Michael Obafemi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Michael Obafemi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Michael Obafemi portretizon Fakte mbi Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto. Me pak fjalë, ju prezantojmë rrugëtimin e tij të jetës së Futbollistit, nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm.

Po, të gjithë e dinë që ai është një punëtor i palodhur Aaron Connolly, ai që përdor lojën e tij për të sfiduar tifozët, që ai mund ta hakojë atë për klubin dhe vendin. Përkundër kësaj, ne e kuptojmë se Bio e Michael Obafemi është e panjohur për shumë nga ndjekësit e tij. Kujtimet e tij zbulojnë shumë për të dhe pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Historia e Fëmijërisë për Michael Obafemi:

Për fillestarët e Biografisë, ai është mbiquajtur "Mica". Michael Oluwadurotimi Obafemiwas lindi më 6 korrik 2000 në kryeqytetin e Dublinit në Irlandë. Futbollisti irlandez lindi nga nëna e tij, zonja Bolajoko Oredein dhe nga një baba pak i njohur.

LEXO
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Origjina e Familjes Michael Obafemi:

Së pari dhe më e rëndësishmja, sulmuesi është një qytetar bonafide i Irlandës. Sidoqoftë, rezultatet e hulumtimeve të kryera për të përcaktuar origjinën e familjes Michael Obafemi tregojnë se ai është me përkatësi joruba.

Ky grup etnik dominon pjesën më të madhe të Nigerisë perëndimore. Si pasojë, prindërit e Michael Obafemi janë afrikanë dhe me rrënjë nigeriane. Vetë futbollisti është irlandez dhe ka gjak nigerian që rrjedh nëpër venat e tij.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Vitet e rritjes:

A e dini se gjeniu i futbollit ishte akoma shumë i ri kur babai dhe nëna e tij u transferuan në Angli? Ishte në vend që një 4-vjeçar Obafemi filloi të luante futboll me vëllain e tij të madh Afolabi Obafemi.

“Ne rregullisht luanim futboll jashtë shtëpisë sime në beton. Praktika jonë përfshin goditjen e topave kundër gardhit të fqinjit tonë derisa të flasim shumë mirë ”,

shënon sulmuesin e fillimeve të tij të hershme në futboll.

LEXO
Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Michael Obafemi Sfondi Familjar:

E vërteta është, ai nuk vinte nga një familje super e pasur, por e klasës së mesme. Ndërsa ishin në Angli, prindërit e Michael Obafemi u vendosën në Chingford. Zona është një rreth periferik në Londrën Veri-Lindore. Babai dhe nëna e Michael Obafemi siguruan që ai të kujdesej mirë. Kështu, ai u rrit i lumtur si shumica e fëmijëve në lagjen North East London.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë

Michael Obafemi Historia e Futbollit:

Kur ishte koha e duhur, fati i entuziastit të futbollit filloi të thërriste. Në atë kohë, prindërit e Michael Obafemit e konsideruan të nevojshme t'i jepnin pasionit të tij një drejtim produktiv. Si të tillë, ata u kujdesën për regjistrimin e tij për trajnim në klubin e fëmijërisë - Ryan FC në Chingford.

LEXO
Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vitet e para me Chelsea, Arsenal dhe Watford:

Zhvillimi i të riut në Chingford ishte i shpejtë, kështu që ai vazhdoi të kalonte periudha të tjera të krijimit të karrierës së tij në një shumëllojshmëri të akademive të futbollit. Akademitë përfshijnë Chelsea, Arsenal dhe Watford.

Michael Obafemi Historia e Fëmijërisë - Ai pati ngritjen e karrierës së tij në një numër akademish futbolli.
Michael Obafemi Historia e Fëmijërisë - Ai pati ngritjen e karrierës së tij në një numër akademish futbolli.

Në kulmin e karrierës së të rinjve të Obafemit në Watford, futbollisti dihet se ka gjetur pjesën e prapme të rrjetës 11 herë në një ndeshje të vetme. Pas kësaj, ai u la i lirë nga klubi në moshën e re 14 vjeçare. Otbsports jep detaje të plota të historisë së tij të refuzimit të Watford.

Michael Obafemi Biografia - Rruga drejt Suksesit:

Pas lëshimit të prodigit të futbollit nga Watford, ai mori një vit nga loja e madhe në mënyrë që të reflektonte nëse ai vërtet dëshironte futbollin si një sport karriere apo jo. Ai gjithashtu mendoi për një numër rrugësh karriere që mund të shkelte nëse futbolli nuk shkonte mirë. Sado të dashur që janë, prindërit e Michael Obafemi ishin atje për ta ngushëlluar atë në atë kohë provuese të jetës së tij.

LEXO
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kur mori vendimin e tij, 15-vjeçari u ul me nënën e tij për të ndarë me të planet e tij për të ardhmen. Nëna e Obafemit i dha mbështetjen e saj të plotë, duke e nxitur të jepte 100% të përpjekjeve të tij për këtë sport. Falë këshillës prindërore, futbollisti irlandez u kthye në hobi të tij të vjetër.

LEXO
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Michael Obafemi Bio - Ngritja e Famës:

Nuk kaloi shumë dhe prodigja e futbollit u bashkua me Leyton Orient në 2015 për një periudhë një vjeçare. Ai më vonë nënshkroi për Southampton në 2016. Ai vazhdoi të bëjë debutimin e tij profesional për Saints në janar 2018 gjatë një barazimi 1–1 me Tottenham Hotspur.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me debutimin, Obafemi u bë lojtari i dytë më i ri që bëri një paraqitje në Premier League për Southampton pas Luka Shaw (17 vjeç e 116 ditë të vjetra). Muaj më vonë në dhjetor 2018, Obafemi u bë shënuesi më i ri i Southampton në Premier League pasi ai shënoi golin e tij të parë për Saints në një fitore 3–1 në Huddersfield.

LEXO
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që atëherë, ai kishte bërë një emër duke shënuar kundër klubeve të mëdha - më e fundit ishte duke njollosur shpresat e Man United për të arritur pozicionin e tretë të kampionatit pas rifillimit të futbollit pandemik COVID-2019 2020/19. Ashtë vetëm çështje kohe para se ai të bëhet një i rregullt dhe pastaj, ne shohim klube të mëdha që lypin për firmën e tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

LEXO
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Michael Obafemi- E dashura, Bashkëshortja, beqare, e martuar, fëmijë?

Talentet e futbollit me kalimin e kohës janë bërë të mëdha në mbajtjen private të jetës së tyre të dashurisë. Si e tillë është e vështirë të thuash se kush është e dashura e Michael Obafemi apo nëse ai ka në të vërtetë një grua.

Lojtari që akoma nuk është parë me ndonjë zonjë që mund të quhet e dashura ose gruaja e tij, po përpiqet shumë të jetë më e mira që mund të jetë në futbollin më të mirë. Pavarësisht, mund të mos kalojë shumë kohë para se të shohim foto të tij me një zonjë të bukur.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta familjare e Michael Obafemi:

Të kesh një familje mbështetëse ka qenë pa dyshim forca më e madhe shtytëse e motivimit në jetën e futbollistit irlandez. Këtu, Ne ju sjellim fakte rreth prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të Michael Obafemit. Ne gjithashtu do të përshkruajmë fakte në lidhje me prejardhjen e tij. Tani le të fillojmë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Prindërve të Michael Obafemi:

Së pari, por jo më pak e rëndësishmja, nuk dihet shumë për babanë e Obafemi Michael. Sidoqoftë, ne e dimë që nëna e tij Znj. Bolajoko Oredein është një nga fansat e tij më të mëdha. Ajo ka qenë gjithmonë aty për sulmuesin dhe ishte i pranishëm për ta parë atë duke debutuar për të moshuarit për ekipin kombëtar të Irlandës kur ai ishte vetëm 18 vjeç.

LEXO
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Cfare ka me shume? Bolajoko Oredein e bën një detyrë të vijë për secilën lojë të djalit të saj pavarësisht nëse ai është në stol apo jo.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Michael Obafemi:

Afolabi Obafemi është vëllai i sulmuesit. Ata u rritën duke luajtur futboll së bashku dhe ishin të dy në radhët e të rinjve Leyton Orient përpara se karriera e tyre të merrte drejtime të ndryshme. Karriera e Afolabi është një karrierë më pak e shquar. Ai luajti kryesisht në ligat më të ulëta para se të ulej në Wingate & Finchley, në Divizionin Premier League të Isthmian. Këtu është Afolabi Obafemi.

LEXO
Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me vëllain e Michael Obafemit Afolabi.

Rreth të afërmve të Michael Obafemi:

Larg familjes së ngushtë të sulmuesit, detajet e prejardhjes së tij mund të gjurmohen në Nigeri dhe jo në Irlandë. Kjo posaçërisht pasi ka të bëjë me gjyshërit e tij nga nëna dhe babai. Për më tepër, xhaxhallarët, hallat, kushërinjtë, nipat dhe mbesat e Obafemit.

LEXO
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Faktet e jetës personale:

Le të kalojmë në jetën e "Mica" -së jashtë stërvitjes dhe mbrojtjes së mundimit. A e dini se ekziston një konsensus sa herë që miqtë, familjarët dhe shokët e skuadrës u kërkohet të përshkruajnë personin e tij?

Ata vërtetojnë faktin se Obafemi është një person i pëlqyeshëm, që është krijues, elastik, emocionalisht inteligjent dhe ambicioz si individë, shenja e Zodiakut të të cilit është Kancer. Ai e do notin, udhëton, shikon filma, kalon kohë cilësore me familjen dhe miqtë mes interesave dhe hobeve të tjera.

LEXO
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Faktet e jetesës:

Njohja se si pasuria e futbollistit dhe si i shpenzon paratë e tija në fushë, me siguri do t'ju ndihmojnë të merrni një pamje më të mirë të tij.

Te ardhura neto:

Në kohën e shkrimit të Bio-s së tij (2020), A e dini se paga e tij vjetore është një shumë e madhe prej 600,000 Euro (525,000 Pound)? Kjo e vendos vlerën neto të Michael Obafemit në 1.7 Milion Euro. Tani, le t'ju tregojmë se si sulmuesi i bën dhe si i shpenzon paratë e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Nuk ka asnjë shkencë mbi raketat se si Obafemi mblodhi pasurinë e tij sepse futbolli siç e dimë se është një sport popullor. Në fakt, paratë që ai merr nga miratimi janë të mjaftueshme për të mirëmbajtur makinat e tij ekzotike dhe për të mbajtur në funksion një shtëpi të shtrenjtë.

LEXO
Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Michael Obafemi Fakte:

Shkrimet tona në "Mica" (pseudonimi i tij) do të ishin të papërsosura nëse nuk përmbushim kërkesat e këtij kreu. Si i tillë ne ju sjellim disa fakte rreth sulmuesit me qëllim që t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Fakti # 1 - Vlerësimi i FIFA 2020:

Obafemi ka një vlerësim shumë të dobët të FIFA 2020 me 67 pikë. Një vlerësim i tillë nuk flet mirë për statusin e tij si Sulmues. Tifozët nuk janë aspak të kënaqur me zhvillimin dhe kanë bërë thirrje për azhurnimin e tij.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Fakti # 2 - Trivia:

Vetëm disa persona janë të vetëdijshëm për faktin se viti i lindjes së Obafemi - 2000 është domethënës për një numër ngjarjesh teknologjike. Rrota më e madhe në botë ose Rrota Vëzhguese (Syri i Londrës) u hap në 2000. Ishte gjithashtu i njëjti vit kur Shpërthimet e Flluskave Dot Com dhe mijëra DotComs u shkatërruan.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 3 - Feja:

Obafemi është një Christain. Në fakt, një vizitë në faqen e tij në Instagram do t'ju bindë se ai është një besimtar, veçanërisht kur shikoni një video të përpilimit të aftësive të sulmuesit. Titulli i videos është një varg popullor i Biblës i cili thotë - "Unë mund t'i bëj të gjitha gjërat përmes atij që më jep forcë".

LEXO
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

WIKI:

Kërkimet e biografisë Të dhënat Wiki
Emri i plotëMichael Oluwadurotimi Obafemi
NicknameMikë
Data e lindjesDita e 6 e korrikut 2000
Vendi i lindjesDublini në Irlandë
Pozicioni i luajtjesPërpara
PrindëritZnj Bolajoko Oredein (nëna)
vëllezërit e motratAfolabi Obafemi (vëllai).
GirlfriendN / A
HobbiesNot, duke udhëtuar, duke parë filma si dhe duke kaluar kohë cilësore me familjen dhe miqtë
ZodiakKancer
lartësi5 këmbë, 7 inç
Te ardhura neto1.7 milion Euro
Rrogë600,000 Euro në vit
LEXO
Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Faleminderit për leximin e këtij shkrimi të zgjuar në biografinë e Michael Obafemi. Nuk kemi asnjë dyshim se historia e tij e jetës ju ka dhënë mësime mbi nevojën për të dhënë gjithçka për çdo gjë që keni pasion. A keni hasur në ndonjë fjali të pasaktë ose të padrejtë gjatë leximit? Nëse po, ju lutemi bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një mesazh në kutinë e komenteve.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet