John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredite: MSN dhe Liverpool Echo
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredite: MSN dhe Liverpool Echo

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Tregimin e plotë të një Gjeniu të Futbollit të njohur me pseudonimin "Lunny". Faktet e Biografisë së Untoldit tonë të Fëmijërisë John Lundstram Plus, ju japin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të rëndësishme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e John Lundstram
Jeta e hershme dhe ngritja e John Lundstram. Kredi imazhi- Toffeeweb, BBC, MSN dhe LiverpoolEcho

Rrjedha përfshin jetën e tij të hershme / familjen e tij, edukimin / krijimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën e famës, ngritjen e historisë së famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë që ai u ngrit nga askush në këmbët anglezetë gjithë për tu bërë la rrahjet e zemrës së ekipit të tij elektrik Sheffield United i cili pati një fillim të mbarë të sezonit Premier League 2019 / 2010. Sidoqoftë, vetëm disa nga tifozët e futbollit e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së John Lundstram i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

John David Lundstram lindi në ditën e 18 të shkurtit 1994 për prindërit e tij në qytetin e Liverpool, Mbretëria e Bashkuar. Njeriu anglez nga Anglia Veriperëndimore lindi si fëmija i dytë për prindërit e tij bukuroshe, të cilat janë paraqitur më poshtë;

Takoni prindërit e John Lundstram
Takoni prindërit e John Lundstram. Kredia e imazhit- Instagram

John Lundstram përshëndet nga një sfond i familjes së klasës së mesme që operohet nga babai i tij i cili fitonte bukën e tij të përditshme nga qyteti i Liverpoolit. John Lundstram e ka origjinën e tij familjare nga qyteti i madh [Liverpool], i famshëm për linjën e parë të hekurudhave të pasagjerëve në botë (ndërtuar në 1830) dhe njohjen e tij me titullin Libri i Rekordeve Guinness për të qenë Kryeqyteti Anglez i Pop.

John Lundstram nuk u rrit vetëm, së bashku me prindërit e tij, POR me motrën e tij të vjetër të famshëm të quajtur Jodie Lundstram (7 vjet i moshuari). A e dini? ... Jodie Lundstram ishte një aktore e njohur për të Seriali televiziv britanik 'Dëshpërim të dëshpëruar'.

Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Edukimi i parë i tij - duke iu përgjigjur pyetjes Kuq / Blu: It nuk ka rëndësi nëse i keni rrënjët familjare qyteti i Liverpoolit. Pavarësisht nëse jeni i huaj ose indigjen, për sa i përket këmbës suaj mbi qytetin, do t'ju kërkohet pyetja më e rëndësishme nga të gjitha ato që janë- A je i kuq [Liverpool] or nje blu [Everton] ?.

Edukimi i Parë John Lundstram mori si fëmijë
Lundstrami i Parë i Edukimit, si fëmijë ishte që t’i përgjigjet pyetjes. Credit: Society19.

Ndërsa i përgjigjeni pyetjes, duhet të luteni që t'i përgjigjeni saktë. Kjo nuk do të thotë të zgjedhësh një klub neutral si Tranmere Rovers. Për John Lundstram, përgjigjja ishte E kuqe [Liverpul], një zgjedhje që shkoi me shumicën e anëtarëve të familjes së tij që mbështet klubin e madh anglez.

Përveçse ishte një tifoz i futbollit dhe luante lojën herë pas here pas periudhave shkollore, Lundstram i vogël e dinte që ai kishte talentin të bënte një emër për veten e tij me një karrierë futbolli. Në fillim, njeriu i ashpër dhe i vogël anglez filloi të mësojë tregtinë e tij si një mesfushor në fushat lokale.

Ashtu si shumë fëmijë që aspirojnë që mbështetën të kuqtë, Lundstram kërkoi me të gjitha mjetet për t'u bashkuar me klubin e tij të dashur, Liverpool. Sidoqoftë, mungesa e mundësive e pengoi përparimin e tij për t'u thirrur për gjykim nga klubi. Duke vazhduar më tej, ai kaloi te fqinjët dhe rivalët e saj, Everton që e ftoi për shtigje.

John Lundstram Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e hershme e karrierës

Një gjyq i suksesshëm pa John Lundstram në vitin 2002 duke u regjistruar në përbërjen e akademisë Everton e cila i dha atij platformën për të hedhur themelet e tij të karrierës. Pas hyrjes në klubin Merseyside, në fillim ishte gjithçka argëtuese. Por Gjonit të vogël iu desh të bënte shumë sakrifica në emër të karrierës së tij. Për shembull, tkëtu janë kohët kur atij iu desh të humbiste festa të rëndësishme për ditëlindje, shoqëri familjare dhe gjëra që ai mezi priste në shkollë. Por në anën e rrokullisjes, Lunny i vogël (foto më poshtë) ishte në të vërtetë duke bërë atë që ai e do- duke e bërë pasionin e tij punën e tij.

John Lundstram Early Life me futbollin e akademisë
John Lundstram Early Life me futbollin e akademisë

Lundstram tregoi premtime të mëdha ndërsa u ngrit në radhët e akademisë Evertonian. Duke pasur origjinën e tij familjare nga Merseyside (duke qenë indigjene e Liverpool-it), ai mori të drejtën për një bursë me kohë të plotë pikërisht rreth korrikut 2010.

Pas dy vjetësh duke punuar gjatë niveleve të akademisë, Lundstram u lartësua në anën e lartë të Everton dhe ishte shumë shpresëdhënës dhe i sigurt për të ardhmen me David Moyes.

Po! Ish-menaxheri i Evertonit ishte aq i dashur për rolin e tij për të garantuar lojtarët e të rinjve në ekipin e vjetër të Everton dhe Lundstram ishte një nga të preferuarat e tij në atë kohë. POR sidoqoftë, pak e dinte Lunny Kohë të errët po vinte rruga e tij.

John Lundstram Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Rruga e vështirë për famë

Pushim zemre nga David Moyes: Në maj 2013, në vijim Alex Ferguson daljen në pension në Manchester United, Moyes informoi Everton se ai do të largohej nga klubi për të pasur sukses Ferguson. Ky lajm, ndërsa ishte i emocionuar David Moyes, nuk ishte mirë për Lundstram i cili u trishtua që menaxheri i Everton së bashku me tërë stafin stërvitor të klubit ishin të gjithë në pritje të kullotave më të gjelbërta me Man United.

Ajo që mendoi Lundstram në të vërtetë u bë realitet. A e dini? ... David Moyes u zëvendësua nga Roberto Martínez i cili solli në Everton katër anëtarë (fytyra të çuditshme) të stafit të tij të dhomës së prapme atletike Wigan Athletic.

Lundstram ishte zemërthyer kur pa anëtarët e David Moyes'Stafi i dhomës së prapme të Everton që e ndjek atë për Manchester United. Kjo u pasua nga Roberto Martinez duke nënshkruar lojtarët e rinj në skuadrën e tij të re Everton, një vendim i cili e bëri Lundstram të dobët (foto më poshtë) frikësohen dhe reflektojnë ashpër për të ardhmen e tij.

Poor John Lundstram u lirua nga Everton
Poor John Lundstram duke reflektuar mbi të ardhmen e tij me Everton. Kredia e figurës Toffeeweb

Pavarësisht se dilte për të paguar taksat e tij të huasë, Lundstram ende mendonte se nuk ia vlente të harxhonte më shumë kohën e tij duke u përpjekur të luftonte për vendin e tij pasi që ai ishte duke u anashkaluar nga Roberto Martinez. Sipas fjalëve të tij të dhimbshme;

"Kur David Moyes ishte në Everton, unë isha në skuadrën e tij dhe me ekipin e parë duke bërë mirë mirë, por sapo ai u largua nga klubi, thjesht nuk ishte e njëjta për mua. Unë nuk isha i përfshirë në ekipin e parë nën Martínez. Kjo më tronditi besimin, më ktheu dhe ndikoi në zhvillimin tim. "

A e dini? ... Pasi kishte një makth të një sezoni me klubin e tij të atdheut (Everton), Lundstram i varfër u lëshua nga klubi. Në fakt, ai diplomuari në akademi dhe futbollisti i ri që ka jetuar duke u lëshuar nga një klub do të njohë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale dhe pasojat e dëmshme psikologjike që mund të ketë. Prindërit, anëtarët e familjes dhe miqtë e afërt të John Lundstram (përfshirë shokët e tij të skuadrës së Everton) qëndruan pranë tij gjatë këtyre kohërave të provuara.

John Lundstram Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Ngritja në Fame Story

Lëvizja në: Pasi u lirua nga Everton, Lundstram u pajtua me prindërit dhe familjen e tij që të shkojnë në nivelin shumë të ulët të futbollit anglez në mënyrë që të marrin futboll të rregullt të ekipit të parë. Duke folur për vendimin, ai dikur tha;

"Ishte vendimi më i mirë që kam marrë ndonjëherë. Qëllimi im i parë ishte fillimisht të provoja të ktheheshim në Kampionat, dhe pastaj të shkoja në Premier League për të dëshmuar vlerën time "

Udhëtimi i Lundstram filloi me anën e League Two Oxford United përpara se të bashkohej me skuadrën e Kampionatit të sapo promovuar - Sheffield United në korrik 2017. Me kontributin e tij të vogël, ai ndihmoi klubin për të rikthyer promovimin në krye (Premier League) pas një dekade mungesë.

Duke provuar tifozët e gabuar të Sheffield United: Një marrëdhënie midis një lojtari dhe një menaxheri shpesh mund të jetë ndryshimi midis suksesit ose një grumbull telashe. Menaxheri i Sheffield United, Chris Wilder vendosi një lidhje të ngushtë me John Lundstram para sezonit 2019 / 2020. Ai më tej e bëri publik atë që Lundstram do të ishte njeriu i tij kryesor për sezonin e ri 2019 / 2020, një vendim i cili nxiti murmuritjet më të zhurmshme nga tifozët e Sheffield pasi ata e dinin që ai mezi luajti gjatë promovimit të sezonit të Kampionatit.

Megjithë presionin e madh për të hequr Lundstram, menaxheri i Sheffield Chris Wilder shkoi kundër dëshirës së tifozëve duke projektuar që ai të ishte njeriu kryesor për të kapur shartësinë dhe bukurinë e anës së tij ambicioze të Sheffield United. Vendimi përfundimisht u shpagua pasi Lundstram kundërshtoi të gjitha shanset për të arritur ngritjen e tij meteorike në fillimin e mahnitshëm të klubit premierë 2019 / 2020 të klubit.

Chris Wilder i dha John Lundstram mundësinë e jetës së tij me Premier League
Chris Wilder shkoi kundër tifozëve të Sheffield United duke i dhënë mundësinë John Lundstram mundësinë e jetës së tij. Credit FourFourTwo

Për John Lundstram, kishte dy misione dhe pika për të provuar. E para ishte të provonte një pikë për tifozët e Sheffield United (gjë që ai e kishte bërë) dhe e dyta ishte të hakmerrej ndaj Everton, duke siguruar që skuadra e tij i mundi ata në takimin e tyre të parë (shtator 21st, 2019).

SHKELJE E SWEET: Misioni më i madh erdhi më në fund në ditën 21st të Shtatorit 2019 kur Sheffield doli për lojën e tyre kundër Everton. Për disa tifozë të Everton, shikimi i një lojtari rival të luajë mirë ose të shënojë kundër tyre është pjesë e ngut e lojës. Por duke parë John Lundstram (dikush që më parë ka luajtur me ta) duke qenë njeriu kryesor në humbjen e tyre (0-2) deflonte si fansat ashtu edhe lojtarët.

John Lundstram siguroi që skuadra e tij të mposhtet Everton, klub i cili dikur tregonte mungesë besimi në të. Kjo ishte ajo që i tha ai Radio Sheffield pas asaj loje emocionale (Kredi për Kanali Sheffield United Youtube).

Ashtu si në kohën e shkrimit, John Lundstram ka shkuar nga skuadra e huazimeve, mezi duke marrë një nuhatje në Kampionat për t’u bërë rrahjet e zemrës së këtij ekipi elektrik Sheffield United, një feat që e bën atë një nga mesfushorët më të mirë të brezit të tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

John Lundstram Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e marrëdhënieve

Me ngritjen e tij të famës meteorike, është e sigurt që shumica e tifozëve të futbollit duhet të kenë pyetur nëse John Lundstram ka një të dashur ose grua. Po, tkëtu nuk ka për të mohuar faktin se pamja e tij e bukur, buzëqeshja e lezetshme e shoqëruar me cilësitë e tij të vazhdueshme nuk do ta vendosnin atë të ishte në krye të listës së dëshirave të çdo të dashurës të mundshme për një burrë.

Kush është e dashura e John Lundstrams
Tifozët kanë bërë pyetje se kush mund të jetë e dashura e John Lundstram. Kredi- Instagram
Si në kohën e shkrimit, Duket se John Lundstram ka bërë një përpjekje të vetëdijshme për të mos zbuluar të dashurën ose gruan e tij (kjo është nëse ai tashmë është në një martesë të fshehtë). Sidoqoftë, duke marrë parasysh natyrën e pa falur të Premier League në lidhje me bërjen e marrëdhënieve shumë publike, mund të jetë që Lundstram është beqar, që nënkupton mos ekzistencën e një WAG.
John Lundstram Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta personale

Njohja me Jetën personale të John Lundstram do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të personalitetit të tij nga fusha e lojës. Duke u nisur, ai është një person shumë miqësor dhe larg futbollit, ju lehtë mund ta gjeni atë në shoqërinë e njerëzve shumë të ndryshëm.

Njohja me faktet e jetës personale të John Lundstram
Njohja me faktet e jetës personale të John Lundstram. Kredi imazhi- Instagram

Duke gjykuar nga fotoja më poshtë, do të kuptoni se John Lundstram ka një kuptim intuitiv të jetës. Ai është dikush që mund të arrijë marrëdhënien më të mirë emocionale me qeniet e tjera duke lënë anash egoja e karrierës dhe vënia e nevojave të miqve të tij para tij. Ai e bën këtë pa pritur asgjë në këmbim.

John Lundstram Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta familjare

John Lundstram vjen nga një familje Liverpool, e mbushur me talente të tjerë e jo me futboll. Suksesi i karrierës së tij dhe ai nga motra e tij ka falsifikuan pjesën e familjes së tyre drejt pavarësisë financiare. Motra e moshuar e Lundstram, Jodie Lundstram (foto më poshtë) është një aktore profesioniste e cila për herë të parë pati sukses në rolin e saj për shfaqjen realiste britanike Desperate Scousewives.

Motra e John Lundstram- Jodie Lundstram
Motra e John Lundstram- Jodie Lundstram. Kredi imazhi- Closeronline

Aktualisht, Jodie Lundstram është një sipërmarrës me kohë të madhe në Liverpool. Ajo është themeluesi i popullarizuar Lash Beach në Mbretërinë e Bashkuar dhe Estetikë (një banjë Mjekësore) në Liverpool.

Për John Lundstram, duke u bërë anëtar i dytë i familjes së tij për të arritur statusin e famshëm ka krijuar një kuptim të thellë të kuptimit dhe qëllimit në jetën e prindërve të tij. si Jodie Lundstram theksoi në faqen e saj në Instagram, ttrashëgimtare nëna krenare dhe babi dëshmuan ditën më të lumtur të jetës së tyre duke parë fëmijën e tyre në Ligën Premier për herë të parë. Paraqitur si më poshtë, mamaja dhe babai janë krenarë që kanë përdorur aftësitë e tyre të prindërve për të forcuar dhe inkurajuar aftësitë e John Lundstram.

John Lundstram duke shijuar jetën pasi pa djalin e tyre gërmojnë Premier League
John Lundstram duke shijuar jetën pasi pa djalin e tyre gërmojnë Premier League. Kredia e imazhit- Instagram

Anëtarët e tjerë të familjes: Takoni anëtarët e tjerë të familjes të John Lundstram ndërsa pozojnë për një foto me nënën e familjes Lundstram. Siç është vërejtur, familja John Lundstram është një njësi e ngushtë që mban lidhje të forta mes vete. Ato janë një përkufizim se si duhet të duket një familje bashkëkohore e suksesshme Liverpool.

Takoni anëtarët e tjerë të familjes John Lundstram
Takoni anëtarët e tjerë të familjes John Lundstram. Kredia e imazhit- Instagram
John Lundstram Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - LifeStyle

Falë karrierës së tij të fuqishme të futbollit, Lundstram ka falsifikuar pjesën e tij drejt pavarësisë financiare. Tani njohja e mënyrës së jetesës së tij do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të standardit të tij të jetesës.

John Lundstram është dikush që në kohën e të shkruarit vështirë se jep para shumë mendime në vend që të mbetet i përqendruar në ëndrrat dhe qëllimet e tij profesionale. Ka mjaft para për të jetuar një jetë normale ku sigurohet vetëm nevoja themelore për veten dhe anëtarët e familjes së tij. Megjithë pagat e tij të mëdha si futbollist, është e drejtë të thuhet se John Lundstram është një antidot për një mënyrë jetese ekzotike - lehtësisht e dukshme nga ajo që shihni më poshtë.

Njohja me faktet e jetesës John Lundstram
Njohja me faktet e jetesës John Lundstram. Kredia e figurës Gym4U dhe Instagram
John Lundstram Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të patreguara

Rreth Emrit të Lundstram: Në shekullin 19th, njerëzit me emrin e familjes Lundstram ishin më shumë nga Blacksmiths and Farmers. (Source- Ancestry.Co.Uk).

Ngjarjet që Ndodhën Ditën që lindi: Mos harroni se viti i lindjes së Lundstram, Brazil Won Kupën Botërore 1994 në Shtetet e Bashkuara. Gjithashtu, Afrika e Jugut mbajti zgjedhjet e saj të para ndërracore kombëtare (Prill 29) të cilat panë heroin e tyre Nelson Mandela të zgjedhur President.

Virusi Ebola në 1994: Në vitin që lindi John Lundstram, a Filloi shpërthimi i ri i virusit vdekjeprurës Ebola, pikërisht në 9th të majit 1994 në Zaire. Ai regjistroi shkallët më të larta të vdekshmërisë së çdo virusi patogjen njerëzor të njohur ndonjëherë për njerëzimin.

Ruanda në 1994: Në mbrëmjen e 6 Prill 1994 (vitin që lindi Lundstram), një aeroplan që transportonte presidentin Ruandas Juvénal Habyarimana dhe presidentin Burundian Cyprien Ntaryamira, të dy Hutu, u qëllua me raketa sipërfaqe-ajër ndërsa përgatitej të zbriste në Kigali, Ruanda.
Në vitin 1994,
an
Lufta Civile e Ndërprerë në Ruandë midis shumicës Hutus dhe Tutsis minoritare pas vrasjes së Presidentit të vendit çoi në mbi gjysmë milioni njerëz të vrarë në luftërat civile.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të Fëmijërisë John Lundstram Childhood Plus Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu