Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

LB paraqet historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili është më i njohur si "Cantwell". Historia jonë e Fëmijërisë për Todd Cantwell plus Faktet e Biografisë së Untold ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe ngritja e Todd Cantwell. Kreditë e imazhit: edp24 dhe TheFA.
Jeta dhe ngritja e Todd Cantwell.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë se ai është një perspektivë emocionuese në mesfushë. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Todd Cantwell e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Jarrod Bowen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Todd Cantwell Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Mesfushori Todd Owen Cantwell lindi në ditën e 27 të shkurtit 1998 në qytetin e Lindjes Dereham në Angli. Ai lindi nga prindër të dashur për futbollin që përfshijnë një baba të identifikuar me emrin Steve dhe një nënë që mund të vendosë të zbulohet nga Cantwell pasi të botohet kjo bio.

LEXO
Ryan Sessegnon Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Todd Cantwell lindi nga prindërit për të cilët dihet pak. Kredite e figurave: Edp24 dhe PxHere.
Todd Cantwell lindi nga prindër për të cilët dihet pak.

E vërtetë për pamjen dhe theksin e tij, Cantwell është një kombëtar britanik i përkatësisë etnike të bardhë me rrënjë pak të njohura. Ai u rrit në vendlindjen e tij në qytetin e Lindjes Dereham të Anglisë së bashku me vëllain e tij Jordan dhe motrën Amber.

Todd Cantwell u rrit në East Dereham në Angli. Kreditë e imazhit: Edp24 dhe Pinterest.
Todd Cantwell u rrit në East Dereham në Angli. 

Duke u rritur në Dereham, Cantwell ishte një fëmijë me sy blu me flokë bjonde që pëlqente të shikonte programe televizive si "Tracy Beaker" dhe të luante futboll me bashkëmoshatarët e tij. Ai kishte ëndrra të bëhej një futbollist profesionist në një moshë shumë të re dhe u mbështet me mbështetjen e prindërve të tij "Arsenal fanning" të cilët ushqyen aspiratat e tij me vite.

LEXO
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Fëmijërisë Todd Cantwell - Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës:

Cantwell kishte arsimin e tij fillor ose bazë në shkollën Kings Park në Dereham, Angli para se të vazhdonte në Shkollën e Mesme Northgate - gjithashtu në Dereham, Angli - për arsimin e tij të mesëm.

Foto e Todd Cantwell si nxënës i shkollës Kings Park në East Dereham, Angli. Kredia e figurës: Edp24.
Foto e Todd Cantwell si nxënës i shkollës Kings Park në East Dereham, Angli.

Ndërsa në të dy institucionet arsimore, Cantwell ishte një futbollist aktiv sidomos në Northgate High ku kontributet e tij në suksesin e ekipit të shkollës u përshkruan si "sipër dhe më gjerë".

LEXO
Historia e Fëmijërisë Mason Greenwood Plus Faktet e Biografisë së Untold

Todd Cantwell Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

A po shkon shumë shpejt kjo shkrim bio? natyrisht jo. Shtrëngohuni ndërsa kthehemi te angazhimi i Cantwell në futboll para se ai madje të ëndërronte të ndiqte shkollën e mesme Northgate. A e dini se Cantwell luajti për sistemet e Rinisë Dereham Town?

Po, ai me siguri e bëri dhe u bë një mrekulli kur fitoi të gjitha trofetë e ofruar me radhët U8 dhe U9 të Dereham Town Youth. Jo falë formës së kampionit të Cantwell, u prezantua një rregull i ri që e bëri secilin lojtar të drejtë të fitonte vetëm një trofe. A nuk ishte ai një forcë ekuilibri?

LEXO
Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Todd Cantwell me shumë trofe që fitoi në sistemet rinore të qytetit Dereham. Kredia e figurës: edp24.
Todd Cantwell me shumë trofe që fitoi në sistemet e Rinisë Dereham Town. 

Todd Cantwell Bio - Rruga drejt famës:

Para se rregulli kufizues i Rinisë së Dereham Town të ​​merrte në dorë Cantwell, 10-vjeçari i atëhershëm tashmë ishte zhvendosur në Norwich Academy ku ngritja e tij e parashikuar meteorike nëpër radhë nuk ishte aq e shpejtë sa priste. Pavarësisht, Cantwell mori thirrjen e tij të parë për detyrë ndërkombëtare me ekipin U17 të Anglisë kur ishte 16 vjeç në 2014.

LEXO
Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 
Todd Cantwell u thirr në ekipin U17 të Anglisë kur ishte në moshën 16 vjeç. Kredia e imazhit: TheFA.
Todd Cantwell u thirr në ekipin U17 të Anglisë kur ishte 16 vjeç.

Deri në vitin 2017, Cantwell u emërua dy herë zëvendësues për ndeshjet e Norwich, por kurrë nuk arriti të bënte një paraqitje për ekipin e të moshuarve. Mesfushori i etur ishte disa javë larg festës së tij të 20-të të Ditëlindjes kur përfundimisht bëri një debutim të pasuksesshëm për ekipin e parë të Norwich City gjatë një ndeshje të Kupës FA kundër Chelsea në Stamford Bridge në Janar 2018. Ai më pas u huazua te klubi holandez i nivelit të dytë Fortuna Sittard për pjesën tjetër të sezonit.

LEXO
Max Aarons Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërteta Biografi

Todd Cantwell Bio - Rise To Fame Story:

Ishte në klubin e nivelit të dytë Fortuna Sittard që Cantwell provoi se ai nuk ishte një rosë e shëmtuar duke shënuar dy herë dhe duke siguruar tre asistime në vetëm 10 paraqitje për të ndihmuar klubin të siguronte ngritjen në Eredivisie në fund të fushatës 2017-18.

Todd Cantwell ndihmoi Fortuna Sittard të fitonte promovimin në Eredivisie. Kredia e figurës: Twitter.
Todd Cantwell ndihmoi Fortuna Sittard të fitonte ngritjen në Eredivisie. 

Pas kthimit në shtëpi në Norwich City, Cantell iu dha fillimi i tij i parë me klubin gjatë një ndeshje EFL Cup kundër Stevenage në Gusht 2018. Ai vazhdoi të bënte paraqitje 24 në të gjitha garat gjatë sezonit 2018 / 2-9 ndërsa qyteti Norwich fitoi titullin Sky Bet Championship.

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shpejt përpara deri më sot Cantwell po vendoset si një mesfushor i frikshëm në Premier League me heroikun e tij të fundit duke shënuar një gol kundër Chelsea në 25 gusht 2019. Me Goal, Cantwell - i veshur me fanellën me numrin 14 - u bë Norfolk i parë- lojtar i lindur për të shënuar një gol në Premier League për Norwich City në mbi 14 vjet. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë
Todd Cantwell shënoi golin e tij të parë në Premier League në gusht 2019 gjatë humbjes 2-3 të Norwich City ndaj Chelsea. Kredia e imazhit: Pinkun.
Todd Cantwell shënoi golin e tij të parë në Premier League në gusht 2019 gjatë humbjes 2-3 të Norwich City ndaj Chelsea.

Kush është e dashura e Todd Cantwell?

Trëndafilat janë të kuq, vjollcat janë blu, Cantwell mund të jetë në takim, por nuk lë gjurmë të saj. Kështu, ai nuk mund të etiketohet kategorikisht beqar, dhe as mesfushori nuk dihet se është i martuar në kohën e shkrimit.

Pavarësisht, ne e dimë me siguri se ai është përqendruar në forcimin e vendit të tij në njëmbëdhjetë fillestare të qytetit Norwich, veçanërisht pas nënshkrimit të një kontrate të re që mund ta shohë atë të qëndrojë në klub deri në vitin 2022. Mund të mos vonojë shumë dhe Cantwell e gjen veten të dashurën ose ndoshta kanë djalë dhe vajza nga sindikata.

LEXO
Teemu Pukki Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Todd Cantwell është ndoshta beqar në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: LB dhe Youtube.
Todd Cantwell është ndoshta beqar në kohën e shkrimit.

Jeta familjare Todd Cantwell:

Familja është e rëndësishme për Cantwell dhe gjithçka tjetër vjen e dyta për mbrojtësin që shijon një jetë të mahnitshme familjare. Ne ju sjellim fakte për anëtarët e familjes Cantwell.

Rreth babait të Todd Cantwell:

Babai i Cantwell është identifikuar si Steve Cantwell. Babai gjithnjë mbështetës siguroi që mesfushori të përziente angazhimet e futbollit me arsimin konvencional në nivelin e shkollës së mesme para se akademia e Norwich të merrte përsipër. Steve është krenar për atë që është bërë Cantwell dhe ndonjëherë e shoqëron atë në ngjarje bamirësie.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Emi Buendia Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth nënës së Todd Cantwell:

Megjithëse dihet pak për nënën e Cantwell, ajo ndihmoi në rritjen e mesfushorit dhe ndjek disa nga lojërat e tij. Mbështetja e saj nga ana e nënës për Cantwell është në rritje e dukshme nga aftësia e tij për të bërë referenca të mira rreth saj gjatë intervistave të tij. Ndoshta nuk do të vonojë shumë dhe Cantwell vendosi ritmin për qëllimet nënë-bir duke shfaqur foto të tij me të në mediat sociale.

LEXO
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Todd Cantwell u rrit nga prindër mbështetës, për të cilët dihet pak. Kredia e imazhit: TransferMarket dhe ClipArtStation.
Todd Cantwell u rrit nga prindër mbështetës, për të cilët dihet pak.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Todd Cantwell:

Cantwell ka dy motra të identifikueshëm, ata përfshijnë vëllain e tij Jordan dhe motrën Amber. Si Kantwell, Jordan e do të luajë futboll dhe e përshkruan veten si talentin e tretë të futbollit në familje. Ndërkohë, nuk dihet shumë për motrën e Canwell Amber e cila besohet të jetë vajza e vetme e familjes.

Rreth të afërmve të Todd Cantwell:

Duke kaluar te familja e gjerë e Cantwell, ai ka një xhaxha të quajtur Kevin Owen, nga Fakenham ndërsa nuk dihet shumë për hallat, mbesat dhe nipat e tij. Për më tepër, gjyshërit e babait dhe nënës së Cantwell janë ende të panjohur, ndërsa kushërinjtë e mesfushorit nuk janë identifikuar në ngjarje të dukshme të jetës së tij të hershme deri më sot.

LEXO
Conor Coady Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta personale e Todd Cantwell:

Personaliteti i Cantwell ka krijime të tipareve të Zodiakut të Peshqve që përfshijnë ndjeshmëri, kreativitet dhe intuitë të ndritshme. Tiparet përmblidhen për t'i dhënë atij një personazh të ftohtë që e pëlqen atë për miqtë dhe fansat.

Duke gërmuar thellë në aspekte më të ndërlikuara të personalitetit të Cantwell, ai vështirë se zbulon detaje rreth jetës së tij personale dhe private. Kështu, nuk dihen shumë nga hobet dhe interesat e tij përtej shikimit të filmave, lojërave me video, udhëtimeve dhe kalimit të kohës me natyrën.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Udhëtimi është një nga hobet e Todd Cantwell. Kredia e imazhit: Instagram.
Udhëtimi është një nga hobet e Todd Cantwell.

Stili i jetës së Todd Cantwell:

Flasim për mënyrën sesi Kantwell bën dhe harxhon paratë e tij, ai po ndërton një vlerë të fortë neto, nga paga që merr për të luajtur futboll në ekipin e parë. Përbërësit e tjerë kontribues në pasurinë e tij marrin origjinën e tyre nga marrëveshjet e miratimit dhe investimet private.

Sidoqoftë, Cantwell jeton një mënyrë jetese konservatore, ndërsa mezi pret të bëhet një rezultat i madh i viteve. Si rezultat, mund të kalojë një kohë para se tifozët ta vunë re atë duke drejtuar makina ekzotike dhe duke zotëruar shtëpi të shtrenjta si lojtarët e veteranëve. Sidoqoftë, ai është i madh për të vizituar vendpushimet ndërkombëtare për t'u çlodhur gjatë pushimeve.

LEXO
Gary Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Todd Cantwell (majtas shumë) duke shijuar pushimet e tij në një vendpushim të shtrenjtë. Kredia e imazhit: Instagram.
Todd Cantwell (majtas shumë) duke shijuar pushimet e tij në një vendpushim të shtrenjtë. Kredia e imazhit: Instagram.

Todd Cantwell Fakte të pathëna:

Sa mirë e keni Todd Cantell përtej asaj që është shkruar për të në këtë bio? Ne paraqesim disa fakte më pak të njohura ose të palejuara në lidhje me mesfushorin.

FEJA: Cantwell nuk është i madh për fenë pasi vështirë se të jep përshtypjen të jesh fetar gjatë intervistave ose festimeve të synimeve në kohën e shkrimit. Sidoqoftë, shanset janë në favor të tij që të jetë një i krishterë.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Emi Buendia Plus Faktet e Biografisë së Untold

TATOO: Ai nuk ka art të trupit në kohën e shkrimit dhe mund të marrë një tatuazh duke marrë parasysh aftësinë e tij në rritje për shprehje krijuese. Deri atëherë, Kantwell është vetëm mënyra sesi u krijua.

Todd Cantwell ende nuk ka tatuazhe. Kredia e imazhit: Instagram.
Todd Cantwell nuk ka ende tatuazhe.

Pirja e duhanit dhe pirja: Mesfushori nënndërgjegjeshëm luan në ligën e të mëdhenjve të futbollit që nuk pinë duhan dhe pinë në kohën e shkrimit. Arsyet për të shkelur një rrugë të tillë të shëndetshme është të sigurohet që trupi të mbetet në formë të përsosur për të trajtuar kërkesat e futbollit të nivelit të lartë.

LEXO
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Tregimin tonë për Fëmijërinë e Todd Cantwell plus Faktet e Biografisë së Untold në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet