Histori të Fëmijërisë Eddie Nketiah Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

Duke u nisur, emri i tij i vërtetë është "Edward". Ne ju japim mbulim të plotë të Eddie Nketiah Historia e Fëmijërisë, Biografia, Faktet Familjare, Prindërit, Jeta e Parakohshme dhe ngjarje të tjera të rëndësishme që nga momenti kur ai ishte fëmijë e deri kur u bë i njohur.

Ja, Jeta e hershme dhe Lindja e Eddie Nketiahut. KREDIT: SkySports dhe Instagram

Po, ju dhe unë e njohim Eddie për të tij stili i lojës; ritmi, lëvizja dhe aftësitë e mbarimit, një gjë që i ka bërë tifozët ta krahasojnë atë me ish sulmuesin e Arsenalit Ian Wright (mentori i tij). Sidoqoftë, vetëm disa nga fansat e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Eddie Nketiah i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë, së pari me një ToC, pastaj Wiki të Eddie Nketiah para tij HISTORIA E PLOTE.

BIOGRAPHY EDDIE NKETIAH (Pyetjet Wiki)Përgjigjet
Emri i plotë:Edward Keddar Nketiah
pseudonimi:Eddie
Data dhe Vendi i lindjes:30 maj 1999 dhe Lewisham, Londër, Mbretëria e Bashkuar.
Mosha:20 vjet (si në shkurt 2020)
Gjatesia:1.75 m ose 5.74ft
Zhanri më i mirë muzikor72 kg
Artisti i preferuar:Lil Baby, Gunna dhe D-Block Europe
Shenja e Zodiakut:Binjakët
Origjina Familjare:Gana
Feja:Ka të ngjarë të jetë myslimane për shkak të mbiemrit të tij "Kedar"
Profesioni:Futbollist (Forward Qendror)
Futboll Idol:Ian Wright dhe Thierry Henry
prindërit:Z. dhe Znj Nketiah
Keni motra:Po
Keni Vëllezër:jo

Eddie Nketiah's Historia e Fëmijërisë:

Fotografia e Fëmijërisë Eddie Nketiah

Duke filluar, emrat e tij janë të plota Edward Keddar Nketiah. Eddie lindi në ditën e 30 majit 1999 nga prindërit Ghanian në Borough London të Lewisham, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi si djali i vetëm (fëmija i fundit) i familjes së tij dhe ka dy motra të mëdha.

Eddi e kaloi jetën e tij të hershme në Londrën juglindore e cila është shtëpi për futbollistët e tjerë; Ruben Loftus-Cheek dhe Wright familja (Ian dhe Shaun Wright-Phillips- demoni i shpejtësisë). Më e rëndësishmja, vendi ku ka jetuar familja e Eddie Nketiah (Lewisham) është shtëpia e këngëtarit dhe kantautorit anglez, Natasha Bedingfield.

Ashtu si shumë banorë të qytetit (Lewisham), Eddi i vogël si fëmijë gëzonte përfitimin e të mos paturit nevojë të udhëtonte lart për pamje të befasishme të horizontit të Londrës. Fotografuar më poshtë, qyteti Hill Telegrafi u kujdes për problemet e tij të shikimit.

Sulmuesi anglez u rrit në Lewisham kur ishte fëmijë. Kredia: Instagram

Sfondi Familjar i Eddie Nketiah:

Duke gjykuar nga vështrimi i tij, ju do të pajtoheni me ne që rrënjët familjare të Eddie Nketiah ka shumë të ngjarë të gjurmohen në Afrikë. E vërteta është, sulmuesi anglez është me origjinë dhe trashëgimi familjare Ganaian dhe Afrikës Perëndimore. Në fakt, të dy prindërit e Eddie Nketiah (foto më poshtë) janë Ghanans.

Takoni prindërit e Eddie Nketiah që kanë origjinë familjare nga Gana (Afrika Perëndimore). Credit:Daily Star

Biografia Eddie Nketiah- Vitet e para para Futbollit:

Eddie që ishte fëmija më i vogël në familjen e tij gëzoi shumë trajtim të veçantë nga prindërit e tij dhe motrat e moshuara. Si foshnja e shtëpisë, gjithnjë ishte dikush që e ndihmonte të bënte detyrat e shtëpisë. Më e rëndësishmja, ekzistonte liria që ai të vendoste fatin e tij në një moshë të re.

Larg shtëpisë së tij të familjes, prindërit e Eddie Nketiah (veçanërisht babai i tij) e aprovoi atë të luante futboll me miqtë në Londër Futbolli me aromë në jug-lindje. Duke folur për përvojën e tij të parë me futbollin, Eddie dikur tha si vijon kur u pyet nga GafferONLINE se kush e prezantoi atë në futboll. Sipas fjalëve të tij;

"Ishte babai im. Ai ishte ai që filloi të gjuaj topin e futbollit me mua rreth shtëpisë time dhe në kopshtin tim familjar. Pastaj, u diplomova nga ajo dhe fillova të luaja me miqtë e mi ”.

Njohësi i ri i futbollit shijonte lojëra konkurruese veçanërisht ato midis fëmijëve të Londrës jugore dhe djemve të Veriut (Raportet e Gaferit). Ashtu si Jadon Sanço, Josh Koroma dhe Reiss Nelson, Eddie ishte përfshirë në mënyrë aktive në lojërat konkurruese të futbollit në Londër për fëmijë. Zbritja e zanatit të tij në rrugët e Lewisham përmes turneve më në fund pagoi dividentët e tij pasi çoi në Eddin e vogël duke u zbuluar nga akademia Chelsea FC.

Historia e Fëmijërisë Eddie Nketiah- Jeta e hershme e karrierës:

Pikërisht në vitin 2008, gëzimi i anëtarëve të familjes Eddie Nketiah nuk dinte kufij në kohën kur vetë kaluan gjyqet e akademisë Chelsea dhe u regjistruan në gjellën e akademisë së klubit.

Ndërsa ishte në Chelsea FC Academy, Eddie luajti përkrah yjeve të akademisë si Mason Mount dhe Callum Hudson-Odoi. (Oh! nuk e dinit se ?? !!). Stili i tij i lojës u krahasua me atë të Jermain Defoe, për shkak të lëvizjes së tij dhe aftësisë së mprehtësisë nga të gjitha këndvështrimet. Ndërsa gjithçka dukej se po zhvillohej në mënyrë perfekte, Eddi nuk e dinte që disa MOMENTET E VDEKJES po vinte rruga e tij.

Biografia Eddie Nketiah- Rruga e vështirë për historinë e famës:

Refuzimi i Akademisë Chelsea:

Gjatë ditëve të Didier Drogba, ato ishin raporte në lidhje me pritjet e mëdha të vendosura te të rinjtë Chelsea. Gjithashtu siç e keni dëgjuar, shumë prej tyre ose janë hedhur jashtë në hua pas frikës se mos e bëjnë atë në ekipin e parë konkurrues. Për çështjen e Eddie Nketiah, problemi kryesor ishte kritika e vazhdueshme e pranisë së tij fizike si sulmues.

Mjerisht, mashtruesi i ri i futbollit si disa nga bashkëpunëtorët e tij të akademisë ra viktimë e refuzimit të akademisë. Eddie nuk u dërgua as me hua POR u refuzua dhe u lëshua nga Chelsea në vitin 2015.

Prindërit, anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë të Eddie Nketiah e ngushëlluan atë gjatë kohës së provës. Në fakt, afëmija yt që ka jetuar përmes një refuzimi të akademisë do të njohë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale dhe pasojat e dëmshme psikologjike që mund të ketë. Dhimbjet e refuzimit përbënin një pjesë thelbësore të biografisë së Eddie Nketiah, të cilën ai kurrë nuk do ta harronte me nxitim.

Biografia Eddie Nketiah- Story to Fame:

Duke kuptuar dëshirën e djalit të tyre për të luajtur futboll për të jetuar, anëtarët e familjes Eddie Nketiah, veçanërisht babai i tij bëri të pamundurën për ta rikthyer atë për të luajtur në një klub tjetër. Ndërsa fatin do ta kishte, Arsenal FC zgjodhi djalin e ri dhe i dha një bursë futbolli vetëm 2 javë pasi Chelsea kishte refuzuar atë.

Që nga anëtarësimi në Arsenal, Eddie nuk ka shikuar asnjëherë mbrapa, pasi filloi të mahniste trajnerët e tij. Ai tregoi një kërcim fantastik dhe një qëndrim të vendosur, i cili solli karakter të shkëlqyer tek ai dhe një dëshirë për të shënuar. Sa i përket ngritjes së tij, së pari, i riu ndihmoi skuadrën të fitonte nderin e tij të parë të futbollit profesional- Trofeu i Premier League 2.

Eddie menjëherë u tërhoq me Arsenalin pasi u refuzua nga akademia e Chelsea FC. Kredia: Instagram

Pas diplomimit të akademisë në Arsenal, Eddie filloi të arrijë një ngritje meteorike me klubin. Një tjetër pikë e rëndësishme në karrierën e ngritjes së Eddie Nketiah erdhi në vitin 2018, vit kur ai ndihmoi shokët e tij të skuadrës së Anglisë U21 të fitonin të famshmin Turneu Toulon.

Në këtë fazë, Eddie ndjeu 3 gjëra në mendjen e tij. E para ishte se "Misioni Rinor u krye". E dyta ishte që "Reputacioni Futbollistik ishte instaluar", Dhe e treta ishte ndjenja se"Fati është dorëzuar pjesërisht". I dukshëm në mesin e atyre që ngritën trofeun e përfshirë; Hamza Choudhury, Kyle Walker-Peters, Fikayo Tomori, Tammy Abraham dhe Tom Davies.

Fitimi i Turneut Toulon të vitit 2018 do të thoshte gjithçka për Eddie. Kredia: Twitter

Në kohën e shkrimit të biografisë së Eddie Nketiah, ai tani konsiderohet një qendërmirës shumë i ditës moderne, ai që aktualisht po përmbush fatin e tij të lartë të futbollit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Kush është Eddie Nketiah E dashura?… A ka ai bashkëshorte ose fëmijë?

Me të gjitha sukseset e arritura në moshën e tij të re, është e sigurt që shumica e tifozëve anglezë dhe të Arsenalit duhet të kenë filluar të mendojnë se kush mund të jetë e dashura e Eddie Nketiah. Aq më tepër, nëse përpara është martuar, (keni grua? apo fëmijë?). Po !, nuk ka asnjë mohim i faktit që zbrazësia e Eddie (fytyrën e tij për fëmijë + buzët rozë) nuk do ta bënte atë një A-Lister për të dashurat e mundshme dhe materialet e gruas britanike / afrikane.

Shumë tifozë kanë pyetur… Kush është e dashura e Eddie Nketiah? Kredia: Instagram

Pas orëve të kërkimit intensiv në internet, ne kemi kuptuar se sulmuesi nuk e ka bërë marrëdhënien e tij zyrtare (publike) në kohën e shkrimit. Aktualisht, llogaria e tij e mediave sociale Eddie Nketiah (Instagram, Facebook, Twitter) nuk pasqyron përfshirjen e tij me askënd. POR, mund të jetë që ai po takon fshehurazi dikë…Kush e di?…

Eddie Nketiah Stili i jetesës (makina e madhe):

Njohja me Eddie Nketiah Mënyra e jetesës do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të standardit të tij të jetesës. Në rast se nuk e dini (me siguri sepse thjesht zbarkove nga Marsi), Eddie është dikush që me siguri e di se si ta vendos pagën e tij në javë 16,426 £ në një përdorim të mirë. Shikoni udhëtimin e tij të lezetshëm !!.

Kjo është Makina e Eddie Nketiah

Në stilin e jetës së Eddie Nketiah, djali anglez nuk ka asnjë problem për ta lënë botën të shohë pjesën e ndezur të jetës së tij. Sipas GafferOnline, Eddie dikur pohoi se është me mend, por nuk tregon shumë për të. Sipas fjalëve të tij;

"Unë do të doja të them që jam mjaft i nënvlerësuar, POR jo shumë i ndezur. Thjesht më pëlqen t’i mbaj gjërat të qeta dhe të ftohta.

Unë jam në rrobat e mia në masë, duke kërkuar gjithmonë marka të reja, ju pëlqen të mbani gjëra të këndshme dhe të nënvlerësuara. "

Eddie Nketiah's Jeta personale:

Kush është Eddie Nketiah?… Whatfarë e bën atë të shënojë?…. Duke u nisur, ai është dikush që ndihet shumë i qetë në stilin e tij të shfaqjes dhe më pas ka prirjen të duket normal (si një i ri mesatar në Londër). Eddie është dikush që ka një përpjekje të vazhdueshme për rritje personale, si brenda dhe jashtë fushës.

Gjithashtu në jetën personale të Eddie Nketiah, ai është i sjellshëm për të gjithë ata që takon gjatë gjithë ditës, shumë kureshtar për rritjen dhe i gatshëm të mësojë pak më shumë rreth botës që e rrethon.

Jeta personale e Eddie Nketiah. Ai i pëlqen të mësojë rreth botës përreth tij dhe gjithashtu, të argëtohet me mentorin e tij. Kredia: IG

Për Eddie, të luani lojëra kompjuterike dhe të këshilloheni nga idhulli i tij janë të gjitha shenja të jetesës së lumtur. Larg futbollit, ai kalon kohë cilësore me Legjendën e famshme të Arsenalit- Ian Wright. Përveç legjendës, mësoi edhe Eddi Thierry Henry, një tjetër prej idhujve të tij. Sipas fjalëve të tij;

"Kur isha duke u rritur, Ian Wright ishte njeriu me të cilin kërkoja, dhe gjithmonë kam qenë një tifoz i madh i Arsenalit edhe ti ai ishe në Chelsea."

Eddie Nketiah's Jeta familjare:

Në sajë të Eddie që ka lindur në Angli, por ka origjinë dhe trashëgimi familjare Ganaian, beteja për të marrë besnikërinë e tij duhet të jetë shumë interesante. Në këtë pjesë, ne do të hedhim më shumë dritë mbi familjarët e Eddie Nketiah duke filluar me prindërit e tij.

Më shumë rreth babait të Eddie Nketiah:

Super babi është pika e parë e kontaktit sa herë që gjërat shkojnë keq për fëmijën e tij të dashur të lindur për herë të fundit. Me kalimin e viteve, babai i Eddie Nketiah ka futur vlera tek ai, gjë që ka ndikuar pozitivisht në këndvështrimin e tij për jetën. Eddie tha dikur sipas GafferOnline, akti i durimit dhe njohuri në lidhje me menaxhimin e pengesave të gjitha erdhën nga babai i tij me përvojë.

Më shumë rreth nënës së Eddie Nketiahut:

Nënat e mëdha kanë lindur një djalë të shkëlqyeshëm dhe nëna e Eddie Nketiah nuk është një përjashtim. Duke qenë djali i vetëm dhe fëmija i fundit i familjes Nketiah, një herë Eddie tha që ai merr një trajtim të veçantë nga nëna e tij. Ky është çmimi i tij për të qenë kartela e saj e fundit dhe bebja e shtëpisë. Nëna e Eddie Nketiah është përgjegjëse për moralin e mirë të djalit të saj, i cili sipas tij ka ndikuar në këndvështrimin e tij për jetën.

Më shumë Rreth Motrave të Eddie Nketiah:

Sipas GafferOnline, Dikur Eddie tha që të kesh një familje me motrat bukuroshe sigurisht që e bën familjen e tij një "Thur me shtiza". Po! si fëmija i fundit i lindur, motrat e tij e sheh përreth dhe natyrisht, Eddie e pëlqen atë dhe pretendon se ai është akoma nën kontroll të fortë (GafferOnline Report). Sidoqoftë, të dy motrat e Eddie Nketiah e kanë mbështetur gjithmonë atë, dhe futbollisti kurrë nuk ndalet së theksuari se sa i ka borxh.

Eddie Nketiah faktet:

fakt #1: Ndarja e pagave të tij:

Që nga përparimi i tij, shumë tifozë kanë bërë pyetjen; sa fiton Eddie Nketiah?…. Në vitin 2017, kontrata e dërguesit e shihte atë duke paguar një pagë dajak për rreth £800.000 në vit. Më e habitshme më poshtë është ndarja e pagave të Eddie Nketiah në vit, muaj, ditë, orë, minutë dhe sekonda.

EDDIE NKETIAH PJESA E PJESSPREJ DETYRIMI N IN STERLIMIN E POUNDIT (£)PREJ DETYRIMI N S EURO (€)
Farë fiton në vit£ 808,155€ 900,000
Whatfarë fiton ai për muaj£ 67,346€ 75,000
Farë fiton në javë£ 16,426€ 18,293
Farë fiton në ditë£ 2,208€ 2,459
Farë fiton për një orë£ 92€ 102
Whatfarë fiton për Minutë£ 1.53€ 1.71
Atë që ai fiton për sekonda£ 0.03€ 0.03

Kjo është ajo që fitoi Eddie Nketiah që kur filluat të shikoni këtë faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart lexohet (0), do të thotë që po shihni një faqe AMP. tani Kliko KETU për të parë rritjen e pagës së tij për sekonda. A e dini? ... Burri mesatar në Mbretërinë e Bashkuar duhet të punojë për të paktën 2.2 vjet për të fituar £ 67,346, që është shuma që Eddie Nketiah fiton në 1 muaj.

fakt #2: Në lidhje me Festimin e Qëllimit të tij "CALL ME":

Origjina e festimit të CALL ME Goal të Eddie Nketiah. Kredia e imazhit: GafferMagazine dhe FourFourTwo

Kur intervistohet në GafferOnline, Eddie u pyet për festimin e qëllimit të markës së tij me emrin 'thirrje'. Sipas fjalëve të tij;

"Festimi im i thirrjes filloi gjatë një sezoni para-sezoni me Arsenalin, të cilin unë erdha shumë vonë.

duke iu afruar minutës së fundit, ne po tërhiqnim kundër Bayern Munich. Papritur, shënova shumë larg menjëherë pa e prekur topin siç duhet.

Pas ndeshjes, media e Arsenalit ka cicëruar në Twitter duke thënë: 'NSE Keni nevojë për një qëllim? Më mirë telefononi Eddie !!."Stili i festimit sapo mbërtheu prej andej."

fakt #3: Feja e Eddie Nketiah:

Duke gjykuar me emrin e tij të mesëm "Kedar", ekziston mundësia që prindërit e Eddie Nketiah të mund të ishin myslimanë. A e dini? ... Kedar do të thotë "I fuqishëm”Në arabisht, dhe është një emër arab mysliman i dhënë birit të dytë të Ismaelit. Mos harroni gjithashtu se Kedari është nipi i Abrahamit dhe Agar. Prandaj, është e mundur që familjarët e Eddie Nketiah të jenë muslimanë nga feja. Ata nuk janë të krishterë siç mendojnë shumë adhurues.

fakt #4: Tattoos e Eddie Nketiah:

Më në fund në Faktin e Eddie Nketiah është biseda për të dhe tatuazhet. E vërteta është, Eddie nuk beson në "Kultura e tatuazheve”, Një temë që është shumë e njohur në botën e sotme sportive. Sulmuesi 5.74ft në kohën e shkrimit nuk ndjen nevojën për të pasur bojëra të anëtarëve të familjes, të dashurës dhe fëmijëve të tij të ardhshëm si arte të trupit.

Eddie nuk ka kohë për Tattoos. Duke gjykuar nga kjo foto, ai është Ink i lirë në kohën e shkrimit. Kredia: IG

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Story Fëmijërinë tonë për Eddie Nketiah Plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu