Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili është më i njohur me pseudonimin "New Sheva". Faktet e Biografisë së Untoldit të Fëmijërisë Andriy Yarmolenko Plus, Ju sjellim një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Historia e Jetës Andriy Yarmolenko- Analiza
Historia e Jetës Andriy Yarmolenko- Analiza

Analiza përfshin jetën e tij të hershme dhe sfondin e tij familjar, edukimin dhe formimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën për histori famë, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet, jetën personale, jetën familjare, stilin e jetës etj.

Po, të gjithë e shohin Yarmolenko si një futbollist me sy për shënimin e golave. Sidoqoftë, vetëm disa konsiderojnë biografinë e Andriy Yarmolenko e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Bibloteka të Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Andriy Yarmolenko lindi në ditën e 23 të tetorit 1989 për nënën e tij, Valhentna Yarmolenko dhe babanë, Mykola Yarmolenko në qytetin portual të Shën Petersburgut. Ai është fëmija i parë nga dy fëmijë të lindur për bukuroshen e tij lumtur-like prindërit e fotografuar më poshtë.

Andriy Yarmolenko
Babai dhe mamaja e Andriy Yarmolenko në një modë të buzëqeshur. Kredi për IG

Të dy prindërit e Andriy Yarmolenko janë ukrainas. Ata vendosën të kishin fëmijët e tyre në qytetin rus të Shën Petersburgut. Të gjithë anëtarët e familjes së Andriy Yarmolenko e kanë origjinën nga Kulykivka Raion, Oblasti i Chernihiv, në Ukrainën Veriore. Tani le t'ju them pse prindërit e tij u zhvendosën në Rusi.

Pas martesës mes prindërve të tij, mamasë së Andriy iu ofrua një punë fitimprurëse në qytetin portual të Shën Petersburgut. Ajo vendosi të linte burrin e saj të sapo martuar në Ukrainë për t'u vendosur në Rusi. Menjëherë pasi Andriy lindi në Rusi, babai i tij u zhvendos nga Ukraina për t'u bashkuar plotësisht me mamanë e tij.

Andriy Yarmolenko u rrit në një sfond familjar të klasës së mesme, ku mund të supozonim që nëna e tij është krijuese e familjes falë punës së saj në Rusi. Ti në një moment, ndërsa Yarmolenko i vogël ishte ende djalë, prindërit e tij bënë një kthesë në vendbanimin e tyre. Për disa arsye të panjohura, familja u zhvendos përsëri në vendin e tyre të lindjes - qyteti i Chernihiv, në Ukiraine të Veriut në një kohë, Andriy Yarmolenko ishte vetëm një djalë.

Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Bibloteka të Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Edukimi i futbollit filloi në Chernihiv, qyteti në Ukrainë ishte vendi ku u rrit Yarmolenko. Në atë kohë, legjenda e Ukrainës dhe e Milanit Andriy Shevchenko ishte futbollisti që të gjithë idolizuan. Për Yarmolenko, ishte për të ndjekur gjurmët e idhullit të tij, i cili në atë kohë po luante dhe thyente rekorde në Dynamo Kyiv.

Andriy Yarmolenko Idolized Shevchenko gjatë ditëve të para të tij
Andriy Yarmolenko Idolized Shevchenko gjatë ditëve të para të tij. Kredi për Radio Free Europa

Si djalë i vogël, Andriy Yarmolenko nuk ishte i interesuar për koleksionet më të reja të lodrave. Gjithçka që ai dëshironte ishte një futboll. Hduke kërkuar një legjendë futbolli (Andriy) si emër i tij, është vetëm e natyrshme që djali i vogël të dashurohet me lojën e bukur.

Si në kohën e shkrimit, kujtimi më i mirë i fëmijërisë së Yarmolenko është duke u mbajtur si një tatuazh në duar. Më poshtë është një imazh i tatuazhit të Andriy Yarmolenko i cili e fotografon atë si një djalë me një top futbolli që vështron një karrocë armësh.

Andriy Yarmolenko Arsimi dhe Ndërtimi i Karrierës
Andriy Yarmolenko Arsimi dhe Ndërtimi i Karrierës. Kredi për WTFoot

Yarmolenko ishte lloji i fëmijës që do të merrte topin e futbollit kudo ku shkon. Prindërve të tij, asnjëherë nuk kishte dyshim se ai po shkonte në drejtimin e duhur siç shihet në përpjekjen e tij të vazhdueshme për të kapërcyer shenjat e tij. Kur u thirr për gjyqin e tij të parë në futboll, gëzimi i prindërve të tij nuk dinte kufij.

Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Bibloteka të Untold - Jeta e hershme e karrierës

Yunist Chernihiv një klub lokal në qytetin e tij pranoi Yarmolenko në listën e akademisë së tij pas një gjyqi të suksesshëm me ta në vitin 2002. Një Yarmolenko shumë ambicioz, i cili ishte aq i etur për të pasur sukses, luftoi rrugën e tij tre klube të tjera rinore, domethënë; Desna Chernihiv, Lokomotyv dhe Vidradnyi Kyiv midis viteve të 2002 deri 2004.

Në vitin 2004, Yarmolenko mori një vendim për t’u rikthyer në Chernihiv, klubi ku ai filloi karrierën e tij rinore për shkak të paaftësisë së tij për të duruar kërkesat fizike të stërvitjes nga klubet e mëparshme. Ai qëndroi me Yunist Chernihiv për një sezon shtesë 2 i cili e pa që po mbaronte akademinë para se të transferohej në një klub tjetër (Desna Chernihiv) për të filluar karrierën e tij të vjetër.

Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Bibloteka të Untold - Rruga për Fame Story

Ndërsa ishte në Desna Chernihiv, Andriy i ri filloi të shohë mundësitë për të luajtur futbollin e tij në Evropë. Për të, kishte vetëm një rrugëdalje - domethënë; duke ndjekur rrugën e karrierës së idhullit të tij- Andriy Shevchenko.

Për shkak të pritjeve të mëdha të bëra në gjyqe me Dynamo Kyiv, një pacient Yarmolenko vendosi të tërhiqte karrierën e tij duke u bashkuar me ekipin e të rinjve të klubit të quajtur- Dynamo-2 Kyiv. Me më pak presion, ai punoi në skuadrën e lartë të klubit.

Më 11 maj 2008, Yarmolenko ëndërron të debutonte për ekipin e lartë të Dynamo. Ndërsa u përdor si një majtas dhe qendërmbrojtës, ai vazhdoi të shënonte gola 99, një feat i cili e pa atë me pseudonimin "Andriy Shevchenko i ri / Sheva e re”Nga gazetarët. Rritja meteorike e Andriy Yarmolenko e pa atë duke fituar disa nderime për këtë klub.

Andriy Yarmolenko Rruga për Fame Story
Andriy Yarmolenko Rruga për Fame Story. Kredi për FC Dynamo Kiev dhe IG
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Bibloteka të Untold - Ngritja në Fame Story

Ndërsa në 2017, disa klube të larta evropiane filluan të bëjnë presion ndaj burrit të yllit falë cilësive të tij të fizikës së mirë, të shtënë dhe shpejtësisë. Borussia Dortmund mbizotëroi në mesin e listës së klubeve më të mira që lypnin në gjunjë për firmën e tij. Yarmolenko nuk qëndroi në klub për aq kohë sa erdhën ofertat për lotim nga goja, të cilat ai nuk mund t'i rezistonte.

Shpejt përpara për në 11 Korrik 2019, Yarmolenko aktualisht shijon futbollin e tij në Westham FC, ku ai është formuar një partneritet i frikshëm me shokët e tij të skuadrës, veçanërisht Mark Noble - udhëheqësi shpirtëror i klubit që e ushqen me pasime, ndërsa ai kalon përmes të drejtës për të shënuar gola.

Andriy Yarmolenko feston fitoren e Westhamit me Mark Nobile
Andriy Yarmolenko feston fitoren e Westhamit me Mark Nobile. Kredi për TheFootballFaithful

Ti mund të mos ketë arritur në lartësitë e përcaktuara nga legjenda ukrainase Andriy Shevchenko, por Yarmolenko është, pa dyshim, një pjesë thelbësore e linja e pafundme prodhimi të lojtarëve të mrekullueshëm sulmues që kanë dalë nga Ukraina. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Bibloteka të Untold - Jeta e marrëdhënieve

Ndërsa shkon duke thënë; pas një burri të suksesshëm, ka një grua. Në këtë rast, pas çdo futbollisti të suksesshëm, ekziston me të vërtetë një e dashura magjepsëse ose Wag. Sa i përket suksesit, viti 2011, kur Yarmolenko fitoi lojtarin e Premier League të Ukrainës të Vitit nuk do të harrohet kurrë.

Ky ishte viti që Yarmolenko u martua me të dashurën e tij të atëhershme që shkon me emër- Inna. A e dini? ... Gruaja e Yarmolenko është një specialist në punët e jashtme dhe gjithashtu një drejtor i Fondit Bamirës të Amerikës. Ky fakt zbulon se ajo është e shëndoshë dhe e arsimuar mirë.

Takoni Gruan e Andriy Yarmolenko- Inna Yarmolenko
Takoni Gruan e Andriy Yarmolenko- Inna Yarmolenko. Kredi për IG

Së bashku, të dy burri dhe gruaja janë të bekuar me dy djem të lezetshëm që shkojnë me emrat e tyre Ivan dhe Danylo. Ivan i cili është djali më i madh lindi në ditën e 22 të majit 2013. Më poshtë është një foto e të dy djemve teksa shijojnë kohën cilësore në një park.

Andriy Yarmolenko kanë dy djem - Danylo dhe Ivan
Andriy Yarmolenko ka dy djem - Danylo (Majtas) dhe Ivan (Djathtas)
Si prind, Andriy Yarmolenko ia ka borxh vetes, detyrën për të hedhur themelet për suksesin e tij, ndërsa fëmijët e tij. Mund të jetë e vështirë për të të merret me pension, kur të vijë koha, prandaj nevoja për të vazhduar të jetojë ëndrrat e tij përmes secilit prej djemve të tij.
Andriy Yarmolenko formoi djalin e tij Ivan në vijimin e tregtisë së tij
Andriy Yarmolenko formoi djalin e tij Ivan në vijimin e tregtisë së tij
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Bibloteka të Untold - Jeta personale

Njohja me Andriy Yarmolenko jetën personale larg fushës së lojës do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të personit të tij.

Në fushë, Yarmolenko është shumë miqësor, eksentrik, energjik dhe lehtë mund të përshtatet me të gjitha llojet e energjive që e rrethojnë. Tifozët që e njohin atë jashtë futbollit me të vërtetë do të shijonin shoqërinë e tij.

Andriy Yarmolenko Jeta personale
Njohja me Andriy Yarmolenko Jeta personale jashtë fushës së lojës. Kredi për IG
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Bibloteka të Untold - Jeta familjare

Në fillim, bëhej fjalë për zhvendosjen në Rusi për të kërkuar një jetesë më të mirë. Sot, Valentyna dhe Mykola, të paraqitura më poshtë, kanë krijuar rrugën e tyre drejt pavarësisë financiare përmes djalit të tyre.

Andriy Yarmolenko me nënën dhe babanë e tij
Andriy Yarmolenko me nënën dhe babanë e tij. Kredi për IG

Ndërsa babai i Andriy Yarmolenko Mykola mban larg mediave, e njëjta gjë nuk është e vërtetë për gruan dhe vajzën e tij. Më poshtë është një foto e Valhentna nën qiellin e qartë me vajzën e saj të vetme.

Andriy Yarmolenko Nëna dhe Motra
Andriy Yarmolenko Nëna dhe Motra. Kredite: IG

Momentet e ditëlindjes janë momente të lumtura për familjen Yarmolenko. Më poshtë është një foto e Përpara ukrainas me motrën e tij fëmijë në ditëlindjen e saj. Përkushtimi i tij për të siguruar që motra e tij e vetme është e rehatshme është e ngjashme me angazhimin që ai fut në fushë.

Andriy Yarmolenko Motra
Andriy Yarmolenko Motra. Kredi për IG
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Bibloteka të Untold - LifeStyle

Duke gjykuar nga drejtimi i tij në media sociale, duket se Andriy Yarmolenko është një futbollist i mençur që kursen para për një ditë me shi. Nuk ka shenja të shpenzimeve të mëdha dhe të jetuarit të një stili jetese magjepsës siç vërehet nga një pjesë e vogël e makinave dhe pallateve mjaft mbresëlënëse.

Andriy Yarmolenko Mënyra e jetesës. Kredi për IG
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Bibloteka të Untold - Fakte të patreguara

Mosmarrëveshja e gjatë: Në një ndeshje në tetor 2015, Andriy Yarmolenko kreu një sfidë të rrezikshme e cila thuajse theu këmbën e një kundërshtari të Shakhtar Donetsk me emrin Taras Stepanenko. Të dy u pajtuan pas lojës dhe shkëmbyen fanellat, por më pas, Yarmolenko hodhi në tokë fanellën e Stepanenko ndërsa ai falënderoi tifozët e Dynamos. Përsëri, në një ndeshje tjetër, Yarmolenko goditi Stepanenko pasi lojtari i Shakhtar puthi simbolin e tij dhe festoi ashpër përpara tifozëve të Dynamo gjatë fitores së tij të 3-0.

Mosmarrëveshja e tyre çoi në një përleshje masive midis skuadrave dhe në një moment, ishte sikur e gjithë skuadra e kombëtares së Ukranisë ishte në luftë. Pse skuadra ukrainase? kjo për shkak se pjesa më e madhe e Euro 2016 ishte e varur nga lojtarët nga Dynamo dhe Shakhtar Donetsk. Skandali i cili filloi nga të dy lojtarët kërcënoi të prishë vendin planet e Euro 2016 derisa të dy lojtarët e paraqitur më poshtë duhej të bënin paqen, duke e vendosur vendin e tyre të parë para vetes.

Andriy Yarmolenko dhe Taras Stepanenko duhej ta vinin vendin e tyre të parë
Andriy Yarmolenko dhe Taras Stepanenko duhej ta vinin vendin e tyre të parë. Kredi për BBC dhe DailyMail

Numri i Nderuar i Nderuar i Tij: Ndoshta ju mund të keni marrë vërejtje për Yarmolenko gjatë qëndrimit të tij në Dortmund ose Westham. Por ajo që nuk e dini është se; ai është një legjendë në atdheun e tij. Yarmolenko dominoi ligën e futbollit ukrainas dhe futbollin ukrainas në përgjithësi për vite me radhë siç vërehet në nderimet e tij të mahnitshme më poshtë.

Andriy Yarmolenko Fakte të Patreguara - Nderimet e Tij të shumta. Kredi për Wikipedia

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Tregimin tonë për Fëmijërinë Andriy Yarmolenko plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu