Duvan Zapata Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duvan Zapata Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Duvan Zapata ju tregon Fakte rreth historisë së tij të Fëmijërisë, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Stili i Jetës, Pasuria Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një histori e udhëtimit të futbollistit të Duván Esteban Zapata, nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i suksesshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Duvan Zapata.

Jeta dhe ngritja e Duvan Zapatës. Kredite e imazhit: Semana dhe Qëllimi.
Jeta dhe ngritja e Duvan Zapata.

Po, të gjithë e njohin Zapata për shpejtësinë, fizikun dhe syrin e tij të madh për shënimin e golave. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Duvan Zapata, i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Marek Hamsik Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Fëmijërisë së Duvan Zapata- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin "Pantheri i Madh". Duván Esteban Zapata Banguero lindi në ditën e 1 prillit 1991 në klinikën Rafael Uribe Uribe në Cali, Kolumbi.

Futbollisti kolumbian është i dyti nga dy fëmijët e lindur nga nëna e tij, Late Elfa Cely Banguero dhe nga babai i tij, Luis Oliver Zapata. Më poshtë është një foto e rrallë e prindërve bukuroshe të Duvan Zapata.

LEXO
Luis Muriel Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Takoni prindërit e Duvan Zapatës-nënën e tij, Vonë Elfa Cely Banguero dhe babait të tij, Luis Oliver Zapata. Kredite e imazhit: Semana.
Takoni prindërit e Duvan Zapata - nënën e tij, Late Elfa Cely Banguero dhe babanë e tij, Luis Oliver Zapata.

Historiku i familjes së Duvan Zapata: A e dini se magjistari i futbollit është një shtetas kolumbian me etni të përzier me origjinë familjare afro-amerikane? Në fakt, prindërit e Duvan Zapata e rritën atë në lagjen Kordoba të rrethit Aguablanca, në Cali ku ai u rrit së bashku me motrën e tij më të madhe Cindy Carolina.

Një foto e bukur e fëmijërisë Duvan Zapata- Ai u rrit në Cordoba në Cali. Kredia e figurës: Semana.
Një Foto e Fëmijërisë Duvan Zapata e lezetshme- Ai u rrit në Cordoba në Cali. 

Jeta e hershme e Duvan Zapata: Duke u rritur në Kordoba, i ri Duvan filloi të luante futboll në rrugën e ngushtë të këmbësorëve të Cali, ku ndodhej shtëpia e tij. Ndërsa i riu i atëhershëm ishte në të, ai ëndërroi të bëhej një lojtar i famshëm i futbollit, jo për famën ose pasuritë e mahnitshme, por të ishte në gjendje të lejonte një PlayStation!

LEXO
Diego Maradona Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Fëmijërisë së Duvan Zapata- Edukimi dhe krijimi i karrierës

Në kohën kur Duván ishte në moshën 11 vjeç, talenti i tij i futbollit ishte bërë tashmë i qartë për prindërit e tij, të cilët e konsideronin të arsyeshme që shkollimi i tij konvencional në Liceo Superior del Valle në Ciudad Córdoba duhet të shkonte krah për krah me një ngritje profesionale të karrierës në futboll.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold
Në moshën 11 vjeç, Duvan tashmë kishte një fizik atletik dhe ishte gati të fillonte një ngritje karriere në futboll. Kredia e figurës: Semana.
Në moshën 11 vjeç, Duvan tashmë kishte një fizik atletik dhe ishte gati të fillonte një ndërtim karriere në futboll. 

Kështu, një Duván i klasit të 6-të pasi kërkoi pëlqimin e prindërve të tij u lejua të regjistrohej në nivelet e djemve të klubit lokal América de Cali në 2002. Ndërsa ishte në klubin lokal, Duvan u rrit në forcë, aftësi dhe lartësi të tillë që ai të ishte tashmë duke qëndruar i gjatë në 1.86m kur ai ishte 16 vjeç në vitin 2007.

Historia e Fëmijërisë së Duvan Zapata- Jeta e hershme e karrierës

Ishte në América de Cali që Duvan u ngrit në radhët, u bë profesionist dhe madje shënoi në debutimin e tij pro për kënaqësinë e trajnerit të tij - Diego Umaña - i cili më parë i kishte dhënë atij një shans për të trajnuar me skuadrën e vjetër të klubit. Duván luajti për América de Cali për dy sezone të tjera (2009/2010 & 2010/2011) para se të huazohej te skuadra argjentinase - Estudiantes ku gjithashtu shënoi në debutimin e tij.

LEXO
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Duke u ngritur në radhët: A mund ta vini re atë me ekipin rezervë të klubit América de Cali? Kredia e figurës: Semana.
Në rritje në radhët: A mund ta dalloni atë me ekipin rezervë të klubit América de Cali?

Prodhimi i futbollit vazhdoi të regjistronte një rritje të jashtëzakonshme në shënimin e golave, megjithëse herë pas here bënte paraqitje me ekipin rezervë të klubit. Si i tillë, Estudiantes bleu gjysmën e të drejtave të tij të lojës nga América de Cali pak para se të fillonte të tërhiqte interesa nga klubet evropiane të nivelit të lartë përfshirë West Ham i cili ishte afër nënshkrimit të tij, por hoqi dorë sepse nuk mund të merrnin një leje pune për të. Gëzimi i familjes së Duvan Zapata nuk kishte kufij në atë kohë klubi italian, Napoli e ndihmoi atë të siguronte një vizë italiane për të ardhur të luante për ta.

LEXO
Edinson Cavani Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Duvan Zapata- Rruga për Fame Story

Duvan i cili u ble përfundimisht nga Italian Side Napoli, nuk mori një shans të mirë për të provuar veten pavarësisht se ishte një nga nënshkrimet më të shtrenjta të klubit në atë kohë. Në fakt, trajneri i atëhershëm i Napolit Rafa Benitez shpesh vërejti se Duvan ishte i rëndësishëm për klubin por mungesa e kohës së sulmuesit të lojës provoi të kundërtën.

LEXO
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Napoli ishte aty ku ai përjetoi për herë të parë zhgënjimin duke luajtur futboll në top-fluturim. Kredia e figurës: Qëllimi.
Napoli ishte vendi ku ai për herë të parë përjetoi zhgënjimin duke luajtur futboll të nivelit të lartë.

Kështu, nuk ishte për t'u habitur që Napoli huazoi Duvan në Udinese ku pësoi një formë të paqëndrueshme për shkak të dëmtimit. As Duvan nuk ishte mbresëlënës në huazim në Sampdoria ku ai ishte ende larg përmbushjes së potencialit të tij. Në fakt, Duvan mori një telefonatë në skuadrën paraprake të Kolumbisë për Kupën e Botës 2018, por nuk bëri prerje në listën përfundimtare për arsye të dukshme.

LEXO
Amad Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Duvan Zapata- Ngritja në Fame Story

Si një feniks që ngrihet nga hiri i tij, Duvan filloi të shfaqë potencialin e tij të plotë në Atlanta, një klub të cilit ai u shit nga Sampdoria pasi pala italiane vendosi që ai nuk ishte më i nevojshëm.

LEXO
Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Me Golat pas golave, Duvan vendosi veten si golashënuesi më i mirë i Ligës së Serisë A së bashku Cristiano Ronaldo në sezonin e tij debutues! Ai madje ndihmoi që Atalanta të arrijë në finalen e Coppa Italia 2019 dhe të arrijë një fund të vendit të tretë në Serie A. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Shikoni kush ndau një çmim me Christiano Ronaldo. Kredia e imazhit: Instagram.
Shikoni kush ndau një çmim me Christiano Ronaldo.

Duvan Zapata Gruaja dhe Fëmijët

Duke kaluar në jetën familjare të Duvan Zapata, ai është i martuar me të dashurën e tij grua - Nana Montaño dhe ka shumë gjëra të mira që po ndodhin për të në jetën e tij martesore. Çiftet u takuan që në vitin 2012 në Cali kur Duvan po luante për skuadrën argjentinase Estudiantes. Nana ishte një studente universiteti që studionte Psikologji në atë kohë. Ata u takuan për disa vjet më pas dhe e çuan marrëdhënien e tyre në nivelin tjetër duke u martuar vite më vonë.

LEXO
Dries Mertens Story fëmijërisë Plus Fakte të patreguar Biografia
Njihuni me Gruan e Duvan Zapata. Ata duken perfekt për njëri-tjetrin, apo jo? Kredia e imazhit: Instagram.
Njihuni me Gruan e Duvan Zapata. Ata duken perfekt për njëri-tjetrin, apo jo? 

Nana ishte një grua që dinte në mënyrë perfekte si ta mbante burrin e saj! Si e tillë, nuk ka të dhëna se Duvan ka të dashurat e tjera gjatë periudhës kur ai takoi gruan që do të bëhej gruaja e tij. Iftet janë prindër të dy fëmijëve bukuroshe në kohën e shkrimit të kësaj bio. Ato përfshijnë Dantzel (një vajzë) dhe Dayton (një djalë).

LEXO
Dries Mertens Story fëmijërisë Plus Fakte të patreguar Biografia
Foto e Duvan Zapata me gruan dhe fëmijët e tij Dantzel & Dayton. Kredia e imazhit: Instagram.
Foto e Duvan Zapata me gruan dhe fëmijët e tij Dantzel & Dayton. 

Duvan Zapata Faktet familjare dhe jeta

Kush është Duvan Zapata pa familje dhe çfarë do të ishte bërë ai nëse prindi dhe vëllai i tij nuk do të ishin aty për të që nga fillimi? Ne ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes së Duvan Zapata duke filluar nga prindërit e tij.

Rreth babait të Duvan Zapata: Luis Oliver Zapata është babai i gjeniut të futbollit. Ai lindi në Corinth, Columbia dhe u rrit në Tetillo. Po, Zapata ishte një baba i dashur dhe përkrahës, ai e rriti rreptësisht Duvanin për të qenë një fëmijë i bindur dhe i respektueshëm dhe siguroi që ai të ekuilibronte akademikët me të luajtur futboll. Cfare tjeter? Luis asnjëherë nuk e humbi Duvanin të stërvitej gjatë formimit të karrierës së tij. Luis tani luan një rol të rëndësishëm në detyrimin e djalit të tij të vetëm për nevojën për t'u përqendruar dhe për të qëndruar i përulur.

LEXO
Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Një foto e rrallë e Luis duke shijuar një pushim të shtrenjtë me mirësjelljen e arritjeve të karrierës së djalit të tij. Kredia e imazhit: WTFoot.
Një foto e rrallë e Luis duke shijuar një pushim të shtrenjtë me mirësjelljen e arritjeve të karrierës së djalit të tij.

Rreth nënës së Duvan Zapata: Nëna e vonë e Elfa Cely Banguero Duvan Zapata. Ajo lindi në Padilla, Columbia dhe gjithashtu u rrit në Tetillo ku u takua me babanë e Duvan. Ashtu si burri i saj Luis, Elfa ishte e dobishme për rritjen e djalit të saj të vetëm. Në fakt, ajo meritohet për marrjen e një Duvan 11-vjeçar për prova në nivelet e fëmijërisë së klubit lokal América de Cali. Mjerisht ajo kurrë nuk jetoi aq gjatë sa të shijonte frytin e punës së saj ndërsa ajo u shemb dhe vdiq në qershor 2010. Megjithëse vdekja e saj u ndje thellë nga Duvan, ai u bashkua së bashku në më pak kohë dhe mori vendimin për të nderuar kujtimin e nënës së tij nga duke qëndruar i përqendruar në futboll.

LEXO
Marek Hamsik Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njihuni me mamanë e Duvan Zapata: Ajo nuk është si askush tjetër: Kujtimi i Elfa Cely Banguero do të ruhet përgjithmonë në zemrën e djalit të saj Duvan. Kredia e imazhit: Semana.
Njihuni me mamanë e Duvan Zapata: Ajo nuk është si askush tjetër: Kujtimi i Elfa Cely Banguero do të ruhet përgjithmonë në zemrën e djalit të saj Duvan.

Për vëllezërit e motrat e Duvan Zapata: A e dini se Duvan nuk ka vëlla, por një motër që është motra e tij më e madhe. Zonja e identifikuar si Cindy Carolina u rrit me Duvan dhe gjithmonë ka qenë afër tij që nga jeta e tij e hershme e deri më sot. Shtë interesante të theksohet se ata të dy ndajnë të njëjtin pasion për futbollin dhe mbajnë linjat e komunikimit të hapura, pavarësisht nga fakti se ata janë me milje larg.

LEXO
Diego Maradona Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njihuni me Motrën e Duvan Zapata- Cindy Carolina. Të dy u rritën së bashku dhe ende kanë një lidhje të ngushtë. Kredia e imazhit: Semana.
Njihuni me Motrën e Duvan Zapata- Cindy Carolina. Të dy u rritën së bashku dhe ende kanë një lidhje të ngushtë.

Për të afërmit e Duvan Zapata: Larg nga jeta e menjëhershme e Duvan Zapata, nuk dihet shumë për prejardhjen e tij dhe rrënjët e familjes pasi lidhet me gjyshërit e tij nga nëna dhe babai. Falë njërit prej prindërve të Duvan Zapata, ai është i lidhur me Cristian Zapata i cili është kushëriri i tij. Cristian luan për Genoa në Serie A, nuk dihet shumë për xhaxhallarët dhe hallat e tij ndërsa nipat, mbesat dhe kushërinjtë e tij ende nuk janë identifikuar në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

LEXO
Edinson Cavani Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njihuni me kushëririn e famshëm të Duvanit, Cristian Zapata. Kredia e imazhit: Transfermarket.
Njihuni me kushëririn e famshëm të Duvanit, Cristian Zapata.

Biografia e Duvan Zapata-Faktet personale të jetës

Statusi i Duvan Zapata si një sulmues pjellor plotësohet - dhe madje bëhet edhe më i mirë - nga një personalitet i madh i cili përcaktohet nga tiparet e shenjës së Aries Zodiac. Ai është i përulur, energjik, i dashur për argëtim, elastik, ambicioz dhe i hapur për të zbuluar fakte në lidhje me faktet e tij private dhe personale.

LEXO
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sa herë që sulmuesi nuk është duke stërvitur ose duke luajtur futboll, ai angazhon disa aktivitete që janë konsideruar jashtë orarit, si interesa dhe hobi të tij. Ato përfshijnë udhëtime, not, duke luajtur lojëra video dhe duke kaluar kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Një studim i afërt i shpejtësisë së fuqishme sugjeron lundrimet Duvan në një Mini Cooper. Pak çudi që djaloshi dëshironte një selfie me të. Kredia e figurës: WTFoot.
Një studim i afërt i shpejtësimatësit të fuqishëm sugjeron lundrime Duvan në një Mini Cooper. Nuk është çudi që djali dëshironte një selfie me të. 

Biografia e Duvan Zapata- Fakte të jetesës

Lidhur me mënyrën se si Duvan Zapata bën dhe si i shpenzon paratë e tij, ai ka një vlerë neto prej $ 1 milion në kohën e shkrimit. Pjesa më e madhe e pasurisë së sulmuesit kanë burime të krijuara në pagat dhe mëditjet që ai merr për të luajtur futboll të nivelit të lartë ndërsa miratimet kontribuojnë në një pjesë të konsiderueshme të pasurisë së tij në rritje.

LEXO
Luis Muriel Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Si i tillë, sulmuesi lejon të jetojë një mënyrë jetese luksoze për të cilën tifozët dhe armiqtë e kanë zili. Dëshmitë e jetesës së mirë të Duvanit përfshijnë aftësinë e tij për të drejtuar makina luksoze, si dhe shtëpi dhe apartamente të lira.

Një studim i afërt i shpejtësisë së fuqishme sugjeron lundrimet Duvan në një Mini Cooper. Pak çudi që djaloshi dëshironte një selfie me të. Kredia e figurës: WTFoot.

Biografia e Duvan Zapata- Faktet e pashlyera

Për të përmbledhur historinë dhe biografinë tonë të fëmijërisë Duvan Zapata këtu janë pak fakte të njohura ose të palejuara për sulmuesin.

LEXO
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti 1: Ndarja e pagave: Si në kohën e shkrimit, kontrata e sulmuesit me Atlanta BC e sheh atë duke fituar një pagë dajak prej 4,680,000 € në vit. Duke thithur pagën e Duvan Zapata në një numër më të thellë, ne kemi sa vijon;

TENURA E PAGESPAGA N USDPAGA N IN EUROPAGA NER STERLIMIN E POUNDIT
NË VIT$ 5,122,377€ 4,680,000£ 3,970,867
PAS MUAJ$ 394,029€ 360,000£ 305,405
NË JAVË$ 98,490€ 90,000£ 76,351
NË DITË$ 14,069€ 12,857£ 10,908
NË ORË$ 586€ 536£ 455
PER MINUTE$ 9.76€ 8.9£ 7.58
PËR SEKOND$ 0.16€ 0.15£ 0.13
LEXO
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold

Që kur keni filluar të shikoni Duvan ZapataBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

A e dini? Do të duhen punëtori mesatar në Evropë të paktën 18.5 vjet për të fituar të njëjtën gjë Pantheri i Madh fiton në 1 muaj.

LEXO
Amad Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti 2: Feja: Sipas raporteve, ka të ngjarë që prindërit e Davan Zapata ta rritën atë në respekt të besimit fetar katolik. Ti, sulmuesi, jo i madh në fe, por dikur u pa në një kishë katolike (shih më poshtë). Ky zhvillim i jep besim mundësisë që Duvan të jetë i krishterë dhe një katolik praktikues.

LEXO
Diego Maradona Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Feja e Duvan Zapata- Nuk mund të mohohet fakti që ai është një besimtar. Kredia e imazhit: Instagram.
Feja e Duvan Zapata- Nuk mund të mohohet fakti që ai është një besimtar.

Fakti 3: Fakti Tattoo Duvan Zapata: Like Donyell Malen, Samuel Chukwueze, Luis Muriel Krzysztof Piatek, Duvan Zapata nuk ka arte trupi në kohën e shkrimit dhe as fansat nuk kanë tatuazhe të tij ende. Ai është shumë i përqendruar në përmirësimin e fizikut, qëndrueshmërisë dhe mundësisë së lartësisë së tij për duele më të efektshme ajrore.

Prova fotografike që ai nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit. Kredia e figurës: WTfoot.
Fotografi dëshmon se ai nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit.

Fakti 4: Duvan Zapata Vlerësimi i FIFA-s: A e dini se Duvan Zapata ka një vlerësim të përgjithshëm të FIFA-s në 83 në kohën e shkrimit. Edhe pse vlerësimet e tij kanë përjetuar një ngritje astronomike në kohët e fundit, nuk ka mohuar faktin se një vlerësim prej 87 do të ishte tërheqës për adhuruesit e karrierës FIFA që dëshirojnë një kombinim gati të përsosur të aftësive.

LEXO
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Vlerësimet e tij janë në rritje dhe në rritje të shpejtë. Kredia e imazhit: SoFIFA.
Vlerësimet e tij janë në rritje dhe në rritje të shpejtë.

Fakti 5: Duvan Zapata Pets: Ka shumë sulmues që kanë diçka për kafshët shtëpiake, veçanërisht për qen dhe Duvan Zapata është njëri prej tyre! Në fakt, qeni i tij është si një shtesë për familjen e tij të ngushtë aq të dukshme në mënyrën në të cilën ai e paraqet në fotot familjare.

LEXO
Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
A i doni kafshët shtëpiake si Duvan Zapata dhe familja e tij? Kredia e imazhit: Instagram.
A i doni kafshët shtëpiake si Duvan Zapata dhe familja e tij?

Fakti 6: Duvan Zapata Fakti i pirjes së duhanit dhe pirjes: Duvan Zapata nuk i jepet të pijë pije të forta, dhe as nuk është ndotur duke pirë duhan në kohën e shkrimit. Me një zakon të tillë të shëndetshëm, Duvan bashkohet me ligën e futbollistëve që nuk e kanë humbur vëmendjen për nevojën për të jetuar dhe për të qëndruar të shëndetshëm.

Biografia e Duvan Zapata- Baza e njohurive e Wiki

Në këtë seksion përfundimtar të Fakteve të Biografisë Duvan Zapata, do të shihni bazën tonë të njohurive Wiki. Shfaqur më poshtë, kjo ju ndihmon të gjeni informacione në lidhje me sulmuesin në një mënyrë koncize dhe të lehtë.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold
INFO WIKIPËRGJIGJE
Emri i plotë i Duvan ZapatësDuván Esteban Zapata Banguero
Data e lindjes së Duvan Zapatës1 Prill 1991
Epoka e Duvan Zapatës28 (Që nga Shkurt 2020)
Emri i babait të Duvan ZapatësLuis Oliver Zapata
Emri i Nënës së Duvan ZapatësElfa Cely Banguero (Vonë)
Lartësia e Duvan Zapatës1.89 m (6 ft 2 në)
Vendi i lindjes i Duvan ZapatësPadilla, Cauca, Kolumbi
Motra e Duvan ZapatësCindy Carolina
Kushëriri i Duvan ZapatësCristian Zapata
Feja e Duvan ZapatësKrishtërimi (Katolizmi)
Gruaja e Duvan ZapatësNana Montano
Fëmijët e Duvan ZapatësDantzel (vajza e tij) dhe Dayton (djali i tij).
LEXO
Luis Muriel Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Tregimin tonë për Fëmijërinë në Duvan Zapata Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet