Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me pseudonimin "Luffy". Faktet e Biografisë së Untoldit të Fëmijërisë sonë Lys Mousset Plus Fëmijët Ju sjellim një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Lous Mousset. Kredite e imazhit: lajmezare, SportNet, programe të futbollit dhe TransferMarket

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë që ai është një vrapues i fuqishëm dhe një përfundimtar i arritur, ai që është i aftë të shkojë në mbrojtje të së kaluarës kur paraqitet me mundësi. Sidoqoftë, vetëm disa nga tifozët e futbollit e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Lys Mousset i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Fakte Biografia e Untold - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Duke u nisur, emri i tij i plotë është Lys Émilien Mousset Mendy. Ai lindi në 8 shkurt 1996 pranë prindërve të tij në Le Havre, qyteti më i madh portual në rajonin e Normandisë në Francën veriore, Francë.

Lys Mousset e ka origjinën e tij familjare nga qyteti portual i Le Havre i cili është vetëm 150 km në Bregun e Jugut të Anglisë. Qyteti i bukur ku erdhi familja e Lys Mousset ishte përshkruar dikur nga UNESCO në 2005 si një sit i trashëgimisë botërore falë muzeut të tij modern të artit dhe pikturave impresioniste.

Lys Mousset e ka origjinën e tij familjare nga qyteti portual i Le Havre. Ai gjithashtu ka rrënjë të thella familjare afrikane - nga Senegali, Afrika Perëndimore

Megjithëse besojmë se Lys Mousset vjen nga Franca. Por, duke gjykuar nga vështrimi i tij, lehtë mund të nxjerrësh përfundimin se ai i ka rrënjët e tij familjare nga Afrika. Epo, supozimi juaj ishte i duhuri. Burri francez i ka rrënjët e tij familjare nga vendi i Senegalit të Afrikës Perëndimore. A e dini? ... Babai i Lys Mousset është Senegal, ndërsa nëna e tij, nga ana tjetër, është franceze.

Mousset Lys përshëndet nga një prejardhje familjare e klasës së mesme dhe u rrit së bashku me prindërit e tij, të cilët herët, e kishin provuar të luante futboll. Për dallim nga babai i tij që ishte më pak i rreptë, nëna e Lys këmbënguli se djali i saj nuk duhet të bëjë kompromis duke lexuar librat e tij për të luajtur futboll me miqtë. Njeriu francez zbuloi dikur informacionin (me imazhin më poshtë) në lidhje me edukimin e tij nga llogaria e tij në Twitter.

Nëna e Lys Mousset e bëri atë të bazuar për të luajtur futboll kur ishte fëmijë. Kredite: Twitter
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Fakte Biografia e Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Megjithë përballjen e tensionit nga shtëpia, Lys ende gjeti një mënyrë për të kontrabanduar veten dhe për të luajtur futboll me miqtë. Në fund të fundit, futbolli mbizotëroi mbi akademikët dhe pas shumë bindjes, prindërit e Lysit sidomos mamaja e tij më në fund besuan në ëndrrat e tij. Të dy nënat dhe babai e mbështetën, ata e shtynë djalin e tyre të bëjë punën e vështirë në përpjekjen e tij për t'u bërë një profesionist.

Lys ashtu si çdo fëmijë tjetër që aspiron futbollin kishte Një ëndërr e madhe për t'u bashkuar me Le Havre, skuadra më e madhe profesionale e qytetit të tij sportiv dhe një nga klubet më të vjetra të futbollit francez. Sidoqoftë, ai e dinte se nuk ishte e lehtë të bashkohesh me klubin konkurrues që kishte lojtar të akademisë si Paul Pogba, Dimitri Paguesi, Riyad Mahrez, Benjamin Mendy, etj në gjelin e tyre.

Lys Mousset kishte histori për këto produkte të Akademisë dhe u zotua të ndiqte hapat e tyre. Kredia e figurës: Unë

Me vështirësitë e hershme për t'u bashkuar me Le Havre, francezi mori mundësi të tjera. Në moshën 7 vjeç, Lys filloi të ndiqte një shkollë futbolli në lagjen e tij me emrin Soquence Graville. Ndërsa u zhvillua më tej, ai kaloi në një akademi pak më të madhe Havre Caucriauville. Kaluar dy vjet në akademi e pa atë duke u zhvilluar në një talent unik, ai që e bëri atë të ndjehej se ishte i gatshëm të përballet me një sfidë gjyqësore me Le Havre.

Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e hershme e karrierës

Në kohën kur ai kaloi gjyqe dhe u bashkua me prestigjozitetin Le Havre, gëzimi i prindërve dhe anëtarëve të familjes Lys Mousset nuk dinin kufij. Lys iu bashkua akademisë Le Havre në vitin 2006 në moshën 10 vjeç.

Lys kaloi nëntë vjet duke punuar në sistemin e rinisë së Le Havre. Në vitin 2012, ai u diplomua në Le Havre II (ekipi rezervë i klubit), një moment që hapi një kapitull të ri në jetën e tij. Pasi mungoi për një kohë, Mousset filloi të bënte përshtypje në Le Havre II, duke shënuar 14 gola para se të bënte debutimin e tij për ekipin e parë.

Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Fakte Biografia e Untold - Rruga për famë

Duke iu afruar moshës 20 vjeç, Lys Mousset u bë e uritur për famë. Edhe ti e ardhmja dukej e ndritshme ndërsa ishte në Le Havre, futbollisti francez mezi priste të linte vendin e tij dhe të shkonte të luante jashtë vendit.

Vendimi: Në sezonin 2016–2017, Lys Mousset ndoqi gjurmët e Anthony Martial ndërsa ai braktisi të ndiqte karrierën e tij në Francë. Udhëtimi i tij për në Angli e pa atë të bashkohej me AFC Bournemouth i cili ishte në sezonin e tyre të dytë radhazi në Premier League.

Gjërat nuk shkuan siç ishte planifikuar për francezin në bregdetin jugor të Anglisë. Poor Lys Mousset vuajti nga mungesa e kohës së lojës, një zhvillim që e pa atë të menaxhonte vetëm pesë gola në të gjitha garat gjatë tre viteve të tij me Bournemouth. Ai një herë shprehu zhgënjimin e tij me fjalët e tij për gazetën franceze Paris-Normandie. Ai tha;

"Nëse do të doja të isha i treti, i katërti ose i pesti në linjë si sulmues, mund të kisha nënshkruar për Arsenalin ose Tottenham.

Shtë e çuditshme, por ndjehem sikur më kanë mbetur në njërën anë, dhe më shqetëson të mendoj se mund të shkoj një sezon pa shënuar vetëm për shkak të mungesës së kohës së lojës

Sinqerisht, ndjehem sikur jam spektator. Nuk mund të qëndroj kështu. Unë gjithmonë ëndërroja të isha në Angli, por jo në këto kushte. "

Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Fakte Biografia e Untold - Ngrihu në famë

Në shtëpi, ishte e vështirë për anëtarët e familjes Mousset, veçanërisht prindërit e tij, të merreshin me të parë një nga vetë ata që binte në rregull duke ndjekur urdhrin me Bournemouth. Duke parë opsionet, Lys Mousset filloi të udhëtonte nëpër gjarpërinj dhe shkallë të ndryshme të futbollit anglez, në mënyrë që të njihej si një sulmues i ekipit të parë.

Në ditën e 21 të korrikut 2019, Lys Mousset nënshkroi për klubin e promovuar rishtas Premier League Sheffield United. Fatmirësisht, Mousset ka shfaqur më rregullisht si një sulmues të zgjedhjes së parë me Sheffield.

Në kohën e shkrimit, aspekti më i dukshëm i lojës së Mousset është forca e tij mbresëlënëse. Ai është një vrapues i fuqishëm dhe një përfundimtar i arritur që është i aftë të shkojë në mbrojtje të së kaluarës kur paraqitet me mundësi. Më poshtë është një pjesë e provave video të stilit të tij të lojës (Kredia për FUT 10).

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e famës së tij me Sheffield United, është e sigurt që shumica e tifozëve duhet të kenë menduar në lidhje me faktin nëse Lys Mousset ka një të dashur ose një grua. Po, nuk ka asnjë mohim i faktit se ai nuk është i pashëm. Foshnja e tij u përball me pamje të lezetshme, me të vërtetë e vendos atë në krye të listës së dëshirave të çdo zonje.

Kush është e dashura e Lys Mousset

Lys Mousset ka habitur fansat me mënyrat se si e mban jetën e tij të marrëdhënies private. Nga udhëtimet sekrete dhe pa dyshim mbajtja jashtë Instagramit, e dashura dhe mamaja e fëmijës së Lys Mousset është pajtuar me burrin e saj që të qëndrojë jashtë vëmendjes.

Lys Mousset ka një vajzë
Lys Mousset është i famshëm në futbollin anglez, dhe madje edhe më i rëndësishëm për vajzën e tij. Megjithë orarin e tij të ngjeshur si futbollist, Lys di të krijojë kohë dhe të kalojë kohë cilësore me vajzat

Pa dyshim, vajza e tij e vogël sjell softin në të, një zhvillim që e ka bërë atë një nga babët më të zjarrtë të futbollit.

Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta personale

Njohja me jetën personale të Lys Mousset larg futbollit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Duke u nisur, ai është një figurë e lezetshme, e qetë dhe e mbledhur. Larg futbollit, Lys pëlqen të kalojë kohën së bashku në Ballkonin e tij të bukur i cili ka një pamje të mahnitshme të qendrës së qytetit të Yorkshire Jugut. Ai gjithashtu e dashuron veten si një tip i pastër dhe me kokë të lezetshëm me një bukuri të pamohueshme në pamjen e tij.

Njohja me jetën personale të Lys Mousset. Kredia e imazhit: Instagram
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Fakte Biografia e Untold - Lifestyle
Falë një pagë të përjavshme, e cila arrin një pagë vjetore prej 1,037,089 funtesh, Lys Mousset është me të vërtetë e talentuar me mjetet për të jetuar me lavdi, që nënkupton një mënyrë jetese ekzotike. Siç vërehet më poshtë, Lys blen rroba të shtrenjta, orë, këpucë dhe më e rëndësishmja, mban në makinën e tij super të shtrenjtë.
Lys Mousset është i talentuar me mjetet për të jetuar jetën me lavdi dhe kjo mund të shihet në makinën e tij dhe sensin e veshjes. Kredia e imazhit: Instagram
E thënë thjesht, mënyra se si Mousset i kushton pagat e tij për të jetuar një mënyrë jetese të shtrenjtë është e ngjashme me angazhimin e tij në fushë.
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta familjare

Ndërsa jeni në detyra në karrierë, Cila është më e afërta me Familjen për Lys Mousset?. Përgjigja është trashëgimia e tij familjare Senegalase. Lys vazhdon me rrënjët e familjes senegaleze të tij dhe ka një mënyrë për t'u bashkuar me vëllezërit e tij Senagalezë dhe duke treguar trashëgiminë e tij me bandën e gjallë të duarve.

Familja më e ngushtë me Lys Mousset. Kredia e imazhit: Instagram

Ashtu si në kohën e shkrimit, familja e Lys aktualisht jeton një jetë private dhe të ulët, pavarësisht paparacëve gjithmonë në prowl dhe mënyrave të shumta për t'u lidhur me mediat sociale. Sidoqoftë, one gjë është e sigurt. Nëna e tij, babai, vëllai (i), motra (të) dhe të afërmit e tij aktualisht po korr përfitimet e të pasurit një prej tyre i cili është në krye të çështjeve të futbollit anglez. Isshtë vetëm çështje kohe para se të shohim anëtarët e familjes së tij në mediat sociale.

Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të patreguara

FACT1: Viti Ai lindi: A e dini? ... Në vitin 1996 lindi Lys Mousset, nuk kishte Google, Facebook, Twitter, YouTube dhe Reddit. Gjithashtu, nuk kishte asnjë të LinkedIn, Pinterest, Tumblr, Snapchat dhe Flickr. Po kështu, iPhone, telefonat e kamerave, iPods, Skype, Gmail, Wikipedia dhe iTunes nuk ekzistuan akoma. Atë vit dëshmuan daljen në treg të Nintendo 64.

FACT2: Feja e Lys Mousset: Qyteti nga ai erdhi, Le Havre është i ndarë në tetë famulli dhe ka 24 vende adhurimi (kisha dhe kapela). Sidoqoftë, mosekzistimi i provave fotografike të praktikës së tij fetare na ka bërë të sugjerojmë që Mousset gjithashtu mund të ishte jofetar.

FACT3: Tattoo i Lys Mousset: Të gjithë e dimë Kultura e tatuazheve është shumë e popullarizuar në botën e sotme të futbollit pasi shpesh përdoret për të portretizuar fenë e dikujt ose njerëzit që i duan. Lys Mousset në kohën e të shkruarit është pa tatuazhe. Siç vërehet më poshtë në foton e tij me mikun më të mirë të AFC Bournemouth, Jordan Ibe, në trupin e tij të sipërm dhe të poshtëm nuk ka bojëra.

Faktet e tatuazhit të motit Lys Kredia e figurës: WTFoot

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Fëmijës tonë Lys Mousset Story Plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu