlerësuar mbi 3.50 milion dollarë në kohën e shkrimit të kësaj bio. Ai ka atë që duhet për të jetuar një mënyrë jetese luksoze si fituesit më të mirë të këtij sporti që përfshijnë Cristiano Ronaldo, Neymar Jr dhe Paul Pogba.

Pasuria e vlerësuar neto e Correa prej mbi 3 milion dollarësh flet mirë për natyrën fitimprurëse të lojës së futbollit të nivelit të lartë. Kredia e imazhit: Pho.to.fun.
Vlera neto e vlerësuar e Correa mbi 3 milion dollarë flet mirë për natyrën fitimprurëse të luajtjes së futbollit më të mirë. Kredia e figurës: Pho.to.fun.

Biografia e Angel Correa- Faktet e Tij të Palidhura

Për t'i dhënë fund historisë dhe biografisë sonë të fëmijës Angel Correa, këtu janë pak fakte të njohura ose të palejuara për sulmuesin.

Ndarja e pagave: Ndërsa në Shtator 2018, kontrata e Argjentinasit me Atlético Madrid e pa atë të paguante një pagë të madhe 3.5 milion Euro në vit. Duke shtypur numrin e pagës së Angel Correa, ai fiton si më poshtë.

Ndarja e pagave të Angel Correa. Kredite: WTFoot
Ndarja e pagave të Angel Correa. Kredite: WTFoot

Këtu, ne kemi rritur pagën e Angel Correa (shifrat e vitit 2018) çdo sekondë.

Kjo është se sa shumë fitoi Angel pasi keni shikuar këtë faqe.

€ 0

Nëse numri i mësipërm nuk rritet, do të thotë që po shihni nga një Faqe AMP. tani Kliko KETU për të parë të ardhurat nga paga e Angel Correa për sekondë. A e dini? ... Do të duhen punëtori mesatar në Evropë të paktën 8.6 vjet për të fituar të njëjtën gjë engjëll fiton në 1 muaj.

Feja: Prindërit e Angel Correa e rritën atë duke iu përmbajtur besimit fetar të krishterimit. Futbollisti është një katolik praktikues si shumica e njerëzve të lindur në Rosario të Argjentinës. Në fakt, ai pati një takim me Jorge Mario Bergoglio në Argjentinë para se të bëhej Papa Françesku.

Angel Correa me kardinalin e atëhershëm Jorge Mario Bergoglio. Kredia e imazhit: Instagram.
Angel Correa me kardinalin e atëhershëm Jorge Mario Bergoglio. Kredia e imazhit: Instagram.

Tattoos: Correa është dukshëm e madhe për tatuazhet dhe ka arte të trupit në qafë, gjoks, krahë dhe këmbë. Nuk ka fund në sytë e sa më shumë arteve që ai mund të marrë duke pasur parasysh se ka akoma hapësirë ​​për më shumë.

Vlerësimet e FIFA-s: Vlerësimet e përgjithshme të FIFA-s të Angel Correa janë mbi 82 në kohën e shkrimit të kësaj bio. Edhe pse vlerësimet janë përmirësime të viteve të kaluara, tifozët nuk mund të presin që ta shohin atë të arrijë një vlerësim të përgjithshëm prej 87 me qëllim të sigurimit të shërbimeve të tij për lojën e karrierës FIFA.

A mund të bëni kuptime nga tatuazhet e tij. Kredia e figurës: WTFoot.
A mund të bëni kuptime nga tatuazhet e tij. Kredia e figurës: WTFoot.

Pirja e duhanit dhe pirja: Correa nuk i jepet pirjes së duhanit dhe as nuk është parë të pijë. Si shumica e gjenive të futbollit, ai është i shqetësuar për shëndetin e tij dhe nuk do të bënte asgjë për ta kompromentuar atë.

Biografia e Angel Correa- Baza e tij e njohurive në Wiki

Në këtë pjesë të fundit të Fakteve të Biografisë së Angel Correa-së, do të shihni për bazën e tij të njohurive në Wiki. Fotografuar më poshtë, ju ndihmon të gjeni informacione rreth Engjëll i vogël në një mënyrë koncize dhe të lehtë.

HULUMTIMI WIKIPËRGJIGJE
Angel Correa Emri i plotëGelngel Martín Correa Martínez
Angel Correa Data e lindjes9 Mars 1995 (mosha 24 në kohën e shkrimit)
Vendi i lindjes i Angel CorreaRosario, Argjentinë
Për prindërit e Angel Correa-së Babai i tij është vonë dhe nëna e tij është e gjallë (në kohën e shkrimit).
Emri i vajzës së Angel Correa Lolita Correa
Feja e Angel CorreaKrishterimi (Një Katolik praktikues)
Vlerësimi FIFA i Angel Correa81 me një potencial prej 87 (si në Shkurt 2020)
Nofka e Angel CorreaEngjëll i vogël
Emri i të dashurës së Angel Correa (Rumored)Sabrina Di Marzo
Emri i gruas së Angel Correa (Thashetheme)Sabrina Di Marzo

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Histori për Fëmijërinë tonë Angel Correa Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet