Historia e Fëmijërisë Allan Saint-Maximin Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Fëmijërisë Allan Saint-Maximin Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Allan Saint-Maximin ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura e bërë Gruaja, Bijat, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne ju japim historinë e një gjeniu futbolli me pseudonimin “Shën Maksi“ Lifebogger fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i njohur. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Bio të Allan Saint-Maximin, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij.

Jeta dhe ngritja e Allan Saint-Maximin. Kreditë e imazhit: ChronicleLive, 90Min, Twitter dhe GetFootballNewsFrance
Jeta dhe ngritja e Allan Saint-Maximin.

Po, të gjithë e dinë që Saint-Maximin është diçka ndryshe, një fole në kuti, ritmi, aftësia dhe ndërlikimi i së cilës në fushë i bëjnë tifozët e emocionuar të futbollit. Sidoqoftë, vetëm një pjesë e konsideron Biografinë e Allan Saint-Maximin e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Allan Saint-Maximin Historia e Fëmijërisë - Historiku familjar dhe jeta e hershme:

Duke filluar, emrat e tij janë të plota Allan Irénée Saint-Maximin. Ai lindi në ditën e 12 të Marsit 1997 për nënën e tij, Nadège Saint-Maximin dhe babanë Alex Saint-Maximin në Châtenay-Malabry, një komunë në periferi jugperëndimore të Parisit, Francë.

LEXO
Tiemoue Bakayoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si vëllezërit e tij të tjerë; Thomas Lemar, Thierry Henry, Dimitri Payet Kingsley Coman, njeriu francez i përket Grupi etnik Guianese Creole i Francës me rrënjë familjare Karaibe dhe Amerikën e Jugut. Edhe pse i lindur në Francë, Saint-Maximin e ka origjinën e tij familjare nga vendet e Guajana (ana e nënës së tij) dhe Guadeloupe (ana e babait të tij).

LEXO
Thierry Henry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Lindja nga prindër të pasur i dha Saint-Maximin një fillim të ndritshëm të jetës. Ai u rrit në një prejardhje familjare të shtresës së lartë dhe ishte shumë komod kur ishte fëmijë. Prindërit e Allan Saint-Maximin kishin arsimimin më të mirë financiar dhe kurrë nuk luftuan me paratë.

A e dini? Nëna e tij dikur mbante pozicionin e 'drejtori i arsimit në një shkollë popullore të vendosur në Periferi të Parisit, ndërsa babai i tij Alex punoi si administrator zyre në Universitetin Paris Diderot të vendosur në Paris, Francë. Të dy prindërit i rritën fëmijët e tyre duke iu përmbajtur besimit fetar të krishterë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Aleksandar Mitrovic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Vitet e hershme: Allan Saint-Maximin u rrit si më i vogli i tre fëmijëve. Ai ka një vëlla më të madh të quajtur Kurtys dhe një motër, emri i të cilit mbetet i panjohur në kohën e shkrimit. Duke u rritur në qytetin e Meudonit, i ri Saint-Maximin u mor me vallëzimin dhe modën si hobi. Ajo qasje fashioniste në jetë e pa që ai po merrte një ngjashmëri të hershme për shiritat e kokës, një zhvillim që vazhdoi deri më sot.

LEXO
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Dashuria e Allan Saint-Maximin për shiritat e kokës nuk është e re. Fotoja e tij e fëmijërisë i thotë të gjitha. Kredia: DailyMail
Dashuria e Allan Saint-Maximin për shiritat e kokës nuk është e re. Fotoja e tij e fëmijërisë i thotë të gjitha.

Allan Saint-Maximin Historia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Prindërit dhe mësuesit e shkollës së Saint-Maximin i dhanë të gjitha vlerat e nevojshme për ta bërë atë të shkëlqente ndërsa u rrit. Në atë kohë si një shkollë i vogël, Allan iu dha 10 euro nga nëna e tij çdo herë kur ai largohej nga shtëpia për në shkollë.

Ai i shpenzoi paratë duke blerë ëmbëlsira dhe duke mbështetur miqtë e tij në nevojë (Një shenjë e bujarisë së tij të hershme). Ndërsa ishte në shkollë, talenti i Saint-Maximin në atletikë dhe futboll u zbulua dhe u shfrytëzua më tej nga ai vetë pa pasur një trajner ose mentor. Duke folur për këtë, ai një herë tha;

“Talenti im erdhi natyrshëm tek unë. Kam marrë një top kudo, në shkollë, në shtëpi, etj. Kam luajtur futboll në çdo kohë pavarësisht se nuk isha trajner. Ishte qasja ime, ashtu si e kam dashur. Ritmi dhe aftësitë e mia ishin autodidakt ”

Në mesin e të gjitha opsioneve sportive, Ishte atletika që erdhi së pari falë aftësisë së tij natyrore për vrapim që ka qenë që kur ishte fëmijë. Më vonë, ai aplikoi Atletikën në Futboll dhe ai filloi të luante lojën me vëllain e tij të madh, Kurtys i cili në atë kohë aspironte të bëhej futbollist. Në fillim, Saint-Maximin besoi në aftësitë e tij, një zhvillim që e bëri atë të besonte se ai kishte talentin të shkonte profesionalisht.
Shënuar së bashku me vëllain e tij, misioni i parë i Saint-Maximin u bë që ai të mësonte të bënte gjëra të jashtëzakonshme me topin e futbollit. Ai e bëri këtë në emër të dallimit nga turma e djemve në lagjen e tij - një vend ku mundësitë e futbollit ishin të kufizuara. Dita në ditë, francezi filloi të përsoste aftësitë e tij në beton, si dhe në bar. Saint-Maximin luante me djem rreth moshës së vëllait të tij (dy ose tre vjet më i madh se ai).
Shpejtësia e jashtëzakonshme e Saint-Maximin, shoqëruar me aftësitë dribluese, e pa atë të shkëlqente më shumë sesa djemtë e tjerë në lagjen e tij. Futbollisti i rrugës i cili ishte kryesisht i pamohuar ishte me fat që mori një mundësi për sprova me Verrières-le-Buisson, një klub lokal- 34 min makinë dhe 10.8km nga shtëpia e tij familjare.
Në atë kohë të dy vëllezërit (Kurtys ishin të parët) pranuan me sukses akademia, gëzimi i Saint-Maximin's anëtarët e familjes në të vërtetë nuk kishin kufij.

Allan Saint-Maximin Historia e Futbollit - Jeta e Hershme e Karrierës:

Si i ri, Saint-Maximin mësoi tregtinë e tij në klubet e të rinjve Verriere-le-Buisson për disa muaj para se të përparonte në një klub tjetër, SH.B.A. Ris-Orangis i cili ishte një më tej 55 min  me makinë / (34.5 km) nga shtëpia e familjes së tij në Meudon. Në klub, ai u kujdes nga dy arsimtarë, Jean-Louis Lessard Didier Demonchy. Saint-Maximin luajti nën tutelën e mësuesit të tij Frédéric Ferreira gjatë shqiptimit të viteve 3.

LEXO
Fabinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Siç do ta prisnin shumë, ai kishte një fillim të mbarë në karrierën e tij. Saint-Maximin ishte aq emocionues për të parë për shkak të shfaqjes së tij të vazhdueshme ritmi dhe aftësitë. Kjo arritje e pa atë të përparonte në akademinë franceze me shumë qëllime të quajtur ACBB (Klubi Athletik i Boulogne-Billancourt) në vitin 2007.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

ACBB nuk ishte vetëm një akademi, por një markë sportive, ku të gjithë Prindërit donin të regjistronin fëmijët e tyre. Kjo për shkak se akademia kishte një reputacion për të projektuar lojtarët e saj në klubet e larta franceze. Hatem Ben Arfa, Yacine Bammou, për të përmendur, por disa kaluan nëpër klub.

LEXO
Salomon Rondon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Fakte të Biografisë së Allan Saint-Maximin - Rruga drejt Famës:

Ndërsa Saint-Maximin u rrit në një adoleshente, ai filloi të ëndërronte të luante në Premier League. Në atë kohë, djali francez do të vazhdonte të shikonte atë të Arsenalit Thierry Henry gjithë ditën në televizion.

LEXO
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Duke punuar drejt ëndrrave të tij, ylli i ri vazhdoi të bënte atë që kishte bërë gjithnjë më mirë në fushën e lojës - duke u shprehur me driblimet dhe ritmin e tij në një mënyrë unike. Duke sqaruar veçantinë e tij midis çifteve të tij, Saint-Maximin dikur tha;

“Në akademi, ata stërviten, një prekje, dy prekje. Të gjithë vunë re se unë isha rritur ndryshe. Driblova shumë dhe më thanë të luaja kundër djemve më të mëdhenj dhe më të fortë. Kam mësuar se si t'i rrah dhe në të njëjtën kohë, aviod duke u shkelmuar "

Trajneri i tij në atë kohë, Guillaume Sabatier, ndërtoi ekipin e tij rreth tij. Në lojën e tij të parë konkurruese, Allan Saint-Maximin bëri një përshtypje duke shënuar gola 8. E konsideruar si fenomen në moshën e tij të re, ai fitoi një reputacion të madh midis rekrutuesve në të gjithë Francën. Së shpejti, Saint-Maximin mori vendimin më të madh të karrierës së tij akademike duke u bashkuar me Saint-ientienne, një klub që i dha atij një kalim të sigurt drejt diplomimit të akademisë në vitin 2013.

LEXO
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

At Saint-ientienne B, Saint-Maximin u bë një nga lojtarët e tyre më të ndritshëm, një zhvillim që i dha atij thirrjen e tij kombëtare franceze. Fatkeqësisht, përparimi në skuadrën e të moshuarve të klubit nuk e pa gjenialin francez që po merrte kohë të mjaftueshme për të luajtur.

Një lëvizje në Monaco nuk funksionoi gjithashtu pasi Saint-Maximin nuk mund të stolonte Bernardo Silva, Anthony Martial João Moutinho të cilët ishin në kulmin e fuqive të tyre.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Aleksandar Mitrovic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Allan Saint-Maximin Bio - Ngritja e famës:

Kalimi me kredi tek Klubi Sportiv Bastiais u bë rruga më e besueshme e veprimit për Saint-Maximin, një gjë e cila nuk u shpagua POR e bindi Nice për ta nënshkruar atë nga Monaco në verën e vitit 2017.

LEXO
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në Nice, Saint-Maximin filloi të bënte përparime serioze, të bëhej një interpretues kryesor për klubin nën Patrick Viera. Performanca e tij për klubin tërhoqi menaxherin e Newcastle United Bruce i cili ishte në kërkim të dikujt për të entuziazmuar tifozët e tij, duke i bërë ata të largoheshin nga vendet e tyre.

LEXO
Thierry Henry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Dreamsndrrat e Premier League të Saint-Maximin u bënë më në fund të mundshme pasi ai u bashkua me Newcastle në 2 gusht 2019. Menjëherë në sezonin 2019/2020, futbollisti i vetëquajtur me bionde të lyer, dreadlocks pikante filloi tifozët emocionues. Saint-Maximin mori zemrat e mbrojtësve të Premier League duke garuar me shpërthimet e tij aventureske.

LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi
Allan Saint-Maximin menjëherë u bë favoriti i tifozëve në sezonin e tij të parë të kampionatit. Kredia e imazhit: DailyMail
Allan Saint-Maximin menjëherë u bë favoriti i tifozëve në sezonin e tij të parë të kampionatit.

Për çdo herë që Saint-Maximin ishte me top, ju e dini se çfarë do të bëjë ai- kthesë, kthesë, kthesë, lëvizje, dribloj kundërshtarët e kaluar dhe duke ecur përpara me topin të bashkuar në këmbët e tij. Ndalimi i tij është një çështje krejtësisht siç vërehet nga pjesa e provave të videos më poshtë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Duke parë videon më sipër, do të pranoni që Saint-Maximin është, pa dyshim, 'NJE JACK ' në kutinë. Përveç aftësive të tij të driblimit dhe ndërlikimeve (në zymtësinë e tij të zezë dhe të bardhë), krahu i fuqishëm gjithashtu posedon një sasi të madhe të energjisë për të bërë rikuperime talismanike. Më poshtë është një pjesë e provave video.

Në kohën e shkrimit, Saint-Maximin është padyshim lojtari më i rëndësishëm në ekipin e Newcastle dhe një nga lojtarët më emocionues për të parë në Premier League. Pa dyshim, tifozët e futbollit në përgjithësi janë në prag të shohjes së një të riu që lulëzon në një talent të klasit botëror pikërisht para syve të tyre. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Allan Saint-Maximin Dashuron Jetën - Gruaja dhe Bijat:

Me rritjen e tij të famës, është e sigurt që shumica e tifozëve të Newcastle duhet të kenë menduar nëse Allan Saint-Maximin në të vërtetë është i martuar dhe akoma me gruan e tij apo ka një të dashur. PO! Nuk mund të mohohet fakti që pamja e tij e lezetshme e shoqëruar me stilin e tij të lojës do ta vendosnin atë në listën e dëshirave të dashurës potenciale wannabe.

LEXO
Salomon Rondon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Sipas WTFoot, francezi dikur ishte dyshuar se po takonte një vajzë të quajtur Margaux rreth 2015, gjatë kohës së tij me klubin gjerman (Hannover 96). Sipas raportimeve, Margaux (foto më poshtë) tani ndodh që ish-e dashura e tij.

Allan Saint-Maximin dikur pretendohej se ishte me Margaux. Kredia e figurës: WTFoot
Allan Saint-Maximin dikur pretendonte të dilte me Margaux.
Në kohën e shkrimit, Allan Saint-Maximin është bekuar me dy vajza bukuroshe (Lyana dhe Ninhia) të cilat ai i quan Princeshat e tij. Siç vërehet më poshtë, gërshetat e përpiktë në flokët e të dy vajzave janë një pasqyrim i pastër i imazhit dhe ngjashmërisë së babait të tyre. Në foto majtas është bukuroshja Lyana (majtas) dhe Ninhia (djathtas) ndërsa gëzojnë komoditetin komod të super babait të tyre.
Njihuni me Vajzat e Allan Saint-Maximin - Lyana dhe Ninhia. Kredia e imazhit: TheTimesUK
Njihuni me Vajzat e Allan Saint-Maximin - Lyana dhe Ninhia.

Jeta personale e Allan Saint-Maximin:

Njohja me Allan Saint-Maximin Jeta personale larg të gjitha driblimeve dhe ndërlikimeve të tij në fushë do t'ju ndihmojnë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij.

Duke u nisur, atje është me të vërtetë shumë më tepër tek ai sesa aftësitë e tij, stoli dhe etiketat e stilistëve. Po !, mund të mendoni se ai është thjesht mendjemadh. por Saint-Maximin është në të vërtetë një djalë i zgjuar dhe një person normal që e di se çfarë po bën çka është; duke i vendosur të tjerët para vetes.

Duke folur me BBC, Saint-Maximin e bëri botën të dinë për dëshirën e tij për të bërë gjithçka në fushë, të argëtojë tifozët, të ndihmojë shokët e tjerë të skuadrës, madje edhe ti kjo do të thotë të mos shënosh gol. Më poshtë është një pjesë e provave video.

Vetëm një muaj pasi u bashkua me Newcastle, tifozët e Anglisë në Veri-Lindje nga dashuria krijuan mënyra për të bërë homazhe te ylli i tyre - zhvillim që lindi thirrjet e tij. Saint-Maximin ka një thirrje popullore për emrin e tij - i cili këndohet jo vetëm gjatë ndeshjeve por kudo përfshirë klubet. Dëgjojeni më poshtë;

Për shumë tifozë, të kesh një lojtar të gëzuar dhe megjithatë emocionues si Saint-Maximin në këtë brez është një gjë e bukur për t'u parë. Ai është, pa dyshim, një person i pëlqyeshëm, ai që prindërit e Newcastle duan që fëmijët e tyre të imitojnë kur të rriten. Saint-Maximin ka fituar aq shumë respekt nga tifozët e vegjël, për të cilët shumë e kanë memorizuar këngën e tij, duke e kënduar atë në mënyrë të përsosur.

Jeta familjare Allan Saint-Maximin:

Si në kohën e shkrimit, Allan Saint-Maximin ka farkëtuar të kaluarën e familjes së tij drejt yllit të gjitha falë karrierës së tij në futboll. Prindërit e tij kanë bërë përpjekje të ndërgjegjshme për të shmangur vëmendjen e medias.

Procesi i gruas, motrës dhe anëtarëve të familjes ende mbetet i fshehur. Ata me siguri kanë momentet më të mira të jetës së tyre për shkak të faktit se njëri prej tyre është një superstar. Kurtys i cili nuk bëri futbollist aktualisht shërben si këshilltar i karrierës së vëllait të tij të vogël.

Saint-Maximin kënaqet kur anëtarët e familjes së tij japin lëmoshë për nevojtarët. A e dini? Një nga gjërat e para që bëri kur mbërriti në Tyneside ishte të pranonte një ftesë dhe në Bankën Ushqimore të Tifozëve NUFC - një vend që pasqyron varfërinë që pllakos pjesët e mëdha të Anglisë Veri-Lindore. Përpjekjet për media u përqendruan shumë tek vajzat e tij; Lyana dhe Ninhia gjatë dhurimeve të tyre.

LEXO
Fabinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Allan Saint-Maximin Stili i jetesës:

Njohja me stilin e jetës së Allan Saint-Maximin do t'ju ndihmojë të merrni një pasqyrë të plotë të standardit të tij të jetesës.

Fitimi i rreth 2,000,000 € në vit me një pagë javore prej 38.462 € (në kohën e shkrimit) e bën atë me siguri një futbollist milioner- një tregues i një stili jetese luksoze. Futbollisti i ndërgjegjshëm për stilin gëzon një mënyrë jetese magjepsëse lehtësisht të dukshme me të sedan luksoz i cili vlerësohet me $ 151,600 (rroga e tij për dy javë e gjysmë).

LEXO
Tiemoue Bakayoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Makina e Allan Saint-Maximin
Makina e Allan Saint-Maximin
Gjithashtu në stilin e jetës, yti dhe unë e di se Saint-Maximin ka sens të shkëlqyeshëm të modës siç vërehet nga fusha e lojës. Njeriu francez është një manjak i modës, ai që pëlqen të duket magjepsës si brenda dhe jashtë fushës. Siç vërehet gjatë viteve të tij të hershme, veshjet e stilistëve (sidomos shamitë) kanë qenë pamja e tij e nënshkrimit që në ditët e para të tij.
Allan Saint-Maximin Stili i jetës nuk filloi sot. Kredia e imazhit: Instagram
Allan Saint-Maximin Stili i jetës nuk filloi sot.

Fakte të pathëna të Allan Saint-Maximin:

Atij iu tha të mbulojë Sticker Designers Headband: A e dini? Ylli i Newcastle, Allan Saint-Maximin u detyrua një herë të mbulonte shiritin e kokës së tij 180 ci Gucci me një STICKER gjatë një fitore ndaj Manchester United në mënyrë që të shmangte thyerjen e rregullave të sponsorizimit. Gjatë atij momenti, lojtari i ndërlikuar duhej të vendoste një copë kasetë të bardhë mbi logon e Gucci.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë
Allan Saint-Maximin është i detyruar të mbulojë shiritin e kokës së tij 180 £ Gucci kur ai luan në fushë. Kredia e imazhit: TheSun
Allan Saint-Maximin është i detyruar të mbulojë shiritin e kokës së tij 180 £ Gucci kur ai luan në fushë. Kredia e imazhit: TheSun

Tattoo e Allan Saint-Maximin për Tifozët: Duke pasur Tatuazhet Superhero nuk janë për tifozët me zemër të zbehtë. Ngjashmëria për Allan Saint-Maximin e ka parë atë duke marrë një bazë tifozësh superhero. Adhuruesit e fortë si kjo (më poshtë) nuk do të kishin mendje ta bënin të njohur dashurinë e tyre duke bërë një tatuazh të përhershëm të fytyrës së tij në trupin e tyre.

LEXO
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Farë e tij Rutina ditore duket si: Allan Saint-Maximin është dikush që përdor një strategji unike të stërvitjes për të marrë dhe qëndruar në formë. Futbollisti elegant përdor një mënyrë jo konvencionale për të bërë opozita pune. Saint-Maximin preferon të vrapojë mbrapa dhe të forcojë shkallët e tij, si një mënyrë e veçantë për ta mbajtur veten të përshtatshëm.

LEXO
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historia jonë e Fëmijërisë Allan Saint-Maximin Plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Aleksandar Mitrovic Plus Fakte të paqarta të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet