Histori të Fëmijërisë së Arkadiusz Milik Plus Faktet e Biografisë së Untold

Histori të Fëmijërisë së Arkadiusz Milik Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Arkadiusz Milik ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne portretizojmë historinë e futbollistit profesionist polak. Lifebogger fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është një djep për të ngritur galerinë - një përmbledhje e përsosur e Arkadiusz Milik's Bio.

LEXO
Lassina Traore Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Jeta dhe ngritja e Arkadiusz Milik. Kredite e figurave: Instagram, FPCP dhe Qëllimi.
Jeta dhe ngritja e Arkadiusz Milik.

Oh Po! të gjithë e dinë që ai shënon dhe krijon gola. Kjo e ka bërë atë një të dashur për menaxherët me qenien e fundit André Villas-Boas në interesin e tij për transferimin e dimrit në Marsejë 2021. Pavarësisht nga vlerësimi, vetëm disa e dinë Historinë e tij të jetës - e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Arkadiusz Milik Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin "Aro" Arkadiusz Krystian "Arek" Milik lindi në ditën e 28 Shkurt 1994 në qytetin Tychy në Silesia, Poloni. Ai është i dyti nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis nënës dhe babait të tij të vogël të njohur.

LEXO
Kasper Dolberg Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Arkadiusz Milik lindi nga prindërit për të cilët dihet pak. Kredite e figurave: PxHere dhe FPCP.
Arkadiusz Milik lindi nga prindër për të cilët dihet pak.

Shtetasi polak i cili është i një etnie të bardhë me origjinë familjare evropiane u rrit në qytetin e tij të lindjes në Tychy ku ai u rrit së bashku me vëllain dhe vëllain e tij të vetëm të quajtur Lukasz Milik.

Duke u rritur në lagjen Blloku "N" në Tychy, i riu Milik ishte tre vjeç kur filloi të luante futboll me miqtë dhe fqinjët në një shesh rreth cepit të shtëpisë së tij prindërore. Mjafton të theksohet se jeta ishte e mirë për entuziastin e ri të futbollit, i cili kishte një figurë babai në jetën e tij deri në ditëlindjen e tij të 5-të.

LEXO
Robert Lewandowski Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Arkadiusz Milik fotografoi me trainerin, mikun dhe babanë e tij figurën Slawek Moki Mogilan. Kredia e figurës: FPCP.
Arkadiusz Milik në foto me trajnerin, shokun dhe figurën e babait të tij Slawek Moki Mogilan.

Arkadiusz Milik Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Babai i Milikut u largua nga familja jo shumë kohë pasi çudia e futbollit ishte 6 vjeç dhe kështu filloi rënien e tij në një mënyrë jetese të paqartë. Djali i moshës së butë filloi të mbante shoqërinë e djemve të këqij. Ata mësuan Arkadiusz Milik akti i pirjes së duhanit, vjedhja e dyqaneve dhe përfshirja në një vjedhje tjetër të vogël dhe kthehem në shtëpi shumë vonë gjatë natës.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold

E shqetësuar nga ndryshimi i mprehtë në drejtim të busullës morale të djalit të saj, nëna e Milikut kërkoi ndihmën e fqinjit të saj - Slawek “Moki” Mogilan për ta ndihmuar që Milik të kthehej në vete.

Moki, i cili ishte atëherë një futbollist i klubit të futbollit Rozwój Katowice me ambicie traineri, mori Milik nën drejtimin e tij si dhe u bë një mik dhe madje baba i djaloshit të ri. Ishte Moki ai që pa gjithashtu perspektivat e Milikut në futboll dhe vazhdoi të lehtësonte trajnimin ose ndërtimin e karrierës së tij në sistemet e të rinjve të Rozwój Katowice.

LEXO
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Rritja nëpër radhët: Milik shpesh e kalonte topin sepse shokët e tij të skuadrës kishin besim në dorëzimet e tij. Kredi për imazhin: Instagram dhe sportowefakty.
Duke u ngritur nëpër radhë: Milikut shpesh i kalohej topi sepse shokët e tij të skuadrës kishin besim te prodhimet e tij.

Arkadiusz Milik Jeta e Hershme e Karrierës:

Ndërsa ishte në sistemet e të rinjve Rozwój Katowice, Milik ngadalë u ngrit në radhët e spikatur midis lojtarëve të tjerë për aftësinë e tij të fortë me këmbë të majta në top. Përveç kësaj, ai mori shumë pasime dhe asistime sepse shokët e tij të skuadrës i besuan atij - më shumë se çdo lojtar tjetër - për të bërë diçka shumë të dobishme me topin.

Milik u prezantua përfundimisht me ekipin rezervë të Rozwój Katowice gjatë sezonit 2009-10 dhe jo shumë kohë më vonë, bëri një debutim spektakolar të III Liga për klubin duke kontribuar dy gola në fitoren e tyre 4–0 ndaj KS Krasiejów. Në fund të sezonit, Milik kishte klube të mëdha që kërkonin nënshkrimin e tij përfshirë Tottenham dhe Reading. Sidoqoftë, ai vendosi të luajë për Klubin Polak Górnik Zabrze ku u bë një shënues gol i qëndrueshëm.

LEXO
Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Arkadiusz Milik Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Rruga për famë histori

Ishte me reputacionin në rritje dhe performancat e shkëlqyera që Milik fitoi një transferim në centralin elektrik të Bundesligës Bayer Leverkusen në vitin 2012. Sidoqoftë, ai u bë i mbushur me sfidën e më pak mundësive të lojës në klubin gjerman i cili përfundimisht e huazoi atë në FC Augsburg.

Megjithëse FC Augsburg ishte një ekip i vështirë në kohën e mbërritjes së Milik, ai ishte megjithatë i lumtur në klub sepse i plotësoi nevojën për më shumë kohë loje. Milik ripagoi mirësinë e FC Augsburg duke ndihmuar klubin të përfundojë sezonin 2013–2014 në pozicionin e 8-të, një arritje që nuk ishte regjistruar nga pala gjermane për një kohë shumë të gjatë.

LEXO
Jan Vertonghen Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia
Në FC Augsburg, Milik ishte i lumtur që fitoi më shumë kohën e lojës, një luks i cili iu mohua te Bayer Leverkusen. Kredia e imazhit: Instagram.
Në FC Augsburg, Milik ishte i lumtur që mori më shumë kohë loje, luks që iu mohua në Bayer Leverkusen.
Arkadiusz Milik Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë - Ngritja e famës

Në 2014, Bayer Leverkusen huazoi Milik në Ajax ku ai bëri shumë përshtypje dhe bëri që gjigantët Hollandezë t'i ofrojnë atij një marrëveshje të përhershme. Në kulmin e suksesit të tij në Ajax, Milik u bë një nga golashënuesit më të mirë në Eredivisie para se të bashkohej me klubin italian - Napoli.

Shpejt përpara kohës së shkrimit Milik është një sulmues i gjithanshëm dhe i rrumbullakosur mirë me këmbë të majta që është i domosdoshëm për Napolin dhe ekipin e tij kombëtar të Polonisë. Cfare tjeter? ai vazhdon të bëhet më mirë nga viti dhe ka fituar një krahasim me bashkatdhetarin e tij të madh - Robert Lewandowski. Pjesa tjetër pasi janë histori.

LEXO
Diego Maradona Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Arkadiusz Milik është edhe i domosdoshëm për klubin dhe vendin e tij. Kredi për imazhin: Qëllimi.
Arkadiusz Milik është i domosdoshëm për klubin dhe vendin e tij.

E dashura / Gruaja e Arkadiusz Milik:

Larg nga jeta tërheqëse e karrierës së Milikut, ai investon kohë cilësore në jetën e tij të lakmueshme të dashurisë. Kjo është shumë e dukshme në lidhjen 7 vjeçare të playmaker me të dashurën e tij Jessica Ziolek. Zogjtë e dashurisë që u takuan dhe filluan të takohen në 2013 kanë qenë cinosure e syve në futbollin italian për arsye jo shumë larg ndeshjes së tyre perfekte.

LEXO
Andre Onana Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Arkadiusz Milik me të dashurën e tij të mrekullueshme Xhesika Ziolek, Kredia e Imazhit: Instagram.
Arkadiusz Milik me të dashurën e tij të mrekullueshme Jessica Ziolek.

Jessica është një modele dhe blogere mode me një ndjekës të shkëlqyeshëm në Instagram. Ashtu si i dashuri i saj, Jessica nuk dihet të ketë pasur djalë ose vajza jashtë martese. Zogjtë e dashurisë janë shumë të dashur nga tifozët italianë të cilët mezi presin t’i shohin të bëhen burrë e grua në të ardhmen e afërt.

Fakte të Jetës Familjare Arkadiusz Milik:

Duhet një familje e dashur dhe mbështetëse për të rritur një gjeni futbolli dhe Milik është me fat që është bekuar nga një. Ne ju sjellim fakte në lidhje me prejardhjen familjare të krijuesit, si dhe përshkruajmë fakte rreth prejardhjes së tij.

LEXO
Edinson Cavani Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait të Arkadiusz Milik: Miliku nuk kujton asgjë për babanë e tij sepse ai ishte akoma shumë i ri kur babai i vogël i njohur u largua nga shtëpia. Sidoqoftë, të dashurit e Milikut kujtojnë se figura e njëhershme e babait e çoi dikur atë në një ndeshje Falcon Tychy kur ishte në moshën një vjeç. Krijuesi u njoftua gjithashtu se babai i tij kishte probleme me pirjen që katalizuan daljen e tij nga familja.

LEXO
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth nënës së Arkadiusz Milik: Edhe pse nuk dihen shumë për nënën e Milikut, ajo meritohet për dorëzimin e tij nën kujdesin e Slawek "Moki" Mogilan i cili frenoi tepricat e tij dhe e udhëhoqi atë në një rrugë të nderuar në futboll. Goesshtë e vetëkuptueshme që sulmuesi kishte një lidhje të ngushtë me nënën e tij ndërsa ajo luante role mbështetëse gjatë zhvillimit të tij në Rozwój Katowice.

LEXO
Krzysztof Piatek Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur
Arkadiusz Milik ende nuk ka zbuluar foto të prindërve të tij në kohën e shkrimit të kësaj bio. Kredi për imazhin: ClipArtsLibrary dhe Wikimedia.
Arkadiusz Milik ende nuk ka zbuluar fotot e prindërve të tij në kohën e shkrimit të kësaj bio.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Arkadiusz Milik: Arkadiusz Milik nuk ka motër por një vëlla më të madh të identifikuar si Lukasz Milik. Lukasz ishte një shtyllë mbështetëse për Milikun gjatë fillimit të tij ndërsa ai ndihmonte të vëzhgonte interesat e tij. Vëllai i madh është - në kohën e shkrimit - një punonjës i Górnik Zabrze ku ai kryen funksione trainuese dhe frymëzon të rinjtë të jenë si Milik.

LEXO
Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Një foto e rrallë e Arkadiusz Milik me vëllain e tij të madh Lukasz Milik. Kredia e imazhit: Instagram.
Një foto e rrallë e Arkadiusz Milik me vëllain e tij më të madh Lukasz Milik.

Rreth të afërmve të Arkadiusz Milik: Larg nga jeta familjare e menjëhershme e Milikut, nuk dihet shumë për gjyshërit e tij nga nëna, si dhe gjyshin dhe gjyshen nga babai. Në mënyrë të ngjashme, nuk ka të dhëna për xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e playmakers ndërsa mbesat dhe nipat e tij ende nuk janë bërë të ditura në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

Arkadiusz Milik Fakte Jeta Personale:

Nuk është e kotë që Arkadiusz Milik është mishërimi i përsosur i Peshqve, si tipare të personalitetit të tij, pasqyrë të personalitetit të tij, personalitetit të ekspozuar nga individë spektakolarë, të cilët drejtohen nga shenja e Zodiakut.

LEXO
Diego Maradona Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai është emocionalisht në një mendje, i motivuar, elastik, i mirë dhe nuk ka probleme me zbulimin e detajeve në lidhje me jetën e tij private dhe personale. Flet për interesat dhe hobet e Milikut që i pëlqen të udhëtojë, të ngasë varka me shpejtësi, të notojë, të ndjekë lojërat e basketbollit dhe të kalojë kohë me miqtë dhe familjen e tij.

Arkadiusz Milik i pëlqen varkat me shpejtësi të hipur. Kredia e imazhit: Instagram.
Arkadiusz Milik i pëlqen varkat me shpejtësi.

Arkadiusz Milik Fakte të Jetës:

Pasuria e vlerësuar neto e Arkadiusz Milik prej 3.8 milion $ dollarë si dhe paga dhe paga e tij e madhe - në kohën e shkrimit - flet mirë për potencialet fitimprurëse të futbollit dhe shpjegon pse fituesit më të mirë të këtij sporti shpenzojnë shumë për të jetuar një mënyrë jetese luksoze.

LEXO
Jan Vertonghen Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Pasuritë që bërtasin luksoze rreth sulmuesit taktik përfshijnë rezidencën e tij luksoze në Napoli, Campania, si dhe një flotë ekzotike të makinave të prodhuara nga marka si Audi, Mercedes ndër të tjera.

Arkadiusz Milik duke udhëtuar në makinën e tij luksoze Mercedes Car. Kredia e figurës: WTFoot.
Arkadiusz Milik duke lundruar me veturën e tij luksoze Mercedes.

Arkadiusz Milik Fakte të pathëna:

Para se ta quajmë një përmbledhje të historisë së fëmijërisë së Arkadiusz Milik, këtu janë fakte më pak të njohura ose të pathëna, të përshtatura për t'ju ndihmuar të dini më shumë për të.

Feja: Feja e Milik është ende e panjohur në kohën e shkrimit pasi ai nuk ka dhënë indikatorë për besimin e tij as përmes intervistave, as përmes tre trajtimeve të tij më të njohura në mediat sociale.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold

Tattoos: Tatuazhet janë shqetësimi më i vogël i Milikut në kohën e shkrimit. Ai është më tepër i përqendruar në përmirësimin e trupit të tij përmes ushtrimeve të rregullta. Në të vërtetë, një ndërtesë muskulore në lartësinë e tij të drejtë prej 1.86 m do t'i bënte mbrojtësit të frikësuar se mos e zgjidhnin atë.

Arkadiusz Milik nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: Instagram.
Arkadiusz Milik nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: Instagram.

Pirja e duhanit dhe pirja: Edhe pse Milik ishte i madh në pirjen e duhanit dhe pirjes për një periudhë të shkurtër gjatë jetës së tij të hershme, ai e hodhi zakonin pasi Slawek "Moki" Mogilan hyri në jetën e tij. Shpejt përpara kohës së shkrimit Milik nuk ka rikthyer dhe nuk do të bënte asgjë për të kompromentuar shëndetin e tij.

LEXO
Edinson Cavani Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jo vetëm futbolli: A e dini se Arkadiusz Milik ka një restorant të quajtur Food & Ball? është e vendosur në qendrën tregtare Libero në Katowice, Poloni. Restoranti me vlerësim të lartë jo vetëm që i fut klientët në botën e pasionit të Kulinarisë por u jep atyre emocione sportive.

Foto e Arkadiusz Milik duke reklamuar restorantin e tij. Kredia e imazhit: Instagram.
Foto e Arkadiusz Milik duke reklamuar restorantin e tij. Kredia e imazhit: Instagram.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Arkadiusz Milik Historia e Fëmijërisë tonë Plus Fakte të patreguara të Biografisë.

LEXO
Andre Onana Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

At LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet