Caglar Soyuncu Story Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

0

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me pseudonimin "Cags". Faktet e Biografisë së Untoldit të Fëmijës sonë Caglar Soyuncu Plus, ju japin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Caglar Soyuncu. Kredia e imazhit: Haberekspres, SkySports, TTF dhe Instagram

Analiza përfshin jetën e tij të hershme / sfondin e tij familjar, edukimin / krijimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën e famës, ngritjen e historisë së famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë që ai është ashtu unik, shikuar mirë mbrojtës, ai që është i patrembur dhe i bërë për mrekulli për lojën moderne. Sidoqoftë, vetëm disa nga tifozët e futbollit e konsiderojnë Biografinë e Caglar Soyuncu e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Caglar Soyuncu Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Caglar Soyuncu lindi në ditën e 23 të majit 1996 për prindërit e tij Z. dhe Znj. Ömer Söyüncü në qytetin e Izmir, Turqi. Pas lindjes së tij, prindërit e tij, të cilët ndoqën zakonet e familjes turke u siguruan që ai lindi më të ashpër emrat e shkruar me pika diakritike të njohura ndonjëherë për adhuruesit e futbollit anglez. Ky emër është - "Ğağlar Söyüncü".

Ceglar Söyüncü e ka origjinën e tij familjare nga Izmir, një qytet metropolitik turk (qyteti i tretë më i populluar në Turqi) dikur i kontrolluar nga Perandoria Romake nën të famshmet ALEXANDER I MADH që dikur zotëronte qytetin. Duke nënkuptuar, është e drejtë të themi se i vogël Ceglar Söyüncü (foto më poshtë) mund të ketë rrënjët e familjes së tij dhe prejardhjen nga i Madh Lordi i Azisë- ALEXANDER I MADH.

Caglar Soyuncu ka origjinën e tij familjare nga İzmir, një qytet në brigjet e Egjeut të Turqisë. Kredia e imazhit: Hartat e Google dhe Instagram
Duke u rritur në një shtëpi të familjes së klasës së mesme, Caglar Soyuncu e kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij të hershme në Menemen rrethi i Izmir së bashku me prindërit e tij dhe anëtarët e tjerë të familjes. Ai u rrit në një familje e cila ka shumë respekt për fenë dhe kulturën islame.
Caglar Soyuncu Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Duke u rritur në qytetin metropolitik të Izmirit, arsimi për fëmijët nuk kishte të bënte vetëm me studimin e antikave antike dhe mbetjeve të tjera të luftërave gjatë sundimit Romak dhe Osman. Për Caglarin e vogël, gjithçka kishte të bënte me futbollin. Ky hobi i preferuar u bë pjesë e tij, veçanërisht pas studimeve të tij.

Me eksitimin e lojës, Caglar do të luante futboll gjatë gjithë ditës, veçanërisht gjatë pushimeve pa u mërzitur. Së shpejti, fëmija i veçantë zhvilloi të interesuarit për të luajtur futboll në mënyrë profesionale, një vendim i mbështetur shumë nga prindërit e tij.

Pas shumë konsultimeve me prindërit e tij dhe mësuesit e shkollës, Soyuncu në përpjekjen e tij për t'u bërë profesionist u regjistrua me Menemen Belediyespor, një shkollë lokale futbolli në rrethin Menemen të Izmir. Pas regjistrimit, ai (Foto më poshtë) ishte vendosur si një sulmues dhe jo një mbrojtës që bota më vonë e dinte se ishte.

Takoni Caglar Soyuncu menjëherë pasi ai u bashkua me klubin e tij të parë të akademisë. Kredia e imazhit: Instagram
Caglar Soyuncu Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës
Akademia e futbollit Menemen Belediyespor i dha mundësinë Soyuncu të shfaq talentin e tij para menaxherëve të Agjentëve, Skautëve, Trainerëve dhe Klubeve. Për admiruesit, kurrë nuk kishte shumë dyshime se ai po shkonte në drejtimin e duhur. Ashtu si çdo fëmijë tjetër në akademi, Soyuncu aspironte luaj në Ligën e Futbollit në mirzmir- ligën rajonale të futbollit të Izmirit, qyteti i tij turk.

Pas gjashtë vitesh duke luajtur me Menemen Belediyespor, Soyuncu në vitin 2011 pa ëndrrat e tij profesionale me Leaguezmir Football League që po ndodh. Ai pati një gjyq të suksesshëm me Bucaspor, një klub që luan në rajonal ligën e futbollit të qytetit të tij, Izmir. Në këtë klub, i ri Caglar Soyuncu u rrëzua përsëri në mesfushë dhe më vonë, një qendër prapa të cilës ai vazhdoi me të edhe si një profesionist.

Caglar Soyuncu Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për famë

Strategjia e Braktisjes së Kampionëve të Ulët në mënyrë që të Ngjitemi: Për shumicën e të rinjve futbollistë që dikur ishin caktuar për diplomim në akademi (p.sh. John Lundstram), mënyra më e mirë për të siguruar diplomimin ose për tu njohur nga skautët e futbollit është të zbresësh në ligat e ulëta. Atje, zgjedhja e ekipit të parë është e siguruar dhe transferimi mund të lehtësohet lehtësisht.

Ky u bë një plan i përsosur për Caglar Soyuncu i cili ra në Gümüşorduspor, ligat amatore turke, ku u trajtua si mbret, duke siguruar rrugën e tij në diplomimin e akademisë. Vetëm pas diplomimit të akademisë me Gümüşorduspor, Söyüncü u përvetësua në ekipin e lartë të Altınordu, një klub që luajti në nivelin e dytë të sistemit të ligës turke të futbollit. Ky është gjithashtu një klub i njohur për projektimin e lojtarëve të rinj në pjesë të tjera të Evropës.

Caglar Soyuncu kishte vetëm një mision ndërsa ishte në Altınordu- P TOR T PL luajtur në një tokë të Jashtme. Kredia e imazhit: Kralspor
Caglar Soyuncu Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngrihu në famë

Në vazhdën e sezonit 2016 / 2017, Caglar Soyuncu shkoi në Evropë duke nënshkruar me klubin gjerman SC Freiburg. Ishte një vendim që ai mendonte se ishte zgjedhja më e mirë për karrierën dhe përmirësimin e tij. Soyuncu mbërriti në klub në kohën e duhur, një kohë kur SC Freiburg sapo u promovua në garën gjermane të fluturimit të lartë (Bundesliga).

Në SC Freiburg gjatë sezonit 2016-17, Caglar filloi të marrë një qasje të pamëshirshme ndaj aktit të mbrojtjes, duke mbrojtur çdo kundërshtar që vjen. ai duroi një ngritje meteorike në dukje në vetëm një sezon, duke u bërë një nga pronat më të nxehta mbrojtëse në futbollin gjerman dhe në Evropë në përgjithësi.

Caglar Soyuncu u ngrit shkallët në tokën gjermane, duke u bërë një nga mbrojtësit më të mirë në Bundesliga. Kredia e imazhit: Mirror irlandez, Zimbodhe HITC

Rritja e Caglar Suyuncu e parashikoi atë drejt e në ekipin kombëtar turk, një zhvillim i cili e pa atë të lidhej me Man City, Bayern Munich, AS Roma dhe Leicester që të gjithë shkuan në gjunjë për nënshkrimin e tij. Ishte Leicester ai që më në fund mbizotëroi.

Në 9 Gusht 2018, Söyüncü u bashkua me Leicester, një klub në kërkim të opsioneve mbrojtëse pas spekulimeve të vazhdueshme mbi të ardhmen e mbrojtësit të yllit të tyre Harry Maguire. Largimi i Maguire la shumë tifozë të Leicester me zemër të thyer dhe Caglar Soyuncu u bë njeriu për të shëruar zemrën e thyer, një veprim i cili la fansat e Leicester duke pyetur; Kush ka nevojë për Harry Maguire?.

Para sezonit të mesit 2019 / 2010, Caglar Soyuncu ishte bërë tashmë një hero kult për Leicester. Këmbëngulja e tij në mbrojtje fitoi shumë lavdërime nga ai Brendan Rodgers.

Caglar Soyuncu u zhvillua në një mbrojtës të klasit botëror në Premier League. Kredia e imazhit: DailyMail dhe Instagram

Fuqitë mbrojtëse të Soyuncu, agresiviteti, krijimi i lojërave dhe atributet drejtuese luajtën një rol të madh në Leichter për të arritur pozicionin e dytë në gjysmën e parë të sezonit të ligës premierë 2019 / 2020.

Pa dyshim, tifozët e Leicester dhe ne tifozët e futbollit jemi në prag të shohim një tjetër Carles Puyol dhe Mat Hummels (duke e bërë) lulëzimin e tij në një talent të klasit botëror pikërisht para syve tanë. I madh Ğağlar Söyüncü është me të vërtetë një nga më të mirët në mesin e linjës së pafund prodhuese të mbrojtësve qendrorë që vijnë nga Evropa. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Caglar Soyuncu Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës dhe fitimin e zemrave të tifozëve të Premier League, shumë tifozë janë mërzitur të dinë nëse Caslar Soyuncu ka një të dashur apo grua. PO! Nuk ka mohuar faktin se e tij pamje te lezetshme e shoqëruar me stilin e tij të lojës nuk do ta vendoste atë në krye të listës së dëshirave të të dashurave të çdo zonje.

Duke parë atë që të rritet në famë, shumë Tifozë kanë pyetur- Kush është e dashura e Caglar Soyuncu ?. Kredia e imazhit: IG

Pas kaq shumë studimesh në internet, Duket se ğağlar Söyüncü ka bërë një përpjekje të vetëdijshme për të mos zbuluar të dashurën ose gruan e tij (kjo eshte, nëse ai tashmë është në një martesë të fshehtë) në kohën e shkrimit.

Nga ana tjetër, ne e dimë që ndonjëherë futbolli i Premier League mund të mos falet sidomos kur bëhet fjalë që mos të përzieni lojën negativisht me çështjet e marrëdhënieve. Ndërsa some lojtarë shohin rënien e tyre për shkak të faktorëve si mosha apo ekipi / sistemi i ri, burimet e tjera të rënies mund të jenë jo të një marrëdhënieje të keqe. Për këtë arsye, shumica e futbollistëve do të shmangnin të qenit në marrëdhënie ose të shfaqnin të dashurat e tyre në faza të caktuara kritike të karrierës së tyre.

Caglar Soyuncu Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta personale

Njohja me Çağlar Söyüncü Jeta personale do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të personalitetit të tij, larg nga personi që shihni rregullsinë në fushën e lojës. Duke u nisur, ai është një djalë i lezetshëm, ai që pëlqen të shfaqë përulësi, duke qenë i gëzuar dhe duke buzëqeshur shumë (në mënyrë tipike jo karakteri mesatar i një futbollisti modern).

Jeta personale Caglar Soyuncu larg fushës. Kredia e figurës: IG dhe Twitter

Gjithashtu në jetën e tij personale, Soyuncu është shumë i një personi largues dhe miqësor. Larg ndeshjes së futbollit gjatë pushimeve, lehtë mund ta gjesh në shoqëri njerëz të ndryshëm. Soyuncu përzihet me njerëz të të gjitha klasave, disa të cilëve ai i ndihmon financiarisht pa marrë asgjë në këmbim.

Caglar Soyuncu jeton një mënyrë jetese të përulur - shpenzon për miqtë ndërsa i nxjerr jashtë. Kredia e imazhit: Twitter
CAglar Soyuncu Childhood Story Plus Untold Fakte Biografia - Lifestyle
Kur bëhet fjalë për stilin e jetës së Caglar Soyuncu, ai është dikush që mban një ekuilibër midis shpenzimit dhe kursimit të parave. Pa dyshim, vlera e tij neto prej 12.5 Milion Euro (10.8 milion Pound) dhe vlera e tregut prej 18 Milion Euro (15.5 milion Pound) me siguri e bën atë një futbollist milioner. Megjithatë, të qenit milioner nuk tejkalon në një mënyrë jetese magjepsëse lehtësisht të dukshme nga një dorë plot me makina të shtrenjta siç vërehet më poshtë.
Stili i jetës Caglar Soyuncu nuk njihet nga një dorë e mbushur me makina të shtrenjta në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: Instagram, Ekspres dhe Gym4u
Për përmbledhjen e tij të jetesës, ne mund të konkludonim se Caglar Soyuncu është një antidot për të jetuarit ekzotik, (të paktën) në kohën e shkrimit.
CAglar Soyuncu Childhood Story Plus Untold Fakte Biografia - Jeta familjare

Familja e Caglar Soyuncu në kohën e të shkruarit jetoni një jetë private dhe me një çelës të ulët në Turqi, pavarësisht se paparacët gjithnjë ishin në prowl dhe mënyrat e shumta për t'u lidhur me mediat sociale.

Duke kaluar nëpër median e tij sociale, Caglar në kohën e shkrimit nuk shfaq aspak prindërit ose anëtarët e familjes në profilin e tij. Ndërsa identiteti i tyre mbetet sekret, më i afërti që ai ka ndaj familjes mbetet shoku dhe shoku i tij kombëtar më i mirë Cenk Tosun.

Më i afërti i Familjes Caglar Soyuncu është Cenk Tosun, ndërsa ai mbron anëtarët kryesorë nga sytë e publikut. Kredi imazhi- Twitter dhe IB
Pavarësisht nga duke bërë një përpjekje të vetëdijshme për të shmangur çdo vëmendje në jetën e tyre private, ekziston në Caglar, një ndjenjë detyre ndaj vëllait të tij, motrës (ëve) dhe të afërmve.
Caglar Soyuncu Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

Ngjarja tronditëse me ish mbretin e tij që dikur sundonte qytetin e tij: Në një pikë ose në tjetrën, ne ndonjëherë përplasemi në një të huaj që na thotë se ne dukemi ashtu si dikush që ata njohin, e drejtë? ... Epo, ne kemi zgjedhur atë të ğağlar Söyüncü dhe Aleksandrit të Madh. Ti je gjykatësi!

Ngjashmëria e habitshme ekziston midis Caglar Soyuncu dhe Aleksandrit të Madh. Kredia e imazhit: Britanik dhe FoxSportsAsia

Idhujt e tij të futbollit: Duke qenë sporti më i ndjekur në të gjithë botën, është e qartë që futbollistët shërbejnë si frymëzime për miliona tifozë të tyre që i shikojnë, duke i konsideruar si idhuj. Në 2016, Caglar Soyuncu deklaroi se dy idhujt e tij ishin mbrojtës spanjoll Carles Puyol dhe ndërkombëtar gjerman Mats Hummels.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Fëmijëve tonë Caglar Soyuncu Story Plus Untold Faktet e Biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu