Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Chris Wilder ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne ju japim historinë e Menaxherit të Futbollit me pseudonimin "Shefi i Shkollës së Vjetër". LifeBogger fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Chris Wilder's Bio, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij.

Shih edhe
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Jeta dhe Ngritja e Chris Wilder. Kredite e imazhit: LastSticker dhe Twitter.
Jeta dhe ngritja e Chris Wilder.

Po, të gjithë e dinë që ai është menaxher me të ashtuquajturin 'Dinosaur'qasja ndaj menaxhimit të futbollit. Ai është ai që bëri mrekulli duke bërë ekipin e tij Sheffield (kushton më pak se £ 1m) merrni një fillim të shkëlqyeshëm në sezonin e Premier League 2019/2020. Sidoqoftë, vetëm një pjesë e tifozëve të futbollit e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Chris Wilder-it, i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Shih edhe
Ryan Giggs Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Chris Wilder Historia e Fëmijërisë - Historiku familjar dhe jeta e hershme:

Christopher John Wilder lindi në 23rd ditën e Shtatorit 1967 në Stocksbridge, një qytet i vogël dhe famulli civile e vendosur në Qytetin e Sheffield, Angli. Edhe pse i lindur në Sheffield, menaxheri i futbollit me përkatësi të bardhë britanike e ka origjinën e tij familjare nga qyteti Steel i Liverpool, që do të thotë se ai është një 'Scouser'.

Shih edhe
Gareth Southgate Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Wilder u rrit së bashku me prindërit, vëllezërit e motrat dhe më e rëndësishmja, xhaxhallarët e tij që kishin një ndikim të madh në edukimin e tij. Ai vjen nga një familje familjare e klasës së mesme e operuar nga babai i tij i cili fitoi jetesën në zonën e klasës punëtore të Liverpool. Si një djalë i vogël, xhaxhallarët e Wilder kishin një ndikim të madh tek ai që e pëlqente lojën. Grupi i xhaxhallarëve të tij jo vetëm që e mësoi atë se si të luante futboll, por gjithashtu e çoi atë në Anfield për të parë ndeshjet e Liverpoolit. Sipas fjalëve të tij;

"Ne kemi shkuar për të kaluar Krishtlindjen dhe festën e çuditshme të shkollës. Kjo ishte kur shkoja në Anfield me xhaxhallarët e mi që jetonin në një periferi të pasur, në lindje të Liverpoolit. Unë do t'i shikoja ata duke përfshirë babanë tim të luante atime futbolli "

Krijimi i arsimit dhe karrierës së Chris Wilder:

Në mesin e viteve Shtatëdhjetë, Liverpooli pati një sukses të madh, duke fituar gjithçka- Kupa Evropiane, UEFA Champions League, Kupa e Ligës, Super Kupa Evropiane / Super Kupa e UEFA-s etj. Chris Wilder ishte në Anfield për të kullotur disa nga ato momente me babanë dhe xhaxhallarët, një zhvillim që e pa që nuk dëshironte asgjë tjetër përveç se të bëhej futbollist.

Ndërsa ishte në shkollë, Wilder gëzonte të gjitha sportet, veçanërisht kriket. Pavarësisht se ishte gjithëpërfshirës, ​​futbollisti ende mbeti në qendër të vëmendjes. Për të ndjekur ëndrrat e tij, Chris Wilder u largua nga Liverpooli në vendlindjen e tij në Sheffield në kërkim të mundësive të futbollit. Ai u punësua si një ballboy për Stocksbridge Park Steels FC që ndodhet në rrethin e Stocksbridge në Sheffield.

Më vonë, Wilder mori një gjyq të suksesshëm me Southampton si një nxënës futbolli dhe akademik. Si një nxënës i përulur, ai mori rolin e pastrimit të çizmave të futbollit të legjendës Southampton- David Armstrong. Pavarësisht se dha më të mirën e tij, Wilder i dobët nuk mund të përparonte përmes gradës së të rinjve të klubit në futbollin e të moshuarve. Mjerisht, ai u la i lirë për shkak të performancës së dobët pa u futur në ekipin e parë të Southampton.

Chris Wilder Karriera e Futbollit në Përmbledhje:

Do lojtar i të rinjve që ka jetuar gjatë refuzimi i akademisë do të njohë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale dhe pasojat e dëmshme psikologjike që mund të ketë. Pasi dështoi të bënte notën si lojtar i akademisë në Southampton, Wilder i varfër u kthye në Sheffield, qytetin e tij të lindjes. Fatmirësisht, Sheffield United e pranoi atë si mbrojtës.

Shih edhe
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Pavarësisht se ishte një lojtar mesatar, Sheffield ndihmoi Wilder të farkëtojë karrierën e tij të moshuar. Ish djali me top në asnjë kohë nuk e projektoi veten në ekipin e parë të klubit në gusht 1986. Gjatë karrierës së tij me Sheffield, Wilder u përul veten duke shkuar në huazim me një total prej 11 klubesh para se të bashkohej me Halifax Town në 1999, klubi ku u mbyll përfundimisht çizmet e tij. Wilder (foto më poshtë) u tërhoq nga futbolli në moshën 34 vjeç.

Shih edhe
Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Chris Wilder u tërhoq nga futbolli në moshën 34 vjeç. Image Credit: BT
Chris Wilder u tërhoq nga futbolli në moshën 34 vjeç.

Chris Wilder Fakte të Biografisë - Rruga për në Famë Story:

Chris Wilder pas daljes në pension filloi të merrte përsipër drejtimin e futbollit me besimin se ai do të bënte më mirë pavarësisht se ishte një lojtar mesatar futbolli. Ai e filloi karrierën e tij stërvitje me Alfreton Town në vitin 2001. Menaxhimi i futbollit siç e parashikonte filloi me një shënim pozitiv. A e dini? Në vetëm 27 javë pasi ishte në krye të Alfreton, anglezi fitoi katër trofe.

Shih edhe
Antonio Conte Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Duke marrë fazën tjetër në karrierën e tij menaxheriale, Wilder vazhdoi të menaxhojë Halifax për më shumë se lojëra 300 derisa klubi hyri në likuidim në 30 Qershor 2008. Likuidimi çoi në transferimin e tij në Oksford dhe më vonë, rivalët e Lidhjes Dy, Northampton, ku i çoi në Liga e Dyte titull me pikë 99.

A e dini? Chris Wilder ndërsa ishte në Northampton ishte i papaguar për tre muaj, një zhvillim që çoi në përvojën shumë të trishtuar të kartës së tij u zvogëlua rëndë në arkëtimet e supermarketeve. I varfër Ai !!!

Chris Wilder iu refuzua pagesa me kartelë kur iu detyrua 3 muaj pagë. Kredia e imazhit: kthetra owl dhe pagesa agile
Chris Wilder iu refuzua pagesa me kartelë kur iu detyrua 3 muaj pagë.

Chris Wilder Bio - Ngritja e Famës Story:

Jeta e Chris Wilder në sytë e stuhive financiare u shpëtua nga Princi Arab Arab Saudit, Abdullah, pronari i Sheffield i cili e ftoi atë të merrte drejtimin me klubin. Më 12 maj 2016, Wilder u bashkua me klubin e tij të djaloshit Sheffield United.

Me pak mbështetje financiare, Wilder bëri shumë nga blerjet e tij përmes transferimeve falas. Ai bëri që misioni i tij i parë të ishte; "Bërja e lojtarëve të ndihen si në shtëpi"Në përpjekje për ta arritur këtë, menaxheri pa kuptim rrëmbeu shkrimet e ashpra të "Mirësevini në punë”Në terrenin e klubit. Për të, kishte parulla më të mira motivuese dhe lojtarët duhej të ndiheshin si në shtëpinë e tyre.

Chris Wilder kur u bashkua me Sheffield rrëmbeu parrullat motivuese që zbukuruan fushën e stërvitjes. Kredia e imazhit: SuFc dhe Twitter
Chris Wilder kur u bashkua me Sheffield rrëmbeu parrullat motivuese që zbukuruan fushën e stërvitjes. 

Përkundër një fillimi të dobët të sezonit, Wilder e udhëzoi klubin që të bëhej League One Champions duke siguruar pikë 100 në proces (një rekord klubi). Suksesi i tij vazhdoi pasi fitoi hyrjen në Kampionat. Në Kampionat, Wilder drejtoi skuadrën e tij Sheffield United në krye duke fituar promovimin e tij të dytë në vetëm tre vjet në klub.

Shih edhe
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në njohje të arritjeve të tij, atij iu dha menaxheri LMA i sezonit 2018 / 2019. Wilder u mund Pep Guardiola deri në çmim edhe kur menaxheri i Manchester City përfundoi një ngatërresë të brendshme.

Chris Wilder duke mbajtur çmimin e tij LMA Menaxheri i Vitit - 2018–19. Kredia e imazhit: DailyMail
Chris Wilder duke mbajtur çmimin e tij LMA Menaxheri i Vitit - 2018–19.

Pasi solli klubin e tij të lindjes në ligën Premier, Wilder filloi të ndërtojë ekipin e tij përreth John Lundstram, një herë që Everton refuzoi dhe një gjeni futbolli nga qyteti i tij, Liverpool. Duke u dhënë lirinë për të vepruar pjesës tjetër të lojtarëve të tij, i pa të gjithë të përshtateshin perfekt në bashkim pjesësh figure të Blades. Wilder Sheffield United në kohën e shkrimit ka provuar se komuniteti i futbollit gabon pasi u patronizua nga disa tifozë si tepër themelore për Premier League.

Si në kohën e shkrimit, menaxheri anglez nga Liverpool është duke u lavdëruar si një nga novatorët më origjinalë taktikë të Premier League pas Pep Guardiola- të gjitha falë fillimit mahnitës të Blades në sezonin 2019/2020. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori

Chris Wilder Gruaja dhe Fëmijët:

Chris Wilder është një burrë i martuar. Fillimisht ai ishte martuar me ish-gruan e tij të quajtur Rachel Wilder për të cilën të dy kishin dy vajza të bukura që janë; Martha Wilder dhe Evie Wilder. Duke rritur fëmijët ndërsa burri i saj vazhdoi biznesin e tij të stërvitjes, Rachel Wilder menaxhoi një dyqan veshjesh Gap në Manchester dhe Sheffield.

Shih edhe
Louis van Gaal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas raporteve, u zbulua se ish-gruaja e Chris Wilder (Rachel) nuk e pëlqen futbollin, ndonjëherë duke u ngopur me të shikohet për disa orë në shtëpinë e familjes. Pavarësisht, ajo shikon vetëm kur ekipi i burrit të saj është duke fituar. Midis vajzave të Chris Wilder, është vetëm Martha kush i pëlqen sportet. Evie Wilder është në modë.

Pas shumë vitesh martese të prindërve të tyre, të dy Marta dhe Evie filluan të ishin dëshmitarë të një marrëdhënieje në mes të nënës dhe babait të tyre. Gjërat filluan të prishen dhe u bë aq e thartë sa që a 'divorc' u pa si opsioni më i mirë për çiftin e vjetër.

Chris Wilder u zhvendos pas divorcit. Pas ca kohe, ai takoi një zonjë të quajtur Francesca të cilën ai e përshkroi takimin e tyre si 'dashuri me shikim të parë'. Të dy Chris dhe Francesca u martuan në ditën e afatit të transferimit të 2017 (31st të Janarit 2017). Afarë dite që një menaxher futbolli të martohet !!

Chris Wilder Jeta Personale:

Njohja me atë Jashtë Futbollit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të personalitetit të tij larg aktiviteteve të tij në fushën e futbollit.

Shih edhe
Ryan Mason Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke u nisur, Wilder është një njeri i ndershëm që vendos një mënyrë profesionale dhe të lumtur për t'i mbajtur njerëzit nën kujdesin e tij të bazuar. Ai beson aq shumë në liri dhe nuk do ta merrte me shumë mundësi nëse thjeshtësia e tij merret si e mirëqenë. Për shembull, nëse keni bërë diçka që e bën atë të lumtur, ai do të ishte i lumtur t'ju tregojë se është i lumtur. Nëse bëni diçka që nuk e bën atë të lumtur, ai menjëherë do t'ju njoftojë, nganjëherë duke ardhur mbi ju si një ton tullash. Duke folur për personalitetin e tij në lidhje me mos tolerimin e përtacisë, ai një herë tha se 'Kamarierët janë vetëm për restorantet dhe jo për lojtarët që nuk arrijnë të realizojnë talentet e tyre '.

Dashuria e tij për birrë dhe verë: Duke diskutuar jetën e tij personale nga një këndvështrim shoqëror, Chris Wilder përshkruhet nga shumë si dikush që shoqërohet rregullisht (veçanërisht) me miqtë e vjetër nga pubi ku ai është parë në kohën më të madhe duke pirë birrën e tij të preferuar.

Shih edhe
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njohja me Chris Wilder Jeta Personale larg Futbollit. Kreditë e imazhit: izsearch, EveningStandards dhe BT
Njohja me Chris Wilder Jeta Personale larg Futbollit.

A e dini? Një çift birre dhe verë me stafin e tij stërvitës dhe lojtarët e vjetër gjithmonë zbret mirë pas fitoreve të mëdha.

Chris Wilder Jeta Familjare:

Familja e Chris Wilder në kohën e shkrimit jeton në Ecclesall Road, një rrugë në Sheffield, South Yorkshire, Angli. Në kohën e shkrimit, ai ka siguruar që të gjithë anëtarët e familjes të bëjnë përpjekje të vetëdijshme për të mos kërkuar njohjen e publikut.

Shih edhe
Gareth Southgate Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për shkak të lidhjeve familjare, e gjithë familja e tij e zgjeruar gëzon kur futbolli e çon atë në Merseyside për të luajtur kundër Liverpoolit ose Evertonit. Kjo për shkak se shefi i Sheffield United i përdori ato momente për t'u lidhur me familjen e tij në Liverpool. Edhe pse skuadra e tij luan ose Everton ose Liverpool, Wilder e gjen veten duke blerë bileta ndeshje për disa nga kundërshtarët e tij që ai i përshkruan si Family. Prandaj, të luash kundër skuadrës së tij të familjes është thellësisht personale sepse babai i tij është nga Liverpool dhe shumica e anëtarëve të familjes së tij ose tifozë të Liverpool ose Everton.

Shih edhe
Ryan Mason Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nga ana tjetër, tifozët e Sheffield ende pretendojnë Wilder të jetë i tyre vetëm sepse ai u rrit në qytetin e tyre. A e dini? Wilder shpesh është i qetë me thirrje 'Ai është një nga tonat'në të dashurin e tij Bramall Lane. Kjo pasi tifozët e Sheffield e duan atë dhe besojnë se ai është gjithashtu familjar.

Chris Wilder Stili i jetës:

Chris Wilder jeton një mënyrë jetese të përulur, pavarësisht se merr një pagë të mirë si menaxher. Në vend që të përdorë makina të ndezura që pagat e tij mund të blinin, ai do të preferonte të udhëtonte nëpër Sheffield me transport publik, mundësisht autobusë.

Shih edhe
Ryan Giggs Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas raportimeve, Wilder ende ndonjëherë përdor stacionin e autobusit Ecclesall Road afër shtëpisë së tij, një shenjë që tregon natyrën e tij poshtë në tokë. Ai është, pa dyshim, një antidot për jetesën e shtrenjtë.

Chris Wilder Fakte të pathëna:

Ai dikur ishte një Nxënës për Zotërinë Alex Ferguson: A e dini? Chris Wilder gjatë ditëve të para të menaxhimit ishte një nxënës i ish-shefit legjendar të Manchester United Sir Alex Ferguson.

Shih edhe
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Chris Wilder dhe Alex Ferguson - mësuesi i tij. Kredia e imazhit: SUFC
Chris Wilder dhe Alex Ferguson - mësuesi i tij. 

Gjatë kohës së tij në Alfreton Town dhe Oksford, Wilder më së shumti do të udhëtonte për në Manchester për të parë menaxherin Legjendar për mësimet e mentorimit. Duke folur për përvojën, ai dikur tha me fjalët e tij;

“Ai mori kohë për të më ndihmuar gjatë rrugës. Ai e bënte atë për mjaft menaxherë të rinj britanikë, jo vetëm mua. Sende të tilla më dhanë një hov të madh.

Ai dikur telefonoi një natë para finales time të play-offit në promovim me Oxford [kundër York në 2010] dhe dha disa këshilla që më ndihmuan të fitoja. "

Feja: Chris Wilder ashtu si shumë familje Liverpool besohet të ketë ardhur nga një sfond i familjes së krishterë. Sidoqoftë, ka pak ose aspak shenja të lidhjes së tij me fenë.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të Udhëzimit të Fëmijërisë Chris Wilder. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Shih edhe
Louis van Gaal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet