Historia e Fëmijërisë Emi Buendia Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Fëmijërisë Emi Buendia Plus Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili është më i njohur si "Buendia". Historia jonë e Fëmijërisë Emi Buendia plus Faktet e Biografisë së Untold ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe ngritja e Emi Buendia. Kredia e imazhit: Instagram dhe Lanuevacronica.
Jeta dhe ngritja e Emi Buendia. Kredia e imazhit: Instagram dhe Lanuevacronica.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë aftësinë e tij për të krijuar raste ose për të bërë më shumë pasime të treta të fundit. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Emi Buendia e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Emi Buendia Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Emiliano Buendía Stati lindi në ditën 25th të Dhjetorit 1996 në qytetin Mar del Plata në pjesën juglindore të Buenos Aires, Argjentinë. Ai lindi nëna e tij, Karina dhe babai i tij, Eduardo.

Prindërit e Emi Buendia Karina dhe Eduardo. Kredia e imazhit: Instagram.
Prindërit e Emi Buendia Karina dhe Eduardo.

Falë lindjes në Argjentinë - një vend i famshëm për prodhimin e futbollistëve cilësorë Maradona Messi - Buendía identifikohet si një argjentinas me etni të bardhë me rrënjë të Amerikës së Jugut. Ai u rrit në qytetin e tij të lindjes - Mar del Plata ku u rrit së bashku me dy vëllezër të vegjël - Augustin dhe Joaquin.

Fëmijëria Foto e Emi Buendia (majtas) duke u rritur në qytetin e tij me vëllanë e vogël Augustin. Kredia e imazhit: Instagram.
Foto e Fëmijërisë së Emi Buendia (majtas) duke u rritur në qytetin e tij me vëllain e vogël Augustin.

I rritur në Mar del Plata, Buendia ishte një djalë shumë i vogël që ishte ndoshta më i madh se asnjë fëmijë tjetër, por vëllezërit e tij. Pavarësisht, ai mendonte më shumë për futbollin se gjithçka tjetër dhe posedonte tipare si shpejtësia dhe qëndrueshmëria që flisnin mirë për të ardhmen e tij në këtë sport.

Emi Buendia Biografia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Në kohën kur Buendía ishte në moshë 5, ai filloi të luante futboll për klubin vendor Cadetes de San Martín, një aktivitet që ai u bashkua me studimet në Institutin Peralta Ramos në qytetin e tij të lindjes Mar del Plata.

Emi Buendia filloi krijimin e karrierës së tij në klubin e djalërisë Cadetes de San Martín. Kredia e imazhit: Instagram dhe togethercomenorwich.
Emi Buendia filloi ndërtimin e karrierës së tij në klubin e fëmijërisë Cadetes de San Martín.

Ndërsa ishte në Cadetes de San Martín, Buendia kaloi gjashtë vjet të jetës së tij të hershme duke luajtur lojëra të brendshme të vogla. Aftësia e prodigit të futbollit për të shfaqur aftësi teknike dhe inteligjencë taktike përtej moshës së tij dhe madhësisë zvogëluese e donte atë për ish-përfaqësuesin e Argjentinës - Juan Esnáider i cili rekomandoi që ai të vazhdonte ndërtimin e një karriere në këtë sport në Akademinë e Real Madridit.

Emi Buendia Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Megjithëse Buendia ishte në moshën 11 vjeç kur arriti në Real Madrid, ai ishte akoma disa inç afër barit të fushës artificiale të terrenit, mbi të cilin ai vazhdimisht luftoi për të vërtetuar vlerën e tij.

Emi Buendia mbërriti në Akademinë e Real Madridit si një fëmijë i vogël 11 vjeç në 2008. Kredia e imazhit: Instagram.
Emi Buendia arriti në Real Madrid Academy si një fëmijë i vogël 11-vjeçar në 2008.

Zhvillimi fizik i vonë i Buendia, shoqëruar me paaftësinë e tij për të vazhduar me një shpejtësi loje si të huaj, përfundimisht e bëri atë të largohej nga klubi dy vjet më vonë. Për fat të mirë, ai u afrua nga Getafe e cila e nënshkroi atë ditë pasi ai u largua nga Real Madrid.

Emi Buendia Bio - Rruga drejt famës:

I riu nuk humbi kohë për t'u vendosur në Getafe ku u ngrit në radhët e tij në lartësi dhe aftësi para se të siguronte një vend në ekipin rezervë të klubit në moshën 17 vjeç. Karriera e tij dukej të ruante një trajektore të qëndrueshme lart deri në 2015 / Sezoni 16 pa Getafe duke pësuar rënie nga LaLiga.

Nuk kaloi shumë dhe rënia e Getafe komplotoi me një dëmtim që e la Buendia pjesërisht të bazuar. Në kohën që Getafe përfundimisht zbriti nga rënia, Buendia mund të dallohej lehtësisht duke ndërtuar një karrierë në stola për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës.

Rritja e Emi Buendia në Getafe u shoqërua me rënie dhe dëmtime. Kredia e imazhit: Instagram.
Rritja e Emi Buendia në Getafe u shoqërua me rënie dhe dëmtime.

Emi Buendia Biografia - Rritja e Famës Story:

Një Buendia i rikuperuar plotësisht u huazua përfundimisht në klubin e nivelit të dytë Cultural Leonesa në korrik 2017 për të shpenguar veten. Ky veprim mori një kthesë të paparashikuar për t'u bërë një katalizator për suksesin e Buendia pasi ai doli jashtëzakonisht mirë në mesfushën sulmuese. Deri në fund të sezonit, Buendia kishte arsye për të buzëqeshur përsëri kur ai fitoi çmimin e lojtarit të sezonit të Leonesa!

Emi Buendia ishte lojtari kulturor Leonesa i sezonit 2017-2018. Kredia e imazhit: Lanuevacronica.
Emi Buendia ishte lojtari i Cultural Leonesa i sezonit 2017-2018.

Norwich shpejt erdhi duke kërkuar për Buendia i cili dukej i përshtatshëm për planet e tyre për t'u rikthyer në kampionatin Premier. Pas nënshkrimit të një marrëveshje katër vjeçare me anën e lëshuar nga ajo kohë, Buendia luajti pritjet pasi ai shënoi një total të golave ​​8 në Ligën e Futbollit Anglez (EFL) për të ndihmuar Norwich të promovohej në Premier League. Shpejt përpara deri më tani Buendia e ka vendosur veten si një mesfushor i Premier League në Norwich ku pritet të vazhdojë të luajë futboll top-fluturimi deri në 2024.

Emi Buendia nënshkroi një kontratë të re me Norwich City në korrik 2019. Kredia e imazhit: Kanaritë.
Emi Buendia nënshkroi një kontratë të re me Norwich City në Korrik 2019.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Emi Buendia Histori Dashurie me Claudia:

Fairshtë mjaft e vështirë të vendoset një status specifik për jetën e marrëdhënies së Buendia në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, ai është diku midis takimit dhe martesës. Gruaja në foton e jetës së dashurisë së Buendia identifikohet me emrin Claudia.

Emi Buendia me të dashurën e tij ose këlyshën e tij Claudia. Kredia e imazhit: Instagram.
Emi Buendia me të dashurën e tij ose këlyshën e tij Claudia. Kredia e imazhit: Instagram.

Megjithëse nuk është e sigurt nëse Buendia kishte një histori romantike me gratë e tjera para se të takohej me Klaudia, ne e dimë të sigurt që të dashurat kanë qenë së bashku para 2018 dhe kanë një djalë së bashku të quajtur Thiago.

Emi Buendia me gruan dhe djalin e tij Thiago. Kredia e imazhit: Instagram.
Emi Buendia me gruan dhe djalin e tij Thiago. Kredia e imazhit: Instagram.

Jeta Familjare Emi Buendia:

Emi Buendia është nga një sfond familjar i lumtur dhe i klasës së mesme. Vini re detaje për jetën e tij familjare.

Rreth babait të Emi Buendia: Eduardo është babai i Buendia. Si të gjithë prindërit mbështetës të futbollit, ai e pa mirëqenien e Buendía gjatë krijimit të karrierës së tij në Madrid dhe sistemet rinore të Getafe duke bërë një vizitë të vazhdueshme tek gjeniu i futbollit edhe kur statistikat flisnin kundër favorit të futbollistit që aspironte. Lidhja midis babait të tre fëmijëve dhe Buendia vazhdon të forcohet pasi mesfushori sulmues nuk heq dorë kurrë për ta bërë familjen e tij krenare qoftë brenda apo jashtë fushës së lojës.

Rreth Nënës së Emi Buendia: Carina A është nëna e Buendia dhe me siguri gruaja pas zemrës së Buendía. Mbi të gjitha, ajo është kujdestare e tregimeve në lidhje me sakrificën që familja bëri për të siguruar që ëndrrat e Buendia për të luajtur futboll të fluturimit të lartë u bë një sukses. Ajo ndan në famë familjen e re duke shfaqur në foto të cilat kap Buendia duke kaluar kohë cilësore me familjen, si dhe të marrë selfie me të kur shkojnë në shëtitje.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Emi Buendia: Buendia ka dy vëllezër e motra të identifikuar si Augustin dhe Joaquin. Dyshja nuk jetojnë nën hijet e Buendia por po ecin mirë në rrugët dhe interesat e tyre në karrierë. Ata shoqërohen me Buendia sa herë që ai është me pushime dhe e ndihmojnë atë të zgjojë kujtime nga përvojat e ditëve të mira të kaluara si fëmijë.

Emi Buendia me prindër dhe dy vëllezër.Kredia e Imazhit: Instagram.
Emi Buendia me prindër dhe dy vëllezër.Kredia e Imazhit: Instagram.

Rreth të afërmve të Emi Buendia: Lidhur me trungun më të madh familjar të Buendia-s, gjyshërit e tij atërorë dhe nënëorë janë një nga misteret e zbuluara të futbollit ndërsa nuk ka të dhëna të disponueshme për xhaxhallarët, hallat, mbesat dhe nipat e tij. Në mënyrë të ngjashme, kushërinjtë e Buendía ende nuk janë identifikuar në ngjarje të dukshme të jetës së tij dhe të rriten deri më sot.

Emi Buendia Jeta Personale:

Buendía ka një personalitet të mrekullueshëm të rrjedhës, i cili në fund të fundit e bën atë të zotërojë një personalitet unik. Për më tepër, ai shfaq tipare të zodiakut të Ujorit, duke qenë i përqëndruar analitik dhe i përqendruar në veprim.

Larg lojrave konkurruese dhe ndjekjes së trajnimeve, Buendía ka disa interesa dhe hobi që përfshijnë shikimin e filmave, dëgjimin e muzikës, notin dhe luajtjen e tenisit.

Emi Buendia luan Tenis Paddle si një aktivitet kalim kohe. Kredia e imazhit: Instagram.
Emi Buendia luan Tenis Paddle si një aktivitet kalim kohe. Kredia e imazhit: Instagram.

Emi Buendia

Flisni për mënyrën sesi Buendia bën dhe harxhon paratë e tij, shuma totale e vlerës së tij neto e merr origjinën nga paga që merr për të luajtur futboll në top-fluturim ndërsa përbërësit e tjerë të pasurisë së tij janë të ardhura monetare të fituara nga miratimi i markave si Nike.

Megjithëse analiza e modeleve të shpenzimeve të Buendia për blerjen e pasurive si makina dhe shtëpi është ende në shqyrtim, ai godet tifozët si ai që jeton një mënyrë jetese luksoze duke kaluar kohë cilësore në vendet e bukura të pushimeve në të gjithë botën.

Emi Buendia duke shijuar pushimet e tij në një plazh në Miami. Kredia e imazhit: Instagram.
Emi Buendia duke shijuar pushimet në një plazh në Miami.

Emi Buendia Fakte të pathëna:

Para se ta quajmë një përmbledhje të historisë së fëmijërisë së Emi Buendía plus biografinë, ju lutemi gjeni më poshtë disa fakte më pak të njohura ose të patreguara që mund t'ju ndihmojnë ta njihni më mirë.

FEJA: Futbollisti nuk është cituar të bëjë deklarata që mund të kalojnë për një artikull besimi, dhe as ai nuk është vërejtur duke falënderuar një qenie më të lartë ndërsa luante futboll. Sidoqoftë, shanset janë në favor të tij që është i krishterë.

KOMISIONI ND INTERNATIONALRKOMBTAR: Buendia filloi karrierën e tij ndërkombëtare të futbollit duke përfaqësuar Spanjën si i ri para se të kalonte besnikërinë për të luajtur për kombëtaren e Argjentinës.

Emi Buendia duke luajtur për ekipin e Argjentinës U20 në 2015. Kredia për imazhin: Së bashkuComeNorwich.
Emi Buendia duke luajtur për ekipin e Argjentinës U20 në 2015. Kredia për imazhin: Së bashkuComeNorwich.

tatuazh: Ai nuk ka një tatuazh të vetëm në trupin e tij dhe godet shumë si ai që mund të mbajë një lëkurë pa vend për pjesën më të mirë të karrierës së tij.

Pirja e duhanit dhe pirja: IMund të jetë shumë më e lehtë për Buendía të ndalojë ofrimin e ndihmave kryesore sesa të njolloset pirja e duhanit ose pirja.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Emi Buendia plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
salca facundo
1 vit më parë

Ai është një person i shkëlqyeshëm nga një familje e përulur dhe e dashur. Ai ishte një lojtar i shkëlqyer rugbi. e gjithë familja e tij është me prejardhje regbi.