Faktet e Biografisë së Untoldit, Tregimi i Fëmijërisë së Daniel Parejo Plus

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me pseudonimin "Dani". Faktet e Biografisë së Untoldit të Fëmijërisë tonë të Daniel Parejo Plus, ju japin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe ngritja e Daniel Parejo. Kredi për imazhin: Instagram, TalkSport dhe Aldia.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga mesfushorët më të mirë të Evropës. Sidoqoftë, vetëm disa duar konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Daniel Parejo që është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Biografia e Daniel Parejo Fëmijëria Plus Fakte Biografia - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Duke u nisur, mesfushori Daniel "Dani" Parejo Muñoz lindi në ditën e 16 Prill 1989 në qytetin Coslada në Spanjë. Ai është një nga dy fëmijët e lindur nga nëna dhe babai i tij i vogël i njohur - Lorenzo Parejo.

Prindërit Daniel Parejo. Kredia e imazhit: Instagram.

Kombëtarja Spanjolle e etnisë së bardhë me origjinë familjare evropiane u rrit në qytetin e tij të lindjes - Colada - në Spanjë, ku ai u rrit së bashku me motrën e tij të dashur të identifikuar si Natalia Parejo. Duke u rritur në Coslada, i ri Parejo ishte 6 vjeç kur filloi të luante futboll konkurrues në një park afër shtëpisë së familjes së tij.

Parku ishte i gjithi me rërë dhe kishte një terren indulues si natyra. Sidoqoftë, Për Parejo dhe bashkëmoshatarët e tij, u ndje sikur po luante në bar natyral, ndërsa palë e zgjedhur e pemëve në park shërbyen si shënjestrat e tyre. Aq më tepër, të rinjtë e konsideruan parkun më të rehatshëm sesa të luanin në rrugët, ku ata shpesh qortoheshin për dëmtimin e postave të llambave.

Fotografia e fëmijërisë së Daniel Parejo (së pari nga e majta) duke u argëtuar me bashkëmoshatarët e tij në parkun ku luanin futboll. Kredia e imazhit: Instagram.
Biografia e Daniel Parejo Fëmijëria Plus Fakte Biografia - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Në kohën kur Parejo ishte në moshën 9 vjeç, ai u bashkua me sistemin e akademisë rinore të klubit të tij të lindjes CD Coslada, ku ai trajnoi për 2 vjet para se të transferohej në akademinë Espinilla në vitin 2000. Ishte në akademinë Espinilla që Parejo kaloi tre sezone duke mësuar dhe zhvilluar aftësi kjo i bëri përshtypje ish-skautistit të Real Madridit Sito.

I njohur për prirjen e tij të perspektivës së mirë, Sito ishte i shpejtë për të lehtësuar lëvizjen e Parejo në sistemet e të rinjve të Real Madrid, një zhvillim që nxori egërsinë e atëhershme të futbollit 14-vjeçar në një botë të re të mundësive.

14-vjeçari Daniel Parejo u soll në Real Madrid nga një skautist që pa perspektiva në të. Kredia e imazhit: BBC.
Biografia e Daniel Parejo Fëmijëria Plus Fakte Biografia - Jeta e hershme e karrierës

Ndërsa ishte në akademinë e Real Madridit, Parejo bëri përparim të shpejtë nëpër rradhët e klubit duke shfaqur cilësi teknike dhe trajtim të mirë të topit në mënyra që kapnin vëmendjen e kujtdo që nuk kishte interes për futbollin. Ai madje ishte i ftuar shpesh nga ish-trajneri Bernd Schuster për të stërvitur me skuadrat e moshave të larta.

Si rezultat, Parejo gjeti favor në sytë e legjendës së futbollit të Real Madridit Alfredo Di Stefano i cili rrëfeu se i riu i atëhershëm ishte lojtari më i mirë që kishte parë ndonjëherë në sistemin rinor të Los Blancos.

Në Real Madrid, Daniel Parejo ishte i preferuari i Alfredo Di Stefano i cili e lavdëronte gjithmonë për shfaqjet e tij yjore. Kredi për imazhin: TalkSport dhe LoftyHeights.

Në fakt, kur gjigantët spanjoll nuk u pajtuan dhe dërguan të ri Parejo në një magji kredie përulëse në Queens Park Rangers në 2008, Di Stéfano ndaloi së shkuari në lojërat e ekipit B (Castilla) në protestë. Real Madrid e tërhoqi përfundimisht lojtarin nga huazimi i tij në janar 2009 dhe e bëri atë të luante në lojërat e skuadrës së parë si një zëvendësim për mesfushorët e dëmtuar.

Biografia e Daniel Parejo Fëmijëria Plus Fakte Biografia - Rruga për famë histori

Në korrik 2009, Parejo u bashkua me klubin La Liga Getafe CF si pjesë e një marrëveshje shkëmbimi që u bë një pikë kthese në karrierën e tij. Ai u shfaq në pothuajse të gjitha ndeshjet për Getafe në sezonin 2009-10 dhe ndihmoi klubin të fitonte kualifikimin e UEFA Europa League për herë të dytë në historinë e tyre. Menjëherë pasi u sigurua që Getafe shmangte heqjen gjatë sezonit 2010–11, Parejo u bashkua me Valencia CF dhe punoi rrugën e tij për t'u bërë Kapiten i klubit.

Fatkeqësisht, ai pati sfida me mbajtjen e një forme të qëndrueshme dhe u bë një shëlbim për çdo gjë që shkoi keq në klub gjatë sezonit të tij të tmerrshëm 2015-16. Në kulmin e fatkeqësive të Valencias, Parejo u hoq nga kapiteni i tij nga trajneri i atëhershëm Gary Neville ndërsa tifozët gjithnjë e më shumë rriteshin të irrituar nga mungesa e përmirësimeve të ish-kapitenit të atëhershëm.

Daniel Parejo dikur ishte pllakosur nga mospërputhjet që i kushtuan shumë. Kredia e imazhit: Newsleak.
Biografia e Daniel Parejo Fëmijëria Plus Fakte Biografia - Ngritja e famës

Parejo përfundimisht ishte dëshmitar i një ndryshimi të pasurisë kur ish-menaxheri Marcelino Garcia Toral mori detyrën e Valencias në vitin 2017. Ishte Marcelino ai që riktheu besimin e Parejo teksa ndërtoi ekipin rreth mesfushorit dhe rivendosi kapitenin e tij të humbur. Parejo ripagoi besimin duke regjistruar një zhvillim të gjithanshëm dhe duke drejtuar kthimin e Los Che në krye.

Daniel Parejo u kthye në formë fituese të qëndrueshme pasi Marcelino mori përgjegjësinë e Valencias në vitin 2017. Kredia e Imazhit: Twitter.

Me shpejtësi përpara në kohën e të shkruarit, Parejo nuk është vetëm një nga mesfushorët më të mirë-rrumbullakosur të Evropës, por një lojtar me një përqindje mbresëlënëse të Pass të Lartë me aftësi Set Piece. Ai është - si një udhëheqës i mirë - i domosdoshëm për ekipin e tij dhe si një verë e shkëlqyeshme, Parejo është më i mirë me moshën. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Biografia e Daniel Parejo Fëmijëria Plus Fakte Biografia - Faktet e lidhjes së jetës

Pas skenave të karrierës futbollistike Parejo, ai ka shumë gjëra në jetën e tij të dashurisë, ne ju sjellim fakte në lidhje me jetën e dashurisë së playmaker duke filluar nga marrëdhënia e tij me ish-të dashurën e tij - Aroa Martínez. Dihet pak për mënyrën sesi ose kur filluan takimet e ish-të dashurave të dashura. Sidoqoftë, ata filluan të jetojnë së bashku pasi krijuesi i bashkimit u bashkua me Valencianën në 2011. Ata raportohet se ishin të datës për dy vjet para se të shkonin mënyra të ndara për shkak të dallimeve të pakonkurueshme.

Daniel Parejo u përfshi në mënyrë romantike me ish-të dashurën e tij Aroa Martznez gjatë ditëve të para në Valencia. Kredi për imazhin: Instagram dhe Aldia.

Duke vazhduar më tej, Parejo u takua dhe filloi të takohej me Isabel Botello i cili vazhdoi të bëhej gruaja e tij. Përveçse është grua, Isabel është një kampione e interesave të Parejo pasi ajo shpesh merr në mediat sociale për të befasuar fansat sa herë që bëjnë komente negative për të. Martesa e çifteve bekohet me dy fëmijë në kohën e shkrimit. Ato përfshijnë një djalë Dani Jr ndërsa pak dihet për djalin më të vogël të lindur në 2018.

Daniel Parejo me gruan e tij dhe dy fëmijët. Kredite e imazhit: Instagram.
Biografia e Daniel Parejo Fëmijëria Plus Fakte Biografia - Faktet e Jetës Familjare

Daniel Parejo është i madh për familjen, ne ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes playmakers duke filluar me prindërit e tij, si dhe përshkruaj fakte për prejardhjen e tij.

Rreth babait dhe nënës së Daniel Parejo: Dani ka një mami pak të njohur dhe një babë të identifikuar si Lorenzo Parejo. Nëna e Parejo - prejardhja familjare e së cilës ende nuk dihet - siguron gjithmonë që ajo të mos humbasë lojërat e tij. Në anën tjetër, babai i lojtarit - i cili është me rrënjë të konfirmuara spanjolle - nuk arrin ta marrë atë për madhështi. Në përgjithësi, Parejo i krediton prindërit e tij për mbështetjen e madhe të tij qysh kur ndërmori hapin e tij të parë në futboll në një park dhe rrugët e Coslada.

Për motrat dhe motrat e Daniel Parejo: Parejo nuk ka një vëlla ose vëlla (a) por një motër të identifikuar si Natalia Parejo. Ashtu si anëtarët e tjerë të familjes së afërt të Parejo, Natalia është një spektator i rregullt i stadiumeve ku vëllai i saj zë tregtinë e tij. Do të thotë që motrat dhe motrat kanë qenë shokë të ngushtë që nga jeta e tyre e hershme e deri më sot.

Daniel Parejo me prindërit dhe motrën e tij Natalia (2 nga e majta). Kredia e imazhit: Instagram.

Për të afërmit e Daniel Parejo: Larg jetës së menjëhershme familjare të Parejo, nuk dihet shumë për gjyshërit e tij të nënës, si dhe gjyshin dhe gjyshen e babait. Në mënyrë të ngjashme, nuk ka të dhëna për xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e lojtarëve, ndërsa mbesa dhe nipërit e tij akoma nuk janë bërë të ditura në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

Biografia e Daniel Parejo Fëmijëria Plus Fakte Biografia - Faktet personale të jetës

A e dini se Daniel Parejo mishëron tipare të personalitetit që përfshijnë përulësinë, përqendrimin dhe inteligjencën emocionale. Shtuar në personalitetin e Parejo është dhurata e tij e rezistencës dhe aftësisë për udhëheqje.

Mesfushori që drejtohet nga shenja Aries Zodiac zbulon në mënyrë të moderuar detaje në lidhje me personalitetin dhe jetën e tij, ndërsa interesat dhe hobi të tij përfshijnë udhëtimin, shikimin e filmave, luajtjen e lojërave video dhe kalimin e kohës cilësore me miqtë dhe familjen.

Daniel Parejo kalon kohë të mirë me miqtë dhe familjen e tij. Kredia e imazhit: Instagram.
Biografia e Daniel Parejo Fëmijëria Plus Fakte Biografia - Fakte të jetesës

Flisni sesi Dani Parejo bën dhe harxhon paratë e tij, shuma totale e vlerës së tij neto e merr origjinën nga paga që merr për të luajtur futboll në top-fluturim ndërsa përbërësit e tjerë të pasurisë së tij janë të ardhura monetare që ai fiton nga markat miratuese si Adidas.

Megjithëse analiza e zakoneve të shpenzimeve të Parejo për blerjen e pasurive si makina dhe shtëpi është ende në shqyrtim, ai godet tifozët si ai që jeton një mënyrë jetese luksoze siç duket në fotot e pushimeve që ai merr me familjen e tij.

Daniel Parejo kalon shumë në pushime me gruan dhe fëmijët e tij. Kredite e imazhit: Instagram.
Biografia e Daniel Parejo Fëmijëria Plus Fakte Biografia - Fakte të patreguara

Për të përmbledhur historinë dhe biografinë e fëmijërisë tonë Daniel Parejo, ne paraqesim fakte të panjohura ose më pak të njohura që vështirë se janë përfshirë në bio e tij.

Pirja e duhanit dhe pirja: Parejo nuk i jepet të pijë pije të forta, e as që është vërejtur pirja e duhanit në kohën e shkrimit. Me një zakon të tillë të shëndetshëm, playmaker bashkohet në ligën e futbollistëve që e marrin seriozisht shëndetin e tyre dhe nuk do të bënin asgjë për ta kompromentuar atë.

Tattoos: Daniel Parejo ka vetëm një tatuazh apo art të trupit në dorën e djathtë. Tattoo i cili është tërhequr në shkronjat arabe ka qenë mister i madh për shumë njerëz që nuk e kuptojnë se është interpretimi arab i emrit të playmaker.

Emri Daniel Parejo është tatuazhuar në krah në shkrimet arabe. Kredia e imazhit: Instagram.

Feja: Maestro i mesfushës nuk është i madh për fenë dhe ende nuk ka dhënë tregues të qartë për bindjet e tij. Kështu që, nuk mund të thuhet me autorizim nëse ai është një i krishterë, mysliman apo ateist.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të Fëmijërisë Daniel Parejo Plus, Untold në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu