Dean Henderson Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Dean Henderson Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Dean Henderson ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Net dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e Deano, portierit Anglez. Lifebogger fillon nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, shihni është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Dean Henderson.

Dean Henderson Jeta e hershme dhe Ngritja e Madhe. Kredia e imazhit: Instagram
Dean Henderson Jeta e hershme dhe ngritja e madhe.

Po, të gjithë e dinë për ngritjen e tij të shpejtë që nga sezoni 2019/2020, një feat që e ka bërë atë pretendentin më të mirë për të Jordan Pickford Skuadra e ekipit kombëtar të Anglisë. Aq më tepër, një rival i madh për të David de Gea's Pika e portës së Manchester United.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Harry Kane Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, vetëm një pjesë e dashamirëve të futbollit e kanë konsideruar leximin e Biografisë së Dean Henderson, të cilën ne e kemi përgatitur dhe është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Dean Henderson Historia e Fëmijërisë:

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë "Dekan Bradley Henderson“ Dean Henderson lindi më 12 Mars 1997 në qytetin Whitehaven, Mbretëria e Bashkuar. Portieri në rritje i Anglisë lindi si djali dhe fëmija i dytë nga prindërit e tij.

LEXO
Jamie Vardy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dean Henderson i kaloi vitet e hershme të fëmijërisë duke u rritur së bashku me vëllezërit e tij; një i moshuar i quajtur Calum dhe një i ri që njihet si Kyle Henderson. Më poshtë është një foto e bukur e vëllezërve Dean Henderson gjatë ditëve të fëmijërisë.

Njihuni me Vëllezërit e Dean Henderson- Callum Henderson (djathtas ekstremit) dhe Kyle Henderson (në mes) në kohën kur ishin fëmijë. Kredia: Instagram
Takoni Vëllezërit e Dean Henderson- Callum Henderson (djathtas ekstremit) dhe Kyle Henderson (në mes) në kohën kur ishin fëmijë.

Dean Henderson's Sfondi Familjar dhe Origjina:

Për dallim nga futbollistët e tanishëm dhe të dikurshëm me prindër të pasur domethënë; Frank Lampard, Gerard Pique, Mario Balotelli Hugo Lloris, Henderson-i ynë nuk ishte rritur në një shtëpi super të pasur. E vërteta është, prindërit e Dean Henderson ishin si shumica e njerëzve në qytetin e vogël të Whitehaven që punonin, jetonin jetë mesatare dhe kurrë luftoi me paratë.

Rreth Whitehaven:

Familja e Dean Henderson vjen nga Whitehaven. Ky është një qytet port i vendosur në bregun perëndimor të Cumbria, pranë Parkut Kombëtar Lake District në North West të Anglisë. Whitehaven është porti kryesor, i cili ka fituar një reputacion të madh për tregtinë e rumit në Mbretërinë e Bashkuar.

LEXO
Harvey Barnes Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Kjo është Whitehaven- nga vjen familja e Dean Henderson. Kredia: Pinterest dhe Instagram
Kjo është Whitehaven- nga vjen familja e Dean Henderson.

Përsëri A e dini? Xhorxh Uashinton (presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara) rrënjët e familjes janë të lidhura me Whitehaven. Po! Qyteti port është shtëpia e gjyshes së tij atërore Gild e butë (1671–1701) i cili jetoi atje dhe u varros në kishën Shën Nicholas të qytetit.

Dean Henderson Historia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Në moshën 5, Dean filloi arsimin e tij fillor në Whitehaven. Si nxënës i shkollës, ai u dashurua me sportet pikërisht kriket por NUK futbolli në fillim. Dean Henderson shkëlqeu në kriket, një feat që e shihte atë duke u bërë një mashkull fëmijësh dhe rojtar i wicket.

LEXO
Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Me një dëshirë të zjarrtë për të ditur më shumë, Dekani i vogël filloi të merrte pjesë në aktivitete futbolli. Në fund, dashuria e tij për Futbollin mbizotëroi mbi Cricket. Prindërit e Dean Henderson, të cilët ishin tifozë të Manchester United, filluan djalin e tyre për të mbështetur klubin. Atëherë, dashuria për United bëri që ai të vishte kits të United ditë për ditë. Siç vërehet më poshtë, çanta i ngjan asaj të veshur në ditë të Eric Cantona.

Ne fillojmë duke ju prezantuar një nga fotot më të hershme të fëmijërisë së Dean Henderson. Kredia: Instagram
Ne fillojmë duke ju prezantuar një nga fotot më të hershme të fëmijërisë së Dean Henderson.

Dean Henderson Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme e karrierës:

Dekani i vogël e dinte që ai kishte talent dhe mund të bënte diçka jashtë futbollit. Që në moshën 3 kur filloi të mbështesë Unitedin, filloi portieri i ardhshëm i Anglisë duke punuar gjithë jetën e tij, duke ëndërruar për të luajtur në Premier League. Në fillim, ai e vuri në praktikë ëndrrën e tij.

LEXO
John Stones Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Në moshën 8 vjeçare në vitin 2005, Dean i vogël u ftua nga Carlisle United për provat e akademisë të cilat i kaloi me ngjyra fluturuese. Prindërit e Dean Henderson zgjedhin klubin sepse ishte klubi më i afërt më i mirë (afërsisht 55 minuta) nga shtëpia e tyre familjare.

A e dini? Henderson i vogël (foto më poshtë) fillimisht filloi të luante futboll si një lojtar në fushë, por më vonë kaloi te portieri para viteve të adoleshencës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Declan Rice Plus Fakte të patreguara të biografisë
Dean Henderson- Vitet e para me Carlisle United. Kredia: NewsandStar
Dean Henderson- Vitet e para me Carlisle United.

Nevoja për prova në akademi më të mëdha erdhi kur ai iu afrua viteve të mesit të adoleshencës. Gëzimi i prindërve dhe familjarëve të Dean Henderson nuk kishte kufij në kohën kur ai (mosha 14 vjeç) kaloi provat e akademisë së Manchester United.

Biografia e Dean Henderson- Rruga drejt famës:

Pasi kaloi gjashtë vjet në Carlisle United, Henderson vendosi të zhvendosej edhe 135 milje në Manchester ku filloi një jetë të re në akademinë e United.

LEXO
Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në United, prirja dhe vendosmëria e Dean Henderson janë pasuritë e tij më të vlefshme. Ndërsa ai vazhdoi të piqej, ai e pa veten duke u vendosur mirë në jetë me Akademinë dhe duke bërë përparim të qetë përmes grupeve të moshave të United.

A e dini? Dean Henderson ishte midis kandidatëve për Jimmy Murphy 2014-15 Playermimi i ri i Lojtarit të Vitit, por humbi Axel Tuanzebe- mbrojtësi i fortë qendror. Në gusht 2015, Henderson nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me klubin.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Jadon Sancho Plus Fakte të patreguara të biografisë

Si një portier i moshuar, ai u takua me një konkurrencë të ashpër. Në atë kohë, United kishte 5 portierë të moshuar përkatësisht; David De Gea, Joel Pereira, Sam Johnstone, Sergio Romero dhe legjenda Victor Valdes. Ishte e vështirë për Dean që t'i tejkalonte lehtësisht. Për të përparuar, ai vendosi të gjente kullota të reja në kredi.

Dean Henderson Biografia - Rise to Fame Story:

Por në vend që të shkërmoqet ndërsa ishte në hua, portieri i ri anglez shkoi nga forca në forcë ndërsa pagoi detyrimet e tij duke udhëtuar nëpër County Stockport, Grimsby dhe Shrewsbury Town. Ndërsa ishte në Shrewsbury Town, Dean u bë një tifoz i preferuar pasi ai i ndihmoi ata të fitonin shumë ndeshje.

Ndërsa ishte ende në kërkim të një mundësi me United, Dean Henderson vëzhgoi David De Gea për të qenë akoma në kulmin e fuqive të tij. Ai vendosi të vazhdojë magji e huazimit të tij, ndërsa kurrë nuk u dorëzua në United. Edhe gjatë kohës duke nënshkruar një zgjatje kontrate dy-vjeçare me United, shërbëtori besnik i United vendosi të merrte mundësinë e huasë Sheffield United.

Ndërsa në Sheffield United nën Chris Wilder, Dean Henderson mund ta ndjente fatin e tij të Premier League duke e thirrur atë. E vërteta është, ai jo vetëm që ndihmoi Sheffield siguroi promovimin në Premier League për herë të parë që nga viti 2007. Dean gjithashtu vazhdoi të fitojë çmimin Lojtari i Ri i Vitit i klubit, si dhe Doreza e Artë e Kampionatit.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Portieri anglez me ngritje të shpejtë fitoi Dorezën e Artë të Kampionatit. Kredia: Skysports
Portieri anglez me rritje të shpejtë fitoi Dorezën e Artë të Kampionatit.

Si koha e ndjenjës së biografisë së Dean Henderson, portieri i ri tani është portieri më i formuar i Premier League falë një mori paraqitjesh të shkëlqyera. Ai po etiketohet si pasardhës i David de Gea i cili United po konsideron shitjen në mënyrë që ta instalojë si zgjedhjen e parë. Aq më tepër, një zëvendësim i Jordan Pickford pasi Anglia No 1 por forma e Henderson nuk mund të mbetet pa u vërejtur pasi ai ka të ngjarë të zëvendësojë Pickford si numri 1 i radhës i Anglisë.

LEXO
Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Sezoni 2019-2020 e pa që ai u etiketua si një nga portierët më të mirë në Angli dhe në botë. Kredia: Instagram
Sezoni 2019-2020 e pa atë të etiketohej si një nga portierët më të mirë në Angli dhe botë.

Pa dyshim, ka çdo shans që Henderson do të dalë si një portier më i mirë sesa De Gea Pickford në asnjë kohë Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Kush është i Dean Henderson Girlfriend ?:

Me ngritjen e tij në famë dhe duke bërë një emër në Premier League, është e sigurt që disa tifozë kureshtarë do të dëshironin të dinin se cila është e dashura e Dean Henderson. Aq më tepër nëse portieri i pashëm është i martuar, që nënkupton të pasurit grua.

E vërteta është, pas portierit të suksesshëm dhe të pashëm, ekziston një e dashura magjepsëse, identiteti i së cilës zbulohet në foton më poshtë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Harry Kane Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me të dashurën e Dean Henderson. Kredia: Instagram
Njihuni me të dashurën e Dean Henderson.

Dean Henderson dhe e dashura e tij filluan një marrëdhënie intime në një bazë të fortë, një që i shpëton vëzhgimit të syve të publikut. Zogjtë e dashurisë - të cilët nuk kanë asnjë djalë ose vajza jashtë martese - e bënë lidhjen e tyre publike rreth nëntorit 2019.

Siç vërehet më poshtë, një nga arratisjet më të preferuara të çiftit për verën është ishulli Spanjoll dhe ujërat e Ibiza midis destinacioneve të tjera të bukura evropiane. Më poshtë është Deani i palodhur, krahas të dashurës së tij të bukur ose WAG.

Dean Henderson dhe E dashura bën një udhëtim me varkë. krediti: Instagram
Dean Henderson dhe e dashura marrin një udhëtim me varkë.

E donte Dean Henderson teksa postoi këtë foto të vetes me të dashurën e tij të deklaruar publikisht me fjalët e tij;

"Ne po jetojmë jetën tonë më të mirë"

Duke gjykuar nga mënyra se si të dy dashamirësit po marrin marrëdhëniet e tyre, është e qartë se një propozim martese dhe martesë ka shumë të ngjarë të jenë hapi tjetër zyrtar.

LEXO
Jamie Vardy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta personale:

Njohja me personalitetin e portierit anglez do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij në fushë.

Kush është Dean Henderson? Duke u nisur, ai është dikush që është intuitiv dhe shpesh ëndërrimtar për aspiratat e tij. Dekani është frymëzuar nga nevoja për të mos hequr dorë kurrë nga ëndrrat e tij. Ai është i gatshëm të shkojë përtej kufijve në mënyrë që të shihet si më i miri që është bërë.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Lifestyle:

Dean Henderson jeton një jetë të organizuar në qytetin e Sheffield, një jetë pa shpenzime joracionale përkundër pagës së tij prej 25k £, më shumë se 500,000 worth me vlerë neto dhe 18.00 milion value vlerë të tregut.

E vërteta është, Dean Henderson është lloji i futbollistit i cili vazhdon me nevoja praktike që nuk kushtojnë shumë. Në kohën e shkrimit, nuk ka diçka të tillë që të shfaqin makina ekzotike, pallate të mëdha dhe gjëra të tjera lehtësisht të dukshme nga futbollistët që jetojnë stilin e flaktë të jetesës. Larg fushës, Dean Henderson më mirë do të shpenzonte paratë e tij për të dashurën e tij.

Portieri me ngritje të shpejtë nuk jeton një mënyrë jetese të flaktë në kohën e të shkruarit. Kredia: Gym4u
Portieri me rritje të shpejtë nuk jeton një stil jetese të shkëlqyeshëm në kohën e shkrimit.

E Dean Henderson Jeta familjare:

Gjëja më e rëndësishme në jetë është "Familje"Dhe"dashuri“ Anëtarët e familjes së Dean Henderson mendojnë se kanë gjithçka kur kanë njëri-tjetrin në krah. Këtu, ata janë fotografuar duke kaluar një moment të shkëlqyeshëm familjar Zest Harborside, vendi i njohur britanik Modern i vendosur në Whitehaven, Mbretëria e Bashkuar.

LEXO
Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Dean Henderson Jeta familjare. Këtu, ai është fotografuar përkrah mamit, babait dhe vëllezërve të tij. Kredia: Instagram
Dean Henderson Jeta Familjare. Këtu, ai është fotografuar së bashku me nënën, babanë dhe vëllezërit e tij.

Në këtë pjesë të bukur, ne do t'ju paraqesim më shumë fakte rreth prindërve të Dean Henderson dhe pjesës tjetër të anëtarëve të familjes së tij.

Rreth babait të Dean Henderson:

Rruga drejt yjeve nuk do të kishte qenë aq e shijshme sa është pa ndihmën e super babait të tij. Portieri i Anglisë nuk dështon kurrë të përdorë Festa e Ditës së Atit për të kujtuar babanë e tij që ai pretendon të jetë tifozi i tij numër një. Në foto më poshtë është babai i Dean Henderson së bashku me vëllain e tij të madh (Calum).

LEXO
Harvey Barnes Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Njihuni me babanë e Dean Henderson në foto së bashku me të dhe vëllain e tij të madh (Calum). Kredia: Instagram
Takoni babanë e Dean Henderson në foto së bashku me të dhe vëllain e tij të madh (Calum). 

Rreth Nesh Dean Hendersonmamaja:

Duke u nisur, ajo është 52 vjeç në kohën e shkrimit (1 Prill 2020). Nëna e Dean Henderson është përgjegjëse për moralin e mirë të djalit të saj brenda dhe jashtë fushës, një arritje e cila ka ndikuar në pikëpamjen e tij për jetën. Në foto më poshtë është mamaja e Dean e cila duket më e re se mosha e saj.

Njihuni me mamanë e Dean Henderson- A nuk duket ajo më e re se mosha e saj ?. Kredia: Instagram
Njihuni me mamanë e Dean Henderson- A nuk duket ajo më e re se mosha e saj ?. 

Emrat e prindërve të Dean Henderson janë të panjohur në kohën e shkrimit.

Rreth Nesh Dean HendersonVëllezërit:

Portieri anglez në ngritje nuk ka motra por dy vëllezër; një plak që kalon me emrin Calum dhe një i ri, Kyle. Për dallim nga Calum, Kyle Henderson jeton një jetë jashtëzakonisht private.

LEXO
Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për më tepër, Calum është shumë më i gjatë se Dean që mat 6 ′ (këmbë) 2 ″ (inç) në lartësi. Një vështrim në llogarinë e tij në Instagram të Calum Henderson zbulon faktin se ai është i martuar dhe hobet e tij ka të ngjarë të jenë golfi dhe patinazhi.

Rreth Nesh Dean HendersonTë afërmit:

Pa dyshim, xhaxhai (t) e tij, tezja (et) dhe gjyshërit (nëse janë gjallë) me siguri do të korrin përfitimet e të pasurit të tyre në krye të çështjeve të futbollit anglez. Ashtu si në kohën e shkrimit, nuk ekziston asnjë dokumentacion në internet për to. Me siguri, ne do t'ju azhurnojmë kur vëzhgojmë diçka.

Dean Henderson Faktet e pashlyera:

Në këtë pjesë të fundit të biografisë së Dean Henderson, ne do t'ju paraqesim disa fakte të patreguara.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Jadon Sancho Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 1: Ai është një Mbajtës i Rekordeve Botërore:

Dean Henderson është një Mbajtës i Rekordeve Botërore të Guinness. A e dini? Ai mban rekordin botëror Guinness për 'Koha më e shpejtë për tu veshur si portier' të cilën e bëri për 49.51 sekonda. Nuk ndalet vetëm këtu. Dean gjithashtu mban Rekordin Botëror të Guinness për 'Pasimet më të futbollit (futbollit) me kokë' që bëri në një minutë. Këto shënime formojnë një pjesë thelbësore të biografisë së Dean Henderson.

LEXO
Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakti # 2: Ndarja e hershme e pagave:

Që kur ai u hodh në qendër të vëmendjes, disa tifozë kureshtarë kanë filluar të mendojnë për faktet e Dean Henderson, si sa fitoi ai kur filloi karrierën e tij me Sheffield United.

Më 18 qershor 2018, Dean Henderson nënshkroi një kontratë me Sheffield United, e cila e pa atë duke paguar një pagë dajak prej rreth £ 520,000 në vit. Duke thyer pagën e tij (statistikat e vitit 2018) në numër më të vogël, ne kemi këto;

LEXO
Historia e fëmijërisë së Declan Rice Plus Fakte të patreguara të biografisë
TENURA E PAGESFitimet e tij në Sterling paund (£)Fitimet e tij në USD ($)Fitimet e tij në Euro (€)
Farë fiton ai në vit£ 520,000$ 625,604€ 570,168
Farë fiton ai për muaj£ 43,333$ 52,133.68€ 47,513
Farë fiton për javë£ 10,833$ 13,033.4€ 11,878
Atë që ai fiton në ditë£ 1,547.6$ 1,861.92€ 1,696.9
Ajo që ai fiton për orë£ 64.49$ 77.58€ 70.7
Farë fiton për minutë£ 1.08$ 1.29€ 1.18
Farë ai fiton për sekonda£ 0.02$ 0.02€ 0.02
LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që kur keni filluar shikimin Dean HendersonBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0

A e dini? Njeriu mesatar në Angli që fiton gjithsej £ 2,340 një muaj do të duhet të punojë të paktën 1.5 vjet për të fituar £ 43,333 që është shuma që Dean Henderson fitoi një herë në 1 muaj.

Fakti # 3: Feja e Dean Henderson:

Emri "Dean" është një emër djali i krishterë dhe është gjithashtu një emër me origjinë angleze me kuptime të shumëfishta. Në këtë masë, është e drejtë të mendosh se Dean HendersonPrindërit ka shumë të ngjarë të kenë rritur djalin e tyre në përputhje me besimet fetare të krishtera. Megjithëse qëndrimet e Henderson për çështjet e besimit janë të ulta edhe nëse shanset tona janë në favor që ai të jetë i krishterë.

Fakti # 4: Ai mban një rekord të bashkuar:

Kanë kaluar mbi 40 vjet që kur Manchester United ishte në gjendje të prodhonte portierin e tyre të vendosur nga akademia e tyre. A e dini?… Dean Henderson tani mban rekordin e të qenit portieri i parë dhe më i favorizuar në shtëpi pas Garry Bailey në 1978.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Declan Rice Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me të, Manchester United për herë të parë në 40 vjet nuk ka nevojë të futet në tregun e transferimeve në kërkim të portierëve siç kanë bërë në të kaluarën.

Fakti # 5: Zgjedhja e Preferuar për Dashamirët e Lojërave FIFA:

Nëse jeni një dashnor i modës së karrierës FIFA, ju lutemi bëni mirë të blini Dean Henderson. Ai së bashku Gianluigi Donnarumma ka potencialin që të bëhet një nga Portierët më të mirë në FIFA.

Portieri anglez është me të vërtetë një njeri për të ardhmen. Kredia: SoFIFA
Portieri anglez është me të vërtetë një njeri për të ardhmen. Kredia: SoFIFA

fakt # 6: A janë Dean Henderson dhe Jordan Henderson Brothers:

Pas ngritjes së Dean Henderson në skenën e Premier League, disa tifozë kanë shkuar në internet për të pyetur nëse ai ka lidhje me kapitenin e Liverpool, Jordan Henderson. E vërteta është, Dean dhe Jordan Henderson nuk janë në asnjë mënyrë të lidhur edhe pse ata kanë një mbiemër të ngjashëm.

LEXO
Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë së Untoldit të Fëmijërisë Dean Henderson Plus. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Biografia e Dean Henderson (Pyetjet Wiki)Përgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Dekan Bradley Henderson.
Data e lindjes:12 Mars 1997 (mosha 23 si në Prill 2020).
prindërit:Z. dhe Znj. Henderson.
Shtëpi familjare:Whitehaven, Angli.
Vëllezërit e motrat:Calum Henderson (vëllai i madh) dhe Kyle Henderson (vëllai i vogël).
Gjatesia:6 ft 2 në (1.88 m).
Edukimi i Futbollit:Carlisle United (2005–2011) dhe Manchester United (2011–2015).
Te ardhura neto:520,000 to deri në 1 milion £.
Paga:,25,000 2020 në javë (si në Mars XNUMX).
Zodiaku:Peshqit.
LEXO
Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet