Histori Fëmijërie Eberechi Eze Plus Faktet e Biografisë së Untold

Histori Fëmijërie Eberechi Eze Plus Faktet e Biografisë së Untold

Artikulli ynë ju jep mbulim të plotë të Tregimit të Fëmijërisë Eberechi Eze, Faktet e Biografisë, Jeta Familjare, Prindërit, Jeta e Parakohshme, mënyra e jetesës, e dashura, Jeta personale dhe ngjarje të tjera të dukshme pikërisht nga kur ai ishte një fëmijë deri kur u bë i njohur.

Jeta dhe ngritja e Eberechi Eze. Kredite e imazhit: Instagram.
Jeta dhe ngritja e Eberechi Eze. Kredite e imazhit: Instagram.

Po, të gjithë e dinë stilin e tij të lojës dhe aftësitë teknike. Sidoqoftë, vetëm disa konsiderojnë versionin tonë të Bio të Eberechi Eze i cili është mjaft interesant. Tani, pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë së Eberechi Eze:

Eberechi Oluchi Eze lindi në ditën e 29 qershor 1998 në zonën Greenwich të Londrës Jug-Lindore, Angli. Ai është një nga jo më pak se 3 fëmijët e lindur nga prindërit për të cilët jo shumë dihet në kohën e vendosjes së biografisë së tij.

Në sajë të vendlindjes dhe ngjyrës së tij, Eze është një anglo-afrikan i përkatësisë etnike dhe prejardhjes. Ashtu si Chris Smalling, të dy familjet e tyre në të njëjtën zonë në Londër. Eze Eberechi u rrit në të njëjtën zonë së bashku me dy vëllezër - Chima dhe Ikechi - të cilët mund të ishin ose më të vjetër ose më të rinj se ai.

I riu Eberechi Eze u rrit në kryeqytetin e Londrës. Cred: IG dhe WorldAtlas.
I riu Eberechi Eze u rrit në kryeqytetin e Londrës. Cred: IG dhe WorldAtlas.

Vitet në rritje:

Duke u rritur në një nga banesat ngjitur spitalit të vjetër të Greenwich në kryeqytetin e Anglisë, i ri Eze ishte një fëmijë i ri atletik që luante futboll si një fëmijëri për arsye argëtimi dhe arratisjeje.

Sfondi i Familjes:

Për të filluar me arratisjen, zona ku u vendos familja e Eberechi Eze dhe ku ai u rrit nuk ishte një vend i mirë - jo falë elementeve të krimit. Ishte vetëm një vend ku prindërit nigerianë të emigrantit të tij mund të përballonin jetesën pasi migruan në Angli vite para se ai të lindte. Ashtu si migrantë të ngjashëm nga origjina familjare nigeriane, prindërit e Eze i përkisnin shtresës së mesme të ulët.

Nuk dihet shumë për prindërit e Eberechi Eze në kohën e vendosjes së kësaj bio. Kredia e imazhit: ClipArtStudio
Nuk dihet shumë për prindërit e Eberechi Eze në kohën e vendosjes së kësaj bio. Kredia për imazhin: ClipArtStudio

Si i tillë, Eze nuk kishte shumë si fëmijët e moshës së tij rreth lagjes së tij. Sidoqoftë, ai për fat të mirë gjeti baza të përbashkëta me fëmijët duke luajtur lojëra fetare me ta në çdo mundësi të dhënë.

Ndërtimi arsimor dhe karriera i Eberechi Eze:

Vendi i parë në të cilin keqbërësi i atëhershëm i futbollit dhe bashkëmoshatarët e tij shpesh shkonin pas shkollës ishte një fushë aty pranë, ku ata do të luanin futboll për orë të gjata, derisa prindërit e tyre erdhën për t'i thirrur ata.

Mrekulli i atëhershëm i futbollit shpesh luante futboll me miqtë e tij pas shkollës. Kredi: Pinterest.
Mrekulli i atëhershëm i futbollit shpesh luante futboll me miqtë e tij pas shkollës. Kredi: Pinterest.

Ndërsa Eze ishte në të, ai e dinte se po mësonte një art të vlefshëm në një sport që mund të bënte një emër për të. Ai ishte gjithashtu vigjilent për mundësitë e fillimit të një ngritje të karrierës së sinqertë në çdo akademi të njohur të futbollit.

Vitet e hershme të Eberechi Eze në Futboll:

Kur koha ishte e duhur, Eze filloi stërvitjen me sistemet rinore të Arsenalit, por u lirua në vitin 2011 sepse klubi me qendër në Londër nuk e pa atë 13-vjeçar të vogël si një perspektivë të ndritshme. Ndërsa Arsenali e refuzoi atë, ata e pranuan Eddie Nketiah, një refuzues tjetër nga Chelsea që mendonin se ishte më mirë.

Refuzimi dhemb, por nuk ka pse ta mbajë mbrapa. Siç pritej, prindërit dhe anëtarët e familjes Eberechi Eze bënë çmos për të ndihmuar Eze të qëndronte i fortë mendërisht gjatë kësaj periudhe.

Edhe pse tërheqja e bëri Eze të zymtë për një kohë, ai ishte në gjendje të merrte veten dhe të sigurojë një vend në akademinë Fulham, ku filloi të shijonte përsëri futbollin. Përpjekjet e mëpasshme të karrierës së parë e panë Eze të marrë një rezultat 4 muajsh në Reading FC përpara se të bashkohej me Millwall FC si një 16-vjeçar në vitin 2014.

Një foto e rrallë që ai luante për Millwall FC Image Image: Instagram.
Një foto e rrallë që ai luante për Millwall FC Image Image: Instagram.

Biografia e Eberechi Eze - Rruga drejt famës:

A e dini se Eze u la i lirë nga Millwall FC vetëm kur ai mendoi se e ardhmja e tij me klubin po shkonte me premtime në drejtimin e duhur? Përsëri, ky zhvillim i trishtuar ishte i befasishëm dhe depresionues për të riun. Anydo futbollist i ri që ka jetuar përmes një qenie të lëshuar jo vetëm një herë por dy herë do të njohë shumë mirë edhe dhimbjen e thellë emocionale që mund të shkaktojë.

Pas lëshimit të tij të befasishëm nga Millwall, Eze me trishtim u tha prindërve dhe anëtarëve të familjes se ai do të linte futbollin. Ai mendoi të merrte një punë me kohë të pjesshme në Tesco, si dhe të vazhdonte studimet në kolegj, por së shpejti ai mori një telefonatë për t'u bashkuar me Queens Park Rangers (QPR).

Për gëzimin e vetvetes, prindërve dhe anëtarëve të familjes, QPR u bë një burim ngushëllimi për realitetin e tij të trazuar. Një Eze 18-vjeçare pranoi mundësinë për të luajtur përsëri duke nënshkruar kontratën e tij të parë me klubin në gusht 2016. Nga ana e tyre, QPR i dha Eze mundësinë që të tregojë talentin e tij dhe të zhvillojë aftësitë e tij duke përfshirë dërgimin e tij në Wycombe Wanderers me kredi në 2017.

Biografia e Eberechi Eze - Rise To Fame Story:

Pas përfundimit të stinës së tij mbresëlënëse të kredisë një vjeçare, Eze u soll në klubin e tij mëmë, ku ai ka bërë mirë për të siguruar pozicionin e tij si një fitues. Shpejt përpara për vitin 2020, Eze është anësori që menaxheri i QPR e ka ndërtuar skuadrën e tij rreth e rrotull.

Anësori është i lumtur në QPR, ku është i vlefshëm për ekipin. Imazhi: ESPN.
Anësori është i lumtur në QPR, ku është i vlefshëm për ekipin. Imazhi: ESPN.

Futbollisti i Nigerian Family Origin nuk është as afër se parashikohet të pretendojë për këtë lojtarët më të mëdhenj të futbollit për burra. Sidoqoftë, ai është duke vizituar linjën për tu bërë një nga premtimet më të bukura të Anglisë për futbollin.

Sulmuesi aktualisht është në radarin e skuadrave më të mira të Evropës ndërsa Anglia dhe Nigeria po bëjnë gjithashtu lëvizje për të siguruar nënshkrimin e tij për detyrën ndërkombëtare. Nigeria ka më shumë shpresë se djaloshi do të luante për Super Eagles. Kjo përfshin ndjekjen e rrugës së lojtarëve në vend të Anglisë si Sone Aluko, Victor Moses, Shola Ameobi, Alex Iwobi dhe Ola Aina.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

E dashura e Eberechi Eze- është ai beqar apo i martuar?

Duke vazhduar në Eze Eberechi e duan jetën, nuk mund të themi përfundimisht se ai është beqar. Kjo kryesisht për faktin se dy fotografi në faqen e Instagramit të krahut të ri sugjerojnë se ai ka një të dashur pak të njohur.

E dashura e Eze Eberechi nuk duket vetëm si ajo që ka rrënjë afrikane, por godet tifozët si një ndeshje perfekte për një krah të mrekullueshëm. Ne me të vërtetë shpresojmë që dueti të takohen dhe të kenë plane më të mëdha për të ardhmen.

Fotografitë e lezetshme të Eberechi Eze me të dashurën e tij të vogël të njohur. Burimi: Instagram.
Fotografitë e lezetshme të Eberechi Eze me të dashurën e tij të vogël të njohur. Burimi: Instagram.

Jeta familjare e Eberechi Eze:

Familja ka qenë baza e rrugës së Eze-s në futboll nga jeta e tij e hershme e deri më sot. Në këtë pjesë, ne do të hedhim më shumë dritë tek prindërit dhe anëtarët e familjes Eberechi Eze.

Për babanë dhe nënën e Eberechi Eze:

Eze nuk ka akoma për të zbuluar identitetin e prindërve të tij nigerianë por ne me siguri e dimë se ata janë entuziastë futbolli dhe prindër mbështetës. Në fakt, anësori i dha kredi nënës së tij për ngushëllimin e tij pas largimit të tij të pahijshëm nga akademia e Arsenalit.

Në anën tjetër Federata e Futbollit e Nigerisë - në fund të vitit 2019 - tha se ata po diskutojnë me babin dhe nënën e Eze me synimin për të siguruar nënshkrimin e tij për detyrën e qëllimshme. Diskutimet flasin shumë për përfshirjen e prindërve të Eze në jetën e tij në karrierë.

Rreth vëllezërve dhe të afërmve të Eberechi Eze:

Anësori dihet që ka dy motra dhe motra. Ata janë vëllezërit e tij Ikechi dhe Chima. Ikechi është një futbollist që luan për klubin e futbollit Braintree Town (si në Prill 2020). Nga ana e tij, Chima duket shumë si Eze. Ai ka interes për modën dhe blerjet në internet.

Eberechi Eze me vëllezërit e tij Ikechi (majtas) dhe Chima (djathtas). Burimi: Instagram.
Eberechi Eze me vëllezërit e tij Ikechi (majtas) dhe Chima (djathtas). Burimi: Instagram.

Larg jetës së ngushtë familjare të Eze-s, nuk dihet shumë për prejardhjen e tij dhe origjinën familjare, veçanërisht pasi ato lidhen me gjyshërit e tij atëror dhe nënë. Në mënyrë të ngjashme, nuk ka të dhëna për hallat, xhaxhallarët dhe kushërirat e Eze-s ndërsa nipërit dhe mbesa e tij nuk dihen ende.

Jeta personale e Eberechi Eze:

Larg karakterit të tij në tokë, Eberechi Eze mishëron tipare të personalitetit të pëlqyeshëm që përfshijnë qëndrueshmëri, inteligjencë emocionale dhe një sens unik humori. Përveç kësaj, ai e di se si të balancojë në mënyrë të përsosur ambicien me qëndrimin e duhur.

Anësori i mrekullueshëm Shenja Zodiac e të cilit është Kancer rrallë zbulon detaje që i përkasin jetës së tij private dhe personale. Aktivitetet që përbëjnë interesat dhe hobi të tij përfshijnë shikimin e filmave, dëgjimin e muzikës, duke luajtur lojëra video dhe kalimin e kohës së mirë me familjen dhe miqtë.

Ja një nga të paktat origjinale të futbollit që shijojnë muzikë pa u mbyllur sytë. Burimi: Instagram.
Ja një nga të paktat origjinale të futbollit që shijojnë muzikë pa u mbyllur sytë. Burimi: Instagram.

Jeta e Eberechi Eze-s:

Lidhur me mënyrën se si Eze Eberechi i bën dhe i shpenzon paratë e tij, ai ka një vlerë neto prej mbi 1 milion dollarësh gjatë hartimit të kësaj bio. Rrymat kontribuese në vlerën neto të krahut përfshijnë pagat dhe pagat që ai merr për të luajtur futboll të ekipit të parë.

Ai ka një vlerë mbi 1 milion dollarë (shifrat e vitit 2020) duke shkruar këtë bio. Imazhi: Instagram dhe Photofunia.
Ai ka një vlerë mbi 1 milion dollarë (shifrat e vitit 2020) duke shkruar këtë bio. Imazhi: Instagram dhe Photofunia.

Për më tepër, miratimet me marka si Adidas bëjnë shumë për të forcuar bazën e pasurisë së Eze-s. Si i tillë, ai nuk është i huaj për kënaqësitë e jetës që përfshin lundrimi në rrugët e Londrës me makina ekzotike, si dhe jetesën në shtëpi të mirë.

Faktet e Eberechi Eze:

Për t'i dhënë fund bio-s sonë të Eberechi Eze, këtu janë pak të njohura ose fakte të pabotuara për anësorin.

Fakti # 1 - Ndarja e pagave:

Më 3 gusht 2016, sulmuesi nënshkroi një kontratë me QPR, një që e pa atë të fitonte një pagë dajak prej 273,000 £ (313,051 Euro) në vit. Dobësimi i pagës së tij në numër më të vogël, do të thotë se ai fiton si më poshtë.

Në vit: £ 273,000 € 313,051
Për muaj: £ 22,750 € 26,088
Në javë: £ 5,291 € 6,067
Në ditë: £ 756 € 867
Në orë: £ 32 € 36
Për Minutë: £ 0.53 € 0.6
Për sekondë: £ 0.008 € 0.01
Ndarja e pagës Eberechi Eze

Kjo është ajo EBERECHI EZE ka fituar që kur fillove të shikosh këtë faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart lexohet (0), do të thotë që po shihni një faqe AMP. JO-AMP në faqet do të shihej rritja e pagës së tij për sekondë që fitonte.

A e dini? ... Një qytetar mesatar në Mbretërinë e Bashkuar që fiton £ 2,830 në muaj do të duhej të punonte për 8 muaj për të fituar £ 22,750 që është shuma që Eze fiton në një muaj.

Fakti # 2 - Renditja e Fifa:

Eze ka një vlerësim të përgjithshëm të FIFA-s me 75 pikë. Vlerësimi i dobët është i përkohshëm në dritën e rritjes dhe formës së mirë që krahu kohor ka shfaqur së fundmi. Kështu, është çështje e vetme kohë përpara se tifozët ta shohin Eze të arrijë potencialin e tij prej 83 pikësh.

Pa dyshim, renditja e Eberechi Eze's SoFIFA (shifrat e FIFA 20) tregojnë se ai përkrah shënjestrave - pëlqimet Samuel Chukwueze, Boubakary Somare dhe Curtis Jones janë lojtarë për të ardhmen.

Tshtë e përshtatshme të themi se ky është fillimi i tij i përulur. Imazhi: SoFIFA.
Tshtë e përshtatshme të themi se ky është fillimi i tij i përulur. Imazhi: SoFIFA.

Më shumë Fakte:

Fakti # 2 - Feja:

Anësori ende nuk është duke lënë tregues lidhur me atë nëse është besimtar apo jo. Sidoqoftë, shanset janë në favor të prindërve të Eberechi Eze duke e ngritur atë si një besimtar që praktikon krishterimin. Feja është kryesisht e veçantë me nxjerrjen Igbo të Nigerisë Juglindore, ku Eze ka rrënjët e tij familjare.

Fakti 3 - Kafshët shtëpiake:

Si shumica e gjenive të futbollit, Eze është shumë e mirë për të mbajtur kafshët shtëpiake veçanërisht qen. Ai ka një qen racë të rrallë të cilën ai shpesh merr në Instagram foto të denja për fansat të admirojnë. Shikoni një nga fotot e tilla të lezetshme më poshtë.

Ju lutemi kontaktoni lojtarin ose klubin e tij mëmë sa herë që shihni një qen endacak që duket si ky në Londër. IG.
Ju lutemi kontaktoni lojtarin ose klubin e tij mëmë sa herë që shihni një qen endacak që duket si ky në Londër. IG.

Fakti 4- XNUMX- Tattoos:

Eze është pa tatuazhe ose arte trupi - në këtë kohë - sepse ai i sheh ato si një shtesë të panevojshme. Ai është duke punuar në mënyrë që të ketë një trup të mirë të ndërtuar që është në përputhje me lartësinë e tij mbresëlënëse prej 5 metra 8 inç.

Fakti # 5 Trivia:

A e dini se viti i lindjes së Eze - 1998 është i famshëm për vitin që u themelua motori i kërkimit Google? Në skenën argëtuese, 1998 u shfaq për të nxjerrë filma të njohur si Titanic dhe Saving Private Ryan.

Disa nga lëshimet dhe lëshimet që e bënë 1998 një vit interesant. Google dhe IMDB.
Disa nga lëshimet dhe lëshimet që e bënë 1998 një vit interesant. Google dhe IMDB.

Wiki:

Për të përdhosur faktet tona të biografisë, ju paraqesim wiki-in e Eberechi Eze. Kjo tabelë do t'ju ndihmojë të merrni informacion të shpejtë dhe konciz rreth futbollistit.

fullname: Eberechi Oluchi Eze.
Data e lindjes: 29 qershor 1998 (mosha 21).
Vendi i lindjes: Greenwich, Angli.
prindërit: Z. dhe Zonja Eze.
Vëllezërit e motrat: Ikechi dhe Chima (vëllezërit).
Origjina familjare / rrënjët: Prejardhja Nigeriane.
Edukimi i Futbollit: Millwall.
Gjatesia: 5 ft 8 në (1.73 m).
Potenciali i FIFA-s: 83 (FIFA 20).
Zodiaku: Cancer.
Të dhënat në Wiki të Eze Eberechi

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që morët kohë për të lexuar versionin tonë të Eberechi Eze histori fëmijërie -Përfshirja e tij fakte biografie. Në LifeBogger, ne vazhdimisht përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu