Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me emrin "Messi japonez”Faktet e Biografisë së Untoldit të Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus, ju japin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kobo- Analiza deri më sot. Kredi për Tifozët e Real Madridit

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien, jetën personale dhe mënyrën e jetesës etj.

Po, të gjithë e dinë që ai është i bekuar me një këmbë të shkëlqyeshme të majtë, kontroll të jashtëzakonshëm të ngushtë dhe një sy për gol, një arsye pse ai nofkohet 'japonez Messi'. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Takefusa Kubo e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Takefusa Kubo lindi në ditën e 4 të Qershorit, 4 Qershor 2001 për prindërit e tij; babai i tij Takefumi Kubo dhe nëna në qytetin industrial të Kawasaki, Japoni.

Takefusa Kubo me Atin e tij. Kredi për WorldSportsHolic

Takefusa Kobo përshëndeti nga një sfond familjar i klasës së mesme. Familja e tij e ka origjinën nga Kawasaki, një qytet japonez i famshëm për bejsbollin e tij, atletikën në terren, futbollin, ambientet e brendshme, çiklizmin dhe garat me kalë.

Takefusa Kobo Origjina familjare

Raportet nga domeni publik tregojnë se Takefusa u rrit si fëmija i vetëm për prindërit e tij, duke mos pasur vëlla (a) ose motër (e).

Rritja rreth një babi të dashur sportiv dhe jetesa në një qytet të çmendur nga futbolli, krijoi një tendencë të natyrshme që ai të dashurohej me lojën e bukur. Në fillim, ai pa që ishte natyrisht i talentuar me atë aftësi të kontrollit të lundrimit në top.

Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Pavarësisht se shumica e familjeve rritin fëmijët e tyre me qëllim që të kenë arsimim dhe të gjejnë punë jo sportive në Japoni, prindërit e Takefusa Kobo insistuan që djali i tyre nuk do të kompromentonte edukimin e tij të futbollit për asgjë.

Në moshën shtatë vjeçare, Takefusa Kubo filloi të luante futboll për FC Persimmon, një akademi lokale me qendër në qytetin e tij Kawasaki.
Shfaqjet e tij e panë atë në kërkesë të lartë nga akademitë e tjera të zonës së tij, duke bërë që një lëvizje në Tokyo Verdi në 2008 dhe Kawasaki Frontale në 2010. Në këtë kohë, ai filloi të ëndërronte futbollin e akademisë evropiane.

Në atë kohë, mësuesit e tij në akademinë e tij e dinin që Takefusa Kobo ishte i destinuar për gjëra të mëdha, pasi ata e shikuan atë duke ngritur aftësitë e tij, për dallim nga asnjë futbollist tjetër fëmijë. Kështu që kur ai bëri thirrje për të marrë pjesë në gjyqe me një klub të lartë japonez të lidhur me FC Barcelona, ​​krenaria e tyre nuk dinte kufij.

Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës në Evropë

Pasioni i Takefusa për lojën e pa atë duke kaluar provat e akademisë dhe të bashkohej me ekipin e ekskluzivitetit të kampit të futbollit japonez të FC Barcelona në Japoni. Ai e ruajti stilin e tij të të luajturit si ai lojtar që mund të lëvizte kundërshtarët e së kaluarës siç nuk ekzistonin kurrë.

Në gusht 2009, Takefusa Kobo iu dha MVP për një konkurs në të cilin mori pjesë në moshën 8 vjeç.

Takefusa Kubo- Vite të Kariera të hershme me Akademinë e Franchise të Barcelona

Ai nuk ndalet vetëm këtu. Mezi një vit më vonë, në prill 2010, ai gjithashtu u zgjodh me meritë si anëtar i ekipit të Shkollës FC Barcelona për të marrë pjesë në Kupën Evropiane Rusas Sodexo të mbajtur në Belgjikë.

A e dini se? Takefusa Kobo iu dha një tjetër MVP në këtë turne megjithë skuadrën e tij që përfundoi e treta. Shumë e panë këtë si një shenjë që nënkupton se ai do të shkonte larg.

Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për Fame Story

Akademia e Rinisë së famshme të FC Barcelona, ​​La Masia mori vëmendjen për arritjet e tij në Japoni. Në gusht 2011, akademia e ftoi atë në Evropë për gjyqe të cilat ai kaloi gjyqe me ngjyra fluturuese. Pas pranimit, ata e lejuan atë të fillojë Barca Alevin C (U11).

A e dini? ... Gjatë sezonit të tij të parë të plotë (2012-13), Takefusa ishte golashënuesi më i mirë në kampionatin junior me qëllime të shkëlqyera 74 në vetëm lojëra 30 (o po, ju e keni atë të drejtë!). Gjeni më poshtë një pjesë të provave video të performancës së tij, ku ai nimbled përmes kundërshtarë të shumtë. Kredi për AirFutbol.

Pas shikimit të videos, Jemi të sigurt që keni rënë dakord se është e lehtë të shihni pse është nofkuar Takefusa Kobo 'japonez Messi'. Vendosni një koment pasi të keni lexuar këtë artikull për të na treguar mendimet tuaja.

Gjatë sezonit 2014-15, Takefusa Kobo u promovua në Barca Infantil A (U14). Në këtë kohë, e tij ngasja dhe vendosmëria u bënë pasuritë e tij më të vlefshme. Stili i lojës së Takefusa ishte si eleganca e një Rolls Royce të përzier me motorin e një Mustang. Të gjithë e panë atë duke pasur atë Lionel Messi atributi e bën topin ngjitur fort ose ngjitur në të këmbët e tij. Një gjë që Takefusa Kobo e donte shumë ishte të hiqte lojtarë që ishin më të vjetër dhe më të mëdhenj se ai.

Takefusa Kubo- Rruga për histori e famës. Kredi për AquaVista

Zhgënjimi:

Në vazhdën e vitit 2015, Barcelona hyri nën mikroskopin e FIFA pasi thyejnë rregulloret gjatë nënshkrimit të lojtarëve në ekipin e tyre të të rinjve.

Për Takefusa, rruga për në ekipin e parë mori një kthesë të dhimbshme dramatike kur akademisë FC Barcelona iu dha një ndalim transferimi nga FIFA për atë që u quajt parregullsi transferimi. Klubi ishte i ndaluar të nënshkruajë Takafusa Kobo, duke dhënë kështu një urdhër zyrtar që Barça ta nxirrte atë jashtë klubit.

Në fillim, Kubo i kaloi muajt e fundit të kohës në Spanjë duke mos luajtur futboll, gjë që e çoi atë të përballet me depresion. Duke pasur mjaft nga kjo, ai vendosi të linte klubin të kthehej në Japonin e tij të lindjes. Ndërsa ishte në Japoni, Kobo pati një fillim të ri rinor me ekipin e FC Tokyo Youth.

Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngritja në Fame Story

Takefusa Kobo edhe në Japoni ishte ende e vendosur të bënte një profil të lartë të kthehej në Evropë, këtë herë, ASNJEHERE me FC Barcelona që e zhgënjeu. Ndërsa ishte në FC Toyko, talenti i jashtëzakonshëm u promovua në skuadrën e lartë të klubit, një moment krenar për prindërit e tij.

Takefusa Kobo Rise to Fame Story në FC Tokio

Ndërsa në ligën japoneze duke luajtur futboll të lartë, Takefusa filloi të thyejë rekorde. A e dini? ... Ai u bë Lojtari më i ri dhe golashënuesi më i ri në J-League History. Ky feat shënoi ardhjen e tij në skenën profesionale të futbollit në klub.

Udhëtimi i Përhershëm në Evropë:

Arritja e Takefusa Kobo e pa që ai po vinte në radarin e Manchester City, Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain të cilët e donin atë falë këmbës së tij të majtë të shkëlqyeshme, kontrollit të jashtëzakonshëm të ngushtë dhe një sy për gol. Në fillim, një marrëveshje raportohet të jetë krijuar që ai të kthehej me siguri në FC Barçelona i cili në atë kohë filloi të lypte në gjunjë për firmën e tij.

A e dini? ... Takefusa e hodhi poshtë me ngulm kthimin në FC Barcelona në favor të një transferimi ndaj rivalit të saj, Real Madrid. Për të fërkuar kripën në plagë, Takafusa Kobo i kushtoi Real Madridit vetëm N 1.78m për ta firmosur atë nga FC Tokio.

Takefusa u bashkua me Real Madrid

Takefusa Kobo si në kohën e shkrimit është gati të provojë para botës se ai është premtimi tjetër i bukur i brezit të tij japonez të futbollit pas legjendës së vendit Hidetoshi Nakata. Tani pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës dhe bashkimin me Real Madridin, shumë tifozë kanë bërë pyetjen; Kush është e dashura apo WAG e Takefusa Kobo?.

Kush është e dashura e Takefusa Kobo? - Kredi për merkato

Si në kohën e shkrimit, romancat e mundshme të fshehura të Takefusa-s janë ato që i shpëtojnë ekzaminimit të syrit të publikut thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është private dhe ndoshta pa dramë. Duket se Takefusa ka preferuar të përqëndrohet në karrierën e tij dhe ka kërkuar të shmangë çdo vëmendje në jetën e tij private. Ky fakt e bën të vështirë për blogerët të dinë se Takefusa Kobo e do jetën dhe historinë e datimit.

Sidoqoftë, për shkak të moshës së tij të re dhe duke u fituar nga klubi më i madh në botë i cili është i pafalshëm për të rinjtë që nuk mund të bëjnë përshtypje, është e mundur që Takefusa mund të jetë beqar dhe mund të mos jetë me dikë. Edhe pse ne shohim të rinj të moshës së tij duke u takuar, kështu, ne madje mund të hamendësojmë se ai mund të ketë një të dashur, por preferon të mos e bëjë atë publike.

Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta personale

Njohja me jetën personale të Takefusa do t'ju ndihmojë të merrni një panoramë të plotë të personalitetit të tij larg fushës së lojës.

Larg skenës së futbollit, Takefusa është llogaritës, i butë, i dashur, frymëzues, asnjëherë i mërzitshëm dhe ka aftësinë të përshtatet dhe të mësojë shpejt ndaj ndryshimeve në mjedis dhe kulturë.

Takefusa Kubo Faktet e Jetës personale. Kredi për BeSoccer
Takefusa Kobo është gjithmonë e magjepsur nga vetë bota. Ai është jashtëzakonisht kurioz, me një ndjenjë të vazhdueshme se nuk ka kohë të mjaftueshme për të për të justifikuar për tifozët e Madridit se sa i mirë është.
Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta familjare

Takefusa është shumë shoqërore dhe pëlqen të kalojë kohë me miqtë dhe familjen, veçanërisht anëtarët e rinj. Familja është shumë e rëndësishme për të dhe kalimi i kohës ndërton një lidhje të fortë emocionale me ta.

Jeta familjare Takefusa Kubo
Ndërsa media kap detaje të babait të tij, shumë pak informacion ekzistojnë për nënën e tij. Supozohet se ka nëna e Takefusa Kubo bëri një zgjedhje të ndërgjegjshme për të mos kërkuar njohjen e publikut.
Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - LifeStyle

Vendosja midis prakticitetit dhe kënaqësisë aktualisht nuk është një zgjedhje e vështirë për Takefusa.

Edhe pse ai beson se fitimi i parave në futboll është një e keqe e nevojshme. Takefusa ka një bazë të fortë se si të mbaj financat e tij në kontroll dhe të organizuar. Si në kohën e shkrimit, ai nuk jeton një mënyrë jetese magjepsëse lehtësisht e dukshme nga një pjesë e vogël e makinave të shtrenjta siç shihet më poshtë.

Takefusa Kobo Faktet e jetesës. Kredi për qëllimin.
Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

Viti TakeFusa lindi: Ndodhi ngjarja në vijim;

  • Atë vit, saktësisht në shtator 11, 2001, ndodhi ajo që njihet si sulme 9 / 11. nëntëmbëdhjetë rrëmbyesit njëkohësisht mori kontrollin e katër avionëve të brendshëm tregtarë të SH.B.A.-së që rrëzuan dy nga aeroplanët në Qendrën Botërore të Tregtisë në Manhattan, New York City.
  • Viti 2001 u njoh si "Vera e Vitit të Peshkaqenëve". Theshtë viti që regjistroi numrin më të madh të vdekjeve të sulmeve të peshkaqenëve.
  • Atë vit 2001, Kompanitë farmaceutike në të gjithë botën bien dakord të shesin ilaçe AIDS me çmim të afërt të kostos në Afrikë, një zbritje deri në 90% për të ndihmuar në luftën kundër sëmundjes vdekjeprurëse.
  • Në 26th të Janarit të atij viti, një tërmet i egër që mati 7.9 në shkallën më të pasur tundoi Gujarat e Indisë, duke vrarë rreth njerëz 20,000 dhe duke plagosur deri në 167,000 të tjerë.
Historia e Fëmijërisë së Takefusa Kubo Plus Faktet e Biografisë së Untold - Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove në YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito, Regjistrohu të tanë Youtube Channel dhe klikoni ikonën Bell për njoftime.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Takefusa Kobo plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu