Historia e fëmijërisë së Harry Kane Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Harry Kane Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Harry Kane ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Katie Goodland), Fëmijët (Ivy Jane dhe Vivienne Jane), Jeta Personale, Stili i Jetës dhe Netoja e Vlerë.

Me pak fjalë, kjo është historia e plotë e jetës e një sportisti të madh, një futbollisti që ka bërë emër si për klubin ashtu edhe për vendin.

Versioni i Lifebogger i Historisë së Harry Kane fillon që nga ditët e tij të hershme kur ai u bë i famshëm në lojën e bukur.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rob Holding Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Për të zgjuar oreksin tuaj autobiografik mbi natyrën tërheqëse të Biografisë së Harry Kane, vini re galerinë e tij të hershme dhe ngritjes. Ju do të jeni dakord me mua që ky grup fotografish përmblidhet Jetesa e tij.

Biografia e Harry Kane - Shikoni Historinë e Jetës së Hershme dhe Suksesit të tij.
Biografia e Harry Kane - Shikoni Historinë e Jetës së Hershme dhe Suksesit të tij.

Si u bë Harry Kane kaq i mirë, kaq shpejt? Të gjithë e dinë se ai ka qenë një lojtar me besim të palëkundur në aftësitë e tij.

Pas sezonit të trishtuar të Spurs 2020/2021, shumë tifozë kanë menduar… A është koha që Harry Kane të largohet nga Spurs? Epo, vetëm koha do ta tregonte.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Laurent Koscielny Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pavarësisht nga vlerësimet e përllogaritura (si Wayne Rooney ka bërë) me kalimin e viteve, ne kuptojmë një gjë.

Se vetëm disa tifozë të futbollit kanë tretur Biografinë e plotë të Harry Kane. Për këtë arsye, ne i jemi përgjigjur asaj thirrjeje të qartë për t'ju treguar historinë e tij. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Harry Kane Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Harry Edward Kane lindi më 28 korrik 1993 në Chingford, një zonë periferike në verilindje të Londrës - e cila është vetëm pesë kilometra larg stadiumit të Spurs, White Hart Lane. Ai lindi nga prindërit e quajtur Kim (Nëna) dhe Patrick Kane (Babai).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Alex Iwobi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai u rrit në Chingford së bashku me vëllain e tij Charlie dhe të dy morën pjesë në Shkollën e Fondacionit Chingford.

Harry Kane u rrit në një mënyrë irlandeze të të jetuarit. Të dy prindërit janë nga Galway, një qytet port në bregun perëndimor të Irlandës. Ata thjesht u zhvendosën në Londër për të pasur fëmijët e tyre.

Sulmuesi u rrit duke mësuar zakonet, traditat, gjuhën, muzikën, artin dhe letërsinë e londinezëve. Talenti i tij i futbollit erdhi i natyrshëm dhe ishte i lidhur gjenetikisht me familjen e nënës së tij. Në një intervistë të fundit, Harry Said;

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë

"Unë mendoj se gjenet e mia sportive vijnë nga ana e nënës sime të familjes, megjithëse tema është një debat i nxehtë në familjen e Kane.

Babait ndoshta nuk do të më pëlqejë ta them këtë, por unë mendoj se gjyshi im Eric nga ana e nënës sime ishte një futbollist mjaft i mirë dhe luajti në një nivel të mirë ”.

Momentet e paharrueshme të fëmijërisë së Harry Kane përfshijnë momente të bukura të kaluara me vëllanë e tij të madh Charles.

Sipas Kate, Nëna e Harrit, "Të dy Charles dhe Harry janë si vëllezër nga i njëjti shpirt që u ndanë në dysh dhe ecën me katër këmbë." Harry e pa Çarlsin jo vetëm si vëllain e tij të madh, por si një superhero.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Ben White Plus Fakte të patreguara të biografisë
Charles Kane (majtas) dhe Harry Kane (djathtas).
Charles Kane (majtas) dhe Harry Kane (djathtas).

Kush është Katie Goodland? - Gruaja Harry Kane:

Harry Kane ka qenë në një marrëdhënie afatgjatë me dashamirësinë e tij të fëmijërisë Katie Goodland të cilin ai e do me gjithë jetën e tij.

Çifti duket se janë shumë të lumtur së bashku dhe Katie shpesh poston fotografi dhe video në llogarinë e saj në Instagram me Harry, qoftë në jetën e tyre në shtëpi apo në pushime - dhe ajo madje ka postuar disa nga lojërat e Spurs.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cristian Romero Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Kane konfirmoi marrëdhënien publikisht në shkurt të 2015, duke thënë Zoti revistë "Shkuam në shkollë së bashku, kështu që ajo e sheh tërë karrierën time. Natyrisht, ajo po e gjen atë pak të çmendur. Unë mendoj se ajo ka qenë edhe në gazeta disa herë duke marrë qentë jashtë ".

Tani, nuk është lajm që të dy zogjtë e duan të tërheqin vëmendjen e mediave përmes shëtitjeve të qenve në zonat e pyllëzuara të Londrës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bernd Leno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në foton më poshtë, të dy Kane dhe Kate vishnin veshjet e tyre të preferuara sportive teksa merrnin përgjegjësinë për një qen secili.

Për më tepër, të dy kanë një vajzë me emrin Ivy e cila lindi në 8 Janar 2017. Ivy mori kaq shumë vëmendje mediatike në daljen e përkohshme të babait të saj nga The White Hart Lane e cila pritej të ndryshonte.

Fotoja më poshtë tregon se sulmuesi ndezur me dashuri në krenarinë dhe gëzimin e tij të vogël - duke veshur një shirit të vogël Spurs dhe një hark të bukur në kokë - ndërsa ai e mbështeste atë në një batanije krem, ndërsa Kate e shikoi me krenari.

Harry Kane dhe Vajza, Ivy.
Harry Kane dhe Vajza, Ivy.

Harry Kane beson se familja e tij është gjëja më e rëndësishme në botë. Treshja formon një rreth të fuqisë së dashurisë. Ai është një njeri i madh i familjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Alexandre Lacazette Plus Fakte të paqarta të biografisë
Harry Kane dhe Familja i thonë lamtumirë White Hart Lane.
Harry Kane dhe Familja i thonë lamtumirë White Hart Lane.

Harry Kane Fakte të patreguara të biografisë - Vëllai i tij gabohet shumë për të:

Brothershtë vëllai i tij superhero i fëmijërisë më i madh me emrin Charlie. Charlie ngjan pak me vëllain ose motrën e tij të vogël, Harry. Ai është në të majtë në foton më poshtë. Ai shpesh gabohet për të.

Ngjashmëria midis Charley dhe Harry Kane.
Ngjashmëria midis Charley dhe Harry Kane.

Për disa tifozë, kjo mund të jetë e bezdisshme për të gabuar Charlie-n për Harry kur është fjala për nënshkrimin e autografëve. Por Charlie e do atë - dhe ai madje nënshkroi autografe si vëllain e tij kur tifozët të cilët janë gënjyer për t'u bindur se ai është Harry.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Ben White Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në fakt, Charlie përfiton të mirën e të qenit vëllai i madh i një superstari të futbollit.

Pse Charlie kënaqet kur është Harry.
Pse Charlie kënaqet kur është Harry.

Ai merr pije falas, është në gjendje të marrë pjesë në ceremonitë e shpërblimeve dhe merr për të luajtur golf shumë me Harry.

Harry Kane Historia e Arsenalit - Ai filloi me Topçinjtë:

Shtë një burim i zakonshëm talljesh mes tifozëve të Arsenalit dhe Spurs, por personi mesatar mund të mos e dijë se Harry Kane në të vërtetë filloi karrierën e tij profesionale në rivalët më të hidhur lokalë të Tottenham Hotspur, Arsenal.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Welbeck Plus Fakte të patreguara të biografisë

I famshëm "Harry Kane, ai është një nga të miat" brohoritjet mund të aplikohen tani - Kane është Spurs gjatë këtyre ditëve - por ai ishte njëkohësisht një tifoz dhe një lojtar i ri për Gunners gjatë ditës.

Pasi u pa të luante për klubin e tij lokal Ridgeway Rovers, ai u bashkua me akademinë e të rinjve të Arsenalit kur ishte tetë vjeç në 2001, por u la i lirë pas vetëm një sezoni sepse ata menduan se ai nuk ishte mjaft i mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bernd Leno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai u kthye për të luajtur për Ridgeways Rovers për dy vjet, para se të bashkohet me akademinë Watford për një sezon, pastaj përfundoi në Spurs. Dhe pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Harry Kane Untold Bio - Ai mund të kishte luajtur për Ekipin Irlandez të Futbollit:

Në momentin e shkrimit, Kane është parë tani si një nga emrat e parë në listën e skuadrës së Anglisë - dhe me të vërtetë një iniciativë pothuajse e garantuar për ekipin e Anglisë - dështimi i tij fillestar për të bërë një emër për veten në nivelin më të lartë, konsideratë për të luajtur për Republikën e Irlandës në vend.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Alex Iwobi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kane kishte të drejtë të luante për irlandezët përmes babait të tij, i cili lindi në Galway, por në gusht 2014 ai përjashtoi ndërrimin e besnikërisë, duke thënë se ai donte të hynte në ekipin e të rriturve të Anglisë.

Para kësaj, ish-shefi i Irlandës Martin O'Neill pretendoi se Kane kishte treguar një interes të madh për të pranuar potencialisht një thirrje në skuadrën e tij dhe për të përfaqësuar ekipin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Alexandre Lacazette Plus Fakte të paqarta të biografisë

Mbrojtja e Spurs mbi pronësinë e Kane:

Nuk ka asgjë më të mirë për një klub futbolli dhe tifozët e tij sesa një hero i lindur në shtëpi. Përkundër faktit të lartpërmendur që Harry Kane kaloi një kohë të shkurtër si fëmijë duke përfaqësuar rivalët vendas Arsenal, lojtarët nuk vijnë më shumë në shtëpi për Klubin e Futbollit Tottenham Hotspur sesa sulmuesi i talentuar.

Harry Kane: Lindur 5 milje nga White Hart Lane.
Harry Kane: Lindur 5 milje nga White Hart Lane.

Ky fakt shpjegon arsyen pse tifozët e Spurs këndojnë -"Harry Kane, ai është një nga të miat" kenge. Ky brohoritje dëgjohet në çdo ndeshje të Spurs, dhe është shumë e vërtetë pasi ai ka lindur në zonë, vjen nga një familje e tifozëve të Tottenham dhe ai arriti në Spurs vetëm 11 vjeç.

Kane bëri rrugën e tij përmes gradave dhe ka kaluar nga një tifoz në tribuna në sulmuesin fillestar për ekipin e tij të djalërisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rob Holding Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Kjo e bën atë një favorit të fortë te Lilywhites, me sulmuesin që pretendon se ai kurrë nuk dëshiron të largohet.

Hobi i Golf Keri Harry Kane:

Përveç faktit të qartë se Harry Kane është një futbollist i madh dhe një dashnor i lojës së bukur, ai është gjithashtu i interesuar për një numër sportesh të tjera - diçka që është e qartë për të parë nëse e ndiqni në llogarinë e tij në Twitter.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Shkodran Mustafi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërteta Biografia

Ai komenton rregullisht ndeshjet televizive të kriketit dhe shpesh poston fotografi të shfrytëzimeve të tij të golfit.

Harry Kane luan golf.
Harry Kane luan golf.

Për më tepër, ai herë pas here poston cicërima dhe fotografi të tij kur ai është duke vrapuar ose çiklizuar, dhe ai padyshim që mban një vështrim në MMA, duke qenë se ai me shaka ofroi të luftonte me yllin e UFC Conor McGregor në Twitter! A mendoni se Harry "Uragani" Kane mund ta hakojë atë në tetëkëndësh ?!

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë

Filmi Harry Kane - Aludohet!

Ka pasur thashetheme që sulmuesi anglez dikur ka luajtur në një film. Harry Kane u pohua se kishte luajtur rolin kryesor të Cole Sear së bashku me Bruce Willis në trillerin e vitit 1999 Sense Gjashte nën pseudonimin Haley Joel Osment.

Pas disa hetimesh, zbuluam se ai nuk ishte ai - por një djalë që dukej si ai.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cristian Romero Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Biznesi i arbitrit Harry Kane:

Harry Kane drejton një program mësimi gjyqësor për futboll për njerëzit e papunë që aspirojnë të jenë gjyqtarë. Shumë Klube thirrën dhe përdorën shërbimet e tyre të arbitrimit deri më sot.

Harry Kane Fakte të patreguara të biografisë - Gramatikani:

Harry Kane e bëri këtë mbështetës të ri të Spurs-it të korrigjojë shenjën e tij duke ndryshuar 'tuajin' në 'je' sepse ai kujdeset për fansat e tij dhe vlerëson rëndësinë e gramatikës së saktë.

Ligji i Harry Kane i burgosur për përdhunim:

Ligjvënësi për të qenë dhe dhëndri përdhunoi një të huaj në një park vetëm disa orë para se të martohej me kushëririn e saj shtatzënë të Harry Kane. Derry McCann, 28, i nënshtroi gruan 24-vjeçare një sulmi 'të qëndrueshëm dhe sistematik' gjatë dy orëve në Victoria Park në Hackney, në lindje Londër.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Rob Holding Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Detektivët besojnë se ai kishte në plan të përdhunonte një grua tjetër por 'humbi gjurmët' e saj, kështu që kapi viktimën eventuale ndërsa ajo ecte në shtëpi pas një nate me miqtë në orët e para të 13 janarit. Pasi e përdhunoi vazhdimisht, ai gjithashtu i vodhi telefonin dhe sytjena , ai i tha viktimës… viktimë: 'Je me fat që nuk e kam bërë video '.

Disa orë më vonë, përdhunuesi serik McCann u martua në The Vestry në Bromley-by-Bow dhe postoi fotografi të tij me gruan e tij të re Kerry Hogg, 27, në publikun e tij Facebook faqe.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Alexandre Lacazette Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kerry, i cili nuk kishte ide për sulmin dhe së fundmi ka lindur djalin e McCann, është kushëri i sulmuesit të Anglisë dhe Spurs Harry Kane. Babai i saj dhe nëna e tij janë vëllezër e motra. Burri i saj u dënua me jetë me minimum nëntë vjet.

Harry Kane Historia e David Beckham:

Fotografitë më poshtë tregojnë se Harry i vogël takon Legjendën e Anglisë gjatë një vizite unike në David Beckham Akademia në 2005. Sot, Kane është rritur dhe po shënon gola për klubin dhe vendin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Laurent Koscielny Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Harry Kane u përgatit për të ndjekur gjurmët e David Beckham, thotë mësuesi i PE që mësoi yllin e Spurs në shkollën që ndiqnin të dy lojtarët.

Harry Kane Njihuni me Beckham në moshën 10 vjeç.
Harry Kane Njihuni me Beckham në moshën 10 vjeç.

Makineria e qëllimit Tottenham Kane mori pjesë në Shkollën e Fondacionit Chingford, në të njëjtën shkollë që Beckham mori pjesë si një i ri në veri të Londrës.

Harry Kane Fakte të patreguara të biografisë - Renditja e LifeBogger:

Ne sigurojmë LifeBogger Renditja Biografia e Harry Kane.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Welbeck Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet