Dean Henderson Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

0
Dean Henderson Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Artikulli ynë siguron një përmbledhje të plotë të Historisë së Fëmijërisë së Dean Henderson, Biografia, Faktet Familjare, Prindërit, Jeta e hershme, Jeta personale, E dashura, mënyra e jetesës dhe ngjarje të tjera të rëndësishme që nga momenti kur ai ishte një fëmijë, kur u bë i njohur.

Dean Henderson Jeta e hershme dhe Ngritja e Madhe. Kredia e imazhit: Instagram
Dean Henderson Jeta e hershme dhe Ngritja e Madhe. Kredia e imazhit: Instagram

Po, të gjithë e dinë për ngritjen e tij të shpejtë që nga sezoni 2019/2020, një feat që e ka bërë atë pretendentin më të mirë për të Jordan Pickford Skuadra e ekipit kombëtar të Anglisë. Aq më tepër, një rival i madh për të David de Gea Pika e portës së Manchester United.

Sidoqoftë, vetëm disa nga dashamirët e futbollit e kanë konsideruar leximin e Biografisë së Dean Henderson të cilën ne kemi përgatitur dhe është mjaft interesante. Tani pa një ado të mëtejshme, le t'ju ofrojmë së pari Wiki e Dean Henderson, perpara se HISTORIA E PLOTE.

Biografia e Dean Henderson (Pyetjet Wiki)Përgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Dekan Bradley Henderson.
Data e lindjes:12 Mars 1997 (mosha 23 si në Prill 2020).
prindërit:Z. dhe Znj. Henderson.
Shtëpi familjare:Whitehaven, Angli.
Vëllezërit e motrat:Calum Henderson (vëllai i madh) dhe Kyle Henderson (vëllai i vogël).
Gjatesia:6 ft 2 në (1.88 m).
Edukimi i Futbollit:Carlisle United (2005–2011) dhe Manchester United (2011–2015).
Te ardhura neto:520,000 to deri në 1 milion £.
Paga:,25,000 2020 në javë (si në Mars XNUMX).
Zodiaku:Peshqit.

Historia e Fëmijërisë së Dean Henderson:

Duke u nisur, emrat e tij të plotë janë "Dekan Bradley Henderson". Dean Henderson lindi në 12 Mars 1997 në qytetin Whitehaven, Mbretëria e Bashkuar. Portieri në rritje i Anglisë lindi si djali i dytë dhe fëmija për prindërit e tij.

Dean Henderson i kaloi vitet e hershme të fëmijërisë duke u rritur së bashku me vëllezërit e tij; një i moshuar i quajtur Calum dhe një i ri që njihet si Kyle Henderson. Më poshtë është një foto e bukur e vëllezërve Dean Henderson gjatë ditëve të fëmijërisë.

Njihuni me Vëllezërit e Dean Henderson- Callum Henderson (djathtas ekstremit) dhe Kyle Henderson (në mes) në kohën kur ishin fëmijë. Kredia: Instagram
Takoni Vëllezërit e Dean Henderson- Callum Henderson (djathtas) dhe Kyle Henderson (në mes) në kohën kur ata ishin fëmijë. Kredia: Instagram

Dean Henderson'S Sfondi Familjar dhe Origjina:

Për dallim nga futbollistët e tanishëm dhe të dikurshëm me prindër të pasur domethënë; Frank Lampard, Gerard Pique, Mario Balotelli dhe Hugo Lloris, vetë Henderson ynë nuk u rrit në një shtëpi super të pasur. E vërteta është, prindërit e Dean Henderson ishin si shumica e njerëzve në qytetin e vogël të Whitehaven që punonin, jetonin jetë mesatare dhe kurrë luftoi me paratë.

Rreth Whitehaven:

Familja e Dean Henderson përshëndet nga Whitehaven. Ky është një qytet port që ndodhet në bregun perëndimor të Cumbria, në afërsi të Parkut Kombëtar të Qarkut të Liqenit në North West të Anglisë. Whitehaven është porti kryesor, ai që ka fituar një reputacion të madh për tregtinë e rumit në Mbretërinë e Bashkuar.

Kjo është Whitehaven- nga vjen familja e Dean Henderson. Kredia: Pinterest dhe Instagram
Ky është Whitehaven - nga vjen familja e Dean Henderson. Kredia: Pinterest dhe Instagram

Përsëri e dinit?… Xhorxh Uashinton (presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara) rrënjët e familjes janë të lidhura me Whitehaven. Po! Qyteti port është shtëpia e gjyshes së tij atërore Gild e butë (1671–1701) i cili jetoi atje dhe u varros në Kishën e Shën Nikollës së qytetit.

Dean Henderson Historia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Në moshën 5, Dean filloi arsimin e tij fillor në Whitehaven. Si nxënës i shkollës, ai u dashurua me sportet pikërisht kriket por NUK futbolli në fillim. Dean Henderson shkëlqeu në kriket, një feat që e shihte atë duke u bërë një mashkull fëmijësh dhe rojtar i wicket.

Me një dëshirë të ndezur për të ditur më shumë, Deani i vogël filloi të marrë pjesë në aktivitete futbolli. Në fund, dashuria e tij për Futbollin mbizotëroi ndaj Cricket. Prindërit e Dean Henderson, të cilët ishin tifozët e Manchester United inicuan djalin e tyre për të mbështetur klubin. Në atë kohë, dashuria për United e bëri atë të vishte veshjet e United, brenda ditës. Siç vërehet më poshtë, kompleti i ngjan asaj veshur në ditët e mëparshme Eric Cantona.

Ne fillojmë duke ju prezantuar një nga fotot më të hershme të fëmijërisë së Dean Henderson. Kredia: Instagram
Ne fillojmë duke ju paraqitur një nga fotografitë më të hershme të fëmijërisë së Dean Henderson. Kredia: Instagram

Dean Henderson Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme e karrierës:

Dekani i vogël e dinte që ai kishte talent dhe mund të bënte diçka jashtë futbollit. Që në moshën 3 kur filloi të mbështesë Unitedin, filloi portieri i ardhshëm i Anglisë duke punuar gjithë jetën e tij, duke ëndërruar për të luajtur në Premier League. Në fillim, ai e vuri në praktikë ëndrrën e tij.

Në moshën 8 në vitin 2005, Deani i vogël u ftua nga Carlisle United për provat e akademisë të cilat ai kaloi me ngjyra fluturuese. Prindërit e Dean Henderson zgjedhin klubin sepse ishte klubi më i afërt më i mirë (afro 55 minuta) nga shtëpia e familjes së tyre.

A e dini? ... Henderson i vogël (foto më poshtë) fillimisht filloi të luante futboll si një lojtar në fushë, por më vonë kaloi te portieri para viteve të adoleshencës.

Dean Henderson- Vitet e para me Carlisle United. Kredia: NewsandStar
Dean Henderson- Vitet e para me Carlisle United. Kredia: NewsandStar

Nevoja për të patur gjyqe në akademi më të mëdha erdhi kur ai iu afrua viteve të tij të mesit të adoleshencës. Gëzimi i prindërve dhe anëtarëve të familjes së Dean Henderson nuk dinte kufij në kohën kur ai (14 vjeç) kaloi gjyqet e akademisë së Manchester United.

Biografia e Dean Henderson- Rruga drejt famës:

Pasi kaloi gjashtë vjet në Carlisle United, Henderson vendosi të transferojë 135 milje të tjera në Manchester, ku ai filloi një jetë të re në akademinë e United.

Në United, lëvizja dhe vendosmëria e Dean Henderson janë pasuritë e tij më të vlefshme. Ndërsa ai vazhdoi të piqet, ai e pa veten duke u vendosur mirë në jetë me Akademinë dhe duke bërë përparim të qetë përmes grupmoshave të United.

A e dini? ... Dean Henderson ishte midis kandidatëve për Jimmy Murphy 2014-15 Playermimi i ri i Lojtarit të Vitit, por humbi Axel Tuanzebe- mbrojtësi i fortë qendror. Në gusht 2015, Henderson nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me klubin.

Si një portier i moshuar, ai u takua me një konkurrencë të ashpër. Në atë kohë, United kishte 5 portierë të moshuar përkatësisht; David De Gea, Joel Pereira, Sam Johnstone, Sergio Romero dhe legjenda Victor Valdes. Ishte e vështirë për Deanin t'i tejkalonte ato lehtësisht. Për të përparuar, ai vendosi të gjente kullota të reja në kredi.

Dean Henderson Biografia - Rise to Fame Story:

Por në vend që të shkërmoqet ndërsa ishte në hua, portieri i ri anglez shkoi nga forca në forcë ndërsa pagoi detyrimet e tij duke udhëtuar nëpër County Stockport, Grimsby dhe Shrewsbury Town. Ndërsa ishte në Shrewsbury Town, Dean u bë një tifoz i preferuar pasi ai i ndihmoi ata të fitonin shumë ndeshje.

Ndërsa ishte ende në kërkim të një mundësi me United, Dean Henderson vëzhgoi David De Gea për të qenë akoma në kulmin e fuqive të tij. Ai vendosi të vazhdojë magji e huazimit të tij, ndërsa kurrë nuk u dorëzua në United. Edhe gjatë kohës duke nënshkruar një zgjatje kontrate dy-vjeçare me United, shërbëtori besnik i United vendosi të merrte mundësinë e huasë Sheffield United.

Ndërsa në Sheffield United nën Chris Wilder, Dean Henderson mund ta ndiejë fatin e tij në Premier League duke e quajtur atë. E vërteta është se ai nuk ndihmoi vetëm Sheffield promovim i sigurt në Premier League për herë të parë që nga viti 2007. Dekani gjithashtu vazhdoi të fitojë wardmimin e Klubit të Ri të Lojtarit të Vitit, si dhe Doreza e Artë e Kampionatit.

Portieri anglez me ngritje të shpejtë fitoi Dorezën e Artë të Kampionatit. Kredia: Skysports
Portieri anglez me ngritje të shpejtë fitoi Dorezën e Artë të Kampionatit. Kredia: Skysports

Ndërsa koha e marrjes në tregim të biografisë së Dean Henderson, portieri i ri tani është portieri më në formë i Premier League falë një mori shfaqjesh të spikatur. Ai po etiketohet si pasardhës i David de Gea i cili United po konsideron shitjen në mënyrë që ta instalojë si zgjedhjen e parë. Aq më tepër, një zëvendësim i Jordan Pickford pasi Anglia Nr. 1, por forma e Henderson nuk mund të kalojë pa u vënë re pasi ai ka të ngjarë të zëvendësojë Pickford si Angli tjetër numër 1.

Sezoni 2019-2020 e pa që ai u etiketua si një nga portierët më të mirë në Angli dhe në botë. Kredia: Instagram
Sezoni 2019-2020 e pa që ai u etiketua si një nga portierët më të mirë në Angli dhe në botë. Kredia: Instagram

Pa dyshim, ka çdo shans që Henderson do të dalë si një portier më i mirë sesa De Gea dhe Pickford në asnjë kohë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Kush është Dean Henderson Girlfriend ?:

Me rritjen e tij të famës dhe bërjen e një emri të tij në Premier League, është e sigurt që disa tifozë kureshtarë do të donin të dinin se kush është e dashura e Dean Henderson. Aq më tepër nëse portieri i pashëm është i martuar që nënkupton të kesh grua.

E vërteta është, pas portierit të suksesshëm dhe të pashëm, ekziston një e dashura magjepsëse, identiteti i së cilës zbulohet në foton më poshtë.

Njihuni me të dashurën e Dean Henderson. Kredia: Instagram
Takoni të dashurën e Dean Henderson. Kredia: Instagram

Dean Henderson dhe e dashura e tij filluan një marrëdhënie intime në një bazë të fortë, ajo që i shpëton ekzaminimit të syve të publikut. Dashuritë e dashura - të cilët nuk kanë djalë (vajza) ose vajzë (a) jashtë martese - e bënë lidhjen e tyre publike rreth Nëntorit 2019.

Siç vërehet më poshtë, një nga arratisjet më të preferuara të çiftit për verën është ishulli Spanjoll dhe ujërat e Ibiza midis destinacioneve të tjera të bukura evropiane. Më poshtë është Deani i palodhur, krahas të dashurës së tij të bukur ose WAG.

Dean Henderson dhe E dashura bën një udhëtim me varkë. krediti: Instagram
Dean Henderson dhe E dashura bën një udhëtim me varkë. krediti: Instagram

E donte Dean Henderson teksa postoi këtë foto të vetes me të dashurën e tij të deklaruar publikisht me fjalët e tij;

"Ne po jetojmë jetën tonë më të mirë"

Duke gjykuar nga mënyra se si të dy dashamirësit po marrin marrëdhëniet e tyre, është e qartë se një propozim martese dhe martesë ka shumë të ngjarë të jenë hapi tjetër zyrtar.

Dean Henderson Jeta personale:

Njohja me personalitetin e portierit anglez do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij në fushë.

Kush është Dekan Henderson?… Duke u nisur, ai është dikush që është intuitiv dhe shpesh ëndërrimtar për aspiratat e tij. Dekani është frymëzuar nga nevoja për të mos hequr dorë kurrë nga ëndrrat e tij. Ai është i gatshëm të shkojë përtej kufijve në mënyrë që të shihet si më i miri që është bërë.

Dean Henderson Lifestyle:

Dean Henderson jeton një jetë të organizuar në qytetin e Sheffield, një jetë pa shpenzime joracionale përkundër pagës së tij prej 25k £, më shumë se 500,000 worth me vlerë neto dhe 18.00 milion value vlerë të tregut.

E vërteta është, Dean Henderson është lloji i futbollistit i cili vazhdon me nevoja praktike që nuk kushtojnë shumë. Në kohën e shkrimit, nuk ka diçka të tillë që të shfaqin makina ekzotike, pallate të mëdha dhe gjëra të tjera lehtësisht të dukshme nga futbollistët që jetojnë stilin e flaktë të jetesës. Larg fushës, Dean Henderson më mirë do të shpenzonte paratë e tij për të dashurën e tij.

Portieri me ngritje të shpejtë nuk jeton një mënyrë jetese të flaktë në kohën e të shkruarit. Kredia: Gym4u
Portieri me ngritje të shpejtë nuk jeton një mënyrë jetese të flaktë në kohën e të shkruarit. Kredia: Gym4u

Dean Henderson Jeta familjare:

Gjëja më e rëndësishme në jetë është “Familje"Dhe"dashuri". Familjarët e Dean Henderson mendojnë se kanë gjithçka kur ata kanë njëri-tjetrin pranë tyre. Këtu, ata janë fotografuar duke kaluar një moment të shkëlqyeshëm familjar Zest Harborside, vendi i njohur britanik Modern i vendosur në Whitehaven, Mbretëria e Bashkuar.

Dean Henderson Jeta familjare. Këtu, ai është fotografuar përkrah mamit, babait dhe vëllezërve të tij. Kredia: Instagram
Dean Henderson Jeta familjare. Këtu, ai është fotografuar përkrah mamit, babait dhe vëllezërve të tij. Kredia: Instagram

Në këtë pjesë të bukur, do t'ju paraqesim më shumë fakte për prindërit e Dean Henderson dhe pjesën tjetër të anëtarëve të familjes së tij.

Rreth babit të Dean Henderson:

Rruga drejt stardomit nuk do të ishte aq e këndshme sa është pa ndihmën e babait të tij të super. Portieri i Anglisë nuk arrin kurrë ta përdorë atë Festimi i Ditës së Babait për të kujtuar babanë e tij që ai pretendon se është tifoz i tij një numër. Në fotografinë më poshtë është babai i Dean Henderson së bashku me vëllain e tij të madh (Calum).

Njihuni me babanë e Dean Henderson në foto së bashku me të dhe vëllain e tij të madh (Calum). Kredia: Instagram
Njihuni me babin e Dean Henderson, i fotografuar së bashku me veten dhe vëllain e tij të madh (Calum). Kredia: Instagram

Rreth Nesh Dean Hendersonmami:

Duke u nisur, ajo është 52 vjeç në kohën e shkrimit (1 Prill 2020). Nëna e Dean Henderson është përgjegjëse për moralin e mirë të djalit të saj brenda dhe jashtë fushës, një veprim i cili ka ndikuar në këndvështrimin e tij për jetën. Në foto më poshtë është nëna e Dean e cila duket më e re se mosha e saj.

Njihuni me mamanë e Dean Henderson- A nuk duket ajo më e re se mosha e saj ?. Kredia: Instagram
Takoni nënën e Dean Henderson - A nuk duket ajo më e re se mosha e saj? Kredia: Instagram

Emrat e prindërve të Dean Henderson nuk dihen në kohën e shkrimit.

Më shumë rreth Dean HendersonVëllezërit:

Portieri anglez në ngritje nuk ka motra por dy vëllezër; një plak që kalon me emrin Calum dhe një i ri, Kyle. Për dallim nga Calum, Kyle Henderson jeton një jetë jashtëzakonisht private.

Për më tepër, Calum është shumë më i gjatë se Dekanët i cili lartëson 6 ′ (këmbët) 2 ″ (inç). Një vështrim në llogarinë e tij në Instagram Calum Henderson zbulon faktin se ai është i martuar dhe hobi i tij ka të ngjarë të jetë golf dhe patinazh.

Më shumë rreth Dean Hendersontë afërmit:

Pa dyshim, xhaxhai i tij, tezja (a) dhe gjyshërit (nëse do të ishin gjallë) me siguri do të korrnin përfitimet e të pasurit të tyre në krye të çështjeve të futbollit anglez. Ashtu si në kohën e shkrimit, nuk ekziston asnjë dokumentacion në internet rreth tyre. Me siguri, do t’ju ​​azhurnojmë kur vëzhgojmë diçka.

Dean Henderson Faktet e pashlyera:

Në këtë pjesë të fundit të biografisë së Dean Henderson, ne do t'ju paraqesim disa fakte të palexuara.

Fakti # 1: Ai është një Mbajtës i Rekordeve Botërore:

Dean Henderson është një Mbajtës i Rekordeve Botërore të Guinness. A e dini? ... Ai mban Rekordin Botëror Guinness për 'Koha më e shpejtë për tu veshur si portier ' gjë që bëri për të 49.51 sekonda. Ajo nuk ndalet vetëm këtu. Dekan gjithashtu mban Rekordin Botëror Guinness për 'Pasimet më të mëdha të futbollit (të futbollit) të cilën ai e bëri në një minutë. Këto regjistrime përbëjnë një pjesë të konsiderueshme të biografisë së Dean Henderson.

Fakti # 2: Ndarja e hershme e pagave:

Që kur ai u zhvendos në vëmendje, disa tifozë kureshtarë kanë filluar të mendojnë në faktet e Dean Henderson, si shuma që fitoi kur filloi karrierën e tij me Sheffield United.

Më 18 qershor 2018, Dean Henderson nënshkroi një kontratë me Sheffield United, e cila e pa atë duke paguar një pagë dajak prej rreth £ 520,000 në vit. Duke thyer pagën e tij (statistikat e vitit 2018) në numër më të vogël, ne kemi këto;

TENURA E PAGESFitimet e tij në Sterling paund (£)Fitimet e tij në USD ($)Fitimet e tij në Euro (€)
Farë fiton ai në vit£ 520,000$ 625,604€ 570,168
Farë fiton ai për muaj£ 43,333$ 52,133.68€ 47,513
Farë fiton për javë£ 10,833$ 13,033.4€ 11,878
Atë që ai fiton në ditë£ 1,547.6$ 1,861.92€ 1,696.9
Ajo që ai fiton për orë£ 64.49$ 77.58€ 70.7
Farë fiton për minutë£ 1.08$ 1.29€ 1.18
Farë ai fiton për sekonda£ 0.02$ 0.02€ 0.02

Bazuar në Statistikat e mësipërme të pagave, kjo është ajo që ka fituar Dean Henderson që kur filluat të shikoni këtë faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart lexohet (0), do të thotë që po shihni një faqe AMP. tani clëpirjeKETU për të parë rritjen e pagës së tij për sekonda.

A e dini? ... Njeriu mesatar në Angli që fiton gjithsej £ 2,340 një muaj do të duhet të punojë të paktën 1.5 vjet për të fituar £ 43,333 që është shuma që Dean Henderson fitoi një herë në 1 muaj.

fakt #3: Dean HendersonFeja:

Emri "Dekan"Është një emër i krishterë djalë dhe është gjithashtu një emër me origjinë angleze me kuptime të shumta. Në këtë masë, është e drejtë të hamendësohet se Dekan HendersonPrindërit ka shumë të ngjarë të kenë rritur djalin e tyre në përputhje me besimet fetare të krishtera. Megjithëse mbajtja e Henderson për çështje besimi është e ulët edhe nëse mosmarrëveshjet tona janë në favor të tij të qenit i krishterë.

fakt #4: Ai mban një Rekord i Bashkuar:

Kanë kaluar mbi 40 vjet që kur Manchester United arriti të prodhojë portierin e tyre të themeluar nga akademia e tyre. A e dini? ... Dean Henderson tani mban rekordin për të qenë portieri i parë dhe më i favorizuari i rritur në shtëpi pas Garry Bailey në 1978.

Me të, Manchester United për herë të parë në 40 vjet nuk ka nevojë të futet në tregun e transferimeve në kërkim të portierëve siç kanë bërë në të kaluarën.

fakt #5: Zgjedhja e preferuar për Dashamirët e Lojërave FIFA:

Nëse jeni një dashnor i modës së karrierës FIFA, ju lutemi bëni mirë të blini Dean Henderson. Ai së bashku Gianluigi Donnarumma ka potencialin që të bëhet një nga Portierët më të mirë në FIFA.

Portieri anglez është me të vërtetë një njeri për të ardhmen. Kredia: SoFIFA
Portieri anglez është me të vërtetë një njeri për të ardhmen. Kredia: SoFIFA

fakt # 6: A janë Dean Henderson dhe Jordan Henderson Brothers:

Pas ngritjes së Dean Henderson në skenën e Premier League, disa tifozë kanë çuar në internet për të pyetur nëse ai ka lidhje me kapitenin e Liverpool, Jordan Henderson. E vërteta është, Dekan dhe Jordan Henderson nuk janë në asnjë mënyrë të lidhur edhe me ju ata ndajnë një mbiemër të ngjashëm.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë së Untoldit të Fëmijërisë Dean Henderson Plus. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu