Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli me emrin “LENGLET“ Historia jonë e fëmijërisë Clement Lenglet Plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Clement Lenglet Historia e Fëmijërisë - Analiza e deritanishme. Kredi për FC Barcelona dhe alchetron.
Clement Lenglet Historia e Fëmijërisë - Analiza e deritanishme.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, formimin familjar, edukimin / formimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën për histori famë, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet, jetën personale, stilin e jetës dhe familjen etj.

Po, të gjithë e dinë se ai është një perspektivë afatgjatë për FC Barcelona, ​​një mbrojtës i cili është më se i aftë të trajtojë sulmuesit fizikë. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Clement Lenglet e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Clement Lenglet Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historia e Familjes:

Duke u nisur, emrat e tij të plotë janë Clement Nicolas Laurent Lenglet. Klementi lindi në ditën e 17 të Qershorit 1995 për babanë e tij Sébastien dhe nënën, emri i të cilit nuk dihet në qytetin e Beauvais, Francë.

LEXO
Samuel Umtiti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Familja e Clement Lenglet është Beauvaisiens dhe ata e kanë origjinën nga Beauvais. Ky është një qytet në Francën veriore që ndodhet afërsisht 75 kilometra larg Parisit. Beauvais është shtëpia e Katedrales së Beauvais, një prej katedraleve më të bukura në botë me arkitekturë Gotike (një stil që lulëzoi në Evropë gjatë Mesjetës së Lartë dhe të Vonë).

LEXO
Jules kounde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Origjina Familjare Clement Lenglet- Ai vjen nga Beauvais, një qytet i famshëm për katedralen e tij. Kredia për RailEurope.
Origjina Familjare Clement Lenglet- Ai vjen nga Beauvais, një qytet i famshëm për katedralen e tij.

Clement Lenglet u rrit në një familje të krishterë të klasës së mesme. Ai ishte fëmija i parë midis vëllezërve të tjerë 3 (foto më poshtë) i lindur nga prindërit e tij. Klementi u rrit së bashku me dy vëllezërit e tij të ngushtë të ngushtë, ndryshimi në moshë i të cilëve nuk është aq i vërejtur.

I riu Clément Lenglet paraqitet së bashku me vëllezërit e tij. Kredia për Boursorama.
I riu Clément Lenglet paraqitet së bashku me vëllezërit e tij.

Duke gjykuar nga fotoja, ju do të kuptoni se tre vëllezërit më vonë kishin një vëlla fëmijë i cili dihet se është foshnja e shtëpisë Lenglet.

Në fillim si fëmijë, familja e babait të tij Sebastian Lenglet e morri familjen e tij nga qyteti i tyre i Beauvais në mënyrë që të vendosen në Jouy-sous-Thelle, një Komunë në departamentin e Oise në Francën veriore. Ishte tek Jouy-sous-Thelle Clement zgjodhi interesin për futbollin.

Biografia e Fëmijërisë së Clement Lenglet - Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës:

Që në moshë të re, Klementi kishte si qëllim të bëhej një futbollist profesionist. Ai ishte ndryshe nga fëmijët e tjerë në Jouy-sous-Thelle të cilët gjithashtu kishin një aspiratë të ngjashme. Ajo që e bëri atë të ndryshëm ishte se ai e pa atë aspiratë si fillimin e një beteje. Në vend që të shkonte për të parë miqtë e tij ose të rrinte me PS (PlayStation), Lenglet do të preferonte të ishte në kopsht me babanë dhe xhaxhain e tij. Ata ishin trajnerët e tij të parë.

LEXO
Arthur Melo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke pasur një ish-futbollist për një baba, ishte e lehtë për Clement Lenglet të merrte të gjithë mbështetjen e nevojshme për të hedhur themelet e tij të karrierës. Larg kopshtit të tij të futbollit të familjes, Clement Lenglet i cili ishte katër vjeç në atë kohë filloi të garonte me fëmijë shtatë vjeç. Atij iu dha numri i bluzës 10 sepse ishte më i talentuar se të tjerët pavarësisht se ishte më i vogli.

LEXO
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Clement Lenglet Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Një vit më vonë kur ishte në moshën 5, Lenglet filloi të ndjekë gjyqe në akademitë e afërta të futbollit. Ai kaloi me sukses gjyqe me Montchevreuil FC, një klub i vogël i vendosur në komunën e vogël franceze Oise më të afërt në shtëpinë e familjes së tij. Afërsia ishte arsyeja pse prindërit e tij e lejuan atë të hynte në klub.

LEXO
Diego Maradona Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Klementi e dinte atë që dëshironte që nga momenti kur u bashkua me Montchevreuil siç u zbulua nga një prej miqve të tij të fëmijërisë, Matthieu Quesmel të cilin ata luanin së bashku në klub (2001-2007). Ai ishte ndër fëmijët e tjerë, të cilëve iu dhanë vlerat ideale të futbollit, të nevojshme për ta, për të filluar revistat e karrierës.

LEXO
Pedri Gonzalez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Clement Lenglet Herët me Karrierën e tij të Futbollit- Këtu, ai pozon me lojtarët e tij të rinj. Kredia për IG.
Clement Lenglet Herët me Karrierën e tij të Futbollit- Këtu, ai pozon me shokët e tij të rinj.

Vendosmëria e Clement Lenglet për të patur sukses e pa atë të bashkohej me një klub tjetër të quajtur Chantilly. Shtë një akademi e cila ka fituar një reputacion për trajnimin dhe identifikimin e talenteve të rinj në Francë. Me t'u bashkuar, Lenglet vuri re se klubi kishte Kevin Gamero në yllin e diplomuar në librat e tyre të historisë.

LEXO
Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Trajneri i të rinjve të Lenglet në Chantilly, Sylvain Dorard e konvertoi atë në krahun e majtë me të mbërritur në klub. Dy vjet më vonë, ai u konvertua, këtë herë në një mbrojtës qendror. Clement Lenglet filloi të ndiqte gjurmët e Kevin Gameiro. Ai e ndihmoi ekipin e tij herët për të fituar trofeun e tij të parë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë
Clement Lenglet paraqitet pranë portierit të tij dhe ka një gjuajtje trofeu. Kredia për IG.
Clement Lenglet paraqitet pranë portierit të tij dhe ka një gjuajtje trofeu. Kredia për IG.

Biografia e Clement Lenglet - Rruga drejt famës:

Që pas trofeut të tij të parë, Clement Lenglet filloi të konsideronte që pasioni i tij të ishte puna e tij. Pasi shtoi trofeun e tij të parë në CV, ai filloi të besonte se do ta arrinte atë. Babai i Lenglet nuk u la jashtë në sakrificën për të siguruar që karriera e djalit të tij të mbetet një sukses. Clement një herë tha për përfshirjen e babait të tij në karrierën e tij;

"Babai im ndonjëherë mund të bënte 3 udhëtime para dhe mbrapa gjatë javës midis Chantilly dhe shtëpisë time të familjes për të më çuar në stërvitje, plus ndeshjet e fundjavës."

Klementi e dinte që për të arritur sukses, ishte e nevojshme që ai të kishte një cilësi teknike në shfaqjet e tij, e ndjekur nga një fat i vogël. Ai gjithashtu e dinte se kishte nevojë për një mundësi nga rekrutuesit nga klubet më të mëdha dhe më e rëndësishmja, duke mos u lënduar. Këto ishin fjalët e tij të rojeve që paguanin.

LEXO
Arthur Melo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në Chantilly, në të vërtetë erdhën rekrutues në anash të cilët vëzhguan lojtarët më të mirë dhe Lenglet ishte në mesin e atyre që vëzhguan. Në moshën 15, ai tashmë ishte vërejtur nga skautistët nga Nancy, një klub ekipi i tij i vjetër luajti në French Ligue 1. Clement Lenglet u fitua me sukses nga klubi.

LEXO
Samuel Umtiti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Clement Lenglet Bio - Ngritja e famës:

Lenglet filloi të luante futboll të lartë me Nancy pasi në kohën kur klubi ishte mbërthyer në Ligue 2. A e dini? Ai u rrit përmes gradave të larta të klubit, duke u bërë kapiten në këtë proces. Si udhëheqës, ai ndihmoi klubin për të fituar trofeun e tij në Ligue 2.

LEXO
Eric Garcia Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Clement Lenglet dikur ndihmoi shokët e tij të ekipit të fitonin Ligue 2. Kredia për Estrepublicain dhe Youtube.
Clement Lenglet dikur ndihmoi shokët e tij të ekipit të fitonin Ligue 2. Kredia për Estrepublicain dhe Youtube.

Duke udhëhequr klubin e tij për të fituar trofeun e tij të parë të karrierës në moshë madhore, pa Lenlet që fitoi një rekord duke u bërë lojtari më i ri ndonjëherë që ka qenë në Ligën 2 më të mirë XI. Kjo gjithashtu e bëri atë të gjykohej nga klube të mëdha evropiane midis të cilëve ishte Sevilla.

LEXO
Jules kounde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në 4 Janar 2017, Lenglet u transferua në Sevilla FC, ku ai vazhdoi të shkëlqejë. A e dini? Ai ishte pjesë e skuadrës Sevilla që mbajti një fletë të pastër në humbjen e tyre ndaj Man United në garën e parë të 2017-2018 Champions League. Clement Lenglet ishte gjithashtu i dobishëm për shtytjen e titullit të Seville në Europa League në 16.

LEXO
Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

A e dini? Performanca e Lenglet bëri që ESPN FC ta vendosë atë në Ligën e Kampionëve më të mirë XI për sezonin 2017/2018. Kjo arritje gjithashtu tërhoqi vëmendjen e FC Barcelona që e përfshiu atë si një nga përparësitë e tij në afatin kalimtar të verës së tyre 2018.

LEXO
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Clement Lenglet u bë lojtari 22nd francez në histori që vesh ngjyrat e Barçës. Lëndimet e Vermaelen dhe Umtiti i dha mundësinë Lengletit të shtronte një kërkesë për pozicionin qendror të mbrojtjes së Barcas Gerard Pique. Si në kohën e shkrimit, ai konsiderohet si një perspektivë afatgjatë për FC Barcelona dhe ekipin francez të futbollit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Historia e dashurisë së Clement Lenglet me gruan - Estelle:

Pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një e dashur magjepsëse në personin e bukur të Estelle. Shumë tifozë të futbollit janë të vetëdijshëm për faktin se takimi interracial është gjithnjë e më i zakonshëm në mesin e djemve të zinj që takojnë të dashurat e bardha. Megjithatë, e kundërta është rasti midis Estelle dhe Clement.

LEXO
Pedri Gonzalez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me shoqen Estelle- Clement Lenglets. Kredia për FC-Barcelona-Internationalcules.
Njihuni me shoqen Estelle- Clement Lenglets. Kredia për FC-Barcelona-Internationalcules.

Historia e dashurisë së Lenglet dhe Estelle është ajo që i shpëton ekzaminimit të syrit të publikut thjesht sepse jeta e tyre në marrëdhënie është pa dramë. Të dy dashamirët shijojnë një marrëdhënie të ngurta e cila është e ndërtuar në një bazë të qëndrueshme dhe vetëm në miqësi plus dashuri për njëri-tjetrin.

E dashura e Clement Lenglets- Estelle.
E dashura e Clement Lenglets- Estelle.

Duke gjykuar nga fotoja intime më lart, do të pajtoheshit me ne që një lojtar i pashëm si Klementi meriton një kamxhik po aq të bukur. Me mënyrën se si po shkon marrëdhënia e tyre, është e sigurt që martesa mund të jetë hapi tjetër zyrtar për dy zogjtë e dashurisë.

Clement dhe e dashura e tij Estelle janë thellësisht të dashuruar me njëri-tjetrin. Kredia për mesqueunclubgr.
Clement dhe e dashura e tij Estelle janë thellësisht të dashuruar me njëri-tjetrin. 
Në sajë të perzierje racore, Klementi dhe e dashura e tij në të ardhmen do të mbeten një nga çiftet më të vendosur të FC Barcelona dhe kombëtares franceze.

Jeta personale e Clement Lenglet:

Njohja me jetën personale të Clement Lenglet do t'ju ndihmonte të merrni një pamje të plotë të tij. Duke filluar, Lenglet është dikush që beson se ai nuk lindi fitues ose pushtues, por u rrit për t'u bërë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Klementi është një punëtor i vështirë që nuk del jashtë dhe vepron shumë ndryshe nga shokët e tij të skuadrës. Eric Abidal, drejtori sportiv i Barcelonës pasi në kohën e shkrimit rrëfeu dikur se rrallë sheh një sjellje të tillë nga lojtarët e tjerë. Të luash futboll është ajo që përmbledh jetën e tij. Idealisht, Klementi është dikush që mendon, ha dhe fle futboll.

LEXO
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Përsëri në një shënim personal, Lenglet pëlqen të peshojë veten çdo ditë dhe është shumë i kujdesshëm në lidhje me higjenën e tij në lidhje me atë që ai ha, thotë babai i tij, Sebastien. Klementi i pëlqen të hajë në shtëpi dhe kurrë nuk shkon në një restorant të fast-food-eve.

Clement Lenglet- Shumë selektiv në ushqimin e tij.
Clement Lenglet- Shumë selektiv në ushqimin e tij.
Më në fund, Clement është dikush që nuk e sheh FC Barcelona si lartësinë më të madhe në karrierën e tij. Përkundrazi, ai e sheh klubin si mundësinë për të arritur diçka edhe më të madhe.
LEXO
Diego Maradona Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jeta familjare e Clement Lenglet:

Familja e Clement Lenglet janë në prani duke korrur përfitimet e mbjelljes së një mentaliteti të ashpër në vetvete. Ndërsa vëllezërit e tij shpesh vijnë për vizitë dhe ndonjëherë jetojnë me të në jug-perëndim të Barcelonës, prindërit e Lenglet kanë qëndruar më shumë në Jouy-sous-Thelle, Francë.

Mund të jetë e vështirë për futbollistët të merren me pensionin - por babai i Lenglet, Sebastein është ndër ata që të paktën patën mundësinë të vazhdojnë të jetojnë ëndrrën e tij përmes djalit të tij. Ndërsa babai i tij ka treguar shumë mbështetje gjatë karrierës së tij, mamaja e Lenglet jeton një jetë të qetë me çelës të ulët.

LEXO
Arthur Melo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Falë suksesit të Klementit, Duket “E gjithë familja jonë është në një re, "Bën shaka Nathan Lenglet - një nga vëllezërit e tij më të vegjël. Pa dyshim, Clement është bërë një model për vëllezërit e tij.

Stili i jetës Clement Lenglet:

Vendosja midis prakticitetit dhe kënaqësisë nuk është kurrë një zgjedhje e vështirë për Clement Lenglet. Megjithëse fitimi i parave është një e keqe e domosdoshme, por Lenglet nuk do të kujdeset që të shpenzojë shumë prej saj falë aftësisë për të mbajtur financat e tyre në kontroll dhe të organizuar.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mos shfaqja e makinave me shkëlqim, pallatet e mëdha dhe veshjet ekzotike është padyshim një shenjë që aspekti financiar i jetës së tij është nën kontroll.

Fakte të stilit jetësor të Clement Lenglet. Kredia për IG.
Fakte të stilit jetësor të Clement Lenglet.

Fakte të patreguara të Clement Lenglet:

FEJADuket se Clement Lenglet është një i krishterë me besim. Emri i tij i mesëm Nicolas sugjeron se ai ka të ngjarë të vijë nga një familje katolike që me siguri adhuron në Katedralen Beauvais.

LEXO
Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

NGJARJE QAT NDODHNI VITIN Q HE NDODHET: Viti (1995) kur lindi u pa eBay do të dalë drejtpërdrejt dhe filmi epik amerikan i luftës "Zemra e Trimshme" po lëshohet. Ishte gjithashtu viti kur qeveria indiane zyrtarisht u quajt qyteti i Bombaj në Mumbai. 

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Tregimin tonë për Fëmijërinë Clement Lenglet plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet