Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold. Kredi për CambridgeFootball dhe PremierLeague
Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold. Kredi për CambridgeFootball dhe Premier League

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me pseudonimin "Me pemë". Faktet e Biografisë sonë të Fëmijërisë Chris Wood Plus Untold Ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të rëndësishme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Chris Wood
Jeta dhe Ngritja e Chris Wood. Kredi për imazhin: DailyMail, FootballTop dhe CambridgeFootball

Analiza përfshin jetën e tij të hershme dhe prejardhjen e tij familjare, edukimin dhe formimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën e tij drejt historisë së famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet, jetën personale, faktet familjare dhe stilin e jetës etj.

Po, të gjithë e dinë që ai është një sulmues emocionues me një sy për të shënuar gola. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Chris Wood e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia Fakte - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke u nisur, emrat e tij të plotë janë Christopher Grant Wood. Chris Wood lindi në ditën 7th të Dhjetorit 1991 për nënën e tij Julie Wood dhe babanë, Grant Wood në Auckland, një qytet në ishullin e Veriut të Zelandës së Re. Ai lindi si fëmija i dytë dhe djali i parë për nënën e tij, të paraqitur më poshtë.

Chris Wood Nënë dhe Gjysh
Chris Wood Nënë dhe Gjysh

Chris Wood lindi në një shtëpi të krishterë me rrënjë ushtarake dhe një status të familjes së klasës së mesme. Gjyshi i tij i paraqitur më sipër ishte një oficer ushtarak në pension para vdekjes së tij. Ai u rrit së bashku me motrën e tij më të madhe Chelsey Wood i cili ashtu si ai është bërë edhe një futbollist i realizuar.

Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia Fakte - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Të dy vëllai dhe motra e madhe ndërsa ishin në shtëpi do të luanin gjithmonë kundër njëri-tjetrit. Chris u inkurajua nga prindërit e tij për t'u bashkuar me motrën e tij në Onehunga Sports, ku mësoi të shijonte sportin në ekip.

Me dëshirë për të mësuar më shumë, të dy Chris dhe motra e tij u transferuan për të marrë arsim futbolli në Wynrs, akademia me qendër në Auckland të themeluar nga ish All White Wynton Rufer. Ishte tek Wyners Chris Wood zhvilloi teknikën e tij dhe ishte gati të ndiqte gjyqet e futbollit.

Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia Fakte - Jeta e hershme e karrierës

Në moshën e 11, familja Wood u largua nga qyteti Newzealand i Auckland dhe u zhvendos në qytetin rurale Waikato të Kembrixhit që ndodhet 24 kilometra në juglindje të Hamiltonit. Qyteti i familjes së tij u zhvendos në "Kembrixh"Njihet si"Qyteti i Pemëve dhe Kampionëve". Ndërsa ishte atje, Chris dhe motra e tij ndoqën Shkollën Kolegjiale të Shën Palit.

Chris u bë shumë entuziast për të vazhduar karrierën nga ku e la. Pasioni i tij për futbollin e pa atë duke kaluar prova dhe duke u regjistruar për të luajtur futboll të ri me klubin vendas- Kembridge FC. Më poshtë është një foto e Chris të vogël dhe shokëve të tij.

Chris Wood vitet e hershme me Cambridge Football
Chris Wood (foto në të majtën ekstreme të rreshtit të mesëm) - vitet e hershme të tij me Akademinë e Kembrixhit FC.

Sipas Uebfaqja e Kembrixhit FC, Kur Chris Wood ishte 14, ai ishte tashmë një njësi e madhe - do të thotë se ishte i rëndë dhe i fortë. Në atë moshë, i ri ishte gati të luante futboll të moshuar.

Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia Fakte - Rruga për famë

Në atë kohë, anëtari i Kembrixhit FC Ken Hobern, një mik i familjes Wood ishte i kënaqur kur dinte që i riu do të kishte paraqitjen e tij të parë të ekipit të vjetër. A e dini? ... Ken premtoi Chris Wood $ 100 nëse ai mund të shënonte një gol duke mos ditur golin ishte vetëm disa minuta larg nga premtimi i tij.

Chris hyri në lojë si një zëvendësues dhe festimi i golit të tij pasi shënoi në debutimin e tij, përfshiu një fërkim të gëzueshëm së bashku me majën e gishtave. Kjo arritje i kënaqi fansat dhe tërë anëtarët e tij të familjes.

Pas një magji në rivalët vendas Hamilton Wanderers sezonin e ardhshëm, Chris Wood tërhoqi vëmendjen e klubit ASB Premiership Waikato FC i cili e fitoi atë në 2007. Edhe kur u bashkua me klubin, Wood u monitorua nga një numër i klubeve të shquara në Evropë që lypën firmën e tij. Vetëm pasi luajti lojëra 5 me klubin, Chris Wood u rrëmbye nga klubi anglez, West Brom.

Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia Fakte - Ngrihu në famë

Wood u rekomandua në Akademinë West Bromwich Albion nga trajneri Roger Wilkinson, i cili ngriti një gjyq për të cilin ai e kaloi me ngjyra fluturuese. Ndërsa ishte në akademi, Chris Wood gjeti një formë të pasur me shënime golash për ekipin rinor të West Brom, një veprim i cili e detyroi trajnerin e tij ta vendoste atë në listën e dëshirave të ekipit të tij të vjetër.

Në prill, lëndimet në 2009 ndaj disa lojtarëve të West Brom panë që Woodit iu dha një thirrje befasuese për ekipin e parë të West Brom. Ai doli nga pankina për t'u bërë Zealander i Pesti i Ri që luajti në Premier League. Ndërsa ishte në Angli, ai shërbeu me përulësi nxënësin e tij duke vazhduar lëvizjet e huazimeve, duke u forcuar në sezonet dhe duke u zhytur sa të mundte nga secili trajner.

Me shpejtësi përpara në kohën e shkrimit, Wood aktualisht njihet si një sulmues veteran për futbollin e klubit anglez, pasi ka regjistruar më shumë se gola 100 në të gjitha klubet ku do të kishte luajtur. Sulmuesi 6 ft 3 i cili është zv / kapiteni i Burnley FC në kohën e shkrimit aktualisht gëzon një partneritet të frikshëm me udhëheqësin shpirtëror të klubit Ashley Barnes.

Chris Wood Rise to Fame
Chris Wood Rise to Fame. Kredia e imazhit: PlanetFootball dhe DailyStar

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia Fakte - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës, është e sigurt që shumica e tifozëve të futbollit Burnley dhe Newzealand duhet të kenë menduar se kush mund të jetë Chris Wood Girlfriend ose Gruaja e tij. Të tregohet e vërteta! Nuk ka mohuar faktet që pamja e tij e bukur nuk do ta bënte atë të dashur për disa nga fansat e tij femra.

Sidoqoftë, prapa Newzealander-it të suksesshëm, ekziston një e dashur magjepsëse në personin e bukur të Kirsty Linnett. E dashura e bukur e Chris Wood është fotografuar më poshtë me burrin e saj në një dyqan kafeje në Alderley Edge, Cheshire. Të dy të dashuruarit filluan takimin në ditën 14th të korrikut 2015.

Met Chris Wood Gruaja- Kirsty Linnett
Met Chris Wood Gruaja- Kirsty Linnett. Kredi për Kujdestar

A e dini? ... E dashura e bukur e Chris Wood është gjithashtu një futbolliste profesioniste. Si në kohën e shkrimit, ajo luan për ekipin ndërkombëtar nën Liverpool dhe Anglinë nën 23. Më poshtë është një foto e Kirsty Linnett në aksion me klubin e saj Liverpool, pasi ajo merr një kundërshtar.

Kirsty Linnett në aksion për Liverpoolin
Kirsty Linnett në aksion për Liverpoolin. Kredi për Kujdestar

Të dashurin dhe të dashurën janë krenarë për rrugën e karrierës së secilit. Sipas Kirsty… 'Do të jetë mirë të shohim prapa kur të jemi më të vjetër dhe të themi se të dy kemi për të jetuar tonën ëndrrat,'

Farë është si për të dy çiftet, që takohen si Futbollistë profesionistë: Për të dy Linnett dhe Wood, "Futbolli vjen gjithmonë i pari". Ajo pranon se si çift, ata ndonjëherë janë të ashpër në performancën e njëri-tjetrit pas lojërave të tyre. Të dy Linnett dhe Chris nuk debatojnë kurrë për telekomandën pasi futbolli është gjithmonë në gatishmëri me televizionin e tyre në shtëpi.

Ende është befasuese për disa fansa që të dy Wood dhe Linnett nuk janë akoma të martuar si në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, duke gjykuar nga mënyra se si të dy shijojnë jetën e tyre, është e sigurt që dasma e tyre mund të ishte hapi tjetër zyrtar.

Chris Wood dhe Kirsty Linnett- .ifti më i mirë profesional i futbollit
Chris Wood dhe Kirsty Linnett- .ifti më i mirë profesional i futbollit
Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia Fakte - Jeta personale

Njohja me faktet e jetës personale të Chris Wood do t'ju ndihmonte të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij nga fusha e lojës.

Krahas futbollit, Wood gjithashtu ndjek sporte të tjera si; garat e kalit, bashkimi i rugby, kriket, bejsbolli dhe Netball. Ai i pëlqen të marrë pjesë në xhirime dhe tenisi i dyfishtë i përzier.

Këtu janë disa nga aktivitetet e Chris Wood jashtë fushës
Këtu janë disa nga aktivitetet e Chris Wood jashtë fushës. Kredia e figurës: Twitter
Përveç jetës personale të Chris Wood, ai është dikush që është i shoqërueshëm, komunikues dhe gjithmonë i gatshëm për argëtim. Ka pak tendencë që papritmas të bëhen serioz, të zhytur në mendime dhe të shqetësuar pasi ato janë kaq shumë gjëra për të bërë.
Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia Fakte - Jeta familjare

Chris Wood i cili duket se është një nga përfituesit e familjes së tij është i lumtur që ka falsifikoi rrugën e vetë familjes së tij drejt pavarësisë financiare falë futbollit. Tani, këtu janë disa informacione shtesë rreth anëtarëve të familjes së tij.

Babi i Chris Wood: Grant Wood, për të cilin dihet shumë pak është babai i Chris. Ai vlerësohet për inkurajimin e djalit dhe vajzës së tij për të marrë pjesë së bashku në Onehunga, e cila ndodh të jetë klubi i tyre i parë. Për dallim nga bashkëshortja e tij, ka pak mbulim mediatik mbi të.

Chris Wood Mama: Beautiful Julie Wood është nëna e Chris '. Ndryshe si burri i saj, ajo nuk ka bërë asnjë përpjekje të vetëdijshme për të shmangur median. Më poshtë është një fotografi e Julie e bukur me djalin e saj Chris teksa të dy morën pjesë në ditën e ANZAC ku festuan mbesën e Chris.

Takoni Julie Wood- Nënën e Chris Wood
Takoni Julie Wood- Nënën e Chris Wood. Kredia e figurës: Twitter

Chris Wood Motra: Tani le t'ju tregojmë më shumë rreth Chelsey që është motra e Chris Wood që luan futboll ashtu si ai. Chelsey përfaqësoi vendin e saj, Zelanda e Re si një nën 20 gjatë Kupës Botërore të grave 2008 U20 në Kili. Chelsey ishte gjithashtu pjesë e Kupës Botërore të grave 2010 U20 në Gjermani. Të luash nën-20 në vitin 2008 duke nënkuptuar se ajo është më e vjetër se vëllai i saj.

A e dini? ... Chelsey në moshën 4 filloi të luante futboll me vëllain e saj. Kjo ishte një kohë që të dy nuk kishin filluar të luanin në akademitë e tyre. Nga mosha e 4 deri në 12, Chris Wood luajti në të njëjtat skuadra si motra e tij e bukur e vjetër më e mirë.

Chris Wood Motra me burrin e saj
Chris Wood Motra me vëllain e saj. Kredi për Twitter

Gjyshërit e Chris Wood: Midis gjyshërve të tij, Chris Wood ishte më afër një prej stërnipërve të tij i cili nuk është vonë, por nuk harrohet kurrë. Më poshtë është një foto e gjyshit të tij për të cilin ishte shumë i dashur. Mbaj mend: Gjyshja e Wood ishte një ushtar në pension para se të kalonte.

Takoni Granddad-in e Chris Wood i cili ishte një ish-ushtarak përpara se të kalonte
Takoni Granddad Wood që ishte një ish-ushtarak para se të kalonte. Kredi për Twitter
Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia Fakte - Lifestyle

"Ka qenë cilësore të kesh këtë bishë !! Makinë në ëndërr, dashurojeni!" Këto ishin fjalët e Chris Wood ndërsa ai admiron makinën e tij, një veprim i cili siguron një pasqyrë më të mirë të stilit të tij të jetës.

Si duket Chris Wood Lifestyle
Si duket Chris Wood Lifestyle. Kredi për Twitter.

Për Dru, dtë jetosh ndërmjet praktikës në fushë dhe kënaqësisë në fushë nuk është një zgjedhje e vështirë. Ai i pëlqen të shpenzojë paratë e tij të futbollit për gjërat që ai zotëron.

Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia Fakte - Fakte të patreguara

A e dini? ... Chris Wood është një nga emrat më të respektuar për sa i përket Futbolli i Zelandës së Re është i shqetësuar. Sulmuesi është respektuar aq shumë sa ai u emërua anëtar i bordit të Shoqatës së Futbollistëve Profesionistë të Zelandës së Re.

Një aktivist për futbollin e grave: Elsefarë prisni tjetër Motra dhe gruaja e Chris Wood për të qenë janë të gjithë futbollistë profesionistë. Sakrificat e bëra nga motra e tij dhe luftërat që i kishte dashur e dashura e tij Linnett, e kanë bërë Wood një avokat të përkushtuar të kushteve më të mira në lojën e grave. "Nuk është fjala për të pasur një të dashur që luan futboll ose një motër që luan futboll, është për të bërë atë që është e drejtë". Chris Wood i tha dikur Guardian.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e historisë sonë të fëmijërisë Chris Wood plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu