Historia e Fëmijërisë Aaron Connolly Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Fëmijërisë Aaron Connolly Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredia e imazhit: PremierLeague dhe Twitter
Historia e Fëmijërisë Aaron Connolly Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredia e imazhit: PremierLeague dhe Twitter

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me emrin "Ujku". Faktet e Biografisë së Untoldit Aaron Connolly Childhood Story Plus, ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Aaron Connolly
Jeta dhe Ngritja e Aaron Connolly. Kredi për imazhin: Telegraf, I pavarur dhe Twitter

Analiza përfshin jetën e tij të hershme / sfondin e tij familjar, edukimin / krijimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën e famës, ngritjen e historisë së famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë që ai ishte ai adoleshent i frytshëm që zbriti Spurs në fillimin e tij të parë të Premier League në sezonin 2019 / 2020. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Aaron Connolly e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Aaron Connolly Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke u nisur, emrat e tij të plotë janë Aaron Anthony Connolly. Aaron Connolly lindi në ditën 21st të Janarit 2000 për nënën e tij, Karen Connolly dhe babanë, Mike Connolly në Oranmore, një qytet në Republikën e Irlandës. Connolly ishte fëmija i parë i lindur nga prindërit e tij të bukur irlandezë, të paraqitur më poshtë.

Takoni Prindërit Aaron Connolly Karen dhe Mike
Takoni Prindërit Aaron Connolly Karen dhe Mike. Kredia e imazhit: I pavarur

Aaron Connolly e ka origjinën e tij familjare nga Oranmore, një qytet në Qarkun Galway, në perëndim të Irlandës. Vendi nga ai është përmendur shpesh si Zemra Kulturore e Irlandës, vend i njohur për jetesën e tij të gjallë dhe festimet e shumta të festivalit.

Një pamje e bukur e Oranmore në Qarkun Galway, Irlandë - nga erdhi Aaron Connolly
Një pamje e bukur e Oranmore në Qarkun Galway, Irlandë - nga erdhi Aaron Connolly. Kredi për Irelandbeforeyoudie
Aaron Connolly nuk u rrit në një sfond të pasur familjar. Prindërit e tij ishin si shumica e njerëzve që bënin punë mesatare irlandeze, por kurrë nuk luftuan me para për mirëmbajtjen e familjes. Sipas raporteve të mediave sociale, Aaron Connolly u rrit së bashku me vëllain e tij të quajtur Ethan Connolly i cili ashtu si ai, gjithashtu u bë futbollist.
Aaron Connolly Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Prindërit e Aaron Connolly fillimisht donin që djali i tyre të ishte një studiues pa ide që ai do ta bënte atë ndonjëherë në sport. Atëherë, Connolly do të merrte përsipër përpjekjet e tij studiuese në Shkollën Kombëtare Brierhill që ndodhej në lindje Galway. Ndërsa ishte në shkollë, ai kishte një vëmendje të mprehtë në fushën e futbollit, pranë shkollës, e cila zakonisht luan futboll pasi u bë me klasa.

Një ish mësues i shkollës Kombëtare Brierhill i cili kalon me emrin Conor Hogan kujton një të ri Aaron Connolly si djalin e vogël që do të vishte fanellat e futbollit duke fluturuar përreth vendit dhe duke shkelmuar topin e futbollit, pa marrë parasysh gjendjen e motit.

Takohuni me Aaron Connolly, i cili sapo ishte gati të bashkohej me një akademi
Ditët e para të Aaron Connolly me shkollën Kombëtare Brierhill. Kredia e figurës: Twitter

"Unë isha një mësues zëvendësues atje për gjashtë muaj dhe mbaj mend që klasa e tij kishte rreth djemve 30 dhe Aaron Connolly ishte në mesin e shumë pak zotërve që ishin shumë të çmendur nga sporti." Conor Hogan, kujton ish mësuesin e Aaronit.

Si nxitues i ri, Aaron Connolly mësoi tregtinë e tij të futbollit si një përparimtar i ashpër, i vogël. Në një moment, u ndodhi prindërve të tij që kurrë nuk kishte shumë dyshime se Aaroni po shkonte në drejtimin e duhur. Më në fund, krenaria e anëtarëve të familjes së tij Aaron Connolly dhe mësuesve të shkollës nuk dinin kufij kur u ftua të ndiqte gjyqet në Mervue United.

Aaron Connolly Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës

Në vitin 2011, Aaron Connolly bëri lëvizjen në klubin e shkollës më të lartë të shkollës Galway, Mervue United, ku u pranua në akademi pasi kaloi provat e tyre me ngjyra fluturuese. Duke kuptuar dëshirën e djalit të tyre për të luajtur futboll për të jetuar, prindërit e Connolly bënë gjithçka mundën për të mbështetur aspiratat e tij.

Jeta e hershme e karrierës Aaron Connolly
Jeta e hershme e karrierës Aaron Connolly. Kredi për Twitter
Nuk u desh shumë kohë që Aaron Connolly të adaptohej dhe të fillonte të bënte një përshtypje në akademi dhe duke rrëmbyer nderin e tij të parë sportiv (shiko më lart). Ai u ngrit në radhët shumë shpejt dhe u ftua të marrë pjesë në disa gara sportive.
Aaron Connolly Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për Fame Story
Historia e parë e suksesshme e futbollit Aaron Connolly erdhi në një turne të caktuar kur shënoi 18 herë si një 15-vjeçar. Arritja e whizkid e pa atë që e ndihmoi ekipin e tij të fitonte një trofe vendor që do të thoshte shumë për prindërit e tij.
Aaron Connolly Road to Fame Story
Aaron Connolly Road to Fame Story. Kredi për I pavarur
Falë suksesit të tij, ai u bë lojtari më i mirë në të gjithë famullinë e Castlegar, Galway, Irlandë. Ky feat i fitoi gjithashtu atij mundësinë për t'u zbuluar nga klubet më të larta të futbollit anglez, mes të cilëve ishte edhe Brighton.

Në vitin 2016, Aaron Connolly mori vendimin për të të vazhdojë procesin e tij të maturimit të futbollit jashtë vendit. Kjo ishte një kohë kur ai bëri një lëviz nëpër Detin Irlandez, duke iu bashkuar Brighton & Hove Albion i cili e ftoi atë për gjyq pasi pa shfaqjet e tij. Ai bëri përshtypje të mjaftueshme gjatë gjyqeve të tij dhe klubit për t'i ofruar atij një bursë dy-vjeçare. Atë vit 2016, ai gjithashtu u ftua të përfaqësojë U17 Irlandën e tij dhe mori pjesë në Kupën e Shkollës Irlandeze FA të cilën ai fitoi.

Aaron Connolly pasi fitoi Kupën FA Shkollat ​​Irlandeze
Aaron Connolly pasi fitoi Kupën FA Shkollat ​​Irlandeze. Kredia e figurës TheArgus
Aaron Connolly Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngritja në Fame Story

Aaron Connolly u rrit nga forca në forcë si për klubin ashtu edhe për futbollin e vendit. Në 2017, ai u bë golashënuesi kryesor në fazën kualifikuese për Kampionatin Evropian nën 2017 17 UEFA, duke shënuar shtatë gola në gjashtë ndeshje.

Kjo shfaqje e gjeti atë të ndjekur me shpejtësi në anën e Brighton & Hove Albion nën 23, ku ai bëri debutimin e tij në moshën vetëm shtatëmbëdhjetë vjeç. A e dini? ... Ana nën 23 u bë një sukses për të ashtu siç ishte i emëruari lojtar i vitit në setin nën-2018 2019 / 23 Premier League, duke shënuar herë 11.

Aaron Connolly fitoi Premier League2 2018-2019 Lojtar i Sezonit
Aaron Connolly- Premier League2 2018-2019 Lojtari i sezonit. Kredia: Twitter

Fitimi i këtij çmimi të shkëlqyeshëm tërhoqi vëmendjen e menaxherit të vjetër të ekipit Graham Potter i cili aktivizoi Kthimin e tij në Brighton pas një magji kredie nga Luton Town.

Aaron Connolly duroi një ngritje meteorike në përparësi në 5 dita e tetorit në një ndeshje kundër Tottenham ku ai shënoi golin e tij të parë në Premier League, duke shënuar dy herë në fitoren në shtëpi 3 - 0. Më poshtë është një pjesë e veprimit video. Kredite për SpursTV.

A e dini? ... Këto qëllime e bënë Connolly 100th Irlandezin që të shënonte një gol të Premier League dhe adoleshenti i parë që shënoi një gol për Brighton në nivelin Premier League.

Aaron Connolly feston një nga golat e tij të famshëm kundër tottenhamit
Aaron Connolly feston golin e tij të famshëm kundër Spurs. Kredia: e pavarur

Pa dyshim, fëmija çudi u ka provuar tifozëve të futbollit se linja prodhuese e Irlandës për përpara është NUK DUHET!. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Aaron Connolly Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo burri të suksesshëm, ka një grua. Për një futbollist si Connolly, ekziston me të vërtetë një WAG magjepsëse ... që i referohet të dashurës së tij të bukur që shkon me emrin Lucinda Strafford. Siç zbulohet nga llogaria e tij në mediat sociale, të dy të dashuruarit filluan takimin rreth janarit 2019.

E dashura e bukur e Aaron Connolly- Lucinda Strafford
E dashura e bukur e Aaron Connolly- Lucinda Strafford. Kredi në Instagram

Lucinda Strafford është pa dyshim një zeshkane e bukur që lëshon besim në secilën prej tyre të parakohshme. Ajo është një person vetëmohues që nuk bën asgjë më shumë se sa të sigurojë mbështetje emocionale për burrin e saj edhe ti kjo do të thotë ta vendosësh jetën e vet në pritje.

Aaron Connolly ka një të dashur shumë mbështetëse
Aaron Connolly ka një të dashur shumë mbështetëse. Kredi për IG

Një nga largimet e preferuara të çiftit për verën është ishulli Spanjoll Tenerife dhe ujërat e Ibiza. Siç vërehet më poshtë, Lucinda është jashtëzakonisht e dashur me Aaron Connolly, të cilës zakonisht i referohet si "princi i saj".

Aaron Connolly shijon një udhëtim me një varkë me të dashurën e tij- Lucinda Strafford
Aaron Connolly shijon një udhëtim me një varkë me të dashurën e tij- Lucinda Strafford

Të dy Aaron Connolly dhe e dashura e tij Lucinda janë gati të jenë një nga çiftet më të vendosur të Brighton & Hove Albion Football Club. Fakti që të dy ata janë duke u takuar për një kohë tani nuk lë dyshim se një martesë mund të jetë hapi tjetër zyrtar.

Aaron Connolly Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta personale

Njohja me faktet e Aaron Connolly Personal Life nuk e shihni atë në veprim në fushë do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Fakte të Jetës personale të Aaron Connolly
Fakte të Jetës personale Aaron Connolly. Kredia: Twitter
Duke gjykuar nga fotoja e mësipërme, do të kuptoni se Aaron Connolly është një person eksentrik dhe energjik që pëlqen të qëndrojë i lumtur me atë që ai ka. Ai e gjen lehtësisht të përshtatet me energjinë që e rrethon dhe përdor mendjen e tij në çdo mundësi.
Aaron Connolly Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta familjare

Aaron Connolly është i lumtur që falsifikoi rrugën e vetë familjes së tij drejt pavarësisë financiare falë futbollit. Që nga ditët e tij rinore, prindërit e tij kishin luajtur rolin e zakonshëm të të gjitha shanseve për ta parë atë të luante të gjitha ndeshjet e tij.

Aaron Connolly me prindërit e tij mbështetës pasi fitoi një trofe
Aaron Connolly me prindërit e tij mbështetës pasi fitoi një trofe.

Të dy Majk dhe Karen kapën një fluturim të hershëm për të parë fillimin e parë të djalit të tij në Premier League dhe dy golat e parë. Ndërsa Connolly ndërmori në aksion, babai i tij krenar e dinte se djali i tij më në fund i ka përmbushur ëndrrat e tij.

Aaron Connolly Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Lifestyle

Njohja me mënyrën e jetesës së Connolly në lidhje me mënyrën se si ai shpenzon paratë e tij do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të tij.

Fillimi, vendosja midis praktikës dhe kënaqësisë aktualisht nuk është një zgjedhje e vështirë për fëmijë Whiz. Të fitosh para në futboll është thjesht një e keqe e domosdoshme, por harxhimi i saj tek e dashura e tij Lucinda Strafford teksa vizitojnë shembuj të bukur destinacionesh; ( Xhamajka, Shën Lucia, Mauritius, Ibiza, Antigua dhe Las Vegas) i duket atij, një mënyrë jetese normale.

Faktet e jetesës Aaron Connolly
Faktet e jetesës Aaron Connolly. Kredi për IG

Jeta e Aaron Connolly nuk është aq ekzotike sa mund të supozohej pasi të shikoni foton më lart. Duket se ai ende ka një bazë të fortë në mbajtjen e financave të tij dhe të organizuar mirë. Ashtu si në kohën e shkrimit, nuk ka asnjë shenjë që tregon Connolly makina të ndezura / ekzotike, pallate, orë dore të shtrenjta etj.

Aaron Connolly Story Childhood Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

Roli i tij Model: Ashtu si shumë futbollistë irlandezë, Connolly e adhuron legjendën irlandeze, Robbie Keane me të cilën është krahasuar. Ai e ripagoi duke u bërë adoleshenti i parë irlandez (që nga Robbie Keane në 1999) për të marrë një mbajtëse në një lojë angleze të fluturimit të lartë. Më poshtë janë disa nga teknikat e tij për shënimin e golave ​​që krahasohen me Legjendarin Robbie Keane. Kredi për VTSports

Ai mendoi se thirrja e tij e vjetër për Irlandën ishte një marrëzi: Vetëm një javë pas ndeshjes së tij kundër Spurs që e fitoi atë një njeri të ekranit të ndeshjes, Aaron Connolly, Më vonë atë ditë mori një thirrje nga bosi i vjetër i Irlandës Mick McCarthy për kualifikimet e ardhshme të vendit të tyre në Euro 2020 kualifikimet kundër Gjeorgjisë dhe Zvicrës. Ai e ndjeu se ishte një marrëzi pasi u tha për lajmet. Pjesa tjetër, siç e pa, u bë histori.

Aaron Connolly bisedon me shefin e Irlandës, Mick McCarthy, vetëm një ditë pas thirrjes së tij për skuadrën e lartë të Irlandës
Aaron Connolly bisedon me shefin e Irlandës, Mick McCarthy, vetëm një ditë pas thirrjes së tij në skuadrën e lartë të Irlandës. Kredi për Sportsfile dhe I pavarur

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Aaron Connolly plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu