Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me pseudonimin "Luca". Historia jonë e fëmijërisë Lucas Digne plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold

Po, të gjithë e dinë aftësinë e tij për të ngacmuar sulmuesit për të pranuar posedimin. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Lucas Digne e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Lucas Digne Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Left-back Lucas Digne lindi në ditën 20th të Korrikut 1993 në komunën Meaux në Francë. Ai ishte i dyti nga dy fëmijët e lindur nga nëna e tij, Karine Digne dhe babait të tij, Philippe Digne.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë
Lucas Digne lindi nga prindër për të cilët dihet pak. Kredia e imazhit: Francefootball.
Lucas Digne lindi nga prindër për të cilët dihet pak. Kredia e imazhit: Francefootball.

Shtetasi francez i cili i përket të korrave të lojtarëve të etnisë së bardhë me rrënjë të errëta u rrit në Meaux në Francë ku ai u rrit së bashku me vëllain e tij më të madh - Mathieu Digne.

Lucas Digne u rrit në komunën Meaux në Francë. Kredia e imazhit: Francefootball dhe WorldAtlas.
Lucas Digne u rrit në komunën Meaux në Francë.

Duke u rritur në tokën e tij të lindjes në Meaux France, Digne shkel rrugët e vëllait të tij të madh Mathieu duke luajtur futboll në një moshë shumë të butë. Ndërsa Digne ishte në të, ai rastësisht i tha kujtdo që kujdesej të dëgjonte se ai do të bëhej profesionist në sport dhe kishte një mënyrë të përsosur për të përzënë vendin e tij.

LEXO
Abdoulaye Doucoure Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Lucas Digne Historia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Ndërsa Digne i ri përparoi në lartësi dhe moshë, interesat e tij në futboll u bënë një obsesion. Për fat të mirë, një regjistrim në klubin lokal Mareuil-Sur-Ourcq i dha atij hapësirë ​​të mjaftueshme për të përjetuar një futboll konkurrues dhe më e rëndësishmja, të tonifikojë retorikat e tij për t'u bërë profesionist.

LEXO
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Në kohën kur Digne ishte në moshë 9 në 2002, ai u bashkua me klubin fqinj, Crepy-en-Valois, ku ai jo vetëm që u përmirësua në aftësitë e fituara nga vitet e trajnimit 3 në Mareuil-Sur-Ourcq, por mbeti i hapur për të mësuar më shumë baza.

Letërnjoftimi i Lucas Digne në Crepy-en-Valois. Kredia e imazhit: Francefootball.
Letërnjoftimi i Lucas Digne në Crepy-en-Valois. Kredia e imazhit: Francefootball.

Lucas Digne Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Në kulmin e angazhimeve të futbollit të Digne me Crepy-en-Valois, ai u bë praktikisht i vështirë për t'u injoruar pasi flokët e tij të ndritshëm bjonde u bënë një lloj shënuesi që i bëri skautët nga Lille të gjurmonin pozicionimin e tij mbresëlënës gjatë lojërave konkurruese.

LEXO
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Kështu, xhelati i futbollit 12-vjeçar u soll në sistemin e të rinjve të Lille, ku ai u rrit nëpër radhët në vitet e ardhshme 5 për të siguruar përfundimisht promovimin për ekipin e parë të klubit. Ai vazhdoi të nënshkruajë kontratën e tij të parë profesionale me palën franceze në korrik 2010.

LEXO
Cengiz Under Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Lucas Digne duke luajtur për Lille si profesionist. Kredia e figurës: FMS.
Lucas Digne duke luajtur për Lille si profesionist. 

Biografia e Lucas Digne - Historia e rrugës drejt famës:

Për Digne, Lille nuk ishte më shumë se një tokë edukate, pasi u përqëndrua në përmbushjen e ëndrrës së tij të fëmijërisë për të luajtur për Paris Saint Germain. Zhvillimi shpjegon lëvizjen e tij të shpejtë në "klubin e ëndrrave" në 2013 pasi kaloi dy sezone në Lille.

LEXO
Ashley Cole Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
PSG nënshkroi Lucas Digne nga Lille në vitin 2013. Image Credit: Sportskeeda.
PSG nënshkroi Lucas Digne nga Lille në 2013.

Ndërsa ishte në PSG, Digne ishte dukur i vendosur për të kaluar kohën në stola. Ai kurrë nuk mori një shans për t'u vendosur në klubin ku u bë një lojtar rezervë pas mbërritjes dhe u mësua të ishte një zëvendësues i papërdorur në shumicën e lojërave të rëndësishme të palës së tij të ëndërruara. Për të kapur të gjitha, ai u huazua te Roma për sezonin 2015 / 2016 pasi kaloi vetëm dy vjet me parisienët.

LEXO
Ademola Lookman Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Lucas Digne Bio - Rise To Fame Story:

Megjithëse Digne kaloi vetëm një vit në Romë, paraqitjet e tij për klubin tejkaluan atë që ai regjistroi në PSG në dy sezone, as nuk u konsiderua si një trap në Barcelona, ​​ku u transferua në 2016 dhe kaloi dy sezone duke luajtur së bashku me shkëlqimet e futbollit si Lionel Messi.

Shpejt përpara, Digne luan për Everton FC pasi u nënshkrua në klubin në 2018. Ai pa dyshim është i lumtur në anën angleze, ku ka regjistruar numrin më të madh të golave ​​në karrierën e tij në kohën e shkrimit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

LEXO
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Lucas Digne është në formë të golave ​​të mirë në Everton. Kredia e figurës: Thewest.
Lucas Digne është në formë të mirë për shënimin e golave ​​në Everton.

Gruaja Lucas Digne - Tiziri Digne:

Rritja e Digne nëpër radhët e Lille mbetet shumë e rëndësishme për të në kaq shumë vite, veçanërisht për faktin që ai takoi të dashurën - Tiziri Digne gjatë kësaj periudhe. Dashamirët që ishin të dy 16 vjeç në kohën e takimit të tyre të parë, u bënë një palë e pandashme dhe u martuan në dhjetor 2014.

LEXO
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Lucas Digne dhe gruaja e tij filluan si zemra të dashura adoleshente. Kredia e imazhit: Instagram.
Lucas Digne dhe gruaja e tij filluan si zemra të dashura adoleshente.

Tziri është ndër të tjera një entuziast i fitnesit dhe i modës i cili mezi pret ndërtimin e një karriere në gazetari. Kohët e fundit ajo lindi fëmijën e tyre të parë (një djalë) në Prill 2019 për të futur familjen në një botë krejt të re.

Digne dhe Tiziri kishin fëmijën e tyre të parë së bashku në prill 2019. Kredia e imazhit: Instagram.
Digne dhe Tiziri kishin fëmijën e tyre të parë së bashku në prill 2019. Kredia e imazhit: Instagram.

Lucas Digne Jeta Familjare:

Larg telasheve, shënimeve të ngushta dhe pastrimit të topit për Tofenët, familja ka një rëndësi më të madhe për Digne. Ne ju ecim nëpër jetën e tij familjare.

LEXO
Ademola Lookman Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth babait të Lucas Digne: Philippe është babai i Digne. Ai punoi në një shtypshkronjë në Lizy-Sur-Ourcq afër Meaux gjatë jetës së hershme të Digne dhe gjithashtu luajti për ekipin e parë të klubit të djalërisë së mbrojtësit të majtë Mareuil-Sur-Ocrcq. Goesshtë e vetëkuptueshme që ai kontribuoi shumë në formësimin e ngritjes së Digne në futboll dhe luajti role kryesore në zhvillimin e tij deri më sot.

LEXO
Cengiz Under Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth nënës së Lucas Digne: Karine është nëna e Digne. Ashtu si burri dhe djemtë e saj, ajo është e madhe në futboll dhe dikur shërbeu si sekretare e klubit të djalërisë së Digne Mareuil-Sur-Ocrcq. Nëna e dashur e dy fëmijëve mban pranë tabelave për djemtë e saj veçanërisht Digne, e cila kohët e fundit solli në shtëpi nipin e saj të fundit.

LEXO
Abdoulaye Doucoure Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Lucas Digne u rrit nga prindër për të cilët dihet pak. Kredi për imazhin: ClipArtStation dhe FotballWikia.
Lucas Digne u rrit nga prindër për të cilët dihet pak. Kredi për imazhin: ClipArtStation dhe FotballWikia.

Rreth motrat e motrave Lucas Digne: Digne ka një vëlla të identifikuar si Mathieu. Vëllai më i madh që ndan të njëjtën histori fëmijërie me Digne gjithashtu e ngriti karrierën e tij në Lille, por nuk u kthye profesional. Sidoqoftë, ai kurrë nuk pushon së përkrahuri Digne i cili është i përkushtuar të bëjë një emër të mirë për familjen në futbollin më të mirë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë

Për të afërmit e Lucas Digne: Digne ka gjyshërit e gjyshërve dhe babanë, të cilët janë akoma të panjohur, ndërsa nuk ka të dhëna për xhaxhallarët, nipërit dhe mbesat e tij. Në mënyrë të ngjashme, kushërinjtë e krahut të majtë do të identifikohen ende në ngjarjet e jetës së tij të hershme deri më sot.

LEXO
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Lucas Digne Jeta personale:

Po, Digne ka pamje të shkëlqyeshme atë vëmendje të gjykatës, është personaliteti i tij që tërheq zemrën e kujtdo që ka një takim me të. Tiparet e personalitetit simpatik të Digne që marrin origjinën e tyre nga shenja e zodiakut të Kancerit përfshijnë prokolitetin e tij për ambicie, ekspozimin e inteligjencës emocionale dhe rezistencën e padukshme.

LEXO
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Interesat dhe hobet e tij përfshijnë ndonjë gjë interesante, dëgjimin e muzikës veçanërisht R&B dhe Rap. Digne gjithashtu vazhdon me lojërat e tenisit dhe basketbollit, si dhe kalon kohë cilësore me familjen dhe miqtë.

Vështrimi i ndonjë gjëje interesante është një nga interesat e Lucas Digne. Kredia e imazhit: Instagram.
Vështrimi i ndonjë gjëje interesante është një nga interesat e Lucas Digne. Kredia e imazhit: Instagram.

Lucas Digne Fakte të Jetës:

Një vlerë tregu prej 30 milion € në kohën e shkrimit, shoqëruar me një përvojë gati një dekade të futbollit profesional, ka vendosur Digne në ligën e fituesve të pagave të larta me vlerë të mahnitshme neto.

LEXO
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Ai jeton një mënyrë jetese luksoze që është bërë e dukshme vazhdimisht në modelet e tij të shpenzimeve, shtëpitë, si dhe një shije ekzotike të banimit të banesës kur luan jashtë ligës franceze. Ndoshta më tërheqës është koleksioni i makinave të tij ku mbizotërojnë markat si Ferrari, Mercedes dhe Audi.

LEXO
Ashley Cole Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Lucas Digne duke pozuar pranë një prej shëtitjeve të tij në Audi. Kredia e figurës: Wtfoot.
Lucas Digne duke pozuar pranë një prej udhëtimeve të tij me Audi. Kredia e imazhit: 

Fakte të Lucas Digne:

Dyshimi dhe njohja nuk janë të njëjta. Ju lutemi gjeni më poshtë fakte më pak të njohura ose të palejuara rreth Lucas Digne.

Pirja e duhanit dhe pirja: Digne nuk ka një histori me cigare, dhe as nuk i jepet të pijë në kohën e shkrimit. Ai më mirë përpiqet të jetë me shëndet të mirë dhe i vrenjtur nga çdo gjë e aftë për të kufizuar performancën e tij.

LEXO
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Tattoos: Ai ka tatuazhe të spikatura në krahë dhe formulime të diskutueshme (Unë kurrë nuk do të eci vetëm) në gjoksin e tij që dikur u interpretua si dashuria e tij për Liverpoolin. Duke vendosur rekordin direkt mbi këtë çështje, Digne shpjegoi se ishte një haraç për prindërit e tij.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold
Tatuazhi i gjoksit i Lucas Digne shkruan "Unë kurrë nuk do të eci vetëm". Kredia e imazhit: Instagram.
Tatuazhi i gjoksit i Lucas Digne shkruan "Unë kurrë nuk do të eci vetëm". Kredia e imazhit: Instagram.

Angazhimi ndërkombëtar: Mbrojtja e majtë luan për ekipin kombëtar të Francës dhe ka përfaqësuar të gjitha kategoritë nga nivelet U16 deri U21. Ai luajti për Francën gjatë Kupës së Botës 2014 dhe ishte në gatishmëri për skuadrën franceze në Kupën e Botës 2018 FIFA.

LEXO
Cengiz Under Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Feja: Nuk dihet shumë për pozicionin e Digne për çështjet e besimit, megjithatë, ai jep një kuptim të të qenit besimtar duke e kapërcyer veten në fushën e lojës. Një praktikë e tillë është e popullarizuar në mesin e të krishterëve, veçanërisht katolikët.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat historinë tonë të fëmijërisë Lucas Digne plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet