Daniele Rugani Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Daniele Rugani Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Artikulli ynë ju jep mbulim të plotë të Tregimit të Fëmijërisë së Daniele Rugani, Biografi, Jeta Familjare, Prindër, Jeta e Parakohshme, Jeta e Mjetit, E dashura, Jeta personale, dhe Fakte të tjera të dukshme pikërisht nga kur ai ishte një fëmijë e deri kur u bë i njohur.

Jeta e hershme dhe ngritja e Daniele Ruganit. Kreditë e imazhit: Instagram dhe DailyMail.
Jeta e hershme dhe ngritja e Daniele Ruganit. Kreditë e imazhit: Instagram dhe DailyMail.

Po, të gjithë e dinë që ai dikur u fut në lajme për arsye të gabuara- për faktin se ishte lojtari i parë në Serie A që kontraktoi sëmundjen vdekjeprurëse Coronavirus e njohur edhe si Covid-19.

Sidoqoftë, vetëm disa e dinë historinë e plotë të Biografisë së Daniele Ruganit, veçanërisht atë të Fëmijërisë së tij, e cila është mjaft interesante. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë, së pari me tabelën tonë të përmbajtjes para historisë së plotë.

Historia e Fëmijërisë së Daniele Rugani:

Duke filluar, ai ka nofkën "Daje Dani“ Daniele Rugani lindi në 29th ditën e korrikut 1994 nga nëna e tij, Lia Rugani dhe babai, Ubaldo Rugani në qytetin Lucca në Italinë Qendrore. Futbollisti erdhi në botë si fëmija i dytë i dy fëmijëve, i lindur nga prindërit e tij të bukur.

I njohur pa dyshim si një kombëtar italian, Young Daniele u rrit në këtë zonë Ponte a Moriano lagje në qytetin Lucca me dashuri nga prindërit dhe vëllai i tij i madh i identifikuar si Simeone. Më poshtë është një foto e njërit prej prindërve të Daniele Rugani - është super babai i tij që shihet duke u përqafuar si me të dhe vëllain e tij më të madh.

Daniele Rugani u rrit në shoqërinë e dashur të prindërve të tij dhe vëllait të madh Simeone. Kredia e imazhit: Instagram.
Daniele Rugani u rrit në shoqërinë e dashur të prindërve të tij dhe vëllait të madh Simeone. Kredia e imazhit: Instagram.

Rritja e viteve:

Duke u rritur në Ponte a Moriano, Rugani i ri ishte një fëmijë i shkujdesur dhe argëtues i dashur, që kishte një mori interesash të hershme, duke filluar nga luajtja e futbollit dhe tenisit e deri tek akulloret e dashura dhe noti. Duke pasur një baba që e donte sportin, ishte mjaft e lehtë për Daniele të merrej me këto aktivitete sportive.

Historiku i familjes së Daniele Rugani:

Një nga interesat sportive të Ruganit, veçanërisht ai që lidhet me lojën e tenisit ishte një sport me të cilin i riu merrej me disa nga miqtë e tij të fëmijërisë me kohë të pjesshme.

Nga ana tjetër, dashuria e Ruganit për futbollin shkoi përtej angazhimeve miqësore, ishte në fakt, një sport familjar. A e dini?  Të dy prindërit e Daniele Rugani (foto më poshtë) ishin tifozë të guximshëm të Juventusit, një besnikëri të cilën Rugani bëri mirë ta trashëgonte.

Njihuni me prindërit e Daniele Rugani. Kredia e imazhit: Instagram.
Njihuni me prindërit e Daniele Ruganit. Kredia e imazhit: Instagram.

Ndërtimi i Arsimit dhe Karrierës së Daniele Rugani:

Ndër të gjitha sportet, ishte dashuria për futbollin që mbizotëroi. Prandaj, nuk ishte për t'u habitur që një Rugani shumë i ri do të fillonte hedhjen e themelit të karrierës së tij në shkollën / klubin e tij të futbollit për djem - Atletiko Lucca. Në moshën 6 vjeç (viti 2000), i riu i lumtur tha lamtumirë në klubin e tij të parë akademik në mënyrë që të kalonte përballë sfidave më të mëdha.

Atletico Luca ishte aty ku filluan lojëra konkurruese për egërsinë e futbollit. Kredia e imazhit: Instagram.
Atletico Luca ishte aty ku filluan lojëra konkurruese për egërsinë e futbollit. Kredia e imazhit: Instagram.

Duke vazhduar më tej, Rugani filloi një ngritje të karrierës së zellshme në sistemet rinore të klubit të futbollit Empoli. Atje, ai kaloi mbi një dekadë të karrierës së tij rinore (2000-2011) duke zhvilluar grupet e tij të aftësive që tani janë pjesë e stilit të tij të të luajturit.

Vitet e para në Juventus:

Në kohën kur Rugani ishte i moshës 18 vjeç në vitin 2012, Empoli i dha atij Juventus në një marrëveshje kredie me të dy palët duke mbajtur tabelat se si mbrojtësi i mbrojtjes bëri paraqitje të shkëlqyera për Primavera e Zonjës së Vjetër skuadra e të rinjve (nën 20 vjeç).

Djali i ri bëri mirë si futbollist i akademisë. Për më tepër, gëzimi i familjarëve të Daniele Rugani nuk kishte kufij në kohën kur ai ndihmoi skuadrën e tij të të rinjve të Juventusit të fitonte Coppa Italia Primavera gjatë sezonit të tij debutues (2012 - 2013).

Kjo foto e vjetër mban të zbehet ditën, por kujtimet për fitimin e titullit Coppa Italia Primavera do të mbeten gjithnjë të freskëta në mendjen e mbrojtësit. Kredia e imazhit: Instagram.
Kjo foto e vjetër mban të zbehet ditën, por kujtimet për fitimin e titullit Coppa Italia Primavera do të mbeten gjithnjë të freskëta në mendjen e mbrojtësit. Kredia e imazhit: Instagram.

Performanca e Rugani në turne bëri që Juve të sfidojë të gjitha shanset për të hyrë në një marrëveshje bashkëpronësie me Empoli për mbrojtësin me performancë të lartë.

Historia e Biografisë Rruga drejt Famës:

Kur u plotësuan kushtet për marrëveshjen e bashkëpronësisë, Juventus e dërgoi Rugani përsëri në Empoli përpara fushatës së tyre në Seria B 2013–14, duke i dhënë atij mundësinë të dëshmonte veten e denjë për të qenë një perspektivë që mund të blihet plotësisht nga Juventus.

Ai pa një mundësi për t'u dërguar përsëri në Empoli dhe me zell u përpoq ta shfrytëzonte maksimalisht. Kredia e imazhit: Instagram.
Ai pa një mundësi për t'u dërguar përsëri në Empoli dhe me zell u përpoq ta shfrytëzonte maksimalisht. Kredia e imazhit: Instagram.

Për fat të mirë, Rugani bëri mirë në konvertimin e mundësisë në një pikë kthese të karrierës së tij pasi kontributet e tij në sistemin e mbrojtjes së Empolit panë që klubi të përfundonte i dyti në Serie B dhe të arrinte promovimin automatik në Serie A së bashku me Palermo i cili erdhi i pari.

Story Biografia Rise To Fame:

Rugani, në verën e vitit 2015 u kthye zyrtarisht në Juventus 2015 pasi kaloi një sezon duke fituar përvojë të lartë në futboll me Empoli. Kjo shënoi sezonin e parë të tij të lartë në karrierë duke ndihmuar ekipin të fitojë titullin në Serie A. Rugani gjithashtu vazhdoi të bëhet një mbrojtës kryesor për klubin veçanërisht pas Leonardo Bonucci u largua për në Milano në 2017-ën.

Shpejt përpara kohës së shkrimit të Biografisë së Daniele Rugani, mbrojtësi thuhet se ka marrë vëmendjen globale NUK për aftësitë e tij mbrojtëse por për të qenë lojtari i parë në Serie A që kontraktoi koronavirus i njohur edhe si Covid-19.

Si rezultat, mbrojtësi ka qenë në mendimet dhe lutjet e tifozëve dhe shtypit që me durim pret prishjen e lajmeve se kur do të ishte i lirë nga virusi dhe do të kthehej përsëri në fushë.

Një pandemi dhe me një cicërimë konfirmimi nga Juventus i bëri gjykatës mbrojtës vëmendjen globale. Kredia e figurës: DailyMail.
Një pandemi dhe me një cicërimë konfirmimi nga Juventus i bëri gjykatës mbrojtës vëmendjen globale. Kredia e figurës: DailyMail.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

E dashura, gruaja dhe fëmijët e Daniele Rugani:

Me rritjen e tij të famës sidomos duke fituar vëmendjen globale për një arsye të gabuar, me të vërtetë ka pasur shumë kërkime në lidhje me futbollistin. Një prej tyre përfshin pyetje se kush mund të jetë e dashura e Daniele Rugani.

Pasi kemi bërë hulumtimet tona, ne kemi lëshuar që mbrojtësi ka një të dashur që aktualisht është financë dhe në asnjë kohë, do të ishte gruaja e tij.

Daniele Rugani dhe e dashura e tij duken perfekte së bashku. A nuk
Daniele Rugani dhe e dashura e tij duken perfekte së bashku. A nuk

Rugani është një përfshirje romantike e lakmueshme me të dashurën e tij të fejuarën, Michela Persico. Zogjtë e dashurisë - të cilët nuk kanë djalë ose bijë (a) jashtë martese - u takua para vitit 2016 në një ndeshje tenisi të cilën Michela po e pasqyronte si gazetare sportive.

Përveçse një gazetare sportive, Michela është një prezantuese në TV me një bukuri magjepsëse që i ka dhënë fund kërkimit të Ruganit për të dashura të reja. Ashtu si zemra e saj, ajo doli pozitive ndaj koronavirusit, por shanset janë shumë në favor të duetit që të shërohet së shpejti.

Gjithashtu në kohën e shkrimit, ka lajme që zbulojnë GiveMeSports se e dashura dhe gruaja e Daniele Rugani (Michela Persico) aktualisht është shtatzënë edhe pasi ka marrë virusin. Edhe në këtë kohë të pasigurisë së madhe, le të shpresojmë që ai, Michela Persico dhe foshnja do të ishin të shëndetshëm dhe të lirë nga virusi.

Jeta Familjare e Daniele Rugani:

Mbrojtësit e mahnitshëm ia detyrojnë suksesin e rrugëtimit të tyre në futboll familjeve mbështetëse dhe familja e Ruganit nuk është një përjashtim. Në këtë pjesë, ne do t'ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes së Daniele Rugani duke filluar me prindërit e tij.

Rreth babait të Daniele Rugani:

Babai i Ruganit, Ubaldo është një tifoz i pasionuar i Juventusit, si dhe një çiklist i cili dikur ishte dy herë kampion i amatorëve të Italisë. Ai është - në kohën e shkrimit - një përfaqësues i materialeve të peshkimit, si dhe një baba i afërt me djalin e tij që e bën atë gjithnjë krenar që është tifoz i Juventusit.

A e keni parë këtë foto të vjetër të fëmijërisë së Daniele Rugani me babanë e tij Ubaldo?
A e keni parë këtë foto të vjetër të fëmijërisë së Daniele Rugani me babanë e tij Ubaldo?

Rreth Nënës së Daniele Rugani:

Mamaja e Ruganit, Lia, është një mësuese në shkollë, e cila dyfishohet si instruktorja e tij morale. Ajo nuk pushon së këshilluari mbrojtësin që të përqendrohet në lojërat e tij dhe të sfidojë stereotipet e këqija për të cilat gjenitë e futbollit njihen. Cfare tjeter? ajo është një tifoze e Juventusit dhe një e apasionuar pas kësaj.

Daniele Rugani duke kaluar një kohë të mirë me nënën e tij Lia. Kredia e imazhit: Instagram.
Daniele Rugani duke kaluar një kohë të mirë me nënën e tij Lia. Kredia e imazhit: Instagram.

Për vëllezërit e motrat e Daniele Rugani:

Daniele Rugani ka vetëm një vëlla më të madh të njohur si Simeone. Megjithëse jo një futbollist, vëllai më i madh ka interesa në futboll dhe është parë në festime të shumta në festat e titullit Rugani.

Njihuni me vëllain e Daniele Ruganit duke festuar një nga fitoret e shumta të titullit të mbrojtësit. Kredia e imazhit: Instagram.
Njihuni me vëllain e Daniele Rugani duke festuar një nga fitoret e shumta të mbrojtësit për titullin. Kredia e imazhit: Instagram.

Rreth të afërmve të Daniele Rugani:

Larg familjes së ngushtë të Daniele Ruganit, nuk dihet shumë për prejardhjen e tij dhe rrënjët e familjes. Sidomos pasi lidhet me gjyshërit e tij nga nëna dhe babai. Në mënyrë të ngjashme, nuk ka të dhëna për xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e mbrojtësit. Zhvillimi shkon përtej bordit për mbesat dhe nipat e mbrojtësit.

Jeta personale e Daniele Rugani:

A e dini se Rugani mishëron tipare të pëlqyeshme që janë karakteristika të individëve, shenja zodiake e të cilëve është Leo? Ai është i sjellshëm, elegant, modest, i zellshëm, ambicioz dhe i hapur për të zbuluar fakte për jetën e tij personale dhe private.

Aktivitetet të cilat Rugani angazhon si interesa dhe hobi të tij përfshijnë çiklizëm, peshkim, duke luajtur tenis, duke dëgjuar muzikë, lojëra, udhëtime, not dhe duke kaluar kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Ne dyshojmë nëse ai kapi peshk kaq të madh me peshë vetë. Megjithatë, ne nuk kemi dyshime për aftësinë e tij për të kapur shumë më të vogla. Kredia e imazhit: Instagram.
Ne dyshojmë nëse ai kapi peshk kaq të madh me peshë vetë. Megjithatë, ne nuk kemi dyshime për aftësinë e tij për të kapur shumë më të vogla. Kredia e imazhit: Instagram.

Fakte të stilit të jetës së Daniele Rugani:

Në këtë seksion, ne do t'ju tregojmë se si i bën mbrojtësi dhe si i shpenzon paratë e tij. E vërteta është, në kohën e shkrimit të Biografisë së Daniele Rugani, ai ka një vlerë neto prej mbi 39 milion dollarë.

Rrjedhat e pasurisë së mbrojtësit vijnë nga pagat dhe pagat që ai merr për të luajtur futboll të nivelit të lartë ndërsa miratimi kontribuon shumë në të ardhurat e tij. Me këto para, Rugani mund të përballojë të jetojë stilin luksoz të jetëve gjeniale të futbollit të cilët nuk e kanë problem të shpenzojnë shumë për pasuri si makina dhe shtëpi.

Pavarësisht nga vlera e tij e madhe neto dhe vlera e tregut, mbrojtësi zgjedh të jetojë një mënyrë jetese modeste, pasi ai ende nuk është parë duke vozitur në makina ekzotike. Për më tepër, vlera e shtëpisë në të cilën ai jeton me të dashurën e tij nuk dihet ende.

Shtë më e lehtë të dallosh Daniele Rugani dhe të fejuarën e tij duke shijuar një udhëtim me biçikleta sesa në makina të vërteta. Kredia e imazhit: Instagram.
Shtë më e lehtë të dallosh Daniele Rugani dhe të fejuarën e tij duke shijuar një udhëtim me biçikleta sesa në makina të vërteta. Kredia e imazhit: Instagram.

Faktet e pashlyera:

Për të përmbledhur historinë dhe biografinë e fëmijërisë tonë Daniele Rugani, këtu janë pak fakte të njohura ose të palejuara për mbrojtësin.

fakt #1: Ndarja e pagës së Daniele Rugani:

Më 30 Mars 2019, Rugani zgjati kontratën e tij me Juventusin, duke e mbajtur atë në klub deri në qershor 2023. Kjo kontratë e re i rriti vlerën e tij neto, një feat që e pa atë duke paguar një pagë të dajakut rreth € 3.1 milion në vit. Thyerja e pagës së Daniele Ruganit në një numër më të vogël, ne kemi sa vijon.

BANESOREFitimet e tij në Euro (€)Fitimet e tij në sterlina paund (£)Fitimet e tij në dollarë ($)
Farë fiton në vit€ 3,172,000£ 2,863,459$ 3,407,235
Atë që ai fiton në muaj€ 264,333£ 238,621$ 283,936
Whatfarë fiton në javë€ 61,000£ 59,655$ 70,984
Whatfarë fiton në ditë€ 8,714£ 8,522$ 10,140
Whatfarë fiton për orë€ 363£ 355$ 422.52
Ajo që fiton për minutë€ 6.05£ 5.91$ 7.04
Ajo që ai fiton për sekondë€ 0.10£ 0.09$ 0.11

Kjo është sa Daniele Rugani ka fituar që kur fillove të shikosh këtë faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart lexohet (0), do të thotë që po shihni një faqe AMP. tani Kliko KETU për të parë rritjen e pagës së tij për sekonda.

A e dini? Punëtori mesatar në Itali duhet të punojë së paku 5.9 vite për të fituar € 264,333 që është shuma që Daniele Rugani fiton në një muaj.

Fakti # 2: Daniele Rugani Fifa Vlerësimi:

Mbrojtësi ka një vlerësim të mirë të përgjithshëm të FIFA-s prej 82. Vlerësimi që është një përmbledhje e pikave të forta dhe aftësive të Ruganit zbulon se sa larg ka arritur mbrojtësi edhe pasi ai ende nuk ka arritur të vlerësojë potencialin e tij prej 85 pikësh.

A u rrit ai në të vërtetë me të njëjtin qen? Kredite e imazhit: Instagram.
A u rrit ai në të vërtetë me të njëjtin qen? Kredite e imazhit: Instagram.

Tattoos: Rugani është pa tatuazhe në kohën e shkrimit dhe mund të mos ketë arte trupore për pjesën tjetër të karrierës së tij. Si mbrojtës, ai i jep përparësi të pasurit një ndërtim të shkëlqyeshëm të trupit - që përputhet me lartësinë e tij prej 6 metrash 3 inç - mbi zbukurimin e trupit.

Më shumë Fakte:

Daniele Rugani Dashuria për Kafshët shtëpiake që nga fëmijëria:

Rugani gjithmonë ka qenë i madh për kafshët shtëpiake, veçanërisht qentë nga jeta e tij e hershme deri më sot. Ai mund të shihet më poshtë duke kaluar një kohë të mirë me kafshët shtëpiake, të cilat i konsideron gjithmonë si miqtë e tij të ngushtë.

A u rrit ai në të vërtetë me të njëjtin qen? Kredite e imazhit: Instagram.
A u rrit ai në të vërtetë me të njëjtin qen? Kredite e imazhit: Instagram.

Feja e Daniele Rugani:

Prindërit e Daniele Rugani me siguri e kishin rritur atë në respekt të besimit fetar të krishterë të katolicizmit. A e dini? Emri "Daniele" është një emër i krishterë hebraik që do të thotë "Zoti është Gjykatësi im“ Duke e ditur këtë, shanset janë shumë në favor të anëtarëve të familjes Daniele Rugani të krishterë.

Daniele Rugani Faktet e Trivia:

A e dini se viti 1994 nuk është domethënës vetëm për qeniet vitin e lindjes së Ruganit? Ishte viti që PlayStation lansoi konsolën e tij të parë. Përveç kësaj, 1994 pa lëshimin e kryeveprave filma klasikë si Forrest Gump. Gjithashtu, animacionet Shawshank Redemption dhe Disney's Lion King dolën në kinema atë vit.

Vini re Ngjarjet kryesore që e bënë interesante vitin e lindjes së Daniele Rugani (1994). Kredite e imazhit: NME.
Vini re Ngjarjet kryesore që e bënë interesante vitin e lindjes së Daniele Rugani (1994). Kreditë e imazhit: NME.

Daniele Rugani Wiki:

Së fundmi, në Fakte të Biografisë së Daniele Rugani, ne ju ofrojmë bazën e tij të njohurive wiki. Tabela më poshtë do t'ju ndihmojë të gjeni informacione rreth tij në një mënyrë koncize dhe të lehtë.

Faktet e Biografisë Daniele RuganiPërgjigjet WIKI
Emri i plotë:Daniele Rugani.
pseudonimi:Daje Dani.
Data dhe mosha:29 korrik 1994 (mosha 25 si në Mars 2020).
Vendi i lindjes:Lucca, Itali.
prindërit:Ubaldo Rugani (Babai) dhe Lia Rugani (Nënë).
Vëllezërit e motrat:Simeone Rugani (Vëllai i Vjetër).
E dashura:Michela Persico (E fejuara dhe gruaja për të qenë).
Gjatesia:1.90 m (6 ft 3 in)
Zodiaku:Luan.
Pesha:84 kg.
Profesioni:Futbollist (Qendra mbrapa).

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin tonë Daniele Rugani Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet