Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të Futbollit me pseudonimin "Mimmo". Historia jonë e fëmijërisë Domenico Berardi plus Faktet e Biografisë së Untold ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe ngritja e Domenico Berardi. Kredite e imazhit: Sportmirtese, Castrumcropalatum dhe SportsMole.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin familjar, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për shkathtësinë e tij dhe për synimin. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Domenico Berardi e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Domenico Berardi lindi në ditën 1st të Gushtit 1994 në Cariati, një qytet në provincën Cosenza në rajonin e Kalabrisë në Italinë e Jugut. Ai është më i vogli nga tre fëmijët e lindur nga nëna e tij, Maria dhe babai i tij, Luigi.

Domenico Berardi lindi nga prindërit për të cilët dihet pak. Kredia e imazhit: PxHere dhe Sportmirtese.

Kombëtari italian i etnisë së bardhë me rrënjë pak të njohura u rrit në qytetin Bocchigliero të provincës Cosenza në Itali, ku ai u rrit së bashku me vëllain e tij të madh, Francesco dhe motrën, Severina.

Domenico Berardi u rrit në Bocchigliero në provincën Cosenza. Kredia e imazhit: WorldAtlas dhe Sportmirtese.

Duke u rritur në qytet, Berardi nuk kishte mungesa të justifikimeve që do t'i lejonin atij mundësinë të luante futboll me miqtë e tij pothuajse në çdo ditë të javës. Ai ndonjëherë shtiret se kishte dhembje në stomak, në mënyrë që të shmangte shkollën dhe të kënaqej duke luajtur sport.

Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Falë lindjes në një familje të dashur për futbollin, Young Berardi u regjistrua në shkollën e futbollit Castello në Mirto - një fshat i Crosia, gjithashtu në Provincën e Cosenza, Itali - ku ndërmori hapat e tij të parë në futbollin konkurrues.

Domenico Berardi hodhi hapin e tij të parë në futbollin konkurrues në shkollën e futbollit Castello. Kredia e imazhit: Sportmirtese dhe TUON.

Ndërsa po stërvitej në Shkollë, Berardi mësoi dhe ekspozoi aftësi që parashikuan formën e tij të shkëlqyeshme të shënimit të golit që do të vinte. Si rezultat, trajneri i tij shpesh i ngarkonte anëtarët e ekipit që t'ia kalonin topin atij për gola të sigurt.

Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës

Në kohën kur Berardi ishte në moshë 13 në 2008, ai dha lamtumirën e shokëve të tij në Mirto, në mënyrë që të regjistrohej në akademinë e futbollit të Cosenza, ku do të kalonte periudhën më të shkurtër të karrierës së tij rinore (2008-2010).

Domenico Berardi kartën e fundit të identitetit të futbollit para se të bashkohej me Cosenza. Kredia e imazhit: Sportmirtese.

Në një javë me ngjarje, Berardi vizitoi kampusin universitar të vëllait të tij të madh Francesco në Bodena. Ndërsa ishte në fushat e kampusit, ai u angazhua në një lojë pesë-palëshe me vëllain e tij dhe anëtarët e tjerë të komunitetit universitar. Duke mos ditur Berardi, ka pasur skautë nga Sassuolo në lojrat që morën parasysh talentin e tij të papërpunuar.

Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për famë histori

Kështu, një Berardi një 16-vjeçar u soll në Sassuolo ku u ngrit në radhët e tij. Berardi bëri debutimin e tij për ekipin e parë të klubit në 27th të Gushtit 2012 gjatë një Serie B kundër Cesena dhe vazhdoi të ndihmojë ekipin e tij të fitojë promovim në Serie A.

Megjithëse ngritja e Berardit nëpër radhët mund të godiste shumë si të shpejtë, nuk ishte pa vendime të menduara me vështirësi. Futbollisti me shpejtësi të shpejtë kishte shumë ekipe në Evropë që kërkonin firmën e tij. Sidoqoftë, ai e konsideroi veten të papjekur dhe zgjodhi të përfundojë procesin e pjekurisë në Sassuolo.

Domenico Berardi mori vendimin që të mbetet në Sassuolo pavarësisht se tërhoqi klube më të mëdha me formën e tij mbresëlënëse. Kredia e imazhit: Castrumcropalatum.
Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngritja e famës

Në vitet pasuese (2013 - 2015) Domenico dëshmoi se ishte një nga futbollistët e rinj më premtues të Italisë dhe fitoi një numër çmimesh individuale, përfshirë këtu edhe çmimet 2015 Bravo për futbollistin më të ri të Evropës.

Cfare ka me shume? ai u rendit tre herë si një nga lojtarët më të mirë të 100 në botë nga Don Balón në 2013, 2014 dhe 2015. Me shpejtësi përpara kohës së shkrimit, Berardi është golashënuesi i gjithanshëm i Sassuolo dhe një lojtar i shumëkërkuar që ka tërhequr interesa nga Roma, Tottenham dhe Liverpool. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Domenico Berardi është shënuesi më i lartë i golave ​​të Sassuolo në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: BleacherReport.
Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Faktet e lidhjes së jetës

Duke vazhduar çështjet në lidhje me jetën e dashurisë së Domenico Berardi, sa emra mund të gjesh në librin e tij të historisë së datimit dhe cili është statusi i tij aktual i marrëdhënies në kohën e shkrimit të kësaj bio?

Për të filluar, Berardi nuk dihet se ka takuar asnjë grua para se të takonte të dashurën e tij të kthyer të fejuarin (gruaja të ishte) - Francesca Fantuzzi. Francesca së pari e pa Berardi gjatë një ndeshjeje rinore dhe pas kësaj e kontaktoi atë përmes Facebook. Ata nuk janë ndarë që nga ajo kohë dhe mund të mirëpresin djalin (a) ose vajzën (ët) në çdo kohë së shpejti.

Domenico Berardi në një foto të dashuruar me të fejuarin e tij Francesca Fantuzzi. Kredia e imazhit: Instagram.
Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Faktet e Jetës Familjare

Domenico Berardi përshëndet nga një prejardhje familjare e klasës së mesme. Ne përshkruajmë fakte për jetën e tij familjare.

Rreth babait të Domenico Berardi: Luigi është babai i Berardi. Luigi ka qenë një tifoz pasionant i Interit përpara se të lindte Berardi. Sidoqoftë, ai ka një vend të butë për Sassuolo në të cilin luan djali i tij. Babai mbështetës i tre fëmijëve ndihmoi në mbajtjen e pasionit të Berardi për futbollin dhe vazhdon ta mbështesë atë deri më sot.

Për nënën e Domenico Berardi: Maria është nëna e Berardi. Ajo është një shtëpiake që ndihmoi në rritjen e Berardi dhe motrat e tij. Nëna mbështetëse e tre fëmijëve ka interes edhe në futboll. Në fakt, ajo është një mbështetëse e Juventus FC dhe natyrisht, klubi i saj më i ri i fëmijëve - Sassuolo.

Domenico Berardi u rrit nga prindër për të cilët dihet pak. Kredite e imazhit: ClipArtStudio dhe TransferMarket.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Domenico Berardi: Berardi ka dy motra më të rritur. Ato përfshijnë vëllain e tij Francesco dhe motrën Severina. Edhe pse nuk dihet shumë për motrat dhe motrat, ata nuk janë individë të sportit në karrierë si Berardi. Sidoqoftë, të dy e duan futbollin dhe e ndjekin ndeshjen me pasion.

Për të afërmit e Domenico Berardi: Larg familjes së menjëhershme të Berardit, nuk dihet shumë për gjyshërit e tij të nënës dhe të babait, ndërsa xhaxhallarët, hallat, kushërirat, kushërinjtë, nipërit dhe mbesat e tij ende nuk janë identifikuar.

Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Faktet personale të jetës

Duke folur për personalitetin e Berardi, ai ka një personalitet të mahnitshëm që pasqyron natyrën e gjallë të individëve të udhëhequr nga Leo Zodiac Sign. Për më tepër, Ai është i ekuilibruar, intuitiv dhe vërtet në tokë.

Luajtësi që zbulon në mënyrë të moderuar informacione për jetën e tij personale dhe private, ka interesa dhe hobi që përfshijnë gara F1, udhëtime, not, duke luajtur lojëra video, duke dëgjuar muzikë dhe duke kaluar kohë cilësore me familjen dhe miqtë.

Domenico Berardi ka interes në garat F1. Mund të vëresh Charles Leclerc në foto? Kredia e imazhit: Instagram.
Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të jetesës

Lidhur me mënyrën se si Berardi bën dhe harxhon para, vlera e tij neto është ende në shqyrtim në kohën e shkrimit ndërsa vlera e tij e tregut qëndron në 20 milion €. Përbërësit e pasurisë pak të njohur të Berardi rrjedhin nga marrëveshjet e pagave dhe miratimeve të tij.

Megjithëse krijuesi i lojërave nuk është i shpejtë për të fituar pasurinë e tij duke treguar makinat dhe shtëpitë e tij luksoze, ai është i madh për të bërë udhëtime të shtrenjta në vendpushimet ku harxhon para dhe kohë cilësore me miqtë e tij.

Domenico Berardi duke kaluar një kohë të mirë në një vendpushim të shtrenjtë me mikun e tij Marco Benassi. Kredia e imazhit: Instagram.
Domenico Berardi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

Historia dhe biografia e fëmijërisë së Domenico Berardi përfundon më së miri me faktin vijues më pak ose pak të njohur për të.

Feja: Domenico Berardi nuk është i madh për fenë, ndërsa praktikisht nuk ka tregues që tregojnë bindjet e tij në kohën e shkrimit. Kështu që nuk mund të thuhet përfundimisht nëse ai është besimtar apo jo.

Tattoos: Berardi i konsideron artet e trupit si një shtesë e domosdoshme për figurën e tij të bukur. Kështu, ai ka një tatuazh të madh në krahun e tij të majtë. Tatuazhi tregon numrin e bluzave të Berardi 25 në një yll me trëndafila. Nën tatuazhin është një mjet i ngjashëm me spirancë me litarë.

Përparimi i Tattoo Domenico Berardi. Kredia e imazhit: Instagram.

Pirja e duhanit dhe pirja: Domenico Berardi nuk dihet se pi duhan në kohën e shkrimit. Arsyet për një mënyrë jetese të tillë kufizohet me faktin se gjeniu i futbollit nuk ka humbur vëmendjen e përfitimeve të grumbulluara nga të jetuarit e një stili të shëndetshëm.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Domenico Berardi plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu