Historia e fëmijërisë Hector Bellerin Plus Fakte të paqarta të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Tregimin e Plotë të një Ylli të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Magjistari i Vogël". Historia e fëmijërisë së Hector Bellerin dhe fakti i biografisë ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës përpara famës, jetës së marrëdhënieve, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dimë për aftësitë e tij të shpejta, por shumë pak e konsiderojnë Biografinë e Hector Bellerin, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Hector Bellerin Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Héctor Bellerín Moruno ka lindur në 19th ditën e marsit 1995 në Barcelonë, Spanjë. Ai është një Peshq i konfirmuar nga lindja. Hector ka lindur nga Z. dhe Znj. Maty Moruno, të dy, spanjollë dhe qytetarë të Katalonjës.

Hektori filloi ditët e tij të futbollit brenda sistemit të Rinisë të Barcelonës që nga mosha e hershme e 6. Ai kaloi 8 vite duke mësuar filozofinë e futbollit të Barcelonës në formimin sulmues dhe jo në krahun e djathtë.

Edhe kur ishte fëmijë, Hektori shfaqi ritmin e tij të rrufeshëm dhe sulmoi stilin e lojës gjatë kohës së tij në Barcelonë. Në disa raste, ai u votua 'Njeriu i turneut' në turne. Popullariteti i tij u rrit në 2008 Kampionatin ndërkombëtar të Canillas në Madrid, ku atij iu dha njeriu i çmimit të turneut që u dorëzua nga Zinedine Zidane.

Çdo tifoz i FC Barcelona e donte Bellerinin. Ata nxorrën gëzim duke e parë atë të përdorte ritmin e tij në marrjen e mbrojtësve të opozitës, si dhe të lëviznin me shpejtësi në një pozicion mbrojtës. Gëzimi i tyre u kap i shkurtër nga një njeri, Arsene Wenger.

ashtu si Cesc Fabregas, Bellerin në një epokë të tenderit të 16 u rrëmbye nga Arsene Wenger në Londrën e Veriut. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Hector Bellerin Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Jeta e Hector Bellerin në dhe jashtë fushës ka marrë një kthesë interesante që nga ardhja e tij në Angli. Ai ka qenë në një marrëdhënie afatgjatë me modelin e mrekullueshëm Shree Patel.

Hector dhe Shree Patel

Bukuria e flokëve të zeza jeton në Londër dhe ka rrënjë indiane. Ajo është modeluar për liken e Calvin Klein dhe markës sportive Ellesse dhe ka më shumë se ndjekësit 20k në llogarinë e saj Instagram e cila quhet 'iamshree'.

Shree ishte i vetmi person që ndihmoi Hector-n për të vetmuar luftën kur mbërriti në Londër si një djalë 16 vjeçar. Duke marrë për të filluar një marrëdhënie vetëm pas një muaji të mbërritjes së tij, Hector kurrë nuk ndihej plotësisht i humbur dhe i vetëm në këtë qytet në Londër.

Të dy lovebirds pëlqen të ndajnë fotot e tyre të gjithë të dashur. Fotografia më poshtë është ndarë e mundur pas një marrëdhënieje.

Hector dhe Shree, të gjithë të dashur.

Koha e shpenzimeve të cilësisë në bregdet është me të vërtetë një ngjashmëri shumë e ndërsjelltë që të dy dashamësit ndajnë. Tifozët nuk do të habiten nëse njoftojnë martesën e tyre në çdo kohë së shpejti.

Hector dhe e dashura, duke kaluar kohë cilësore në bregdet

Hector Bellerin Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Një Lover CoD

Si një djalë 16-vjeçar duke shkuar në një vend të huaj, Bellerín gjeti jetën në Angli sfiduese në kohën më të mirë. Ai kishte nevojë për ndihmë për t'u marrë me pengesat gjuhësore dhe regjimin e vështirë të trajnimit të Akademisë së Arsenalit.

Jeta e tij ishte shumë e ethshme dhe nuk ka shumë gjëra që mund të bëjnë vetëm në kohën e tij për t'i tërhequr ata nga fama e tij. Përveç kalimit të kohës me të dashurën e tij, Hector shpenzon pothuajse të gjithë kohën e tij për të luajtur Call of Duty në PlayStation 4.

Hector-Një tifoz i vdesin-hard CoD

Idealisht, kur ai nuk është duke copëtuar krahun e djathtë në Emirates, ai po prek në mënyrë agresive butonat e konsolës së PlayStation. Më poshtë është intervista e tij në një ngjarje Call of Duty.

Ishin shokët e tij të grupit U18s që fillimisht e prezantuan atë në Call of Duty, dhe pesë vjet poshtë vijës që ai është i lidhur me video-lojë popullore të parë-person shooter. Bellerin pohon se në dy vitet e para pasi filloi të luante ndeshjen, ai do të luante gjatë gjithë ditës pas trajnimit.

Në një intervistë me dielli, Tha Bellerin në vijim. "Është një lëshim i stresit për mua. Nuk kam shumë kohë për të luajtur, kështu që kur jam me shokët e mi, zakonisht luaj vetëm me CoD ".

Përveç luajtur Cod dhe duke kaluar kohë me të dashurën e tij, Hector pëlqen të shikojë seri televizive me qenin e tij, i cili zakonisht i kushton vëmendje të gjitha filmave.

Hector dhe qeni i tij i cili tregon një vëmendje të rreptë për një film

Hector Bellerin Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Ai është më i shpejtë se Theo Walcott

Që kur ai arriti në klub përsëri në 2006, Theo Walcott ka qenë lojtari më i shpejtë në Londrën e Veriut. Në fillim të sezonit 2014-15, ai shpërtheu Theo Walcott's 40 metër Arsenal rekord sprint nga 1 / 100th e një të dytë.

Theo Walcott's rekord në 40 metra ishte 4.78 sekonda, por spanjoll kryesonte atë me një 4.77 kohë mbrapa në 2015. Megjithatë, raportet tani sugjerojnë se Bellerín e ka rruajtur atë kohë në një 4.42 të pabesueshme.

Në fakt, mbrojtësi i Arsenalit është aq i shpejtë sa mund të jetë edhe në gjendje të kalojë "Triple-Triple" medalisti i artë Usain Bolt, i cili mbërriti në 4.64 sekonda për të mbuluar 40-metra e parë kur ai vendosi rekordin botëror për sprintin 100-metër.

Me njoftimin e Internetit, të dy Bellerin dhe Bolt kanë provuar edhe fun duke sfiduar njëri-tjetrin nëpërmjet Twitter. Pa dyshim, Hector konsiderohet si një nga futbollistët më të shpejtë në botë.

Hector Bellerin Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Duke u gjykuar gabimisht

Gjatë dimrit të 2013, Arsene Wenger dërgoi 18-vjeçarin me çmim të lartë me kredi në anën e Kampionatit Watford. Në atë kohë spanjolli bëri vetëm paraqitjet e 8 dhe shumë tifozë të Arsenalit nuk mund të kuptonin arsyen pse. Siç ishte e qartë se djaloshi nuk do të marrë minutat e nevojshme, Wenger kujton atë pas vetëm dy muajsh.

Hector u dënua gabimisht nga Watford

Disa vjet më vonë, kapiten i Watford Troy Deeney na dha një pasqyrë se pse laikët La Masia kishin luajtur kaq shumë lojëra në Vicarage Road. Ai zbuloi se menaxheri në atë kohë, Giuseppe Sannino, gjeti spanjollin të jetë shumë i lehtë në përballimin dhe jo mbrojtëse të përshtatshme për të luajtur për anën e tij.

Hector Bellerin Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Konvertimi

Ritmi i tij i ashpër dhe kontrolli i shkëlqyeshëm i topit mund ta kishin dhënë atë larg. Por para kohës së tij në Londër, Hector Bellerin ishte një lojtar në Barcelonë. Vetëm kur erdhi në Londrën e Veriut u transformua në një kthim të plotë.

Ajo ishte Wenger vetë ai që bëri thirrjen përfundimtare nëse do ta kthejë atë në një të djathtë apo jo. Franca i caktoi personalisht asistentit Steve Bould që të ketë një në një seancë me të riun për të ndihmuar në lehtësimin e kalimit të tij në mbrojtje. Bould kishte për të mësuar atë se si për të mbrojtur nga e para.

Sot, Bellerín tani qëndron i gjatë si një nga mbrojtësit më të mirë jo vetëm në Premier League, por në futbollin botëror.

Hector Bellerin Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Një studente universitare

Në 2016, Hector regjistroi një kurs në internet në Universitetin e Pensilvanisë, një shkollë ligjesh në Filadelfia.

Bellerin po ndjek një diplomë në fushën e marketingut dhe mbikëqyr leksionet në internet dhe gjithashtu përfundon provimet në faqen e internetit të shkollës.

Djali kohët e fundit pranoi se po e kishte gjetur kursin tepër të vështirë, por ishte aspekti i kursit që ai më pëlqente.

Hector Bellerin Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Fakte Tattoo

Hector Bellerin është i njohur për shkeljet e tij të shpejta, por gjithashtu fitoi famë për artin e tij të trupit.

Shpejtësi spanjoll ka një mëngë të plotë që shkon poshtë krahun e tij të djathtë që përfshin një imazh të Virgjëreshës Mari që përfshin gjatësinë e parakrahit të tij.

Hector dikur tha: "E kisha parë tim, rruzaren, gjyshja ime gjithmonë i bleu ato për mua, por natyrisht nuk mund të luaja me ta, sepse nuk mund të vishesh ndonjë stoli. "Kështu që vendosa ta bëja tatuazhin. Unë mendoj se isha rreth 15 ose 16 kur e kisha bërë atë, dhe kjo ishte e mia e parë.

Hector gjithashtu ka një tatuazh të një pëllumb dhe një shenjë familjare. Gjigandi 'Family' përfaqëson kushëririn e tij, gjyshe, motër, mami dhe babi im dhe babai dhe pjesa tjetër e klanit Bellerin. Për Hektorin, gjithçka ka të bëjë me familjen time.

Hector Bellerin Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Héctor Bellerín Moruno vjen nga një sfond familjar i klasës së mesme katalane. Prindërit e tij, të njohur thjesht si Maty Moruno janë katalanasit. Ata e përkushtuan djalin e tyre në FC Barcelona në një epokë të butë të 6. Investimet e futbollit që nga ajo kohë janë paguar.

Bellerin bleu një shtëpi të re në Londër, ku prindërit e tij pritet të qëndrojnë. Ata kishin jetuar në Londër pranë Hektorit. Kohët e fundit, ai bleu një shtëpi tjetër në Barcelonë. Kjo erdhi mes spekulimeve mbi daljen e Arsenalit.

Hector Bellerin Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Karakteristikat e Zodiacit

Hector Bellerin është konfirmuar Peshqit dhe ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij;

Përparësitë e Hector Bellerin: Mëshirëplotë, artistike, intuitive, e butë, e mençur, muzikore. Dobësia e Hector Bellerin: Frika, tepër besimi, dëshpërimi, dëshira për t'i shpëtuar realitetit, mund të jetë viktimë ose martir. Çfarë pëlqen Hector Bellerin: Të qenit i vetmuar, duke fjetur, muzikë, romancë, media vizuale, nota dhe tema shpirtërore. Çfarë Hector Bellerin nuk i pëlqen: Di të gjitha, duke u kritikuar, e kaluara që kthehet për të ndjekur dhe mizori të çdo lloji.

Kafsha e preferuar e Hector Bellerin: Ai tha se kafsha e tij e preferuar është tigri sepse ai e pëlqen atë "Urisë". Me implikim, kjo do të thotë se spanjolli ka oreksin e nevojshëm për sukses.

Kontrolli i fakteve

Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Hector Bellerinit dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu