Histori të Fëmijërisë së Dani Seballos Plus Faktet e Biografisë së Untold

Histori të Fëmijërisë së Dani Seballos Plus Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet me pseudonimin “Dani“ Historia jonë e fëmijërisë Dani Ceballos plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Dani Ceballos Historia e Fëmijërisë - Analiza e deritanishme. Kreditë për AsEnglish, Arsenal dhe IG.
Historia e fëmijërisë së Dani Ceballos- Analiza deri më sot. Kredi për AsEnglish, arsenal dhe IG.

Analiza jonë përfshin jetën e tij të hershme, formimin familjar, arsimin dhe formimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën për histori famë, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij krijuese në mesfushë, gjë që i ka dhënë atij vlerësime nga mbështetësit e Arsenalit. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Dani Ceballos, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Histori për Fëmijërinë e Dani Ceballos Plus Faktet e Biografisë së Untold- Jeta e hershme

Duke u nisur, emrat e tij të plotë janë Daniel Ceballos Fernández. Dani Ceballos siç quhet ai shpesh lindi në 7 Gusht 1996 për nënën e tij, Salomé Fernández dhe babanë, Antonio Ceballos në Komunën Spanjolle të Utrera. Më poshtë është një foto e prindërve të tij bukuroshe.

Njihuni me Prindërit e Dani Cabellos.
Njihuni me Prindërit e Dani Cabellos.

Familja Dani Cabellos e ka origjinën dhe rrënjët e tyre nga Sevilla, kryeqyteti i Spanjës Jugore. Ata përshëndesin nga fshati i vogël i Utrera i cili konsiderohet djepi i demit luftarak. A e dini? Utrera është gjithashtu fshati i vonë Jose Antonio Reyes i cili u vra në Qershor 1st 2019 kur Mercedes Brabus S550V i tij doli nga autostrada A-376 afër Utrera.

Shtëpi familjare Dani Ceballos. Kredi për depozitatFotos dhe Espanafascinante.
Shtëpi familjare Dani Ceballos. Kredi për depozitatFotos dhe Espanafascinante.

Dani Ceballos u rrit së bashku me motrën e fëmijës së tij Salome Ceballos. Ai lindi si fëmija i parë dhe djali i dytë nga prindërit e tij dy fëmijë. Për dallim nga spanjolli i shokut Gerard Deulofeu, Dani ishte më shumë një figurë e qetë dhe e mbledhur si një djalë i vogël. Më poshtë është një foto ku ai ka një pamje të butë të një djali.

Dani Ceballos- Ditë në rritje.
Dani Ceballos- Ditë në rritje.
Histori për Fëmijërinë e Dani Ceballos Plus Faktet e Biografisë së Untold- Edukimi dhe krijimi i karrierës

Vjen nga një fshat i përgjumur për futbollin dhe që ka vonë Jose Antonio Reyes si idhulli i tij, ishte e natyrshme që Dani Ceballos të dashurohej me lojën e bukur.

Dani Ceballos, kur ishte në moshën 7 përkoi me sezonin 2003-04 kur Vonë Reyes ishte pjesë e skuadrës së Arsenal FC Invincibles që kaloi atë sezon të pamposhtur dhe duke fituar Premier League.

Të pamposhturit e Arsenalit - 49 lojëra të pamposhtura.
Të pamposhturit e Arsenalit - 49 lojëra të pamposhtura.

Kjo shfaqje mbresëlënëse ndezi interesat e Dani Ceballos për tu bërë futbollist. Në fillim, ai filloi të tijin shpëtoi futbolli në dhomën e tij të familjes, por më vonë vazhdoi të luante në fushat e Utrera.

Nuk kaloi shumë kohë para se Dani të bëhej një veprim i talentuar për të bërë të gjitha llojet e sendeve me një top futbolli duke e bërë atë të ndiqte gjyqet me klubet më të larta spanjolle. Kur ai mori thirrjen për të marrë pjesë në gjyqe në Akademia Sevilla, gëzimi i shprehur nga secili nga anëtarët e familjes së tij nuk kishte kufij.

Histori për Fëmijërinë e Dani Ceballos Plus Faktet e Biografisë së Untold- Jeta e hershme e karrierës

Dani kaloi provat e akademisë Sevilla me ngjyra fluturuese dhe u fut në akademi në moshën 8 vjeç gjatë sezonit 2004-2005, vetëm një sezon pasi Arsenal kishte shfaqjen e tyre të padukshme. Ashtu si shumica e fëmijëve, ishte kënaqësi të bashkohesha me ekipin e të rinjve Sevilla FC edhe ti u desh të bënte shumë sakrifica si festa për ditëlindje të humbura ose gjëra që ai mezi priste në shtëpinë e familjes së tij. 

Dani i vogël, i paraqitur më poshtë, bëri një përshtypje të hershme me klubin ndërsa ndihmoi shokët e tij të skuadrës në fitimin e trofeut të tij të parë.

Dani Ceballos- Jeta e hershme në karrierë. Kredia për IG.
Dani Ceballos- Jeta e hershme në karrierë. Kredia për IG.
Histori për Fëmijërinë e Dani Ceballos Plus Faktet e Biografisë së Untold- Rruga për Fame Story
Në akademi, Dani i vogël zotëronte një vendosmëri të çeliktë për të bërë ëndrrat e tij të vërteta dhe ambiciet e tij për të arritur ekipin e parë të klubit nuk u pa si një fantazi kalimtare.
erdhi një problem sderi në fillim të karrierës së tij. DOBET Dani Ceballos u lëshua në 2009 nga akademia Sevilla për shkak të një problem bronkit kronik.
Dani Ceballos Rruga drejt Historisë së Famës.
Dani Ceballos Rruga drejt Historisë së Famës.

SHËNIM: Sipas kërkimit në Google, bronkiti kronik është një lloj i COPD (sëmundje pulmonare obstruktive kronike). Në rastin Dani Ceballos, ai kishte një tub bronkial të plagosur dhe të përflakur pranë zemrës së tij që prodhon shumë mukus. Kjo gjendje çoi që Dani Ceballos të ketë kollitje dhe vështirësi në frymëmarrje duke e bërë kështu akademinë e tij të marrë një vendim për t’i dhënë fund karrierës së tij me ta.

Childdo fëmijë i cili ka jetuar përmes kësaj lloj sëmundjeje në këtë fazë të karrierës së tyre, do ta dijë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale që mund të shkaktojë. Prindërit e Danit e ndihmuan djalin e tyre të menaxhonte gjendjen e tij shëndetësore. Ata e lejuan atë të qëndronte afër shtëpisë së tyre familjare së pari duke e bërë atë të bënte një pushim në karrierën e tij, pastaj duke e lejuar atë të vazhdonte të luante CD Utrera të futbollit për të rinjtë ndërsa merrte trajtim.

Histori për Fëmijërinë e Dani Ceballos Plus Faktet e Biografisë së Untold- Ngritja në Fame Story

Pas disa vitesh pikërisht në vitin 2011, Dani Ceballos u përmirësua. Ai vendosi të vazhdojë zhvillimin e tij të rinisë në Real Betis pasi nënshkroi me ta në 2011.

Dani ende zotëronte një vendosmëri të fortë për të realizuar ëndrrat e ekipit të tij të parë. A e dini? Pasi zbriti radhët e ndryshme në akademi, Dani nënshkroi një kontratë profesionale me Real Betis në 22 shkurt 2014 edhe kur ishte akoma i ri. Ngjarja kryesore e tij në klub ishte duke ndihmuar ekipin e tij të fitonte Segunda División La Liga 2 trofe.

Dani Ceballos duke mbajtur Trofeun dhe Çmimin e tij Real Betis.
Dani Ceballos duke mbajtur Trofeun dhe Çmimin e tij Real Betis.

Pas fitores së trofeut, nuk u desh shumë kohë që Danija të shndërrohej në një egërsi të futbollit spanjoll. Ai u përndoq nga skautistët e Real Madridit që lypën firmën e tij. Pikërisht on 14 korrik 2017, Real Madrid njoftoi nënshkrimin e Ceballos në një marrëveshje gjashtë vjeçare.

Në fillim, gjithçka shkoi mirë me të në klub. Por erdhi një moment i vështirë i karrierës së tij kur Zidane vendosi ta braktisë atë për Modric Kroos. Momenti më zhgënjyes për Dani erdhi kur Zidane e përdori për një unbelievable Sekonda 28 të lojës kundër Leganes, një veprim i cili e bëri Dani të dobët (foto më poshtë) të kuptojë nevojën për të gjetur diku tjetër për të luajtur lojën e tij.

Dani Ceballos u largua nga fusha pasi u përdor për 28 sekonda në një ndeshje.
Dani Ceballos u largua nga fusha pasi u përdor për 28 sekonda në një ndeshje.

Këshillimi i babait të Vonë Jose Antonio Reyes: Siç u tha, erdhi një moment i diskutimit intensiv për Dani Ceballos në lidhje me të ardhmen e tij me klubin. Ai një herë zbuloi se foli me babin e i ndjeri Jose Antonio Reyes në fjalët e tij më poshtë;

"Unë fola me babanë e tij pak para se të vija në Arsenal dhe ai më tha të mos mendoja dy herë sepse Arsenal është një klub i mrekullueshëm, duke theksuar se djali i tij i ndjerë José kishte një kohë fantastike këtu."

Vini re në 25 Korrik 2019, u njoftua se Dani Ceballos ishte bashkuar me Arsenalin në një marrëveshje huazimi sezonale dhe duke iu dorëzuar bluzën me numrin tetë të pushuar më parë nga Aaron Ramsey.

Dani Ceballos u bashkua me Arsenalin. Kredi për të Pavarur.
Dani Ceballos bashkohet me Arsenalin. Kredi për I pavarur.

Një moment emocional erdhi te Dani Ceballos kur pa foton e të ndjerit Jose Antonio Reyes sa herë që shkon në terrenin e trajnimit. Kjo i dha shpresë të ndihmojë klubin të rimarrë lavditë e tyre të fushës së mesme.

A e dini? Fillimi i parë i Dani për Arsenalin përfundoi me ofrimin e dy asistimeve dhe fitimin e çmimit Njeriu i Ndeshjes.

Dani Ceballos fitoi çmimin njeriu i ndeshjes në ndeshjen e tij të parë me klubin. Kredia për Marca.
Dani Ceballos fitoi çmimin njeriu i ndeshjes në ndeshjen e tij të parë me klubin. Kredia për Marca.

Tifozët e Arsenalit pohuan se stili i tij i lojës në ndeshjen e tij të parë kombinonte elegancën e një Rolls Royce me motorin e një Mustang. Ndërsa në kohën e shkrimit, Dani Ceballos është parë si një ndër linjat e pafundme të prodhimit të mesfushorëve të mrekullueshëm sulmues që ka ardhur për të luajtur në klubin e Londrës Veriore. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Histori për Fëmijërinë e Dani Ceballos Plus Faktet e Biografisë së Untold- Jeta e marrëdhënieve

A e dini? Tifozët e Arsenalit prisnin momentin për të mirëpritur Dani Ceballos në fushë. POR gjithashtu e rëndësishme ishte mirëpritja e të dashurës së Dani Ceballos Maria Sanchez Del Moral në qytetin e bukur të Londrës.

Maria Sanchez Del Moral i paraqitur më poshtë është 24 vjeç në kohën e shkrimit. Kjo moshë duke nënkuptuar do të thotë që ajo është një vit më e vjetër se i dashuri i saj. Kujt i intereson!!… Mosha siç thonë ata është vetëm një numër.

Njihuni me Maria Sanchez Del Moral - Dashuria e Jetës së Dani Ceballos. Kredia për IG.
Njihuni me Maria Sanchez Del Moral - Dashuria e Jetës së Dani Ceballos. Kredia për IG.

 

 

Maria është nga Sevilja, i njëjti vendlindje me burrin e saj. WAG mahnitëse kishte punuar si mësuese në një shkollë kopshti në atë kohë në Madrid para se të bashkohej me të dashurin e saj në Londër. Sipas Dielli, Mësimdhënia është me të vërtetë në gjakun e familjes së saj pasi mamaja e saj gjithashtu e mësoi atë ndërsa ishte në shkollë. Në mënyrë që të plotësonte të ardhurat e saj si mësuese, Del Moral kishte bërë edhe disa modelime si punë me kohë të pjesshme.

Të dy zogjtë e dashurisë Dani Ceballos dhe e dashura e tij Maria filluan takimin që nga 2016, vitin kur ai filloi jetën e tij të lartë në karrierë për Real Betis. Marrëdhënia e tyre pa dramë pa Dani Ceballos duke filluar si miqtë më të mirë me Maria para se gjithçka të shndërrohej në dashuri të vërtetë.

Dani Ceballos dhe Maria Sanchez Del Moral. Kredia për IG.
Dani Ceballos dhe Maria Sanchez Del Moral. Kredia për IG.

Dani i argëton asaj më shumë se 1.6 milion ndjekës në Instagram me foto të tij dhe të dashurës së tij. Ai një herë ndau një foto marramendëse në faqen e tij në Instagram ku ai dukej se ishte krejtësisht i qetë duke shijuar një shkop të ngrohtë pishine me të dashurën e tij.

Ceballosl pëlqen të ketë kohë cilësore me të dashurën e tij.
Ceballosl pëlqen të ketë kohë cilësore me të dashurën e tij.

Duke gjykuar nga mënyra se si po shkojnë të dy të dashuruarit, siç shihet më poshtë, është vetëm çështje kohe para se të dy të vendosin të bëjnë një hap të mëparshëm që çon në martesën ose martesën e tyre.

Dani Ceballos- Lërini emocionet e tij të flasin. Kredia për IG.
Dani Ceballos- Lërini emocionet e tij të flasin. Kredia për IG.
Histori për Fëmijërinë e Dani Ceballos Plus Faktet e Biografisë së Untold- Jeta personale

Njohja me Dani Ceballos Detajet e jetës personale jashtë fushës do t'ju ndihmojnë të merrni një pamje të plotë të tij. Ne fillojmë me pyetjen që thotë; Makesfarë e bën Dani Ceballos Tick? 

Jeta personale e Dani Ceballos.
Jeta personale e Dani Ceballos.

Larg terrenit të futbollit, Dani Ceballos është dramatik, krijues, vetëbesues, mbizotërues dhe jashtëzakonisht i vështirë për t’u rezistuar. Ai ka dëshmuar se është dikush që është në gjendje të arrijë gjithçka që dëshiron në çdo fushë të jetës që i përkushtohet. Një shembull shihet në rrugën e tij dhe ngjitet në histori famë.

Duke gjykuar nga ndihmat që ai ofron në fushë, Dani është dikush që është i aftë të udhëheqë njerëzit drejt një kauze të përbashkët- fitore. Më në fund, ai ka një humor të shëndetshëm që e bën bashkëpunimin me njerëzit e tjerë edhe më të lehtë.

Histori për Fëmijërinë e Dani Ceballos Plus Faktet e Biografisë së Untold- Jeta familjare

Dani Ceballos ka një familje të madhe që janë të gjithë Sevillianë me origjinë. Ai është krenar për prejardhjen dhe rrënjët e tij si në periudha të mira, ashtu edhe në kohë të këqija. Të gjithë anëtarët e familjes; mamaja e tij, babai, vëllai, motra, kushëriri, xhaxhai, nipi i nipit etj) që paraqitet më poshtë janë të gatshëm të bëjnë asgjë për të mbrojtur të dashurit e tyre.

Dani Ceballos duke festuar ditëlindjen me familjarët. Kredia për IG.
Dani Ceballos duke festuar ditëlindjen me familjarët. Kredia për IG.
Duke gjykuar nga rruga e tij e vështirë për në historinë e famës, do të vëzhgoni se anëtarët e familjes Dani Ceballos, veçanërisht prindërit e tij kanë qëndruar pranë tij gjatë kohës që vuante nga sëmundja pulmonare kronike obstruktive (COPD). Dihet pak për profesionin e prindit të tij, por një gjë për të cilin jemi të sigurt është se ata janë ndër tifozët e tij më të mirë. Tani le t'ju prezantojmë me motrën Dani Ceballos, tifozen e tij numër 1.
Rreth Dani Ceballos Motra: Takoni Samole, motrën e Dani Ceballos që mban një emër të ngjashëm me nënën e saj.
Njihuni me Salome Ceballos- motra Dani Ceballos. Kredia për Elespanol.
Takohuni me Salome Ceballos- motra e Dani Ceballos. Kredi për Elespanol.

Samole Ceballos është një përdoruese shumë aktive e rrjeteve sociale dhe gjithashtu një ndjekëse besnike e vëllait të saj Dani. Ashtu si prindërit e tyre, ajo nuk ka hezituar në kohët e fundit ta mbrojë atë kundër kritikave të etiketuara ndaj tij nga tifozët për largimin nga Real Betis për Madrid. Dikur, mesazhi i Salomé-s përballë kritikave drejtuar vëllait të saj ishte qartë një mesazh i paracaktuar. Ajo njëherë tha;

“Vëlla, ti je një shembull i sakrificës dhe kapërcimit, i ke të gjitha. Ju jeni një kampion. Ju Luftoni, bërtisni, vraponi… Të gjithë i bëni me një buzëqeshje. Unë gjithmonë do të të mbështes me futbollin tënd, të them se je magjik, se je ndryshe nga të tjerët ”.

Të jesh adhuruesi më i madh i Danit nuk është vetëm puna e ditës së saj. Salome e paraqitur më poshtë me vëllain e saj është gjithashtu një estetiste që krenohet me dhënien e njerëzve trajtim bukurie.

Dani Ceballos dhe motra e tij- Salome Ceballos. Ajo është estetiste nga zemra dhe profesioni. Kredia për Elespanol
Dani Ceballos dhe motra e tij- Salome Ceballos. Ajo është një bukuroshe nga zemra dhe profesioni. Kredi për Elespanol
Histori për Fëmijërinë e Dani Ceballos Plus Faktet e Biografisë së Untold- Lifestyle

Vendosja midis të qenit praktik dhe thjesht kënaqësi nuk është aktualisht një zgjedhje e vështirë për Dani Ceballos. Si në kohën e shkrimit, shumë para në miliona paund vlerësohen me emrin e tij falë profesionit të tij të zgjedhur si një futbollist profesionist.

Dani Ceballos, pasi në kohën e shkrimit aktualisht NUK po jeton një mënyrë jetese e lezetshme lehtësisht e dukshme nga një dorë e makinave mjaft ekzotike siç vërehet më poshtë.

Fakte të stilit të jetës Dani Ceballos.
Fakte të stilit të jetës Dani Ceballos.
Dani Ceballos nga sa duket nuk e ka shumë problem të menaxhojë paratë e tij të futbollit dhe të kursejë disa për një ditë me shi.
Histori për Fëmijërinë e Dani Ceballos Plus Faktet e Biografisë së Untold- Fakte të patreguara

A e dini? U bë një copë lajm i keq për të Mesut Ozil kur i riu i Real Madridit u bashkua me Arsenalin si huazim.

Mesut Ozil i frikësuar nga ardhja e Dani Ceballos. Kredia për Express dhe YouTube.
Mesut Ozil u frikësua nga ardhja e Dani Ceballos. Kredi për Ekspres dhe YouTube.

Ai sinjal i keq është i justifikuar sepse Ozil ka qenë subjekt i spekulimeve të shfrenuara në lidhje me të ardhmen e tij me Arsenalin. Ai është mësuar të largohet nga Arsenali ashpër pas një sezoni zhgënjyes 2018 / 2019 në veri të Londrës. Më e rëndësishmja është kërkimi nga klubi për të shkarkuar pagat e tij si lojtari me pagë më të lartë me një N 350,000-në javë.

A e dini? Shumë tifozë të Arsenalit nuk e dinë që Dani Ceballos ka një numër të mirë të Nderimeve individuale dhe të klubit për emrin e tij. Më poshtë është një ekstrakt nga faqja e tij në Wikipedia si në kohën e shkrimit.

Dani Ceballos Untold Nderime dhe çmime. Kredi për Wikipedia.
Dani Ceballos Untold Nderime dhe çmime. Kredi për Wikipedia.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Dani Ceballos plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet