Historia e fëmijërisë së Harry Kewell Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Harry Kewell Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me Nofkën; 'Harry Kool'.

Historia jonë e fëmijërisë Harry Kewell plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

Harry Kewell ishte dikush që kurrë nuk arriti potencialin e tij të plotë në krahasim me të tjerët Lionel Messi C. Ronaldo.

Shih edhe
Tim Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ti, ai ishte një simbol i rëndësishëm i ngritjes së Australisë në skenën ndërkombëtare. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Harry Kewell Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Kewell lindi më 22 shtator 1978 në Sidnei nga një baba anglez, Rod Kewell dhe një nënë australiane, Helen Kewell.

Harry u rrit duke mbështetur Liverpoolin në Divizionin e Parë të futbollit anglez. Ishte Liverpool që e bëri atë të interesuar në futboll.

Shih edhe
Mile Jedinak Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai mori shkollimin e tij të hershëm në Shkollën Publike Smithfield dhe shkollimin e mesëm në St. Johns Park High School para se të transferohen në Westfield Sports High School.

Gjatë kohës së tij në Westfields Sports High School, Kewell luajti në nivel përfaqësues për garat e shkollave dhe klubeve.

Në 15 vjet, Harry ishte tashmë një emër i familjes në futbollin australian. Kjo është kur shumë veta filluan ta donin. Kjo ishte kur pseudonimi 'Harry Kool', erdhi.

Shih edhe
Aaron Mooy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Të gjithë e panë atë duke u rritur si futbollist i ëndrrave të tyre.

Harry Kewell Jeta Familjare:

Harry Kewell lindi nga një baba anglez Rod Kewell dhe një nënë Australiane Hellen Kewell.

Ai i mbron ata nga media pasi nuk ka asnjë informacion në lidhje me to në internet. Ata jetojnë në Sidnei si në kohën e shkrimit.

Rreth Sheree Victoria Murphy - Gruaja e Harry Kewell:

Harry u martua me një të famshëm. Ajo askush tjetër përveç aktores britanike të telenovela Sheree Murphy.

Shih edhe
Mark Viduka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Sheree Victoria Murphy lindi më 22 gusht 1975 në Stoke Newington, Londra veriore. Ajo është fëmija i mesëm dhe vajza e vetme në një familje me pesë fëmijë.

Ajo u takua dhe ra në dashuri me Harry Kewell në klubin e natës të njohur Majestyk në Leeds, viti 2000. Pas lidhjes për 3 vjet, të dy palët vendosën të lidhnin nyjën. Ata u martuan në Las Vegas në maj 2003.

Shih edhe
Mathew Ryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Harry dhe Sheree kanë katër fëmijë së bashku, tre vajza dhe një djalë. Dolly lindi më 14 janar 2012, Ruby lindi më 17 qershor 2003 ndërsa Matilda lindi në 19th i marsit, 2008 dhe Taylor (djali) i lindur në 2001.

Ajo është një aktore dhe prezantuese televizive angleze, e njohur më së shumti për rolet e saj si Tricia Dingle në telenovelën ITV Emmerdale dhe Eva Strong në telenovelën e Channel 4 e do vërtet burrin e saj.

Shih edhe
Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Ata shpesh janë pikasur duke u shoqëruar dhe shikuar lojëra të gjata tenisi dhe futbolli.

Harry Kewell Fakte të Biografisë - Çështje me Agjentin:

Ai pushoi nga puna agjentin e tij të famshëm në fillim të 2013 pasi e la atë pa një ekip.

Para vendimit të tij, shumë i referoheshin atyre si marrëdhëniet më të rëndësishme të Australisë lojtar-menaxher në sportin Australian. Mënyrat e tyre të ndarjes tronditën shumë që i njohën.

"Unë i uroj Harrit fatin më të mirë në të ardhmen dhe ishte një kënaqësi të punoja me të," Tha Mandiç nga Parisi. Ndarja duket të jetë relativisht miqësore, megjithëse besohet se dyshja nuk ishte dakord për drejtimin e Kewell në të ardhmen.

Shih edhe
Tim Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte të Biografisë Harry Kewell - Pseudonimi:

qesharake rreth Harry Kewell është se ai është mbiquajtur "Buyucu Harry" në gjuhën turke që do të thotë "Harry magjistari".

Ky pseudonim është frymëzuar nga Harry Potter. Ndërsa disa nga shokët e tjerë të ekipit e thirrën atë Oz Buyucusu në gjuhën turke do të thotë Wizard of Oz.

Harry Kewell Fakte të Biografisë - Karriera e Futbollit:

Ai luajti në Ligën Rinore të Uellsit të Ri Jugor që përfaqësonte nën-13 nën nën-15 Marconi Stallions ekipet e trajnuar nga Stephen Treloar, ndërsa gjithashtu morën pjesë në trajnime të tjera të specializuara me Akademinë e futbollit NSW Junior, të drejtuar nga David Lee.

Shih edhe
Mile Jedinak Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në moshën 14 vjeç, Kewell udhëtoi në Tajlandë, Itali dhe Angli me ekipin e suksesshëm Marconi nën 14 vjeç që kishte fituar kohët e fundit tituj shtetëror.

Ekipi luajti lojëra kundër ekipit të vogël të Milani, si dhe palët e mësimit në Angli.

Kjo ishte hera e parë që Kewell ishte jashtë vendit por i siguroi atij shijen e tij të parë të futbollit në Evropë, pasi kishte marrë pjesë gjithashtu në një ndeshje të Premier League për herë të parë si spektator.

Shih edhe
Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Në moshën 15 vjeçare, Kewell iu ofrua mundësia të udhëtonte përsëri në Angli dhe të gjykohej me të Premiership klub futbollistik Leeds United për një periudhë prej katër javësh si pjesë e Lëvizjes Big Brother në Australi.

Kewell udhëtoi në Angli me të ardhmen e tij Socceroo shok grupi Brett Emerton. Të dy ishin të suksesshëm gjatë provave të tyre në Leeds, megjithatë, vetëm Kewell ishte në gjendje të pranonte ofertën e klubit për shkak të trashëgimisë angleze të babait të tij, i cili plotësonte kërkesat për vizë.

Shih edhe
Mark Viduka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Kewell u emërua PFA Lojtari i Ri i Vitit në 2000 dhe shënoi golat 63 në paraqitjet 242 për Leeds përpara se të bashkohej Liverpool në 2003.

Kewell falënderoi Leeds United për dhënien e tij një shans dhe termocentralin anglez Premier League Liverpool ku ai fitoi UEFA Champions League në 2005 dhe FA Cup në 2006.

Ai e përfundoi karrierën e tij të luajtur në Galatasaray në Turqi, Katar dhe në Australinë e tij të lindjes.

Shih edhe
Mathew Ryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte të Biografisë Harry Kewell - Karriera menaxheriale:

Ish-ylli i Leeds dhe Liverpool u emërua menaxher i League Two Crawley Town. Kjo ndodhi në maj 2017. Shumë besojnë se është hapi i tij i parë në menaxhim.

Raportet tregojnë se që nga maji i vitit 2017, Harry ishte duke punuar në kualifikimin e tij për trajner të licencës UEFA Pro dhe u ndihmua nga Warren Feeney, ish sulmuesi i Irlandës së Veriut.

Shih edhe
Aaron Mooy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kjo nga nënkuptimi do të thotë që ai një ditë do të ishte trajner i një klubi të kampionëve të kampionëve UEFA. E ardhmja është e qartë dhe shtatzënë për Harrin.

Biografia e Harry Kewell - Fituesi i medaljes Alex Tobin:

Një shumë fakt interesant për Harry Kewell është se ai është fituesi i Medaljes Alex Tobin. Kjo medalje konsiderohet të jetë çmimi më prestigjoz për çdo futbollist Australian për të fituar.

Shih edhe
Chris Wood Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Ai mori këtë çmim pas shpalljes së daljes në pension të tij si lojtar në vitin 2016.

Futbollisti më i ri që debuton për Australian Football:

Një fakt tjetër mbresëlënës në lidhje me të është se ai mban rekordin e të qenit lojtari më i ri që përfaqëson Australinë në ndeshjet ndërkombëtare.

Thjesht në moshën e re 17 vjeç e 7 muaj, ai luajti kundër Kilit dhe e rrëmbeu këtë nder për vete.

Shih edhe
Mile Jedinak Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kewell ishte debutuesi më i ri i ndonjëherë i Socceroos kur ai luajti për Australinë në 1996 kundër Kilit në moshën 17 vjeç dhe shtatë muaj.

Ai erdhi nga ajo që shumë e quanin ngritjen e brezit të artë në Australi. Idealisht, Harry Kewell ishte njeriu kryesor i kësaj gjenerate.

Falënderimet shkuan për Australianin e ri. Ai ishte lojtari i ri i vitit në PFA angleze në 1999-2000 dhe u emërua në ekipin e vitit të PFA.

Shih edhe
Mathew Ryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përkrah shokut Socceroo Mark Viduka, Kewell hipi në një slitë rul bumi dhe rrëzimi me Leeds United.

Disa herë ata ishin veprimi më shkatërrues i dyfishtë i Premier League, duke e çuar Leeds në lartësitë marramendëse të gjysmëfinales së UEFA Champions League në 2000-01.

Pas fasadës së suksesit, Leeds e kishte kaluar veten në shkatërrim në ndjekje të lavdisë. Dalja e Kewell nga klubi mbetet ende një plagë e hapur në Yorkshire. Askush nuk e kishte plotësuar pozicionin e tij deri më sot.

Shih edhe
Mark Viduka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Një burrë i pashëm:

Edhe gruaja e tij Sheree Murphy ka rrëfyer se martesa e saj me Harry nuk ka qenë gjithmonë me vela të thjeshta.

Aktorja veterane ka zbuluar se në të kaluarën, gratë godisnin në mënyrë të qartë burrin e saj të bukur para saj, duke çuar në rreshta mes adhuruesve të saj dhe entuziastë të Harry-t.

Biografia e Harry Kewell - Australian i 2-të që fiton çmimin Njeriu i Ndeshjes në Kupën e Botës:

Një tjetër fakt mahnitës për të është se, ai është i vetmi futbollist i dytë Australian që fitoi Çmimin Njeriu i Ndeshjes në një ndeshje të Kupës së Botës.

Shih edhe
Aaron Mooy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në një garë kualifikuese, duke luajtur kundër Kroacisë, ai shënoi në 79th minutë e barabartë me rezultatin që kërkohej nga Australia për të kaluar në fazën tjetër të turneut.

Çmimi i Futbollistit të vitit të Oqeanisë:

Një fakt shumë mahnitës për të është se ai është fituesi i Çmimit të Futbollistit të Vitit të Oqeanisë.

Ky çmim konsiderohet të jetë një nga çmimet shumë të vlerësuara në lojën e futbollit. Fakti edhe më interesant është se ai e ka fituar këtë çmim tre herë në karrierën e tij. Vitet që ai mori këtë çmim përfshijnë 1999, 2001 dhe 2003.

Shih edhe
Tim Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Harry Kewell Bio - Një karrierë e drejtuar nga lëndimet:

Por e vërteta e trishtueshme është se jashtë këtyre brigjeve, Kewell mund t'i ketë varur edhe çizmet e tij ditën kur u largua nga Leeds në 2003.

Sekuenca e lëndimeve që pësuan karrierën e tij e kishin bërë shumë të thirrur - lojtari më premtues i prodhuar ndonjëherë nga Australia që kurrë nuk ka jetuar deri në atë faturimi i klasit botëror.

Harry Kewell u shkarkua si pjesë e shitjes së zjarrit të klubit pas rënies. Ai u bashkua me Liverpool por u dëmtua nga një sërë lëndimesh, duke mos shkallëzuar kurrë lartësitë që dikur kishin çuar në një ofertë të raportuar prej 20 + milion £ nga Inter Milan.

Shih edhe
Mark Viduka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Australiani çaloi si nga finalet e Ligës së Kampionëve në 2005 ashtu edhe nga shfaqja e Kupës FA një vit më vonë; dëmtimi i fundit, një muskul i prerë ijë, e mbajti Kewell mënjanuar për gati një vit.

Ai ringjalli karrierën e tij në klubin turk Galatasaray por vazhdoi të pengohej nga problemet e fitnesit. Ai humbi tre vjet e gjysmë të karrierës së tij në Liverpool për shkak të dëmtimeve.

Shih edhe
Mathew Ryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Agjenti i Harry Kewell (Bernie Mandic) një herë e ka quajtur Liverpool një "turp" dhe pretendoi se paaftësia e tyre shkatërroi karrierën e lojtarit.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet