Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold. Kredi për IG dhe Twitter
Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold. Kredi për IG dhe Twitter

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të Futbollit me pseudonimin "Modric i ri". Historia jonë e fëmijërisë Billy Gilmour plus Faktet e Biografisë së Untold ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Billy Gilmour
Jeta dhe ngritja e Billy Gilmour. Kredite e imazhit: Instagram dhe Twitter.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin familjar, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë aftësinë e Gilmour për të bërë kalime kyçe, si dhe sytë e tij të mprehtë për gola. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Billy Gilmour e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Billy Gilmour Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Mesfushori Billy Clifford Gilmour lindi në ditën 11th të Qershorit 2001 në Glasgow në Skoci. Ai ishte i pari nga dy fëmijët e lindur nga nëna e tij, Carrie Gilmour dhe babait të tij, Billy Gilmour Sr.

Prindërit e Billy Gilmour Carrie dhe Billy Gilmour Sr.
Prindërit e Billy Gilmour Carrie Gilmour dhe Billy Gilmour Sr. Kredia e Imazhit: Twitter.

Kombëtarja skoceze e përkatësisë etnike të bardhë me rrënjë pak të njohura u rrit në qytetin Ardrossan në Ayrshire të Veriut, Skoci ku u rrit së bashku me vëllain e tij të vogël Harvey Gilmour.

Një foto e rrallë e Billy Gilmour që rritet në Ardrossan në North Ayrshire, Skoci.
Një foto e rrallë e Billy Gilmour që rritet në Ardrossan në North Ayrshire, Skoci. Kredia e figurës: Twitter.

Duke u rritur në Ardrossan, futbolli ishte një aktivitet që nxori më të mirën e eksitimeve në Gilmour të ri si fëmijë. Ai shpesh filloi të shkelmonte me nënën e tij në oborrin e shtëpisë së familjes, ndërsa gjyshi i tij ishte fetar me ta çuar në fusha lojrash në një park çdo fundjavë.

Billy Gilmour Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Ndërsa Gilmour angazhoi pasionin e tij për futbollin, ai shkollimin fillor e mbajti në shkollën fillore Stanley në Ardrossan dhe pas kësaj vazhdoi në Akademinë Grange në Kilmarnock për arsimin e shkollës së mesme.

Young Billy Gilmour dhe miqtë gjatë ditëve të shkollës fillore.
Billy Gilmour i ri (2nd nga e majta) me miqtë gjatë ditëve të shkollës fillore. Kredia e imazhit: Instagram.

Institucioni i fundit akademik ishte në të vërtetë, një Shkollë e Performancës e Shoqatës Skoceze të Futbollit (SFA) e krijuar për të siguruar që zhvillimi i prirjeve të futbollit të shkonte krah për krah me akademikët dhe përmirësimin e aftësive shoqërore.

Billy Gilmour Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Jeta e hershme e karrierës

Para angazhimeve të Gilmour me Shkollën e Performancës së Shoqatës së Futbollit Skocez (SFA), ai kishte një histori të pasur për të luajtur futboll në zhvillim në një numër qendrash stërvitore përfshirë Mini Kickers dhe Tass Thistle.

Ishte vetëm kur Gilmour zuri kohën në moshën 10 vjeç, ai ngriti radarin e SFA i cili më vonë e solli në Grange Academy në Kilmarnock, si dhe e monitoroi atë në klubin e futbollit Rangers, ku ai kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij rinore.

Billy Gilmour kaloi pjesën më të mirë të zhvillimit të tij rinor në Rangers
Billy Gilmour kaloi pjesën më të mirë të zhvillimit të tij të rinisë në Rangers FC. Kredia e imazhit: Rangers.
Billy Gilmour Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Rruga për famë histori

Ndërsa në akademinë e Rangers, ngritja e Gilmour nëpër radhët u nxit nga dëshira e tij për t'u bërë më të mirët në ekip dhe klub. Megjithëse 15-16-vjeçari i atëhershëm garoi me burra që ishin 5 vjet më të vjetër dhe madje u stërvit me ekipin e parë të Rangers, ai nuk ishte akoma i qetë në klub.

Një Gilmour tejet i ndjekur në vend kërkonte një qëllim më të lartë duke ëndërruar të bëhej më i miri në botë, dhe erdhi Chelsea gjoja duke bërtitur "ne kemi thjesht djalin e mjedisit më të mirë, ejani dhe kemi përvojë një pikë kthese për famën".

Dndërrimi i madh në Rangers FC: dreamsndërrat e Billy Gilmour ishin shumë të mëdha për Rangers FC për tu akomoduar.
Dndërrimi i madh në Rangers FC: dreamsndërrat e Billy Gilmour ishin shumë të mëdha për Rangers FC për tu akomoduar. Kredia e imazhit: Instagram.
Billy Gilmour Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Ngritja e famës

Chelsea siguroi shërbimet e Gilmour në korrik 2017 për një tarifë të arsyeshme dhe vazhdoi të provojë aftësitë e tij teknike të mrekullueshme me ekipin e ligës premierë U-18 para se t'i ofronte atij kontratën e tij të parë profesionale në korrik 2018.

Billy Gilmour nënshkroi kontraktimin e tij të parë profesional me Chelsea në korrik 2018
Billy Gilmour nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me Chelsea në korrik 2018.

Që atëherë, tifozët kanë ndjekur me besim Gilmour për të parë nëse fëmija i çuditur do të bëhej një çudi ose do ta kishte varrosur karrierën e tij me seri kredish përpara se ai përfundimisht të shitej. Sidoqoftë, Gilmour ka elementë fati me të, veçanërisht në momentin e tanishëm cili menaxher Frank Lampard është përkulur të përdorë talentet e akademisë në rritje të Blues.

Që kur Frank Lampard u bë menaxher i Chelsea, klubi ka qenë duke shfrytëzuar mirë talentet e akademisë si Billy Gilmour dhe Tammy Abraham.
Që kur Frank Lampard u bë menaxher i Chelsea, klubi ka qenë duke shfrytëzuar mirë talentet e akademisë si Billy Gilmour dhe Tammy Abraham. Kredia e imazhit: SkySports.

Vendosmëria e Lampard deri më tani e ka parë Gilmour të përfshirë në ndeshjen para-sezonit të Chelsea kundër Dublinit në korrik 2019, si dhe duke u renditur si një zëvendësues i papërdorur gjatë finales së Super Kupës 2019 UEFA kundër Liverpool. Pas debutimit të Gilmour në Premier League kundër Sheffield në Gusht 2019, mjafton të theksohet se ai është me të vërtetë në një ngritje meteorike dhe nuk do të ndalet në asgjë për t'u bërë më i miri. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Billy Gilmour Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Faktet e lidhjes së jetës

Anydo lojtar që ka pamje të mirë si Gilmour mund të jetë në të mirë - i martuar ose më keq, beqar. Sido që të jetë drejtimi, shigjeta e jetës së dashurisë së pikave të marrëdhënies Gilmours, ai konsiderohet gjerësisht beqar në kohën e shkrimit dhe nuk ka djem ose vajza jashtë martese.

Mesfushori e kupton se të qenit tërheqës shkon përtej të dukurit mirë, por të luash mirë. Kështu, ai është investuar shumë në përsosjen e artit të tij ditën, kur ai daton një botë të re të mundësive në futbollin më të mirë.

Billy Gilmour është ndoshta pa të dashurën në kohën e shkrimit.
Billy Gilmour është ndoshta pa të dashurën në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: LB dhe Instagram.
Billy Gilmour Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Faktet e Jetës Familjare

Përtej peizazhit të shfaqjeve të hijshme të Gilmour është një familje inkurajuese. Ne ju sjellim detaje në lidhje me jetën e tij familjare.

Për nënën e Billy Gilmour: Carrie Gilmour nuk është vetëm mami e Gilmour, por shoqëruese e tij e lojës. Ajo vendosi pasionin e hershëm të Gilmour për futbollin duke e kërkuar kërkesën e tij për shkelm me topa në shtëpi. Me shpejtësi përpara, Carrie është shumë krenare për arritjet e Gilmour dhe është përfshirë në mënyrë aktive në çështje që lidhen me të ardhmen e mesfushorit në këtë sport.

Billy Gilmour me nënën e tij.
Billy Gilmour me nënën e tij Carrie. Kredia e figurës: Twitter.

Rreth babait të Billy Gilmour: Billy Gilmour Sr është babi i Gilmour. Ai shërbeu në Marinën Mbretërore gjatë jetës së hershme të mesfushorit dhe ka një histori me luajtjen e futbollit për Ardrossan Winton Rovers. Falë babit mbështetës, Gilmour ishte shpesh një vizitor në dhomën e zhveshjes të ekipit vendor, zhvillim i cili përmirësoi aftësinë e tij për t'u përzier dhe të lidhej me grupmoshat më të moshuara si fëmijë.

Për motrat e Billy Gilmour: Gilmour ka vetëm një vëlla të vogël të dashur për futbollin e identifikuar si Harvey. Vëllai dhe motra më e re që aspiron të jetë një fëmijë i mrekullueshëm i futbollit si Gilmour, nuk ka pasur më pak se ngritje të karrierës 2 vjet në Kilmarnock FC dhe studion në Shkollën e Performancës të Akademisë Grange Academy në kohën e shkrimit.

Billy Gilmour me vëllain e tij Harvey
Billy Gilmour me vëllain e tij Harvey. Kredia e figurës: Twitter.

Rreth të afërmve të Billy Gilmour: Pjesa më e madhe e familjes së Gilmourit, e cila përfshin gjyshërit e tij të nënës dhe të babait, si dhe hallat, xhaxhallarët, mbesat dhe kushërinjtë e tij nuk janë ende për t'u identifikuar në kohën e shkrimit.

Billy Gilmour Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Faktet personale të jetës

A e dini se Gilmour mishëron tipare të shkëlqyera të personalitetit që përfshijnë përulësinë, përqendrimin dhe inteligjencën emocionale. Shtuar personalitetit të Gilmour është dhurata e tij e shprehjes dhe aftësia për t'u lidhur me të tjerët.

I riu premtues i cili udhëhiqet nga shenja e Zodiacit Binjakët zbulojnë në mënyrë të moderuar detaje në lidhje me personalitetin dhe jetën e tij ndërsa interesat dhe hobet e tij janë fotografia, duke luajtur lojëra video, duke dëgjuar muzikë, duke shikuar filma dhe duke kaluar kohë cilësore me miqtë dhe familjen.

Billy Gilmour duke kaluar një kohë të mirë me lojëra video.
Billy Gilmour duke kaluar një kohë të mirë me lojëra video. Kredia e imazhit: Instagram.
Billy Gilmour Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Fakte të jetesës

Duke ecur në stilin e jetës së Gilmour, ai ka një njohuri pak në rritje të vlerës së tregut ndërsa vlera e tij neto është akoma nën rishikim në kohën e shkrimit të kësaj bio, jo falë të qenit një pagues i ulët.

Si rezultat, gjeniu i futbollit i cili festoi ditëlindjen e tij të vitit 18 në Qershor 2019 nuk mund të jetojë ende stilin e jetës luksoze të shpenzuesve të mëdhenj me makina dhe shtëpi për t'u shfaqur. Pavarësisht se ai e di se si ta rregullojë Gucci veshin midis markave të tjera të veshjeve që i përshtaten stilit të tij.

Billy Gilmour duke përkulur një veshje Gucci gjatë festimit të ditëlindjes së tij të vitit 18th.
Billy Gilmour duke përkulur një veshje Gucci gjatë festimit të ditëlindjes së tij të vitit 18th. Kredia e imazhit: Instagram.
Billy Gilmour Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë - Fakte të patreguara

Përfundimi i historisë dhe biografisë sonë për fëmijërinë e Billy Gilmour, këtu janë fakte të panjohura ose më pak të njohura rreth tij.

Pirja e duhanit dhe pirja: Gilmour është një avokat i fitnesit dhe shëndetit të mirë. Kështu që ai vrenjtet nga çfarëdo që pengon shëndetin, veçanërisht pirjen e duhanit dhe zakonin e pakalueshëm të pirjes së tepërt.

Feja: Ylli në rritje nuk del si fetar kur jep intervista, dhe as nuk është parë i veshur me varëse që komunikojnë përkatësinë e tij fetare. Kështu që nuk mund të përcaktohet plotësisht nëse ai është besimtar apo jo.

Mirë i vjetër Frank Lampard: A e dini se Gilmour ka lindur tre ditë para se Frank Lampard të nënshkruante për Chelsea në 2001? Përveç kësaj, Gilmour u rrit duke idhulluar Lampard dhe shpreson të rimarrë suksesin e tij në Chelsea.

Frank Lampard është identifikuar në ngjarje të dukshme të jetës së hershme të Billy Gilmour deri më sot.
Frank Lampard është identifikuar në ngjarje të dukshme të jetës së hershme të Billy Gilmour deri më sot. Kredia e figurës: Twitter.

Tattoos: Gilmour është pa tatuazhe në kohën e shkrimit. Shanset janë në favor të tij për të mos marrë asnjë art të trupit sepse një numër i mirë i mesfushorëve që ai aktualisht i mendon nuk kanë tatuazhe.

Arsyeja pas pseudonimit: Gilmour u mor me emrin "New Modric" nga shtypi për shkak të aftësisë së tij teknike për të bërë kalime kyçe edhe kur ishte nën presion si homologu i tij kroat.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Billy Gilmour plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu