Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredite- SkySports dhe Picuki
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredite- SkySports dhe Picuki

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e një Gjeniu të Footy me nofkën "Dribble King". Coverageshtë mbulimi i plotë i Story Bergwijn Story Childhood, Biografia, Prindërit, Faktet Familjare, Përvoja e Jetës së Parë dhe ngjarje të tjera të dukshme menjëherë nga momenti kur ai ishte fëmijë deri kur ai u bë i njohur mirë. Më poshtë është fotografia e Steven Bergwijn Early Life to Rise e cila vërtet tregon një histori.

Steven Bergwijn Jeta e hershme dhe rritja e madhe
Steven Bergwijn Jeta e hershme dhe rritja e madhe. Kredite: Picuki, SportsNet dhe SB-Nation

Po, futbollisti nga Origjina Familjare Suriname dihet që është jashtëzakonisht i talentuar me një sy të shkëlqyeshëm për të shënuar gola. Sidoqoftë, vetëm disa nga tifozët e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Steven Bergwijn i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme dhe Historia familjare

Steven Charles Bergwijn lindi në ditën e 8 tetor 1997, tek babai i tij, Jurgen Berwijn Sr dhe nëna (për të cilën dihet pak) në qytetin e Amsterdamit, Hollandë. Më poshtë është një foto e prindërve të Steven Bergwijn- babai i tij me tatuazhe shumë të cilin ai i ngjan ngjashmërisë së tij dhe një zonjë të bukur që mund të jetë nëna e tij.

Takoni prindërit e Steven Bergwijn
Takoni prindërit e Steven Bergwijn. Babai i tij me shumë tatuazhe dhe një zonjë e bukur që mund të jetë nëna e tij. Kredia e imazhit: Instagram

Pasi të keni vërejtur pamjen e fytyrës, lehtë mund të mendoni se origjina familjare e Steven Bergwijn nuk është holandeze e plotë. A e dini? ... Të dy prindërit e Steven Bergwijn kanë lindur në Suriname. Fotografuar më poshtë, mbase nuk mund ta keni ditur që vendi i Suriname ku Familja e Steven Bergwijn erdhi nga është e vendosur në bregdetin verilindor të Atlantikut të Amerikës së Jugut.

Kjo është Suriname nga ku kanë ardhur prindërit e Steven Bergwijn
Kjo është Suriname nga ku kanë ardhur prindërit e Steven Bergwijn. Kredite: GoogleMaps dhe Instagram

Siç është vërejtur më lart nga harta Google, Suriname kufizohet me Oqeanin Atlantik në Veri, Guiana Franceze në Lindje, Guajana në Perëndim dhe Brazili me Jugun. Fakti që vendi ishte dikur në pronësi të Hollandës shpjegon pse ka shumë njerëz me origjinë familjare Suriname në Amsterdam.

Steven Bergwijn Early Life: Steven Bergwijn pati një edukim të qetë në shtëpinë e familjes së tij në Almere (një qytet dhe bashki e planifikuar në provincën Flevoland, Hollandë). Ai u rrit në një sfond të rehatshëm të familjes së klasës së mesme dhe dukej se ishte lloji i fëmijës që mund të merrte gjithçka që dëshironte si fëmijë. Duke folur për atë që donte, më poshtë është një foto e Bergwijn tonë shumë vetë mbajtje dhe ndoshta Downing një shishe e Birra Heineken në moshën e tij të tenderit.

Një foto e rrallë e Steven Bergwijn ku paraqitet si një fëmijë që pinte Heineken si fëmijë
Një foto e rrallë e Steven Bergwijn ku shfaqej duke pirë Heineken si fëmijë. Kredia: Picuki

Duke gjykuar nga fotografia më lart, mund të supozoni Prindërit e Steven Bergwijn ndoshta e kishin pasur atë si fëmijën dhe foshnjen e fundit të shtëpisë. E vërteta është, tai Dribble King (pseudonimi i tij) nuk lindi si fëmija i fundit por një nga tre fëmijët e prindërve të tij. Ai u rrit së bashku me një vëlla dhe motër. Më poshtë është Steven Bergwijn i vogël së bashku me vëllain e tij fëmijë. Ju nuk do të besoni se kush ishte në prejardhjen e tyre në kohën kur të dy vëllezërit fotografuan. Epo, do të njiheni në pjesën tjetër të këtij artikulli.

Takoni vëllanë e Steven Bergwijn
Takoni vëllanë e Steven Bergwijn. Të dy vëllezërit kishin një goditje me një legjendë. Kredia e imazhit: SportsdotNet
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Edukimi i hershëm i futbollit me babin e tij përmes stërvitjeve: Duke pasur një prind të dashur për futbollin për një baba, është vetëm e natyrshme të shihet Steven Bergwijn duke u dashuruar me lojën e bukur. Babai i tij Jurgen Berwijn Sr ngjall dashurinë për lojën e bukur në të, sa më shpejt që të mund të shëtiste. Ndërsa ishte rritur si një fëmijë i vogël, Steven Bergwijn kaloi shumë kohë duke u arsimuar në lojë përmes babait të tij. Sipas ThePlayersTribute, babai dhe djali kryenin shumë stërvitje futbolli përpara se të fillonte të luante profesionalisht. Sipas fjalëve të Steve Berwijn;

"Babai im do ta hedh topin në ajër, si, mënyrë, mënyrë, waaaay up. ai më mësoi si ta ulja nën kontroll në mënyra të ndryshme. Ndonjëherë në gjoksin tim, ndonjëherë me këmbët e mia. "

Jurgen Berwijn Sr's vendosmëria për të parë që djali i tij të bëhej futbollistik nuk ishte thjesht një fantazi kalimtare. Për të plotësuar stërvitjet e tij të futbollit, ai regjistroi Stevenin e vogël me të ASC Waterwijk, një akademi e vogël lokale në lagjen familjare. Marrja e arsimit për futboll ishte e mjaftueshme. A e dini? ... Prindërit e Steven Bergwijn ishin aq të apasionuar pas lojës, një zhvillim që i pa ata duke kursyer para për të gjithë familjen e tyre të udhëtonin në Spanjë për të parë FC Barcelona.

Si e takoi Lionel Messi si një 10-vjeçar: Në vitin 2008, Familja e Steven Bergwijn pati një udhëtim në Spanjë për të parë ndeshjen mes Levante dhe Barcelona, ​​një ndeshje të cilën Katalanasit fituan 5-1. Për fat të mirë, Steve Berwijn së bashku me vëllain, motrën dhe prindin e tij përfunduan me qira dhoma në të njëjtin hotel ku Frank Rijkaard Barça ishte. A e dini? ... Në atë hotel ishte Frank Rijkaard skuadra me Xavi, Iniesta, Ronaldinho, Eto'o sigurisht Messi.

Gjithashtu në atë hotel ishte një dhomë kompjuteri ku vëllai i Steven Bergwijn duke përfshirë edhe veten do të shkonte duke luajtur lojëra. Gëzimi i Stivenit të vogël dhe vëllait të tij nuk dinin kufij kur Lionel Messi dhe shokët e tij të skuadrës hynë në dhomën e kompjuterave. Pa humbur kohë, ai shfrytëzoi rastin dhe bëri fotografi me të Bricjapi.

Steven Bergwijn në moshën 10 vjeç ishte privilegj të takohej me Lionel Messi
Një Happy Bergwijn (vjeç 10) ishte i privilegjuar të takonte Messin në një hotel ku familja e tij ishte vendosur pasi shikoi një ndeshje të Barçës. Kredia: SportetNet
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e hershme e karrierës

Takimi me Lionel Messi ishte një burim i shkëlqyeshëm motivimi për futbollistin e ri. Ndërsa Steven i vogël u rrit, stërvitjet e futbollit nga babai i tij u intensifikuan. Nevoja për të përparuar përtej asaj që akademia e tij (ASC Waterwijk) ofroi ishte gjithashtu në pamje. Falë kësaj, Prindërit e Steven Bergwijn zgjodhën që djali i tyre të ndiqte gjyqet me të Akademi Ajax- e fabrikë e talenteve hollandeze të njohur për "futboll total"Qasja ndaj edukimit në futboll. Fatmirësisht, ai i kaloi gjyqet e tyre me ngjyra fluturuese.

Të arsimoheni në një akademi që luajti “Futboll total”Ishte ajo që Babai i Steven Bergwijn donte për të. Steven gjithashtu e dinte që të luash në një akademi të nivelit të lartë kërkon një përgjegjësi më të madhe. Sipas ThePlayersTribune, Steven Bergwijn ndërsa ishte në akademinë Ajax u mësua të ngrihej sa më shpejt 5: 30 am. Në atë kohë, babai i tij do ta dërgonte atë në klub dhe do të kthehej nga ai. A e dini? ... Ndërsa ai stërvitej, babai i tij ndonjëherë flinte në makinë derisa të mbaronin orët e stërvitjes.

Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Rruga për Fame Story

Përplasja Ajax: Steven Bergwijn përjetoi një kohë të vështirë duke menaxhuar marrëdhëniet e tij me menaxhimin e akademisë së Ajaxit, një vlerësim që pa që qëndrimi i tij me akademinë të mbaronte para kohe në 2011. A e dini? ... Steven Bergwijn kishte konflikt të vazhdueshëm me një prej trainerëve të rinj të klubit. Në kohën e shkrimit, ekzistojnë pak dokumente në lidhje me konfliktin. Sidoqoftë, një gjë ishte e sigurt. Familja e Steven Bergwijn u largua e pakënaqur me trajtimin e dhënë ndaj tyre. Kjo u pasua nga prindërit e tij duke marrë vendimin që Stiveni të linte akademinë.

Shpresoj nga PSV: Pas kohës më pak të këndshme në Ajax, PSV menjëherë ndërhyri dhe kontraktoi sulmuesin e ri. Fatmirësisht, atëherë u bë e mundur që Steven të shijonte përsëri lojën e futbollit.

I riu menjëherë lulëzoi pas transferimit të tij në PSV. Stivini punoi në ngritjen e tij Akademia Eindhoven, duke u ngritur lart në gradat e akademisë shumë shpejt. Në PSV, ai u zhvillua në një lojtar që mund të luajë në çdo lloj pozicioni sulmues, ai që ishte i kënaqshëm për tu shikuar dhe me një personalitet zemërlodhës. Gëzimi i familjes së Steven Bergwijn nuk dinte kufij në kohën kur u thirr për të përfaqësuar ekipin e të rinjve të Hollandës U17 në vitin 2013.

Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Ngritja në Fame Story

Shija e parë e suksesit në futboll të Steven Bergwijn erdhi në kampionatin UEFA U2014 17 që u mbajt në Maltë. Ky ishte një thirrje e merituar dhe një pohim i faktit se ai ishte në prag të bëhej një futbollist shumë i suksesshëm. A e dini? ... Në atë turne, Steven Bergwijn fitoi Lojtarin e Artë të Kampionatit Evropian nën 17 vjeçar të UEFA-s dhe u vendos në UEFA Ekipi i Kampionatit Evropian nën 17 vjeç i Turneut.

Pas arritjes së një suksesi të jashtëzakonshëm në ngjyrat e vendit, Bergwijn u pastrua për të bërë debutimin e tij të klubit profesional me Jong PSV i cili është skuadra rezervë e PSV Eindhoven. Në kohën e debutimit të tij me ekipin e vjetër të PSV, familja e Steven Bergwijn duhej të bënte prapë, këtë herë, për të dëshmuar një nga historitë e tyre të bëra vetë kundër klubit të vendlindjes. Duke folur për ditën e tij të parë si një futbollist profesionist, ai dikur tha;

“Në tetor 2014, bëra stolin në Almere qytetin tim. Ishte ndeshja e kupës së PSV kundër Almere City. Nuk isha i sigurt se do të luaja, por e dija që kishte një shans për mua. Ekipi ynë filloi mirë. Me minutën e 75-të, skuadra ime u ngrit 3–1. Në gjysmën e dytë, vazhdoja të përpiqesha të bëja kontakt me sy me menaxherin tim, Phillip Cocu… si, C'mon, burrë, më sill!

Pasi shënuam një të katërt, trajneri më shikoi dhe më tha dhe Go Shko ngrohje ’. Pesë minuta më vonë u ndava, duke luajtur për PSV në një stadium disa minuta nga shtëpia ime e vjetër dhe me gjithë familjen time në stenda. Me një nga prekjet e mia të para, topi erdhi tek unë, u ktheva, pashë Gini Wijnaldum duke bërë një gol drejt golit dhe i dhashë një asistim në debutimin tim i cili përfundoi 5-1. PERFECT!!. "

Që nga debutimi i tij, ende mund të varet nga Stiveni për të bërë shumë gola dhe asistime. Shpejtësia e tij e shkëlqyer e kombinuar me teknikën e tij të shkëlqyer dhe aftësinë për të lexuar lojën, sigurisht që e bën atë një lojtar unik. Si shpërblim për punën e tij të palodhur, Jose Mourinho më 29 janar 2020, i dha Bergwijn një kontratë pesë-vjeçare me Tottenham Hotspur. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës dhe bërjen e një emri për veten e tij në futboll, është e sigurt që shumica e tifozëve anglezë do të dëshironin të dinin nëse një burrë i suksesshëm si Steven Bergwijn ka një të dashur, ose nëse është i martuar në të vërtetë, gjë që nënkupton tashmë të kesh një grua.

Pas futbollistit të suksesshëm, ekziston (në kohën e shkrimit) një e dashuri magjepsëse që kalon me emrin; Chloe Jay. Steven filloi të takojë të dashurën e tij në vitin 2015, që është një vit pas debutimit të tij profesional për ekipin e vjetër të PSV. Më poshtë është një foto e të dyja kordonëve të dashurisë teksa pozojnë për një snaps emocionues me qenin e tyre të përkëdhelur. A e dini? ... Chloe Jay është një vit më i ri se Steven.

Steven Bergwijn dhe e dashura e tij Chloe Jay luajnë përkrah qenit të tyre
Steven Bergwijn dhe e dashura e tij Chloe Jay luajnë përkrah qenit të tyre. Kredia e figurës: Picuki

Nga sa kemi mbledhur nga hulumtimi, e dashura e Steven Bergwijn është shumë e talentuar. Chloe Jay e bukur është një balerin, model dhe ndikim me disa mijëra ndjekës në llogarinë e saj në mediat sociale. Ajo është një zeshkane e bukur që lëshon besim dhe bukuri natyrore në secilën prej tyre.

Takoni të dashurën e Steven Bergwijn- Chloe Jay
Takoni të dashurën e Steven Bergwijn- Chloe Jay. Kredia e imazhit: Picuki

Përsëri, Chloe Jay është një person vetëmohues që nuk bën asgjë më shumë sesa të sigurojë mbështetje emocionale për të dashurin e saj. Duke gjykuar nga pamjet e tyre të shumta në media sociale, është e qartë se prindërit e Steven Bergwijn kanë marrëdhëniet e tyre të miratuara. Kjo nënkupton që dasma mund të jetë hapi i tyre i ardhshëm zyrtar.

Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Lifestyle

Fitimi i 11,000 £ në pagat javore dhe 572,000 pagë vjetore + një pagë më e mirë e Tottenhamit janë vetëm para të mjaftueshme për të jetuar një stil jetese ekzotik ku sigurohet vetëm nevoja themelore për veten e tij, familjarët dhe miqtë. E thënë thjesht, Steven Bergwijn është NUK një antidot për një mënyrë jetese të shtrenjtë dhe përulur. Kjo është lehtësisht e dukshme nga flota e tij e makinave ekzotike dhe një biçikletë mesatare. Fotografia më poshtë përmbledh stilin e jetës së Steven Bergwijn.

Jeta e Steven Bergwijn- Dashuria e tij për veturat dhe biçikletat është jashtë kësaj bote
Jeta e Steven Bergwijn- Dashuria e tij për veturat dhe biçikletat është jashtë kësaj bote. Kredia: Picuki
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta personale

Peharbs që duhet të keni pyetur; Kush është Steven Bergwijn? Personalityfarë personaliteti ka ai nga fusha?… Tani njohja me faktet e jetës personale të Steven Bergwijn do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Duke u nisur, ai është një futbollist që përfaqëson dy ose më shumë personalitete të ndryshme në të cilat nuk do të jeni kurrë të sigurt se me cilin do të përballeni. Ai mund të duket se duket shumë i përulur (p.sh. duke e parë atë duke hipur në biçikletë ose duke bërë një punë të mençur), ose duke qenë i zjarrtë (duke parë me makinat e tij ekzotike Mercedes-Benz). Të dy mund të shihen në foton e tij të stilit të jetës.

Po ashtu në Jeta personale e Steven Bergwijn, ai është dikush që është jovial, gjithmonë i gatshëm të argëtohet me pak prirje që papritmas të bëhet serioz, i menduar dhe i shqetësuar. Larg futbollit, Steven gjithashtu jeton një jetë freskuese në shtëpinë e tij, dhoma e uljes e së cilës është mjaft e madhe për të përmasuar të gjithë ekipin e Tottenham.

Njohja me Jetën Personale të Steven Bergwijn në fushë
Njohja me Jetën Personale të Steven Bergwijn në fushë. Kredia: Instagram
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Jeta familjare

Stiveni vjen nga një familje shoqërore që pëlqen të kalojë kohën me veten e tyre. Babai i tij, vëllai dhe motra e tij kanë bërë të gjitha sakrifica në mënyrat e tyre për ta parë atë të bëhet i suksesshëm. Në këtë pjesë, ne do t'ju ofrojmë më shumë informacion mbi anëtarët e familjes së Steven Bergwijn duke filluar me prindërit e tij të cilët ai nderon duke vendosur një flamur të Suriname në një nga çizmet e tij.

Pasja e Flamurit të Suriname në njërën nga këpucët e tij tregon se sa i nderon futbollisti holandez prindërit e tij
Pasja e Flamurit të Suriname në njërën nga këpucët e tij tregon se sa futbollisti holandez i nderon prindërit e tij. Kredite: CountryFlags, Picuki dhe ThePlayersTribune

Më shumë rreth babit të Steven Bergwijn: Steve Bergwijn përshkruan babanë e tij Jurgen Berwijn Sr si dikush që e njeh lojën e tij më shumë se kushdo dhe së dyti, tifozja e tij më e madhe + shoku më i mirë. Siç vërehet më poshtë, Jurgen Berwijn Sr pëlqen të varet me djemtë e tij si në tapetin e kuq ashtu edhe më gjerë.

Steven Bergwijn Jeta Familjare- Në foto është ai së bashku me babanë dhe vëllain e tij
Steven Bergwijn Jeta Familjare- Në foto është ai së bashku me babanë dhe vëllain e tij. Kredia: Instagram

Më shumë rreth nënës së Steven Bergwijn: Nënat e mëdha kanë lindur djem të mëdhenj dhe Steven Bergwijn's nuk është një përjashtim. Si një nënë e përkushtuar, qëllimi i saj është që djali i saj të rritet të jetë i lumtur dhe i suksesshëm ashtu siç është bërë tashmë. Dihet pak për emrin e saj, por ajo duket se është dikush që ka bërë një përpjekje të vetëdijshme për të shmangur çdo vëmendje në jetën e tij private.

Më shumë rreth Vëllezërve të Steven Bergwijn: Steven ka një vëlla dhe motër, të dy janë të gatshëm të japin maksimumin për ta ndihmuar atë të përshtatet në Angli. Më poshtë është një foto e motrës dhe vëllait të tij bukuroshe, teksa ishin dëshmitarë të firmosjes së tij në Tottenham.
Takoni Motrën e Steven Bergwijn
Takoni Motrën e Steven Bergwijn. Kredia e figurës: Picuki
Stiven Bergwijn Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold - Fakte të patreguara

Tattoo i Steven Bergwijn: Kultura e tatuazheve ka pranuar me gjithë zemër nga prindërit e Steve Bergwijn - veçanërisht babai i tij që ka shumë bojëra trupi. Dashuria për artin e dashurisë së trupit tani e kapërcen atë ndërsa ai ka përdorur bojëra për të portretizuar fenë e tij, gjërat dhe njerëzit që ai mban guxuar në zemrën e tij.

Faktet e Tattoo Steven Bergwijn
Faktet e Tattoo Steven Bergwijn. Kredia e imazhit: Instagram

Siç është vërejtur më lart dhe më poshtë, Steve Bergwijn është një aficionado tatuazhesh. Futbollisti merr seriozisht punën dhe tatuazhet e tij. Bojërat e tij përfshijnë një koleksion të portreteve të shpendëve në gjoksin e tij dhe shumë gjëra të tjera të lezetshme që shkojnë deri nga qafa e tij deri në kraharorin e tij të poshtëm dhe këmbët.

Tattoos të Steven Bergwijn- Whatfarë kuptojnë
Tattoos të Steven Bergwijn- Whatfarë kuptojnë

Respekt për vendin e lindjes së Prindit të Tij: Prindërit e Steve Bergwijn janë krenarë për respektin e rëndë të djalit të tyre për vendin e Amerikës së Jugut- Suriname që është vendi i tyre i lindjes. Sipas Steven via ThePlayersTribune;

"Vendosa flamurin e Surinamit në njërën nga çizmet e mia, sepse të dy prindërit e mi kanë lindur atje, dhe kultura e tyre Surinamese është një pjesë e madhe e jetës sime"

Steve Bergwijn dëshiron që të gjithë ta njohin prejardhjen e tij të familjes Suriname dhe ai e sheh duke shfaqur flamurin e vendit në bagazhin e tij, si mënyra më e mirë për të arritur të tërheqë një publicitet të tillë.

Futbollistët Hollandezë që nuk i keni njohur kurrë janë nga Surinamese: Ndoshta nuk i keni ditur kurrë që këta futbollistë (aktualë dhe pensionistë) kanë prindërit e tyre ose vetë të lindur në Suriname. Ato përfshijnë; Ruud Gullit, Frank Rijkaard, Edgar Davids, Clarence Seedorf, Patrick Kluivert, Georginio Wijnaldum, Virgil van Dijk, Jimmy Floyd Hasselbaink dhe Ryan Babel.

Pa dyshim, ka vërtet emra të mëdhenj nga prejardhja Surinamese, të cilët respektohen mjaft mirë në futboll. Nuk është për t'u habitur të shohësh pse familja e Steve Bergwijn ishte gjithmonë e interesuar të udhëtonte në Spanjë për të parë FC Barcelona të stërvitur nga vëllai i tyre vetë Surinamese - personi i Frank Rijkaard.

Feja: Prindërit e Steven Bergwijn vijnë nga një vend (Suriname) ku ka më shumë të krishterë me prejardhje Katolike Romake. Sipas Taddlr, ai përvetëson fenë e krishterimit dhe beson në Zot.

Potenciali i FIFA-s: Vlerësimet e FIFA-s Steven Bergwijn me siguri e vendosin atë si një nga futbollistët premtues në FIFA. Pasja e një vlerësimi të mundshëm të FIFA-s me 87 sigurisht e bën atë një blerje të sigurt për adhuruesit e karrierës FIFA, të cilët janë në kërkim të dikujt me atribute të mira sulmuese, aftësie, lëvizjeje të madhe dhe fuqie.

Vlerësimet dhe Potencialet e FIFA-s Steven Bergwijn
Vlerësimet dhe Potencialet e FIFA-s Steven Bergwijn. Kredia e imazhit: SoFIFA

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Story Bergwijn Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu