Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të futbollit më i njohur si "Malen". Historia jonë e Fëmijërisë Donyell Malen plus Faktet e Biografisë së Untold ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

The life and rise of Donyell Malen. Image Credit: Instagram, Ad.nl  and  Nos.nl.
The life and rise of Donyell Malen. Image Credit: Instagram, Ad.nl and Nos.nl.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin familjar, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij të driblimit dhe formën e frytshme të shënimit të synimeve. Megjithatë vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Donyell Malen e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Donyell Malen lindi në ditën 19th të Janarit 1999 në Wieringen në Hollandë. Ai lindi nga bashkimi midis nënës së tij, Mariska Manshanden dhe babait të tij, Robert Malen.

Nëna e Donyell Malen, Mariska Manshanden. Kredia e imazhit: Volkskrant.

Kombëtari holandez me etni të përzier me rrënjët Surinamese u rrit në vendlindjen e tij në fshatin Wieringen në Hollandën e Veriut, Hollandë, ku ai u rrit pa vëllezër e motra biologjikë.

Donyell Malen grew up at Wieringen in North Holland, Netherlands. Image Credits: Ad.nl and VisitNetherlands.
Donyell Malen grew up at Wieringen in North Holland, Netherlands. Image Credits: Ad.nl and VisitNetherlands.

Duke u rritur në Wieringen, i riu Malen ishte një djalë i errët që qëndroi jashtë në fshatin e bardhë për shkak të aftësisë së tij të parakohshme për të paraqitur në lojëra konkurruese për klubin VV Succes kur ai ishte vetëm katër vjeç.

Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Në kohën kur Malen ishte në moshë 5 në 2004, ai filloi një ngritje të zellshme të karrierës në HVV Hollandia, ku ai kaloi jo më pak se 3 vjet duke mësuar aftësi të reja. Ndërsa Malen ishte në të, ai u këshillua të bëhej një anëtar kryesor i një akademie të klubit të futbollit me fluturim të lartë dhe ekipit të Kombëtares Hollandeze.

Throwback photo of 8-year-old Donyell Malen wearing a National Team jersey. Image Credit: Ad.nl.
Throwback photo of 8-year-old Donyell Malen wearing a National Team jersey. Image Credit: Ad.nl.

Me kalimin e viteve, jeta e Malen praktikisht u vërtit rreth futbollit. Kështu, ai ishte "shumë i thyer" për të siguruar një jetë të pasur shoqërore jashtë sportit ndërsa dhoma e tij në shtëpi më tej e mori atë në thellësi të futbollit, pasi u dekorua nga posterat e heroit dhe mentorit të tij të fëmijërisë. Ronaldinho.

Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e hershme e karrierës

Nuk kaloi shumë kohë pasi një Malen-vjeçar 9 u pranua në sistemet rinore të Ajax ku ai kaloi kohën më të madhe (rreth 8 vjet) të karrierës së tij të rinisë duke nënvizuar tregtinë e tij si një sulmues i shkëlqyeshëm.

Donyell Malen (first from right) at the youth systems of Ajax in 2011. Can you spot Matthijs De Ligt and Justin Kluivert? Image Credit: Ajax.nl.
Donyell Malen (first from right) at the youth systems of Ajax in 2011. Can you spot Matthijs De Ligt and Justin Kluivert? Image Credit: Ajax.nl.

Ndërsa menaxhimi i B-Juniorëve të talentuar të Ajax-it nuk ishte akoma për të bërë të ditura planet e tij për Donyell, Arsenali erdhi duke përdorur provizionet e futbollit me oferta me lëng që përfshinin një propozim kontrate.

Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold - Rruga për famë histori

Arsenali bëri mirë në marrëveshjet e tyre me Donyell, përfshirë këtu edhe përfshirjen e tij në shumicën e lojërave të Premier League League, i cili më tej pa në debutimin e tij për ekipin e vjetër të klubit gjatë fitores së Gunners 2 - 0 ndaj Sydney FC në korrik 2017.

Mezi një muaj më vonë, Arsenali ishte i shpejtë për të shitur Malen në PSV Eindhoven pasi pala angleze besonte se i moshuari i atëhershëm 20 nuk kishte arritur të përparonte sa duhet gjatë magjisë së tij të muajve 13. Lajmet për "lëshimin" e diskutueshëm u përshëndetën me zemërimin nga fansat të cilët e përshkruanin atë si 'Më keq se sa të humbasësh Alexis Sanchez'.

Arsenal let go of Donyell Malen because he didn't impress much at the English youth team. Image Credit: Arsenal.
Arsenali e la të largohet nga Donyell Malen sepse nuk i bëri përshtypje shumë skuadrës së të rinjve anglezë. Kredia e figurës: Arsenali.
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold - Ngritja e famës

Duke ecur më tej me karrierën e tij në PSV II, Malen bëri përparim në kërcime dhe kufij që e panë atë si talentin më të mirë të 2017-18 Jupiler League. Ai vazhdoi të bëjë debutimin e tij për PSV në një fitore 4-0 Eredivisie ndaj PEC në shkurt 2018 dhe fitoi titullin 2018 Eredivisie me PSV atë vit.

Donyell Malen fitoi Eredivisie me PSV në 2018. Kredia e imazhit: Instagram.
Donyell Malen fitoi Eredivisie me PSV në 2018. Kredia e imazhit: Instagram.

Shpejt përpara në kohën e shkrimit, Malen është një nga talentet më të frytshëm të shënimit të golave ​​në ligën holandeze i cili kërkohet nga ekipe të fluturimit të lartë, përfshirë Liverpool FC dhe ish-klubin Arsenal FC Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori .

Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold - Faktet e lidhjes së jetës

Janë vetëm disa emra që e bëjnë Malen të buzëqeshë kur përmendet veçanërisht ai i të dashurës së tij - Delisha. Dofarë dimë për gjysmën e mundshme më të mirë në kohën e shkrimit? Për të filluar, ajo është një zeshkane natyrale që pëlqen të udhëtojë dhe të hajë ushqim të mirë. Për më tepër, ajo me shumë zell dashuron ta mbajë jetën e saj private larg syve të këqij të shtypit.

Donyell Malen me të dashurën e tij të bukur Delisha. Kredia e imazhit: Instagram.
Donyell Malen me të dashurën e tij të bukur Delisha. Kredia e imazhit: Instagram.

Megjithëse nuk dihet shumë rreth asaj kur të dashurit u takuan dhe filluan lidhjet, ata konsiderohen gjerësisht si çifte të përsosura që dëshirojnë të ecin nëpër rresht para se të mirëpresin djalin dhe vajzën (e) për të ndarë në dashurinë e tyre.

Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold - Faktet e Jetës Familjare

Familja është aty ku jeta filloi me të vërtetë për Malen dhe ku dashuria nuk mbaron kurrë për të. Ne ju sjellim fakte për jetën e tij familjare.

Rreth babait të Donyell Malen: Robert Malen është babai i Donyell Malen. Ai luajti futboll për ekipin e të rinjve Surinamese gjatë jetës së hershme të Malen. Robert u nda nga mamaja e Malen shumë më vonë, por megjithatë ndan një lidhje të ngushtë me djalin e tij të famshëm i cili e konsideron atë si një figurë babai.

Për nënën e Donyell Malen: Mariska Manshanden është nëna e Donyell Malen. Ajo luajti një rol të rëndësishëm në jetën dhe rritjen e djalit të saj, duke e çuar atë në stërvitje jo më pak se 3 herë çdo javë. Përveç kësaj, ajo u transferua në Londër për ta mbajtur atë të shoqëruar dhe natyrisht, e bëri atë si detyrë për ta gëzuar Malen nga stendat përkrah babait të tij biologjik Robert.

Donyell Malen with his mother Mariska Manshanden. Image Credit: Volkskrant.
Donyell Malen with his mother Mariska Manshanden. Image Credit: Volkskrant.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Donyell Malen: Malen ishte djali i vetëm që lindi nga bashkimi midis nënës dhe babait të tij. Si rezultat, ai nuk ka vëllezër dhe motra biologjikë, por gjysmë motra të njohur pak të lindur nga babai i tij nga një marrëdhënie tjetër.

Rreth të afërmve të Donyell Malen: Larg jetës së menjëhershme familjare të Malen, ai ka një gjysh dhe gjyshen e identifikuar si Joop dhe Marian përkatësisht ndërsa nuk ka të dhëna ekzistuese të xhaxhallarëve, hallave, kushërinjve, mbesave dhe nipërve të tij në kohën e shkrimit.

Throwback photo of Donyell Malen with his grandad at Camp Nou. Image Credit; Nos.nl.
Throwback photo of Donyell Malen with his grandad at Camp Nou. Image Credit; Nos.nl.
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold - Faktet personale të jetës

Duke folur për personalitetin e Doyell Malen, ai ka një personalitet të mahnitshëm që pasqyron tiparet e ftohta dhe të tmerrshme të individëve të udhëhequr nga shenja e Zodiacit të Bricjapit. Ai është i sigurt, i organizuar, inteligjent dhe punëtor fetarisht.

Luajtësi që rrallë zbulon detaje në lidhje me jetën e tij personale dhe private ka disa interesa dhe hobi që përfshijnë notin, shikimin e televizionit, peshkimin dhe kalimin e kohës me miqtë dhe familjen.

Donyell Malen peshk për kohën e lirë. Kredia e imazhit: Instagram.
Donyell Malen peshk për kohën e lirë. Kredia e imazhit: Instagram.
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të jetesës

A e dini se vlera neto e Donyell Malen është ende në shqyrtim në kohën e shkrimit? Pavarësisht, ai ka një vlerë tregu prej 18 milion € me një pagë fitimprurëse vjetore që duket se vazhdon të rritet me vitet.

Si rezultat, talenti sulmues jeton një mënyrë jetese luksoze në shtëpinë e tij në Eindhoven, ku ai banon me të dashurën e tij. Përveç kësaj, ai udhëton në një makinë të bukur dhe planifikon të zotërojë shtëpinë e tij në të ardhmen e afërt.

Donyell Malen duke pozuar afër makinës së tij të bukur. Kredia e imazhit: Instagram.
Donyell Malen duke pozuar afër makinës së tij të bukur. Kredia e imazhit: Instagram.
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të patreguara

Për t'i dhënë fund historisë dhe biografisë sonë të fëmijërisë Donyell Malen, vini re më pak ose nuk di fakt të padyshimtë që nuk keni dëgjuar kurrë për të.

Pirja e duhanit dhe pirja: Donyell Malen nuk i jepet të pijë pije të forta dhe as nuk është ndotur duke pirë duhan në kohën e shkrimit. Me një zakon të tillë të shëndetshëm, Malen bashkohet me ligën e futbollistëve që e marrin seriozisht shëndetin e tyre dhe nuk do të bënin asgjë për ta kompromentuar atë.

Tattoos: Malen nuk ka arte të trupit në kohën e shkrimit, dhe as fansat nuk kanë tatuazhe të tij ende. Ai është shumë i përqendruar në përmirësimin e fizikut, qëndrueshmërisë dhe ndoshta lartësisë së tij për më shumë duele ajrore.

Trupi i Donyell Malen është pa tatuazhe në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: Instagram.
Trupi i Donyell Malen është pa tatuazhe në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: Instagram.

Feja: Krijuesi i lojërave me sa duket nuk është i madh për fenë dhe ende nuk ka dhënë tregues të qartë për bindjet e tij. Kështu që, nuk mund të thuhet me autorizim nëse ai është një i krishterë, mysliman apo ateist.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Donyell Malen plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet