Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Curtis Jones ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë, Makinat, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit profesionist anglez, nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij - një përmbledhje e përsosur e Bio e Lee Kang-in.

Jeta e ftohtë e Curtis Jones vëmë bast se nuk e dinit. Kreditë: Twitter, Instagram dhe FunnyPhoto
Jeta e ftohtë e Curtis Jones vëmë bast se nuk e dinit.

Po, të gjithë e njohin futbollistin me origjinë familjare nga Toxeth (Në jug të Liverpool City Center) ka vjedhur shfaqjen disa herë për klubin e tij. Sidoqoftë, vetëm disa tifozë e konsiderojnë Biografinë e Curtis Jones, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë
Curtis Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin me nofkën "Perde prej hekuri". Curtis Julian Jones lindi në ditën e 30 Janarit 2001 në Liverpool në Angli. Ai është më i ri nga katër fëmijët e lindur nga nëna e tij, Sandra dhe babai i tij i vogël i njohur.

LEXO
Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Këtu është një foto e një prej prindërve Curtis Jones. Kredia e figurës: Wtfoot.
Këtu është një foto e njërit prej Prindërve Curtis Jones.

Shtetasi anglez i etnisë së përzier me origjinë familjare pak të njohur u rrit në Toxeth - në jug të qendrës së qytetit të Liverpool - ku ai u rrit së bashku me tre vëllezërit e motrat e tij më të vjetër pak të njohur. Duke u rritur në një prejardhje të klasës së mesme familjare në Toxteth, i riu Jones ishte një entuziast i futbollit dhe një fëmijë në rrugë, jeta e hershme e të cilit rrotullohej rreth luajtjes së futbollit, si dhe përfitimit më të mirë të mundësive sa herë që kalonin.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Harry Kewell Plus Fakte të patreguara të biografisë

"Unë u rrita ashtu si bënë shumë Scousers (njerëz nga Liverpool). Thjesht të jesh një fëmijë rruge me ëndrra futbolli. Megjithëse nuk kishte ambientet më të mira atje për të mbështetur ëndrrat e mia dhe të bashkëmoshatarëve të mi, ekzistonte mundësia për të bërë më të mirën nga gjithçka që mund të vinim duart ".

Kujtoi Xhonsin e jetës së tij të hershme.

LEXO
Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Curtis Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Folja për të shfrytëzuar sa më shumë nga gjithçka, kishte një shkollë fillore në krye të rrugës Jones e cila kishte një fushë futbolli gati-perfekt. Kishte gjithashtu ndriçim të mirë që mund të mbështeste lojërat e natës.

LEXO
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Jones dhe bashkëmoshatarët e tij shpesh ngjiteshin mbi gardhin e shkollës për të luajtur natën në fushë. Në disa netë të tjera, ata merrnin hua një nga shkollat ​​me shënjestër të lëvizshme dhe luanin në rrugë gjithë natën.

Curtis i vogël dhe moshatarët luanin futboll në rrugë me shënjestra të huazuar të luajtshëm. Kredia e figurës: Vinex.
Curtis dhe bashkëmoshatarët e vegjël luanin futboll në rrugë me shtylla të lëvizshme të huazuara.
Curtis Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e hershme e karrierës

Në kohën kur Jones ishte në moshën 9 vjeç, ai kishte siguruar tashmë një vend në akademinë e të rinjve Liverpool dhe nuk kishte më arsye të mbështetej në kërcimin nëpër gardhe të shkollës ose në huazimet e qëllimeve për të marrë një ndeshje futbolli konkurrues.

LEXO
Xherdan Shaqiri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gjatë viteve që pasuan, i riu Jones regjistroi një ngritje të bukur nëpër radhët e akademisë dhe u bë një yll star kur filloi të paraqitej për 18 vjeç e Liverpool në vetëm moshën 15 vjeç!

Një foto e rrallë e Curtis Jones muaj më vonë pasi ai u bë starlet në moshën 15 vjeç. Kredia e Imazhit: Synimi.
Një foto e rrallë e Curtis Jones muaj pasi ai u bë starlet në moshën 15 vjeç. 
Curtis Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Rruga për famë histori

Nuk kaloi shumë dhe aftësitë dhe besimi i Jones u bënë marka e tij e tillë që ai filloi të shfaqej në lojërat U23 në moshën 16 vjeç. Me një ngritje të tillë meteorike, Jones u bë fajtor për përpunimin e mëtejshëm të topit dhe shfaqjen e panevojshme të talentit të tij sa herë që u kthye në grupmosha e tij.

LEXO
Andrew Robertson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Falë menaxhimit të trajnerit Jones U18 dhe idhullit të fëmijërisë Steven Gerrard, ai u detyrua të mësojë përmbajtje dhe të rafinuar të jetë thjesht gjeni i përsosur i futbollit. Më pas erdhën Manchester Cityt dhe Manchester United që kërkuan të fitonin firmën e tij por Jones zgjodhi të mbetet me të kuqtë.

LEXO
Trent Alexander-Arnold Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

"Duke qenë një djalë lokal, unë kam vetëm një ambicie, të përfaqësoj Liverpoolin dhe të tregoj se për çfarë janë të aftë djemtë vendas".

Zbuloi Jones për vendimin e tij për të mbetur në Liverpool.

The Rising Star nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me Liverpool pasi refuzoi ofertat nga Manchester United dhe Manchester City. Kredia për imazhin: LiverpoolFC.
Rising Star nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me Liverpool pasi refuzoi ofertat nga Manchester United dhe Manchester City.
Curtis Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Ngritja e famës

Nuk kishte dyshim se Liverpool kishte besim në rritjen e Jones dhe perspektivën për gjëra më të mëdha që do të vinin. Në fakt, Steven Gerrard ndërtoi ekipin U18 rreth tij sepse djaloshi kishte cilësinë të krijonte diçka nga asgjë. Kur koha ishte e duhur, Jones bëri debutimin e skuadrës së tij të parë në 7 janar 2019 gjatë raundit të tretë të FA Cup kundër Wolverhampton Wanderers.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mesfushori i mrekullueshëm vazhdoi të dalë si Lojtar i Ndeshjes, pas një ndeshje të Kupës EFL kundër Milton Keynes Dons, në Shtator 2019. Keci i mrekullueshëm ishte gjithashtu pjesërisht i vështirë për tu injoruar kur shënoi penalltinë fituese në fitoren e xhiruar të Kupës EFL të Liverpoolit kundër Arsenali në Dhjetor 2019. Afërsisht 32 ditë më vonë, Jones u bë i papërmbajtshëm kur goditja e tij kaçurrela nga 20 jardë gjeti pjesën e pasme të rrjetës për të ndihmuar skuadrën e tij të mposhtet Everton 1–0 në Kupën e FA në Anfield.

LEXO
Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Goli mahnitës i Curtis Jones kundër Evertonit fitoi zemrën e tij dhe ata të shokëve të tij të skuadrës. Ai u admirua gjithashtu nga fansat dhe kundërshtarët e tij ashtu.
Goli mahnitës i Curtis Jones kundër Evertonit fitoi zemrën e tij dhe ata të shokëve të tij të skuadrës. Ai u admirua gjithashtu nga fansat dhe kundërshtarët e tij ashtu.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Curtis Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet e lidhjes së jetës

A e dini se Curtis Jones i përket klasës së yjeve të futbollit, të cilët janë fitues qoftë në fushë apo jashtë fushës? Një vështrim në jetën e tij të dashurisë do t'ju bind.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nuk dihej shumë për të dashurën e Curtis Jones para dhjetorit 2019. Në fakt, statusi i marrëdhënies së Jones ishte një çështje hamendësimi derisa ai postoi një foto të tij dhe të dashurës në twitter.

Sa pëlqime mund të akordoni të dashurën e Curtis Jones siç shihet në këtë foto? Kredia e figurës: Twitter.
Sa pëlqime mund të akordoni të dashurën e Curtis Jones siç shihet në këtë foto? 

Pas postimit në Twitter, Jones - i cili nuk ka asnjë djalë ose vajza jashtë martese besohet se po bën plane për të ardhmen e tij me të dashurën e tij pak të njohur, por perfekte. Fansat janë në mbështetje të marrëdhënies së zogjve të dashurisë dhe nuk presin t'i shohin ata të bëhen burrë dhe grua.

LEXO
Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Curtis Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet e Jetës Familjare

Duhen prindër dhe motra mbështetës për të rritur një yll si Jones. Ne ju sjellim fakte rreth anëtarëve të familjes Curtis Jones që fillojnë me prindërit e tij.

Rreth babait dhe nënës së Curtis Jones: Për të filluar me prindërit e Curtis Jones, babai i tij nuk është bërë ende i njohur në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, nëna e lojtarit është identifikuar si Sandra. Ajo shpesh e shoqëronte Jones në stërvitje gjatë krijimit të karrierës së tij në Liverpool dhe nganjëherë qëndronte në të ftohtë për të marrë atë pas trajnimit. Goesshtë e vetëkuptueshme që Sandra ndan një lidhje të ngushtë me djalin e saj më të vogël.

LEXO
Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Takoni nënën e Curtis Jones 'Sandra e cila pëlqen ta shoqërojë atë në stërvitje që nga kohra të lashta. Kredia e figurës: Wtfoot.
Njihuni me nënën e Curtis Jones, Sandra, e cila pëlqen ta shoqërojë atë në stërvitje që nga kohërat më të lashta. 

Rreth vëllezërve dhe vëllezërve të Curtis Jones: Curtis Jones u rrit së bashku me tre akoma nuk ishin identifikuar vëllezër e motra. Si i tillë, ende nuk dihet nëse vëllezërit dhe motrat janë një përzierje e vëllezërve dhe motrave apo thjesht e një gjinie specifike. Në mënyrë të ngjashme, nuk dihet shumë për rrënjët apo prejardhjet familjare të Jones, veçanërisht gjyshërit e tij nga nëna dhe babai, ndërsa Xhaxhallarët, hallat, kushërinjtë, nipat dhe mbesat e Jones ende nuk janë identifikuar në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

LEXO
Andrew Robertson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Curtis Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet personale të jetës

Nuk mund të mohohet fakti që Curtis Jones ka një pamje të bukur të vëmendjes së gjykatës. Sidoqoftë, është personaliteti i tij që rrëmben zemrën e kujtdo që ka një takim me të. Tiparet e personit simpatik të Jones përcaktohen nga shenja e zodiakut Ujori.

LEXO
Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ato përfshijnë konkurrencën, besimin, disponimin e pakompromis dhe dëshirën për të mos zbuluar shumë për jetën e tij private dhe personale. Interesat dhe hobi të tij përfshijnë gatimin, dëgjimin e muzikës dhe kalimin e kohës së mirë me miqtë dhe familjen e tij.

Curtis Jones pëlqen gatimin. Ai është fotografuar këtu me Naby Keita. Kredia e imazhit: Instagram.
Curtis Jones pëlqen gatimin. Ai është fotografuar këtu me Naby Keita.
Curtis Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të jetesës

Lidhur me mënyrën se si Curtis Jones i bën dhe i harxhon paratë e tij, vlera e tij neto është ende në shqyrtim në kohën e shkrimit ndërsa vlera e tij e tregut është 2 milion €. Jo falë përvojës së tij disa vjeçare duke luajtur futboll top-fluturimi.

LEXO
Xherdan Shaqiri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Vlera neto e yllit me rritje të shpejtë është në shqyrtim në kohën e shkrimit të kësaj bio. Kredia për imazhin: Qesharak.pho.to.
Vlera neto e yllit me rritje të shpejtë është duke u shqyrtuar në kohën e shkrimit të kësaj bio.

Si i tillë, gjeniu i ri i futbollit - i cili do të festojë 19 vjetorin e tij të lindjes në 30 janar 2020 - nuk mund të jetojë ende stilin e jetës luksoze të shpenzuesve të mëdhenj me makina dhe shtëpi për të treguar.  Anëtarët e familjes së Curtis Jones, veçanërisht prindërit e tij e kanë këshilluar atë për nevojën e vazhdueshme për të qëndruar në tokë.

Curtis Jones Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të patreguara

Para se ta quajmë të përfunduar në histori dhe biografi fëmijërie të Curtis Jones, këtu janë fakte më pak të njohura ose të palejuara për mesfushorin.

LEXO
Trent Alexander-Arnold Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

FEJA: Jones nuk është i madh në fe pasi ai vështirë se jep përshtypjen e të qenurit fetar gjatë intervistave ose festimeve të qëllimeve në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, ne supozojmë se prindërit e Curtis Jones e edukuan atë për të ndjekur dhe praktikuar fenë e krishterimit. Prandaj, shanset janë që ai të jetë i krishterë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë

tattoos: Mesfushori nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, ai ndoshta mund të marrë arte të trupit në të ardhmen. Deri atëherë, Jones qëndron ashtu si u krijua në një lartësi prej 6 metra 1 inç.

Curtis Jones nuk ka tatuazhe në krahë apo këmbë në kohën e shkrimit të kësaj biografie. Kredia e figurës: Wtfoot.
Curtis Jones nuk ka tatuazhe në duar ose këmbë në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

Pirja e duhanit dhe pirja: Mesfushori është një nga një numër i shkëlqyerve të futbollit që nuk pinë duhan dhe pinë në kohën e shkrimit. Arsyet, pse Jones zgjodhi një zakon të tillë të shëndetshëm është të sigurojë që trupi i tij të qëndrojë në formë të përsosur për të përmbushur kërkesat e futbollit të fluturimit të lartë.

LEXO
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin tonë Curtis Jones Faktet e Biografisë së Fëmijërisë Plus Untold Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Harry Kewell Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
PHILIP MELIA
muaj 6 më parë

Unë kam qenë çiftet më të mira me babanë e tij, i cili ka kaluar fatkeqësisht, dhe unë ia dërgoj të gjithë dashurinë time në familjen e tij