Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Artikulli ynë ju jep mbulim të plotë të Tregimit të Fëmijërisë Alessandro Bastoni, Biografisë, Familjes, Prindërve, Jetës së Parë, Jetës së Dashurisë, Jetës personale dhe Fakteve të Lënies së Jetës Shtë një analizë gjithëpërfshirëse e ngjarjeve të dukshme që nga momenti kur ai ishte një fëmijë i vogël deri kur u bë i famshëm.

Jeta e hershme dhe ngritja e Alessandro Bastoni. 📷: Picuki
Jeta e hershme dhe ngritja e Alessandro Bastoni. 📷: Picuki

Po, ju dhe unë e dimë se ai është ndër të rinjtë më të mirë në Evropë, ai që ka shtuar magji të konsiderueshme në arsenalin e tij mbrojtës.

Sidoqoftë, vetëm disa dashamirës të futbollit kanë konsideruar të lexojnë biografinë e Alessandro Bastoni, e cila është mjaft mbresëlënëse. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë:

Së pari, pseudonimi i tij është "Por". Mbrojtësi i qendrës së majtë lindi në ditën e 13 prillit 1999, babait të tij, Nicola Bastoni, dhe nënës së vogël të njohur, në Casalmaggiore, një Comune në Itali e vendosur në provincën e Kremones, në Lombardi.

Alessandro Bastoni lindi si djali i dytë, në një familje të lidhur ngushtë me 5. Brenda muajve të parë të jetës së tij, futbolli ishte bërë tashmë në qendër të jetës së tij. Edhe para lindjes së tij, futbolli ishte tashmë pjesë e ADN-së së familjes së tij.

Si fëmijë, Ale bëri çudira që konsideroheshin të pamundura për çdo fëmijë të moshës së tij. Herët (rreth një vjeç), djali i vogël ishte tashmë i njohur me futbollin e Serie A. Baby Alessandro u dashurua të mësonte përmendësh dhe të thërriste emrin e lojtarëve të famshëm të Serie A në kënaqësinë e mamasë së tij, babit dhe çdo anëtar i familjes së tij.

Kjo është një nga fotografitë më të hershme të fëmijërisë së Alessandro Bastoni. 📷: Instagram
Kjo është një nga fotografitë më të hershme të fëmijërisë së Alessandro Bastoni. 📷: Instagram

Sipas italianit Gianlucadimarzio, Alessandro fillimisht shqiptoi emrat e futbollistëve të Serie A para zonjës që së pari e babagjyshi atë. Sipas fjalëve të tij:

"Babagjyshi im, Rosaria ishte duke hekurosur një ditë, dhe unë ia kalova asaj albumin që përmbante afishet e lojtarëve të Serie A, ekip pas ekipi. Ajo ishte e habitur që i tregova të gjithë emrat e lojtarëve, përfshirë edhe kombësinë e tyre nga zemra. "

Sipas uebfaqes italiane Numero-Diez, Alessandro mësoi të lexojë dhe të shkruajë përmes futbollit. Duke parë ndeshjen e tij të parë, fëmija shoqëroi shqiptimin e emrave të lojtarëve dhe kombësinë me shkronjat dhe fjalët që shfaqeshin në grafikat e televizionit të familjes së tij.

Ky inteligjencë e jashtëzakonshme ishte një tregues i së ardhmes dhe fatit të Ale. Kujtimi i emrave të futbollistëve ishte me të vërtetë momenti më i paharrueshëm i viteve të tij të fëmijërisë.

Alessandro Bastoni Sfondi i familjes, origjina dhe vitet e hershme:

Së pari dhe më e rëndësishmja, mbrojtësi qendror i 6 këmbëve vjen nga një shtëpi që mbështet Inter Milanin. Aq më tepër, familja Alessandro Bastoni është e përbërë nga futbollistë. A e dini?… Babai i futbollistit, Nicola, dikur ishte një lojtar i Interit, ndërsa nëna e tij, me siguri një shtëpiake.

Që nga fillimi, prindërit e Alessandro Bastoni drejtonin një familje me qendër futbolli. Ata ishin tipi që nuk kishin probleme me djemtë e tyre duke kompromentuar pak arsimimin për një karrierë në futboll. Që në ditët e para, Nicola Bastoni nguliti mbi djemtë e tij kulturën Nerazzurri.

Vetë shumë Alessandro Bastoni u rrit në Casalmaggiore, së bashku me motrat e motrat e tij, një vajzë të quajtur Michela dhe një vëlla të moshuar të quajtur Luca Bastoni. Të dy vëllezërit (Ale dhe Luca) ishin më shumë si miqtë më të mirë, të cilët ishin shumë të dashur për njëri-tjetrin gjatë ditëve të fëmijërisë.

Futbollisti u rrit së bashku me vëllain e tij të madh të quajtur Luca. : IG
Futbollisti u rrit së bashku me vëllain e tij të madh të quajtur Luca. : IG

Alessandro Bastoni Edukimi- Dreamndrra e babit:

Nicola Bastoni e kishte shumë të vështirë të merrej me pensionin. Babai i parashikuar hartoi një plan, një që do të shihte djemtë e tij të vazhdojnë të jetojnë ëndrrën e familjes Bastoni. A e dini?… Ishte Luca Bastoni (vëllai i moshuar Ale) që filloi së pari të luante futboll.

Më herët, prindërit e Alessandro Bastoni miratuan djemtë e tyre (Luca dhe Ale) të shkonin në shkollë me kohë të pjesshme në mënyrë që ata të paktën të fitonin një diplomë në rast se futbolli nuk funksiononte. Mbrojtësi mori pjesë në një shkollë private në Mantua vetëm të hënave dhe të martave ndërsa futbolli merrte ditët e tjera të javës.

Alessandro Bastoni Jeta e hershme me Futbollin:

Allesandro Bastoni dikur pranoi se ai u bë i apasionuar pas futbollit përmes babait të tij dhe vëllait të madh, Luca. Në atë kohë, Ale krijoi zakon të ndiqte vëllanë e tij të madh për të luajtur futboll me miqtë që duket se ishin më të mëdhenj dhe më të vjetër se ai.

Vitet e para të vëllezërve Bastoni.
Vitet e para të vëllezërve Bastoni.

Fakti që ylli i ardhshëm mund të garonte me fëmijët më të rritur e bëri atë të piqet shumë më shpejt se të gjithë të tjerët.

Ndërsa luante për një ekip të vogël të quajtur Cannatese, Ale, i cili ishte në moshën gjashtë vjeç preferoi të mbante fanellën No6. Djaloshi i ri, ndryshe nga të tjerët, ishte në gjendje ta shihte fatin e tij të futbollit duke e thirrur. Në një moshë kaq të re, ai filloi të vlerësojë bukurinë e ëndrrave të tij.

Futbollisti i ri herët si fëmijë, pa fatin e tij që e thërriste.
Futbollisti i ri herët si fëmijë, pa fatin e tij që e thërriste.

A e dini?… Të gjithë meshkujt e familjes Allesandro Bastoni kishin ndonjë lidhje me Cannatese, një ekip lokal në lagjen e tyre. Babai i Bastonit "Nicola" ishte trajneri i të rinjve të klubit, dhe dy djemtë e tij ishin në mesin e lojtarëve të tij.

Biografia Alessandro Bastoni- Jeta e hershme e karrierës:

Gëzimi i prindërve të Alessandro Bastoni nuk dinte kufij kur djali i tyre më i vogël u thirr në gjyq nga Atlanta. Në moshën 7 vjeç, një Ale me shumë fat iu bashkua degës së të rinjve të klubit pas një gjyqi të suksesshëm.

Në atë kohë dhe madje tani, Atlanta ka qenë një klub i njohur me një reputacion për zbulimin dhe edukimin e talenteve të lulëzimit. Siç pritej në karrierën e tij të hershme, një Bastoni me dëshirë të fortë përparoi në grupmoshat e tyre. Në asnjë kohë, ai e vendosi veten si një të preferuar në qendër të mbrojtjes.

Alessandro Bastoni fotografoi në vitet e hershme të tij me Atalanta para Krishtit
Alessandro Bastoni fotografoi në vitet e hershme të tij me Atalanta para Krishtit

Duke njohur dëshirën e tij për të patur sukses, çdo anëtar i familjes së Allesandro Bastoni e përkrahu atë në mënyrën e vet. Në atë kohë, Nicola do t'i përzente anëtarët e familjes së tij për rreth 100 kilometra në Zingonia (tre herë në javë) për të parë djalin e tij. Herë të tjera, babi krenar do të organizonte një shërbim të minibusit.

Vizitat familjare dhe motivimi çuan në arritje të të rinjve. Prindërit e Allesandro Bastoni ishin krenarë kur panë që djali i tyre po ndihmonte skuadrën e tij për të fituar Kampionatin Kombëtar të Nën-17, Kupën e Nën 17 vjetëve, Kupën Arco dhe Ligën e të Rinjve Atlanta në vitin 2015 dhe 2016.

Biografia Alessandro Bastoni- Rruga drejt famës:

Për gëzimin e familjes, mbrojtësi i ndritshëm, në vitin 2016 u diplomua në çerdhen e Bergamos me ngjyra fluturuese. Pas diplomimit të rinisë, Ale filloi misionin e krijimit të një emri të tij.

Atëherë (sezoni 2016-2017), Atalanta para Krishtit sapo filloi të bëhej popullore. Ndërsa pëlqimet e Papu Gomez mbizotëruan, lojtarë të tjerë të njohur - pëlqimet e Luis Muriel, Duvan Zapata dhe Josip Iliqiq nuk ishin të njohura.

Bastoni përdori si Atlantën ashtu edhe ekipet e kombëtares italiane për të bërë të njohur praninë e tij. Si kapiten i palës italiane, udhëheqja dhe aftësia e tij mbrojtëse shkaktuan një valë të madhe në të gjithë vendin.

Më e rëndësishmja, personaliteti i Ale ka kapur sytë vigjilentë të trajnerit të Interit Antonio Conte i cili menjëherë e shtyu për nënshkrimin e tij.

Antonio Conte nuk mund të rezistonte duke patur mbrojtësin e madh në anën e tij Inter. 📷: Pasqyra dhe Picuki
Antonio Conte nuk mund të rezistonte duke patur mbrojtësin e madh në anën e tij Inter. : Pasqyra dhe Picuki

Biografia Alessandro Bastoni- Ngrihu në famë Histori:

Më 31 gusht 2017, Inter Milan njoftoi nënshkrimin e Bastoni për 31 milion €. Për të përfunduar zhvillimin e tij, Conte e dërgoi atë si hua në Atalanta dhe më pas, Parma.

Ndërsa ishte në hua, Bastoni mori frymëzim nga Sergio Ramos, Leonardo Bonucci dhe në asnjë kohë, magjistari i tij e ktheu atë në një veteran. Duke vëzhguar rritjen e tij, Interit iu desh të kujtonte mbrojtësin nga huazimi.

Si në kohën e shkrimit të biografisë së Allesandro Bastonit, mbrojtësi i Nerazzurri është bërë kolona e re për mbrojtjen e Nerazzurri. Mbrojtësi hardcore ka fituar pozicionin e fillimit në inter, duke dominuar, ndër të tjera, një Totem mbrojtës si Diego Godin.

Ngritja dhe Ngritja e Bastonit.
Ngritja dhe Ngritja e Bastonit.

Nga fluturat në stomak deri në marrjen e famës si i ri, Bastone pa asnjë dyshim, mbrojtësi më premtues italian i brezit të tij. Inter Milan sot, lëpinë mustaqet e tyre para performancës së shkëlqyer të djalit. Pjesa tjetër, siç themi ne, është histori.

Jeta e Dashurisë e Alessandro Bastonit - E dashura, Gruaja?

Pas futbollistit të suksesshëm, në të vërtetë ekziston një e dashur magjepsëse. Mbrojtësi i Nerazzurri është (në kohën e shkrimit) në një marrëdhënie me Martina Bulgarelli.

Tifozët e futbollit u njohën me të dashurën e Bastonit kur të dy vizituan Butega del Selèr, një restorant në lagjen e tij. Më poshtë është një foto e super të dashurës- Martina Bulgarelli përkrah të dashurit të saj dhe pronarëve të restoranteve Butega.

Takoni të dashurën e Alessandro Bastoni, Martina Bulgarelli (FAR RIGHT). 📷 Laprovinciacr
Takoni të dashurën e Alessandro Bastoni, Martina Bulgarelli (FAR RIGHT). Laprovinciacr

Jeta personale:

Kush është Alessandro Bastoni jashtë Fushës?

Në fushë jashtë, mbrojtësi dihet se ka një personalitet të qetë, të qetë dhe të mbledhur. Përveç pseudonimit të tij "Ale", mbrojtësi i Nerazzurrit shpesh quhet "një i ri, i moshuar", falë pjekurisë që ai e lëshon fushën. Ky atribut ka bërë që fansat të besojnë se age mosha ’është me të vërtetë vetëm një numër.

Gjithashtu në jetën personale të Alessandro Bastoni, mikrobja mbrojtëse beson se asgjë nuk e rëndon atë dhe vetëm një kokërr rërë është e mjaftueshme për ta bërë atë të lumtur. Alessandro e bëri këtë zbulim të kësaj ndërsa ishte në turne në Safari Desert Dubai.

Mbrapa qendrës beson vetëm një kokërr rërë është e mjaftueshme për ta bërë atë të lumtur.
Qendërmbrojtësi beson se vetëm një kokërr rërë është e mjaftueshme për ta bërë atë të lumtur.

Hobi i Alessandro Bastoni:

Sa i përket hobi të tij, vetë Bastoni ynë është i apasionuar pas Playstation dhe NBA. Sa i përket NBA, basketbollisti i tij i preferuar është Stephen Curry të shtetit të Artë.

Hobi i Alessandro Bastoni është Basketboll. 📷 FC Inter 1908
Hobi i Alessandro Bastoni është Basketboll. 📷 FC Inter 1908

Lifestyle:

Për të ditur sesi harxhon mbrojtësi i Nerazzurri paratë e tij, së pari, le të ju tregojmë se çfarë fiton.

Paga e Alessandro Bastoni:

Sipas Tuttomercatoweb, paga e Allesandro Bastoni është afërsisht 23,000 € në javë dhe 1.2 milion € në sezon.

Alessandro Bastoni me vlerë neto dhe vlera e tregut:

Në kohën e vendosjes së kësaj pjese, Bastoni ka një vlerë neto prej 1 milion € dhe një vlerë të tregut 31.50 milion € (tregu i transferimeve).

Si Bastoni shpenzon paratë e tij:

Qendërmbrojtësi preferon të kalojë paratë e tij të futbollit duke patronizuar Salt Bae. Ai nuk është në makina të dukshme, shtëpi të mëdha (pallate) dhe vajzë (a) mahnitëse që janë shenja të një stili jetese luksoze.

Qendërmbrojtësi nuk është në vetura por preferon të kalojë paratë e tij të futbollit në Salt Bae.📷: Gym4u
Qendërmbrojtësi nuk është në vetura por preferon të kalojë paratë e tij të futbollit në Salt Bae.📷: Gym4u

Alessandro Bastoni Jeta familjare:

Për familjen Ale, ekziston një "Krenari në shtëpi". Topi ka qenë gjithmonë motori që ka mbartur mbi familjen Bastoni ndër vite. Pasi e bëri atë në Serinë A, Ale është zotuar të mos ndalojë së shpejti të falënderoj anëtarët e familjes time për sakrificat që ata bënë.

Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë më shumë për prindërit e Alessandro Bastoni dhe pjesën tjetër të anëtarëve të familjes së tij.

Për prindërit e Alessandro Bastoni:

Prindërit e mëdhenj kanë prodhuar djem të mëdhenj dhe nëna dhe babi i Aleut nuk janë një përjashtim. Trajneri amator i futbollit Nicola dhe gruaja e tij aktualisht po korr përfitimet e të pasurit gjenial si djali i tyre.

Për të mos harruar, duket se prindërit e Alessandro Bastoni dikur kishin një fëmijë me emrin Agnese, një të cilin ata e humbën pikërisht në 24 tetor 2015. Shkrirja emocionale (më poshtë) do t'ju informonte më shumë rreth anëtarit të familjes Alessandro Bastoni i cili aktualisht është vonë. Lexoni me mirësi nga e majta në të djathtë.

Shënime nga humbja e një të dashur.
Shënime nga humbja e një të dashur.

Këtu është shënimi i dytë emocional nga Ale në lidhje me humbjen e një anëtari të familjes - motrën e tij.

Shënime nga humbja e një të dashur.
Shënime nga humbja e një të dashur.

Rreth vëllait të Alessandro Bastoni:

Vëllai i madh i Ale, Luca Bastoni ka lindur në 1995. Kjo deklaratë nënkupton se ai është katër vjet më i madh se ai.

Si në kohën e shkrimit, djali i parë i familjes Alessandro Bastoni (Luca) luan futbollin e tij me një ekip në Mantua. Mjerisht, vëllai i madh që i mësoi vëllait të tij të futbollit kurrë nuk e bëri atë siç bëri Alessandro.

Takoni vëllanë e Alessandro Bastoni, Luca.
Takoni vëllanë e Alessandro Bastoni, Luca.

Midis të dy vëllezërve, është Alessandro ai që ka dalë si bukëpjekës i familjes Bastoni falë tij duke arritur qëllimin suprem të çdo futbollisti të ri italian (të luajë në Serie A).

Rreth Motrës së Alessandro Bastoni:

Qendra e këmbës së majtë u rrit në një shtëpi me 5 familje dhe kishte dy motra, duke përfshirë një motër të quajtur Michela. Prindërit e Alessandro Bastonit e kishin si fëmijën e fundit të lindur si fëmijë i shtëpisë. Michela është një fotograf aspirant dhe pronar i blogut të njohur - "AupairWithoutFilters.Travel.Blog"

Rreth të afërmve të Alessandro Bastoni:

Edhe sot e kësaj dite, kujtimet për ndihmën e Ale-it për gjyshërit gjatë ditëve të fëmijërisë së tij ende zgjasin. Si djalë i vogël, ai dikur e shfrytëzoi kohën e lirë për të ndihmuar gjyshërit e tij në kultivimin e tokës së tyre. Këtu janë fjalët Alessandro Bastoni sa i përket punës në të tij gjyshi dhe kopshti i perimeve sipas Gianlucadimarzio;

"Si fëmijë, më pëlqeu gjithashtu të zbuloja gjëra të reja, shkova në kopsht për të zgjedhur domate, por në të vërtetë, unë bëja më shumë rrëmujë se gjithçka tjetër sepse gjyshërit e mi kanë kultivuar tokë."

Alessandro Bastoni Fakte të Pashkruara:

  • Fakt #1- Pse vesh jo: 95 në Jersey-in e tij:

Ndoshta nuk e keni ditur kurrë, qendra e mbrapa Nerazzurri e mban numrin për shkak të një premtimi që i është bërë vëllait të tij (Luca) në kohën kur mbaroi akademinë e rinisë në Atlanta.

Ale beson se nuk do të jetë ekzistues si futbollist, nëse Luca nuk do t'i tregonte rrugën. Duke folur në një intervistë me futboll, qendra u kthye dikur;

"Unë i thashë që numri i këmishës sime do të ishte viti i tij i lindjes - 95. Veshja e numrit është një mënyrë për të pasur Lucën dhe pjesën tjetër të familjes time me mua në fushë."

  • Fakt #2- Alessandro Bastoni Football Idol:

Fan mbrojtës të dashur, pëlqimet e Ben Chilwell, Niklas Süle, Ibrahima Konate dhe Daniele Rugani të gjithë kanë modele role. Vetë Bastoni ynë është një tifoz i Real Madridit, ai që admiron dhe sheh Sergio Ramos si modeli i tij i roleve. Duke folur për admirimin e tij, mbrojtësi dikur tha;

"Unë e admiroj shumë Sergio Ramos dhe ai nuk është mbrojtësi klasik që mbron dhe nuk bën asgjë tjetër. Ai është shumë elegant në top. Unë synoj të jem po aq i mirë sa ai edhe nëse është pothuajse e pamundur të arrihen nivelet e tij. "

  • Fakt #3- Alessandro Bastoni Tattoos:

Së pari dhe më e rëndësishmja, historia e fëmijërisë Alessandro Bastoni është përshkruar mirë në formën e një tatuazhi në dorë. Mbrojtësi i gjatë ka edhe tatuazhe të tjera, së pari është një Luan, tjetri është një orë dhe së fundi, një lule. Shumica e tatuazheve të Alessandro Bastoni u bënë 2018 nga Elo Tattoo Art Studio e vendosur në Travagliato, Itali.

Tatuazhe Alessandro Bastoni.
Tatuazhe Alessandro Bastoni.
  • Fakt #3- Ndarja e pagave Alessandro Bastoni:

Në kohën kur Antonio Conte rinovoi kontratën e tij, mbrojtësi italian u bekua me një shumë të madhe prej 23,000 € në javë dhe një pagë vjetore prej 1.2 milion €. Ne kemi marrë kohën tonë për të ulur pagën e Alessandro Bastoni, dhe kjo zbulon se çfarë fiton ai në vit, muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekonda.

BANESORE / FITIMINë Euro (€)Në Paund (£)Në dollarë ($)
Në vit:€ 1,200,000£ 1,055,713$ 1,314,780
Për muaj:€ 100,000£ 87,976$ 109,565
Në javë:€ 23,226£ 20,271$ 25,245
Në ditë:€ 3,222£ 2,896$ 3,606
Në orë:€ 134£ 121$ 150
Për Minutë:€ 2.24£ 2$ 2.5
Për sekondë:€ 0.04£ 0.03$ 0.04

Bazuar në Statistikat e mësipërme të pagave, kjo është ajo që është Alessandro Bastoni ka fituar që nga ju filloi të shikojë këtë faqe.

€ 0

Uau! A e dini?… Njeriu mesatar në Itali që fiton rreth 3,680 EUR në muaj do të duhet të punojë të paktën dy vjet dhe tre javë për të bërë vetëm një muaj nga paga e Alessandro Bastoni.

Alessandro Bastoni Wiki:

Alessandro Bastoni Biografia- Të dhëna WikiPërgjigjet e Wiki
Emri i plotëAlessandro Bastoni
lindur:13 prill 1999
Mosha:21 (si në maj të vitit 2020)
prindërit:Z. dhe Znj Nicola Bastoni
Vëlla:Luca Bastoni
motra:Michela Bastoni
GirlfriendMartina Bulgarelli
Lartësia në këmbëKëmbët 6 3 inç
Lartësia në metra1.91 m
Te ardhura neto€ 1 milion
HobbiesBasketboll dhe Lojëra (Playstation)
Zodiaku:Dash

Përfundim:

Faleminderit që lexuat edhe një herë tjetër histori fëmijërie dhe biografi, këtë herë, të Alessandro Bastoni. Redaktorët tanë në LifeBogger përpiqeni saktësinë dhe drejtësinë në rutinën e zakonshme të shkrimit të tregimeve rinore dhe bio të futbollistëve.

Ju lutemi na kontaktoni ose vendosni një koment nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull mbi historinë e fëmijërisë Alessandro Bastoni dhe faktet e biografisë. Përndryshe, na tregoni në pjesën e komenteve se çfarë mendoni për shkrimin tonë dhe futbollistin.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu