Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Biografia jonë e Donyell Malen ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne portretizojmë historinë e një futbollisti profesionist Hollandez me origjinë Wieringen. Historia jonë fillon që nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Bio të Donyell Malen, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij.

Shih edhe
Myron Boadu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Jeta dhe ngritja e Donyell Malen. Kredia e imazhit: Instagram, Ad.nl dhe Nos.nl.
Jeta dhe ngritja e Donyell Malen.

Po, të gjithë i dinë aftësitë e tij dribluese dhe formën e frytshme të shënimit të golave. Megjithatë vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Donyell Malen e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Donyell Malen Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Donyell Malen lindi më 19 janar 1999 në Wieringen në Hollandë. Ai lindi nga bashkimi midis nënës së tij, Mariska Manshanden dhe babait, Robert Malen.

Shih edhe
Memphis Depay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kombëtari holandez me etni të përzier me rrënjët Surinamese u rrit në vendlindjen e tij në fshatin Wieringen në Hollandën e Veriut, Hollandë, ku ai u rrit pa vëllezër e motra biologjikë.

Donyell Malen u rrit në Wieringen në Hollandën e Veriut, Hollandë. Kreditë e imazhit: Ad.nl dhe VisitNetherlands.
Donyell Malen u rrit në Wieringen në Hollandën e Veriut, Hollandë.

Duke u rritur në Wieringen, i riu Malen ishte një djalë i errët që qëndroi jashtë në fshatin e bardhë për shkak të aftësisë së tij të parakohshme për të paraqitur në lojëra konkurruese për klubin VV Succes kur ai ishte vetëm katër vjeç.

Shih edhe
Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ndërtimi i Arsimit dhe Karrierës Donyell Malen:

Në kohën kur Malen ishte në moshë 5 në 2004, ai filloi një ngritje të zellshme të karrierës në HVV Hollandia, ku ai kaloi jo më pak se 3 vjet duke mësuar aftësi të reja. Ndërsa Malen ishte në të, ai u këshillua të bëhej një anëtar kryesor i një akademie të klubit të futbollit me fluturim të lartë dhe ekipit të Kombëtares Hollandeze.

Foto kthyese e 8-vjeçarit Donyell Malen i veshur me një fanellë të Kombëtares. Kredia e imazhit: Ad.nl.
Foto kthyese e 8-vjeçarit Donyell Malen i veshur me një fanellë të Kombëtares.

Ndërsa vitet kalonin, jeta e Malen praktikisht vërtitej rreth futbollit. Kështu, ai ishte "shumë i thyer" për të përballuar një jetë të pasur shoqërore jashtë sportit, ndërsa dhoma e tij në shtëpi e bëri atë më thellë në futboll, pasi ishte zbukuruar nga posterat e heroit dhe mentorit të tij të fëmijërisë Ronaldinho.

Donyell Malen Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Nuk kaloi shumë dhe një Malen 9-vjeçar u pranua në sistemin e të rinjve të Ajax ku ai kaloi më shumë kohë (rreth 8 vjet) të karrierës së tij të të rinjve duke luajtur tregtinë e tij si një sulmues i shkëlqyeshëm.

Shih edhe
Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Donyell Malen (i pari nga e djathta) në sistemet rinore të Ajax në 2011. A mund t’i dalloni Matthijs De Ligt dhe Justin Kluivert? Kredia e imazhit: Ajax.nl.
Donyell Malen (i pari nga e djathta) në sistemet rinore të Ajax në 2011. A mund t’i dalloni Matthijs De Ligt dhe Justin Kluivert?

Ndërsa menaxhmenti i B-juniorëve të talentuar të Ajax ende nuk i kishte bërë të ditura planet e tij Donyell, Arsenal erdhi duke mbledhur skuadrën e futbollit me oferta të lëngshme që përfshinin një propozim kontrate.

Donyell Malen Fakte të Biografisë - Rruga për në Famë Histori:

Arsenal bëri mirë në marrëveshjet e tyre me Donyell, duke përfshirë atë të marrë pjesë në shumicën e ndeshjeve të Premier League të Rinjve, i cili më tej pa debutimin e tij për ekipin e të moshuarve të klubit gjatë fitores së Gunners 2-0 ndaj Sydney FC në korrik 2017

Shih edhe
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mezi një muaj më vonë, Arsenali ishte i shpejtë për të shitur Malen te PSV Eindhoven pasi pala angleze besonte se 20-vjeçari i atëhershëm nuk kishte arritur të bënte progres të mjaftueshëm gjatë magjisë së tij 13 muajsh. Lajmi për "lëshimin" e diskutueshëm u prit me britma nga tifozët që e përshkruan atë si "Më keq se humbja e Alexis Sanchez".

Arsenali lëshoi ​​Donyell Malen sepse ai nuk bëri shumë përshtypje në ekipin e të rinjve anglezë. Kredia e imazhit: Arsenal.
Arsenali lëshoi ​​Donyell Malen sepse ai nuk bëri shumë përshtypje në ekipin e të rinjve anglezë.

Donyell Malen Bio - Ngritja e famës:

Duke ecur më tej me karrierën e tij në PSV II, Malen bëri përparim në kërcime dhe kufij që e panë atë si talentin më të mirë të 2017-18 Jupiler League. Ai vazhdoi të bëjë debutimin e tij për PSV në një fitore 4-0 Eredivisie ndaj PEC në shkurt 2018 dhe fitoi titullin 2018 Eredivisie me PSV atë vit.

Shih edhe
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Donyell Malen fitoi Eredivisie me PSV në 2018. Kredia e imazhit: Instagram.
Donyell Malen fitoi Eredivisie me PSV në 2018.

Shpejt përpara në kohën e shkrimit, Malen është një nga talentet më të frytshëm të shënimit të golave ​​në ligën holandeze i cili kërkohet nga ekipe të fluturimit të lartë, përfshirë Liverpool FC dhe ish-klubin Arsenal FC Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori .

Rreth Delisha, e dashura dhe gruaja e Donyell Malen të jenë:

Ka vetëm disa emra që e bëjnë Malen të buzëqeshë kur përmendet veçanërisht ai i të dashurës së tij - Delisha. Çfarë dimë për gjysmën e mundshme më të mirë në kohën e shkrimit? Për të filluar, ajo është një zeshkane natyrale që i pëlqen të udhëtojë dhe të hajë ushqim të mirë. Për më tepër, ajo me shumë dëshirë e mban jetën e saj private larg syve kureshtarë të shtypit.

Shih edhe
Frenkie de Jong Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia
Donyell Malen me të dashurën e tij të bukur Delisha. Kredia e imazhit: Instagram.
Donyell Malen me të dashurën e tij të bukur Delisha.

Megjithëse nuk dihet shumë rreth asaj kur të dashurit u takuan dhe filluan lidhjet, ata konsiderohen gjerësisht si çifte të përsosura që dëshirojnë të ecin nëpër rresht para se të mirëpresin djalin dhe vajzën (e) për të ndarë në dashurinë e tyre.

Donyell Malen Fakte të Jetës Familjare:

Familja është aty ku jeta filloi me të vërtetë për Malen dhe ku dashuria nuk mbaron kurrë për të. Ne ju sjellim fakte për jetën e tij familjare.

Shih edhe
Matthijs de Ligt Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait të Donyell Malen: Robert Malen është babai i Donyell Malen. Ai luajti futboll për ekipin e të rinjve Surinamese gjatë jetës së hershme të Malen. Robert u nda nga nëna e Malen shumë më vonë, por megjithatë ndan një lidhje të ngushtë me djalin e tij të famshëm i cili e konsideron atë si një figurë babai.

Rreth nënës së Donyell Malen: Mariska Manshanden është nëna e Donyell Malen. Ajo luajti një rol të rëndësishëm në jetën dhe rritjen e djalit të saj, duke e çuar atë në stërvitje jo më pak se 3 herë çdo javë. Përveç kësaj, ajo u transferua në Londër për ta mbajtur atë të shoqëruar dhe natyrisht, e bëri atë si detyrë për ta gëzuar Malen nga stendat përkrah babait të tij biologjik Robert.

Shih edhe
Robin van Persie Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Donyell Malen me nënën e tij Mariska Manshanden. Kredia e imazhit: Volkskrant.
Donyell Malen me nënën e tij Mariska Manshanden.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Donyell Malen: Malen ishte djali i vetëm që lindi nga bashkimi midis nënës dhe babait të tij. Si rezultat, ai nuk ka vëllezër dhe motra biologjikë, por gjysmë motra të njohur pak të lindur nga babai i tij nga një marrëdhënie tjetër.

Për të afërmit e Donyell Malen: Larg nga jeta familjare e menjëhershme e Malen, ai ka një gjysh dhe gjyshe përkatësisht të identifikuar si Joop dhe Marian ndërsa nuk ka të dhëna ekzistuese për xhaxhallarët, hallat, kushërinjtë, mbesat dhe nipat në kohën e shkrimit.

Shih edhe
Georginio Wijnaldum Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Fotografi kthyese e Donyell Malen me gjyshen e tij në Camp Nou. Kredia e imazhit; Nr.nl.
Fotografi kthyese e Donyell Malen me gjyshen e tij në Camp Nou.

Donyell Malen Fakte Jeta Personale:

Duke folur për personalitetin e Doyell Malen, ai ka një person të mrekullueshëm që reflekton tiparet e ftohta dhe të mrekullueshme të individëve të udhëhequr nga shenja e Zodiakut Bricjap. Ai është i sigurt, i organizuar, inteligjent dhe punëtor nga ana fetare.

Luajtësi që rrallë zbulon detaje në lidhje me jetën e tij personale dhe private ka disa interesa dhe hobi që përfshijnë notin, shikimin e televizionit, peshkimin dhe kalimin e kohës me miqtë dhe familjen.

Shih edhe
Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta të biografisë
Donyell Malen peshk për kohën e lirë. Kredia e imazhit: Instagram.
Donyell Malen peshk për kohën e lirë.

Donyell Malen Fakte të Jetës:

A e dini se vlera neto e Donyell Malen është ende nën shqyrtim në kohën e shkrimit? Pavarësisht, ai ka një vlerë tregu prej 18 milion € me një pagë fitimprurëse vjetore që duket se vazhdon të rritet me kalimin e viteve.

Si rezultat, talenti sulmues jeton një mënyrë jetese luksoze në shtëpinë e tij në Eindhoven, ku ai banon me të dashurën e tij. Përveç kësaj, ai udhëton në një makinë të bukur dhe planifikon të zotërojë shtëpinë e tij në të ardhmen e afërt.

Shih edhe
Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Donyell Malen duke pozuar afër makinës së tij të bukur. Kredia e imazhit: Instagram.
Donyell Malen duke pozuar afër makinës së tij të këndshme.

Donyell Malen Fakte të pathëna:

Për t'i dhënë fund historisë dhe biografisë sonë të fëmijërisë Donyell Malen, vini re më pak ose nuk di fakt të padyshimtë që nuk keni dëgjuar kurrë për të.

Pirja e duhanit dhe pirja: Donyell Malen nuk i jepet të pijë pije të forta dhe as nuk është ndotur duke pirë duhan në kohën e shkrimit. Me një zakon të tillë të shëndetshëm, Malen bashkohet me ligën e futbollistëve që e marrin seriozisht shëndetin e tyre dhe nuk do të bënin asgjë për ta kompromentuar atë.

Shih edhe
Frenkie de Jong Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Tattoos: Malen nuk ka arte të trupit në kohën e shkrimit, dhe as fansat nuk kanë tatuazhe të tij ende. Ai është shumë i përqendruar në përmirësimin e fizikut, qëndrueshmërisë dhe ndoshta lartësisë së tij për më shumë duele ajrore.

Trupi i Donyell Malen është pa tatuazhe në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: Instagram.
Trupi Donyell Malen nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit.

Feja: Krijuesi i lojërave me sa duket nuk është i madh për fenë dhe ende nuk ka dhënë tregues të qartë për bindjet e tij. Kështu që, nuk mund të thuhet me autorizim nëse ai është një i krishterë, mysliman apo ateist.

Shih edhe
Myron Boadu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Donyell Malen plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet