Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Denigruesi“ Historia jonë e fëmijërisë Dusan Tadic plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, historinë e jetës para famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet dhe jetën personale.

LEXO
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e dinë për inteligjencën e tij taktike si një mesfushor sulmues. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Dusan Tadiç, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Dusan Tadiç lindi në ditën e 20-të nëntorit 1988 nga nëna e tij, Marija Tadić dhe babai, Petar Tadić në Bačka Topola, Serbi. Më poshtë është një foto e prindërve të tij të bukur.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Aleksandar Mitrovic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Prindërit e Dusan Tadiç; Petar dhe gruaja e tij e dashur Marija filluan jetën si fermerë dhe ishin të qetë për të administruar një familje të klasës së mesme. Pavarësisht se kanë lindur në Serbi, familja e Dushanit ka paraardhësit e tyre të jenë nga Hungaria. Sot, njerëzit e Hungarisë përbëjnë mbi gjysmën e popullsisë së Bačka Topola në Serbi.

LEXO
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke u rritur, Dustan kurrë nuk dukej në marrjen e një karriere nga bujqësia, pylltaria, peshkimi apo miniera. Ai e pa futbollin si rrugën e tij të ikjes. Dusan filloi duke luajtur futboll lokal me vëllain dhe shokët e tij. Si djalë ai idolizoi Thierry Henry dhe ai kishte një pikë të butë për Arsenalin. Ato mbrëmje të kaluara në fushat lokale paguanin qartë dividentë pasi ai ishte në mesin e disa të zgjedhurve pas një prove të suksesshme me ekipin e tij lokal të futbollit, TSC Bačka Topola.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Dušan Tadić u rrit duke përsosur aftësitë e tij brenda radhëve të të rinjve të klubit të qytetit të tij të lindjes AIK Bačka Topola. Ai kishte një përvojë të këndshme të fëmijërisë në klub dhe mbeti lojtari i tyre më i mirë në të gjitha grupmoshat.

LEXO
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ishte dëshira për çdo futbollist të ri të ëndërronte të luante në klube më të mëdha dhe Dusani i vogël nuk ishte një përjashtim. Vendosmëria e tij çoi në një blerje nga një ekip tjetër i të rinjve, Vojvodina në vitin 2006. Vojvodina është një klub futbolli i vendosur në Novi Sad, qyteti i dytë më i madh i Serbisë dhe qendra administrative në qytetin e tij të lindjes në Bačka.

LEXO
Nwankwo Kanu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

"Novi Sad është një qytet shumë i bukur dhe klubi është me të vërtetë i bukur. unët është një nga akademitë më të mira për të rinjtë në Serbi. ” ” Dusani njëherë tha 

Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Dusan shpejt bëri hapin tjetër të karrierës në zhvillimin e rinisë së Vojvodinës, i cili e pa atë të fitonte një kontratë profesionale me klubin.

LEXO
David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndërsa luante Vojvodina, ai fitoi njohje kombëtare dhe evropiane, veçanërisht kur luante për ekipe të nivelit të lartë si Atlético Madrid. Një ekspozim i tillë evropian tregoi ndikimin e tij në ekipin e tij. Përveç kësaj, Dusan e pa veten duke e udhëhequr ekipin e tij në dy finale të Kupës së Serbisë në sezonet 2006-07 dhe 2009-10. Kjo arritje mori skautët nga Evropianët në listën e tyre të shikimit.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në moshën 20 vjeç, Dustan tashmë kishte qëllimin e tij të parë në Ligën e Evropës UEFA 2009–10. Në fund të atij sezoni, ai u gjend në FC Groningen në Holandë.

Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Dusan nuk filloi të shënonte gola sapo zbarkoi në Holandë. Ai ishte fjalë për fjalë një mbret ndihmës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

A e dini? Dusan dikur mori një çmim evropian për të numri i tretë më i lartë i ndihmave në Evropë në sezonin 2010-11. Ai ishte prapa Lionel Messi (25 ndihmon) dhe  Mesut Özil (Ndihmon 26).

Kjo njohje bëri që ekipet të interesohen për të dhe një transferim në Twente erdhi në vitin 2012. Ndërsa ishte në klub, Dusan aspironte të luante në ligën Premier. Duke parë rrugën e ndjekur nga Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain në transferimin te Arsenali i tij i dashur motivoi zgjedhjen e tij për Southampton FC. Tadić u bë nënshkrimi i parë nën Ronald Koeman në 8 korrik 2014.

LEXO
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ironikisht, qëllimi i tij i parë për Southampton u bë një gol fitues kundër Arsenalit në 2014. Ky aktivitet nxiti vullnetin e tij për të parë kontratën e tij 4-vjeçare me shenjtorët, tifozët e të cilëve tashmë ishin në dashuri me të, falë këngës së tyre Dushan Tadiç. Shikoni videon e këngës më poshtë;

Ngritja Kombëtare në Fame:

Dy vjet më vonë, Dusan u bë futbollisti më i rëndësishëm në vendin e tij dhe kjo çoi në një çmim kombëtar (Futbollisti më i mirë serb 2016).

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

“Një ditë e rëndësishme për mua. Nje moment per tu mbajtur mend", Tha dikur Dusan pasi mori çmimin e tij të futbollistit serb të vitit.

Ruajtja e Shenjtorëve nga Religjimi:

Përveç çmimit të tij kombëtar, Dusan gjithashtu u bë një shkelës rekord për shenjtorët pasi ai dikur fitoi rekordin e Premier Ligës për shumica e ndihmon (4) në një ndeshje të vetme.

Mjerisht në vitin e fundit të kontratës së tij, Dusan e pa veten dhe shokët e tij duke luftuar për të mbajtur klubin në ligën e Premier League. Ky ishte momenti kur u zotua veshur vetëm pantallona nëse do të sigurohej një qëndrim i Premier League. Së fundi, ndodhi. Dusan Tadiç e përmbushi premtimin e tij pasi fitoi betejën e rënies.

LEXO
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në qershor 2018, Dusan vazhdoi me Ajax ku vazhdoi të shkëlqente. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Dusan Tadic është një nga ata futbollistë, romancat e të cilit shpëtojnë nga vëzhgimi i vëmendjes së publikut thjesht sepse jeta e tij e hershme e dashurisë është pa dramë. Dusan në vitin 2013 u martua me gruan e tij të dashur, Dragana Vukanac.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Aleksandar Mitrovic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Që nga viti 2018, çifti është bekuar me tre fëmijë, përkatësisht; Vasily, Veljko dhe Tara. 5 vjet nga 2018 dhe ende duke numëruar, martesa e Dusan dhe Dragana ka qenë shumë e qëndrueshme dhe nuk ka zëra për divorc ose ndarje.

LEXO
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sekreti i martesës së tyre i atribuohet shumë Dragana Vukanac, të cilën shumë e kanë përshkruar si një zonjë shumë e madhe.

Dragana Vukanac ka bërë gjithçka brenda kompetencave të saj për të inkurajuar burrin e saj Dusan. Ajo mund të mos jetë aq e bukur sa WAG e futbollistit tjetër, por patjetër që i është afruar vetë stilit të saj për ta bërë njeriun e saj të lumtur.

LEXO
Sergino Dest Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dusan e di me siguri se së paku një nga fëmijët e tij do të ndjekë gjurmët e tij.

Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Dusan Tadiç me siguri ju ndihmon të merrni një pamje të plotë të tij. Duke filluar, ai është i pashëm dhe ka një tipik Alvaro Morata Shikoni spanjisht.

LEXO
David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tadiç është shumë i relaksuar në një mënyrë që pothuajse është çarmatosur. Ai ka një sjellje të qetë që sugjeron se asgjë nuk është aq e madhe sa të irritojë ose të shkatërrojë gjendjen e tij.

Larg nga futbolli, Dusan shpesh e gjen veten në oborrin e basketbollit me miq të ngushtë. Sikurse futbolli, ai ndjek edhe Lidhjen e Basketbollit të Serbisë.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke folur për NBA, Dusan është një tifoz i Lakers dhe basketbollisti i tij i preferuar është Lebron Xhejms.

Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të patreguara të karrierës

Historia e gjakut:

"Shtë e vështirë të shikosh fëmijën tënd të shtrirë në një pellg me gjak."Nëna e Dushanit Marija po qante dhe bërtiste në shtëpi, "Unë nuk mund ta qetësoja atë, në fund të fundit, asaj iu desh të pinte Bensedin për të lehtësuar frikën e saj" Tha babai i Tadiç Petar për gazetën serbe SportBlic Kjo deklaratë ndodhi pasi djali i tij mori një sfidë nga mbrojtësi i majtë i Uellsit, Taylor.

LEXO
Nwankwo Kanu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Siç shihet nga video më poshtë, ishte një moment i tmerrshëm që solli frikë për të gjithë anëtarët e familjes Dustan Tadiç duke përfshirë edhe prindërit e tij që ishin në shtëpinë e tyre në Backa Topola duke shikuar ndeshjen.

"Në vend të një"Denim me burg”Taylor nuk mori karton të verdhë, dhe Joe Ledley dhe Garrett Bale madje buzëqeshi keq" tha babai i Dushanit.

LEXO
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Menjëherë pas incidentit, babai i Dusanit, Petar dhe disa nga të afërmit e tij dëshironin të ulen në fluturimin e parë të avionit për në Cardiff për një përballje me autoritetet e futbollit Uells dhe ndoshta të rrahin Taylor.

Në fakt, ndërsa Tadiç u trajtua, shqetësimet e tij nuk kishin të bënin me dhimbjet ose gjakun që i rridhnin hundës, POR te gruaja dhe fëmijët e tij të cilët ai vazhdimisht e shikonte me lot ndërsa i shikonte.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

I gjithë presioni dhe nervat nga familja e Dusan Tadic u bënë të qeta pasi babai i tij bëri një telefonatë dy minuta pas ndeshjes për të hyrë në situatë.

- Unë e pyes atë: “Si e keni hundën? dhe i tregova për planet e mia për një përballje”Dhe djali im tha: “Lëre baba, mos eja në Uells. Lëndimi im do të shërohet ”.

Ish-trajneri i Serbisë, Muslin më vonë, e qetësoi babanë duke thënë se ai kishte kërkuar Dusanin që të hiqte fushën, por ai nuk pranoi, duke theksuar se djali i tij luftarak kishte për të vazhduar lojën.

LEXO
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

"Ai më tha se kam një djalë që është një luftëtar i vërtetë në fushë." tha Petar.

Përcaktimi i emrit të tij:

A e keni ditur? Njerëzit anglezë e kishin shqiptuar emrin e tij gabimisht përmes qëndrimit të tij me Shenjtorët. Vetë Tadiç nuk është ofenduar nga kjo. Në vend të kësaj, ai shpesh qesh dhe thotë se “Dushan”Është mënyra e duhur për të thënë emrin e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Dusan Tadic Story fëmijërinë plus Fakte të patundura Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja

LEXO
Nwankwo Kanu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet